Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
4. nov 2009

Ahojte 😉 Tak mi mame za sebou tazku noc 😠 ale uz je zas dobre 😀
Takze postupne..... Nejak ste sa rozpisali 😵
Leni, bezpodmienecne AUTOSEDACKU obzvlast ak idete serpentinami! V autosedacke ti staci aj 3bodeve upnutie sonicky co sa tyka aby bola dobre priputana (jasne ze 5 je lepsie). A co sa "lietania" hlavicky tyka, malemu nikdy nelietala, ani ked sme sli rychlo do zakruty. Na to je tam to polstrovanie na popruhoch, aby si to malej vytiahla az k hlavke a to jej pekne drzi hlavicku, ze sa nema kam pohnut. A ak by sa ti to malilo, tak si nabal navyse latkove plenky, zroluj a podloz hlavku z oboch stran. Potom sa uz hlavka fakz posunut nemoze ani keby sa mala snazila 😉 A popruhy mas predsa pritiahnute na doraz, takze v tom volna nie ja ani ked bude uplny drobcek 😉 (len ich treba nastavit an drobceka). Co sa isofixu tyka, to je moznost lepsieho upnutia do auta (pokial je auto na to usposobene, tak to lepsie drzi sedacku pri naraze - vraj) ale aj takuto isofixovu sedacku by si mala dokazat zapnut len pasmi, cize aj do vasho auta. My sice isofixove auto mame ale sedacku nie 😎
Eliska 😔 to mi je luto, ze musi Tomik na operaciu. Dufam ze mu to pomoze a bude perfektne pocut.
Weji, slniecko zavidim, u nas zima a na prechadzke so sesterkou mi trosku poodmrzali prstiky 😝
Ninka, no ta mila sestricka na 600nedeli, mala som tu cest, vela krat, kedze som za malym prve dni len dochadzala 😠 Ale hned prvy den sme ju ste s jednou novo maminou zrusili a uz bola na nas mila 😉 A navyse peniaze som nedavala. A svojho Dr. som platila az tyzden po porode 😅 (boli tam nejake problemy so zmluvou - mali proste v nemocnici bordel 😠 )

bay
autor
4. nov 2009

Leni a ty si co pojedla? Basketbalku?? 😀 😀 😀 😉
Evitka, to je skoda ☹ a preco az na buduci rok? 😕

bay
autor
4. nov 2009

A podavam hlasenie o medialnej hviezde. MK bude dnes na TA3 vecer po osmej 😉 😵

bay
autor
4. nov 2009

A este som sa chcela opytat. Ja som teraz zacala mavat taky zlty vytok (taky pekny slnieckovo zlty 😀 ). Nestretli ste sa s tym niektora? 😅

evitkamalicka
4. nov 2009

Leni ja nie som z toho vobec smutna, ved sme len skusili

bay preto na buduci rok, lebo potrebujem este zhodit par kil, tak mam aspon dobru motivaciu

bay
autor
4. nov 2009

Ach tak 😉 Budem drzat palceky na obe akcie 😵

sisipetka
4. nov 2009

Leni, tak teda ten furik by sa naozaj zisiel 😀
Evi super motivacia, potom sa vraj rychlejsie fazulkam dari 😉
...k tomu isofixu, presne ako pise Kami, da sa to pripnut pasmi...my to tak mame.. a dokonca autosedacka od chicca ma na prve mesiace zvlast polstrovanie, ktore tam mas to urcitej vahy (takze vyplna ten priestor drobneho telicka) a po prekroceni danej vahy polstrovanie vyberas. Takto to mam aj v sportovej verzii rozdelene podla vahy s tym polstrovanim. Tak v praxi odskusam a potom budem este mudrejsia 😀

evitkamalicka
4. nov 2009

Peti tak tak a este som si kupila Femi kvapky, lebo potrebujem troska skratit cyklus

evitkamalicka
4. nov 2009

a musim pochvalit Adamka, vcera sa sam postavil bez toho aby sa niecoho drzal tak uz cakam kedy sa konecne sam pusti

