Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

nada.hope
27. máj 2009

no dam, ale vies ako rychlo to chladne? a ohrievaciu vanicku as virivkou nemam prepac 😅

bay
autor
27. máj 2009

No hroza... 😀 😀 😀 ste mohli investovat do poriadnej vanicky 😀 😀 😀

nada.hope
27. máj 2009

no prepac, sa hanbim 🤐

bay
autor
27. máj 2009

😀 😀 😀
Vy mate ako spravenu detsku? Si tusim mala foto v labume. Mate tam taku tu tenku tapetu (ci ako sa to vola, taky pas s obrazkami...)?

nada.hope
27. máj 2009

no vola sa to bordura, a detsku zatial nemame, mame spolocnu spalnu, potom sa uvidi 😀

bay
autor
27. máj 2009

Dnes mi to faaaaaaaaaaaaakt nemysli 😅 😀 😀 😀

nada.hope
27. máj 2009

iba dnes???????????? 😀 😀 mne sa to stava uz denne 😀

bay
autor
27. máj 2009

Nadi, dnes extra, ale uz sa mi stava ze prikuvujem MK ked mi nieco hovori a potom ked dohovori tak nanho kuknem ze o com? 😀 😀 😀 😀 A hlavne od kedy som tehu, tak mam lave ruky 😝 😅 vsetko mi stale pada, tak dufam ze aspon Miska udrzim 😀 😀

bay
autor
27. máj 2009

Ideme papat. Papaaaa 😉

nada.hope
27. máj 2009

Papa a dobru chut 😵

bay
autor
27. máj 2009

No hned mi je na dusi lepsie ked mam plny zaludok 😵

weja
27. máj 2009

no vy ste teda popisali... 😨 🙂
tak kontrola uz odisla, vsetko ok a ako zo mna opadol taky ten "pohotovostny" rezim - byt stale v strehu, tak sa mi chce bohovsky spat... 🙄 ani kava nepomaha... + to pocasie - tu uz dobre 2 hodiny prsi... za chvilu mi asi hlava odpadne na stol 😅
a zvysok je dnes kde??? 😕 tiez drieme...?

halienka
27. máj 2009

Ahojte babky 🙂 šak ja som dnes z toho počasia tak otreštená, že sa mi ani písať nechce 😝 Už aby bol fajront 😀 A ešte som k tomu hladná a vedľa je cukráreň, žeby? 😀

bay
autor
27. máj 2009

Tak mna si dnes v praci vsetci podavaju 😠 😠 Spravaju sa tu ku mne ako k poslednej handre, takze vazne zacinam uvazovat, ze dovcu si nenecham na obdobie medzi MD a RD a vyrazim uz o tyzden z prace het a nech sa tu aj po.... 😠 😠 😠

skybaby
27. máj 2009

caute aj ja som tu ale uplne nepouzitelna najradsej by som isla domov a lahla si,
bay sup sup na dovolenke ked ti robia v praci zle, nech vidia ake je to bez teba
leni zakusok by som si veru dala
wejka ked u nas len v noci poprsalo a teraz asi pat minut, ja by som privitala viac dazda
som si teraz urobila slabu kavicku tak sa hadam nejako preberiem 😉

bay
autor
27. máj 2009

Alebo sa hodim na PN na mesiac a potom rovno MD a aj dovca na medziobdobie ostane 😀 😀 😀

skybaby
27. máj 2009

bay schvalujem ti to 😀 ja uz mam teraz plan na august, bud ma nechaju robit na polovicny uvazok z domu alebo na nich kaslem 😀

sisipetka
27. máj 2009

ahojky kocky,
tak aj mna to pocasie zlozilo a vcera pre istotu klima v praci, tak som si dala jeden den dovcu.
Dnes som bola na endokrinologii a mam "zatial" nepotvrdenu autoimunitnu stitnu zlazu, ktora moze urobit neplechu v 3 mesiaci tehu ☹ Takze kym budem mat uplne vysledky, tak sa mam setrit a verit, ze bobulka to vsetko zvladne a neodide do nebicka 😔 Proste je to realita a ked sa dari, tak nie je slov. A ked zvladneme 3 mesiac (teda pevne verim), tak mozno budem musiet ist na rizikove. Len skoda, ze mi na to neprisli skor a lieky sa nenasadili na uplnom zaciatku tehu - teraz sme hop alebo trop. Ale sme silni a urcite to zvladneme!
A na dnes aj nieco vesele - vecer idem do kina, tak mi drzte palce, aby som nezaspala v priamom prenose 😀

