Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
6. nov 2009

Aha co som objavila 😀
http://www.ruzbachy.sk/atlantida-2009/

By sme mohli ist na jar hromadne 😉 😵

sisipetka
6. nov 2009

Ahojky kocky,
Lenka velmi drzkam palceky, a neboj vsetko bude v poriadku...troska ta sice potrapia, ale dolezite je, ze budete so Sonickou ok 😉
...ja vas dnes troska nestiham, zajtra mame tu svadbu, tak este nieco pomaham nasim a davam si dokopy aj veci doma...
Coskoro sa ozvem a popisem viac....

ninockaskv
6. nov 2009

leni drzte sa.. neboj, v nemocnici vas este trosku postrazia a bude to akurat.. ked je tehotenstvo trosku zamotane, tak to zvykne vsetko dobre skoncit, lebo si to clovek vyzerie pocas tehu, takze je to v podstate pozitivne 😀

ja som sa dozvedela, ze MUDr. Diveky si peniaze pyta hned pekne na zaciatku, povie sumu za aku pracuje. mne nepovedal cely cas nic, len tu zmluvu natahoval.. mam pocit, ze si povedal, ze uvidi kolko ma prace a ze ked ma stihne, tak ma odrodi a ked nie, tak povie ze ide na dovolenku.. tak teda isie, 10 dni pred mojim porodom. povazujem to za aboslutne zlyhanie po profesionalnej stranke a bolo to maximalne neferove. keby mi hned na zaciatku povedal, ze nema cas, ze ma toho vela, tak si najdem niekoho ineho. mozno aj ta psychika zapracovala, keby som mala pocit, ze na mna niekto dava pozor, mozno by sme zacali rodit v termine ... ja si proste stale myslim, ze keby ma odrodili este cez vikend, tak by sa to nebolo stalo a ide ma rozhodit od zurivosti.. takze dufam, ze bude mat vycitky do konca svojho zivota.. ☹ a ze pojde priamo do pekla ak to bolo takto

a ja uz sa tym hadam prestanem zaoberat, uzavriem to a necham maleho ist ☹

sisipetka
6. nov 2009

ninka, no tieto pocity ma drzali skoro rok 😔 , takze ak to zvladnes skor, tak gratulujem a teda budem drzat palceky 😉 Najlepsie na tom bolo, ze 2 tyzdne pred koncom roka my dookola na poradni omielali, ze male bude na svete do konca roka a mam byt zbalena....no a este 3.1. na poradni so mnou nic nerobili, hlavne, ze som uz 2 tyzdne chodila otvorena s tvrdym bruchom a mini pohybmi maleho....nejako sa im do toho nechcelo a vidis ako sme dopadli 😠 😔
....a serie ma, ze v dnesnej dobe kazdy hladi iba na peniaze a svoje blaho a my mame byt vystresovane do konca zivota 😠

Kami, pekne vymyslas program na jar 🙂 A co sa tyka nasho obeda, tak buduci tyzden mozeme nieco vymysliet - pondelok uvidim, ktory den je ok a dohodneme sa. Tu u nas je tiez restika, kde robia menu a potom pripadne mozme ist ku nam na cajik alebo ak budem mat hafana, tak ho troska prevetrat 😉

ninockaskv
6. nov 2009

peti a vy ste vtedy nemali nikoho zazmluvneneho? a teraz mate? to bolo v ruzinove vtedy, ze? no urcite mali "chudaci" vela roboty, aj mne tvrdili, ze teraz nie teraz nie, maju vela cisarskych objednanych ... mne to pride fakt take, ze ked nezaplatis seru na teba.. ono o tych lekaroch co maju uzasny ludsky pristup a su velki profesionali asi pisu len baby, ktore im uz zaplatili.. nezaplatis, kaslu na teba a mas traumu na cely zivot ☹

cely zivot robis, platis dane, odvody.. a za romky vsetko plati stat, este aj taku istu starostlivost ako ty dostanu.. a mimi rodia ako na beziacom pase..

