Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
15. jan 2009

Ahojte babky 🙂 Bože tu je rušno 😀 😀 Nám dnes začali montovať interiérové dvere a vyzerá to super 😎 A v robote je zatiaľ pohoda, takže aj to je dobre. A zajtra tam budem celý deň sama, lebo kolega ide na školenie tak snáď aj ja čosi viac popíšem 😉 A potom už hurá víkendík 😀 😀

weja
16. jan 2009

ahojte bambulky 🙂
nebola som tu hadam 100 rokov, ale fakt nestiham - v robote som od 7mej do 19tej, potom doma cosi rychlo porobit a rovno odpadnem do postele 😝 Ale nestazujem sa, som rada, ze mam robotu, ktora ma bavi... 🙂
som tu len na skok, prisla som vas aspon pozdravit a hadam cez vikend vas trosku precitam...
dnes chvalabohu konci dualny obeh 😀 tak dufam, ze sa to uz coskoro utrasie, zratame skody a ideme dalej 😀

pekny den vsetkym 😉

halienka
16. jan 2009

Ahojte babky, tak vás zdravím z práce, dnes už je piatok, veru Weji, hurá že už končí blbý duálny systém. našťastie sa mi vždy podarilo zo zákazníkmi dohodnúť aby mi dali eurá. Ale z tých drobných mincí som dosť dopletená ešte, včera sa mi tuším podarilo čašníčke v reštike dať namiesto 50 centov len 5 centov, pretože som si to v hlave zle prepočítala. A myslela som si že jej dávam ešte celkom pekný tringelt a ja som ju chuderku okafrala 😀 A zrejme aj ona má v tom guláš, lebo nič nepovedala, mňa to napadlo až doma, keď som si na to spomenula a došlo mi že veď som jej dala 5 centov a vlastne to nie je 15 korún, 50 centov je 15 korún! 😕 😝 😀 Tie najdrobnejšie centovky nás akurát mýliť budú.

halienka
16. jan 2009

Joj a keď ste tu písali tie sny, tak mne sa dnes snívalo, že ma náš riaditeľ dodžubal, že či dávam staré čižmy a vysoké topánky do špeciálneho odpadu určeného pre ne a že to sa musí a preto je na nich tá maličká zlatá nálepka, ktorá znamená, že sa majú dať do toho odpadu 😀 😀 Tak ja zas takéto sny mám 😀

maso
16. jan 2009

Cau Leni,
pekne sny, triedis vlastne odpad? Lebo ja ano, hoci niekedy to vyzera u nas dost smiesne: v kosi mame dva priecinky na papier a komunalny odpad a vedla kosa este plasty a sem tam nejaka sklenena flasa 😀

Ahoj Weji 🙂

Vcera som pisala, ze ideme s malym von, ze drzte palce, aby som sa nezabila a u nas totalny odmak 😀 😀

halienka
16. jan 2009

Zuzi, ja triedim, tiež len tak základne, komunál, plastové flaše a sklenné. No a noviny a časopisy keď sa nazbiera kopa zviažeme a zanesieme do zberne. Ale nemám viacero odpadkových košov iba jeden na ten komunál a vedľa toho potom položím tú plast. fľašu trebars a vyhodím ju do tej zelenej nádoby na plasty keď idem vysypať smeti. No ale dávať čižmy do špeciálneho koša, tak to fakt neviem kde sa mi v hlave nabralo 😀 😀 a ešte v súvislosti s mojim šéfom, veď ten ma jakživ za nič nedodžubal, on je taký milý. A ako bolo s malým vonku? Zaspinkal hneď alebo vyvaloval očká že kde to je? 😅

bay
autor
16. jan 2009

Ahojky, tak ja dnes az teraz....
Co sa triedenia odpadu tyka, mi tiez mame len jeden kos a staci!!! Este by mi pes chodil do viacerych 😠 😠 Ale na policke nad kosom triedime plast, papier a vynimocne sklo. Naucila som na to MK, on netriedil, aj doma, len ich upodozrievam, ze co tam nebyvam, tak to zanedbavaju a triedia len ked pridem na navstevu 😀 😀
Leni, vy mate na plast zelene kontajnery???? U nas su zlte. A zelene su tie na sklo 😒 som myslela ze je to nejak standardne nastavene a nie ze kazde mesto inak... By som to u vas vyhodila asi do nespravneho 😔

