Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
3. feb 2010

Ahojte babenky 🙂 tak malá konečne od rána od šiestej zaspala, tak si idem urobiť kafe a dúfam že ho stihnem aspoň vypiť 😀
Peti, ja som myslela tú zmenu mliečka hlavne kvôli grckaniu, čo sa toho kakania týka neviem. Moja malá kakávala viac kým som kojila, teraz kaká 1-2x denne, ale nerobí jej to problém. V poslednej dobe sa mi dokonca naučila kakať tak, že vždy doobeda keď je rozbalená, nechám ju vždy trošku si pokopkať,ona to zbožňuje a potom sa pekne vykaká. Je to super lebo sa jej to nestihne rozmáchať po celom zadku a nemusím ju ísť umývať, toto keď podchytím, pekne posúvam plienku a ona nezostane takmer vôbec zamazaná 😀 😀
Ninočka, neboj, to ja zas nemienim malú týrať ako šialení Japonci 😀 Ale tá znaková reč sami páči, aspoń nejaké základné výrazy keby sa nejako akože hrou naučila, bolo by to super že by sa človek lepšie s ňou dorozumel 😉 Uvidíme, ak ju to nebude baviť, to vieš že ju nebudem do toho nútiť, pre mňa je podstatné aby bola šťastné dieťa, nemusí mať IQ 150 😀 😀
U nás tiež sneží ako besné, dnes asi ani kočíkovanie nebude 😝 No ale dnes je streda a to ma vie poctiť návštevou svokra, bolo by fajn keby ju to sneženie odradilo 😝 😀 tak nech len ďalej husto sneží 😀 😀
Babky, ideme sa kúpiť nový počítač a rozhodujeme sa medzi PC a Notebookom. Samozrejem že ja som za notebook 😀 , ale MM je strašne za klasický PC pretože s tými parametrami aké potrebujeme výnde klasický lacnejšie 😝 čo myslíte čo je lepšie? 😅

bay
autor
3. feb 2010

Leni, my mame notas a som spokojna.

Miso mi prave vylial caj na knizku 😢 😢 😢 Aspon ze uz bol studeny a neobaril nas... 🤐

halienka
3. feb 2010

dnes nejako blbne internet 😝 aj vám či len mne? To bude asi tým snehom 😀

evitkamalicka
3. feb 2010

ahoj kocky,

my mame aj klasicky PC aj notebook, kazdy mame svoj 😅

ninockaskv
3. feb 2010

boze, prave som sa dozvedela, ze jednej babe u nas v praci zomrelo babatko 3 tyzdne pred terminom.. zadusilo sa pupocnikovou snurou..

ja anii neviem teraz, ci chcem byt tehu, ked uz viem, co vsetko sa moze stat.. keby sa mi to stalo este raz, tak to uz asi nerozchodim 😢

ellise
3. feb 2010

ahoj holky, nechci provokovat ale my máme 2 stolní PC a 3 notebooky, a i tak se musíme dělit s Tomem.

halienka
3. feb 2010

Eliška, teda vieš čo! 😠 😀 😀 😀 to sa vie niekto narodiť 😀 nevieš mi dať nejakého tipa ako presvedčiť MM aby kúpil notebook? 😀 nejaký ozaj pádny argument 😝 😀
Inak svokra bola 😖 tú nezastaví ani zemetrasenie, čože nejaký sneh 😝 a prišla akurát keď som uspávala malú, samozrejem malá sa hne´d zobudila a bolo po spánku, tak som ju šupla svokre na ruky a 2 hodiny som ju nechala nech sa s ňou morduje, malá aj grcla, aj štikútku mala,potom znervóznela a revala a svokra celá v strese 😀 a ja reku no len varujte 😀 myslím, že tentokrát bola rada keď po 2 hodinách vypadla 😀 som si to užila s úsmevom na perách 😀 samozrejme ešte tak pre 2 týždňami by som si to takto nedovolila keďže malá ešte dosť grckala, ale teraz keď je to už o dosť menej tak reku nech si skúsi babka jedna 😀 😀

ellise
3. feb 2010

Leni já se ptala MM jestli PC nebo NB, a ten mi sdělil že stolní PC je ideální pro velké hráče,pro pařmeny. kvúli grafice. pro bežného uživatele je lepší NB. A pádný argument?...
Stolní Pc má spotřebu 300 W a NB 70 W. Takže úspora ve spotřebě energie.

