Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

ellise
23. dec 2009

ahoj holky,

Peti drobeček je nádherný, neboj se všechno zvládnete, to víš je to náročné pro oba, ale si silná a šikovná o tebe se nebojím 😀

já už mám dnes konečně splněno, ještě si skočím ke tchýni pro vánočku a pak jen budu lenošit.

Ninka, ty by si vůbec neměla koukat na doktorské seriály,a jedno ti řeknu, měla jsem tu stejnou diagnéozu jako ty, bylo mi pře 30, a otětotněla jsem přirozeně v momentě když už jsem to vzdala a nejméně čekala. tohleto je v hlavě.

Přeji Vám všem krásné vánoční svátky, plné pohody a klidu, maminkám přeji spící, kojící se, prdící, antirefluxní děti, a všem těm co touží t se jim touha splní. třeba zrovna pod vánočním stromkem.

weja
24. dec 2009

ahojte maminy a skoro maminy,

krásne a príjemne prežité Vianoce Vám všetkým prajem !!!! 😵 😵 😵

inneska
24. dec 2009

V izbičke za oknom niečo sa chystá, stromček už svieti, radosť je istá...
Do tichej noci anjeli spievajú a pokojné vianoce želajú...

krásne vianoce strávené v zdraví, šťastí, láske a kruhu všetkých tých, ktorých máme radi...želajú innka a erik 🙂

inneska
24. dec 2009

a dodatočne gratulkujem všetkým novým maminkám 😵 😵 😵 ako to rýchlo ušlo a au vy už konečne máte svoje zázraky a pokladíky vo sojich náručiach...tak nech sú detičky zdravé, maminky šťastné a želáme velaaaa mliečka 😵 😵 😵 všetky objímam a posielam detičkám pusinky 🙂 🙂 🙂

sisipetka
24. dec 2009

Ahojky kocky,
skor som to dnes nestihla...prajem prijemne prezitie vianocnych sviatkov a hlavne pokoj, lasku a krasne darceky pod stromcek 🙂

sisipetka
24. dec 2009

...a len pre info, snazime sa cely den byt bez flase a iba kojit. To keby ste videli, tolko placu, maly cely den na ceckoch a ja uz som na prasky. Do toho este zapchate brusko, tak MM bezal do lekarne pre rektalnu rurku a fenyklovy caj. Potom nas maly skoro okakal.....
...nejako stracam pocit, ze som silna...od 15.30 nespime, ceckujeme a placeme 😅 ...som zvedava kolko to vydrzime....

Ale inac pekny vecer zelam vsetkym 😉

halienka
25. dec 2009

Ahojte bambulky 🙂 skôr som sa nestíhala pripojiť, no aj keď trošku oneskorene ale predsa vám všetkým prajem krásne prežitie vianočných sviatkov, veľa pohody, radosti a dobrého jedla 😉
Pre nás to boli veru úplne iné vianoce ako po iné roky, v stredu Sonička vyvádzala, takže som nestihla nič urobiť, iba keď som ju poslala von s tatinom kočíkovať, tak som mala hodinku a rýchlo som povysávala 😝 no a až večer keď sa jej konečne podarilo zaspať, tak sme vešali stromček do polnoci a robili v rýchlosti aspoň akú takú výzdobu. Našťastie včera mala lepší deň, tak som vlastne na poslednú chvílu všetko dochystala 😝 😀 Iné roky sa vytešujem z vianoc už 3 týždne pred nimi, všetko chystám, pečiem a tď. a teraz mám pocit že to celé trvalo len jeden deň 😀 ale asi to tak pri deťoch je, že sa všetko zrýchluje 😝 No Sonička podostávala strašnú spústu krásnych darčekov 😵 na mňa sa už tohto roku kapánek kašlalo, keďže ja už nie som až taká dôležitá 😀 tak som dostala 2 parfémy a od kámošky trojcédečko výberovky Modren Talking 😀 😀 ako spomienku na naše staré dobré puberťácke časy, keď sme šaleli po Thomasovi Andersovi 😀 😀 jaj a aby som nezabudla od MM pulóver 😉
Peľulka, tak ja presne viem o čom hovoríš s tým častým kojením, držím palčeky nech sa to rozbehne, no ak nie tak sa moc netráp, bo mne sa zdá že to nemá zmysel, utrápená ty aj malý 😝 Ja akurát ukončujem kojenie, predvčerom som malú poslednýkrát kojila, revala som ako divá, ono to je asi lepšie ani nevyskúšať, bo strašne to po čase už keď si na ten krásny pocit zvykneš mať dieťatko pri prsníku príde ľúto, ale ja som fakt už nemohla inak. No a poviem ti ani to ukončovanie kojenia nie je sranda, mám síce tabletky, ale ono trvá kým zaberú a prsia sa furt nalievajú, no nesmiem už kojiť, dokonca dr. povedal že už ani kvapku vonku, lenže to sa nedalo vydržať, tak som musela už zo 2x aspoň trošku odsať, teplotu mám stále zvýšenú. Si teraz hovorím že keby som vedela čo ma čaká tak by som sa na to vykašlala hneď na začiatku. No najhoršie je že človek nevie a ono sa to môže aj pekne rozbehnúť. No ale čo už, nie každý má to šťastie že mu to ide ľahko, aj tak si stále hovorím, že našťastie Sonka je zdravá a pekne priberá a rastie a to je podstatné. 😉 🙂
Eliška ako si vianocovala, čo si podostávala? 😅
A čo vy ostatné babky, ako ste sviatkovali? 😅

