Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
7. okt 2009

no uz som z meetingu spat, tak mam este chvilu...
Ninka s tym hajzlom uplna ze pravda....a neviem Ti moc pomoct s tym podnajmom, ale budem mat na mysli 😉
...a chapem, ze nemas chut na nic a vsetko sa spaja iba s jednym....viem, ze teraz to bude zniet asi hrozne zle, ale ber to ako nieco, cim som presla - ten hrobcek vam vo vela neskor pomoze...aj ked tam budes vystrelena kazdu chvilu a plakat slzu za slzou, ale budes mat aspon taky hrozne malinky pocit, ze si blizko drobceka. Ja tam do dnesneho dna travim kazdy vikend, nosim sviecky, cerstve kvety, porcelanovych anjelikov (vzdy k nejakemu vyrociu) a rozpravam mu, co sme s ockom za tyzden prezili a ake by to bolo, keby bol tu s nami 😔 Mozno to znie, ze sa tam tyrame...ale hrozne to pomaha a mam vtedy pocit, ze nas nikdy neopustil a tam na tom mieste sme vsetci 3 spolu (teraz uz 4 i s bobikom). Vyronila som tam vela slz, niekedy som tam aj sama zbehla, aby MM nevidel, ze sa idem opat tyrat....ale vtedy mi srdce tolko nekrvaca, aj ked pre slzy nevidim. Cas vsetko meni a teraz sa niekedy aj usmievame nad hrobcekom...ale muselo prejst vela bolesti.
A neboj sa, ze to ten tvoj drahy nezvladne...zvladne, oni dlho drzia bolest v sebe pre ochranu nas zien....a potom, ked ti bude lepsie...tak ty budes jeho opora a pride cas, ked si obaja nad tym celym poplacete...aj ked este asi nie tak skoro...ale vsetko vo vas raz povoli.
Vies MM toto tehu dlho nechcel privelmi akceptovat - bal sa, a ja som bojovala nielen so svojim strachom, ale aj s jeho respektom voci mojmu brusku. Do dnes mi nedovoli ani jedinu fotecku holeho bruska urobit...nakupovanie ani neriesime...a bol to dlhy boj, kym sa zacal s bobikom ako tak vecer rozpravat a tesit sa z kopancekov. Aj, ked presla uz dost dlha doba....je to predsa len chlap, ktory svoju bolest inac filtruje.
...prepacte, ze vas tu tak zasypavam mojimi uvahami....ale to tie hormony a neskutocna blizkost roznych pribehov, ale vlastne obdobnych...ktore mi otvaraju spomienky....

halienka
7. okt 2009

Och babky moje, keď vás tak čítam, srdiečko mi zviera z tej veľkej bolesti ☹ Obe - Ninka aj Peťka ste to mali najťažšie a aj keď vedľa vášho mena nesvieti už 1d ako by malo, viem že to obe tak cítite, že to jedno dieťa už máte, akurát že sa stalo hneď aj anjielikom a nie je pri vás. čas je naozaj najlepší liečiteľ a v tomto prípade sa fakt nedá to hojenie dušičky urýchliť, no určite príde čas keď sa aj ty Ninka budeš cítiť lepšie a už to nebude až tak veľmi bolieť. Je dobre, že tvoj muž ti tak pomáha, ja si tiež neviem predstaviť, čo by som si vtedy počala, keby som nemala môjho muža, fakt len vďaka nemu som sa chvíľami donútila ráno zdvihnúť s postele keď mi bolo najhoršie. Som rada, že takýto chlapi ešte existujú, aj keď oni to sklamanie spracúvajú inak, možno im práve pomáha to, že pomáhajú nám. Inak Ninka, čo sú to tie rodinné konštelácie? Mňa to celkom zaujíma, kto to robí a ako to prebieha? Som zvedavá čo sa tam dozvieš.

ninockaskv
7. okt 2009

ked som bola tehotka, tak som tak nejak v podvedomi cely cas cakala, ze sa stane nejaky pruser.. pytala som sa nasej duly (ktoru sme mali mat pri porode), ci sa take nieco prenasa v rodine, ze ked sa to stalo mojej mame aj jej mame.. ze ci sa moze aj nam.. ona vravela, ze urcite nie, ze kazdy porod je jedinecny, ze uz su tam zamiesane geny mojho otca .. a ked sme jej pisali, co sa nam stalo, tak bola v uplnom soku...

