Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

weja
12. feb 2010

ahojteeeee 😵 po ďalších 100 rokoch sa zasa hlásim 😀
klasicky nestííííham, ale tento týždeň som si povedala, že už musím nazrieť, a hneď som natrafila na nové fotočky 😵 detičky sú kráááásne, a ako vidím, tak Miško od nášho posledného stretnutia poriadne narástol, riadny chlap z neho 😵

u nás nič nové, posledné týždne sme mali dosť pestré, koncom januára mal MM 30-ku, tak takmer až doteraz s malými prestávkami stále oslavoval 😅 niežeby bol nonstop v liehu, to by som mu dala hubovej polievky 😀 ale skrátka podchvíľou som doma čosi chystala, lebo zakaždým mu prišiel zablahoželať ktosi iný... 🙄 no už dúfam, že to skončilo, teraz je pre zmenu zasa MM chorý, tak je doma na pn - znudený, lebo je celý deň sám, ale čo už narobí, aspoň som mu vzácnejšia, keď večer konečne prídem z roboty 😀

tak pekný deň všetkým 😎

ninockaskv
12. feb 2010

jej weji vitaj, vy ste s manzelom takyto mladasi?? tak to sa ku nam pokrocilym 30tnikom musis spravat s respektom 😀 😀

a ako ste oslavili? dobre? to je fajn, ze mate tolko znamych.. vidim, ze ked vy oslavujete, tak sa do toho obujete riadne xixixi

a sneh mate? nechcem drazdit, ale tu v BA je toho pozehnane.. mame po rokoch konecne normalnu zimu, akurat, ze ma to skolilo a som chora, plny nos, dutiny, uslzene oci.. ale to bude asi este telo po tom vsetkom oslabene.. 😠 inak vsetci vyzeraju byt v poho, akurat baby maju problemy s kocikovanim 😀

bay
autor
12. feb 2010

Baby mne prave dorazila posledna materska ☹ Od buduceho mesiaca to bude zleee 😔
Leni, ze cvicit. To je co? Kava mu chutila, on by si zas povedal 😀 😉 Inak aj MK podotkol ze mala je cely tatoa ked to uz on videl, tak to je jasneeee 😉 😵 Len sa ma potom pytal na vas vek, ze ty si vyzerala tak mlado (hehe, ved ako inak, ked ste rovnaky rocnik 😉 ), len sme sa akosi nevedeli zhodnut aky je medzi vami rozdiel 🤐
Ninka, no ja si dost casto lahnem s maly. A vtedy vacsinou potiahne min. 1,5 hodky. Zo zaciatku som 100% zalomila okamzite s nim. Ale teraz sa mi uz nedari (vzdy ma niekto zobudi mobilom!!!! 😠 ), ale vdacne si aspon chvilku polezim 😉

ninockaskv
12. feb 2010

kami, tak je asi cas si na to zvyknut, lebo najblizsich 40 rokov poriadne spat nebudes xixixi sudiac podla mojej mami..

ja ficim, si dat vybrat stichy.. do tej zimy, sa mi nechceee 😒

halienka
12. feb 2010

No naložila som malú do kočíka a poslala MM kočíkovať tak mám trochu čas 🙂 Ruka už bolí o trošíčku menej, len neviem či to nie je tým ibuprofénom čo som si šupla na mršku 😀 Uvidíme večer 😉
Ninočka, tak sa poriadne lieč, to ťa isto chmatlo z toho "úžasného" meetingu 😝 veď kto by z tých rečí neochorel? 😀 inak s tými pohlaviami to teda asi u nás bude náhoda 😀 už som začínala mať podozrenie či v tom nie je nejaký osud alebo čo 😝 😀 A čo sa týka toho položenia bábatka v perinke do rohu postielky, tak tak sa to robilo aj robí, aj sestričky na novorodeneckom to robievajú. Len teda ja už dávno malú nevopchám do perinky, takže nie je šanca 😝 😀
Kamilka, no ja som september 73, tak neviem ako tvoj MK 😉 či nie je ešte odo mňa mladší, či mi nemal ešte vykať 😀 😀 😀 no a MM má 42 rokov, tie šediny má po tatkovi, nie zo mňa 😀 😀 😀 aj keď neviem či je tiež toho názoru 😀