ellise
25. dec 2009

ahoj holky,
no Peti nezávidím ti starosti s kojením, jsi tvrďák, možná by si opravdu jedno kojení mohla nahradit UM, aby se prsa nalili, tím neustálým přisátím ti hrozí spíš zánět. Díky sekci si měla pozdní nástup a máš jen to počáteční mléko, a to malému nestačí.

Leni, stejně jste měli nejhezčí Vánoce, a za rok budou ještě lepší.
Náš Tomík to včera prožíval, rozdaný dárky byli za 5 minut. To co mu nebylo dle chuti, pyžamo, knížka, to jen odhazoval, a furt hleedal co si přál. všechno dostal ale největší radost měl z PC hry a prohlásil že: " je to super hra a kdyby věděl že taková existuje, že by si ji přál"

nada.hope
25. dec 2009

Ahojte zlaticka,.......................
dufam z este vsetky mali krasne a pokojne sviatky...................
My sme prezivali prave spolocne vianoce a Ninka nemohla od radosti z darcekov odtrhnut ocka a spat sla neskoro vecer.
Lenuska s tymi darcekami si na tom podobne ako ja, ale mne to vobec neprekaza, s manzelom sme si dali spolocny darcek pod stromcek nove auticko a tieto vianoce patrili nasej malickej dcerke. Lenka co sa tyka kojenia, urcite ti to je luto aj mne to bolo a stale som to chcela zlepsit, ale mala neprospievala, ale bohuzial vsetko pre zdravie babatinka a v tvojom pripade aj tvojho zdravicka. V jednom je to minus to vstavanie v noci a zarabania mlieka, to by som vymenila za vytiahnutie mliekarni, ale co uz...............ale na druhej strane to mozno bude pozitivne tak ako u nas, Ninocka prespi celu noc uz od 3 mesiaca a kojene deticke aj v 1 roku este papaju cez noc,..ale zasa zalezi od babatinka kazde je ine........
Petka ak to s tym kojenim nepojde tak ako hovori Lenka tak kasli nato.......... vsetko pre tvoje zdravie,.....zapalene prsia som nikdy nemala, ale ta bolest naliatych prs ....................... a kazdohodinne prikladanie skutocne zavana zapalom, malicky potrebuje zdravu mamicku...........
Inac vsetkym Vam zelam do Noveho roku veeeeeela zdravicka, lasky a stasticka ostatne pride samo...........mamickam poslusne deticky a Niocka a Wejka vam // palicky na testikoch, keby som mohla hned by som vam nejako pomohla.