no sudiac podla toho, ako mnou zamavala ta sms od kamosky o mimi a moja ms, tiez si myslim, ze to bude trvat dlhsie.. hlavne priatel ma potrebu chodit medzi ludi, nemyslie na to, ja by som sa najradsej zavrela doma a nikam nevyliezala..

bay
autor
6. nov 2009

Ahojte ja dnes len rychlo, bo Misko ma zly den 😔 Je uplakany (asi ide zmena pocasia) a do toho ho boli brusko (a nic mu na to nezabera ☹ ) iba spanok a to je sam ochotny potiahnut len pol hodku, takze s nim lezim v posteli a utesujem ho. A zrovna vcera som dala oprat satku ako na just, tak ho ani do nej nemozem dat 😠
Peti, super, na obedik sa tesim, len nie v stredu. A neboj, ja vam taky program povymyslam 😀 😀 len musim trosku vymysliet aj program pre nase buducorocne tehulky 😉 😵

Ninka veru o chudakov romov v osadach sa vsetci staraju ale bezny ludia - tych treba ignorovat, hlavne nech platia 😠 😠 🤐

sisipetka
6. nov 2009

Ahojky kocky,
mam spravy od Lenky: je v hospitalizovana v Handlovej na infuzkach. Zatial nerodia, lekari chcu este tyzden potiahnut. Zatial jej nie je velmi dobre a ani piskoty nevie dostat do seba, ale Sonicka je ok. Pozdravuje vas vsetky.
...a ja jej takto na dialku drzim palceky, nech sa aspon troska polepsi a moze zacat papat a ten tyzden potom hadam este zvladnu.

Kami, tak predbezne mozeme v piatok. Si za?

Ninka, nemala som nikoho v Ruzinove zazmluvneneho, nepokladala som to za dolezite, kedze som bola fit a tehotenstvo bolo ukazkove. Teraz idem na Antolsku a mam uz dohodnutu lekarku a predbezne sekciu na zaciatok decembra.....

Kocky prajem pekny vikend a hlavne sa nestresujte...ako hovori moj nastavajuci svagor s ekvadorskym prizvukom "všetko bude fajn" - uz mam z toho slovneho spojenia nocnu moru 😀

sonicka07
6. nov 2009

juj,leni,to ma mrzi,ze take problemy s bruskom mas. tak to si ta asi nechaju tam az do porodu. drzim palceky a myslim na teba. to odkazujem po petke.

skybaby
7. nov 2009

ahojte, zatial nestiham docitat ... dobehnem to neskor, len drzim palceky lenke nech je vsetko ok ...
my sme od vcera doma a je to uplne super, v nemocke som uz chytala depky a teraz si to konecne uzivam ...
na antolskej je brutal vela porodov, takze tam maju dost stres, a inak som rada ze som lekara zazmluvnila lebo by to inak nemalo urcite taky pohodovy priebeh 🙂
casom hodim aj nejake fotky, mala je rozkosna neviem sa vynadivat
vsetkym zelame krasny vikend 😵

sonicka07
7. nov 2009

jani,vitaj spet. malicka je nadherna,macko maly. ked budes mat cas,tak popis priebeh porodu. ako sa zotavujes po cisarskom?
dufam,ze lenka je ok. prajem peknu nedelu,ja idem do prace ☹ ale uz len tyzden a ide sa do rima 😅

ellise
8. nov 2009

ahoj holky,
včera jsem mluvila s Lenkou, chějí jít do pořádku a začali bý v polovině týdne připravovat na porod, pokud to bude trochu možné přirizeně, cítí se už lépe, tsk to určitě dobře dopadne.

včera jsem byla v Praze na Carmen, něco úžasného zpívala Lucie Bílá, fantastická výprava, muzika, všem doporučuji, kdo bude mít možnost ať neváhá.

