Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
15. jan 2010

Ninka, tak to je naprd s tým platom 😝 , nabudúce si musíš napísať ešte lepšie hodnotenie 😉 🙂 No ohľadom bábatiek to je veru fuška, ani ja som to nečakala že to bude až takéto 😀 a tiež mám dosť problémy zo spánkom, ale akosi som to zvládla a budím sa ako na povel kvôli malej a hneď dokážem vyskočiť s postele. Ale výdatne mi pomáha MM, takže aj vďaka jemu to zvládam. ja som si dnes po dlhánskej dobe od pôrodu prvýkrát vyfénovala vlasy do nejakého tvaru a namalovala ksicht, bóóóže aká si pripadám zrazu v tom zrkadle krásna 😀 😀 😀

ninockaskv
15. jan 2010

ta chlap ani nespozna, ked pride vecer domov, ta bude upodozrievat, ze si tam mala milenca... 😀

inak viete mi povedat, ako kollarova milenka zvladla byt na 9 den po porode na plese? aj odhliadnuc od tych komplikacii, ktore som mala, si neviem predstavit, ze by som tak skoro behala, nechala same dieta doma a isla na ples.. a vraj nema problem s kojenim.. no nechapem.. z akej je planety 😠

halienka
15. jan 2010

Ninka, to ani ja nechápem, na 9 deň som ešte ani ja nebola v úplnom poriadku, nehovoriac o kojení a starostlivosti o dieťa. Ja to vidím tak, že možno mala ľahký pôrod a čo sa týka kojenia tak možno aj zaklamala a má nejakú operku čo sa jej stará o dieťa. 😝 Ktovie kde je pravda 😝 No niekto má taký pôrod ako som ja mala potrat v 24tt, to som fakt na druhý deň behala ako srnka a nič mi nebolo. Tento pôrod bol ale kapánek iný 😀 všetky tri "džúry" boli nejako postihnuté 😝 😀 takže tancovať - kdežééé 😀 😀

bay
autor
15. jan 2010

Ninka, fyzicky na 9 den po porode by som ja v poho zvladla ples. Ale nedokazla by som odist od maleho. A to co bola za hlasku ze este sa nedohodli ako sa bude mala volat???? 😠 😠 😠 😠

bay
autor
15. jan 2010

No idem ja zas ☹ Misko je dnes nejaky umrncany 😔 Ale zas kazde dve hodky spinka. Sice len na mame, ale spiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀 Akurat uz ho nevladzem vyniest k nam na tretie poschodie 😢 O nejake dva mesiace to uz nevyplazim 😔
A budem musiet dat precitat vase prispevky MK. Ten mi v noci nepomaha ☹ (neakceptujem jeho vyhovorky ze nemoze kojit!!!!) Je ochotny pomahat az od siestej rana. Ak ho poslem predtym (napr. ako dnes o piatej ked sa maly vykecaval) tak frfle 😠 😠 😠

halienka
15. jan 2010

Bay, no ja keď som ešte kojila a bola z toho ešte dosť grogy, tak MM spal s malou v obyvke a ja sama v spálni, vždy mi ju len priniesol na kojenie a hneď po aj zobral a všetko ostatné (prebalovanie, odgrgávanie, uspávanie...) robil on, ja som spala. Iba keď bola veľmi zlá noc, tak som ho na pár hodín prestriedala. Teraz už spíme pokope (pretože už mám dosť energie a nevydržím už bez malej), ale aj tak ja len pripravím UM a MM prebaluje, kŕmi atď. Dobre som ho vycvičila, čo? 😀 😀 No ale zas si vie ísť potom cez deň alebo keď príde z roboty ľahnúť a pospať aby to dospal. 😝 Mužovi vysvetli že nejde len o kojenie, že to ti kľudne môže ďalej nechať 😀 , ale s tým ostatným nech ti pomôže 😉

ellise
15. jan 2010

ahoj holky, vy asi ne ale já mám radost že je pátek.

No jo, no s tím spaním je to blbé, ale nic netrvá věčně, jednou se to zlomí, nesmíte se tomu poddávat, jen si říkejte že to jednou skončí. Mm teda k malému nevstával, já s ním chodila na kojení do obýváku, aby se vyspal. A je pravda, že když malý usnul, tak jsem si vždy lehla, a i když jsem neusnula, tak jsem odpočívala. Docela brzo jsme měli nacvičený režim, vstával kolem 6 to jsme se chvilku váleli v posteli, pak jsme cvičili krmíli, a kolem 9 už zase spal, a já mělse ža čas na snídani a hygienu.

