Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
26. aug 2009

Leni netusim, moj teraz kazde tri hodky dva az trikrat po sebe 😀 😀 😀

Peti, to bola staznost na den ked sa mu nedarilo kakat. Tiez povazujem taketo pokakavanie za plus voci tomu co bolo 😉

halienka
26. aug 2009

Bay, a ako to zvládaš všetko, vyspíš sa aspoň trošku? Ako často papá malý a čo ostatné činnosti - kúpanie a tak, ako ti to ide? 😅

sisipetka
26. aug 2009

Mailom sa utiect nedari, uz som ako reseto 😅
...prave som si spocitala, ze odo mna odislo dnes 52 ks ... dufam, ze aspon riadne zasiahli 😀

halienka
26. aug 2009

Peti, preboha, šak ty musíš písať rýchlosťou blesku 😅 😀 že 52 mailov 😕 😀

bay
autor
26. aug 2009

Leni, celkom dobre sa pri nom da vyspat. Len od polnoci do tretej mame maniere 😠 😠 To sa vzdy chce nosit a mojkat. No tak to teda nieeeeeeeeee 😠 😠 😠 😝
Kupala som zatial len raz v nemocke a teda som bola mokrejsia nez Misko a hned som potrebovala aj ja sprchu. No zapotila som sa pri tom riadne. Toooolka zodpovednost 😅 Dnes budeme skusat doma a budem zaucat MK. (prebaluje uz perfektne a s velkou radostou 😵 a este radsej uspava a hra sa na postielku 😵 😵 😵 )
Budi sa tak po dvoch, troch hodinach. Podla toho kolko vypije. Zatial nepocitujm nedostatok spanku, ale to este dojde, ked MK vyrazi do prace a ja budem musiet uz aj doma nieco porobit. Zatial ma obskakuje, takze viac menej cely den lehnim 😉

sisipetka
26. aug 2009

...a to som bola iba 2 x cikat 😅 ...takto to u mna vyzera za posledny tyzden na dennom poriadku...
Ale upokojuje ma bobulka 😉

weja
26. aug 2009

holky, utekám už aj ja domov... inak je zaujímavé, že každé doobedie sa snažím porobiť väčšinu s tým, že poobede budem mať už pokoj 😎 a poobede sa zase nakopí toho toľko, že sa ledva vymocem, aby som nezmeškala bus... 😅 možno čím viac robím, tým viac pribúda... 😅 zajtra možno skúsim nerobiť nič, či to zaberie... 😀
pekný zvyšok dňa 😉

bay
autor
26. aug 2009

Peti to ako zvladas?????? Ze 2x. Nepredstavitelne! 😝

Weji, tak si daj volne doobedie a poobede rob len pokial stihas bus a ostatok nechaj na dalsie poobedie 😀 😉

halienka
26. aug 2009

Peti, nono, ty isto málo piješ, prosím ťa mysli na seba a na bobulku, vaše zdravie je prednejšie 😉 ako nejaké priblblé maily 😉
Weji, to bude možno tá správna taktika, robiť menej aj sa toho bude menej objavovať. a vieš v čom je háčik? V tom, že keď nadriadení vidia, že stíhaš, tak ti ešte prihadzujú, keď ukážeš že si akože "neschopná" tak ti neprihodia a budeš mať veget 😀 😀 prihodia kolegyni 😀 😀

sisipetka
26. aug 2009

pijem dost 😅 Skor si myslim, ze tu vela vypotim 😝
Kamilka, zatial to znie pekne, ved o tyzden napises opat pohlad maminy, ked budes sama 😉
Papa Weji, ja tiez o chvilu balim - idem nieco ukuchtit a potom konecne po 5 mesiacoch ku kadernicke - budem fesanda 😀