sisipetka
26. dec 2009

Ahojky kocky,
tak u nas kojenie momentalne odstavene, maly bol chudacik uplne vysileny, MM ho rano odvazil a mal po 5dnoch doma menej na vahe ako ked sme odchadzali z porodnice. Povedala som si, ze ja to dietatko trapit nebudem a sme na flaske - striedame UM a MM, ktore si odsavam. Eliska mas pravdu, ja mam len to pociatocne mlieko a aj toho mam velmi malo - jednym odstatim mozno 20-30 ml (z oboch prsnikov dokopy), tak si v priebehu dna odsavam, ked citim, ze tam nieco je a vytvorim tak max 2 davky na den. MYslim si, ze aj to je nieco ako nic a budem sa to snazit tahat pokial pojde, nech ma aspon troska z maminy. By ste neverili aky pokoj bol na chvilu doma. JA kludna, MM bez nervov zo mna a maly nabera na vahe, spinka a vecer kaka ako divy. Vcera som otocila pri prebalovani 3 plienky - akonahle som ho zabalila, tak do nej nalozil...poslednu som uz ani nestihla zalozit, hodil to priamo na prebalovacom pulte....a to nehovorim, ked sa u postavi pipik a zacne cikat ako hasic 😀 Joj, ale je uzasny 😉
Leni a k tym Vianociam - vecerali sme spolocne s ranajkami a obedom dokopy o 13.30 a dobre sme urobili, lebo potom sme nic nestihali - to bol ten posledny den na ceckoch. Darceky sme rozbalovali dnes 😨
ALe konecne uz nachadzame nejaky rezim, aj ked vecer byva troska uplakany, pripadne si na to vyberie noc a to je riadna zabava. Kym je MM doma, tak je to fajn, striedame sa, ale ked pojde do prace...tak si to uzijem naplno 😎

Takze asi takto to u nas vyzera, ale nestazujem sa...sme stastni ze ho mame 😉

elenamarek
26. dec 2009

Ahoj babulky prajem oneskorene krasne sviatky s detickami v naruci a snazilkam do noveho roku 2ciarocky na testikoch 🙂 Petka a Halienka ja som aj pri Alexikovi aj Ellke po cisarskych mliecko tiez nemala aby dve deti mi v porodnici naucili na flasku doma som robila co som mohla mala som 2odsavacky elektricke a za den som ledva nazbierala jednu davku 40ml a to odsavacky vrcali stale aj tak mi to nepomohlo obe deticky vyrastli na nutrilone vobec im to neuskodilo dokonca to mam aj jednoduksie deti sa mi od narodenie budili 1x v noci flasku mam zarobenu za minutku staci kupit malu detsku termosku na teplu prevarenu vodu,plus dzezvu na studenu,kupila som si davkovacie misky na nutrilon tam si nadavkujete nutrilon priprava Vam nezabere potom v noci viac jak minutku a to iste je aj ked niekam idem do flasky si nalejem studenu prevarenu vodu a vezmem termosku a davkovac a len prilejem vodu a vsipem nutrilon s davkovacu tak moja rada vobec sa nestresujte budete mat krasne deticky zdravucke aj na umelom mliecku a hlavne kludne nebudu vkuse hladne 🙂 🙂 🙂

ellise
27. dec 2009

no jo, to víte holky že i na UM se dá přežít 😀 někde jsem četla, že umění nakojit dítě není vrozené, že se to musí naučit, a když není učitel tak holt se to neumí. Je jasný že po sekci, je ten nástup laktace pomalý, chabí k tomu ty správné hormony.
Peti odsávej, co to jde, a až budeš mít pocit že je toho třeba víc, tak zkus jedno nebo dvě kojení za den. Doporučuji v noci. Ono tě to s odsávačkou přestane za chvíli bavit.

denne73
27. dec 2009

Ahojte, ahojte babenky,pozdravujem uplne všetky, osobitne čerstvé maminy. Písala som vám, aj tebe leni aj peti, ale pozerám, že to kdesi zmizlo. Tak neviem. Inak u nás nič nové. Sviatky znova strávim nad skriptami. Už nech to skončí. lenka , Peťa a vôbec všetky prajem vám krásne a pohodové vianočné sviatka a ešte krajší a veselý nový rok 2010. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

bay
autor
27. dec 2009

Ahojte... Ja az teraz... Ved ma poznate ako je to u mna s konikom ked je doma MK 😅
Takze dodatocne stsastne a vesele 😉 😀 A uzite si Silvestra.

