Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
8. dec 2009

Dobre ranko aj vam trom 😉

bay
autor
8. dec 2009

Tak podavam spravy od Petky:
Uz su s Bobikom v nemocnici a pekne zacnaju oddychovat a chystat sa na svoj velky den. Vsetky vas pozdravuje a vraj bude poctivo informovat 😉 Takze drzat palceky 😵 😀

evitkamalicka
8. dec 2009

jeeej super, drzime palce

weja
8. dec 2009

jeeeej, Peťke držíme palce, myslíme na ňu... 😵 😵 😵

Evit, ty kedy ideš k dr.?

ninockaskv
8. dec 2009

bay, boli krasne.. a hlavne sedeli.. co je tiez celkom dolezite, lebo mam pocit z toho skusania, ze som tlsta.. 😅 vraj mam siroky chrbat 😀 😀

peti drzim palce.. nech im to stastne dopadne.. a este stale nevedia, co cakaju? ci som to niekde prehliadla? 😀

weja
8. dec 2009

Ninka, Peťka s manželom chceli prekvapko 😵 takže vlastne možno iba jej dr. vie, čo sa v brušku ukrýva 😀 zatiaľ...
joooj, vyberanie svadobných šiat je taká krásna záležitosť.... 😵 mňa to bavilo... 😀

ninockaskv
8. dec 2009

jaj.. takte prekvapko. 😀 ale taka bola pekna na fotke, ze to mozno bude aj chlapec 😀

uz som bola asi v 10 salonoch.. mam pocit, ze som tlsta a atypicka 😀

mam 4 saty v tesnom vybere, ale ako sa rozhodnem to nemam tusenie, ja som totiz blizenec a s rozhodovanim mam problem.. 😀 😀 a okrem toho sme planovali svadbu uz aj s malym ked bude vacsi, tak z toho ani radost nemam 😖

ale ved nejako bolo nejako bude, to je jedno, co budem mat oblecene.. hlavne, ze to bude krasne a ze si to uzijeme 😀

evitkamalicka
8. dec 2009

weji ja az buduci tyzden alebo ten dalsi tesne pred vianocami

bay
autor
8. dec 2009

Ninka, ta poznamka o peniazkoch bola k flase vina 😉
Saty sa ti musia hlavne pacit a musis sa v nch citit vynimocne 😉 je to o pocite 😉
A ja som tiez bola atypicka 😉 neboj, ved tie saty sa daju upravit

ninockaskv
8. dec 2009

jaaj.. 😀 😀 no co ti ja viem.. keby mi to dali do flase vina z kauflandu.. ani neviem, ale aspon hlava nebolela.. priatel sa v poslednych rokoch zacal venovat vinu.. tak mame doma same vraj dobre vino.. aj za 100 aj za 1000 .. korun teda..

no .. niektore mi nesadli cez boky, nejak sa mi panva rozsirila po tehu a nechce sa vratit do povodneho stavu 😅 to mame asi pripravene na dalsie mimi.. a cez prsia su mi velke.. tam mam vzdy fugu 😅

bay
autor
8. dec 2009

Tak s vrcho som aj ja mala problem. Proste krasna pristavacia draha 😀 😀 😀

ninockaskv
8. dec 2009

😀 😀 a to som si vzdy predstavovala, ze budem ako Angelika.. plny dekolt a stihly pas.. 😝

bay
autor
8. dec 2009

Tak ponozkami vypchat podprsenku 😀 😀 😀 😀

ninockaskv
8. dec 2009

no.. uz mi tam pchali take vypchavky.. je mozne, ze s nimi skoncim... 😀

ficim ja von.. pes sa prave zobudil, ideme do tej hnusnej uprsanej zimy... stale neviem ako ju mam naucit, ze ma cikat mimo dvora, ked je na spacirke.. 😀 😀

bay a tvoji chlapi ako? uz su zdravi?

bay
autor
8. dec 2009

Ninka uplacat 😉
No Misko ma este rano sopliky. MK je teraz fajn. Len Miseno uz druhu noc strajkuje a nechce ist spat 😠 😠

ninockaskv
8. dec 2009

no uplacali sme, aby cikala vonku a nie v byte.. ale teraz ma uz nechape, co od nej chcem... 😀

