Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

weja
15. júl 2009

dobré ránko 🙂
Leni, tak super, že všetko je tak ako má 😵 teraz ťa už čaká ozaj len radostné obdobie bez stresov... 🙂

Elis, oddýchni si aj za nás... 😉 aj my by sme chceli ísť v piatok na kúpalisko - vyvaliť sa na slnko a pokoj svätý 😎 myslíte, že do piatku toto počasie vydrží? 😅 😕

Bay, to si dobrá, keď si sa dokázala zbaliť do malej tašky... Ako to robíš? 😅 Mne je jedno, či idem niekam na pár dní alebo na 2 týždne, stále so sebou ťahám rovnako veľa harabúrd... 😀 🙄

halienka
15. júl 2009

Dobré ránko babky 😉 🙂
moc ďakujem všetkým, že ste mi držali palčeky 🙂 Mery. majka, neboj vymyslíme aj nejaké stretko bližšie bo aj vás ostatné by som už rada "naživo" zažila 😀
Bay, tak zbaliť sa do malej tašky pre seba aj pre bábenko - no si dobrá 😀 teraz rozmýšľam, či si si to nepomýlila s nejakým piknikom a v taške máš možno len deku, mochitko, niečo dobré po zub a opaľovací krém 😀 😀

bay
autor
15. júl 2009

Si robte srandu 😀 😀 😀 No ja mam svoj ruksacik a v nom este kooooopu miesta, takze asi fakt pribalim ingrediencie na mojitko 😀
No MK to zhodnotil, ved nebudes tak daleko (pravda ze nemocka je za rohom 😵 ) Len aby MK nebol daleko 😀 😀 No ved uvidim a na dalsi porod budem mudrejsia a zbalim sa este do mensej, bo zistim, ze tam mam kopu zbytocnosti 😀 😀 😀

Inak vcera som skoro umrela. Sme o pol siedmej vyrazili s MK na hradzu. On na bike s cernochom ja na prechadzku so zvyskom 😉 No teplo neskutocne.... osviezila som sa skoro v Dunaji ale nakoniec som tam nezahucala 😀 A Misko protestoval a snazil sa obrnit si bazenik pred tym horkom a furt som mala tvrde brucho az mi zle bolo. Potom v chladku pri kofci na lavicke (kym som cakala na tych mojich sportovcov) sa uz tak neschovaval 😀 😀 A teda Bay vcera tak dokusali komare ze na tom kusku, co je ostrihana ma len hrcu na hrci od pupakov 😔 Este ze ju to nesvrbi (aspon sa tak tvari) 😵

halienka
15. júl 2009

Bay, tak potom hoď zoznam čo si všetkjo berieš do pôrodnice, aby sme sa aj my vedeli tak šikovne zbaliť. Ako sa ja poznám, tak mi nebude stačiť ani lodný kufor 😀 😀

weja
15. júl 2009

Bay, ty si asi nepostupovala podľa tých zoznamov do pôrodnice, čo sú na nete, čo? 😀 lebo tam je všade uvedený takýýýý dlhýýýýýý zoznam... no neviem... 😕
Leni, ty si ako ja, tiež sa neviem rozhodnúť, čo budem potrebovať, tak väčšinou zoberiem toho viac, nech mám istotu, že mi nič nebude chýbať... a väčšinou by sa mi aj tak zišlo niečo, čo som nechala doma... 😀 😀

halienka
15. júl 2009

Weji, veď práve, aj teraz keď som bola na amnio, tak tie ďalšie dve čo tam boli so mnou, ani jedna nemala takú obrovskú tašku ako ja 😀 no ale ja sa strašne bojím hladu, takže polovica tašky bolo jedlo. Oni nemali ani jedna jedlo, čo vôbec nechápem, že tehotné a bez jedla, totiž prvé jedlo v nemocnici od rána nám dali až večeru, tak to by bolo dávno po mne 😀 A večera bola o piatej a potom zas až do rána do ôsmej nič, no kdeže by som to ja vydržala 😀 Ja jem málo, ale musím často, nedá sa nič robiť 😝 😀

weja
15. júl 2009

Leni, tak ak si zoberieš aj do pôrodnice so sebou jedlo, tak z teba asi odpadnú... 😀 😀
inak tento zoznam som našla na nete a nevyzerá až tak zložito... (nedalo sa mi to skopírovať, tak hodím len link)