U nas tiez boli darceky hlavne pre Miska 😵 Ale ja som spokojna. No najvacsiu radost mal z rozsvieteneho stromceku a baliaceho papieru 😀 😀 😀 😵
Uzili sme s to skvelo 😵 Len chudak steniatko mala vcera den blbec. Nabodla sa v krikoch do ocka a potom som jej presla na korculiach po packe ( a teraz ma bobo 😔 )

Peti, hlavna je pohoda. Usmiate dietko a usmiata mamina 😉

A od 5.1. zaciname plavat 😎 😉 😀 😵

sisipetka
27. dec 2009

Ahojky kocky,
tak my uz mame dnes odsate na jednu davku 😀 Mam z toho zabavu, lebo tu prave sedim s vyvalenymi "ceckami" a vetram 😀 Dnes sme prvykrat aklimatizovali Christianka pod otvorenym oknom, taky bol zlaty, zababuseny az po mihalnice 😉 A pre zabavu i nadalej - mame otoceny rezim, cez den spime, papame a kakame - v noci sme cca 5 hodin na striedacku hore a robime program mamine a ocinovi. Hold musim sa naucit spavat cez den.
JA som dnes kupila jeden maly sterilizator na flasky a ohrievac flasky. To nam musi stacit na UM a este porozmyslam ako to poriesime s tym chodenim von a UM - Elenka nieco pisala ako to riesila, ale moc som to nepochopila - takze ak mi to este raz vysvetli niekto, tak to hadam pochopim 😅 😎
pekny dnik a dakujem za povzbudenie - chvilu ideme kupat, jaj to bude zase velky plac - nema rad, ked ho davam do vanicky chrbtom k vode, ked uz je bruskom, tak to zvlada iba so zvlykanim ....

evitkamalicka
27. dec 2009

ahoj dievcata 🙂 ....ako ste prezili Vianoce?

bay
autor
27. dec 2009

Peti, vy sa neradi kupete? Joj, tak to zelam pevne nervy 😉
A to s tym UM. V lekarni predavaju taky davkovac na UM. Tam si doma nachystas UM v prasku (ja poznam na 3 davky). K tomu pribalis v termoske horucu vodu a v druhej studenu. Spravne zmiesas teplotu a prisypes prasok z davkovaca. Pomiesas. A mas. Teoreticky by stacila 1 termoska so spravnou teplotou vody. Len je otazne ako to dlho ta termoska udrzi v pozadovanej teplote 😅 😉

elenamarek
27. dec 2009

ahoj babulky,Peti tie davkovace su rozne v Dm ich maju rozne aj avent aj farlin,ale praktickejsie su na sposob misticiek ktore sa na seba zasrobuju,snad ti to vysvetlim lebsie mam malu termosku nie kovovu tam dlho nevydrzi tepla voda,plus mam zvlast dzezvu/kastrolik/na vodu kde prevaram lucku a nechovam v nej aj studenu vodu plus umelohmotny davkovac 4ks misticky/do neho podla toho kolko mali papa si das bud 2odmerky na 40ml alebo ak papa60ml nutrilonu tak 3odmerky,v noci staci ak mas vo flaskach nachystanu studenu vodu spravny pomer a len s termosky prilejes do kolko potrebujes teplu a plus nasipes s davkovaca nutrilon.a zamiesac ale prvej si odskusaj kolko potrebujes teplej a kolko studenej potom to uz budes mat v ocku jak ja 🙂 a ked idem von tak isto nalejem studenu vodu do flasky vezmem davkovac a termosku s teplou vodou ked mala potrebuje prilejem teplu a nasipem nutrilon a papame,este su aj termoobale ale tam teple miecko dlho nevydrzi v zime mi ho mame na cajik,ak chces mozem poslat foto aku mam termosku a ake davkovace snad som pomohla,inac ten sterilizator odporucam nenicia sa flasky jak pri vyvarani vo vode a fajn je aj odkvapkavac na flasky,mame aj zohrievacku ale tu nepouzivam dlho to trvalo a mala bola nedockava

ninockaskv
28. dec 2009

ahojte, vidim, ze ste vsetky male krasne vianoce s vasimi drobcami.. ja, kedze sme na zaciatku nasej cesty, tak som ich cele preplakala.. 😅 😔

peti, zelam vela zdaru s kojenim, mozno laktacna poradkyna? 😀

elise, ja viem, ze je to v hlave, len neviem, ako to z nej mam dostat 😔

tak krasne sviatkovanie, ja dnes a zajtra zarezavam, potom zase trosku volna a sup bude tu januar a coby dup mozme zacat bojovat v centre o malusa 😀

