Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
21. aug 2009

Sms do Kamilky:
"Buduce potencialne svokry sa mozu zacat bit. Ano uz je tu. Misko Rajec narodeny dna 21.8.09 s mierami 3610 g - hodne zivej vahy a dlzka 51 cm." 😵
Napisala som jej v mene nas vsetkych, ze graulujeme a nech pekne oddychuju. A samozrejme som vas "natrela", ze tu cely den sedite nalepene na monitoroch ako muchy 😀

evitkamalicka
21. aug 2009

jeeej super 😵

sisipetka
21. aug 2009

Deniska, je to hrozne - chudatko malicke 😔 Viem, ze su to slabe slova utechy, ale aspon v kute dusicky budes vediet, ze si sa rozhodla spravne a malicke sa nebude trapit 😔 Prepac, ak som sa ta dotkla, takto to citim ja...a asi by som nechcela aby sa trapilo na tomto svete 😔

skybaby
21. aug 2009

jeeeeeeeej gratulujeme, misko vitaj 😵 😵 😵 dufam ze mamu moc netrapil

weja
21. aug 2009

jeeeeeeeeeeeej supeeeeeer, že už to majú za sebou... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tešíme sa s nimi, určite je nádherný 😵 😵

Deni, určite si sa rozhodla správne, aj keď je to isto veľmi, veľmi ťažké... 😔 život je niekedy hnusoba... 😠

kočky ja padám domov, pekný víkend všetkým 😎 (som rada, že som ešte stihla tú radostnú správu) 😵

skybaby
21. aug 2009

deni je to takto urcite lepsie aj ked je to krute, ale nebude sa aspon nikto trapit, an vy ako rodicia a hlavne dietatko ... zelam vela vela sil

sisipetka
21. aug 2009

kocky, aj ja dnes balim, nakolko som tu od 7mej a ziadne nadcasy im nedarujem...
Som rada, ze som stihla poslat cerstvu spravu a ak sa mi zajtra podari sa dovolat Kamilke, tak podam este cerstvejsie spravy 😉
Pekny zaciatok vikendu a Deniske hlavne vela sil.
papa

danka24
21. aug 2009

bay supeeer to bola celkom rychlove .. tesiiim sa stebou a nech ste obidvaja zdravuckyyy 😵 😵
pekny vikend kocky aj ja chcem ist domooov 😖 😖

halienka
21. aug 2009

No super správička, takže Miško už je na svete a vidím, že to išlo celkom dobre, Bayka sa teda cez noc ešte vyspala a tak mala snáď dosť síl a šlo to ľahko 😉 a je to kluk ako buk, s akurátnymi mierami 😀 A hlavne je to Lev!!! 😀
Deni, určite si urobila správne rozhodnutie, ani nerozmýšľaj nad iným, veď by ste sa utrápili všetci a hlavne maličké. A na tých predoperačných fakt, to je neuveriteľné ako ľahko sa ryžuje na ľudskom nešťastí 😠 ☹ Ale kašli na nich, dúfam, že to budeš mať čo najskôr za sebou, potom si oddýchneš, dáš sa trošku dokopy a pokúsite sa znovu. 2x sa takéto veci nestávajú, aspoň myslím. 😔

halienka
21. aug 2009

Weji, Peti, pekný víkend 😉 🙂 aj ja by som už išla domov, ale do 17-tej musím ešte vydržať 😝 😀

halienka
21. aug 2009

Inač k tomu vodičáku, to som chodila k súkromníkovi, takže jemu to mohlo byť jedno, veď ja si to platím a môj problém keď nespravím 😝 😀 len raz mi čosi nadhodil, že čo je s vami že nechodíte? No nemohla som mu povedať, že :chápete, prídem z roboty , najem sa, a zaspím 😀 😀 som sa vyhovorila na nadčasy v robote 😀 😀 ale inak vodičák som spravila na prvý šup a na plný počet bodov, tak to nakoniec dobre dopadlo. Ale inak som strašný strachopud šofér 😀

nada.hope
21. aug 2009

no super Bay a Misko zelam velam zdravicka, 😵 😵 😵 krasne miery dufam ze porod bol rychly 😉

denne73
21. aug 2009

Bay,blahoželám k synčekovi 😵 😵 😵 😵 😵 😵

evitkamalicka
21. aug 2009

tak sme doma z vodicaku a ako jediny s MM sme mali test na plny pocet, kiez by to tak bolo aj pri riadnej skuske

halienka
21. aug 2009

Evitka neboj, aj bude 😉 my sme skúšobný ani nerobili, učila som sa dva dni a zvládla som, tak aj ty zvládneš určite 😉 🙂

evitkamalicka
21. aug 2009

no dufam, ja sa bojim najviac krizovatiek

ellise
21. aug 2009

Ahoj holky, taď jsem dorazila domů a čtu tu skvělou zprávu. I když.... na druhou stranu jsem věděla že to bude dnes. takže posílám opožděnou gratulaci, hlavně hodně zdraví a klidných nocí.