denne73
26. aug 2009

Ahojte. baby.Tak už to máme konečne za sebou. Bol to najhorší zážitok môjho života to mi verte.Okolo 11 v pondelok mi pichli epidurál-len kanilu a to hrozné svinstvo, ktoré zabilo moje dieťatko. Bola to hrôza už po hodinke som mala zdeform. bruško len také kopce, videla som kde je. Na pôrod.sál ma vzali o 19.h večer prvu dávku mezokain mi pichli o 21.h vydržala mi do24.h p otom mi dali druhu tá už mi držala len do 1.20.h no a o 2.20h som dostala silné kontrakcie , bolesti a tlaky to som si pýtala dalšiu, ale asi to tak malo byť a mala som si vytrpieť aj nejaku tu fyzic,bolesť tak tu mi nestihli podať. Čiže rodila som v tých najv.bolestiach. Našťastie to trvalo asi hodinu o 3.30 bolo po všetkom. Dodnes som ubolená urevaná, ale verím ,že to časom prejde. Krvné testy mi ukazali trošku zvyšene zapal. markery, ale povedali mi že po tej hrôza čo som si vytrpela je to vraj normálne. V piatok mám kontrolu krvi. Čo sa týka nemocnice jedine Košice šaca. Vynikajuci prístup, krásne izby všetci sa tam ku mne správali ako keby ma poznali celý život.Dievčatá velmi,velmi vám ďakujem za podporu, pomohli ste mi v najťažších chvílkach Tak asi tolko. Ešte sa vám ozvem Denisa 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉

ellise
26. aug 2009

ahoj holky,
Bay, malý je chutnučký, a zdá se že je jeho chování odpovídá 5 dennímu dítěti. Jen ho nezvykej na ty noční akce. Já jsem byla v tom dost tvrďák, v noci při krmení jsem na malého nemluvila, rychle nakojila, a hned do postýlky. Sice se o něco pokoušel, ale já se otočila zády a vůbec nereagovala, trvalo to 3 týdny a byl klid.

V noci se spí, a hotovo. Pak si asi po 6 týdnech vypustil jedno kojení a kolem 5 měsíce jsem kojila jednou za noc.

leni jinak, Tomík kakal při každém kojení, ty první dva měsíce. A většinou po nakrmení, takže já prvně nakrmila, nechala odříhnout a pak teprve přebalila

halienka
26. aug 2009

Deni, ahoj 🙂 ono to všetko časom prejde, najdlhšie zostáva prázdno v srdiečku, to je asi to čo sa najdlhšie lieči. Ja si zas pamätám, že som po tom pôrode dostala teplotu, čo teda ja nemávam skoro nikdy, ale bola som tak vyčerpaná, že som nemala silu to ani sestričke nahlásiť, proste som zaspala a povedala som jej to až ráno keď už som tú teplotu nemala, a tiež mi vtedy povedala, že niet divu, keďže u mňa to tiež trvalo dosť dlho. Som rada, že sa k tebe pekne správali, to je isto v takej situácii dosť dôležité. Teraz čo najviac oddychuj, verím, že tvoji dvaja synčekovia ti pomôžu sa z toho rýchlo dostať, a keď sa zotavíš, za nejaké 3 mesiace môžeš skúšať znovu 😉 🙂
Ahoj Eliška 🙂 tak to tie bábatka kakajú veru dosť často 😅 som myslela, že keď pijú len mliečko, tak ani neni moc čo kakať a že je to menej 😀 Bože, ja sa budem musieť ešte toľko toho naučiť 😀 😀

halienka
27. aug 2009

Dobré ránko babky, dnes som tu prvá? 😀 Ako sa mávate?

weja
27. aug 2009

dobré ránko 🙂
Leni, ty ranostaj, keď vieš, že nemusíš vstávať, tak just sa nedá spať, čo? 😉
Bay, aj ja som zvedavá, ako vyzerá taký priemerný deň s takým malým prckom... chodila som pomerne často ku sesterke, keď sa jej narodila malá, ale to bolo pred 3,5 rokom, to už bolo dááávno... 😀
Deni, škoda, že si si to tiež musela všetko zažiť... 😔 ale už je po tom, teraz už len veľa veľa optimizmu a síl, aby si to všetko prekonala a srdiečko sa zahojilo čo najskôr... 😉 určite ti energiu dodajú aj tvoje deťúrence... 🙂

