Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
13. okt 2009

ahojky kocky,
tak konecne som si vcera odchodom z prace o 14.30 oddychla. Pekne som polezkala, vybuvala sa do 7.30 a dnes budem opakovat tento setriaci rezim 😉
Kami, ok - ozvi sa cca do 11tej, aby som potom nahodou neostala sama bez obedika, bobikovi by sa nepacilo 😒
Deniska, no super - hned je tvoj prispevok o nieco veselsi 😉
Weji, ze sneh - uff - tak to teraz asi nepotrebujem, nemam si co obliect, kedze nic cez brusko uz nezapnem, tak chodim ako snehuliak s viacerymi vrstvami a na konci mam rozonutu vestu - zatial to staci a tych par dni do prace zvladneme. Potom uz len lenosit a prevazat sa autom, aby sme nezmrzli....
pekny dnik zelam, idem do niecoho pracovne pichnut 😀

halienka
13. okt 2009

Ahojte babky 🙂
Weji, no hneď zrána som na teba myslela, keď som kukla na teplomer a u nás sotva 5°C tak si vravím, v Jasnej už hádam aj sneží 😀 😀 Tu mrholí taký drobný dážď a do toho riadne fúka, no ani psa nehodno vyhnať von 😝 No zase nebola takmer žiadna jeseň a skočilo to z leta rovno do zimy. No aspoň ušetríme na prechodových topánkach a plášťoch 😀 😀 Môžme skočiť rovno do zimných čižiem a búnd. 😀
Peti, ja tiež len jednu bundu oblečiem aj to nezapnem, ale aspoň to nevyzerá blbo 😀 no teraz zrovna máme auto v oprave tak sa ani nikam nedostanem, ale zajtra už by malo byť opravené, tak sa už hádam vyhrabem do mesta, treba mi ísť pozrieť nejaký madrac čo by sa mi vmestil do kolísky a ak taký rozmer nenájdem budem si musieť dať nejaký na mieru ušiť.
Deni, takže trpaslíčkovia ťa už zase rozveselujú, to je dobre 😉 Ja sa mám tak striedavo, raz lepšie raz horšie, asi to už proste tento tretí trimester bude tak až do konca. Najhoršie je keď sa zľaknem a dostanem strach že sa niečo malej stane, tak to mám problém ukľudniť sa. No ale to si asi sem-tam zažívame všetky, ktoré sme si už zažili aj niečo zlé a preto máme asi ten strach taký väčší aj pri menších problémoch. 😝 😀

halienka
13. okt 2009

babky a kde ste? 😕 😅 už zase hlcete a hlcete? 😀 každý deň obed, kto to kedy videl 😀 😀

weja
13. okt 2009

ja som už dááávno po obede... ale dnes som sama, kolegyňa tu nie je, takže mám trošku viac roboty... ale - šéfka išla dnes na služobku a vráti sa až v pondelok 😵
...a sneží a snežíííííí.... už napadlo toľko snehu, že už sa normálne drží aj na ceste... 😅 ja mám z toho normálne depku, ráno som si obula len také prechodné krátke čižmičky, ešteže som si zariadila odvoz domov, lebo neviem, ako by som sa šmýkala na bus 😝 ale kolegyňa zase nemá prezuté zimné pneumatiky, tak sa trošku obávam tej cesty domov 😅
už sa ma z tohto chytá taká vianočná nálada, že neviem-neviem, či doma nevytiahnem stromec a vianočnú výzdbu... 😀

Leni, buď rada, že v tomto počasí nemusíš nikam chodiť, veď na matrac je ešte čas... 😉
strach je hnusoba, treba s ním len bojovať, lebo potom vie človeka tak ovládnuť, že sa už nedá rozmýšľať nad ničím iným... 🤐

Deni, akí trpaslíčkovia...??? 😕 som dáko mimo...

sisipetka
13. okt 2009

No my uz sme z obeda i s Kamilkou a Miskom 😉
...ja teraz dokoncujem cenniky inzercie a o 15 minut si bude sef preberat dalsiu cast mojej prace...potom opat palim domov oddychovat.
...a co sa tyka zimy, tak je tu riadne zamracene a padali nam uz aj krupy 😖

halienka
13. okt 2009

No tu sa strieda to počasie ako v apríli, chvíľu prší a fúka a potom vynde slniečko a chvíľu posvieti a potom sa znovu zatiahne a prší. Toto sa od rána vystriedalo už 3x 😀 Ale rozhodla som sa že sa pôjdem poobede aspoń na 15 min. prejsť lebo toto sedenie doma ma už ubíja 😝 Weji, tak zajtra normálne čižmy a kožuštek 😉 a bude ti teplúčko.
Babky videli ste niektorá už toho Jánošíka? Oplatí sa ísť na to do kina?