danka24
16. jan 2009

ahoooj baaaaaayyyyyyyyyyy

bay
autor
16. jan 2009

Ahoj Dani 😉

halienka
16. jan 2009

Ahoj Bay, tak čo, užmáš za sebou popoludňajší spánok 😅 😀 Inak možno som to povedala zle s tým zeleným kontajnerom, možno je fakt žltý, neviem, ja si radšej vždy prečítam čo je na ňom napísané a potom tam šupnem to čo treba. 😀 To som len tak v rýchlosti tresla tú farbu 😉 Len teda neviem akú farbu dajú tomu kontajneru na čižmy 😀 😀 žeby ružovú? 😀

bay
autor
16. jan 2009

My mame pri dome len ten jeden, tak nemusim riesit 😀
Dnes som v Office. A aj pondelok az stredu ☹ Tazke obdobie 😀 😀
No ked ta nalepka bola zlata tak snad bude zo zlata, nie?

maso
16. jan 2009

My mame tusim na plast tiez zlte a zelene su na sklo a modre na papier 😉

maso
16. jan 2009

Bay, ty si raz spominala Mattoni Mojito - mne to teda nechutilo 😝
Lenze MM kupil teraz karton Mattoni Negroni - no to blivajz 😝 😝 som zvedava, kto to vypije, trapime sa s jednou flasou od Vianoc a zostava ich este pat 😀 😀 kazdemu, kto k nam pride, davam ochutnavat 😀 😀

bay
autor
16. jan 2009

A preco kupil karton niecoho co nepoznate????
To Mojito som si vyliala na pocitac 😀 a potom som sa na tom smykla a padla 😉 Mne chutilo ak bolo z alkoholom... Ako nealko nic moc.

maso
16. jan 2009

Aj mne alkoholove chuti, ale nealko nie 🙂

Ideme voooooon, za 15 min pride MM a vyrazame - tesim sa, lebo je pekne. 😵

bay
autor
16. jan 2009

No mne chuti nealko take co si spravim ja 😅 😀 😝

skybaby
16. jan 2009

caute kocky 🙂 prisla som vam popriat pekny vikend, nas mozno pride navstivit ovulka, tak tajne aj posnazilkujeme 😉 ale vidim ze vy tu vazne temy ako tiredenie odpadu preberate 😉 my triedime v robotke a podla mna to je fajn, skoda ze aj doma nemame extra kontajnery
tak ale odbocila som od temy 🙂 krasny a pohodovy vikend vsetkym zelam

bay
autor
16. jan 2009

Idem ja pomaly domov. Papaaaa a pekny vikendik. 😉

m311293
16. jan 2009

Ahoj holky, tak jsem tady, včera nám namrzlo optické připojení 😀 , tak mi nefungoval internet.
Já nevím jak vy, ale já se furt nemůžu v práci nějak rozkoukat. Vůbec se mi nechce dělat, ani mi to nějak nejde, plácám se v tom, na co šáhnu to zkazím.
Dnes se oteplilo, tak aspoň nemusím škrabat....ale děti si moc sněhu neužili....zato mi řidiči ano 🙂

Dnes jsem z práce hned šla do posilovny, a jak jsem přišla domů, tak bylo uklizeno ( moje šikovná Martinka), dokonce i záchod a koupelnu umyla. Na mně jsou jen zalít květiny. Jan na nákup nikdo nešel, bo MM je sice doma a nemocen, ale v obchodě nakoupil jen pro sebe. My nejspíš můžeme být o hladu 😀

Taky třídíme odpad, v kumbále mám tři krabice, na noviny, sklo a plast. Třídíme všichni, odnáším já.

halienka
16. jan 2009

Ahoj Eliška 🙂 a ja som si vravela, že čo je s tebou? Som si myslela, že máš možno velmi nabitý program. 😝 No ani ja som sa do práce nevrhla nejako nadšene. Síce sa mi nerobí zle, ale že by som sa nejako trhala od aktivity, to tiež nemôžem povedať. Sčasti to ale bolo spôsobené tou bolesťou chrbta a brucha, ktorá konečne tuším trochu povoľuje a už som sa túto noc celkom dobre vyspala. Ale môj kolega zase naopak, ako by mal v zadku zapichnutý Duracel, aktívny ako šlak a keďže nemáme bohvieako veľa zákazníkov, tak aby sa nenudil, ide aj 3x denne vyhodiť odpad - našťastie som robila novoročné poriadky v skrinkách, tak mal čo vyhadzovať. No neviem ako ho zamestnám na budúci týždeň. 😀 Ale ja už si niečo nájdem. 😀