bay
autor
8. nov 2009

Peti, mozeme 😉

bay
autor
9. nov 2009

Ahojte, tak ja som cez vikend nestihla viac nez 2slovny prispevok 😅

bay
autor
9. nov 2009

Takze este raz velka gratulacia Janke k Barborke a je to teda fesanda 😵 😵 to ma isto po mame 😵

ninockaskv
9. nov 2009

oni maju teraz vela porodov asi vsade, hold,ked sa zrusia porodnice, tak potom je logicke, ze sa to nestiha.. toto nase porodnictvo na slovensku, to je riadna katastrofa..

jani, peti a koho mate na antoslekej zazmluvneneho? nejake rady pre moje buduce mimi 😀 ?

jani, blahozelam k barborke.. 😉

ninockaskv
9. nov 2009

ja fakt nechapem, co ten pan boh chce.. o co mu ide..

tej mojej kamoske,ktorej brali polovicu oblicky kvoli nadoru, zle jej to zosili, rana sa jej zapalila a ju pustili s horuckami domov a dodatocne jej nasli nador na mozgu a peceni.. ☹

no toto ide byt asi najhorsi rok, aky som kedy zazila.. 😔

sisipetka
9. nov 2009

Ahojky kocky,
tak uz sa ozyvam po narocnom vikende aj ja 😉
dnes som bola na poradni, monitore, prietokoch a vsetko je zatial ok. Akurat vazna debata s dr. ohladom hospitalizacie po 36 tt - pre klud na dusi a kazdodenne monitorovanie. Tak si to mam do dalsieho pondelka prejst a dohodneme sa kedy nastupim do nemocky. Zatial sa tak sama so sebou dohadujem, ale prejdem to aj s MM a uvidime podla mojej hlavy 😖
Kami, ok piatok plati - dohodneme potom presny cas. a mam i hafana, takze po obede mozeme ist troska na prechadzku 😉
A stretla som dnes v nemocke Janku - vyzera uplne super tyzden po sekcii 🙂 Tak dufam, ze aj ja tak primerane pekne budem vyzerat 😀
Ninka, ja mam Niznansku, aj ked trocha bolelo, kym som sa ku nej dopracovala 😖 ale musim povedat, ze naozaj sa stara. Chodim uz kazdy tyzden na poradne, potom ma zoberie este do nemocnice na ultrazvuk, monitor, prietoky a proste teraz uz kontroluje komplet vsetko. A zacala so mnou riesit uz aj sekciu.... Ja v danom pripade odporucam a kedze si nieco podobne ako ja, tak by Ta brala naozaj zodpovedne.

sisipetka
9. nov 2009

Ninka, zivot je pes.....ale ak mozes, tak skus byt silna a kamaratke aspon trocha oporou - teraz to potrebuje najviac 😔

ninockaskv
9. nov 2009

o Niznanskej som pocula.. vraj je dobra.. ked som rozmyslala kam ist rodit, aj mi napadla antolska a dr. niznanska.. no ved uvidim, zatial zjavne nemam co riesit... hlavne, nech uz mi ziadny lekar 10 dni pred porodom nepovie, ze ide na dovolenku.. ☹

a to by ma zaujimalo, ako ta planuju monitorovat.. ja som bola v nemocnici, robli mi monitor kazdy bozi den, predtym som bola aj na uzv, viacerych monitoroch.. vraj vsetko ok..

no hej.. len kde tu silu zobrat ☹ jej mamina musi byt na prasky, ma len ju.. s manzelom su rozvedeni, bol na ne nejaky hnusny..ked sa jej nieco stane, neviem, ako to prezije.. nech uz tento hnusny rok skonci.. teda pre vas stastny 😉 .. ale mne sa moc nedari .. 😅 uz sup dalsi rok, s novou nadejou 🙂

sisipetka
9. nov 2009

No monitorovat ma budu rovnako ako Teba, akurat mi vsak ukoncia tehu koncom 38 tt alebo zaciatkom 39 tt. Viac sa neda, ale ucite to je lepsie, akoby som mala cakat az do terminu doma a stale sa sledovat, ci je vsetko ok. Na druhej strane, musim zacat doverovat aj lekarke, lebo bez toho to nejde...