sisipetka
13. okt 2009

Leni, ja v kine momentalne neobsedim - takze nevidela 😅
..idem domkov, bobik sa prebudza a hra sa na velku husenicku v brusku 😉
Weji, ty sa tam u vas poriadne poobliekaj, aby fazulka neprechladla 😵 😎 😉

weja
13. okt 2009

Peti, že ktorá fazulka...? 😀 😀 vieš niečo viac ako ja??? 😅
oddýchni si doma, bude sa dobre leňošiť pri takomto počasí 😉
Leni, a nemôžeš trochu toho slnka poslať aj sem? alebo nech aspoň prestane snežiť... 😠 to je ako s tou predpoveďou počasia, ktorú sme počúvali celý február a marec tohto roku - stále polooblačno, len miestami občasné prehánky... a tu pritom snežilo nonstop každý deň 3 mesiace od januára 😅 😝
Jánošíka som nevidela, ale kamoška na tom bola, vraj očakávania boli väčšie ako samotný film... čosi ako Bátoryčka... niekde som čítala kritiky, vraj je tam priveľa erotiky, ale to podľa nej ani nebolo také hrozné, skôr také tie "krvavé" scény s napichovaním na hák... 😝 tak neviem, či som ti pomohla... 😅

halienka
13. okt 2009

Weji pomohla, asi sa moc neoplatí 😝 počkám si kým to brácho nesplaší niekde na dvd 😀 Majú to u nás hrať tento víkend tak sme nad tým rozmýšľali. Weji, no hneď by som ti poslala to slnko, no skôr než sa stihnem s ním dohodnúť zmizne aj odtiaľto 😝 😀 fakt sa to tu strieda ako na bežiacom páse 😝 😀
Peti, veru oddychuj a užívaj si húseničku, moja mi už ráta rebrá, to je neuveriteľné ako má tie nožičky tak vysoko 😝 😀

ellise
13. okt 2009

ahoj holky,
no u nás se taky okosilo, já mám kozačky ještě v opravě, Tomášovi musím naběhnout zítra něco koupit,..............to zase bude radosti, on strašně nerád nakupuje................. vytáhla jsem i čepice, a teď kouká, že malýmu teče z nosu, furt to tam šmudlí........

deny se žehlením nic nebude, já to sice dělám ale jen z povinnosti, teším jak začnu sušit v sušičce, bo potom žehlím minimálně. A na okna mně nenalákáš, bo to mi nevadí, a jejich umývání mi je vcelku ukradené. 😀 😀

Leni zkus film Návrh se Sandrou Bullock, prý je to dost dobré, romantická komedie, jen nevím jestli by to tvůj muž zvládl,

halienka
13. okt 2009

Eliška ahoj, no MM by to zvládol asi lepšie ako ja, ja nie som zrovna moc na romantické filmy. Ale ak je to komédia, tak by to nemuselo byť zlé 😉 🙂 No, ja idem do postielky, už sa mi zíva, dúfam, že túto noc nebudem strašiť viac ako dvakrát a vyspím sa. Zajtra sa chystám trochu do mesta ak mi bude dobre 🙂 Tak dobrú nôcku vám všetkým 😵

danka24
13. okt 2009

ahojte babulky a tehulky a mamicky 😵 😵 ako sa mate?? leni tak aj tebe sa to krati... coskoro budes mat babiku pri sebe 😵 pekny vecer 😵

denne73
13. okt 2009

Ahoj Danka.Tak ja za seba môžem povedať,že dá sa to. 🙂 🙂 🙂 .Ako sa darí tebe?
Weja,no tí trpaslíčkovia??heh takto ja volam svoje detičky , ktoré učím v škôlke. Lenka neboj všechno bude fajn. 😵 😵 😵 😵 .aj ten tretí trimester zletí čo nevidieť. Ellise tak dobre,nezlomila som ťa 🙂 🙂 , každá si musíme ten hlupy šport(žehlenie)odtrpieť hm?Peti ten šetriaci režim sa mi páči 🙂 🙂 🙂 .Bay?? ako Miško?? aké máte novinky??