skybaby
27. máj 2009

peti je to nespravodlive, ze napriek tomu co sa ti stalo mas zasa nejake komplikacie, teraz to predsa malo byt uplne v pohode, ale urcite to zvladnete, treti mesiac ubehne ako voda a bude vsetko ako ma byt 😵
na co idete do kina? ja som naposledy videla anjeli a demoni a celkom sa to dalo 😉 a nezaspala som ale inak pravidelne doma zaspavam pri telke 😉

nada.hope
27. máj 2009

Petka zlatko neboj vsetko bude dobre, a radsej chod na rizikove, ako by si si potom mala nieco vycitat,...........drzime s Ninkou silno palceky 😉

weja
27. máj 2009

Peti ☹ to ma velmi mrzi, ze sa vyskytli komplikacie... ☹ a to ako na to prisli? mala si aj nejake problemy, alebo chodis na endo pravidelne??? 😕 a ako je vlastne fazulka ohrozena? ale vy ste od zaciatku velki bojovnici, istotne vsetko dobre dopadne... 😉

no ja som prisla domov uplne k.o., uz v autobuse som skoro zaspala, takze bezpodmienecne som si musela na chvilu lahnut 😅 neviem, ci ma chyta oneskorena jarna unava, ale tento tyzden nevladzem nic... 🙄 no ale uz som sa zasa zmobilizovala, tak som aspon prezliekla postele, nech uplne nezleniviem 😀

inak, tu je uz celkom dobra kosa... 😝 jeden den nesvieti slnko, trochu poprsi + vietor k tomu a uz sme zase na urovni 15 st. 🙄

bay
autor
27. máj 2009

Peti, to co zas??? 😠 😠 No ale ved treti mesiac mate za chvilenku za sebou 😉 😵 A pri prvom tehu nebol problem so stitnou?
A kino poctivco zavidim, ja sa tam chystam uz dlhe mesiace ale furt mi nieco brani. Najprv MK, potom choroba a teraz nedostatok casu. Takze sa tam dostanem asi az bude Misko v pucerte 😅 🙄

Tak ja som si konecne sadla. Ked som dorazila dom, tak som zistila, ze to nase krasne steniatko cely den u svokry zavijalo. Takze bola vecer aj s mamou transportovana MHDeckou k mamine 😅 A zajtra uvidime ako to zvladli. Bay mi ostala doma, bo tu mama nechce, bo hara a ma dost zlu naladu a nepocuva. A aby som toho nemala malo tak som vypratavala kuchynske policky 😝 By ste neverili kolko veci sa este voslo do skriniek dole 😀 😀 😀 Ale zvladla som to. A teraz uz len lahnut a nezaspat skor ako nastavim budik 😅 😀

m311293
28. máj 2009

ahoj holky, omlouvám se ale fakt nestíhám, v práci práce, doma práce, do toho balím Marťu, chodím na zkoušky, a večer jsem ráda, že jsme ráda. Vždy vás jen rychle přečtu a už pádím.

Peti, určitě to bude dobré, za chvíli končíš 1. trimestr, jen to vydrž, je to sice nepříjemná komplikace, ale ty i drobek to určitě zvládnete. Musíš být optimista, co jiného nám v tomtobláznivém světě zbývá.

Bay, líbí se mi tvoje ideály, jako že do 3 měsíců budeš s Míšou v pokojíčku a pak se vrátíš do ložnice. 😀 😀 Ty chceš kojit jen 3 měsíce?