Sila sa vzdy najde a riadne vycerpa...ja som si to odserkala minuly rok, ked zomrelo mimi, bratranec, sestra odisla do Ekvadora a kazdy to doma analyzoval a trapil sa...Teraz sa na to pozeram uz inac, lebo to nie je take cerstve, ale bola som uplne out a nebyt MM, tak asi do dnes som niekde na psychiatri na praskoch 😖

bay
autor
10. nov 2009

Ahojte, tak my sme mali vcera zas bolebruch, tak som to vzdala a kupila malemu kvapky, vecer nadopovala a ze teda to bola potom kanonada 😀 😀 😀 😀
Dnes uz je zas dobre. Tak som sa rozhodla, ze je najvyssi cas zacat so vzdelavanim Miska a presli sme z detskych basniciek na poriadnu poeziu. Dnes sme uz zvladli Mor ho a Turcina Ponicana 😀 Jak sa pri tom vychcechtaval 😀 😀 😀

ninockaskv
10. nov 2009

bay, ty budes mat z maleho este nejakeho umelca 😉

peti, sestra si nasla priatela v ekvadore? a byvaju na Slovensku? ako to zvlada?

ja som dnes bola na konzultacii v CARe, dr ma zrusila hned medzi dverami, ze ma usetri rozpravania co sa stalo, ona ze robi v ruzinove.. no zjavne sa im uz dlho nestal taky pruser tam.. tak mi oznamila, ze minimalne 6 mesiacov pauza, nech sa objednam vo februari na konzultaciu a v marci aprili mozme zacat. ze telo po tehotenstve potrebuje 3 roky na to,a by sa zregenerovalo!!!
a ze nasa sanca otehotniet prirodzene je takmer nulova 0,001 a ze keby aj, moze as nam pritrafit aj mimomaternicove tehotenstvo.. no tak fajn, aspon nemusim sledovat kedy mam ovulaciu a mozem si vymyslat program, ako to do marca prezit.. ☹

bay
autor
10. nov 2009

Ninka, to vies, vzdelanie je dolezite. Ved nech nejde do skolky ako buran a vie nejake tie basnicky recitovat 😀 😀 😀 😀 🤐 A do akeho CARu chodis?
Skus trosku pocestovat - aspon nejake vikendove 😉

ninockaskv
10. nov 2009

ja som maleho, ktoreho som aupairkovala v nemecku naucila Mor ho! to bol teda zazitok 😀

no boli sme gynfive na prvej stimulacii.. ja tym lekarom nerozumiem, v nemocnici povie lekar, ze sa zrasty mozu porodom a tehotenstvom pouvolnovat.. moja lekarka povedala, ze by to najprv skusila prirodzene.. a tato nas uplne zrusila, ze zrasty sa neuvolnia len tak.. a prirodzene je sanca nulova..

no a teraz mame toho hafana.. nemame ho kam na vikend dat a priatel ma pokazene auto, tak uz skoro pol roka sme nepojazdni, lebo je to firemne a nieco sa tam dohaduju so servisom 😠

sisipetka
10. nov 2009

ahojky kocky,
skor som dnes nestihla...najprv sme rano buntosili s hafanom, potom sme si do 10tej pospali a po obede som bezala na stretko a dosla som len pred hodinkou 😝
Volala som s Lenkou, teraz jej je lepsie a porod odsunuli az na pondelok - takze je v roli cakatelky a najradsej by to mala za sebou.
Kami, ty malemu recitujes? Ale tym sa v dnesnej dobe neuzivi, nechces ho naucit radsej poriadne spievat 😀
Ninka, hej sestra ma ekvadorcana, zatial zacinaju zit na SR, ale dokedy...to ani srnka netusi 😖
...a s tymi dr.- kazdy ti povie inac a ty chuda si sama nevies urcit, co je najlepsie. Skoda, ze to prirodzene je taka mala sanca...ale asi na stimulaciu naozaj potrebujes mat telo uplne v dobrom stave, aby sa to potom vsetko ujalo a neboli zbytocne sklamani z neuspechu...Horsie je to, ze ide zima a s nou casto depresia, v lete by sa to lahsie prekonavalo...plne ta chapem.

