Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
4. aug 2009

No ja mam dve frote plachty a zvazujem kupu dalsich dvoch plus este nepremokavu podlozku keby bol sikovny 😀 😀
Peti, ale mna psy von vyhnali a zrovna v tom naj 😠 (inak v takomto lejaku sme v Raji slapali vyse hodiny 😀 ) bo Bay dosla a zahlasila ze musi okamzite von inak sa pokaka ☹ Tak sme vyrazili. Boli sme vonku par sekund a mokra som bola ako mys 😝
Ok, ja mam uz casu vela 😀

sisipetka
4. aug 2009

Myslim si, ze take nepremokave plachty stacia neskor, ked budeme skusat spat bez plienok.....
...Kami vela casu nemas 😉

bay
autor
4. aug 2009

Relativny pohlad 😀 😀 😉 😎

sisipetka
4. aug 2009

no ked misko klesa, tak aby sme ta vo stvrtok z obeda neviezli do porodnice 😎

bay
autor
4. aug 2009

Ved z obchodnej ide priamo elina 😀 😀 😀 Pohodaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

sisipetka
4. aug 2009

ty si cislo 😀
..idem ja na ten nakup, este pridem 😉

bay
autor
4. aug 2009

jj. riadne 😀 😀 😀 😀 😀

halienka
4. aug 2009

Lolka, to nevadí že to bolo skôr, hlavne že ste zdravučké a maličká prospieva 😉 A náhodou meno Dianka je kráásne 🙂
Jaj, a ešte pikoška, moja švagriná včera zahlásila, že rozmýšľa komu by dala kocúra 😕 😕 a ja že prečo? (býva u nás teraz aj s kocúrom a frajerom, lebo prerába byt) No a že preto, lebo teraz bude mať v byte všetko nové a nechce aby jej to tam doničil 😠 skoro ma kleplo, že my máme nový dom a bez problémov sa k nám nasťahovala aj s kocúrom, to nič, to nás bohovsky presviedčala, že aby sme sa nebáli, že nič nám nezničí 😀 ale jej už zrazu zničí. 😖 No ale povedala som si v duchu, že možno na jednej strane dobre, snáď by sa dostal kocúr do lepších rúk ako je teraz. Najradšej by som si ho vzala ja, ale MM nesúhlasí, vadia mu tie chlpy hlavne. Ešte som rozmýšľala či by si ho nevzala moja mama, lenže sa bojím, že kocúr čo od malička vyrastá sám, by si len tak ľahko nezvykol v 6. rokoch na iné mačky v byte. Tak neviem. Wejka by možno vedela poradiť, ale tá sa nám fláka niekde po Paríži 😀 😀 Ale aspoň je z tohto vidieť ako mojej švagrinej na kocúrovi záleží a ako jej "prirástol" k srdcu 😝 ja som asi precitlivelá... 😀
A inak dobrú chuť k obedíku babky 😉 🙂

weja
4. aug 2009

ahojte bambulky 😵 😵 tak sme späť... všetko to bolo úžasné, stálo to za to vidieť, aj keď sme prišli unavené ako kone 😝 teraz by sa nám šikla ďalšia dovolenka na zotavenie... 😅
ešte som vás nestihla dočítať, v robote som si našla na stole haldy papierov, neviem, kedy sa z toho vyhrabem... ale aspoň tak letmo vidím, že Bay je stále kinderko a Lolka je už mamina... 😵 Dianka je nádherné meno 🙂
všetky ostatné pozdravujem... 🙂

Leni, čo sa kocúra týka, podľa mňa by si zvykol... nejaký dník by to trvalo, kým by sa "rozkukal", ale pokiaľ je vykastrovaný, tak by nemal mať s inými mačkami problém... a v konečnom dôsledku by bol u vašich určite šťastnejší ako u švagrinej 😖 aspoň podľa tvojho opisu som o tom presvedčená... nechápem, načo je niekomu domáci miláčik, keď si k nemu nedokáže vytvoriť citový vzťah... 😖