bay
autor
3. feb 2010

A pri wifi nete si notas mozes preniest aj do postielky 😉
Ale na hranie hier je stolny pc lepsi 😉

halienka
3. feb 2010

no a o to ide že ja robím aj v grafike a to je ďalší velký argument MM, že preto je pre mňa lepší PC. Lenže mňa tá možnosť zobrať si notebook aj do postielky bohovsky láka 😀 😀

sisipetka
3. feb 2010

ahojky kocky,
Leni tak my mame asi reflux ako vysity. Chris dnes grcal asi 4 x a to 2 x po 3 hodinovom papani a spanku. Proste si to odlozil na neskor. Horsie je, ze rychlejsie z neho ide materske mlieko a to umele si ponechava na kakanie... Musim to nejako poriesit, ale zajtra nabehnem do lekarne a skusim kupit antirefluxovy nutrilon, ze ci to pomoze. A ak ano, tak si dam predpisat detskou lekarkou - vraj, ked som alergicka, tak mozeme mat na predpis kazdy mesiac 5 baleni UM ake si poviem, ze potrebujem.
Leni, Ty si skusala to antirefluxove alebo si na nutrilone extra, alebo take nieco?
Inac dnes sme boli na ORL a davali mu tu sondicku cez nostek. Tak hrozne som sa bala a ked som ho pocula ako z operacky krici, tak mi vbehli slzy do oci. Ale doniesli nam ho pokojneho a potom si este pospinkal. Ten stridor nema potvrdeny, ma iba drobny nalez, co je vraj u deticiek bezne, ale potvrdili nam, ze reflux tam je. Tak som dnes vyriesila postielku, kupila som antirefluxovy vankus - taky klinovy na matrac - stal 12 euro, tak sme to s penazenkou zvladli. A presne ako sa vsade pise, po grckani su deticky dost nepokojne az uplakane ....Chrisko je ukazkovy refluxacik....a tiez zacinam prat podbradniky, plienky a bodicka vo velkom....

KAmi, zajtra to plati...kedze som dnes absolvovala cestu zasnezenou BA az do Hviezdoslavova na urad s malym v aute....tak zvladneme cestu aj k JAnke. O 10.15 som na pasienkou.

Ninka, nemysli na to, co by sa este mohlo stat....ja som tvoja svetla chvilka, ze sa to da zvladnut, aj ked na nervy som teda bola riadne cele tehu.

Eliska, to co robite s tolkymi PC? MY sice mame 2 notebooky, ale niekedy nam riadne zavadzaju...esteze Chrisko nepyta, ze aj on chce 😀

halienka
3. feb 2010

Peti, nekupuj zatiaľ AR Nutrilon,ja mám skoro celú pixlu, ti ho pošlem ak chceš vyskúšať. Ja som ho skúšala, ale on je dosť hustý a malá ho nevedela sať vtedy ešte, a zdal sa mi taký že sa ani riadne nedal rozmiešať, normálne hrče prášku tam zostávali, tak my sme sa vtedy na to vykašlali. Ale na jednej strane som rada že vám nepotvrdili to ochorenie, a reflux určite časom zmizne 😉 🙂 Z materského aj mne grckala viac, to preto, že materské je redšie ako UM. Práčka aj u nás bežala každý druhý deň a podbradníky každý deň ručne 😝 ale to sa určite zlepší, keď budete dodržiavať to polohovanie a možno pomôže aj to AR mlieko. No nám vcelku pomohol ten Nutrilon Extra, je hustejší ale nie až tak ako AR Nutrilon, malej sa dobre saje. Držím palčeky aby ste to zvládli. Dobré rady: prebalovať pred jedením, po jedení odgrgnúť a držať šikmo na rukách aspoň 10 min., čo najmenej nadhadzovať, čo najmenej meniť polohy, proste tak šetrne s ním pohybovať 😉 🙂

ellise
3. feb 2010

Peti co je to ten stridor? to neznám.

