Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

denne73
22. mar 2010

No zbohom ešte to. V 😉 eď to by ma už nebolo ani vidieť xixixixixixxi

bay
autor
22. mar 2010

Bleee. Ja tieto crevne chripky fakt neznasam. A ako dieta som si ich uzila pozehnane 😝

Ale mali by sme sa akosi ujednotit, nech nepiseme na dve miesta... 🙄

denne73
22. mar 2010

Bay ja som sa tam nevedela dostať tak som vám písala tu. 🙂

ellise
22. mar 2010

ahoj holky,

Leni, Sonička je normálně mediální hviezda, a oba s Vladom vypadáte moc šťastně.

zjistila jsem že už založenou skupinu nemůžeme přesunout do soukromých skupin, tam si musíme založit jiné téma, tak až některou napadne co, tak to tam může hodit

halienka
22. mar 2010

Eliška, ó díky, no Sonka je teraz akože čestná občianka Považskej Bystrice 😀 ešte aj medailu dostala 😎 😀 to sa vie niekto narodiť 😀 ja som žiadnu medailu nedostala keď som sa narodila 😀 ani len pokrstiť ma nechceli 😖 asi tušili aký neznaboh zo mňa bude 😀
ja zatiaľ píšem tu aj tam, si myslím, že na túto tému by sme zanevrieť nemali, bo môže pribudnúť sem-tam nejaká zúfalá kočka akosme boli my, čo potrebuje podporiť, no nie? 😉

ninockaskv
23. mar 2010

jemine.. ja som z tohto celeho nejaka zmatena.. aka sukromna skupina? som tam, nie som tam? kde soooommmm 😅

bay
autor
23. mar 2010

Ninka toto je ta povodna verejna.
A tu je link na tu sukromnu 😉

denne73
4. apr 2010

Ahjojte. babenky tak kde vlastne píšete?? alebo tu od 23.marca nik nebol???? No tomu nbeverim. Všetkým prejem kráááááásne veľkonočné sviatky.

halienka
4. apr 2010

Ahoj Deniska, no teraz píšeme už do tej novej súkromnej témy, tak príde tam 😉 aj tebe krásne sviatky, dúfam, že ti tvoji chlapci dajú aspoň vydýchnuť medzi tými dávkami vody 😉 Hlavne si oddýchni a povegetuj 😉 🙂

nada.hope
7. apr 2010

Haloooooooo som tu a vy ste kde??????? mate vlastnu temu? len som chcela co to o vas vediet ja som momentalne na kurze a velmi mi chyba mala 🙂))) ozvite sa mi 🙂)

bay
autor
7. apr 2010

Nadi, tu sme sa odstahovali:

lienka321
8. apr 2010

baby, mozem sa k Vam pridat?

halienka
9. apr 2010

Ahoj Lienka, to vieš že môžeš 😉 🙂 Su na koníkovi prvý krát?

lienka321
9. apr 2010

Prvy krat som napisala, ale citala som temu nova nadej cele tehotenstvo. Normalne mam pocit, ze Vas vsetky baby poznam. Mam skoro stvormesacnu dcerku Lauru. Nase vytuzene dieta. Tiez som presla stratou babatka v 28 tyzdni.

halienka
9. apr 2010

Jéj, Lienka, no tak to patríš k nám 🙂 aj keď je mi ľúto, že zrovna takýmto smutným zážitkom si musela prejsť 😔 No zas na druhej strane super, že sa ti znovu podarilo otehotnieť a že všetko nakoniec dobre dopadlo 😉 dodáva to nádej kočkám, ktoré tiež dúfajú že im to výnde 😉 Takže ty si rodila nejaký mesiac po mne, nejak tesne pred vianocami, že? 😀

lienka321
9. apr 2010

Presne tak Halienka, mame vianocne dieta. Rodila som tri dni pred vianocami, trosicku skor to na mna prislo. Porodila som o 6 tyzdnov skor, ale mala je nastastie v poriadku. Zajtra mame krst, tak sa vsetci tesime.