bay
autor
12. feb 2010

Leni, tak to moj je mladsi 😀 az o 2 mesiace tak asi mal vykat 😔 Pardoooooooooooon 😀 😀 😀 No a k tym sedinam.... Podla mna to s genmi v tomto pripade nema nic spolocne. Nebude to zo svokry? 🤐 😀

bay
autor
12. feb 2010

No tak kedze sa nam blizi 6. mesiac a teda zaciatok prikmov, tak sa mi slavnostne zacalo tvorit mlieko aj v druhom prse (ze uz bolo na case 😀 ), tak som teraz za velkovyrobnu alebo dojnu kravu? 😒 😀 😀 (este ze mam miesto v mrazaku 😉 )

ellise
12. feb 2010

Kami, aspoň budeš mít co dávat do kafe. Vidíš Lenka neodstríkáva a hend neví jestli mlíko do kafe nachystala nebo ne.

Já jsem taky odpolednes malým spávala až do jeho 3 let. 😀 😀 . Holky nebojte nejkrásnější období začíná 1. rokem a končí 6. pak už jenom starosti. 4ím větší dítě tím větší starosti. já dodnes říkám: zlaté časy když byl Tomík ještě v postýlce.

sisipetka
12. feb 2010

Ahojte kocky,
tak idem sa pochvalit - maly sa dnes "posr...l" az 4 x 😎 - to sme doteraz mavali pocet na 2 tyzdne 😕 ...ale netesili sme sa dlho, kedze zacal pekne grckat a 4 x sme ho dnes prezliekali a nakoniec sa aj MM musel cely prezliect. Chudacik Chrisko nieco mu dnes nesadlo a este do toho aj riadne place - neviem, ci je to hlad alebo ho boli brusko z toho refluxu....

No k tomu spaniu, ja cez den nespim - ked Chrisk zalomi, tak ja pobehujem po byte aby som nieco stihla a konecne sa dala aj sama dokopy. Inac dnes sme vstavali az o 3.30...takze od 20tej to pekne potiahol. Uvidime ako to pojde dalej 😉

Wejka vitaj, po dlhej dobe si sa ukazala.... 😎

bay
autor
12. feb 2010

Nesluboval dnes niekto fotky? 😉

bay
autor
12. feb 2010

No tak ja som sa dnes vybrala s Miskom v kociku a holkami na dlhu prechadzku.... Hruza!!!!! 😠 😠 😠 V tomto meste nikoho nezaujimaju chodniky 😔 Som si naivne myslela, ze aspon cyklisticky chodnik bude odhrabany (kedze aj hradza je) ale to bol omyl 😔 Takze som sa dve hodiny brodila hlbokym snehom (bolia ma ruky a stehna, ale snad to bolo aspon spravne posilovanie na moje kolianka) a potom dalsia hodka chodze po cestach (kedze som to v polke vzdala a nebola som schopna dlasie dve hodky brodit snehom). Takze som sa presla s kocikom a tromi psami po slovnaftskej ceste (pre tie co vedia). Paradaaaaaaaaaaa 😠 😠 😠 Po troch hodinach som dosla domov (no skor som sa doplazila). Aspon ze Misenko to prespal a doma mal skvelu naladu 😵
Vecer nahanal MK papuce a mne pomahal zehlit. Resp. sa snazil ma od toho olobodit tym ze chcel zhodit zehlicku potihnutim za snuru. Ale vacsinu casu lezal pod doskou na chrbte a skeril sa na mna 😀 😀 😀 😀

ellise
13. feb 2010

dobré ránko, tak nám začali OH...... jí vím že pro matky na MD to znamená že jejich chlapi budou koukat na TV, ale u nás je to obráceně, u nás koukám na sport já. Dnes je sjez a zítra rychlobruslení se Sáblikovou.