halienka
14. okt 2009

Dobré ránko babky 🙂 Deni, ty čo tak neskoro strašíš a nespíš? 😀 Či to len ja tak skoro chodím spávať zo sliepkami? 😀
Danka, no aby to už bolo, ja mám tento tretí trimester teda dobre ťažký, ono sa to povie že ubehne rýchlo, ale keď je človeku naprd, tak to ide strašne pomaly. Aj teraz ráno sa trápim, už sa mi nechce o tom ani písať, je to každú chvílu. Už len čakám kedy nedostanem do seba ani kúsok jedla a vody 😖 Budúci týždeň v utorok mám poradňu, uvidím čo mi na to povie dr. 😝
Inak dnes ráno som sa zobudila, vytiahla rolety a čo nevidím: sneží! 😕 a už sneží 2 hodiny vkuse. Je to zatiaľ len taký mokrý sneh, takže sa to ani nechytá a hneď sa topí 😝 už sme ako v Jasnej 😀

bay
autor
14. okt 2009

Ahojky 😵 Tak ja som sem vcera uz po obediku s Petkou a jej husenickou uz nestihla 😔 Maly mi spal od 7.30 do 12.30 s prestavkou ked mu preplachovali ocicka 😔 No plakal paradne, ze cele Kramare vedeli ze mu ublizuju. Ale teda hned je na nom vidiet, ze lepsie vidi svet 😵 A aj ocka ma krajsie 😵 😵 Tak som stastna prestastna. Poobede som skusila ukecat Miska ze by sme si este pospali (teda hlavne ja) ale no dal mi 20 min, zlate to moje dietatko. A potom hura von ako indianska babicka a kedze bol maly vyspany tak mi vykukal z tej satky 😵 a taaake ociska robil na vsetko 😀 ale z toho chladu teda pekne slintal - pustal bublinky 😉
Dnes nas caka usny skrining, takze to tu tiez moc nebudem 😔 bo po takychto akciach musim potom so psiskami von 😝
No a dnes rano ma moj drahy zas dorazil. Ach jaj, chlapi 😠 😝 Sme sa vecer dohodli, ze ak bude rano celkom fajn, tak rano vencime my s Miskom a ze ho tak odprevadime do prace. Dnesne rano by som sice nenazvala fajn, ale budis. Tak som povedala ze ano (zrova neprsalo ani nefucalo tak, ze by som sa hrala na sarkana) a on ze super ze 35 potrebuje odchadzat. A isiel sa chystat. Tak ja som si prebalila dieta (zas raz asi na 10 min, ale to som este netusila 😀 😀 ), potom kojim, kuknem na hodinky ze kolko mam casu a on mi na vychystanie seba a dietata von dal 20 min!!!! Vsak to je len kojenie a max prebalenie. Takze samozrejme, ze on isiel sam a my tiez 😠 😠 Tak som ho pekne sprdla, ze ci nevie kolko trva vychystanie sa s dietatom von 😠 A on ze nie. No chlap 😠 😠 😠

bay
autor
14. okt 2009

Denn, ja kludne pozehlim vymenou za strazenie Miska (pocas zehlenia). Ja takto v prechodnom obdobi rada zehlim, bo sa pri tom zohrejem 😀 😀 😀 😀

weja
14. okt 2009

ahojte 🙂
Bay, ešteže to Miškovi pomohlo 😵 a dnes zase ušká.... to každému bábätku robia toľko vyšetrení? 😕
inak - parádna fotka 😉
Leni, teba tá Sonička riadne potrápi... 😒 no možno už len nejaký mesiac a budete riešiť zas iné problémy - s kojením a pod., ale to už budú také príjemnejšie starosti 😵
Dani, ty ako? už zachvíľu pribudne ďalšia slečna, super 😵
Deni, tak ty si učiteľka vo škôlke? 😵 ako to, že mi to doteraz uniklo? tak to áno, takí škôlkárikovia vedia spestriť deň 😵