Eliška, tvoj muž zase zahviezdil, človek nevie či sa má na tom zasmiať alebo si poplakať. Dúfam, že mu to nabudúce vrátiš 😝 😀

Skybaby, držím palčeky cez víkend, riadne to rozbehnite 😉 nech aj susedia búchajú na radiator 😀 hlavná vec aby to malo úspech 😉

My už máme interiérové dvere, sú moc pekné. Už by som to mala pofotiť všetko, len mi je to normálne ľúto s tým starým obyvačkovým nábytkom ani tak nevinikne interiér. Ale aj to časom vymeníme 🙂

Tak dobrú nôcku, zajtra sa ozvem zas 🙂

m311293
17. jan 2009

Dobrá ránko, dnes mně vzbudil Tomík, tak tady takhle brzo blbnu.

Leni, MM mluví málo ale v tomto případě platí co slovo, to perla. Mně už to ani nepřekvapuje. Já bych byůla více překvapená, kdyby zavolal a řekla, jdu do obchodu, mám něco koupit? Ale když jsem se večer zeptala kdo chce krupicovou kaši, tak se hlásil první.

Leni, on na to dojde až bude jednou sám. I když možná nebude, jeho určitě nějaká uloví.
Ale nejen v práci jsem taková lenošná ale i doma, než se k nečemu rozhoupu, tak už je večer,.... i když jsem udělala pořádek u dětí ve skříní, ale je to jen kapka v moři. Dnes bych ráda ve spíži, ale unavená jsem hned zrána. ........A neboj ono to kolegu za chvíli přejde.... 😀

bay
autor
17. jan 2009

Tak ja v praci tiez vymyslam maer za malerom... Takze uz robim len to utne a co moze pockat, pocka 😅 😀 😀
My doma tiez uz voooooooobec nic nemame. Sme aj chceli ist vcera nakupit, ale drobcek zas zacal vymyslat s tym vytokom, ak som to odvolala a sla lezat na gauc. Ja to dnes zvladnem v poho (Mk siel lyzovat), na obed sa chystam prekvapit maminku a verim ze ma ohlade nenecha 😀 😀 No a vcera som bola pazravaaaaaaaaaa a mala chut na ovocie a jedine co bolo doma - jablka. Tak mi MK jedno nastruhal, do toho skoricovy cukor, no proste mnamka. Ale tie jablka fakt nie ☹ Do posledneho kusocku islo von 😝 Tak som na jablcka zanevrela 😀 😀

danka24
17. jan 2009

ahoj bay tak nevymyslaj maler za malerom ale spravaj sa slusne 😀 co keby si skusila este tento mesiac sa porozpravat s mojou tetou ovulkou nech pride ale nech ani neodijde..? 😉 chudinka jablcka isli von.. to nic to ti prejde 😉

m311293
18. jan 2009

Ahoj holky, no kde jste všechny, máte ovulku nebo co?

halienka
18. jan 2009

Ahojte babky, tak ja som včera nestíhala nič popísať, doobeda som robila poriadky a varila a poobede sme boli na tretiu dohodnutí ísť gratulovať mame k narodeninám. No a chvíľu poobede som mala čas, tak som sa chystala že si sadnem k PC a dotoho ktosi zabúcha na dvere, no a kto by to asi tak mool byť? No jasné, svokra sa zas dovalila 😝 A bola tu do tretej, dokým sme už neodchádzali k mame 😠 Tá vie kedy prísť 😝
Tie jabĺčka sú fakt nebezpečné, ja som raz zjedla na lačno a nikdy viac, a to som ani tehotná nebola, ale teda zle mi bolo celý deň. Jabĺčko je najlepšie si dať tesne po jedle na také lepšie pretrávenie, ale inak radšej opatrne 😝
Dnes idem zas upratovať, po tých čo nám robili dvere tu zas zostal bordel a všetko je riadne zaprášené jemnými pilinkami. A tiež ma čaká kopa na žehlenie. Tak sa zatiaľ držkajte a prajem všetkým peknú nedeľu 🙂