Sportu zdar 😀 😀

Výborně Kami, dobrá posilovna, tady vidíš jak je sníh důležitý.

halienka
13. feb 2010

Ahojte babky 🙂
Eliška, aj my kukáme olympiádu 😉 ja sa náhodou teším že je, lebo MM nebude až tak moc v práci, bude ho to ťahať domov pozerať telku a ja mumedzitým strčím malú do rúk 😀 😀 a zimnú olympiádu ja mám o moc radšej ako letnú, pre mňa sú tam príťažlivejšie športy: krasokorčulovanie, hokej, lyžovanie akéhokoľvek druhu...akosi mi režú viac ako letné športy. 😉 Takže mi akurát všetci traja pozeráme otvárací ceremoniál 😀
No moje športovanie skončilo spuchnutou rukou 😝 ale dnes je to zas už lepšie, už do tej ruky aj niečo chytím 😀 ja som proste športový antitalent 😀
Kamilka, no vidíš, aspoń budeš mať natrénované na výstavy psov 😉 No a MM sa zase pýtal že ako ste prišli k tomu priezvisku Rajec 😉 či náhodou nemáte niečo spoločné tuto s týmto mestečkom Rajec 😀
Peti, to som rada, že sa vám už darí viac kakať 😉 🙂už len aby ten reflux pomalyprechádzal a bude aj Chriskovi veselšie 😉

ellise
13. feb 2010

Leni a co si cvičila že tě ruka bolí? Kliky?

No já ještě dnes TV neviděla, chtěla jsem jít koupit lyže a boty na hory, ale v bazaru měli zavřeno a v druhém kšeftě jsem si sice zkoušela boty ale MM se tak divně tvářil, že mně přešla chuť na jakékoliv nákupy.

bay
autor
13. feb 2010

Tak ja som dnes bola na nakupoch. Najdolezitejsia polozka - silonky na vecerny ples. Po hodine doma mi doslo, ze som ich nekupila 😠 😠 😠
Leni no ja som sa tak vydala a MK sa tak narodil 😀 😀 Ale inak netusim kde k tomu menu prisli. Otec MK bol z Dubnice a dalej to neovladam 😔 Ale zial nam mineralka nepatri 😢

weja
13. feb 2010

pekný víkend všetkým 🙂 už sme upratali, teraz sme sa už aj naobedovali, tak mám chvíľu čas...
baby, to všade máte toľko snehu??? 😕 u nás je ho stále len tak poskromne, ale ja sa nesťažujem, sneh neznášam a dole v meste byť ani nemusí a v Jasnej si pomôžu technickým... 🙂 teraz máme vynahradenú minulú zimu, kedy snežilo v januári a februári každý deň!!! vtedy sme tu mali všade obrovské záveje, teraz to tu vyzerá už skoro ako keby išla jar 😅

Bay, idete na ples? 😵 kto stráži Miška?
mňa ZOH nejako nechytajú... ale keď sa deje niečo zaujímavé, MM ma informuje, takže som v obraze tak či tak... 🙂

bay
autor
13. feb 2010

Weji, kto by ho strazil? Ide s nami 😉

maso
13. feb 2010

Caute baby,
este k tomu kojeniu, Elis, ja som kojila uz len minimalne, asi raz denne, tak nemyslim, ze to bolo tym, teraz som uz dva dni nekojila, tak uz asi naozaj koncime. Ja som to nechavala tak, lebo faktom je, ze Branko nebol vobec chory, az teraz je 😒 ale uz mu to nastastie prechadza 😉

Bay, to nerataj, vydavky na dieta nesmies ratat, lebo ja keby som teraz naratala, minieme jeden Nutrilon tyzdenne a k tomu este kase a normalne jedlo 😀 inak, Branko uz druhy den pekne papa, tak asi len strajkoval, varila som mu sosovicovu polievku so zeleninkou 😎 a chutila 😉

Peti, v pondelok neprideme (pre istotu), v utorok pojdeme na kontrolu a radsej prideme nabuduce, ok?

