Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
29. máj 2009

Treba mat poriadnu stolicku 😀 😀
Leni chuda 😅 😀 😀 😀 ale kym to rido berie s humorom...

halienka
29. máj 2009

No neviem či to on bral s humorom, ale všetci ostatní áno 😀

sisipetka
29. máj 2009

kocky odpajam sa...idem na anglinu a tu zacalo fasa liat 😨
Pekny vikendik zelam....

bay
autor
29. máj 2009

Ja tiez uz idem 😉 a u nas teraz neleje ale dazdnik balim 😅 😀

halienka
29. máj 2009

Ach vy sa máte, ja až do piatej idem tu tvrdnúť 😝 😀

skybaby
29. máj 2009

neboj leni nie si v tom sama 😉 uz je to iba hodinka

halienka
29. máj 2009

Sky, aj ja si to vravím, že hodinku už vydržím 😀 teraz mi volala jedna kolegyňa s pobočky, že či som blbá, nech tie 4 hodiny nepodpisujem, že prinútiť ma nemôžu (iba s mojim súhlasom) a vyhodiť tiež nie (keďže som tehu). To všetko ja viem, len teraz ide o to čo ma čaká ak to nepodpíšem. Po prvé strhne mi isto všetky prémie aj provízie, to je pohyblivá zložka s ktorou si môže robiť zamestnávateľ čo chce. A po druhé, môže mi tie 4 mesiace tu tak psychicky znepríjemniť, že neviem či to stojí za to. Čo by si robila ty Sky, na mojom mieste?

skybaby
29. máj 2009

leni urcite mas pravdu v tom ze ti zoberie vsetky premie, lebo to moze urobit, takze otazka je kedy viac zarobis, ci osem hodin bez premii alebo styri hodiny s nejakymi premiami. je tam nejaky velikansky rozdiel? ja ked som riesila pre klientov prepustanie tak je to vzdy tak, ze ti co nechcu dobrovolne podpisat takeho veci, to nepodpisu ale firma sa ich snazi potom zbavit inak. ale v tvojom pripade ta moze vyhodit len kedy rusil tu pobocku alebo ju premiestnoval. a presne ako pises bude ta kazdy den kontrolovat a dodrbavat, to ti podla mna za to nestoji.
ja by som na tvojom mieste tie styri hodiny zobrala prave kvoli tomu ze si tehu. budes mat cas na seba, budes moct oddychovat 😉 ale rozhodnut sa musis sama

halienka
29. máj 2009

Veď práve, nechcem tu teraz prežiť 4 mesiace v nejakom terore, aj keby to malo výnsť o 2-3 tisícky viac, tak to mi asi za to práve preto že som tehu nestojí. Ešte to preberiem s MM cez víkend, ale tiež si myslím, že ísť hlavou proti múru zrovna teraz asi nemá význam. 😝

weja
29. máj 2009

a tu dnes večer nikoho...? 😕
ja som odišla z práce už pred treťou, u kaderníčky som dopadla chvalabohu dobre a kým som stihla prísť domov, MM aj povysával, takže pekný víkend pred nami 😵

Leni, ja by som na tvojom mieste asi tiež zbytočne šéfa nedráždila tým, že odmietneš... ono je to svätá pravda, že ti môže tie posledné mesiace tak znepríjemniť, že dostaneš aj žalúdočné vredy, ešte si len na robotu spomenieš... 😝 podľa mňa by si na to trúfla len osoba s ozaj silnými nervami, ktorej by tie peniaze za to stáli... ja teda určite nie... 😅 ale ja si myslím, že v tvojom stave je skrátený úväzok skôr pozitívnou vecou ako negatívnou - práve pre tie dôvody, ktoré si už vymenovala - budeš mať na seba viac času, kratšia pracovná doba bude znamenať hádam aj menej stresu a v konečnom dôsledku - je to super kompromis medzi rozhodovaním, či v tehu pracovať alebo zostať doma na rizikovom... 🙂 veď ty si vlastne týmto vyhrala... 😀 😉