no zasa som sa rozkecala, ale už idem makať ďalej... 😉

halienka
4. aug 2009

No ahoj Weji 😅 😀 to je sranda, zrovna som na teba myslela a ty už si tu 😀 😀 No to som rada že sa ti páčilo, poznám tieto dovolenky, oni sú super, že človek veľa nového vidí, ale je pravda, že potom by sa zišlo rovnaký počet dní ležať ešte niekde na pláži 😀 Ale snáď si to ešte vynahradíš aspoń tu na slovensku niekde na kupku 😉 🙂 Kocúr je vykastrovaný, tak možno by to išlo. Musím sa spýtať mamy. Inak keby som si ho nechala ja, tak by som ho začal púšťať von tak ako ty si spomínala vašeho Richarda. Ale vlastne ani neviem ako to robíte potom? On je vlastne stále vonku a tam má aj misku so žrádlom? A v zime ho púšťate dnu keď sú mrazy? Možno na takúto variantu by som MM presvedčila 😀 Inak ti prajem aby ti rýchlo zmizli tie papiere zo stola, aby si mohla rýchlo čo najviac koníkovať 😀 😀

sisipetka
4. aug 2009

vitam aj ja Wejku z dovolenky a to zotavenie chapem, ja sa teraz tiez citim este na jednu dovcu 😀
Leni kocur - dilema, ale ako tak pomaly citam, tak zacinas uvazovat aj nad adoptovanim si ho 😵

bay
autor
4. aug 2009

Weji, vitaj spat 😵 som rada ze si to tam poriadne uzila 😵 a verim ze ta ani papere nezastavia v konikovani 😅 😀
Ja som akosi zaspala 😅 😎

weja
4. aug 2009

ďakujem za privítanie 😵
Leni 😅 si mohla spomenúť aj milión 😀
no na takú ozajstnú dovolenku sa s MM ešte chystáme v septembri, teraz som bola len ako mamin doprovod, aby nemusela ísť sama 🙂
Bay, no vidíš, už som tu zas 😀 však robota neutečie, ale kôň môže 😀

Leni, čo sa Richarda týka - tiež bol taký zvedavec, že chcel ísť vonku, tak sme s ním párkrát vybehli (na vodítku, aby nám nezdrhol, ak by sa zľakol 😀 ), no lenže po tých pár razoch sa mu to tak zapáčilo, že len čo sme sa vrátili dnu, už sedel nastúpený pri dverách, hlavu si išiel vyvrátiť ako hypnotizoval kľučku 😀 a mňaukal ako šialený, čo tak veľmi chcel ísť znova von... takže po rodinnej porade sme sa rozhodli, že ho dáme tiež k mame na záhradu... bolo akurát leto, takže relatívne teplo aj v noci... a zvykol si bez problémov... misku so žrádlom má vonku, aj spáva vonku, len keď boli veľké mrazy, púšťala ho mama sem-tam dovnútra... ale niekedy ani nechcel ísť... našiel si všelijaké nocľahy - mama býva na dedine, takže v blízkosti sa vyskytla šopa so senom, alebo u susedov na terase 😀 mačky sú dosť prispôsobivé a vedia sa o seba postarať... 🙂

Peti, ozaj, ako bolo v Tatrách? 🙂 vidím, že si si to tiež užila, keď sa potrebuješ ešte zotavovať.. 😀 😉

sisipetka
4. aug 2009

kocky lucim sa, idem pre tie granule....