mozno to cele pomoze nehladat odpoved, ze preco sa to stalo, preco sa taka blba nahoda stala mne a nie niekomu inemu, ale to prijat a psychicky sa dat dokopy tak, aby sme mohli este otehotniet..

tu je nieco ku konstelaciam, moc to nepoznam ani ja.. idem v piatok prvykrat, robia sa aj take hromadne sedenia, ale mne homeopatka povedala, ze by mi radsej doporucila individualne sedenie v tomto stave...

je to take dost alternativne a ludia, ktori nie su otvoreni takymto veciam nad tym asi pokrcia plecami

ja idem k tejto pani, doporucila mi ju homeopatka (a tej dost verim, v minulosti mi pomohla s jednym zdravotnym problemom) a je na tej stranke aj nieco o tejto terapii.. tak uvidim, ze co to prinesie

http://www.zlataspirala.sk/articles/view/94

a bez tych chlapov.. neviem neviem, ako by bolo

ninockaskv
7. okt 2009

sisipetka, my sme sa tak bali aj pri nasom prvom tehu.. kym som zacala vobec nejake fotky robit, to uz sme boli v tretom trimestri..

nikomu sme nic nehovorili, aby sme nic nezakrikli, vsetci sa to dozvedeli az kym sa to nedalo zakryt...

v praci sa ma potom vsetci pytali, ci sa tesim.. a ja som celkom nevedela, mozno som to uz vtedy tusila..

myslim, ze ked este niekedy budeme tehu, tak budem chodit na UZV asi kazdy druhy tyzden a monitor si kupim domov...

bay
autor
7. okt 2009

Peti, utorok plati 😉
A Misko tiez jazdi v aute na zadnom sedadle a problem v tom nie je. Len obcas treba dat hlasnejsie radio aby nebolo pocut plac. To ked s nim idem sama a ani za nic nechytim cervenu, ze by som mu dudlik narvala do pusinky 😀 😀
Leni, ale ved my s mysickou sme uz v telerane boli 😅 tak to prenechame aj inym. Napr. mamine s mysickou 😀 😀 Takze poctivo sledovat telerano!!! A ci spoznate mysicku 😀

halienka
7. okt 2009

Ninka, no to vyzerá zaujímavo, som zvedavá čo na to povieš, potom daj vedieť 😉 ja vcelku aj takýmto nejakým veciam verím, niekedy sú ozaj očividné také prípady, že veľmi podobne v niečom dopadnú rodinný príslušníci a je to až zarážajúce, napr. keď všetci muži v rodine umierajú násilnou smrťou alebo tak, alebo ženy zas majú mužov alkoholikov... takže možno na tom niečo bude. No hlavne držím palce aby ti to pomohlo. 🙂
Bay, a kedy si bola v teleráne, že o tom neviem? 😅 to si ma nevedela upozorniť že tam budeš? Veď ja ho vcelku pozerám dosť pravidelne 😅 Tak sa neondej a keď tam budeš ty alebo myšička s maminou najbližšie, pekne nám daj vedieť 😉 😅

bay
autor
7. okt 2009

Leni, to uz je 5 rokov, to som este ani MK nepoznala 😉

halienka
7. okt 2009

No ešteže tak, tak to ti je odpustené 😉 😀

sisipetka
7. okt 2009

Leni reagujem na Tvoj mail este o 14.26 😉
Myslim, ze kazda z NAS sme to mali tazke svojim sposobom a niktora by nechcela prezivat, co ta druha. Prave toto nas aspon na dialku spojilo, ze si vieme vzajomne posmutit, vzajomne si poradit a ked sa da, tak sa aj troska zabavit. Cas lieci rany kazdej z nas, aj ked je to velmi narocne a nikdy na to nezabudneme, ale sme nutene sa naucit s tym zit a jedine novy prirastok v rodine nam troska odlahci srdiecka, ale tu ranu na srdci nikdy nic uplne nezaceli. Najhorsie na tom je to, ze vzdy pribuda niekto novy, kto si to musi cele prezit od uplneho zaciatku a my plne vnimame ake to ma tazke 😔

Ninka, ja som si dala v 8mesiaci urobit take umelecke fotky/akty s bruskom, ako darcek k MM 30tke. Bol to krasny darcek, krasne vianoce a novy rok...a hned potom prislo to najhorsie - odvtedy su pre nas tieto sviatky troska trpkejsie...dufam vsak, ze uz tohtorocne sviatky budu aj ked so slzickami, ale tymi stastnejsimi ...

