Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

nada.hope
28. júl 2009

ni c babkyt sa nedeja malinka je zdrava krasna, je to najlepsie dietako na svete, akurat musim doroboty a nie je mi do spevu, nakolko musim nechat svoje dietatko doma ☹

sisipetka
28. júl 2009

ahojky kocky,
uz mame obedik aj s Jankou za sebou 😉 Pokecali, zasmiali sa a dobre napapali paradajkovou polievkou a francuzskymi zemiakmi - akurat kyslych uhoriek bolo pre nas malo 😀
Nadi nesmut, vieme ze to je tazke...a chvilku to bude asi aj na srdiecku boliet, ale verim, ze si zvyknete a pekne to zvladnete 😉
No Kamilka je pisalek a ked porodi, tak aj Misko bude prispievat 😀

nada.hope
28. júl 2009

Petka ale je to tazke, najprv 9 mesiacov pod srdcom a potom sest pri tebe, stale mam ten pocit ze som zla matka, ked necham dieta a ja pojdem do roboty..................... 😢 😢 😢

sisipetka
28. júl 2009

Nechcem riesit slovicko zla matka - ale takto si to nemozes hovorit - toto oznacenie tebe urcite nepatri a nikdy nebude. Skor ide o to, ze chcete dietatku zabezpecit veci, ktore stoja peniazky a do prace preto musis. Nie som v tvojej kozi a neviem si to predstavit, ale zla matka urcite nie si !

weja
28. júl 2009

Nadi a kedy nastupuješ? a urýchlene prestaň s tými výčitkami!!!! veď keby dostávali mamičky na MD a RD riadne príspevky, tak by viaceré zostali s detičkami doma celé 3 roky, ale nie vždy to ide... preto ešte nie si zlá matka... veď tých 6 mesiacov si sa Ninke plne venovala a to sa budeš aj naďalej, keď prídeš z práce.... každý robí, čo môže, tak si to nerob zbytočne ťažším... 😉 neboj, zvládnete to obe... 🙂
a s kým Ninka zostane doma?

nada.hope
28. júl 2009

Wejka moja mamina,................

weja
28. júl 2009

no tak vidíš - podľa mňa bude Ninka v tých najlepších rukách... 😉 neboj sa, zo začiatku to bude ťažšie, ale zvyknete si...
a kedy to nastupuješ?

nada.hope
28. júl 2009

Wejka uz od 3. augusta ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢

halienka
28. júl 2009

Nadenka, to ma mrzí, to musí byť ozaj ťažké ☹ ale život je niekedy taký tvrdý a nedá sa s tým nič robiť, určite si preto neni zlá matka, to teda isto nie, pretože si vezmi, že naše mamy mali materskú dovolenku pol roka a všetky museli ísť do práce po pol roku či chceli alebo nie, neriešilo sa to vtedy a nikto by nepovedal že sú zlé matky. A naše babičky mali aj 8 detí a to ver že namli čas s každým sa mojkať pomaly to bolo tak že to staršie vychovávalo to mladšie, pretože matka musela obriadiť celý dom, ešte aj statok a poprípade robiť na políčku. Takže to si určite takto nevrav že si zlá matka, to teda nie. Bohužial nie každý má tie finančné možnosti zostať doma 3 roky a človeka to proste pritlačí, teraz je proste zasa takáto doba. A vieš čo? Skús si to zobarť aj z tej pozitívnej stránky, zase tvoja Ninka bude rýchlejšie samostatnejšia, komunikatívnejšia, naučí sa ľahšie pohybovať v spoločnosti iných ľudí. Koľké mamičky majú problém, že ich dietko sa od nich nechce ani v dvoch rokoch odlepiť, pomaly sa ani vycikať nemôžu ísť, ani len s otcom tie deti nedokážu zostať 5 minút samé, všetkého a všetkých sa boja, to tiež nie je zrovna dobré. 😉 🙂

sisipetka
28. júl 2009

Suhlasim s Lenkou, ze kolko deticiek je doma s maminami niekolko rokov a su neskutocne nesamostatne a stale by sa mamine drzali za suknu. Takto bude tvoja mala pekne samostatne, zvykne si fungovat spolocensky a rychlejsie sa pripravi potom na dalsieho surodenca 😉

sisipetka
28. júl 2009

Ahojky,
afp testy mame ok a 20.8. ideme na morfologickyc ultrazvuk. Padol kamienok zo srdca a na konci augusta padne uz cely a budeme sa len tesit 😵

bay
autor
28. júl 2009

Hlasim navrat z Raja.... 😝
Stale 2in1, bez zraneni 😉

sisipetka
28. júl 2009

no ahojky, uz sme Ta tu spominali...konecne bude dopisovatelka na mieste 😀
...som rada, ze ste este v celku a ako bolo?