pekný víkend všetkým 😎

halienka
30. máj 2009

Ahojte babky, dneska sa vám akosi ani písať nechce 😀
Weji, pekne si mi to napísala, jasné že máš pravdu, ako aj Sky, vieš keby išlo o neviem aké prychy, lenže ak by mi on zobral prémie a provízie, čo je dosť velká časť platu, tak by som potom vyhrala na výplate možno o 2-3 tisícky viac a pritom by som robila plný úväzok, takže na to sa môžem vyprdnúť, to mi teda isto za tie nervy nestojí. a hlavne nie som teraz v stave aby som skúšala kolko vydrží moja psychika, pravda. 😝 S MM sme to prebrali a on tiež je rozhodne proti, aby som to nasilu takto tlačila. Takže je rozhodnuté. 🙂
Dnes som sa rozhodla zas trochu porobiť niečo v domácnosti, takže už som požehlila a varím, a poobede ak sa mi podarí, vydrhnem kúpelky a dám prať. Inak tu je škaredé počasie, ráno pršalo, teraz síce prestalo ale je stále zamračené a riadna kosa, takže výlety žiadne nehrozia. 😝

m311293
30. máj 2009

ahoj holky, dřív se fakt nedalo. včera jsem ještě s Marťou běhali po nákupech, pak úklid, a dnes jsem dopoledne ji dobalila, vařila oběd a smažila řízečky a dělala toustíky, chlebíky. tak jsme ji dnes vypravili, nabalila jsem ji, odjížděli za deště tak snad se to po cestě vylepší. Ale v Anglii je hezky a podle předpovědi taky bude kolem 20 °C. na cestu ani slunko být nemusí. Na místě bude zítra večer.
MM měl jet na vodu, ale vzhledem k počasí nejel, tak jsme se těšili s Tomem že budem sami a zase nic.

m311293
30. máj 2009

Leni, co říct? vždyť víš že holky i ty máte pravdu. Nestojí za to aby se člověk nervoval, nakonec si najdeš spoustu výhod které pro tebe z toho plynou. Mně by se to taky líbilo jen 4 hodiny denně.

halienka
30. máj 2009

Ahoj Eliška 🙂 A Martinka ide autobusom? A na ako dlho? V jej veku to bol môj sen ísť do anglicka, akurát, že bol socík a mohla som o tom naozaj len snívať 😀 Som si práve trošku zdriemla a idem čosi pojesť a pustím sa asi do tých kúpeliek 😝

halienka
30. máj 2009

Babky nepíšte tolko, bo to nestíham čítať 😀 😀 😀

m311293
30. máj 2009

Jo Leni, jeli autobusem, vrátí se za týden. Já bych taky jela do Anglie. Mám takové přání, Anglie, Francie, Norsko. Ve Francii jsem byla, tak teď ten zbytek.

halienka
31. máj 2009

Dobré ránko babky 😉 aj u vás prší? aspoň ma to prinúti doma niečo ešte porobiť 😀

m311293
31. máj 2009

dobré dopoledne, jestli u vás prší tak se ani nedivím že se válite v posteli, u nás je chladno, ale bez deště

weja
31. máj 2009

ahojte 🙂
no veľa ste veru nepopísali.... v tomto počasí je ozaj najlepším programom spánok... 🙂
my sme mali včera návštevu, prišli kamaráti na víno, celkom fajn večer, no a dnes išiel MM do nočnej, takže som slamená vdova... ale nevadí mi to, celkom sa teším, že si v kľude dočítam knihu a potom možno pozriem telku...

Eliška, tiež by som sa rada pozrela do Francúzska... ale MM bol ešte počas školy v Paríži a povedal, že nič moc, takže asi budem musieť na výlety zobrať niekoho iného, lebo on sa ako aspoň trošku vášnivý cestovateľ neosvedčil... 😅 a rada by som šla aj do Ríma, svokra sa vrátila predvčerom z Talianska - bola na týždeň na poznávacom zájazde a vraj to stálo za to... 😕
Martinka šla do Angicka so školou alebo ako...? 😕 akosi som nepostrehla...

