Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
9. mar 2009

Bay, jéžiš, že o poschodie nižšie, šak to by som tú moju mala tu každý deň a ešte by aj presne vedela, kedy nám vŕzgala posteľ 😀

bay
autor
9. mar 2009

Tak to ja tu moju vidim minimalne. Vacsinou nahodne ked ideme von 😀 😀 Ale castejsie vidim svoju mamu, ktora byva vyrazne dalej 😉 😵

bay
autor
9. mar 2009

A zabudla som najdolezitejsi vysledok genetiky napisat. MK je muz a ja som zena 😀 😀 tak uz to mame potvrdene. Este ze vynasli tu genetiku. Neviem co by sme inak robili 😀 😀 😵

halienka
9. mar 2009

Bay 😀 😀 😀 to je dobré 😀 ešteže ti to povedali, si sa isto doteraz čudovala, čo ti to na hrudníku za dva kopčeky narástli 😀 😀
Ale inak sú vraj výnimočné pípady, kedy sú napr u ženy chromozómy XY čiže mužské, no taká žena vraj nemá vôbec vyvinuté vaječníky ani maternicu, no navonok vyzerá ako žena. Je to čudné ale stáva sa 😝 tak teraz máš aspoň istotu 😀 aj keď v 17tt už kapánek neskoro 😀

halienka
10. mar 2009

Dobré ránko babky 🙂 kde ste všetky? Čo ste všetky zaspali keď tak "pekne" sneží? 😅 😀 MM ráno zahlásil: tá biela sviňa zase padá! 😀 😀

bay
autor
10. mar 2009

No ja viem, ze byvaju pripady ze ma napr chlap o jeden Y navyse, tomu sa hovori superchlap tak je potom XYY. A tak sa moze pridat aj k zene cize bude XXY ale to su velmi zriedkave pripady a myslim, ze by sme o tom uz vedeli 😀 😀 😀 bo to ma svoje dost vyrazne prejavy 😅
A este aby som nezabudla. Mala by som sa vratit na zakladku bo neviem citat 😀 😀 Co som vcera pisala tie moje nestastne pecenove enzymy ze makaju o 30% menej. Preklep. Oni makaju na 30% 😅 A to mi vsetci Dr. hovorili, ze tato porucha sa u zien prejavuje len mierne, slaba forma. Tak co by bola silna??? 😖 😀
Tak som zvedava ci su na to nejake lieky alebo nic 😠
A este me sa zabavali na tom vysledku ze na oznacenie ci pisu o mne alebo MK pouzivali iba p. Priezvisko. A my ho mame rovnake, tak to bolo tiez dost dobre ze o kom vlastne pisu 😠

bay
autor
10. mar 2009

Ahojky, tak som spat od Dr. pecen, ze hmmm. 😀 Ze to nemoze mat vplyv na mimco 😵 akurat ze to moze po mne zdedit. juch. A poslala ma s tym k internistke. A doma som min. dalsi tyzden 😉
A MK ma pekne presle ockovanie proti tetanu 😠 😠 😠 Tak som mu hned volala ze sa pojde dat bodnut. No ako male decko a ze ci musi 😀 😀 Truhlik 😀 😵

halienka
10. mar 2009

Bay, tak to našťastie zdá sa že nie je také zlé. Hlavne že máš ešte volno 😀 Aj ja som sa mala dať proti tetanu už minulý rok pichnúť a som si povedala, že počkám chvílu ešte 😀 a kolko mešká tvoj MK?

bay
autor
10. mar 2009

Nastastie meska len 2 roky. Takze dostane len 1 injekciu. Ale keby meskal 15 rokov a nebyt mna tak sa na to vrhne, dostane zas tri 😀 😀
Ja som sa mala dat preockovat tento rok, ale donutili ma min. rok kvoli kusancu od cernocha 😀 😀 Ale tak takto by ma najradsej preockovavali kazdy rok 😀 😀
Leni, povedala len ze sa musim viac setrit, obvlast v tehu. Ze kazda fyzicka zataz moze zhorsit stav. Takze vela relaxu, spanku a kaslat na stres a pracu. No dobra to diagnoza 😀 😎 😉

halienka
10. mar 2009

Došlaka, že som sa ja nenarodila s takou diagnózou 😀 😀 😀

skybaby
10. mar 2009

bay tak je to fajn ze to nie je nic strasne zavazne a ja aj bez diagnozy vela spim a teraz sa dokonca snazim aj v praci nestresovat 😀 obcas sa neda a vcera som sa pri vyparkovani tak nasrala, ma nejaka pipina blokovala a vobec ju to nestvalo
inak vysledky genetiky ze kto je muz a kto je zena vam podla mna strasne pomohli 😀
fuha ja vobec netusim ci mi chyba nejake ockovanie, ale to pocas tehu urcite neporiesim