Kami, ok zajtra zapisem do calendara v outlooku 😉

ninockaskv
7. okt 2009

sisipetka budu krajsie sviatky, treba pevne verit...nase sviatky tiez asi budu byvat take smutnejsie, my sme vlastne boli 12.12 na transferi a tesne pred vianocami nam potvrdili, ze sme tehotni...

... a kde si si dala robit foto?

my sme robili sadrovy odliatok... len moj chlap na to nekupil taku lekarsku sadru v lekarni, ale taku normalnu v baumaxe.. tak som mala doma pripravu na porodu ...

halienka, potom napisem, aky som mala z tych konstelacii pocit.. ale bola na tom moja kolegyna a celkom si pochvalovala.. ze jej to pomohlo niektore veci objasnit

ellise
7. okt 2009

ahoj holky,

Denny dnes jsem si dala závazek že půjdu na pivo a taky jsem ho splnila. bylo krásně, 28°C, ještě teď je venku 20°C

holky, holky, takové smutné téma na středu večer, jo život s námi nemá slitování a nákládá nám možná víc než si zasloužíme. Každá máme nějaké trápení, a někdy si říkám, že silné holky to mají težší, že někdo zkouší naši sílu a dál můžou jen ty co obstojí. a tady jsme každá silná.... 😉

halienka
8. okt 2009

Dobré ránko bambulky 🙂
Ako ste sa vyspinkali? Ja som trochu postrašila okolo polnoci, ale potom už dobre. Dnes hlásia posledný pekný teplý deň tak sa poobede asi vykopem na prechádzku, až si to ešte trošku užijem. Na budúci týždeň by vraj cez deň už malo byť len okolo 9 stupňov, čiže zas skočíme rovno do zimy 😝
Eliška, a ja som si aj vravela, že kde si keď nepíšeš poobede, a ty si si vychutnávala pivko v peknom počasí 😀 no veru treba, lebo najbližšie tak bude zas až na jar 😉

weja
8. okt 2009

ahojte 🙂

mali ste tu včera takú smutnú debatu 😒 ktovie, prečo je to na svete tak zariadené, že niekto to má v živote také jednoduché a niekto si musí poriadne vytrpieť... 😔
Ninka, možno je to práve v tom, že sme to tak podvedome očakávali, že niečo nebude v poriadku... tiež som pred každou kontrolou tŕpla, dokonca ma chytala taká hystéria, či bude všetko ok, že mi bolo až do plaču... raz sme už o bábo prišli, toto bol náš druhý pokus a bohužiaľ som sa nechala tým strachom až príliš ovládnuť... 😔 a tak veľmi som sa bála toho, že sa niečo zlé prihodí, až sa to nakoniec naozaj stalo... konkrétne diagnóza nášho mimi sa vraj vyskytuje u jedného z 30.000 tehotenstiev, takže sami doktori nevedeli poriadne, o čo sa jedná, ibaže sa to zhoršuje... 😢 človek sa nevyhne tomu nekonečnému spytovaniu sa, že prečo to postretlo práve nás... to už situáciu nezmení... potom sa s tým musíme len vyrovnať...
ale som zvedavá, čo ti povedia na tom sedení... 🙂 držím palce, možno ti pomôže, keď sa z toho trošku vyrozprávaš..

weja
8. okt 2009

Leni, čo črevá, už je to lepšie? no celkom som sa včera pobavila na predpovedi počasia - vraj nie veľké ochladenie, len teploty sa dostanú na úroveň októbrového priemeru... no ale to je práve tých 10-12°C 😅 predpokladám, že nám tu rovno nasneží... 😖
Eliška, ten tvoj záväzok na včera sa mi páčil 😀 však nie je človek len upratovaním živý... 🙂

halienka
8. okt 2009

Ahoj Weji 😉 áno, už je mi trochu lepšie, akurát sa nesmiem naraz veľa najesť, len tak po troškách a vtedy je to znesiteľnejšie. Akurát v noci je to zábava, keď sa každú chvíľu budím na hlad. A chudák MM si to pekne porpi mne ods...ra, bo som nervózna potom a štekám na neho ako pes 😀 😀 Weji, no ktovie veru, možno u vás už aj nejaký ten snehový poprašok bude. Ja som zistila, že sa ledva vopchám do jednej bundy, tak to bude sranda ako budem chodiť poobliekaná, no ale kvôli mesiacu a pol si teda nový kabát kupovať nejdem 😝 😀 A čo nové u teba v práci?