inak my tu máme normálne kalamitný stav - do rána napadlo asi 25 cm, pluh v nedohľadne, ráno sme išli s kolegom autom, ale v poslednej tretine cesty (akurát tej najhoršej - samé serpentíny) sa auto začalo šmýkať, potom sa vzpriečilo krížom a už sa nedalo ani pohnúť... 😅 normálne som sa bála, či do nás niekto nevpáli, bolo to akurát v zákrute... ale nakoniec sa mu podarilo nejako otočiť, vrátili sme sa k najbližšiemu parkovisku a počkali si na bus... 😅 ale je tu inak riadna katastrofa - po ceste samé vzpriečené autá a to keď zastane v kopci jedno, tie za ním už nemajú šancu sa pohnúť... takže sme síce vyšli, ale neviem-neviem, ako pôjdeme dolu... 😅 a stále husto sneží a snežííííí.... neviem, či chce do víkendu napadnúť pol metra alebo čo... 😠 no poviem vám, že zima ešte ani nezačala poriadne, ale ja jej mám už plné zuby... 😝 😖 😠 😠

halienka
14. okt 2009

Bay, no chvalabožku že to Miškovi pomohlo, dúfajme že teraz už bude dobre, možno aj bude pokojnejší a lepšie spávať 😉
Weji, no u vás to musí byť strašné, klasika, odhŕňači sa zobudia vždy až o mesiac neskôr a ľudia sa môžu aj zblázniť. 😝 Asi budeš mať teraz zakaždým zážitok ísť do roboty a z roboty. Len si prosím ťa dávaj na seba pozor. Budúci týždeń vraj hlásia už trochu oteplenie a bez zrážok, tak uvidíme. Tu stále sneží tiež ale sú z toho iba riadne mláky vody. 😝

bay
autor
14. okt 2009

Weji, kontrolu sluchu musia absolvovat vsetky babatka 😉 a mala by si si do prace nosit sanky. nech mas ako zist z kopca 😉 😀

bay
autor
14. okt 2009

Tak toto je faaaakt Kocurkovo:
http://www.seredonline.sk/index.php?clid=125495...
😀 😀 😀

halienka
14. okt 2009

Bay, blbci na svete boli aj budú 😀 😀 škoda len, že sa dokážu dostať na také miesta, kde môžu o niečom vôbec rozhodovať a potom to takto vyzerá 😝 😀

bay
autor
14. okt 2009

njn. Ale taky byt so zabudovanou snurou na pradlo v obyvacke, no nekup to 😀 😀 😀 😀 😀
My tu mame tak na jednej ulici stply uprostred chodnika (dost uzkeho) takze kocarom jedine obist po trave alebo ceste 🙄

weja
14. okt 2009

Bay, to je čo...????? 😅 😅 😅 vždy znovu a znovu ma dokáže takáto ľudská hlúposť udiviť, ale vlastne tu je všetko možné, tak čo sa čudujem 😅

aktuálne snehové správy - už máme 30 cm 😅 😝 😠 😖 🙄 a mňa sa chytá nejaká nádcha, toto mi bolo treba... 🙄

weja
14. okt 2009

si neodpustím jeden vtip, ja som sa na ňom pobavilaaaaaaa.... 😀

Príde chlap do baru, kde obsluhuje barman robot.
Ten mu natočí perfektné pivo a spýta sa ho, aké má IQ. Chlapík odpovedá, že niekde tak okolo 150. Barman sa s ním začne baviť o kvantovej fyzike, globálnom otepľovaní, makroekonómii, nanotechnológiách...
Chlap je z toho celý mimo, tak si povie, že ho vyskúša. Ide domov, prezlečie sa a vráti sa do baru. Barman mu opäť natočí perfektné pivo a spýta sa ho, aké má IQ. Chlapík odpovie, že okolo 100. Robot s ním začne kecať o futbale, ženách, autách...
Chlapovi sa to hrozne zapáči, tak ide ešte raz domov, prezlečie sa a znova sa vráti do baru. Opäť obdrží perfektné pivo a zvyčajnú otázku o výške IQ. Tentokrát povie robotovi, že má IQ 50. Na to sa barman nakloní až k nemu a pomaly, ale skutočne pomaly, aby ho dobre rozumel, sa ho spýta: "Tak čo...? Zase budeme voliť Fica...???"
😅 😀 😀

