Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
19. jún 2009

Ahojte kocky,
tak mne po stazovani sa, ze mi nie je nevolno, vecer opat nevolno prislo a dnes rano sa drzi uz s mierou 😅 Nabuduce uz budem drzat pusu a uzivat si to 😀
Leni mas super brusko, aj ja chcem - ja ho mam take predelene este medzi pupkom, ten mi ide vzdy posledny a vyzeram ako s dvomi pneumatikami 😠
Weji, Pariz zavidim - my sme tam boli pred 4 rokmi na svadobnej ceste 😉 No akurat, ked sme tam prisli tak som dostala menzes, zvysenu teplotu a cele dni ma boleli krize 😖 Ale spomienka pekna 😉
Eliska, tak nech vam vikend vyjde, sice aj u nas ma byt pod 20 °, takze hadam neprechladnete este viac. Inac ja som tiez dobrodruzny typ, ale vody sa bojim, takze raftovanie nehrozi 🤐
Bay, tu hlavicku nezavidim, ked boli, tak clovek ani lezat a zaspat nevie - stale tam drnci ako na koncerte. Posielam pofukanie 🙂

halienka
19. jún 2009

No čo-to som poupratovala 😝 aspoň mám lepší pocit, že aspoň niečo za to doobedie urobím 😀
Eliška, prepáč, až teraz som si všimla že si volala, ale nám nefunguje mikrofón, to je taký šmejd a dorazili ho švagriná z frajerom, takže terba nám kúpiť nový a takisto repráky, tie už ledva idú. Tak ak chceš, radšej popíš, ale volať sa aj tak teraz nedá. 😉
Bay, no ja dosť o tom uvažujem, mne to fakt príde hrozne moc tých očkovaní a keď si pospájam nejaké súvislosti, tak mám obavy. Lebo viem že ja mám nanič imunitu a koniec koncov dostala som autoimunitné ochorenie, ktoré sú teraz na strašnom vzostupe, ja sa bojím, že ak dieťa podedí imunitu po mne, že mu to môže uškodiť, a ver mi toto autoimunitné ochorenie by som nepriala ani nepriateľovi, nie to ešte svojmu dieťaťu. Chcem si to všetko riadne preštudovať, aj tie ochorenia voči ktorým sa očkuje, ich nebezpečnosť a tiež možnosť nakaziť sa nimi v dnešnej dobe. A takisto aj skutočnú účinnosť vakcín, totižto ukazuje sa že mnohé s nich nemajú zďaleka takú účinnosť ako sa prezentuje. Vezmi si napr tetanus, furt nemajú jasno v tom po akom čase by sa malo preočkovávať, stále tie termíny menie, kedysi to bolo po 5 rokoch, potom po 10, teraz najnovšie po 15. A najlepšie je že keď ťa uhryzne nejaké zviera, tak ti tú tetanovku aj tak hneď pichnú a nikoho nezaujíma či si bola očkovaná pred 2 rokmi alebo pred 10 rokmi. Prečo asi? Takisto viem, že môj kámoš chytil v nemocnici (!!!) TBC napriek tomu, že bol ako dieťa tak ako my všetci očkovaný. Ako je to možné? A nechce vedieť aká liečba potom nasledoval a čím všetkým si musel prejsť. Čítala som už aj kopec článkov aj od lekárov, na západe sa napríklad už dosť dávno upustilo od povinných očkovaní, a to aj preto, lebo veľa ľudí sa sťažovalo, bolo dosť veľa nežiadúcich účinkov a dokonca aj vážnych následkov, tam je to už len na báze dobrovolnosti. Kdežto u nás ťa prinútia a keď sa niečo stane, tak dajú ruky preč, žiadna kompenzácia, ešte sa budú vykrúcať a ty máš postihnuté dieťa na celý život. Ja viem že takých prípadov možno nie je veľa, ale ja sa bojím práve z toho titulu, že viem, že ja mám tú imunitu narušenú. Čítala som, že Naďka je opačného názoru a ja to beriem, každý máme iné skúsenosti a podľa toho sa riadime. Ja nie som úplne proti všetkým očkovaniam, ale chcela by som byť v tej pozícii, že si naozaj vyberiem tie, ktoré považujem za naozaj potrebné a že mi predtým dieťa vyšetria, či má v poriadku imunitu a až potom zaočkujú. A nieže ma donútia očkovať bez akéhokoľvek predošlého vyšetrenia a častokrát obrovským množstvom vakcín, ktoré možno ani nie sú všetky až tak nutné. Neviem, možno sa mýlim, ale chcem brať do úvahy všetky stránky, veď všetci vieme aké je silné farmaceutické firmy a ako dokážu manipulovať verejnou mienkou len kvôli zisku. A tak som tak trošku neveriaci Tomáš a neverím všetkému čo hovoria. 😝 😀