My zítra máme tu divadelní akci, takže od rána na nohách, dnes jsme vše chystali pak se kolega loučil tak jsem šla na rozlučku, zítra celý den v divadle, a večer zase oslava. No asi z alkoholového opojení jen tak nevyjdu.

halienka
22. aug 2009

Dobré ránko babky 🙂 Eliška, tak si to poriadne dnes uži a nech divadlo dopadne dobre 😉 🙂
Ja idem akurát žehliť a potom dačo navarím (perkelt) a poobede sa chystám po dlhej dobe piecť, urobím orechovú bábovky, bo mám veľa orechov ešte z minulého roku a musím to pomíňať 😝 😀

denne73
22. aug 2009

Ahojki Lenka. tak mňam, mňam poviem ti ,že by som si z tej tvojej bábovky dala. Ja taktiež ako každá žienka upratujem, varím a nhaňam chalanov od telky, aby si poupratovali svoje izby.moja polovička je vkuse v práci. pracuje v sukr.bezpečnost.službe a vo volnom čase chodí privyrábať na stavby.je šikovný.Možno aj ja dnes niečo upečiem, ale priznám sa ti ja apečenie?? ee to skôr varenie. 🙂 🙂 tak Ti prajem krásny víkend. Denisa 😉 😉

halienka
22. aug 2009

Ahoj Deni 🙂 Ja som tiež neni zrovna na pečenie, u nás to ani nemá moc kto jesť, sme na to dvaja s MM a ja toho pojem málo a MM sa snaží udržať svoju už aj tak nadváhu pod kontrolou, tak sa ani moc nevyplatí, bo pol plechu častokrát vyhodím. Ale teraz u nás býva švagriná s frajerom, tak tentokrát to asi zmizne rýchlo 😀 A to som si našla taký recept aby som sa moc nenarobila, že Superjednoduchá orechová bábovka http://knotek.blog.sme.sk/c/87737/Superjednoduc... 😀 😀 keď už piecť, tak tak aby to bolo rýchlo a pokoj svatý 😀 😀 Aj tebe prajem pekný víkend, aspoň v rámci možností 😉 🙂

skybaby
22. aug 2009

ahojte babulky, tak ja sa pridavam k tym co velmi nepecu, som proste lenivec a ked to mame zjest dvaja tak akurat z toho priberame 😀
ale akurat varim polievku, bude taky neskory obed a ryba zo vcera 😉
deni drz sa

sisipetka
22. aug 2009

ahojky kocky,
tak ja uz ako spravna tehula konecne oddychujem 😉 Ja rada peciem, ale v tomto teple ee, bo sa pri tom peciem aj ja 😝 Dnes som varila zeleninovu polievocku, ryzu a k tomu velke kura v trube (babka mi dala naposledy jedneho mrazaka, tak sa teraz zislo). Mnamky a nevydrzala som, zbehla do obchodu a nakupila sladkosti a slane tycinky. Vcera som mala chut na slane a zistila som, ze vsetky nase zasoby su fuc, dokonca aj tie sladke (to zbodol MM 😀 )...takze som si vytvorila nove zasoby 😉
Eliska, tak si to pekne uzi v divadle a oslavuj aj za nas. Ja mam chut na take sladucke vinko Devin - uz ho mam asi pol roka v skrini, ze nacneme pri nejakej super prilezitosti - no teraz musim hodne dlho este cakat 🤐
pekny vikendik este zelam 😵

denne73
22. aug 2009

Budem sky baby budem sa držať. Práve dnes mi písala jedna holka ,že ako to bude všetko prebiehať. No to radšej ani nemala. vraj to môže trvať aj 72.h teda to kým prídu kontrakcie.Ona ich dostala po 24.h ležania v nemocnici. Ved to ako zvladne?? jeminenky 😨 😨 😨 😨 šak to je hrôza len pomyslieť. No poviem vám teda ,že strach mám veliký, verím ,že budem v rukách tých naj. odborníkov papapa Denne