Elis, ja som to lietanie miminiek pozerala na CT, videla som najskor uputavku a potom som si to nenechala ujst a bola som uplne mimo ... nechapem, ako moze matka tocit so svojim dietatom 😠

Kami, klobuk dole, co vsetko si s malym postihala, ja pri hyperaktivnom Brankovi nemam sancu ... 😖 a fotky su paradne 🙂 krasna navsteva

Leni, tvojej svokre davam desat bodov! 😀

A k tomu spaniu, ja chodim spavat okolo polnoci a raz v noci vstavame, spavame do siedmej alebo osmej a asi raz tyzdenne spim s malym aj poobede, lebo uz fakt nevladzem 😀

maso
13. feb 2010

My sme boli minuly rok na plese a v malej tasticke som mala hadajte co skryte??? No predsa nadobku na mlieko a o jedenastej som si odsala plnu nadobku na wc a isla plesat dalej 😀 😀
Kamke prajem dobru zabavu!!!

bay
autor
14. feb 2010

Dobre ranko 😉
Ples uuuuplna parada 😵 Uzili sme si to vsetci traja 😉 😵 Misko si tam aj pospal. A o pol jednej sme vyrazili domov. A Miseno vstaval az o siedmej 😀 ale za odmenu pospaval trojhodinovky. Asi budem chodit kazdy vecer na ples 😉 😀 Zuzi kabelka? Ja som mala tu najvacsiu - tasku ku kociku 😉 😀
Na zajtra sa s Misenom moooooooooc tesime 😵
Len este uvazujem, ci s nim ist k Dr. zajtra alebo to necham na stvrtok ked mame poradnu 😅 Sice sa to trochu zlespilo, ale stale kaka zeleno (len teraz to nie je taka kriklava ale tmava 🤐 ). Ze by tym chcel povedat ze sa chce stat futbalistom alebo golfistom? 😖 😀

halienka
14. feb 2010

Ahojte babky 🙂
Eliška, ja som len takú obyčajnú rozcvičku robila, lenže som popritom zabávala malú a tak som prstami na rukách trepotala, jej sa to strašne páči, no a asi pri tom som si dačo natiahla. Neviem presne lebo to nezačalo bolieť hneď ale až po chvíli akoby z ničoho nič a do dvoch hodín som to mala spuchnuté 😝 ale teraz je už chvalabohu dobre 😵 No nám sa pred chvíľou malá hrozne rozplakala a nedala sa nijako utíšiť, už som sa zľakla že pobežíme k doktorovi, ráno sa dvakrát hrozne pokakala tak riedko úplne, pretieklo je to až na veci, celú som ju musela prezliekať, tak som sa bála či nemá nejakú hnačku a nebolí ju bruško. Dokonca aj mliečko odmietala, to sa nám ešte nestalo. Už sme tu boli obaja na nervy. No teraz sa konečne utíšila, stiahla 70ml a zaspala MM na rukách v kresle. Chvalabohu! 😵 Také stresy mi robiť 😝 😀
Zuzi, ty si prípad s tým plesom 😀 ak to niekto počul tak isto rozmýšľal čo tá tam na tom záchode robí 😀
Kami, no vidíš, Miško je spoločenský typ 😎 😀 on potrebuje žúrky a hneď bude spávať dlhšie 😀 keby si tak mohol hrknúť ešte nejakého frťana, tak aj zelené hovienka zmiznú 😀
Inak viete o tom že máme prvé olympijské zlato? 😅 😎 😀 MM od rána behá so šťastným úsmevom na tvári 😀 😀

maso
14. feb 2010

Kami, trosku aj zavidim ten ples 🙂 tento rok to je u nas tazsie, Branko je viac naviazany na mna (uz nie je babinko, ktoremu staci byt napapany a v suchu 😉 )
A kakanicka? Ked by mal byt druhy Tiger Woods (myslim ako golfista, nie ako playboy), tak vydrzite podla mna zelene kakanicky aj do osemnastky 😀 😀 a ja sa s tebou zacnem viacej priatelit ... ved vies, pre istotu, co ked motyka vystreli??? 😉