m311293
10. mar 2009

ahoj holky, dnes se mi nechce ani dýchat, kdybych tak měla doma respirátor. Včera dorazila nečekaná návštěva, tak už jsem se nedostavila, kamarát, co jsem ho neviděla ai 5 let,sice jen na 2 hodinky, ale i tak. ale stejně jen proto, že potřeboval něco od MM s PC.
Leni, hele moje tchýně je taky dobrá, ona u nás sedí 2 hodiny a jen co dojde domů cca za půl hodiny, volá, jak se máme a co děláme, co děti a další půlhodinu mi sděkuje věci a) které mi už jednou řekla, b) které mi zapomeněla říct.¨

Bay, ty jseš teda případ, ale jako dost drsná nemoc, tzn. žádný alkohol, do budoucna žádné hormony. Co dietu tu držet nemusíš? Hele a neblila si furt kvůli těm játrům? jěště zvracíš? nebo mám jen pocit že nám opisuješ těch blijících zažítků méně?

Sky, všimla sis si že baby neumí moc řídit? 😀 😀 kromě nás teda 😀 😀

bay
autor
10. mar 2009

Jani, no stres pri parkovani, tomu sa vyhnut podla mna neda, pre mna je to stres aj bez blokujucej pipiny 😀 😀
No alkohol nesmiem, to je pravda, ale to mi nevadi, bo jedine co mi chutilo je Baileys a na to som aj tak alergicka, takze smolicka 😠 😠 No ako to potom budeme riesit s HAK netusim, ale to ma este cas... Ved Mk chcel aspon 3 deti, tak sa par rokov nemusim touto otazkou zaoberat 😀 😀 A zvysok prikazov/zakazov sa dozviem az po vysetreni u internistky...
No moje vracanie sa uz zkludnilo na moju obrovsku radost. Som aj predvcerom neodolala jablcku. Strtinku som ukradla MK. Take krasne vonave, stavnate MNAAAAAAAAAAAAAAAAAM. No pochutila som si, ale cely vecer a noc som plakala ako ma bolel zaludok a keby som vedela ako tak radsej idem objat misu. Tak som MK instruovala ze nabuduce mi branit v jedeni jablka aj fyzicky, bo slovne to teraz nepomohlo 😀 😀 😀 Inak uz vsetko ostava v zaludku. Len teda nesmiem jablko, susene ovocie a oriesky. 😉 A just mam na to chut ked to nesmiem 😀 😀

halienka
10. mar 2009

Ahojte bambulky 🙂 No Eliška, veru už som rozmýšľala, čo je s tebou, som rada, že je všetko oukej 😉 Tiež máš "dobrú" svokru 😀 asi skleróza, za pol hodinu asi zabudne že u teba bola a všetko ti už povedala 😀 Máme to ťažké s tými svokrami 😝 😀
Bay, no si proste nepoučiteľná a tomu jablku nedáš pokoja 😀 bábo ho proste nelúbi a ty furt to chceš do neho tisnúť 😀 tvoj MK tiež by mal tie jablká jesť inokedy a nie pred tebou, radšej v robote keď ho nevydíš, aby ti nerobil chute 😝
Ja šoférujem dobre, zatiaľ som len raz jednému oškrela blatník 😀 som cúvala a on zavdzal, blbec 😀 😀

bay
autor
10. mar 2009

Ja som tiez dobry sofer.... Nehody sa mi deju len na opustenych miestach, takze mam sancu zdrhnut 😀 😀 😀 A dufam, ze ti ten blbec aspon skodu co ti sposobil preplatil 😠 😀
Leni, no ale musi sa naucit jest jablcka.... co donho budem tlacit miesto detskej vyzivy??? 😒

halienka
10. mar 2009

Bay, ten blbec tam našťastie nebol, lebo to bola moja vina a platiť by som isto musela ja jemu. Takže som tiež radšej rýchlo zdrhla 😀 😀
Ono možno sa maličkému/čkej chute potom zmenia a už bude chutiť aj jabĺčko 😉 Teraz má asi iné chute - možno klobásu, slaninu, tlačenku... 😀 😀