halienka
22. aug 2009

Deni, to radšej také veci nečítať, ale pokiaľ sa pamätám, tak mne pichli tú vyvolávačku s tým že ak do rána nezačnú kontrakcie, tak pichajú ďalšiu a tá už určite zaberie. Možno to v každej nemocnici robia inak, neviem. Ale mne ju picli nejako okolo desiatej, poobede začalo tvrdnúť brucho, na večer už začali kontrakcie. Jasné že každému to môže inak pôsobiť, ale ja myslím, že dlhšie to skôr trvá pri prvorodičkách, ty už máš dva pôrody za sebou. Neboj moja, ja myslím, že u teba to pôjde rýchlo, a doktor ťa isto nenechá zbytočne trpieť. Pýtaj si aj dačo od bolesti a keď to bude možné tak čo najskôr epidurál. A potom to zvládneš, pretože pri epidurále si môžeš aj pospať a budeš mať dosť síl. 😉 🙂
Sky, tak vidím že si s pečením na tom rovnako ako ja. Inak akurát som dopiekla a veru nič moc, ani moc nenapuchla tá bábovka, taká nizka ostala a zvrchu už riadne upečená zvnútra ešte nie, takže som to musela ešte nechať a teraz je zvrchu kapánek prihorená 😝 😀 ešteže MM je všežravec a má oceľové trubky, takže on zje všetko 😀 😀
Peti, nevyhováraj sa, že to slané a sladké pojedol tvoj MM, to si isto ty potajomky povyjedala a teraz už nemáš čo 😀 😀

weja
22. aug 2009

ahojte 🙂
Deni, ja som tiež od kadekoho vyzvedala, ako to bude prebiehať, ale neviem veru, či mi to veľmi pomohlo... 😒
jedna baba mi napísala, že ju v ten istý deň na večer už aj pustili domov (na vlastnú žiadosť) a ja som sa toho chytila ako topiaci slamky, že ja tiež v ten deň odchádzam, nech sa deje, čo chce... no lenže - ráno som dostala vyvolávačku, ale samotný pôrod sa začal len večer a skončilo to v noci... a dr. ma "ubezpečila", že skôr ako na 3.deň nemám ani náhodou počítať s prepustením... takže ešte aj to bolo pre mňa sklamaním... 😒 ale ako písala Lenka, pýtaj si niečo od bolesti, to ťa trochu aj psychicky utlmí, čo v tej chvíli nie je na škodu veci... 😔
ženy znesú veľa, chápem, že máš strach, všetky sme mali a obrovský... ale skús sa zamerať na niečo pekné do budúcnosti - naplánujte si nejaký výlet alebo dovolenku, skús sa niečím rozptýliť, aj keď je to skoro nemožné... budeme na teba myslieť a držať palce... 😉

...a ako sa má naša novopečená mamička? 😵 nehlásila, ako zvládajú svoj prvý deň? 🙂
Leni, aj ja som piekla raz "super čokoládovú bombu" (to bol prosím pekne názov), tak som sa už len pri pomyslení zalizovala až za ušami a vyšlo z toho nejaké poriadne nenakysnuté tuhé cesto, no úplne o ničom... 😖 receptom na nete sa už nedá veriť, hocikto tam môže pridať hocijakú hlúposť a človek nemá inú možnosť si to overiť, len prípadne na vlastných chybách 😀 😉

ellise
23. aug 2009

ahoj holky,
tak dožínky máme za se bou, dopoledne bylo bezva, divadlo narváno dětma, i počasí vyšlo, pro děcka byli atrakce venku, paráda, jenže odpoledna začalo porchávat, tak lidí bylo málo, měli jsem výborný divadlo, škoda že lidi nepřišli. Taky jsme dělali živáň an koupili na 150 porcí ( 20 kg masa) a prodali jsme 40 porcí. Zůstalo namá asi 15 kilo vepřové krkovice. Řízky budeme dělat až do vánoc. 😀
Večer jsme šli ještě na oslavu, a vrátili se o půl 2.
Bal to náročný víkend, celý den na nohách, večer jsem měla kotníky jak konve.To budu dospávat ještě týden. Naštěstí si MM bere dovolenou a děti, tak budu mít dostatek času na odpočinek.

Deny, pochopila jsem správně, že jsi z Prešova. neděla tvůj muž v 4Groupe. či tak nějak.

denne73
23. aug 2009

Aho j Ellise.Môj manžel pracuje v sukromnej bezpečnostnej službe niečo ako ochrankár či čo. 4Groupe to mi nič nehovorí to je nejaká firma??,
Weja diky za tie riadky, už som sa dopatrala,že skôr ako o 3 dni nepôjdem.Ja si želám po tomto trápení ,aby som to mala čo najskôr za sebou.viem, že sa po zákroku urevem až do vyčerpania, a že ešte dlho budem hladať pokoj v duši.Ako sa vraví čas všetko vylieči tak verím, že aj u nás.Absolutne nemám chuť nastupiť do práce, už som mala iné plány. No a čo sa týka tej mojej školy tak to už vôbec neviem ako. Študujem špecialnu pedag. 3.r to je sila čo?? a práve týmto ochorením trpí naše malé, tak kde mám vziať silu aby somtu hlupu školu dokončila. Ešte aj bakalarsku píšem na tému Down, uveríš????? šak to je čo za osud ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a ešte som sa dozvedela že tá ista vada sa môže zopakovať aj pru dalšom tehotenstve.Weja neviem presne čím si prešla ty, ale tiež si musela velmi trpieť,taktiež neviem či už máte bábetko. prajem vám,aby vás v živote všetko zlé nadaleko obchádzalo. Určite ti napíšem ked už budem z nemocnice doma. maj sa krásne.denisa