halienka
9. apr 2010

No tak super, krásny vianočný darček ste mali 😉 maličká ti isto robí samú radosť 😵 takže teraz chystáš veľkú slávnosť 😉 aj si piekla? Ja som nemala na to nervy, objednala som aj obložené misy aj koláče 😀

lienka321
10. apr 2010

Tak krstiny mame uspesne za sebou. Malinka bola dobrucka, aj sa usmievala na pana farara. Halienka posedenie s obedom sme mali v restauracii. Bolo super, mamina zabezpecila krasnu tortu. A Ty ako si prezila sobotu so Sonickou? Videla som fotku z uvitania a mala bola hviezda. Samozrejme, ze aj Ty.

halienka
10. apr 2010

No to je fajn, že malá bola taká dobručká 😉 A dobre si to vyriešila s tou reštauráciou, ono je to ťažko s tak malým dieťaťom chystať pohostenie 😉 Teda viem že sú aj také šikovnice, ale tie to podľa mňa musia robiť po nociach 😀 a to ja nemám silu ani chuť 😝 😀 A ty si tiež krstným menom Lenka alebo to len tak ťa napadlo dať si nick Lienka? 😅 Bo ja som Lenka, ale vtedy mi nejako nič iné nenapadlo len Halienka 😀
My so Sonkou dobre, doobeda zas síce štrajkovala pri zaspávaní, trvalo mi to 25 minút kým som ju uspala, ale potom aspoň potiahla cca 1,5 hodiny, čo sa teda doobeda nestáva 😵 Vy nemáte problémy s Lauruškou so zaspávaním? Inak meno Laura sa mi strašne páči, aj ja som mala kedysi vysnívané 😉 no muž moc nechcel, lebo jeho sestra mala kedysi psa takého mena a už sa mu to spájalo 😝 neznášam keď dávajú psom ľudské mená 😝 😀

lienka321
12. apr 2010

Ahoj Halienka, ja som krstnym menom Ingrid, ale nick lienka sa mi velmi paci. My mame tiez problemy so zaspavanim. Kazdy vecer ta ista scena, plac. Niekedy ju manzel tiez sa vola Vlado uspava, ale vacsinou to ostava na mne. U mna je este chaos, mam tu maminu, starku a neter. Od zajtra idem chodit s malou na cvicenie. Vola sa to babyfit, tak som zvedava. Celkom sa tesim. Pekny vecer prajem este

halienka
13. apr 2010

Ahoj Lienka 🙂 na ten babyfit začali chodiť aj Peťka a Janka tuším a veľmi si to pochvaľujú 😉 škoda, že my v Považskej také nemáme, aj ja by som s malou šla, lebo vlastne ani neviem čo je pre ňu dobré, čo cvičiť v jej veku a tak. No ale spolieham sa na to, že naše mamy tiež také možnosti nemali a našťastie my akotak fungujeme, tak hádam to aj moja malá nejako zvládne 😀 No som rada, že nielen my máme ťažšie zaspávanie, už som si pripadala že som nejaká neschopná alebo malá je rozmaznaná 😝 😀 ale možno je to len také obdobie a prejde to. Aspoň v to dúfam 😀 A rodila si v Blave? Ja som kedysi ležala v Ružinovskej nemocnici, pri tom potrate 😔 Ale starostlivosť sa mi tam zdala byť veľmi dobrá. U nás v Považskej je to v pôrodnici biedne 😝

lienka321
13. apr 2010

Halienka rodila som v Blave na Kramaroch. Tam som bola, aj pri prvom porode. Takze si ma uz trosku postrazili. Aj tak sa mi sice zase zacala odlupovat placenta, ale dobre to dopadlo. Nastastie. Pri tom prvom raze sa do toho pridala preeklamsia, vysoky krvny tlak, zlyhali mi oblicky. V nemocnici som pobudla tri tyzdne. Mne mala zacala nejako horsie spavat aj cez den, tak dufam, ze sa to zlepsi. Inac ja som len pristahovalkyna do Bratislavy. Pochadzam z Ruzomberka.