sisipetka
28. dec 2009

ahojky kocky,
tak dnes som uz zacala oficialne aj pracovat, tak budem castejsie na webe.
Ninka hlavu hore, je to tazke...nemusis hovorit, ale cas lieci rany a tie tvoje coskoro vylieci nova fazulka 😉 Potom odporucam tu moju dr. na antolskej. Naozaj starala sa az do odchodu z nemocnice a konzultovala porod s novorodeneckym i rizikovym, aby bolo vsetko ok. Pri nej som mala pocit, ze to zvladneme, aj ked stresu bolo riadne.

Elenka, Kami dakujem za rady. Doma problem nie je - na noc si pripravim hotove mliecko do chladnicky a potom uz len davkujem a ohrievam. teda MM ohrieva a ja zatial prebalujem 😉 Akurat na von to musim vyriesit. A vidim, ze celkom dobry tip - do flasky si dam prevarenu vodu asi do polovice, z termosky dolejem teplu vodu a tym padom by tekutina mala mat pozadovanu tepplotu - no a potom tam picnem ten prasok - my papame bebu - to mu davali na Jiske. Elenka a ten nas pil uz 50 ml, ked mal 6 dni 😀 takze teraz dostava 6 x denne cca 90 ml.

Bezim odsat mliecko, nech mame dnes aj mamkine a vybalit maleho - lezime pod otvorenym oknom a aklimatizujeme sa 😵

ninockaskv
28. dec 2009

peti, nepracuj, uzivaj si matersku 😀

co sa to dnes deje s tym kojenim? ja neverim, ze kedysi mali zeny taketo problemy s kojenim, ake su dnes.. no co uz, esteze je vymyslena nahrada.. 😝

ochvilu budete s baykou davat palacinky o sto tristo.. 😀 pravda, ak bay nezrani hafana 😀 😀

snivalo sa mi stale o vodnych priserach, to znamena, ze niekto je tehu.. kolegyna byvala, absolvova druhe ivf a zatial maju dvojicky a nieco sa rysuje, ze by hadam mozno az 3icky!! tak bude preto sa mi tolko o rybach snivalo, alebo to este aj wejku pricapi 😀

dnes mi bolo povedane, na margo naseho malusa, ze zivot je taky ... no, fakt povzbudive 😔

ingulienocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenamarek
28. dec 2009

Ahoj babenky 🙂 Peti teda riadny papkac nasa ma rok a este nikdy nevipila viac ja 90ml maximalne 120ml mi sme stale na malych avent flaskach je pravda ze ona moc velky papkac neni v roku mame 8kg,ale zato co sme kupili ked sa mala narodila zlateho retrievera ten jek prasiatko vsetko mliecko co mala nespapa niekedy cele davky dostava on je nam luto to vylievat 😀

elenamarek
28. dec 2009

inac sorac za preklepy mala mi tu stale tuka tak len mazem potom zmazem aj to co netreba

bay
autor
28. dec 2009

Tak mne sa dnes tiez snivalo, ze mi furt niekto chodil ukazovat // na testikoch 😅 😀 😀
No v plane dalsie urazy psov nemam 😀 😀 tak snad sa mi to podari dodrzat 😉
Peti, uz sa tesime, ked sa aklimatizujete a vyrazite von, sa prideme niekedy pridat 😀 (som ja ale vtirka...)

A dnes MK na mna kukol a ze ake mam velke brucho 😠 😠 ze ved som uz ziadne nemala... Tak som mu vysvetlila ze ved mozno uz druhe dietko pestujeme len o tom nevieme 😀 😀 😀 😀 tak len dufam, ze je to z tej zdravej vianocnej stravy 😝
A u Miska konecne zacali zaberat probiotika 😵 😵

ellise
28. dec 2009

Ninka, tomu pomůže čas a smíření. Tomu neporučíš, to musí vyjít z tvého přesvědčení a smíření se s osudem. každá co jsme tady ti řekne že se jim povedlo až když začali řešit něco jiného. Zářný příklad je Lenka.