Misko je zjavne taky nocny vtak...xixixi no mudre knihy pisu, ze mamina ma spat, ked spi mimi.. ale to ty asi pri hafanoch nezvladas 😉

bay
autor
9. dec 2009

Ahojte 😉
Tak ja som dnes uz bola u Dr. aj s Miskom (sopliky) aj s holkami (ocny). Vsetko v poho 😝 teda primarane k stavu 😀 😀 😀 😀
Ninka, kaslat na psov a spaaaaaaat mi nerobi problem (obcasne), ale ked ja sotva zaspim a Misko je uz hore 😅 😀 😀 😀
No a s tym cikanim. Doma vynadat. Vonku davat odmenu, chvalit, hrat sa a dat tomu povel 😉 Mi robime mlacku.

ninockaskv
9. dec 2009

bay, mozno si to teraz vsetko uzijes a potom, ked bude v puberte, tak bude prilis unaveny na to, aby chodil von na pivo 😀 😀

a nemate taku satku, alebo take nostiko? ze by si si ho dala na seba.. a mohla by si si porobit.. mozno len chce byt s tebou a pocut tvoje srdco 😀 mozno by ho to unavilo..

a s tym psom to bude este vesele.. hlavne, ze v byte necika 😝

ja som absolvovala kolecko lekarov, uzv v pohode, krv v pohode, len by ma zaujimalo, preco ma boli vajecnik, mandla, preco mam herpes na puse.. to bude este zjavne ten sok z maleho 😅 nic.. dostala som homeopatika, ideme na to.. 😖

a peta ako? este su 2 v 1? 😉

bay
autor
9. dec 2009

Ninka satku mam a v nej aj dobre spi, len vtedy sa mne zle spi ☹ A najst si cas na robotu... Preco by som to robila??? 😀 😀 😀 Domacnost ako tak zvladam aj pocas tych jeho mikrospankov.

Petka.... no denne ma 2 monitory. Bobik sa opat otocil hlavickou dole, ale su uuuuplne zavreti takze na spontanny porod to nevyzera. Dr. dnes zacala s tym, ze by mali pockat aspon do budceho tyzdna. Z coho Petka samozrejme nadsena nie je 😔 Tak snad sa Dr. umudri a Bobika vytiahnu este tento tyzden. A moc vas vsetky pozdravuje 😉

ninockaskv
9. dec 2009

bay, tak si to len s malym uzit 😀

fu, to peti nezavidim.. nas maly sice bol otoceny hlavkou dole.. uz od 30tt.. ale tiez sme boli uplne zatvoreni, ani jedna jedina kontraktica (akurat taky zablesk po sexe s chlapom xixixi).. a prenasala som 11 dni.. a lezala 3 dni v nemocnici, sice len jeden monitor denne.. vykaslali sa na to..a ako to dopadlo.. peta sa tako zblazni, v nemocnici cakat do buduceho tyzdna.... 😖

nic, treba mysliet pozitivne, ze vsetko zle sa uz stalo a ze uz ich len dobre caka..

tak ju pozdravuj, ze to chce klud, vsetko bude v pohode..