bay
autor
28. júl 2009

Uplne uzasne. Fajn klima, zvladla som co som si naplanovala - Tomasovsky vyhlad, Biely potok, ostat 2v1 😀

danka24
28. júl 2009

to poznam .. to je stare eee 😀 😀 😀 no bay vidim ze sa nezapries .. co si zaumienis to dosiahnes 😀

skybaby
28. júl 2009

ahojte 🙂
nadka a neda sa ist pracovat nejako len na polovicny uvazok? ja tiez rozmyslam ako to potom urobim a ak sa bude dat tak skusim nejako z domu pracovat ... verim ze ti trha srdiecko ale ako pisu baby aspon z nej bude mala sebavedoma a samostatna slecna a na maminu sa mozes spolahnut, aspon to nebude nejaka cudzia zenska
drzim palceky nech to co najlepsie zvladnete
petiiiiiiii gratulujem
bay vitaj 😉

bay
autor
28. júl 2009

Zajtra napisem viac 😉 Dnes som polomrtva, pus je MK doma 😉

weja
29. júl 2009

dobré ránko 🙂
Bay, no vitaj 😵 super, že vyšlo všetko, ako ste si naplánovali... takže dúfam, že ste nazbierali sily na všetko, čo vás teraz v blízkej dobe čaká... 😉
Peti, gratulujeeem 😵 tešíme sa s vami... 🙂

bay
autor
29. júl 2009

Peti, dodatocne vsetko naj k narodeninkam 😵 a gratulujem k vysledkom 😉
Snazim sa vas docitat ale teda ste toho popisali 😉 si to vezmem asi vecer do postele ked nebudem moct zaspat 😀 🤐

nada.hope
29. júl 2009

Ahoj bay,................nechces este rodit? 😀

bay
autor
29. júl 2009

A teraz k Raju. Vyletov sme si uzili a celkom som nabrala kondicku - chapte ze som bola schopna ist rychlostou mojej babky a nie sa plazit este pomalsie 😀 😀 😀 Kazdy den (skoro) boli tury po Raji. MK chodil aj sam, teda s cernochom a mne nechal ostatok. Vzdy som ho sla odprevadit kusok z trasy a potom som to otocila a on pokracoval po rebrikoch (stupackach). Az taky magorko nie som ze by som sa na to chystala 🙄 Prvy tyzden sme mali aj mysicku, takze 4 psy, tu potom MK odviezol mame spat bo sli na preteky (kde sa jej zas krasne darilo, sikulenke mojej 😵 ) 😕
Tomasovsky bol uplne uzasny 😵 A tusim najvyssi zo vsetkych tych razov co som nan liezla 😀 😀 a miesto 1,5h prechadzky to bol poldenny 4h vylet, po ktorom sme ja aj stena odpadli 😀 😀 😀
Biely potok nas trosku sklamal, bo sme si ho s MK pomylili s inou trasou a toto bola viac menej lesna prechadzka a nie cvachtanie sa v potoku ako som si myslela 😅 ale o vodu som neprisla bo na spiatocnej ceste nas chytil tyky lejak (asi 1,5h mojim sucasnym tempom od chaty) ze zmoklo vsetko okrem mojej tehu knizky 😀 😀 😀 Takze som nahodila sprint a na chate sme boli za polovicu casu a samozrejme uz za slniecka 😠 😠 😠
Miskovi sa vylety deeeeeesne pacili. Este si aj tempo urcoval 😀 😀 Ked som sla pomaly tak ma kopal ako kona kym som nesla vhodnym tempom 😝 Milacik 😵 😀 😀 😀
Potom sme boli pozriet aj Levocu, Dobsinku ladovu (Peti tam by sa ti teraz dobre byvalo 😉 ), Drevenik.
MK samozrejme nezvladol moje meniny a ked s hrozou zistil ze mam meniny tak som dostala ako darcek pusu a obed v Levoci 😀 😀
Ked musel MK spat do BA tak som ostala 1,5 dna so svokrou sama. Joj 🙄 Som nic nesmela. Ani melon si odkrojit ze co keby som si pri tom zarezala do brucha (no bezne to tak robim 😝 ) ani zliat vodu ked som varila vajicka, ze sa mozem obarit. Tak som to nakoniec vzdala a celu dobu sa nepohla z lehatka iba co som sa preniesla do postele. Ta tusim cita konika a vie aka viem byt sikula 😀 😀
No ale velka vec sa nam este podarila 😎 Kupili sme Miskovi v SNV koberec 😵 😵 😵 😵 😵 Takze dnes povysavam postielku a komodu, zajtra vytepujem a zajtra uz usporiadame Miskovi izbicku. Potom MK kupi v Ikeai policku a taku tu zavesnu husenicu na hracky, namontuje, nalepi borduru a tak do polroka pri jeho tempe je izbicka hotova a ja mozem ist rodit 😝 😀 😀