m311293
18. jan 2009

tak Leni večer, to víš v neděli maká každá, a pak přihoď fotky dveří

halienka
18. jan 2009

tak tu som cvakla kým je ešte svetlo tie dvere a iné drevené veci ktoré pribudli 🙂 http://picasaweb.google.sk/vladohaninec/5Dvere#

a frčím žehliť 🙂

weja
18. jan 2009

ahojteee 🙂
Leni - domcek mate fakt krasny 😵 stala ta vsetka namaha za to, ukazem tie fotky aj MM, ked bude doma, isto sa to bude pacit aj jemu, on chudak stale basni o tom, ze RAZ si aj my postavime domcek 🙂 lenze ja to tak optimisticky nevidim, treba okolo toho vela veci vybehavat a o samotnom stavani ani nehovorim a on je z tych, co sa pre nieco rychlo nadchnu, ale moc dlho im to nevydrzi 😅

nasa domacnost je inak v poslednom case veeelmi zanedbavana... 😒 ja chodim domov z roboty az okolo 19tej a to akurat spravim to najnevyhnutnejsie a idem spat 😝 takze v nasej domacnosti sa nevarilo uz nieco vyse tyzdna... 😅 cez tyzden nestiham, alebo sa mi uz vecer o 20tej nechce a cez vikend sa prestravujeme u nasich alebo u svokry 😀 a sem-tam donesiem MM veceru z roboty alebo mu spravim toasty alebo sendvic a je vybaveny 😀
dufam, ze tento tyzden uz bude normalnejsi, co sa prace tyka a ze ten cirkus okolo koncorocnej uzavierky a dvojitej meny uz utichne... 🙄 snad sa sem dostanem potom castejsie 🙂

pekny zbytok nedele vam prajem 😉

m311293
18. jan 2009

Ahoj, sice nevím koho zdravím, bo tady nikdo není.

Leni, vypadá to moc hezky ten váš domeček, pěkné schodiště a krásný krb, to se musí na gauči krásně spinkat. dveře máte z jakého dřeva? jsou tak tamvé, nebo se mi to jenom zdá? A nahoře maté plné, nejsou prosklené nebo jo?

halienka
18. jan 2009

Ahojte Weji, Eliška 😉 Som rada že sa vám to páči, no ešte tu treba kopec vecí doladiť a dorobiť, nuž ale postupne, lebo už nám začínajú škrípať finančné rezervy. 😝 Eliška, je to všetko dub, tvrdé drevo, aby to vydržalo naveky 😀 ale je namorený tmavším odtieňom aby sa hodil k podlahe. Všetky dvere okrem tých dvoch posuvných sú plné. Čiže do všetkých izieba do kúpeliek aj záchodov. Dosť sme nad tým uvažovali, či nedať aj do izieb presklené, ale nakoniec sme sa rozhodli dať plné z dôvodu, že by svetlo z chodby mohlo budiť ak by v noci niekto pobehoval po chodbe 😝 čo ja bežne robím 😀
Som unavená, ale celkom dosť som porbila, aj keď nie všetko čo som mala v pláne, ale aj tak dosť. Ide na mňa mrcha, tak už to cítim. A zajtra zas do práce, ani neviem ako ten víkend ušiel. Eliška čo si robkala?
Weji, tak ty to máš v tej robote fakt na dračku 😝 dúfam, že čím skôr sa to už u vás ukľudní. Ja zas naopak, vcelku kľudné obdobie mám, uvidíme dokedy to vydrží. S tým stravovaním to mám velmi podobné ako ty, ja teda iba cez víkendy varievam, ku svokre sa mi nechce ísť, som rada že ju často nevidím 😀 a k mojej mame sa nepopcháme ku stolu, má strašne malý bytík, museli by sme jesť po poradí 😀 Takže to dačo rýchlo ukuchtím, niekedy v sobotu uvarím na celý víkend a potom mám už pokoj 😀 To ale veru zatiaľ len vďaka tomu, že sme len dvaja, keby boli deti, tak by sa to už takto asi nedalo 😀
No tak dobrú nôcku vám všetkým prajem a zajtra pekný začiatok týždňa 🙂