halienka
9. dec 2009

Ahojte babenky moje 🙂 tak vám idem rýchlo napísať kým malá trošku spí čo mám nové. Grckanie zázračne na druhý deň ako som vám písala zoslablo dosť rapídne, začala som dodržiavať všetky rady ohľadom refluxu a zrejme to pomohlo. Teraz sa ešte sem-tam pogrcká ale už to nie je po každom jedle a ani v takom množstve. Neviem či sa malá nezľakla doktorky, keď som jej povedala, že pôjdeme pekne krásne s tým k doktorke, zrazu prestala grckať 😀 😀 No takže toto je už lepšie, ale aby som ja nemala nudu, tak sa mi predvčerom večer zapálil prsník 😖 a to vám poviem, to je teda zážitok 😝 za pár hodín som mala teplotu 39 stupňov, nedala sa ničím zraziť, sotva som chodila. Takže som k dr. musela ráno ja a ten samozrejme zhodnotil že ide o zápal a keď som mu popísala situáciu, tak povedal že to som si to spôsobila tým prikladaním každú hodinu. 😖 Musela som nabehnúť na ATB, vraj sú to také čo sa môže s nimi kojiť, dal mi aj nejaké kvapky na lepšie spustenie mlieka, fakticky sami tie prsia pekne uvoľnili, malú teraz kojím len každé 3 hodiny, poprípade keď chce viac tak dokrmujem. Dr. povedal, že aby som to ešte nevzdávala (bo ja som bola fakt už z nervami na konci) že ono sa to môže po tých kvapkách ešte pekne spustiť, no a keď ani tak nie a malej to nebude stačiť a stále budú problémy, tak to budeme musieť zastaviť. Tak uvidíme čo bude ďalej, veľmi som sa snažila robiť všetko preto aby toho mliečka bolo dosť aby to bolo všetko ok, ale tuším som len tie prsia dráždila a dráždila a asi sa za tú hodinu ani nestíhalo vytvárať nové mlieko...bože to kojenie je hotová veda 😝 tak vám zas ak sa mi podarí za pár dní podám správu ako som na tom. No inak som sa už chystala von ale zapálený prsník ma nepustí, síce dnes je mi už lepšie a teplotu už mám len 37,5 ale radšej to nejdem riskovať, skúsim zajtra zavolať švagrinú či by s ňou nešla. Zavolala by som aj svokru, ale tá už tu bola celé dni včera aj dnes mi pomôcť, a pravdupovediac stačilo 😉 😀 dobre mienených rád už mám vyše hlavy 😀 😀
Peti, len čo som mrkla očkom na tvoje príspevky, čo nové, tak tuším ideš byť na tom ako ja pred pôrodom, s napätím čakať každý deň kedy ti dovolia porodiť 😀 😀 ešte si budú vymýšľať ďalšie a ďalšie termíny 😝 len sa ty nedaj odbiť a nech ťa už pekne berú, nech už máš kľud na duši, že je všetko v poriadku. keď som ležala v Považskej tak mi robili monitor 3xdenne, V handlovej mi ho robili len raz denne ale zato asi 5x denne za mnou prišla sestrička do izby s takým tým malým prístrojom čo máš aj ty doma čo počuješ tiež srdiečko bábatka, takže som bola dosť pod dozorom. No ja myslím že teba budú sledovať dosť pozorne po tom čo sa ti stalo. No nech už bude akokoľvek moc držím palčeky, aby ti to všetko dobre dopadlo 😉 🙂 A strašne moc sa teším na tú šťastnú správičku 😉 že už je maličké vonku a samozrejme som tiež zvedavá či to bude chlapček alebo dievčatko 😉 😀 Teda neviem či si toto máš kde prečítať, poprípade ti to Bayka odkáže 😉 🙂
Inak ja som mala tvrdnutie brucha už od toho 28 týždňa a vlastne také 3 týždne pred pôrodom to začalo byť už dosť podobné na kontrakcie, aj s bolesťou a čím ďalej tým častejšie. Nič príjemné teda, no možno vďaka tomu som ale potom porodila tak rýchlo, lebo malá už tlačila hlavičkou dole veľmi, aj mi po vyšetrení vždy povedali, že ja som už tak pripravená rodiť ako niekto nie je ani v 41tt 😝 😀 No a to som aj bola, lebo šak ja som bola s nervami v kýbli už mesiac pred pôrodom 😀 😀
No nič, musím frčať, pozdravujem vás všetky, držkajte sa a poslúchajte sa 😉 😀 😀

ninockaskv
10. dec 2009

leni, vidim, ze ty si to uzijes ze vsim vsudy.. ja by som este skusila laktacnu poradkynu.. to bude vsetko o technike.. a neboj, deti preziju aj na umelej strave.. a su zdrave ako buk