weja
4. nov 2009

tak pozrela som fotku, Leni, to tvoje bruško vyzerá ako keď had prehltne zajaca 😀 ale to si ťa samozrejme v dobrom doberám, Sonička bude určite baba ako lusk 😉
Evitka, aspoň si dlhšie užiješ Adamka 🙂
Bay a čo bude MK robiť v telke? pozriem, ak nezabudnem... 🙂
Ninka neboj sa, možno tvoj druhý anjelik je už nachystaný kdesi na polceste k tebe, drž sa, najhoršie je to čakanie... 😒

bay
autor
4. nov 2009

Weji, netusiiiiiiiiiiiiiiiim 😀 Ale urcite hovorit nieco mudre, ked ho tam firma poslala 😉 😎 😀 😀

ninockaskv
4. nov 2009

no tak to nam vychytate vsetky muchy a my si budeme v pohode tehulkovat a kocikovat 🙂

peti ja mam presne taky isty pocit, k tomu lekarovi, co sme mali mat zazmluvneneho uz ani nepachnem.. aj ked sa o nas relativne staral, boli sme aj na uzv aj na monitore parkrat.. a tie baby, ktore nemali zazmluvneneho.. tam to fakt islo ako v tovarni.. a v ruzinove mi to prislo fajn, ale tiez som povedala, ze druhykrat tam nepojdem

leni, nestresuj.. vsetko vcas stihnete, musis byt v klude, aby sa mimi nezvysoval tlak 😀 hlavne ze ste zdravi, kocik a sedacka nie su podstatne.. nezabudaj..

a urcite si si nedlazdila cestu do pekla, aspon sa dietatko netrapilo..

a bay, mozno sa ti len telo cisti.. ale si myslim, ze ked to bude trvat dlhsie, alebo to zacne svrbiet.. mas tu cest navstivit gynekologa 😀

evitkamalicka
4. nov 2009

wejka veru tak, aspon uz bude Adamko troska samostatny a mozno pojde aj do skolky kym sa narodi druhe

sisipetka
4. nov 2009

Kami, ono to mozu byt este ocistky. Hlavne, ked si pisala, ze este si mala troska krvi. Aj ked sa ti to zda neskoro, na mna nieco take prislo cca 8 tt po porode. Ale, ak to neprejde, tak skoc ku lekarovi.
Evitka, ked Adamko zacne behat, tak potom schudnes raz dva 😉

evitkamalicka
4. nov 2009

Petka no na to sa tiez spolieham, lebo teraz zatial chodime vonku za jednu ruku, ale pekne uz prejde celu prechadzku

ninockaskv
4. nov 2009

wejka, ja som sa teraz rozhodla, ze vsade je chripka.. ze teraz nie je dobre tehotneit.. 😀 nebudeme predsa zbytocne riskovat

a fotky mate rozkosne.. 😉

bay
autor
4. nov 2009

Peti, asi mas pravdu 😔 Bo este pred dvoma tyzdnami som nebola uplne ok. Asi hold potrebujem viac casu 😀 😎
Ninka spravne, to som si aj ja hovorila minuly rok v decembri ked som mala zapal mocaku, ze by nebolo dobre keby som uz bola tehu... njn. Misko si nedal povedat 😀 😀

bay
autor
4. nov 2009

Peti, dame este nejaky obed nez sa rozpadnes? Kludne prideme my k vam. Mame to tam jednym busom 😉 Teda ak je u vas kam ist papat 😅

sisipetka
4. nov 2009

Kami, ja este drzim...takze obed urcite dame 😉
...zistim od MM, ci je tu niekde kde papat a pripadne opat dobehnem za vami...tiez to nemam tym mojim farom daleko 😀
A vlastne ako tak premyslam, tak sa este rozpadnut nemozem - , 7.11. svadba, 29.11. rozhodujem na pretekoch - nastastie v BA, 5.-6.12. som na Smolenickom zamku a potom uz nech ma beru kade lahsie 😀

ninockaskv
4. nov 2009

no to je riadny program na tehotku a maminu s mimcom.. 😀

misko bol taky neodbytny? ty si musela rodit niekedy kedy ja.. asi o dva tyzdne skor.. nas maly by mal v utorok dva mesiace.. vy ste z nemocky odisli a my sme prisli..