halienka
14. okt 2009

😀 😀 Ejha, tu je niekto antificista 😀 😀 😀

weja
14. okt 2009

no Fica fakt nemusím, to je pravda 😝 ale politické vtipy nemám veľmi rada... ale tento ma ozaj dostal 😀
ak som sa niekoho dotkla, tak sorry, ale v tomto prípade je mi to jedno 😀

bay
autor
14. okt 2009

Weji, davam ti 100 bodiov!!!!! Perfektny 😵 😀 😀 😀

bay
autor
14. okt 2009

sluch mame ok 😵 😵 😵 a tym mame za sebou vsetky novorodenecke vysetrenia 😉

sisipetka
14. okt 2009

ahojky kocky,
takze na net som sa dostala az teraz - to viete horlive pracovne nasadenie, kedze chcem o 14.30 opat zduchnut.
My sme si vcera po praci pekne doma polezali, ale opat zacal boliet zaludok (no 3 dni bez wc, to da zabrat), tak som volala MM o 17tej do prace, nech mi kupi ovsene vlocky (bude super vecera a mne to pomoze). A jeho prva otazka: "a to je co?" - parada. Tak, ked bol v obchode, tak sme viedli online rozhovor ako to vyzera 😀 Moj prepocet pre bobika a mna bol, ze MM pride okolo 18tej a konecne od obedika s Kami sa opat napapame a hadam i na wc neskor "pojechame". Ale prd 😅 19.45 volam MM, ze kde je...nestihla som mu ani povedat, ze sme hladne a on: zavolam ti o chvilu 😅 ....no, ale tu chvilu sme uz nevydrzali, a namiesto ovsenych vlociek som sa od hladu dotlacila rozkami a pastekou 😅 Prisiel o 5 minut na to, ako zmizli rozky z povrchu zemskeho a nevinnymi pohladom nas pohladkal po brusku, ze ci sme hladnucki - no vynadajte mu, ked je taky mily 😀
Leni...Sonicka bude perfektna uctovnicka, ked uz teraz prepocitava 😉
Weji...ved nejaka fazulka sa hadam coskoro uhniezdi a potrebuje teplucku mamicku 😵
Kamilka, kazdy chlap je teda podareny - vid to moje vcerajsie dietovanie 😖
Deniska...aj mne sa moj setriaci rezim paci, hned sa citim lepsie i krajsie 😀
Eliska...posli zehlenie ku nam, MM vzdy ked dojde domov, tak chce zehlit - ale doposial neviem, ci nieco vyviedol alebo mam vkuse tolko prat, aby sa nenudil 😀
Danka - pozdravujem Klarku....ja mam pre babo tiez pracovny nazov Klara - ale to je vymysel mojej kolegyne a kazdy sa ma v praci pyta ako sa mam a co nove ma Klara 😀 😉

halienka
14. okt 2009

Weji, nedotkla si sa určite nikoho 😀 to len že podľa vtipov je vidno kto je za koho, bo taký prívrženec Fica by sem isto tento vtip nedal 😝 😀
Bay, a aké všetky vyšetrenia ste museli absolvovať? Ozaj a ešte takú srandovnú otázku mám, chcem si kúpiť tú kojeneckú podprsenku, no predpokladám, že keď sa mi prsia nalejú mliekom, budú mať kapánek väčšiu veľkosť ako kupujem teraz 😝 😀 Takže podľa akého kľúča si ju mám kúpiť? Napr. o dve čísla väčšiu alebo ako? 😅 😀
Peti, no už som rozmýšľala čo s tebou je, reku či si tiež niekde nezapadla v snehu, veď u vás v blave stačí 3 cm a kalamita hotová 😀 Inak aj tak si dobre dlho vydržala hladná, ja už by som objedla aj stoličky, ale chápem že si sa nemohla na muža hnevať, no veď celý ten dlhý čas sa snažil nájsť tie záhadné vločky pre teba a bobulku 😉 😀 Inak v tomto nemá nikto na môjho svokra, on proste nevie nakupovať vôbec, ani sa nevie orientovať v obchode. Minule svokra ochorela a potrebovala kúpiť nejaké lieky, tak volala nám aby sme jej ich išli kúpiť bo svokor to nezvláda 😀 😀 Tak to mi už prišlo ozaj smiešne, lebo zapísať si názov lieku a potom ho predložiť pri okienku mi teda príde úplne ľahké, ale on nedokázal ani to 😀 😀