Nejdřív jsme měli stolní PC, pak nám tam začali chodiť děti a mastili hry, tak jsme jim pořídili další stolní PC. MM si pořídil pracovní NB, ale pravidelně okupoval i ten velkej, tak pořídil NB mně a letos k Vánocům jsme ho pořídili Martince. Na tom původním PC máme server a tam máme uloženy fotky, tam nesmíme hrát hry.

skybaby
3. feb 2010

kami a petka a misko a chris zajtra vas teda cakame a tesime sa 😵
inak my mame kazdy svoj NB a najnovsie mam aj iPhone s internetom takze sa mi kvoli nejakym drobnostiam NB ani nechce pustat 😉 ja ale teda urcite hlasujem za NB 😉
ja rozmyslam ci kvoli tomu nasmu divnemu kakaniu nezmenim UM ale ako na potvoru mam teraz zasobu asi 5 Nutrilonov a nie som ista ze je to zrovna tym tak neviem ...

ninockaskv
4. feb 2010

ahojte, dnes rano som doficala k lekarovi na prevaz znamienok, tam policia, snura, ohranicene, nikto nesmel dnu a ti co boli dnu nesmeli von.. no riadna sranda, mozem tam ist zajtra zase 😒

ja tiez neviem, co je to stridor,a le znie to hrozivo

ja hlasujem za NB..menej to zerie a da sa lepsie uskladnit, PC je velke a musi byt na to miesto, NB sa da supnut do skrine, ked je treba ..a to by ste na nom doma pracovali? alebo len zabava a internet a pripadne nejake pisanie?

evitkamalicka
4. feb 2010

ahoj kocky, tak sme dnes boli v poradni, NT screening ok, krv tiez ok, male ma 7cm, dr. ma nejaky dobry novy ultrazvuk, tak kukal drobcovi aj medzi nozky a vraj to zatial vyzera na dievcatko, ale potvrdi mi to s istotou o take 1-2 mesiace...foto drobca v albume

halienka
4. feb 2010

Ahojte babky 🙂
Ninka a čo sa tam stalo? Lekár nechcel niekoho ošetriť? 😅 😀 No počítač inak využívame na internet, fotky atď., len ja robím aj v Coreli semtam nejaké grafické veci a to vyžaduje viac pamäte, dobrý procesor a kvalitnú grafickú kartu. Tak preto aj väčšina PC predavačov doporučuje viac klasický PC. No ale vravím,mňa hrozne láka to že NB je prenosný, a zas ja robím tú grafiku pre vlastnú zábavu a nie pracovne, takže si myslím, že to zas až také perfektné byť nemusí, len aby to utiahol. 😝 pretože tento starý PC to už nezvláda, každá akcia mu trvá ako lačnému ... 😀
Evitka, gratulujem ku skvelým výsledkom 😉 Cítiš sa zatiaľ dobre? Zvládaš to aj s malým Adamkom? 😅
Jani ako kakáte? Málo či moc?

ninockaskv
4. feb 2010

neviem, mozno im niekto inejkcie ukradol xixixix

a nie je taky NB, ktory utiahne taketo obcasne graficke akcie?