halienka
15. apr 2010

No Lienka, teda prežila si si teda toho tiež viac než dosť ☹ Ešte šťastie, že sa to na dobré obrátilo 😉
Mne dosť pomohlo keď som sa niekde dočítala, že takéto dieťa by nemalo bdieť viac ako 2-3 hodiny. Keď som to sledovala, fakt zhruba v takom čase vždy začala byť umrnčaná a tak som ju uspala. No a teraz ju tak ukladám stále, doobeda mi to výnde na 2 kratšie cca 30-45 min spánky, poobede v kočíku na jeden dlhý 2 hodiny, no a niekedy ešte aj podvečer schrupne polhoďku. Ono sa to ale aj tak stále mení, mne sa zdá že v každom mesiaci spávala inak, mala obdobie asi tak v tom 3 mesiaci, keď bola celé doobedie hore a potom poobede spala 5 hodín iba s prestávkou na jedlo. No ale teraz je to už dlhšie tak ako som písala vyššie, akurát že nechce zaspávať v postielke, furt ju musím uspávať na rukách 😝 No a spanie v noci sa nám zhoršilo ako som začala dávať príkrmy. Niekde som tiež čítala, že niektoré deti na každú zmenu takto reagujú, aj napríklad keď začnú sedieť, chodiť atď., tak to bude asi tým. Mnohý ľudia nám vravia, že celé s tým spaním sa to upraví až po roku, tak sa máme ešte na čo tešiť 😀 A kojíš, či si na UM?

lienka321
16. apr 2010

to som citala aj ja myslim, ze v tej brozurke fornatu A5 je to napisane. Dostavali sme to v porodnici. Ja sa vzdy snazim malu dat tak po hodine a pol az tristvrte spinkat do postielky. No dnes ma prekvapila a spinkala doobeda tri hodiny. Halienka od kedy davas prikrmy? Ja nekojim z prsnika, ale snazim sa mliecko odsavat. Predtym som mala tak pol na pol. Teraz mam len dve davky materskeho mlieka. Inac to cvicenie baby fit je super 🙂. Mala bola v pohode, usmiata, dzavotala si. Ozaj Halienka Sonicka sa Ti uz pretaca?

halienka
16. apr 2010

Áno, v jednej s tých brožuriek to bolo 😉 🙂 No ja som kojila len 6 týždňov, mala som málo mlieka a popri tom aj tak také problémy (teploty každú noc), že som to už potom vzdala, lebo som bola hrozne vyčerpaná a malú som aj tak musela dokrmovať UM. Takže ja som začala s príkrmami keď malá mala 4 mesiace aj 1 týždeň. A v podstate idem presne podľa brožúrky od Hami Váš sprievodca materstvom od ukončeného 4. mesiaca. Tú brožúrku máš isto aj ty, tiež bola medzi tými čo sme dostali v pôrodnici. No ja vlastne neviem ako to je s detičkami čo sú aj kojené aj prikrmované. Vraj nekojené môžu začať s príkrmami už od ukončeného 4. mesiaca a kojené od ukončeného 6. mesiaca. Asi by bolo najlepšie, keby si sa spýtala doktorky. Ja som dva týždne dávala najskôr na obed len zeleninku a teraz som pridala aj večer kašu. No a čo sa pretáčania týka, tak veru Sonka sa ešte nepretočí. Z chrbáta na bok sa otočí, ale napríklad pri koníkovi že by sa z brucha pretočila na chrbát tak to nie. Aj sa jej to snažím ukazovať, ale zatiaľ nemá vôbec chuť také niečo urobiť. Iba začne už mrnčať keď má koníka dosť a musím ju otočiť ja 😀 😀 Inak super že ti malá tak dlho spinká, mne spí 2 hodiny už len v kočíku, ina by spala len tak 45 minút 😝 😀

soni1
16. apr 2010

Ahojte, dnes som 12 DC, pobolieva ma v podbrušku a keď som išla na toaletu, tak som si všimla, že mám priehľadný biely hlien na nohavičkách. To mohol byť náznak ovulácie? Neviete mi poradiť?
A ešte by som sa rada spýtala, viem, že spermie dokážu prežiť aj niekoľko dní, ale aj vtedy, keď sa žena po pohlavnom styku osprchuje? Ďakujem.