bay
autor
10. nov 2009

No to dnesne pocasie 😝 Sme poobede ani nostek nevystrcili. Teda psy s MK ano 😀 😀 😀
Ninka, no to fakt nevies na koho dat 😒 😠
Peti no netusim ak ho mam naucit spievat ked to ja neviem. Teda spievam mu, ale moj nazor je ze je to desne. 🤐
Zajtra tu asi vobec nebudem, MK bude zajtra zas o rok starsi - starec moj 😀 😀 😵

denne73
11. nov 2009

Ahojte dievčatá.Odskočila som tu len na chvíločku, aby som vám všetkým odovzdala pozdrav od Lenky.Ešte stále su 2v1 a majú sa fajn 🙂 🙂 ja nič nestíham ,ráno si privstavamm a učím sa na sobotňajšiu skušku.neviem kde mi hlava stojí. Ak budem mať trošku viac času tak sa tu pristavím a popíšeme. Taktiež pozdravujem všetulinke baby z Nádeje.

weja
11. nov 2009

ahojte 🙂
tak Lenka je ešte stále pokope... no držím im palce, nech to už majú za sebou, čo možno najbezbolestnejšie... 🙂
ak s ňou budete niektorá volať/písať, tak ju pozdravte, ja na ňu kontakt nemám...

Peti, tebe ako sa darí na MD? verím, že si to užívaš 😉
Bay, škoda, že sa počasie takto pokazilo, vtedy asi radšej nechodievate s Miškom vonku, čo? 😒

my sme boli v pondelok na konzultácii v Heliose... poradili nám to známi, tak nám spravili také základné vyšetrenia - USG, hormonálny profil, manželovi SPG a o mesiac sa máme zastaviť po výsledky a uvidíme, čo ďalej.... nepredpokladám, že by bol v tom nejaký zdravotný problém (teda dúfam), ale chceli sme mať istotu... a potom to budeme s kľudom skúšať ďalej... 🙂

v robote je akurát výplatné obdobie 😝 tak idem zas makať... pekný deň všetkým a pozdravujem Lenku 😉

sonicka07
11. nov 2009

dobre ranko. ako sa ma lenka? podajte niekto spravu,prosim.
ninka,to mi je luto co sa stalo tej tvojej kamaratke. taky je zivot. a ma aj deti? juj,musis byt silna,mozno sa stane zazrak a vylieci sa...
oki,idem makat,este tri dni a ide sa do Rima 😅

ninockaskv
11. nov 2009

no veru.. ide zima ide mraz.. neviem ani za svet prist na to, co si mam vymysliet, aby mi cas rychlejsie ubehol..

asi sa nastvem a seriozne nam naplanujem tu svadbu, akurat na jar to stihneme 😉

este mi ta tava stihla povedat, ze IVF nezarucuje, ze sa nedorpacujem k mimomaternicovemu tehu, lebo ze to embryjko ked sa transferne, tak zacne putovat a ked vyputuje do vajickvoodu.. a su tam zrasty, tak nemusi doputovat naspat...

ja viem, ze su ludia na tom horsie ako ja, ale sa intenzivne lutujem uz odvcera, neviem, neviem, ci som zase nespadla do svojho stareho kolobehu s vytokmi 😖

vidim, ze lenka to este stastlivo dobacuje.. to uz vyzera byt v poho, aj keby rodili cisarskym..
weji, drzim palce, aby tam nic nenasli.. 😉 a nech coskoro mate // ved ja cakam na dalsiu vlnu po tebe
😉
soni, uzite si rim, dufam, ze vam tam nebude hnusne prsat..