Peti, nechci tě nějak strašit, ale říká se že máš mít nakojeno za 15 minut. jestli kojíš a pak přikrmuješ, tak na noc si nech přikrmení aby to by co nejdřív a koj přes den, nejlépe ráno, to je největší hlad a malej se rychle nají.

Leni, občas Vladovi pošlu nějaký veselý mail, ale je to pro tebe, aspoň ti to řekne?

Víte co je největší odvaha?????????? Zapít prášky na spaní šaraticí.

ninockaskv
15. jan 2010

no baby, ja som na 9 den bola este v nemocke a bola som rada, ze zijem.. do slova a do pismena 😠 niekto sa zjavne narodil v spravnej konstelacii hviezd

ellise, ty fakt dobrou naladou dnes ovplyvas..

bay, akoze ta ich mala stale nema meno?

a viete co? ja mam uz konecne svadobne saty.. definitivne a stali "len" 350 😀

diapozitiv01
15. jan 2010

Ninus, super satocky su zaklad 😀 . Trosku som zabludila do temy, ale chcela som ta pozdravit. Uz sme doma 🙂

skybaby
16. jan 2010

ahojte kocky 🙂
zbezne som vas docitala a mrzi ma ze vas nestiham castejsie ☹
ale ved kami a petka budte na tom tak isto ak sa raz prestahujete 😉 je tu stale co upratovat a este stale zariadujeme. vcera sme boli v samorine objednat sedacku, dnes ideme pozriet garnize a ak stihneme aj lampy. a uz som konecne objednala detsku izbu ale to vam bolo horsie ako porod 😀
barbisa vcera normalne zvladla veceru v restauracii, lebo po tych sedackach bola svokra hladna a chcela sa ist najest, restika bola nastastie poloprazdna tak kym oni jedli predjedlo a polievku ja som sa s barbisou korzovala po restauracii. svorku ani nenapadlo mi pomoct az potom nakonci jej doslo, ked som povedala ze by malo platit pravidlo, ze kto vymyslel restiku tak sa venuje dietatu ked je nespokojne 😀 😀
inak sa mame super, vo februari budeme krstit a potom zaciname aj s baby plavanim na zahradnickej v tom snope
akurat som trosku nestastna zo sestry ktora sa snazi otehu a nedari sa ☹
mm bude mat konecne asi o tyzden alebo o dva svoje auto, tak by mi mohol vratit to moje a budeme s barbisou mobilne skocit do petrzky alebo do ruzinova 😉

vsetky vas pozdravujeme a babatkam posielame pusinky 😵 😵

bay
autor
16. jan 2010

Jani, do SNOPu bru uz od 3 mesiacov? A mala nerada chodi do restiky? Miso by bol v siedmom nebi 😀 A uz sa tesime na stretnutie. To by uz aj Petka s nami snad isla a niekam vyrazime!
Leni no ja maleho v noci nakojim, popritom zaspi a len prelozim do postielky. Ziadne prebalovanie, ziadne uspavanie, takze MK by nemal moc s cim pomoct 🤐
Ninka super, ze uz mas satocky 😵 a za dobru cenu 😉 No to s tym menom hovorili v smotanke 😒 tak neviem.

bay
autor
16. jan 2010

A v Tescu ma dnes nastvali. Uz nemali plienky 😢 😢 😢 😢 😢

ninockaskv
16. jan 2010

bay, no ked vsetci nakupili ako peta.. xixixi 😀

sky, tak ste si to nacvicili a nabuduce svokrusa bude vediet.. co v restike.. 😀 sestre by som odkazala zopar pozitivnych slov, ale kedze my sa s tym tiez stale borime.. tak neviem, co povzbudive jej povedat.. 😅 ale verim, ze sa im raz zadari 😉

ninockaskv
16. jan 2010

dius, vitaj, dufam, ze ste sa mali super, aj ked som rada, ze uz si spat.. a dufam, ze aj zdravotna zastavka dopadla uplne najlepsie.. 😀

sisipetka
16. jan 2010

ahojky kocky,

Eliska - nocne kojenie som vzdala - maly bol moc hladny a potom hltal. Akurat tuto noc mi tak tieklo mlieko, ze kym MM urobil UM, tak som malemu dala vysat 😉 A teraz uz mam viac mliecka a vacsi tlak, tak jeden prsnik zvlada za cca 10 minut. ALe musim davat z oboch, lebo toho nie je vela a ked ho odvazim, tak vychadza cca 60-70 ml na jedno kojenie a zvysok si vypyta na dokrmenie.

Kami, Jani - buduci tyzden koncime 600nedelie a mozeme sa potom od 26.1. stretnut - to mame poradnu a potom hura do sveta.