Mám kamarátku a tase léta snažila, podstoupila několik inseminací, IVF, pořád nic, navrhovali ji dárcovské vajíčko, že ta její jsou špatná. byla z toho na nervy, bylo ji 33, a pořád nic. Říkala jsem ji to, co te´d tobě, nevěřila mi, říkala že s tím se nikdy nesmíří, říkala jsem ji aby změnila práci, bydlení cokoliv, říkala že je spokojená. Ale nebyla to pravda, byla ve vztahu nešťastná, ale nechtěla si to přiznat. Pak odešla od muže, potkala jiného a do roka byla těhu. Přirozeně. Potom mi dala za pravdu, a řekla že byla tak spokojená vedle nového chlapa, že si říkal že sním by si dokázala představit život bez dětí. A pak otěhotněla.

To není důvod najít si nového chlapa, ale jen ukázka že je to v hlavě.

ninockaskv
28. dec 2009

bay tak super.. nech to teda aj vydrzi.. 😀 aj nezraneny hafan aj zdravy miseno

no, u nas by sa ten zazrak musel stat, ale u weji je to realne.. 😀 alebo aj zazraky su realne?? 😝

ja som dostala od "kamosky" ktora rodila par dni pred nami vianocny pozdrav s jej malou.. a za posledne 3 mesiace ani len raz halo, zijes? no akoze mozem sa na to vykaslat.. nebudem sa proste ospravedlnovat za to,z e mam depku z druhych brusiek, ze nezvladam kociky v poluse, ne nechcem dostavat vianocne blahozelania s detmi, za to ze neviem, ci zvladnem deti na svadbe, ze nezvladam tehotnu puskarovu a belohorcovu.. proste nebudem a basta.. 😔

inak nic nove, problemy s kojenim nemame 😝

fu a niekto o dusu cita nase debaty? ci to maju nejaky detektor na reklamy??? 😀 😀

sisipetka
28. dec 2009

tak a som spat....Ninka neboj uzivam si matersku 😉

Elenka nam malickeho vykrmili uz v inkubatore, tam na 5ty den jedaval 55 ml kazdych 6 hodin nacasovane. Potom mi ho dali na prso a mama nakrmte si ho 😅 Ale nikoho nenapadlo prist za mnou pocas dni bez maleho a riesit otazku laktacie a pripravy na mozne kojenie.....proste som ostala na sestonedeli v poslednej izbe sama a kazdy den cakala, kedy dostanem Christianka ku sebe. Skoro som sa nedockala, ale nastastie uz ho mam doma a priznam sa, kojenie zo zaciatku preplakane, ze som zla matka a nedavam mu to najlepsie....ale teraz sa na to pozeram z pohladu pokoja toho dietatka a vyzera, ze si u nas zvyka a nebude menit trvaly pobyt 😵

A uz sa celkom dobre doma bavime, bola som popoludni v lekarni a ocino ostal s Chrisom sam. Ked som prisla domov, tak mm krical...ani sa nevyzuvaj a rychlo pod sem....chudak Chris bol prekakany az za usami a mm ho vytieral, pretieral a nahanal hovienka po celom tele 😀 Tak sme ho supli do umyvadla a hned bol spokojnucky 😉

Ninka, verim, ze zazraky sa deju....presne ako pise Eliska, Lenka je toho zivym prikladom a my sme take male odvary zazrakove 😎 A necudujem sa ti ze nechces o ziadnej tehule ani pocut ani vidiet. Ja som sa im vyhybala kolko to len islo a poriadne vsetko orevala. No a v case mojich trapeni rodili rolincova, parizkova, horvathova a este neviem kto vsetko a bola som z toho riadne na nervy. Kludne plac, kric, nadavaj na zivot - ludia, co to nezazili ti povedia - ze to sa stava, taky je zivot....bohuzial s tym nic nenarobime...musime sa voci tomu obrnit.