bay, nejake spravy? ked budete volat, nech pride mm a daju sex.. mne sa vtedy na monitore spravili slabulinke kontrakcie.. a potom uz nic 😉

bay
autor
10. dec 2009

Dobre ranko 😉
Leni, co ty stale vymyslas s tym mlieckom? 😔 No ale som rada, ze sa malej polepsilo a tie 3 hodky zavidim 😀 😀 My ako ma maly sopliky tak jeme tak v rozmedzi 1-2h 😅 😔
Moc moc drzim palce, aby zapal co najskor povolil a ty si si to kojenie uz konecne mohla poriadne uzivat 😉 😎
Petke odkazem 😵
A ja som mala prvych poslickov den pred porodom, dovtedy ani naznak (alebo som to zas nespoznala 😀 😀 )

ninockaskv
10. dec 2009

baby, ochvilu vam budu po nociach chodit po vonku, takto ich mate este doma.. 😀 😉

a podla mna je na skodu, ze dnes porod a kojenie uz nie je zalezitostou zien, ale lekarov, kedysi si to odovzdavali z matky na dceru.. a vsetko bolo v poho .. neverim, ze mali take problemy s kojenim ako my teraz 😀

ja by som to tiez uz chcela riesit.. 😔 uz nech sa ten vesmir umurdi 😅

bay
autor
10. dec 2009

Ninka, veru. Ale teraz nemozem spat, bo chce kazdu chvilu jest a potom nebudem moct spat bo budem cakat ci sa vrati a v akom stave... 😝 😀 😀 njn. Budem musiet zajst kupit krem na kruhy pod ocami 😀 😀 😀
Neboj, vesmir sa umudri 😉

ninockaskv
10. dec 2009

no vidis, to mi nenapadlo.. 😀 tak to vidim tak, ze odteraz az do smrti budete bdiet a ponocovat 😀 😀

s tym psom to defintiivne nezvladam.. vcera sme chodili po vonku, cely cas som cakala, ze sa vycika a ja ju pochvalim, ze cikala na ulici a nie vo dvore.. chuda dobehla z poslednych sil dovnutra a vycikala sa na dvore.. xixixi

no ficim ja, dnes mame dohodnutu psychologicku, som zvedava aka bude.. nech mame dusu v poriadku, ked sa na rok pustime do toho umeleho zas 😅 tak pekdny den, dnes ako stvoreny na prechadzky a na palacinky

😀

bay
autor
10. dec 2009

joj palacinky 😵
Tak ja mam cviklovu polievku (moja premiera a vlastna tvorba - co chladnicka dala 😀 😀 ) a peciem zemiaciky 😉

ninockaskv
10. dec 2009

cviklovu polievku? hmmmm... 😝 ja ju ked tak peciem zo zemiakmi a tekvicou, aspon budete mat dost zeleza s miskom..

weji, pytala som sa psychologicky, ci nepozna niekoho v tvojej lokalite, vravela, ze nie, ze je to bieda so psychologmi a este takymi, ktori sa specializuju na pary, ktorym umrelo dieta.. ale ze a popyta.. tak ju budem priebezne urgovat..

a ja som si uvedomila, ze aj ked mi teta na konstelaciach vravi, ze sa nemam snazit vsetko kontrolovat a chapat, tak vlastne vsetko co robim je, ze sa snazim zase kontrolovat a byt pripravena na dalsie tehu, poistit to zo vsetkych stran, nedat prilezitost ziadnemu pruseru, vsetko mat pod kontrolou.. no parada..

a kolegyna sa bavila o nas s nejakou primarkou (anesteziologickou, neviem, ci vie o com hovori),ale vraj pri tom nezavinovani maternice som mala z pekla stastie, ze mi nemusel vyoperovat maternicu.. tak ma az striaslo.. ale budem to brat ako pozitivum, ze to znamena, ze este deti mame mat.. 😅

bay
autor
10. dec 2009

BOBIK je na SVETEEEEEEEEEEEEEEEEEEE 😵

evitkamalicka
10. dec 2009

jeeeeej gratulujeme.....a co to je?