halienka
16. apr 2010

Ahoj Soni, áno môže to byť náznak ovulácie, ale ono sa vraví, že ten hlien trvá niekoľko dní a mení štruktúru a podľa tej štruktúry sa dá zistiť presnejšie ovulácia, lebo ovulácia u ženy trvá 12-24 hodín. Mužské spermie prežijú 48-72 hodín, preto sa má sexovať radšej pred predpokladanou ovuláciou, aby bola šanca keď nastane ovulka a by oplodnili vajíčko, pretože do tej ovulky sa presne trafiť je ťažko 😉 Moc sa neodporúča keď chceš otehotnieť sa hneď potom sprchovať, lebo spermie prirodzene gravitáciou začnú vytekať a znižuje to trochu šancu otehotnieť, ale to neznamená, že by si nemohla aj tak otehotnieť. Väčšinou doporučujú aspoň hodinku-dve ešte po sexe ležať a až potom ísť do sprchy 😉 🙂 Dúfam, že som ti pomohla 🙂

lienka321
19. apr 2010

Halienka to bola skor vynimka spanok tri hodiny. Inac tiez spinka tak tristvrte hodinu, malokedy hodinku. Ake je pocko v Povazskej ? V Bratislave je celkom teplucko, slniecko svieti, ale pofukuje vietor. Aj ja skusam s malou pretacanie, ale tiez sa jej do toho moc nechce. Na bok sa otoci v pohode. Uz mate po ockovaniach tou hexavakcinou? My uz ano. Celkom dobre to mala znasala, ani teploty nemala. Dala som ju zaockovavat aj kvapockami na rotavirusy. Sice som za to platila, ale myslim, ze to stoji za to. Laura olizuje vsetko co sa jej dostane do ruky a ked nic nema tak aspon rucicky. Pekny den Tebe aj Sonke/

halienka
21. apr 2010

Ahoj Lienka 🙂 no u nás bolo práve dnes dosť hnusne, striedalo sa slnko z dažďom ale hlavne bola dosť veľká zima. Teším sa na víkend, vraj by malo byť konečne 20 stupňov. By sme s malou vybehli aspoň na chvíľu niekde na výlet, nielen v kočíku spať ale aby aj bola hore a pozerala trošku po svete 😎 😀 My už máme hexu a prevenar očkovanie za sebou, malá to tiež našťastie zvládla dobre bez akýchkoľvek problémov. No ja som neni moc zástanca očkovania, hlavne niektoré mi pripadajú už zbytočné a zaťažujúce rozvíjajúci sa imunitný systém tak maličkých detí, takže ja nedávam očkovať nič naviac a ak sa mi podarí, pokúsim sa vyhnúť MMR vakcíne v 15. mesiacoch. No a naša malá tiež pchá do úst ručičky, keďže cumeľ odmieta tak jej zostávajú len tie rúčky, no a keď má nejakú hračku v nich tak tá tiež končí v puse 😀 snaží, sa hračky aj ju často umývať, tak snáď nič vážne z toho nebude, ono to robí každé dieťa. A ako si sa rozhodla s tými príkrmami?

lienka321
26. apr 2010

Ahoj Halienka, s prikrmami zacnem asi po skonceni piateho mesiaca, ale uz som si nastudovala, ze ako mam postupovat, len to musim skonzultovat s lekarkou. Vikend v Blave bol krasny. Stihla som umyt aj polovicu okien, druha ma caka tento vikend. A boli sme aj v prirode s malou na zeleznej studnicke. Neviem ci to poznas, ale z rozpravania urcite. A stihli sme sa poprechadzat aj na novootvorenej promenade v Eurovei. Malej som pokupila klobuciky lebo v ciapkach jej je teplo a potom je cela nervozna z toho. Tie dni tak letia, ze az. Aj Tebe? Som rada ked stihnem navarit, oprat, vecer pozehlit a samozrejme prechadzku s Laurou. Ako Sonicka zvlada prikrmovanie? Kolko Ti vazi v piatich mesiacoch? Mne sa zda, ze mala ked ma viacej UM zacala priberat. Ale hlavne, ze jej chuti papkat.