sisipetka
8. okt 2009

ahojky kocky,
tak ja som dnes umyselne zaspala a prisla do prace az teraz 😀 Juj, ale potrebovala som to ako sol.....Inac ten moj bobik, to nie je futbalista - to je akrobat : opat zmenil polohu a teraz si to namieril rovno do mechura 😨 Takze uz viem ako sa citite pri behani na toaletu, ked mne predtym stacilo 4 x za den 😅
A u nas je este tiez krasne 😉 ale priznam sa, tesim sa na skarede pochmurne pocasie - ved trocha zmeny nezaskodi 😀 a bude sa cez vikend lepsie spinkat 🙂
Ninocka tu som si dala robit foto http://www.peknafotka.com/?q=fotoatelier-tehotn...

weja
8. okt 2009

Leni, no v práci nič nové, akurát od 21.10. mi šéfka zasa nariadila dovolenku 😠 - ešte v mimosezóne, vtedy bude málo ľudí na hoteli, nieže by som bola proti, len mi už nijaká dovolenka nezostane na sviatky v decembri... 😖 ale čo som čakala - v plnej sezóne by mi voľno aj tak nikto nedal... 🙄 ALE - má to aj svoje výhody - s MM sme sa rozhodli, že sa ešte pôjdeme na 5 dní troška zrekreovať 😵 totiž zamestnanci našej hotelovej siete majú tú výhodu, že 1x do roka môžme ísť do ktoréhokoľvek hotela našej siete za pár € spolu s rodinou (manžel, deti)... 🙂 bola by to škoda nevyužiť, keď je príležitosť... 🙂 takže sme sa rozhodli, že pôjdeme do Vysokých Tatier - tam je súčasťou hotela aj wellnes, tak ak bude škaredé počasie, budeme sa celé dni saunovať a perličkovať 😀 😵
to je fajn, že už ti je lepšie, hádam sa to zasa dostane do normálu... 🙂 a máš pravdu, že sa ti už neoplatí kupovať žiadnu bundu - to radšej nevychádzať z domu, ak bude zima 😀 😉

Peti, niekedy nie je na škodu zaspať do práce... 😉 ale priznám sa, ja by som si to asi poriadne neužila, lebo by som mala nervy, čo mi na to povie šéfka 😅 😝

halienka
8. okt 2009

Ahoj Peti 🙂 pekne si si zorganizovala zaspatie do práce 😀 😀 to sa mi páči 😀 ti verím, že ti to pomohlo 😉 no čo sa tých kopančekov týka, niekedy aj ja dostávam také rany do mechúra že by som vycikala aj to čo tam nie je 😀 ale to už ani nie sú tak rany ako keď sa nejako otáča alebo čo, lebo nožičky má pod rebrami, takže najväčšie rany dostávam tam - do žalúdka a rebier 😝 😀

ninockaskv
8. okt 2009

fotky su krasne.. ked raz nahodou este budem tehu, tak mozno spravime aj my

weji, napisem zajtra, sama som zvedava...ja dufam, ze sa tam dam dokopy a ze tymto nasim malusom sme si vycerpali vsetko nestastie a ze sa na rok budeme tesit z babatka..

pravdupovediac uz len pol hodina debaty s tou mojou lekarkou mi dost pomohla.. dovtedy som nebola schopna normalne fungovat, nemavat zachvaty placu kazdu chvilu.. teraz ma to chyta len v takych vlnach.. proste jej zacinam verit, ze to baby raz bude, len musime pekne poprosit

teraz idem bojovat, pravdepodobne sa ohlasila menzes a vyzera to u nas ako po texaskom masakri.. neskutocne silna.. 😒