bay
autor
10. mar 2009

Pukance a nutela 😀 😀 😀
Tak to je tiez dobry pristup 😀 😀 ala moj 😀

bay
autor
10. mar 2009

Tak toto je sila! Doslovne sila uspavanky 😵

https://www.youtube.com/watch?v=-P2eLz6Kkg0
m311293
10. mar 2009

bay, to by si se měla naučit, takovou ukolébavku 😀

leni, my všechny jsme dobré řidičky, to jen ti ostatní jsou blbečci. 😀 😀

halienka
10. mar 2009

Eliška, šak presne tak som to aj myslela 😀 😀 Veď keď ide žena, tak by sa všetci mali uhnúť, no nie? 😀 Ách, kde sú staré dobré časy džentlmentské 😝 😀
Ja neviem, ja ten youtube v poslednej dobe nemôžem spustiť. Furt po mne pýta nainštalovať nejaký Flash player, no aj ke´d ho chcem nainštalovať, tak to nejde a raz sa mi to podarilo nainštalovať a ani tak to nejde. A furt všade kde je nejaké video alebo pohyblivý obrázok tak vypytuje "prevzatie zásuvných modulov". No a to keď kliknem tak mi chce znovu inštalovať ten Flash player 😠 fakt si s tým neviem rady, ak mi s tým niektorá poradíte, budem vám hlboko zaviazaná 😵 a neoškriem vám auto 😀 😀

bay
autor
11. mar 2009

Leni, tak neviem.... U nas instaloval nejaku flashku cez vikend MK a v ten den nam umrel pocitac tak ze som myslela ze ho budem musite zas preinstalovat. A potom to zrazu rozchodil. Tak neviem ci je toto spravna cesta 😀
Tak dnes som sa zobudila s takym ble hladnym zaludkom ☹ ☹ Hned ako sa mi zapecu bagetky, idem natlacit don domacu slaninku 😀 😀 😀
A jasne ze sme tie naj vodicky, ved na mna aj policajti blikaju od radosti ked ma vidia na ceskej dialnici.... 😀

halienka
11. mar 2009

Dobré ránko babky, tak ja už v práci 🙂
Bay, to isto blikali preto, že sa ti ako najust vypálili naraz obe žiarovky vo svetlách, že? 😀 😀

bay
autor
11. mar 2009

No skor preto ze som stala na najazde na dialnicu 😀 😀 Ale tak co ma clovek robit ked ma pozicane auto a neodhadne rychlost na mokrej vozovke a dostane v zakrute (najazd na dialnicu v brne na prahu) smyk. Clovek sa tesi ze auto cele, zvodidla cele, co na tom ze pri tych manevroch skapal motor. A just musia ist policajti 😠 😠 😀 😀

halienka
11. mar 2009

Jaj tááák, tak už rozumiem a od policajtov ani nemôžeš čakať že to pochopia, im chýba pár buniek 😉 😀 Samozrejme, že mali zastaviť, poblahoželať ti ako si to perfektne zvládla, poprípade sa ťa opýtať, či by si si v tejto šokovej situácii nedala frťana 😉 😀 U nás sa stále nevie ako sa má správať v kritických situáciách k človeku v šoku!

bay
autor
11. mar 2009

Ved prave.. A potom soferuj v takom strese az do Prahy... Este ze som taka uzasna vodicka a obislo sa to bez nehod 😀 😉
Idem si ja pospat... Nejak som v noci zle spala a tuto noc zas nic nenaspim 😔

danka24
11. mar 2009

bay to sa ti snivalo stym soferovanim? 😀
leni ahojky ako sa mas?

bay
autor
11. mar 2009

Dani, to skutocnost 😅 ale uz davnejsia 😅 cca rok.

halienka
11. mar 2009

Ahoj dani, vcelku to ujde 🙂 v robote stále kľud až moc veľký, po lyžovačke ma bolia chvalabohu už len kolená 😀 takže je to celkom oukej. A ty ako?

bay
autor
11. mar 2009

Ale som vam zabudla napisat vcerajsi sen. Taky relativne v poho len zaver ma dorazil. Tak moj sen bol ako sen spravneho maniaka na pocitacove hry. Hrali sme najaku bojovu hru s vesmirnymi lodickami a tak... Si domyslite prostredie 😀 Hra styroch hracov ako aliancia. A bolo ako prve treba znicit jednu masinku nepriatelovi. KAzdy musel znicit jednu. A ja som nevedela co mam robit, no po dlhej dobe som zistila co a nejak sa mi nedarilo dohnat tu masinku a ta sa mi schovala na tej planete kde sa odohravala hra za dvere skrine a ja som ju nemohla cez tie dvere zostrelit!!! Normalne tie moje laserove a neviem ake zbrane nezvladli skrinove drevene dvere (take laminatove alebo ake, nie masiv 😒 ) No teda bojava vybava. Tak ma to nastvalo, az ma zobudil od zurivosti mocak 😀 😀 😀

bay
autor
11. mar 2009

Leni, ste neboli po Povazskej rozbijat okna, co?