pekný večer... 😉

skybaby
31. máj 2009

ahojte babulky 😉 my sme mali dost rozbehany vikend, vcera na stavbe, vecer chvilku na oslave a dnes cely den u svokry a pred chvilkou som zaliezla do postele a uz tak skoro nevyleziem 😉
wejka ja by som tiez rada cestovala, taliansko som tak z rychlika videla a urcite odporucam rim a florenciu, pariz mi veru este chyba, aj londyn 😒 ale som rozhodnuta ze drobec bude cestovat hned od mala 🙂
eliska a norsko sa tiez chystam, niekedy .... moja sestra bola pred nejakymi tromi rokmi tiez zo skoly v anglicku, isli na tyzden, byvali v nejakom rodine a vratila sa celkom spokojna, tak dufam ze aj martinka bude 😉
pekny zvysok vikendu vam zelam, ja mam zajtra dovolenku a idem na tu geneticku konzultaciu a dufam ze sa dozviem neico uplne prevratne 😀

halienka
31. máj 2009

Ahojte babky 🙂
Sky, tak to budem zajtra na teba myslieť, dúfam, že všetko bude oukej 😉
Weji, aj ja mám niekedy rada také večery osamote, nieže by som niečo prevratné robila, ale niekedy mi to dobre padne. Ale len tak na pár hodín, keď je MM už dlho preč, tak už mi je smutno 😀
Dnes som skoro odpelašila kocúra, nechala som otvorené okienko v kúpeľni, lebo som sa sprchovala a bolo tam treba vyvetrať a zavrela som dvere do kúpelky. Lenže to som nerátala s tým, že švagriná tam vbehne a ako vždy poplašená nechá otvorené dvere a kocúr cez okienko pekne krásne utiekol 😝 😀 Našťastie je povahou bojko, tak zostal pred domom prikrčený bál sa ísť ďalej, takže sme ho rýchlo našli. No ale lepilo mi, lebo isto by tam zahynul, keďže nie je naučený hľadať si potravu sám 😝

bay
autor
1. jún 2009

Dobre ranko 😵 Tak je tu zas pondelok 😠 ☹ a krasne pocasie pretrvava od vikendu 😝
Co vam budem hovorit. Cez vikend sme upratovali byt. MK sa vrhol na kuchynsku linku ked uz je odmontovana a dobre na nu dociahne a nikto ju neumyval snad 100 rokov a zas tak skoro ani nikto nebude 😀 😀 😀 A ja som za cely vikend zvladla akurat tak nastahovat knihy spat do obyvacky a aj pohare. 😅 😀 Ale zas ako pekne 😵 Natlacila som to tak, ze mame jednu policku volnu a to som prisla o dve v psacej izbe 😉
V sobotu (inteligenti!!!!) sme sa vybrali do IKEI 😀 😀 😀 No kedze bol v avione den deti tak parkovanie nehrozila. Iba ze jeden vystupi a druhy bude zatial kruzit po parkovisku 😀 Tak sme to vzdali 😝 a zvladli sme pozrie len v Jutexe koberce. A moje zistenie - to bude utrpenieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee kupit Miskovi do izby koberec, bo Mk sa nic nepaci 😲 A k tomu chce koberec kusovy nie metrovy a povodne planoval tak ze o 20 max 50 cm mensieho rozmeru nez je izba, tak to som mu zrusila, lebo to sa bude tych 10 cm parkiet zle udrziavat a to uz fakt nechapem preco by nemohol mat koberec na celu izbu 😒 😖 Tak sme sa nakoniec dohodli na mensom koberceku cca na volny stred izby 😉 Takze najprv kupime a nainstalujeme nabytok a podla toho pojdeme kupit velkost koberca 😀
Poobede bola rodinna oslava 😉 Mnam mnam vyborna toritcka 😀 😀
V nedelu sme pokracovali s upratovanim. Poobede sme sli obzerat dom co sa bude stryko don stahovat (peknyyy), potom na prechadzke v lese no a po navrate som zapadla na gauc a uz sa nepostavila len co som kazdych 10 min musela ist cikat 😅 😀 😀
No a za vikend som natlacila kilo jahodiek 😵 😵 a to som asi prehnala bo sa mi vecer uz brucho vyhodilo 😅 len neviem ci z jahod alebo z vody (to sa mi totiz obcas po kupani stava). Tak sa tvarim ze jahody su v tom isto nevinne ale pre istotu sa budem dnes trooosicku krotit 😀 😀 😀