bay
autor
19. jún 2009

Leni, pekne brusko 😉 😵
Peti dakujem, uz som do seba naliala liter mineralky a zacina byt lepsie... Len keby ten nos prepustal nejaky kyslik do pluc 🙄 Ale neva, prezijeme 😉 ved som doma na PN tak nic nemusim 😀
A aj ja som mala v Parizi ms a rovno prvu po kyrete 😝 😝 takze krce riadne 😠 ale nenechala som si skazit naladu 😀
A ja som sa rozhodla, ze ked uz dnes pride MK po sluzobke, ze by som malazo seba spravit aj upraveneho cloveka. Ale to fakt nejde, ved cez to brucho nevidim nic okrem prstikov na nohach a tie upravu nepotrebuju 🤐 😅 😀 😀 njn. Budu tvrde boje 😀

bay
autor
19. jún 2009

Ok Leni, ja som ta len objavila v tej temicke, tak som sa chcela opytat 😅 🤐
Ja v zasade som za ockovania, ale tiez to podla mna uz prehanaju a dat 7 vakcin 3 mesacnemu dietku je krute 😠 Vsak to by zlozilo aj slona 🤐 Ako sa lieci TBC ako tak viem. Kamaratka ho tiez chytila ☹ A budem drzat siiiiilno palecky, aby bola bombulka po tebe krasna a inteligentna a to zdravie si vzala od chlapa 😉 😵

halienka
19. jún 2009

Bay, aj ty máš bruško už fajné, ja neviem čo sa iným nezdá, podľa mňa je dostatočne veľké. To niekedy ľudia čakajú že tá ženská bude ozaj ako veľryba 😀 😀

sisipetka
19. jún 2009

Leni pekne si to napisala.
JA sa priznam, este tieto veci neriesim. Momentalne som asi v pozicii, ze nic neriesim okrem dalsieho tyzdna a pod. Ale vlastne sa mi ani nemusite cudovat 😅 Vsetko toto si chcem prestudovat po porode a taktiez mam znamu lekarnicku i doktorku, ktore mi povedia na rovinu svoj nazor a ja si mozem i nemusim dat poradit. Je to individualne, ale chapem Ta, hlavne kvoli tej imunite....a kedze aj moja imunita je v poslednej dobe riadne naburana a neviem, co vsetko si to nase dietatko odo mna prevezme.
Myslim si, ze teraz mame jasnu prioritu - krasne tehu a zdrave deticky po porode, ostatne asi pride postupne s citom a nazorom mamicky, ktora ma doma malicke dietatko a tuzi mu dat naozaj vsetko to dobre 😵

halienka
19. jún 2009

Peti, vidím že si ako ja, tiež som niekedy zostala v šoku že mi jeden deň nebolo zle, ale na druhý sa to vrátilo s o to väčšou silou 😀 Ale neboj, bude dobre, ja sa už tak dobré dva týždne cítim fajn, takmer žiadne nevoľnosti už nemám 😎

halienka
19. jún 2009

Peti, ja sa obávam, že po pôrode už nebudem mať času 😀 medzi kojeniami budem asi chrápať zarovno s bábatkom 😀 😀 tak sa do toho púšťam už teraz 😝 😀 Inak prvé očkovanie dostáva miminko už 4. deň po pôrode - TBC. A potom tuším 3.mesiac po narodení dostáva tých 7 vakcín. Takže ide to dosť rýchlo. Ale samozrejme teraz je dôležité, aby sme šťastne a zdravo donosili, to je prvoradé. 😉 🙂

bay
autor
19. jún 2009

Leni, to vies, asi cakaju ze budes mat brucho ako tesne pred porodom od momentu co vycikas // 😠 😝 😀
Aky optimizmus ze spat s mimcom medzi kojeniami 😵 😀 😀 Ja sa budem tesit na vikendy. MK dostane Miska a mna ani zobudit nebudu moct, iba jemne prilozit Miska ked bude chciet pit ale beda im ak ma tym zobudia!!! 😀 😀 😀
No ved prave ze tie ockovania idu rychlo ☹ 😠 Budem musiet hodit rec s MK a pediatrom (aby nas podporila 😉 )