bay
autor
29. júl 2009

Nadi, este nie 😉 Mozem az od 6.8., bo dovtedy mam Dr. na dovolenke. Ale 7.8. by som uz kludne sla 😀 😀

sisipetka
29. júl 2009

Ahojky kocky,
Bay dakujem a aj tebe dodatocne vsetko naj k meninam 😉
Inac ako ta tak citam, tak za chvilu pojdes rodit....kamoska bola takto 4 dni u znamych a troska po vyletoch a hned ako prisla domov, tak do 2 dni porodila v 37 tt 🙂
Juj mne je dnes na prd, boli ma hrdielko a citim sa, ze na mna nieco lezie...a neviem odkial sa to vzalo 😅 Hlavne, ze zajtra ideme na par dni do Tatier a ja opat budem k nicomu 😖 Skusim to dnes nejako preliecit cajikmi a homeopatikami...

bay
autor
29. júl 2009

A daj si Cecko a Ecko. Mne ako tak pomahali 😉
Ze by zajtra? No to idem na prietoky a usg 😉 tak uvidim co sa dozviem 😀

weja
29. júl 2009

Peti, tak sa len polieč, nech ťa uprostred horúceho leta neskolí nejaká chrípka 😉 a dokedy budete v Tatrách? my akurát zajtra odchádzame do Paríža, tak sa akurát minieme 😀
Bay, tak sa drž, nech to ten dr. stihne 🙂

bay
autor
29. júl 2009

Keby bol aspon na dovolnke na SR ale on si isiel drzak do zahranicia ☹
Weji, tak si to tam poriadne uzite 😵 😵 😵

halienka
29. júl 2009

Ahojte babky, ja som sa už včera sem nedostala, bo prišla kámoška z Talianska a bola u nás do desiatej večer. A ja trúba, som si dala s ňou kávu, šak len takú slabulinkú, ale aj tak som takmer celú noc nemohla zaspať. hrozné ako všetko na mňa silno účinkuje 😝 Tak si viete predstaviť ako dnes v robote vyzerám 😀 dúfam, že to odradí zákazníkov už pri dverách a dnes mi dajú všetci pokoj 😀 aj keď debil s predošlých dvoch dní tu už stihol byť 😀 ale dnes ma po včerajšom vynadaní mu oslovil normálne že mladá pani 😀 😀 😀 Poučenie pre mňa do života: S niektorými ľuďmi sa dá vyjsť len keď sa na nich kričí a nadáva sa im 😀 😀
Bay, no vitaj nám konečne doma! 😀 Som rada, že si v poriadku, všetky kosti celé a na svojom mieste a Miško ešte stále v brušku 😉 😀 Pekne ste si to užili, už som si to prečítala všetko 😉
Peti, super, že máte dobré výsledky, moc sa teším s tebou 😵 neboj, všetko bude v poriadku aj na ultrazvuku 😉 A Bay ti radí dobre, nasaď megadávky vit. C, nemusíš sa báť že sa predávkuješ, čo telo nepotrebuje to vylúči, takže si kľudne dopraj viac, vraj to až dvojnásobne urýchľuje vyliečenie 😉
Weji, tak teba už isto chytá cestovná horúčka 😀 už si aj začala baliť?

bay
autor
29. júl 2009

Leni, ty si uz takto rano v praci????

sisipetka
29. júl 2009

Weji, tak pekny vyletik v Parizi 😉 Ja tu nebudem od zajtra az do nedele - ideme troska do Strby a pobehame mierne okolie na cerstvom vzduchu.
Dakujem za rady, cecko uz jedno som dala, teraz cmulam homeogene a vecer opat dam este jedno cecko....hadam to pomoze, ale ja som expert na letne chripky 😖