Jani, drzim palce (ani robit nebudem 😀 ) na cely tento tyzden, hlavne dnes a zajtra 😉 😵
Leni, neboj, naucil by sa najst si papat. Pri tom aky su ludia poriadkumilovny by to ani nemal tazke. Len ci by ho mysi nezjedli 😒 😅
A co sa cestovania tyka. Ja som bola v Parizi - kraaaaaaaaaaasa. Vo Finsku, nie je to sice Norsko, ale nadherna to krajinka tiez. No a o Keni ani nehovorim 😵 Londyn sme mali ist na jesen ale kvoli MA sme neboli 😠 😠 😠 ale raz tam pojdem 😀 a aj na ine zaujimave miestecka 😅 Mk je v tomto super spolocnik, len ma jednu nevyhodu, ze uz na mnohych miestach bol 😀 😀

halienka
1. jún 2009

Ahojte bambulky 😉
No Bay, konečne si sa ozvala, zas až tak upratovať že zabudneš aj na koníka, to už je čo povedať 😀 No ale viem, že máš dobrý pocit, že už je aspoň niečo porobené. Inak akurát včera v telke hovorili, že pre maličké deti je dobrý celoplošný koberec, až pre väčšie potom taký ten len na časť miestnosti. Ja tiež uvažujem že do detskej dám celoplošný. Máme tam plávajúcu, takže neskôr nebude problém ho zhodiť.
Ja dnes prvý krát idem do roboty na 4 hodiny, tak teraz ešte vegetujem doma, lebo to budem chodievať na poobedie. A idem si dať ušiť sukňu, to som si ešte minulé tehu kúpila takú dobrú elastickú látku, no už som sa nedostala vtedy k tomu, tak som ju teraz vytiahla a idem si dať ušiť, hlavne kvôli tomu aby som mala ku gyndošovi, lebo ja som aj tak skôr nohavicový typ a do sukne sa prezliekam len v kabínke. Zdá sa mi, že teraz mi to brucho akosi rýchlejšie rastie ako predošlé tehu, už mám inak 3kg navyše. 😝 😀

bay
autor
1. jún 2009

Leni, to nie ze by som na konika zabudla, len nebol rozchodeny internet a pocitac 😅 😔
Ja tiez nie som moc suknovy typ ale teraz v tehu mi to dost vyhovuje obzvlast ked je teplo 😉
Vsimam ze si tu skratenu dobu zacinas poriadne uzivat 😉 😀 😀
A ten koberec no ja som tiez chcela celoplosny ale lepit ho na parkety 😝 😝 No tak mu bude stacit mensi 😉 😀 😀

weja
1. jún 2009

dobré ránko 🙂
tak my uz dnes mame sefku, je po pohode... 😝 a okrem toho som sa dozvedela, ze vo stvrtok by som mala ist na skolenie, navyse sama a to sa mi uz vobec nechce... 😖 kedze ja nie som moc cestovatelsky typ a moj orientacny zmysel nula bodov, dufam, ze trafim 😅

Sky, tento tyzden budeme na teba vsetky mysliet, nech vsetko dobre dopadne... 😉

Bay, dobry den na nakupy ste si vybrali 😀 a nabytok kde budete kupovat?

Leni, kocur by si isto zvykol... nas Richard bol zo zaciatku vonku tiez vystraseny, len sa pchal ku dveram a len co sa otvorili, uz pelasil dovnutra 😅 ale po case si tak zvykol, ze teraz bez problemov donesie aj 3 mysi za den 😅 niekedy dokonca aj vrabce 😀 samozrejme, ze to lovi pre zabavu, vsak ma stale plne brucho, takze ich nosi mame pred dvere a tu ide porazit 😀 😀 ale chvalabohu, ze sa vam ho podarilo chytit, musel byt z toho asi viac vyplaseny ako vy 😀
a to budes stale robit poobedne? neda sa ti to presunut na doobedie, ze by ti uz na obed padla, a mala by si pokoj? 🙂

bay
autor
1. jún 2009

Weji a kam ides na skolenie?