halienka
8. okt 2009

Weji, jéj, to je super že sa vám to dá takto lacnejšie, určite to využi, ja som po takom welnesovaní naposledy otehu 😉 🙂 možno to aj tebe pomôže 😵 ak si spomínaš, tak sme začiatkom marca boli v tých Oraviciach a tam som sa dva dni máčala v tých teplých prameňoch a masírovala si kríže a panvu tými horúcimi prúdmi a bublinkami, už vtedy som cítila ako mi to dobre robí, no a pár dní na to som mala ovu a bum-bác 😀 😀
Ninocka, aj ja som mala takú silnú prvú mrchu, to je asi nejakým dočisťovaním ešte, pomôže to zmierniť voda s citrónovou šťavou a cukrom. Ninka, vyrozprávanie sa strašne pomáha, ja som tiež nebola schopná o tom s nikým najskôr hovoriť, fakt som nemohla, ledva som to dokázala s MM, ale pamätám si ako mi to vždy hrozne pomohlo, keď som len jemu povedala tie najvnútornejšie pocity a myšlienky ktoré mi behali hlavou, a aj keď som pri tom revala ako tur, potom sa mi uľavilo akoby kus bremena zo mňa zosňal, a predsalen, iný človek - iný názor a aj to pomôže že s tým iným názorom ťa vlastne trochu vytiahne s tých depresívnych tvojich myšlienok. Preto si myslím, že ti to tak pomohlo, že si to tej lekárke povedala. Takže ak to zvládaš, určite sa vyrozprávaj aby pomaličky tie pocity s teba unikali, aby si si nevytvorila nejaké bloky, ktoré ti budú brániť v ďalšom otehotnení 😉

ninockaskv
8. okt 2009

ved hej.. na tej nasej psychike to vsetko stoji a pada.. teraz mam asi nejaku fazu hnevu, lebo som neskutocne nastvana na cely svet, na lekarov, na seba, na boha..

chlap v noci chvilu stresoval (my sme mali problemy v porodnici so zavinovanim maternice a krvacanim), ze ma hned vezie do nemocnice.. ale dnes to nejak rozdychal a zacal sa tesit, ze mame prvy menzes a ze mozme ochvilu zacat robit dalsich malusov.. citron vyskusam.. dik

weji, wellness zavidim.. mna priatel tiez ukecaval, ze podme hned ako budeme moct, ale ja v tych vaniach a perlickach vzdy chytim nejaky vytok.. takze u nas to neprichadza do uvahy.. takze si to uzi

a mimochodom, mne ta moja homeopaticka doporucovala brusne tance, ze tym sa da panva a vsetky organy krasne uvolnit.. a ja som tusim chodila, predtym ako sme boli na IVF..

a tie vase baby aj nozku tak vystrcia, ze mate taky hrbol? ten nas s oblubou takto boxoval, ze vystrcil nozku, koleno, ci co to bolo.. a take to bolo rozkosne..akokeby sa natahoval

halienka
8. okt 2009

Ninka, tak na tú fázu hnevu si aj ja pamätám, tiež som sa veľmi hnevala na celý svet 😝 ...
No moja malá teda presne tak vystrkuje nôžky a hrbolce mi behajú popod rebrá, až také vlny sa mi v celom bruchu niekedy urobia 😀 je to sranda a ja som vždy rada, to vieš, má to tam tesné, tak musí raz začas trošku povystierať tie ručičky a nožičky 😉 🙂

weja
8. okt 2009

no ja už budem mať v tom čase dávno po ovu, skôr už pred mrchou a hovorí sa, že také teplé kúpele a sauny práveže nie sú moc dobré na príp. uhniezdenie krpca, ale kašlem na to - už odmietam tomu podriaďovať celý náš program a život... 😠 okrem toho, ovu by mala byť niekedy cez víkend a MM ide v piatok s kamošmi na futbal do BA - ten zápas SR - Slovinsko si nemohli nechať ujsť 😅 takže sa vráti až niekedy v nedeľu... aspoň si v kľude poupratujem... 😀

ninockaskv
8. okt 2009

no.. chvilu som bola dost nastvana na seba, ze som mala na maleho davat vacsi pozor, ze je to moja vina.. ale toto som sa rozhodla ignorovat a potlacit..
asi je to lepsia faza, ako ten tupy pocit prazdnoty..

a mala vyzera byt velky bojovnik.. hrbolce zelam aj zavidim .. no nic, hadam aj nam sa zadari este