Kami neboj, uz privykame na otvorene okno, zajtra ideme kocikovat na balkon a cez vikend by som chcela uz vybehnut von na chvilocku. Potom, ked maly uz bude mat po 6tt a vonku nebudu minusove teploty, tak si dame nejaky kocikovy okruh a pripadne skoncime na palacinkach 😀 - mnam

😀

bay
autor
28. dec 2009

Peti to ma fakt ches trapit este viac nez tromi tyzdnami bez palaciniek?? 😠 😀 😀 😀 😀 😀 Beriem ta za slovo 😉

Ninka a tie pocity ohladne deti, kocikov a brusiek a a a ... ze sa na ne ani pozriet nemozes, je uuuuplne normalne (myslim - ak zenska na materskej toto o sebe moze vobec vyhlasit 😀 😀 ). Ono sa to casom zlepsi. A svadbu mate za dost dlho, to uz mozno tak tie deti vnimat nebudes 😉
Ja som tak nastupila do prace a sedela som vedla tehu kolegynky 😔 tak som mala terapiu sokom 😀 🤐

halienka
28. dec 2009

Ahojte babenky, ja už som sa po 3 dni snažila napísať vám príspevok ale vždy ma niečo vyrušilo a musela som to zrušiť. Teraz som už tak najedovaná ako Sonička vyvádza, že som ju strčila MM do ruky a odišla sem sa odrelaxovať, lebo ma klepne 😝 😀 Každý týždeň je to tuším iné, to čo zaberalo na ňu minulý týždeň že sa ukludnila, tento už nezaberá. Predtým stačila flaška a ku koncu jedenia už zaspávala, minulý týždeň už nie, museli sme ju ešte chvílku po jedle ponosiť a zaspala, tento týždeň už ani ponosenie nepomáha, tak ako fakt už neviem, či ideme lietať alebo čo 😀 Tuším už začína vymýšľať 😉
Peti, keď som čítala tvoje príspevky po tom ako ste prišli domov, akoby som o sebe čítala 😝 😀 myslím s tým kojením. Dobre robíš že sa zbytočne netrápiš, nestojí to za to, takto bude aj malý najedený a spokojný a ty tiež 😉 Ja ešte stále cecky obviazané, lieky užívam a je mi z nich dobre blééé 😝 no ale ešte stále cítim ako mi vráža mlieko aj keď je to už slabšie. Inak ja som tiež dnes obedovala o 17,30 😀 😀
Elenka, to sú super rady s tým robením UM, ja to zatiaľ robím len tak, že mám stálepri pravený hrniec s trochou vody, do flašky si nalejem Lucku (inak ja som ju najskôr prevárala a potom mi ktosi povedal, že Lucky sa už nemusí prevárať, tak už nepreváram) potrebnú dávku a v tom hrnci ohrejem na potrebnú teplotu, primiešam prášok a je. No je pravda, že to pár minút trvá a malá niekedy už dobre ričí 😝 😀 To s tou termoskou je zaujímavé, len nechápem ako dosiahneš tú správnu teplotu 😅a hlavne v noci keď človek všetko robí v polospánku 😝 My zatiaľ na prechádzky flašku nenosíme, idem von proste medzi dvoma jedeniami. Kúpila som si ten termoobal, a je pravda že je neprd, vychladne to tam velmi rýchlo. Ak sa ti podarí odfotiť tú termosku a tie myštičky tak ti budem vďačná 🙂 😵
Ninočka, to je jasné že sa nemáš prečo ospravedlňovať že máš depku, veď si prešla niečím čím si nepraje prejsť nikto a nikto ťa zato nemôže odsudzovať, a ak ťa niekto odsudzuje, tak je to debil a taký ťa predsa nemôže vytočiť. 😉 🙂 Je pravda ako Eliška píše, že niekedy pomáha nejaká veľká zmena, mne teda pri prvom tehu pomohlo, že som dala výpoveď z roboty, bola som už z nej strašne vyčerpaná,no stále som sa tam držala, lebo predsa len v dnešnej dobe odísť z roboty len tak nie je sranda,ale raz ma to už naštvalo a sekla som s tým a za 2 mesiace som bola tehu. To ale bohužial nedopadlo dobre. Potom som dúfala, že sami zase podarí otehu, ale nedarilo sa a tak som tým zase sekla a povedala som si že idem na tú adopciu. A bum bác, za 2 mesiace ako som to rozbehla som bola tehu 😀 Takže u mňa tieto zmeny zaberajú, len teda fakt neviem čo zmením nabudúce 😀 😀 😀
Bayka, ty zas začínaš s tými úrazmi? 😅 😀 Ale tentokrát si do toho zapojila svoj zverinec? 😀 Prosím ťa opatrne 😉 a čo si vlastne robila doma na korčuliach? 😅 😀