bay
autor
4. nov 2009

Peti spravne! Nech si bobik zvyka!! Turistika by bola sice lepsia, ale chapem ze v tomto pocasi radsej interierove aktivity 😀 😀 😀 😀
Ninka veru. Misko je bojovnik a ze zaciatky sme mali tazke...
A koho si ty mal zazmluvneneho?

sisipetka
4. nov 2009

Kocky pre dnesok koncim, idem na navstevu 😉
Kami, daj pokoj s turistikou - som rada, ze este ficim po izbach akoby som mala 20 r. a 52 kg 😀

ninockaskv
4. nov 2009

no nemali sme .. boli sme dohodnuti s MUDr. Divekym, chodila som k nemu do poradne, riesili sme zmluvu a 10 dni pred porodom mi oznamil, ze nebude v mojom TP v Bratislave, ze ide na dovolenku.. a potom som bola nahodou den pred porodom planovanym na kontrole a behal v nemocnici.. takze neviem, ci bol na 3dnovej dovolenke, alebo mi klamal.. aj cez vikend predtym, ako malus odisiel behal po oddeleni, ze by ma odrodil, ale ze nema cas.. lebo ze maju vela cisarskych..

halienka
4. nov 2009

au au au, popálila som si ruku horúcou vodou au au au 😖 som ja ale nemehlo!
babky nachvíľu odídem a vy celú stranu pomaly popíšete 😀
No akurát tu jedna dievčina predáva kočík Chicco S3, celkom by mi vyhovoval,akurát ma odrádzala tá autosedačka s isofixom. Tu je link: https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
Bay, a nemôže to byť už ovulka? 😅
Weji s tým hadom a zajacom si to vystihla, presne takto to vysvetloval MM svokre, pretože jej tiež nejde do hlavy že mám také velké brucho 😀 povedal jej: mami veď to máš rozdiel ako vyzerá had keď prehltne zajaca a ako lev keď prehltne zajaca. na jednom to vidieť a na druhom nie 😀 tak ja som taká hadica 😀 😀 😀

halienka
4. nov 2009

no a kdeže ste mi všetky zdrhli? 😅

ellise
4. nov 2009

ahoj holky, něco dočtu a hned napíši

halienka
4. nov 2009

Ahoj Eliška 🙂 tak ako si sa rozhodla s tým Tomíkom?

ellise
4. nov 2009

Len,i převodní nedoslýchavost vzniká, když se bubínek odchlípne od kůstek ( třmínek kladívko, kovadlinka) a to v důsledku např. rozdílného tlaku v zevním a vniřním uchu. Rozdílný tlak může vzniknout častými záněty středního ucha ( není náš případ) nebo zduřením sliznice ve vntřním uchu, hlavně u alergiků ( náš případ).

Pod narkózou mu píchnou bubínek, vloží ventilační trubičku, bubínek se přimkne ke kůstkám a vše je OK. Tři dny v nemocnici, výsledek okamžitý, zákrok jednoduchý. Za 3-5 měsíců mu to vyndají...... konec zdravotnického okénka.

Peti, my jsme na tom s autama jako vy , jedno služební a jedno 13 let staré.

ellise
4. nov 2009

Leni příští středu nástup, a v pátek je doma. Jen teď řeším jestli je nutné, abych tam byla s ním, ty dva dny. V pátek si vezmu náhradní volno, hodin mám dost.

ninockaskv
4. nov 2009

na mna nejak dolahla depka, zacalo tu u nas strasne prsat, tak cumim do pocitaca, tvarim sa ze pracujem a snazim sa neronit krokodilie slzy 😒 😖

ellise, drzim palce, nech vam to dobre dopadne a nech sa to rychlo hoji