sisipetka
8. okt 2009

Weji - joj aspon si pekne oddychnite 😉 Viem, ze som vtirka - najprv vyplata, potom odmena a teraz "nemozem ist s vami" 😀 😀
Leni, nas bobik ma asi stale pocit, ze miesta dostatok a pretaca sa kazdy druhy den. Normalne rozoznavam, ktory den ma nozky hore, bokom, dole a pod. Uz by mohol zaujat nejaku vychodziu polohu 😉 A tiez citim, ked vytlaci kolienko alebo paticku - je to uzasne, ale neviem ako u vas...ale mna to dost boli..az sa musim poriadne natiahnut, nech bobik povoli - sme ako hra na macku a mys 😎
Ninka, dufam, ze vam to rychlo pomoze a je pravda, ze cim dlhsie to clovek drzi v sebe, tym je to trpkejsie. A ja som sa tiez hnevala na cely svet, ale najhorsie je, ze som sa obvinovala a mala som byt viac hystericka na poradniach a pod. - mozno by sa nic nestalo....Akurat vcera, ked sme si o tom pisali - ze ste s wejkou mali zly pocit v tehu...tak ja som asi v 39 tt isla na postu a stretla som take babky jehovistky, ktore drzia v rukach ten ich casopis. Ani neviem, preco som si ho zobrala, ked mi ho podavala 😖 Na titulke bol nadpis "ako sa vyrovnat so smrtou" - doma som ho niekde polozila, ze ked sa budem moc nudit, tak ho prelistujem. A za par dni som tu otazku uz musela riesit vo svojom vnutri - taka nejaka divna nahoda - nechapala som vtedy, ci to bola predzvest alebo co 😅 😔

bay
autor
8. okt 2009

Weji a neprides s nim do BA??? My ta prespime 😵

bay
autor
8. okt 2009

Ja len z rychlika. Zial nemam na vas teraz moc casu. Tak my sme mali dnes poradnu a uz mame 4900g, no neviem kto ho bude za chvilu nosit 😀 Mama hovorila, ze to som ja mala v troch mesiacoch 😅 🤐 Inak sme ok, az na to nase nestastne ocko. Zas ho mame zapalaene - az tak ze ho ma zalepene od hnisu 😔 Takze musime zas k ocnej. Este tento tyzden a just ona v piatky neordinuje 😠 😠 😠 Takze som dnes bola na svetovej vystave asi 3 hodky. Nic som nevidela 😔 Atrejko sa vystavuje zhruba teraz a mysicka tak najskor o hodinku 😢 😢 A bezomnaaaaaaaaaaaaaaa. A aj my sme rano zaspali 😀 Ale neumyselne 😉
A teraz bezim k ocnej. Takze Peti, ak by si mala najblizsie dve hodky chut na kavicku s Miskom, zavolaj, zorganizujem ti to 😀 😀 😀 😀
Weji, aj ja sa hlasim k vam do kufra 😵

halienka
8. okt 2009

Peti, ja som sa tiež celé to tehu bála a vlastne keď som sa konečne prestala báť, pretože výsledky s triple testov vtedy prišli dobré, tak som si povedala, že už je to všetko v poriadku, tak vtedy to prišlo. Tak teraz sa snažím celkovo na nič nemyslieť a nebáť sa ničoho a snáď to dobre dopadne. 😉
Weji, správne, treba radšej na to nemyslieť, človek sa už len vystresuje tým stálym pozorovaním sa a podriaďovaním, kašlať na to. Hlavne si to tam treba užiť a my ti budeme tu v dobrom všetky závidieť 😅 😀 Ak sa ti to tam bude páčiť, tak nám potom poradíš hotel a keď už budeme môcť, tak sa pôjdeme aj my zrelaxovať 😵
Bay, ja som ráno kukala teleráno, a ukazovali tam zrovna ako sa behá to agility, ale myslím, že som tam nespoznala žiadneho tvojho psíka. Dúfam teda, že sa tvoji krásavci pekne predvedú 😎 A Mišenko čo to má s tým očkom? Tiež by mu to už mali nejako lepšie poliečiť, dúfam, že doktorka vám niečo dobré dá.

bay
autor
8. okt 2009

Ze tretia strana!!! 😠 😠 Vas tu nechat osamote 😀 😀
Leni, ja som to rano nevidela, bo sme boli na tej poradni a na nete sa mi to nepodarilo najst, tak neviem povedat ci tam boli v zabere ☹
No Misko ma zas zapalene ocko ako mal aj pred mesiacom 😔 Takze sme zas dostali ATB - framykoin na tyzden. Uz teraz mi je jasne ako to dopadne (ved ten sme uz brali 😢 ) A ze mam ratat ze mu bude treba preplachnut kanalik, ale to sa robi az v troch mesiacoch a dovtedy musime takto bojovat. No zvazujem navstevu inej ocnej, bo akyto pristup sa mi moc nepozdava. Aspon si vypocut nazor aj inej Dr. 😔

bay
autor
8. okt 2009

A este som zabudla. Zajtra sa ideme s Miskom ucit viazat satku 😵 takze to uz budeme uplni machri 😀 😀
Dobru nocku 😉