Ninka, my sme v ruzinovskom cintorine....ale v nebicku su obaja spolu 😔

A plienky som nevykupila - my mame este newborny na 2-5 kg a tie v akcii nemali 😠 Minula som 32 euro za 150 plienok - hmm pri nasom sracikovi to vydrzi tak 20 dni s optimizmom.
Inac dnes ma maly "osral" - mal problem s kakanim,tak som ho rozbalila - dala rurku - pocvicila nohami a taka supa vysla, ze skoncila na mojom bielom tricku 😀 ....ale dolezite je, ze sa vykakal 😉

LEnka mas super muza, ja sa s tym mojim v posledne dni troska viac hadam...pomahat pomaha, ale nejako si na to vsetko este zvykame a sem tam rupnu nervy obom....

Idem kocky, maly pyta spat...dobre sa napapal, raz odgrgol, tak dufam, ze bude pekne spinkat 😎

ellise
16. jan 2010

ahoj holky,

Peti ty malého před a po krmení važíš? a to pokaždé?

Leni, dnes se mi zdál s tebou sen, že jsem byla u vás na návštěvě, Sonička měla asi 3 měsíce, a Mm s dětmi byli lyžovat a až se vrátili tak jsme se strašně pohádali a on mi řekl že se za měsíc odstěhuje. Ale dnes jsem měla z toho snu takovou dobrou náladu, z toho setkání s tebou.

halienka
16. jan 2010

Ahojte babky, ja nie a nie sa dnes dostať k vám 😝 🙂 ale teraz som už malúodovzdala MM lebo už dve hodiny buntoší, zase sa nevie uspať tak vyvádza a už nevie čo by chcela, tak zo všetkého plače. Na nervy tieto večery 😝
Peti, aj my sa s MM teraz viac pochytíme, ale viem že je to všetko spôsobené tou nervozitou z toho všetkého, predsa len je to pre nás nové, tiež sa učíme ako to zvládnuť a sme holt už vykopávky ktoré sa rýchlejšie unavia a to sa prejaví 😝 😀
bay, to ti teda závidím, že v noci žiadne prebalovanie, grganie, uspávanie...Ty máš dieťa zo zlata 😀 Inak ty malému nechávaš jednu plienku celú noc? My malú prebalujeme teda pred každým jedením a vždy má teda riadne načúrané 😀

ellise
17. jan 2010

ahoj holky, dnes jsem sama doma, MM odjel s dětmi lyžovat, dokonce prý naučí Tomíka

ninockaskv
17. jan 2010

ahojte... my sme dnes rano boli so psom 1x na cvicaku, strasne sa z toho tesila, teraz je uplne hotova z tej socializacie.. ze zalomila a je mrtva 😀 a normalne chrape.. xixix

no aj ja som sa zastavila pri tom vazeni, to treba?

a ked ta citam vase story o kakani.. ja som mala nakupene latkove plienky pre maleho a chcela by som ich pouzivat pri dalsom malusovi.. ale asi to budem z toho na prasky, ako vas tu citam..

mne sa dnes v noci snival tak zivy sen.. som a v sne zobudila na to, ze ma kopalo babatko.. a som si uvedomila, ze som tehotna.. taaak som sa tesila v tom sne.. 😀 aspon sa uz nebudim v kaluzi krvi.. 😅

hm a weja sa uz dlho neozvala, zeby? 😀

halienka
17. jan 2010

Ahojte babky 🙂 Eliška ja so ti včera zabudla napísať že jasné že môžeš posielať na MM mail, teraz keď som doma tak používame spoločne jeho mail, takže ja sa každý deň naň mrknem a dnes som tam už aj čosi od teba našla 😉 🙂 To som rada že sa ti snívalo so mnou a mala si z toho dobrú náladu. 😵 Ja mám teraz tých snov strašne veľa, aj 4 za noc a ráno si máloktorý pamätám. Ale viem, že dnes sa mi snívalo niečo o zničení nášho domu a bola som fakt rada keď som sa zobudila, že to nie je pravda 😝 😀
My máme dnes vcelku dobrý deň, Sonička pekne pospinkáva, tak až taká paráda.
Ninočka, no presne toto som si dnes o tých plienkach pomyslela, keď sa mi zas malá vykakala v priamom prenose pri prebalovaní, len čo som jej šupla čistú plienku ta do nej naložila kôpku skôr než som ju stihla zabaliť, tak som dala ďalšiu čistú plienku a ona šup rovno do nej ďalšiu kôpku ešte pred zabalení. 😀 No pri látkových by ma už kleplo 😀
To váženie je veľmi dobrý pomocník aspoň zo začiatku hlavne pri kojení. Lebo človek ťažko odhadne koľko si bábatko vytiahne a či teda má toho mliečka dosť. Viem že mne veru na začiatku keď sme prišli domov tá váha trochu chýbala. No potom keď som prešla na UM tak už to nebolo také potrebné, a inak MM zostrojil takú provizórnu váhu s kuchynskej digitálnej, tak aspoň raz za týždeň prevážime či priberá. No myslím že to už ani nie je treba lebo je to dosť na nej vidno, že priberá a rastie 😀 Nemôžem si pomôcť už sa mi teraz zdá taká veľká oproti tomu ako sa narodila 😎 a už asi týždeň hádže na nás vedome úsmevy keď nás zbadá, je to také krásne 😵 Konečne nejaká odmena za tie neprespaté noci 😀 😀