bay
autor
4. aug 2009

Peti, sa ti dnes nechce varit??? 😅 😀 😀

halienka
4. aug 2009

No, riaditeľskú návštevu už máme za sebou, dostali sme veľkú pochvalu (čo nám je tak ho... platné, za to terasu nepostavím 😀 ) že sme druhá najlepšia pobočka, ale my sme s kolegom boli prichystaní do riaditeľa riadne ryť kvôli montážam a iným problémom, ktoré treba riešiť, no on nás furt odbíjal sladkými rečičkami a tak to je zase tak že sa nebude nič riešiť 😝 No ale čo už, to sú slovenský podnikatelia, len množstvá, objemy, prachy...ale riešiť problémy, to nie.
Weji, no keby to bolo tak že je stále vonku, tak by to MM hádam aj predýchal. Váš kocúr mal kolko rokov keď ste ho takto pustili? Inak dobre som sa zasmiala ako si napísala ako hypnotizoval kľučku, viem si to úplne živo predstaviť 😀 😀 Aj mňa vie tak hypnotizovať, keď chce aby som mu dala z konzervy 😀 otáča sa za mnou ako slnečnica za slnkom až čakám, že sa mu tá hlava raz odšróbuje 😀 No ale keď vidím tie jeho očká...no dala by som mu aj keby som ja mala hladovať 😀 😀 Inak, v noci nám vraj rozbil hrnček, ale zas upodozrievam švagra, lebo kocúr chodí okolo všetkého dobreže nie po špičkách, veď vieš, že mačky vedia obchádzať tak že sa ničoho ani nedotknú. Jedine vtedy niečo zhodí keď sa zľakne alebo je rozbesnený, a to ho vie švagor tak rozbesnieť alebo vyplašiť. Takže isto ten hrnček nezhodil sám od seba, tomu neverím. No ale čo tam po hrnčeku, to ma netrápi, ale keby ste počuli ten rachot, my s MM sme už spali, obaja sme vyleteli z postele ako na povel 😀 😀

bay
autor
4. aug 2009

Tak moj uzasny zamestnavatel VCERA odniesol na socialku papier ze som na materskej 😠 😠 😠 😠 takze penazi sa tak skoro nedockam 😢

halienka
4. aug 2009

Bay, no vidíš, ale nedajbože aby si ty neurobila v robote načas to čo treba, to by bolo 😖

bay
autor
4. aug 2009

No a pre istotu mi ani neodpisali ze ci ma zahlasovali do zdravotky ako matersku, tak este aj to si musim sama preverit 😠 😠 😠 jaaaaaaaaaj. Taka som na nich nastvana 😠 ved nech sa tesia, v piatok idem pozriet kolegyne a ak dovtedy neporodim tak budem riadne nas..na a pojdem si to vybit k zodpovednej osobke 😠 😠

ellise
4. aug 2009

ahoj holky,
weji vítej zpátky z dovolené, spokojená, paráda, no já bych taky potřeboval ještě nějaký den na zotavenou, ale snad to rozchodím.

Peti, to s tím přibíráním ti neporadím, bo u marti jsme přibrala 11 kg a u Tomíka ani kilo. Ale chtěla jsem se zeptat, to musíš rodit císařem. Porotože vím že tady zkouší i když byla první sekce, tak druhý může být přirozený. Závisí to od příčin, jestli jsou ouzké porodní cesty, tak není co řešit, ale jsetli je jen dítě vzpříčené, nebo placenta příliš nízko, tak v dalším těhu tak být nemusí.

Leni, nechodí k vám ředitel příliš často?

halienka
4. aug 2009

Ahoj Eliška 🙂 a ty už chodíš do práce? Asi hej keď cez deň ani čiarka 😝 😀 No k nám chodia na striedačku riaditeľ a manažérka, takže je to tak každý druhý týždeň niekto 😉 náš majiteľ (čo nie je to isté ako riaditeľ) je totiž strašný paranoik a nikomu neverí. A to my môžme byť ešte radi, na žilinskej pobočke majú kameru a riaditeľ alebo majiteľ si ich môžu pozerať celý deň on-line ako pracujú, technik má vo firemnom aute gps aby si majiteľ mohol hocikedy skontrolovať kde sa nachádza a hocikedy mu zavolať čo tam práve robí a prečo tam je napr. tak dlho atď. No horor. My s kolegom asi pôsobíme ešte vcelku dôveryhodne, že nám tú kameru a kolegovi gps do auta nenamontoval 😀
Bože, mňa tá kyselina snáď zabije 😝

sisipetka
4. aug 2009

ahojky na chvilu som skocila sem 😀
Kami uz mam aj navarene i napecene a aj granule mame v zasobe....takze hladom nepomrieme 😵
Eliska, ak sa nespusti porod do konca 38 tt prirodzene, tak ma nikto nenecha cakat do poslednej chvile....bohuzial, kedze sa nezistilo preco malicky zomrel, tak je tu velke riziko, ze sa moze opatovne nieco stat. Takze zatial mi prichadza ten cisarsky ako riesenie, avsak nebudem nic predbiehat....vsetko budem riesit s dr. a uvidime, ci ma mimi prekvapi a vypyta sa na svet v 38 tt a usetri maminku od sekcie.....alebo to bude planovana operacia.
Leni, ja mam tiez kyselinu, nastastie zatial nie kazdy den, ale uz to riadne citim a to sme len zacali 5-ty mesiac 😅