Leni, no a to vam este mala nespadla z postele, to su este len stresy, nam sa to stalo raz (teda mne, muz nebol doma) a to sme leteli na pohotovost ... 😒

ellise
14. feb 2010

ahoj holky,
já dnes až tak pozdě, dopoledne jsem musela uklidit a uvařit, a už ve 12 jsme odjížděli na štaci. Dnes jsme hráli v Ořechově, tam je slavný ochotnický soubor, tak byla i dost tréma, ale bylo bezvadně, diváci se bavili, dospělí víc než děti ( i když to byla pohádka)..... vrátili jsme se v 6. tak jsem rychle hupsla do vany a te´d už jen odpočívám.

Holky, mně to divadlo nabíjí šílenou energií, jsem sice unavená, fyzicky, ale přitom plná energie a chuti něco dělat. Hraní mně baví čím dál víc, a chápu profi herce že ten potlesk a úspěch je hrozná droga.

No a zítra na panské.

Kami co to byl za ples? A kde jste měli malého? To byl v sedačce na židli?

Leni a komu se to zlato povedlo?

bay
autor
14. feb 2010

Zuzi, no neviem ci mas co zavidiet.... Toto bol moj prvy ples v zivote (aj Miskov 😀 ) No a kam sa na ans hrabe Woods? Ten zacal s treningami v troch rokoch. Misko este na jesen 😉 😀
A ja som si v sobotu zas zabehala s Miskom na rukach. Chudak, tak lietal, ale ani nepipol 😵 Bo nam staford? pitbul? neviem ktore je ktore nikdy 😔 napadol stena. No pes 5x taky ako ona a len zabit a zabit. Ale kedze nasa je trenovana tak bola rychlejsia (co jej zachranilo zivot) a mala len oslintane chlpy. No ale s MK sme nahanali pitbula a snazili sa ho paradne nakopat 😠 Co sa nam na koniec aj podarilo a tym sme zachranili steniatko 😵 Tak teraz uz len trpnem ci ju nestretnem ked budem sama so psami a Miskom 😔 Karava (aj pes aj panicka). A podotykam, ze prvykrat som videla MK nasraneho ze az (diplomacia v cudu). No a je mi jasne ze ho nikdy ale nikdy nechcem nastvat 😅
Elis, vzali sme kocik so sportovou castou, takze chvilami sedel tam ale vacsinu casu bol na rukach (roznych). A bol to ples materskeho centra 😉
No a nam bolo zlato oznamene na plese 😀 . Elis no ved SVK zlato ziskala Ruska 😉

sisipetka
14. feb 2010

Ahojte kocky,

Kami ja som fotky slubila, ale nestiham a vidis kedy som sa dostala za PC 😅 Skusim sa posnazit, ale teraz nic neslubujem. Chrisko je fajn, ale ine aktivity sa do toho nakopili....tak preto tak.