sisipetka
17. jan 2010

ahojte kocky,
len rychlo ....v porodnici sme museli vazit pred i po a ja osobitne, kedze pil z flasky a ucili sme ho na prsnik. Doma to robim iba sem tam zo zvedavosti, ze ako to vyzera....ale inac by mi z toho urcite siblo, keby to bolo stale 😀
...a to kakanie je sranda, hlavne ked vas okaka...horsie je to, ked kakanie nejde a riadne si poplaceme....

viac nestiham, idem dat maleho spat....uz sme papali i konecne grgali. By ste neverili ake mame peripetie z grganim, ked kojim + dokrmujem, tak si nevieme grgnut a viac krat nam vytecie z pusy. Ked nekojim, iba flaskujeme, tak krasne grga a vsetko ostava v brusku...Neviete poradit, cim to je?

Eliska a kedze mas vela skusenosti, co dobre zabera, ked nevieme kakat - ja cvicim nozkami, masirujem brusku a ked inak nejde, tak pouzijem rektalnu rurku - ale je to riadny boj....

ellise
17. jan 2010

Peti, děláš to dobře, masáž a tak, mně se docela osvědčila teplá koupel na bříško, jednou se miminko Martinka vykakala rovnou do vody.

Taky si po kojení Tomík míň říhnul, asi se při kojení míň naloká vzduchu, než při jídle z láhve. Jinak nevím čím by to mohlo být.

vypadá to že 5.2. pojedu do Senca

bay
autor
18. jan 2010

Ahojte, ja som vas vcera nestihla 😔 😅
Peti. no MM je redsie ako UM a preto lahsie vybieha von. A mne na gastro povedali ze aj 20min nosit kym si odgrgne. No kto by ho tak dlho vlacil???? 😀 😀 😀
Leni, jj. som sadisticka mater a Miseno ma jednu plienku na noc. Pokial nema nehodu a nepokaka sa. V tom by som ho nenechala, ale inak to cikanie ta plienka absorbuje vsetko bez problemov. Ale je fakt, ze rano vazi dost vela 😀 😀 Ale kedze prebalovanie znamenalo prebratie dietata, tak ma dietko smolu 😔
K tym plienkam, no tych Newbornov mali az az. Aj par trojok, ale 4 nikde ziadne 😢 Inak ostalo nam 40 - 50 pampersiek trojociek, predame 😉 (ak nikto nebude chciet, tak neva, odlozime pre dalsieh drobca 😀 snad sa dovtedy nepokazia 😀 )
Peti, Jani - My poprosime okrem utorkov a stvrtkov, to plaveme. A 29.1. mam aj ja auto, takze mozem aj ja niekam prist 😀
A k tomu brusku. Este pomaha aj tepla plienocka na brusko a nam pomahalo aj poloha na bruchu.

A musim Miska pochvalit. Vcera preplazil/preliezol (no bol to hybrid medzi plazenim a lozenim po 4) 2x asi 30cm 😵 😵

weja
18. jan 2010

ahojte 🙂
bambule moje, ja sa vám ospravedlňujem, ale fakt nestíham s vami držať krok 😅 teraz u nás zasa fičí koncoročná uzávierka, takže času je stále akosi málo... 😖
tak len dúfam, že sa máte všetky dobre a užívate si drobcov 😉
nestíham všetko prečítať, len som sa pobavila na poslednom príspevku Bay - že sadistická mater 😀 😀 😀 ale Miško vyzeral byť celkom spokojný, na to, že si taká sadistka 😀 (srandujem 😉 )

pekný deň všetkým 😎

bay
autor
18. jan 2010

Ahoj Weji 😵 😵 Aj u vas je tak bielo ako u nas? A stale sa to sype 😵 😀 To bude zas posilovanie to kocikovanie 😀 😀