ellise
4. aug 2009

holky, na pálení žáhy je nejlepší plzeňské 🙂

bay
autor
5. aug 2009

Leni a mozno vam namontovali len neviete 😀 😀
Kyselinku ja nemam 😵 😵 😵 Takze Misko bude zjavne bez vlaskov 😉 😎
Peti tak vdaka tebe som uz druhy den total v strese a uplne na prasky 😝 Maly sa uz strasne malo hybe tak som z toho nervozna, ale zajtra to zahlasim Dr. a nech s tym nieco robi 😉 Sme vcera vecer s MK maleho museli budit, bo sa cely vecer nehybal a to je jeho cas (asi zaposobil mak z obedu 😅 ) no ale potom vyvadzal pekne a taaaaak som sa tesila kazdemu kopancu do mocaku. hihi. Tak sme zahajili vyhananie dietka z bruska vsetkymi moznymi sposobmi 😉 😀 Skoro cely den skackam na fitlopte, o behani po schodoch ani nehovorim, MK uz tiez pomaha 😵 no a od dnes davam do vsetkeho chili 😀 😀 😀 😀 😀 a ak uz prestane prsat, tak poumyvam okna 😅

sisipetka
5. aug 2009

Ahojky kocky,
od skoreho rana v praci, tak dnes moc nestihnem pismenkovat....
Kami nestresuj, skusajte ho budit a budes kludna 😉 A teda to vyhananie je riadne, no a nebudem strasit - mne z toho nic nepomohlo 😖 Ale kedze ides k dokimu, tak mozno ti pomoze - neviem ako sa vola ten hmat, ale dokaze vo vnutri nieco urobit a male by sa malo vypytat na svet do par dni, ci hodin - teda tak mi hovorili kamosky a pomohlo to 😉

halienka
5. aug 2009

Ahojte babky 🙂 Bay, nestresuj, to už sa zjavne Miško pripravuje na príchod na svet, keď už kleslo bruško, menej kopká...to už asi nebude dlho trvať 😉 🙂 Joj, ja sa už neviem dočkať 😀 ako keby šlo o moje 😀 😀 Dúfam, že nám pred odchodom do pôrodnice dáš aspoń v krátkosti vedieť, že baby už idééém 😀
No ja sa s tou kyselinou trápim každý deň a najhoršie je to v noci, musím už mať podloženú vrchnú čas tela 3 vankúšmi aby som podporila stekanie tej kyseliny späť do žalúdka, ale aj tak keď si ľahnem na pravý bok tak už to jede a je to teda sila. Mám ten Maalox na cmúľanie, ale to nejako moc jesť nechcem a hlavne to má aj tak krátkodobý účinok, len do nasledujúceho jedenia. Takže si ho dám možno tak raz za týždeň keď je to už ozaj neznesiteľné. 😝 Eliška vravíš plzeňské? tak to musím skúsiť, len neviem či potom nebudem s neho zas napitá 😀

skybaby
5. aug 2009

dobre ranko 🙂 bay este nech misko pocka do stvrtka, pridavam sa na ten obed s tebou a petkou 🙂
wejka vitaj z pariza, nasi idu tento stvrtok som zvedava ako sa im bude pacit 😉
inak ja mam aj kyselinu aj zahu a v podstate nepomaha vobec nic, ale nejako to vydrzim ... len to plzenske som este neskusala 😀

halienka
5. aug 2009

Aha babky http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/175390-...
a teraz verme lekárom 😖 o čom je tento svet, fakt už niekedy neviem 😖

skybaby
5. aug 2009

leni ale ved my predsa uz davno lekarom neverime 😒

halienka
5. aug 2009

Ahoj Sky 🙂 ani mne nič nezaberá a tuším ju mám už aj s obyčajnej vody. Ja neviem čo bude v 9. mesiaci 😝 😀