baby maju este asi meeting s detickami 😀 vymienaju skusenosti 😉

skybaby
4. feb 2010

ahojte 🙂
leni ja uz vlastne neviem ako je to s tym kakanim, uz kakame hustejsie ale do kazdej plienky a to predtym nerobila, predtym to bolo fakt len raz denne .. zajtra budu vysledky z vyteru tak uvidime
a vy mate co nove so sonickou ?
stretko uz skoncili a ja za seba teda musim povedat ze bolo super, mam pocit ze deturence si to strasne uzili a ja tiez 😉 no ved baby urcite zreferuju 😉
chris aj misko su fantasticky, casom budu aj fotky 😉

evitkamalicka
4. feb 2010

Leni citim sa super, dokonca aj opravne skusky na vodicak som v utorok zvladla a tak som uz vodic....Adamko je dost samostatny chlapcek takze s nim problem nie je

skybaby
4. feb 2010

evitka to je super, my chceme barborke tiez dopriat co najskor surodenca 😀

bay
autor
4. feb 2010

Ahojte, tak my uz sme iez doma 😵
U Janky a Barborky bolo supeeeer. Mne aj Misenovi sa pacilo. Miso tam objedol co stretol - hracky, stol, Petke nohy, ... 😀 😀 😀 A sa citim tak oddychnuta 😵 ze ani spat nemam potrebu 😉 (ale to mi asi dlho nevydrzi ☹ ) Akurat, ze sa mi Miso zobudil ako som ho vyberala z auta 😝 Tak som to potom zas otocila von a dala ho do kocika, stastne zaspal a teraz spi v spalni vo vanicke (uff. ale ma skoro zlomilo kym som ho vyniesla 😝 ). A Chrisko bol uplne zlatucky milucky a taaaaky malicky 😵 (oproti tomu mojmu velkanovi).
Akurat ma doma cakalo nemile prekvapenie 😔 Niektorej z holiek bolo zle tak ju prehnalo (ale len trosicku) a sa aj poblinkala (ale tak krvavo 😢 ) a najblbsie je ze neviem ktora 😠 😠 😠 😠 tak neviem s ktorou mam letiet k vetovi 😠 🤐

bay
autor
4. feb 2010

Evitka, no pekne rastiete 😉 Sestricka by potesila, co? A co na to vrari Adamko? Ci ste mu este nehovorili?

halienka
4. feb 2010

Babky tak ja sa už teším na fotečky z vášho stretka 😵 a aj ste si stihli pokecať, či hlavnú debatu viedli vaše detičky? 😀
Evitka, no super, že sa podaril aj ten vodičák 😵 a ako si vychovala z Adamka samostatného chlapčeka? Aj ja chcem samostatné dievčatko 😅 daj nejaké rady 😉 🙂

evitkamalicka
4. feb 2010

bay hovorime mu to kazdy den, ale on tomu este nerozumie

Leni, on sa vychoval sam 😅 , ale nie vazne ani neviem ako, proste je taky, dokaze sa sam zahrat aj cely den

halienka
5. feb 2010

Ahojte babky,kde ste všetky? 😅 Mne dnes zaspala malá o čosi skôr 😵 chvalabohu, bo tu revem, lebo som sa s MM pekne povadila 😝 😔

bay
autor
5. feb 2010

Leni a co ti urobil?? 😠 😠 😠
No my me mali tazke rano 😔 ale nastastie Misko tiez skoro zaspal a teraz uz je hore po 1,5hodke

bay
autor
5. feb 2010

Fotecky 😉 http://rajec.rajce.idnes.cz/Nove_Nadeje/

Peti, este raz dakujeme za macka. Ma obrovsku uspech. Miskovi sa paci a MK sa hral cely vecer ani nechcel Miskovi pozicat 🤐 😀 😀

evitkamalicka
5. feb 2010

ahoj kocky

krasne fotecky, ale vam tie deticky rastu ako z vody

ninockaskv
5. feb 2010

jej, nadherne su deticky 😵

a babulky preco sa hadate? ved mate byt teraz spokojne a stasne, aj vasi chlapi a maju na vas byt dobri,a by ste neboli v strese 😉