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=65

danka24
15. júl 2009

ahojte babulky
jeej bay ty si uz zbalena do porodnice? ved sa ti to aj krati .. 😀 😀 aj ja by som chcela vediet co vsetko si si zbalila ked mas este kopu miesta v taske .. urcite mas veeelku tasku 😀 😀

bay
autor
15. júl 2009

Tak moj zoznam:
1 nocna kosela - taka pekna na navstevy, inak budem v ich
2 podprsenky na kojenie
3 ponozky
2 papuce - jedny take tie latkove, druhe zabky do sprchy
1 nohavicky normalne na cestu domov, inak mam tie sietkovane jednorazove na pobyt tam
vlozky do podprsenky (aby som mala vacsie prsia 😀 😀 😀 😀 )
10 plienok (nejake davaju ale neviem ci bude stacit, keby nie, tak MK dovezie)
balik utierok na zadocek
krizovky (ak dovtedy objavim knihu co nemam precitanu tak pribalim aj tu)
hygienicke veci - zubna kefka a pasta, balzam na pery, kvapky do oci (alergia), kvapky do nosa, utierky na ksichtik, este treba doplnit sprchovy gel a sampon, ale to mam len po jednom kuse takze budem brat aktualne pouzivany, par vloziek pre isotu (u nas davaju neobmedzeny pocet, takze mi netreba vlastne), hreben
dobalim mobil a nabijacku a doklady (OP, zdr. karticku), vsetky ostatne papiere mam v tehu knizke (ako sobasny list, kontakt na pediatra, pohovor na epi, ...)
6 balikov vreckoviek
toaletak (istota)
uterak
este by som pridala zupan ale to nemam a v takom teple mi asik ani chybat nebude.

tot vsjo. Ak bude treba odsavacku na mlieko, tak tu mame doma a MK dovezie, ale dufam ze nebude treba 😅

sisipetka
15. júl 2009

Ahojte kocky,
Lenka ja som Sonicke verila, ze pekne rastie a vsetko ma na svojom mieste 😉 A tie obchody, to bolo jasne, ukazkovo moj system nakupovania - prvy obchod a padnut 😅
Eliska Ty carodejnica, ved uvidime co sa z toho bruska vykluje 😵
Maji neboj, dalsia stretavka niekde na pol ceste, aby ste aj ostatne vedeli na mojito dobehnut 😀
Na obranu Bay - v Ruzinove skoro nic netreba, vsetko ako plienky, podlozky na postel a pod. davaju v ramci poporodnej starostlivosti na sestonedeli. Vlastne ti tam nedovolia ani vlastny zupan, ci pyzamo - takze ruksacik je ok - Kami schvalujem tvoj ekologicky pristup k baleniu 😀
Weji na vikendik sa ma trochu ochladit, ale myslim, ze si slniecko este uzijes. To sestra pisala z Ekvadora, ze boli cez vikend pri mori a v noci 40 ° -bleee ja by som zahucala 😅 😝
Inac Kami pozor na slniecko, naozaj Misko uz ma dost tepla, tak nech sa neprehreje....

sisipetka
15. júl 2009

Kami pekne si to napisala, ale myslim, ze odsavacku davaju oni ich...maju tam take nariadenie (teda mali minuly rok) a taktiez zupany a pod.....Ale ved uvidis, co z toho ponesies neposkvrnene domov ...