sisipetka
19. jún 2009

Tak Leni do 4. dna po porode mam este kopu casu na premyslanie 😉
HEj, tie nevolnosti su teraz ako na husenkovej, hadam, ze po takom tyzdni ustanu. Ved koncime 12tt a povedala som si 13 a dost 😎
Bay, vidim ze ani teba neopusta optimizmus 🙂

weja
19. jún 2009

ja som už takááá hladnááá... 😝
ja sa teda k očkovaniu tiež neviem vyjadriť, túto tematiku som absolútne neštudovala a nemám poňatia, aké sú pre a proti... ale podobne ako Peťka, budem sa tým zaoberať najskôr tak mesiac pred pôrodom, dopredu už veci neriešim a neplánujem...
tak ste ma potešili s tým Parížom... 😵 aj keď ja som nenáročný typ, ktorý nemá veľké očakávania, takže si myslím, že nemôžem byť sklamaná... 😎

sisipetka
19. jún 2009

Weji, najkrajsie na Parizi bolo u nas to, ze tam bolo vtedy premenlive pocasie a ked sme boli zrovna v Louri, tak ta obloha vyzerala ako na starych historickych fotkach. A ked sme to cele odfotili aj so zamkom, tak to vyzeralo, ze sme tam boli v 18 storoci 😉
Ja milujem navstevy zaujimavych miest a fotenie, aj ked potom pridem domov akoby som robila v bani 😀 Lebo neoplati sa nam chodit metrom a tak, lebo najviac uvidis peskom 😉 Aj ked do Louvru sme zrovna peskom nesli, ved este dnes by som odtial nedosta 😖 😅

nada.hope
19. jún 2009

Ahojte zlaticka, 😵
Nerieste ockovanie este pokial nemusite, my mame za sebou aj druhe povinne a Ninuska to zvladla na jednotku, akurat bola nespokojna a cely den mala teplotku okolo 37,3 a dnes je podchladena 36,1. 😀 😀 😀

Mne sa tiez nepaci, ze si rodicia sami nesmu vybrat ake a kedy svojmu milovanemu dietatku daju vakcinu, a ze za toto rozhoduje nas "demokraticky" stat. Ale s tym neurobime bohuzial nic.

Dakujeme za pusinky a posielame vsetkym malickym kamosom a kamoskam 😉

nada.hope
19. jún 2009

Inac Leni pekne brusko, ja som taketo mala hadam az v 30tt 😀 😀 😀 😀

bay
autor
19. jún 2009

Peti, to vies 😉 😀 optimizmus nadovsetko 😀
Weji, hlad zavidim 😅 mne je zas blivno 😠 uz ma to nebavi. Dnes proste bude leco a nezaujem 😝 A nezabudni ze v Parizi je aj socha slobody 😉

weja
19. jún 2009

Bay, ja si musím teraz vykompenzovať ten včerajšok, keď mi bolo zle z toho hlavybolenia... 😝 tak teraz od rána neviem, čo by som od radosti pojedla.... 😀
aká socha slobody...??? 😕 no vieš, obávam sa toho, že poznávací zájazd cez CK bude taký ako z rýchlika 😒 ale hold - musí stačiť..., momentálne nemám toľko času na plánovanie vo vlastnej réžii... okrem toho MM by nás nepustil samé dve "do sveta" 😀 už som sa ho na to pýtala... 😅 ale nevadí, momentálne mi celkom vyhovuje, že to CK všetko vybaví... 🙂

Nadi, Ninka je hviezda, že tie očkovania zvláda v pohode... 😉

bay
autor
19. jún 2009

Weji, taka ta co je v Amerike, len mensia 😉 Ved ju amici dostali do Pariza.. 😵
Nadi, aj my posielame Ninke pusinky.
Nadi, no ale ja proste maleho zaockovat proti zltacke nedam kym nebudem mat dokaz ze nema problemys pecenou po mne. Moj brat proti zltacke ockovany nie je a nema ziadne problemya nebyt mna ani s mamou nevedia ze to mame... Ja som jedina ockovana a som na tom najhorsie. Pritom ten syndrom by sa mal u muzov prejavovat vyraznejsie ako u zien. Tak toto malemu proste nespravim 😠 😠 😠 len preto ze niekto sa rozhodol ze hepatitida B bude povinne ockovanie 😝