halienka
27. aug 2009

Weji ahoj, ja vstávam stále dosť zavčasu, a aj keď by som si chcela pospať dlhšie, tak ma zobudí hlad a či chcem či nie musím vstať 😝 😀 Ale zatiaľ mi to nejako nevadí, ak predtým v noci spím dobre, tak je to v pohode.
No ja mám z toho ako to budem zvládať s miminkom väčší strach ako s pôrodu, hlavne tie noci, keď bude potrebné každé 3 hodinky kojiť, tak to fakt neviem ako zvládnem. MM už vymýšlal, že jeden alebo 2x v noci by kŕmil on, že by som nejako odsala mliečko a on by nakŕmil cez fľašku, lenže to zas nie je riešenie, lebo keď si malá zvykne na fľašku už nebude chcieť prsník. No uvidíme ako to vyriešime 😝 Snáď malá nebude dlho potrebovať tak často papať v noci a po pár mesiacoch prespí aspoň 5 hodín vkuse, to mi stačí aby som potom dokázala fungovať normálne 😝 😀

bay
autor
27. aug 2009

Dobre ranko 😉 Elis, tak tomu ver ze mu tie nocne akcie neuznavam 😀 A asik to pochopil, bo vcera jup resunul uz na deviatu vecer, ked tu bola navsteva a pekne sa predviedol 😀 A noc bola pokojna.
Ja na maleho pri kojeni vobec nehovorim 😅 aby si nezvykal na rozptylovanie 🤐 Proste, ked sa je, tak sa je a pri jedle sa nerozprava 😉
V noci sme krmili len trikrat 😵
Nakvacsie problemy mi robi chodit na zachod 😅 kedze beriem zelezo a to ma zapeka 😠 tak musim riesit cipky, inak by ma roztrhlo (aj bez zasivaneho zadku 😅 😀 ), ale som si povedala, ze dnes dam poslednu tabletku a kaslem na to 😠 10 dnova kura musi stacit 🤐
A nakoniec mam aj strie. Spravili sa mi az po porode ☹ 😠 😢 A najdivnejsie na nich je ze su na pravom podbrusku (svine skarede) a 2 na pravom stehne. Lava strana cista 😒 Som sa aj Mk postazovala a ten tvrdi ze su krasne. Ma divny vkus 😀 😀 😀

Deni, to ta teda hodne potrapili 😔 😔 Ale uz to mas za sebou a verim, ze coskoro bude lepsie 😉
A vdaka za radu ohladne porodnice v KE, ale tu by som asik nestihla 😅 😀 Zacinam chapat ze ani do BA zo SNV 😒 iba ze by sme vyrazili este pocas tych slabuckych kontrakcii 😎 😀 😀

bay
autor
27. aug 2009

Leni a mne sa krmenie 3x v noci zda ako uplna pohoda, ze jak malo a kolko vela casu mi ostava na spanok 😅 😀 😀 😀 A teda nezvladla by som zatial vynechat ani jedno kojenie, bo by sa mi prsia rozleteli 😝
A moze dokrmovat zo sktriekacky 😉

weja
27. aug 2009

Leni, ty optimistka... 😀 😀 ale veľmi ti to prajem, vlastne vám (nám) všetkým - také dobré kľudné detičky 😵
božinku, za chvíľu už budeš aj ty baliť kufre do pôrodnice... 😵 ja nechápem, ako to rýchlo letí... 🙂

bay
autor
27. aug 2009

A ja sa budem modit na maturak 😀 😀

bay
autor
27. aug 2009

Babky, co mate dnes na obed? Potrebujem inspiraciu 😎

bay
autor
27. aug 2009

Inak som vam nerozpravala o jednej spolubyvajucej z nemocky. Stravila s nami jednu noc a den a mala blbe reci (no jasne ze som sa s nou nebavila, iba nutne minimum 😠 😠 😠 ), ze aky je maly umrncany a ze ake to s nim budem mat tazke. No jasne ze reval ked sa zobudil, ze chce jest. To mu bolo odprete a bol prebaleny, potom sup s nim na vahu a az potom papat. A kym nedostal papat tak reval (ako vsetky deti). Ja neviem ci si mysli, ze to jej dieta ked bude hladne tak na nu len zmurkne alebo co 😖 🤐