sisipetka
15. júl 2009

a na co potrebujes sobasny list? To mi je nejaka novinka 😅

weja
15. júl 2009

Peti, v noci 40°???? 😲 to už čo je...? 🤐 to by som ani z domu nevyšla... 😝

bay
autor
15. júl 2009

Peti netusim, mala som to v zozname z netu, ak som to pre sotut zbalila. Teda staci kopia. Tak radsej mat, nez ze potom bude na man nejaka mila teta vrieskat ze preco ho nemam 😝
A von uz skoro nechoim len rano a vecer a cez den len na chvilenku s malou 😅 Ale tak co mam robit ked aj o polnoci je vonku ze 29°??? Ved ma vcera skoro prekotilo ked som to videla 😢 😢 😢

sisipetka
15. júl 2009

Kami to ti verim, ta teplota i v noci je nevydrzatelna - pre mna je toto uz exotika 😅
Weji, mna by odtial uz doniesli upecenu 😀

danka24
15. júl 2009

baby mam otazku nemavali ste spinavu podpiru v okoli bradaviek??nie kazdy den ale uz sa mi to stalo asi 5x ze som mala take zlte na podpire ale to len v okoli bradaviek.. 😅

bay
autor
15. júl 2009

Ved ked sme boli v afrike tak tam bolo chladnejsie... a to sme boli na rovniku... 😅

bay
autor
15. júl 2009

Dani, mlieko 😉 teda kolostrum.

sisipetka
15. júl 2009

Dani ako pise Bay, niekomu sa to tvori dost skoro a potom trosicka z bradaviek vyteka.
Ja som to sice nemala ani prve tehu, ale kazda sme individualna a kazde tehu ine, takze klud...akurat si tam daj nejake tamponiky, aby si sa zbytocne nespinila 😉

bay
autor
15. júl 2009

A ja som si zabudla napisat na vas cisla 😅 a net nebude 😔
Vraciame sa 28.7. 😉 aj to uz MK hudral ze 2 tyzdne na dovolenke, ze tak dlho nemoze byt 😠 😠 No urcite by sa ta firma bez neho zrutila keby bol co i len o den dlhsie 😠 😠 😠 😠 😠

danka24
15. júl 2009

babulkuy dakujem.. ale nieje to niejako skoro?

bay
autor
15. júl 2009

No ja som to mala od 24tt, prve tri dni mi to pretieklo az na tricko (ale to som mala aj stres v praci) a potom to uz nikdy tak nepretieklo, obcas nejaka kvapka ale vacsinou to zaschlo este na bradavke a pri vecernom umyvani som to umyla a bolo. Aj som mala par tyzdnov uplny klud 😉

bay
autor
15. júl 2009

Dani, su baby co to maju aj od 15tt 😝
A ja som to hovorila Dr. a on ze to niekedy byva (nie kazda ma) a ze da sa to odstranit iba odstranenim priciny a tu teda odstranovat ja nebudem 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀

bay
autor
15. júl 2009

Peti, ten sobasny list som nasla na nete vo viacerych zoznamoch 😅

danka24
15. júl 2009

bay to fakt od 15tt ty kokso to som rada ze to mam az od teraz.. ani ja to nemam vzdy len ma to vytaca ze musim kazdy druhy den prepierat podpiru 😀 😀 😀 no nastastie na tricko mi nepretieklo fuuu zatial.. 😀

weja
15. júl 2009

podľa mňa má ten sobášny list niečo spoločné so zapisovaním priezviska dieťaťa...

inak to kolostrum som mala aj ja od 16tt 😝 ale mne sa to púšťalo hlavne v noci, každý deň som menila pyžamo alebo tričko... 😖

bay
autor
15. júl 2009

Tak mne zo zaciatku rano v praci tak ze som mala flaky na tricku 😠 😝

danka24
15. júl 2009

sranda ake zmeny nastavaju v tele zeny ked je tehotna.. ale dufam ze to znamena ze budeme mat veela mliecka 😀 😉

bay
autor
15. júl 2009

Dani, neboj, bude z teba dojna krava 😀 🤐 😀 (myslene v dobrom samozrejme 😉 )

Mne sa taaaaaaaaaaaak nechce balit. Nechcete ma niektora prist pobalit? 😅

danka24
15. júl 2009

bay ja pridem povedz kdee a kedyy .. inac bola som cez vikend v blave 😀 😀 ale len na vikend u braska 😀
ved to aspon mm bude moct ochutnat ked tak po tom tuzi velmi 😀