No nabytok kupujeme v IKEI 😉 kupime komudu z rovnakej serie ako mame spalnu, ze by sa potom prip. prehodila do spalne 😉 a este jednu policku chcem a to tam tiez kupime a postielku kupujeme od znamej. Velku postel si beriem svoju od mamy a este kresielko bude z pivnice 😀 a uz mame plnu izbicku 😉 😵

halienka
1. jún 2009

Weji ahoj, no ono by sa možno dalo v tej robote prehodiť, ale kolegy je technik, chodí zameriavať tie okná a väčšinou sú ľudia doma až poobede, takže preto majiteľ chcel poobede. Ale veľakrát je to tak že ide aj doobeda merať a keby bolo na kolegovi tak by bol najradšej aby som si to prispôsobovala podľa jeho meračiek. No to zas ja nemienim byť ako na špagátiku a skákať každý deň inak. Keď majiteľ povedal že poobede tak bude poobede. A ak bude mať kolega meračku doobeda, tak zamkne prevádzku a basta. Presne tak musel urobiť už dnes. A nech si trhnú nohou, aspoň uvidia aká je to blbosť, bo keď bude predajňa zavretá, tak ani zákaziek toľko nebude 😝
Inak to školenie ti nezávidím, to sú vždy také nudné sedenia 😝
Bay, a nedalo by sa to urobiť s tým kobercom bez nalepenia? Nejako ho obšiť alebo čo a aby bol napresno...aspoň ja si to tak nejako predstavujem, bo ani ja ho nechcem lepiť na plávajúcu.
Weji, no náš kocúr je tiež prípad, jeho to na jednej strane láka von, na druhej sa bojí, ale neboj sa keď sme ho hľadali avykrikovali, nepribehol, čupel si na svojom miestečku pod lešením a iba kukal, asi sa neodvážil ísť ďalej od domu. No keď sme ho zaniesli späť do domu, tak už aj znovu frčal k tomu okienku cez ktoré sa mu podarilo ujsť 😀 😀

bay
autor
1. jún 2009

Leni neviem 😅 ja som moc kobercov este nepokladala 😀 😀 😀 Ale ten kusovy mi pride ako jednoduchsie riesenie a uz mi ide o jednoduchost 😀 😀 😀

Ja mam dnes odpor chodit na zachod. Som dnes bola v praci este len 2x (zazrak) a prvykrat tam nekjaka zenska umyva jahody a mne neda!!!! Druhykrat ina s ceresnami a zas mi neda!!!!! Tak sa tam aj bojim znovu ist 😀 😀

weja
1. jún 2009

no na školenie nejdem zas tak ďaleko, že by som tam musela zostať prespať, ale aj tak - musím si zistiť spoj a druhá vec - zorientovať sa, ktorým smerom ísť, keď už vystúpim 😀 ako vravím - ja a orientácia sa moc nekamarátime... 😀

Leni, tak to je jasné, že radšej sa dohodnete na poobedných, ako keby si mala byť na špagáte 😝
čo sa toho koberca týka, tiež by som ho asi nelepila, veď hádam sa to moc nepára, nie? 😕
Bay, to ako si dovolili neponúknuť ťa??? mala si sa ku nim postaviť a čakať, kým si ťa všimnú a zvaliť to na Miška, že on skrátka musí... 😀

sisipetka
1. jún 2009

Ahojky kocky,

tak najprv Jani - drzimeeeeeeeeee palceky a pridavame sa k Bay - nepracujeme 😉
My sme teda aktivny vikend nemali, kedze sa hram na "damu v kupeloch" a uz ani nevarim - ako mi cela kuchyna smrdi. Vikend som si mierne odlezala, ponahanala so psom okolo domu a precitala zvysok knizky 😵
Leni neboj, ja uz mam + 4 kg a to mi je stale zle, ale ked najlepsie na tom je to zajedanie nevolnosti 😅 A brusko mi uz tiez vybehlo, vraj to uz v dalsich tehu byva, takze do vecera vyzeram ako v 5 mesiaci prveho tehu 😝