nada.hope
19. jún 2009

Bay ale ved ja sa nato za teba nehnevam 😀 😀 😉 😉

nada.hope
19. jún 2009

neboj malicky to nebude mat po tebe a urcite je to ina situacia 😉

bay
autor
19. jún 2009

Este aby si sa hnevala!!! 😀 😀 😀 😀
Jaj, som sa zas vytocila na tento stat 😝 a Misko z toho dostal stikutku 😅

bay
autor
19. jún 2009

No vela veci by po mne nemusel mat 😀 😀 😀

nada.hope
19. jún 2009

ale no inteligentny, pekny a rozumny bude po tebe a ostatne sa uvidi. 😀
Nasa Ninka je zasa po zdravotnej stranke po mne a ostatne ma po tatinovi 😀

bay
autor
19. jún 2009

Tak ale zas musime nieco nechat aby podedil aj p otatovi, nech sa tato nehneva 😀 😀 len nie nabeh na plesinku! To po nom nemusi dedit 😅 a ani tu lenivost... ale tej sa asi nevyhne... kedze tu ma aj maminka 😀

sisipetka
19. jún 2009

uz som po obediku a o chvilocku idem na tu endokrinologiu 😖 Ale verim, ze vsetko zvladneme a budeme i nadalej pekne rast.
papa kocky a pekny vikendik, ak by som uz konika dnes nezapla 🙂

halienka
19. jún 2009

babky hlásim sa až teraz, už z roboty, skôr som nestíhala 😝 zdá sa mi, že čím viac času človek tým menej stíha 😀
No ja by som bola celá šťastná keby mimi bolo hlavne zdravé po MM, oni majú dobrý tuhý korienok celá rodina, napr. babka s maminej strany má 96 rokov a ešte žije! A žiadne vážne ochorenia, dokonca ani teraz v starobe. Keby bolo také zdravé ako MM, tak dám mimi aj 30 očkovaní, len nech je po ňom 😀 veď mužovi ani jeho sestre ktorá je môj ročník vôbec očkovania neuškodili, je evidendtné že majú imunitu v poriadku, lebo žiadna chrípka či nachladnutie sa bez teploty u nich neobíde, telo pekne bojuje, nie ako u mňa. 😝 ale inak pekné a rozumné môže byť po mne 😀 😀 si verím, čo? 😀
Peti, držím palčeky na endokrinológii, a neondej sa a pekne sa len pripoj ešte na koňa, veď čo by si bez nás robila 😀 😀

m311293
19. jún 2009

ahoj kočky, skočila jsem si do města na obídek, a u nás prší a prší a nesjpíš celý víkend bude, teploty ráno jen
7°C ( spíme pod stanem) druhá hodina rozhodne. 😀
Bay, je úžasná optimistka, ale ona za to nemůže protože optimista jen jen špatně informovaný realista.

Weji, jestli se mi podaří připojit na server hodím pár fotek z paříže.

weja
19. jún 2009

Peti, držím palce... 😉
Elis, tak to by som bola rada... 😵

bay
autor
19. jún 2009

Elis, niekedy je lepsie nemat ziadne informacie 😀 😀 😉 😀
Peti, urco to bude ok 😉
Weji, nas Pariz: http://rajec.rajce.idnes.cz/Paris_web/

sisipetka
19. jún 2009

uz som spat 🙂
Prvykrat po dlhej dobe mi u lekarky vyhrkli slzy stastia. Vysledky mame uplne v poriadku a nic nam s bobulkou z tejto stranky nehrozi 🙂 😵 Trosicka mam zvysene protilatky, ale vsetko je v norme a nemusim ani papat ziadne lieciky. Jupiiii - ale chce ma dalej kontrolovat, tak v septembri ideme opat na krvicku a kontrolu. Ale mam byt kludna a pekne si uzivat tehu. Boze kocky, po dlhej dobe som aspon na chvilocku stastna. A to aj moja sestra sa konecne na moje narodky vracia na stalo z ekvadora domov, dnes som jej zaplatila letenku 😵 Normalne tu placem pri PC 🤐

m311293
19. jún 2009

peti, to jsou skvělé zprávy, to je dobře, že si te´d můžeš užívat a být v pohodě a klidná.

Akorát jsme si minulý týden říkala co tvoje ségra v cizině. A už nikdy neodjede? Copak , láska skončila?