Ellis, takze budeme mat dalsie rande? 😵

MK by mal zacat od februara viac pracovne cestovat po SR, tak som uvazovala, ze keby mal jednodnovu cestu cez Povazsku, ze by sme s Misenom zaskocili na rande. LEn neviem ci by nas Lenka chcela na cely den 😅 🤐

weja
18. jan 2010

Bay, no práveže tu toho snehu akosi nie je 😅 dole v meste vôbec nič, v Jasnej akurát na lyžovačku, ani o cm navyše 😀 ale teraz už začalo čosi malé padať, tak uvidíme, čo z toho bude... 🙂

vy chystáte ďalšie stretko?? ale vám je.... 😒 🙂 my sa chystáme s kamoškami posledný februárový týždeň do Prahy, ale tam asi žiadna z vás nebýva, čo? 😀

bay
autor
18. jan 2010

Weji, v prahe budem prvy majovy vikend 😀 😀 😀 Ale to sa asi tesne minieme, co? 😀 😀 😀
No tak to na juhu od vcera snezi a uz tu mame par cm. Ale na lyzovanie asi este nic moc.

sisipetka
18. jan 2010

ahojky kocky,
tak dnesok uz mame pomaly za sebou - boli sme prvykrat sami (teda este sme) a zvladame to celkom dobre. Akurat ten sneh ma odradil od kocikovania a riesili sme tour de balkon 😀 Akurat sme si viac poplakali, kedze od soboty sme nekakali a dnes uz toho bolo vela aj na maminku. Tak sme cvicili, davali teply obklad na brusko, rurkovali a konecne pred 2 hodinami vsetko zo seba vykakali. Teraz spokojne spinkame a ja cakam na MM, aby zobral stafetu.
S tym grganim viem, ze po materskom nemusi grgnut, ale tym ze mi ho este dokrmujeme potom umelym, tak grgat musi...chodime s nim 20 minut a nic, potom teda ideme na brusko a masirujeme chrbatik skoro 30 minut, nech to z neho vyfici. Volame ho "šumienka" ako krasne pri tom vyšumí....pripadne kozička, ked zacne pred grganim mekat 😉 Je uzasny 🙂
Eliska, inac to stretko by celkom slo....by sme sa niekde vsetky opat stretli...teda, ale nebudem sa prehnane tesit ako naposledy, ked som skoncila v posteli 😅
Kami, ty si cisielko...a s tou plienkou v noci, dobry napad....teda okrem prekakania. Lebo ja ked maleho prebalim, tak vyvavli oci ako vevericka a uz si mozeme na seba zmurkat najblizsiu hodinu 😎 Skusim tuto noc a potom podam hlasenie ako sme dopadli....
Weji, tak ty sa drz v praci, je mi jasne, ze je toho neurekom...ja tento tyzden musim doklepnut veci do fakturacneho a potom s kamoskou dorobit danove priznanie pre jednu spolocnost. ale teda vobec sa mi nechce...asi pustim Chrisa k PC 😀

ninockaskv
18. jan 2010

weji, ale pamataj na work-life balance 😀

kami, ved ty si uplne rozcestovana.. a to s malym v pohode? takyto je spokojny? 😀

a peti ty stihas popri malom este aj taketo aktivity? fu.. tak klobuk dole .. a co to je stale problem s tym kakanim a bruskami? chudata male, takto sa trapia.. 😕

leni, vasej malinkej vysvetlite, ze ma spat teraz, co to hrdlo raci, lebo ked bude velka, tak bude mat stale spanovy deficit 😀

my u nas nic nove, co sa tyka tehotkovania.. 😢
akurat sme boli vcera so psom 1x na cvicaku a neskutocne sa jej pacilo, bolo to ako ked s mrnuskom clovek pride do skolky medzi deti 😀 😀

bay
autor
18. jan 2010

Peti, pokial ti v noci nekaka, tak skus obmedzit nocne prebalovanie 😉 Pamperska znesie veeeeeela zltej vodicky 😀 😀
Pondelky fakt nemam rada 😠 Neviem preco ale Misko v pondelky nikdy nechce spat a potom je z toho umrncany. Ale dnes sme to celkom fajn zvladli 😅 😀 20min spnaku v postielke, 30 min v kociku a 40 min na rukach.
No a my sme kocikovali. Teda kolecka sa v tom snehu moc netocili... Udrziavanie odhrnutych chodnikov v tomto meste nula bodov 😠 😠 😠

No a idem rychlo riesit dane... Som na to zas zabudla 😠