sisipetka
28. máj 2009

Ahojky kocky,
na pase mi sice ukazuje 11 tt, ale ja som podla ultrazvuku iba 9 tt, takze este len 3.mesiac zaciname 😅 a lieky mi bude moct nasadit az po vysledkoch, t.j. az 11 tt - dovtedy to musime nejako vydrzat.
Na endo som bola prvykrat teraz, aj to len na zaklade toho, ze mi cely minuly rok blbol cyklus a vo februari po hormonalnom profile mi dr. navrhol, aby som si dala vysetrit i hormony stitnej zlazy, kedze tie byvaju za rozburanym cyklom a neschopnostou otehotniet. Ovbodna mi dala urobit stitku a vyskocili mi nejake vysledky vyssie ako normal, ale hrozne malicko podla nej, ale pre istotu ma poslala na endo. Ale ako viete, u nas sa caka neskutocne dlho na odborne vysetrenia a pod., tak som sa tam dostala len vcera. Dr. hned zacala riesit, lebo kedze som tehotna, treba rychlo nieco nasadit a tak, lenze bez vysledkov krvi nevie ake to je zle/dobre. JA pevne verim, ze to nie je az take zle, kedze tie prve vysledky boli na hranici.
Ono to autoimunitne ochorenie stitky znamena, ze moja stitna zlaza sa tvari, ze je chora (aj ked nie je) a telo si voci nej vytvara protilatky, aby ma ochranili a vlastne nici zdrave bunky. Tym padom mam naburany imunitny system a v 3.mesiaci tehotenstva si buduca matka berie najviac zivin z organizmu a ked ich nie je dost, tak prve, co urobi, odstavi zdravy plod, len aby ochranil matku. Preto sa nesmiem namahat, ochoriet, stresovat a pod.
Vraj cela choroba sa deti z matky na dievcata, ktore su tym postihnute cely zivot, aj ked o tom nemusia vediet. Spustacom tohto ochorenia su stresove faktory a operacie (takze po cisarskom sa to u mna rozbehlo). Ja to potom odovzdam dcere ako ochorenie a synovi ako nositelovi. Pevne verim, ze to s nami nie je az take zle, a nejako to tento 3.mesiac zvladneme bez ujmy na zdravi. Potom budem mat lieky asi az do konca tehu a ked bude treba, tak sa dam na rizikove - aj ked rada by som si aspon polovicu roboty zobrala na doma, kedze peniazky akosi v case krizy potrebujeme.
Takze takto to so mnou vyzera a preto teraz aj upustam od treningov, budem chodit iba do prace a dr.povedala, ze sa mam spravat ako "dama v kupeloch" - takze vzdy a vsade oddychovat a nechat sa obskakovat.
Kocky nepoznate niekoho, kto by mi hned z rana prisiel pomasirovat nohy a urobit palacinky s nutelou a slahackou 😀

bay
autor
28. máj 2009

Dobre ranko, tak ja dnes hviezdim uz od rana. Som si doma zabudla mobil 😅 Tak ak by maliari nieco potrebovali, tak sa nedovolaju 😔 ale snad budu dost inteligentny a zavolaju MK a ten im da moje firemne cislo 😅 😅
V praci blazinec aj nadalej.... Ale v pondelok sa idem dohodnut so sefkou na predavani agendy a snad uz budem mat svaty klud 😵

sisipetka
28. máj 2009

hej a v kine sme boli na Anjeli a Demoni - normalne som nezaspala 😉 Len to uz nebol taky napinak, kedze som i knizku pred tym zhltla 😀

bay
autor
28. máj 2009

Leni ked ten niekto bude chodit kazde rano, tak sa hlasim ze sa nastahujem k tebe a budem ta vecer obskakovat 😀 A este ti aj moju slahacku necham 😉

weja
28. máj 2009

dobre ranko 🙂
tak ja dufam, ze uz do konca tyzdna bude klud, konecne ani kontrola ani sefka, takze pracovne tempo rozbiehame len veeelmi opatrne, aby sme sa neprepracovali 😀 okrem toho dnes alebo najneskor zajtra dorazi mrcha, takze by som kazdemu odporucala, nech ma radsej nes..rie 😀

Peti, no uz mi je to jasnejsie... boze, co je teraz chorob a diagnoz - od vymyslu sveta... nechapem, ci je to tou dobou a stresom alebo cim... no kazdopadne, paci sa mi, ze si sa tak rychlo vzila do role "damy v kupeloch" 😀 len sa toho pekne drz, ziadny stres a vela oddychu a budete sa mat s bambulkom ako vo vaticke 😉

bay
autor
28. máj 2009

Ze Leni. uuuuuuuuuuuups PARDON Peti to malo byt 😔

sisipetka
28. máj 2009

Bay, mozno aj Lenke sa bude hodit tvoja navsteva 😀
Weji, clovek kym neriesi ine problemy, tak ani nevie, co vsetko ma. Ja som za posledny rok dospela minimalne k 4 imunitnym a zapalovym ochoreniam a ani neviem ako k tomu doslo 😠