halienka
23. aug 2009

Ahojte babky 🙂 Ja mám za sebou zas blbú noc, moje črevá zase vyvádzali, no ja neviem ako to zvládnem až do konca. Stačí že nejdem jeden deň na velkú a vytvorí sa mi pri žalúdku taká hrča mám taký tlak na žalúdok a aj pľúca, že ani polapiť dych nemôžem. Potom dostanem kŕče a triašku a nejako to so mňa povychádza, aj keď chvíľami fakt neviem ktorým otvorom to pôjde, to sú také tlaky. Som sa fakt v noci už bála. 😖 Teraz mi je už lepšie, len som ubolená a nevyspatá.
Deni, oni pre istotu nechávajú ešte v nemocnici, aby odsledovali či trebars nekrvácaš príliš alebo tak. Aj ja som šla domov až na tretí deň po. Aj ti nasadia lieky aby potlačili tvorbu mliečka. To len zaťať zuby a vydržať, nič sa nedá robiť. Ja som asi trúba, ale mne veľmi pomohlo, že tam doviezli jednu kočku so zápalom ľadvín v 6. mesiaci a ja som sa snažila o ňu starať, len aby som nemusela myslieť na svoje trápenie. Je to síce blbé, ale pomáhalo mi to. Deni, je to ozaj irónia osudu, že zrovna študuješ ešte aj ten obor. Život sa vie niekedy s nami riadne zahrať 😖 Drž sa a mysli na to čo najmenej ak sa len trošku dá. A s tým opakovaním si vady nie som si taká istá, áno, nikdy sa to nedá na 100% vylúčiť, ale ja si myslím, že na 95% áno. Bola by to naozaj už hrozná výnimka. Aj ja ti prajem, aby si po zvládnutí tejto ťažkej situácie mala už len samé šťastie a určite to tak aj bude 😉
Eliška, no vy sa tam máte, stále nejaké hody a zábavky 😀 Joj, takú živánsku by som si hneď dala už som ju nemala strašne dlho. A teda na to že si išla spať o druhej, tak si aj celkom skoro hore. 😎 😉 🙂
Weji, tak aj ty máš takú blbú skúsenosť s tým pečením? Veď som dodržala všetko, tak to nechápem. Ešte šťastie, že chuťovo je dobrá tá bábovka, aj keď na vzhľad nič moc 😝 😀 A keďže sa nepodvihla, tak je maličká a zje sa rýchlo 😀

denne73
23. aug 2009

Lenka.V ktorom si teraz týždni??No vidno,že maličká je teda riadne čiperná a dá svojej mamine zabrať.ak sa dá tak vela oddychuj .Moja kamarátka počas celeho tehotenstva vkuse zvracala, každý den a celý čas ležala.narodil sajej malývalibuk.Nič sa neboj všetko bude vporiadku. len keby si napr. zvracala tak ako sa vraví prudom ,že to s teba jednoducho vybuchne tak to zajdi za svojim gyndošom nech ti skontroluje krčok ,aby si sa nezačala otvarať. ja som týmprešla pri druhom synovi, všetko v pohode,ale musela som isť na chvilku ležať. To ten tlak pri zvracaní mi to dodrbal.A nejaké čajíky to snáď neuškodí. Tak 😉 😉 sa maj a drž sa

halienka
23. aug 2009

Deni, najhoršie je, že sa mi to vždy zhorší keď si ľahnem, akoby vtedy sa mi tam niečo zaseklo. Preto ma to bantuší v noci, hodinu po tom ako zaspím sa zobudím na tlaky a musím rýchlo vstať. Tak si fakt neviem predstaviť, že by ma dali do nemocky ležať, to by ma asi zničilo 😀 Najlepšie mi je keď sedím alebo chodím. Som teraz začala 27 tt a najbližšiu poradňu mám 3.9., ale ak by mi bolo moc špatne tak pôjdem aj skôr. Uvidím. Ja mám problémy s črevami, mám crohnovu chorobu a preto ich mám také citlivé na všetko. Ale dávam si čajíky harmančekový, medovkový, alebo taký od Teekane sa volá že Žalúdok a črevá, to je zmes byliniek, ktorá zlepšuje trávenie. Tak snáď trochu pomôžu. 😉 🙂