weja
27. aug 2009

ahoj Bay 🙂 kým ja dopíšem dve vety, ty stihneš hodiť 6 príspevkov 😀 ty si tuším nejaká nevyťažená na tej materskej 😀 😉
super, že to tak krásne zvládate 😵 Miško je asi dobré bábätko, že? 🙂 z tamtej "mudrlantky" si nič nerob, a ona mala aké dieťa, že sa toľko sťažovala na tvoje? 😠 si ju mala poslať kadeľahšie, nech sa stará o seba...
ale tomu príspevku, ktorý si hodila po mne, akosi nerozumiem... 😅 nemtudom... 😕

skybaby
27. aug 2009

ahojte 🙂
bay no ako citam tak to super zvladate a misulo je uzasne babatko, ved co by to bolo za babatko keby obcas neplakalo 😉
deni tak mas to za sebou a este preliecit dusicku, bude to casom lepsie ale vsetky baby asi potvrdia ze zabudnut sa neda 😢 ale casom to bude boliet menej, drzim palceky
my sme boli vcera v brne a ja sa nakupila latkove plienky ale musim povedat ze ma to poobedie znicilo, ale plienky su nadherne 😵

bay
autor
27. aug 2009

No ona bola po sekcii a dieta jej nosili na prikladanie, co sa jej ani raz nepodarilo 😝
No ze ked ten cas tak rychlo leti, ze aby som sa zacala chystat na Miskov maturitny ples 😉 😅 🤐

sisipetka
27. aug 2009

Ahojky kocky,
rychlo napisem, bo potom asi nestihnem 😝
Deniska muselo to byt velmi tazke a psychicky narocne a bolest sa neda len tak lahko vymazat. Zostane ti to navzdy v srdiecku a nikdy na malicke nezabudnes, ale zivot musi ist dalej....mas urcite dvoch nadhernych synov a noveho manzela, ktori ta potrebuju. Casom sa na to budes pozerat troska inac a ked bolest a psychika dovolia, tak sa mozete pokusit o dalsie babatko a verim, ze tentokrat to bude zdrave dievcatko - divecatko preto, aby si nemala doma sami chlapinec 😉
Kamilka Ty pises akoby si to vsetko len vo filme videla. Ta tvoja materska bude uzasna - ziadne starosti, vypadky z konika, proste stara dobra Bay, ale uz nie 2v1 ale 1+1 🙂
Jani, ty nakupovatelka 😎 Ja sa este drzim, strach je divny a nepusti ma 😅
Weji, tak nejako smutne si to napisala s tym balenim do porodnice. JA na teba casto myslim a verim, ze sa to coskoro zlepsi a budes tehu. A kedze prve sa vam podarilo bez problemov, tak ste urcite zdravucki, len ta tvoja hlavicka to este nechape (...si ako moja verna kopia 😀 )....
Leni, Eliska pekny dnicek 🙂

bay
autor
27. aug 2009

Peti, ved ma poznas. Pohodaaaaaaaaa 😀 😀
Len uz sa mi nepaci ze musim byt stale doma. By som uz aj von isla. Takto dlho som zavreta nebola ani nepamatam 😠
Jani 😀 ty sa nezapries 😉

evitkamalicka
27. aug 2009

ahoj kocky

bay
autor
27. aug 2009

Ahojteeeeeeeeeeeeeee

weja
27. aug 2009

Bay, ale je to správny prístup - taká pohodička 😎 to aj tvoje zázračné kľudné dieťa vycíti a bude ešte zázračnejšie a kľudnejšie 😵 😉
Sky a prečo po plienky až do Brna? 😕 či ste si spravili výlet a popri tom aj nákupy? 😉
Peti, ale nebolo to smutneeee... 😉 ja si stále pripomínam, že na dobré veci sa dlhšie čaká a tak som zasa optimistka 😀 dúfam, že mi to zasa nejaký čas vydrží... 😅 ale v tom máš pravdu, že aj dr. to tak berú, že keď som už prirodzene otehotnela (a dokonca 2x), tak nie je čo riešiť... ale v podstate viem aj ja, že nie je čo riešiť, len vymeniť hlavu a bude to ok 😀