Inac zajtra o 10.30 vas cakam....pripadne mi dajte rano vediet, ak by sa nieco zmenilo...ale palacinky by som si dala 😉

Letim spat, zajtra nieco viac popisme...papa a dobru noc - teda este k tej OH - tak ja pozeram rano o 3tej, ked maleho nakrmim a potom idem odsavat mlieko na ranajky 😀

ninockaskv
15. feb 2010

ahojte,

vidim, ze plodny vikend za vami.. 😉

kami, vcera sme boli v restike na neskorom obede a bola tam taka babula,ktora vyzerala uplne ako ty.. len mimoc mala mensie, tak som sa rozhodla, ze to bude niekto iny 😉 jooj, aj ja by som si dala povedat, ze ples ..

my vikend klasika.. v sobotu sme boli u kolegyni na tureckej veceri (ma snubenca z turecka) tak nam uvarili a naucili hrat taku tu hru, ktoru hraju arabi, turci.. v kafaci pri vodnej fajke.. 😀

v nedelu cvicak so psom, vraj sa lepsi.. len by to chcelo trenovat aj cez tyzden, nielen raz v nedelu 😅

vidim, ze dnes mate zase rande.. tak si to uzite 😝

bay
autor
15. feb 2010

My uz sme domaaaaa 😉
No Ninka, to je fakt, ze treba cvicit castejsie.... Heheheeeeee 😉 A vcera som to ja nebola 😉 Jedli sme doma - mnam mnam marhulove parene buchty 😵
Stretko bolo fajn. Chris ho prespal. Sa ho Barborka s Jankou ani nedockali 😅 Akurat ze sme tym padom nesli na palacinky 😢 😢 no ale ved nabuduce 😉

Jani, Peti, nabuduce u nas? Kedy? (nebojde upracem 😉 Misko mi isto pomoze 😀 a psov ked tak vystahujem 😉 )

ellise
15. feb 2010

ahoj holky,

taky máme zlato, ale od echt češky 😀

halienka
15. feb 2010

Ahojte babky 🙂 ja som zas dnes bola bez netu, bo sme to doriešovali s tým NB, ale teraz už len dotiahneme nejaké drobnosti a malo by to frčať 😎
Eliška, to máte fajn, že máte zlato od echt češky 😉 my sme vďační aj za tú ukrajinku či čo to je 😀 bo inej medaily sa asi ani nedožijeme 😀
Babky, vy sa máte fajn, že sa tak stretávate 🙂 ja som sa už tiež rozbehla po návštevách 😀 v sobotu sme boli u MM bratranca 😵 a v nedeľu u svokrovcov 😝 nieže by mi chýbala svokra, ale stretla nás v tú sobotu keď sme šli k tomu bratrancovi, ona sa ako vždy bez ohlásenia vybrala aj s gulášom k nám, tak sa musela trepať naspäť - tak jej treba 😀 no ale ihneď že aby sme v nedeľu prišli k nej, bo chodíme kade tade a knej neprídeme 😝 😀 som si v duchu povedala že načo, aj tak sa vidíme každú chvíľu 😝 no ale dobre reku, nech máme zas aspoń na chvíľu pokoj 😝 😀
Ninka, kedy to máš tú svadbičku? 😅

sisipetka
15. feb 2010

Ahojky kocky,
no ten nas Chris naozaj preslal cely den. Kami od momentu ked som ho potom nalozila do auta, tak spal do 18tej a to som uz pred 17tou bola doma 😅 A teraz opat taha spiacu sichtu 😉 Musite ku nam castejsie chodit a mozno sa aj na tie palacinky dostaneme 😀 Pripadne ukuchtim ja 😉

Leni neboj, ja uz som dnes s Kami rozhodla, ze ked pomizne sneh, tak sadneme rano do auta a prideme ta pootravovat na cely den. Potom nas budes mat dost aj na cely mesiac 😀 Teda ak bude Chris spinkat, tak mozno si nas aj oblubis 😀

Eliska, no u nas aj ta Ukrajinka dobra 😀 Ale vyzera milo, zlato a dolezite je, ze nie je kupena, ale prisla sa manzelom a ostala tu zit - takze je nasa 😵

Tak a konecne som nahodila foto...su tam aj ine deticky, kedze som Chriskovi vytvorila album s kamaratmi, takze postupne spoznate aj jeho ostatnych spiacich kamosov 😉

http://picasaweb.google.sk/5one3sisinka5ka/Chri...