Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

weja
21. mar 2009

no tak prechadzka bola uzasna 😎 sice sme sa prechadzali len po meste, lebo mimo su cesty este dost rozmocene, ale to slniecko stalo za to... 😎 ale aspon sme sa zastavili v cukrarni na kavu s veternikom 😵 😀 treba si zivot osladit... 🙂
no my sme pri urnach stretli celkom dost ludi, ktori isli volit, ale mozno to bola akurat taka doba - okolo druhej poobede, kedy sa vsetci vytrepali z domu... ktovie, aka bude celkova ucast...

Dani - este ta nechytaju tehu nevolnosti? 🙂 kolajnice su krasne 😉

halienka
21. mar 2009

Ahojte babky, tak aj ja mám už prechádzku tiež za sebou, a s tým samozrejme aj odvolené. Teraz už len čakať ako to dopadne. Aj keď zas, povedzme si pravdu, ten prezident až tak veľa u nás nezmení. Bay, ja tiež zvažujem o tých volbách do EU, tiež mám v tom guláš. 😝 😀
Aj u nás už kvitnú kašky, ale poviem vám, kosa je ešte poriadna a hlavne ten vietor keby nefúkal, tak by to bolo o moc príjemnejšie. No ľudia už tak túžia po tej jari a slnku, že tuším bola na prechádzke popri rieke dnes celá Považská 😀 😀

danka24
21. mar 2009

ahoj weji a leni..
weji este nie akurat v stredu mi bolo poobede tak tazko na zaludku ale zatial v pohode nic mi nieje akurat si potrebujem poobede trosku zdriemnut ako dnes 😀

danka24
21. mar 2009

bay akoze aby neprdela mala? ved to je dobre ze ma prdiky..

m311293
21. mar 2009

bay, vím co se dávat nemá: luštěniny, zelí, kapustu, pikantní věci, no a pít fenyklový čaj, ale to si jenmyslím, ani jedno dítě na to netrpělo, takže vlastní zkušenost - žádná

Leni co jsou to kašky? to neznám

m311293
21. mar 2009
bay
autor
21. mar 2009

Elis, moc dakujem. Ja som mala na mysli ten fenyklovy caj. Vedela som ze je to z nejakej divnej rastlinky a jedine co mi napadlo bola rasca a to som vedela ze nie je spravne 😅 😀 😀 Budem musiet vyskusat ten caj asi, bo inak neviem neviem... Dani, neviem aku malu myslis kvoli prdikom, ale mne ide o cernocha a jej stenata. Tie stence su ako tak ok, ani ich to moc neboli ale mamca je na tom dost zle, resp. my pri nej 😅 😅 Aby ste si to vedeli predstavit, tak plyny z nej idu vkuse, pauza neexistuje a obcas je to taka sila, ze sa aj ten pes dvihne a odide do inej miestnosti!!!
A dnes ked sme sa vratili z nakupov, tak s v detskej ani dychat nedalo, no co tam bude po celom dni v praci si ani predstavit nechcem, ved tie stenata pridu o cuch!!! 😠 😔 A hlavne nech sa jej trosku uz polepsi, bo aj ona je z toho nestastna ☹
Leni, tiez by ma zaujimalo co je kaška 😅 ja mam problem priradit slovensky nazov k rastlinke a nieto este nejaky regionalny 😅 mne idu akurat tak tie latinske nazvy 😅
A navsteva je stastne za nami 😉 najedli sa, zahrali sme sa, mamca na ne zavrcala a isli 😀 😀 a dokonca som sama zvladla ostrihat stendam pazure 😅 a na nozickam im aj po tomto zakroku ostali vsetky prstiky, aj chvostiky povodnej dlzky.

halienka
21. mar 2009
m311293
22. mar 2009

dobré ránko, mám za sebou děsnou noc, Tomík měl záchvaty kašle, kašlal už celý týden ale včera se to rozjelo, dávala jsem i kodein, ale prokašlal celou noc. No nic zítra pomažeme k doktorovi, teplotu sice nemá, ale takhle ho do školky poslat nemůžu.
My jsme na hromadě všichni, kromě Mm ( vyjímečně), marťu bolí ucho a v krku a já taky kašlu, ale to se dá vydržet.

Bay, když pes prdí to musí být síla 😀 😀 jinak si mě potěšila, že taky nevíš co je to kaška, protože už jsme myslela že zapomínám slovensky. 😀 . Tak prvosenky jsem neviděla, ty rostou asi v lesích, ale tady za znojmem je jedno místo, kde rostou sněženky, ale tak hustě vedle sebe skoro jak plevel. Normálně vzít kosu a kosit. To když jsem viděla poprvé, tak jsem byla v šoku. Znala jsem jen takové trsy v zahrádkách a tam jich byl celý trávník.

bay
autor
22. mar 2009

No ja som predvcerom prekladal pre znameho jeden clanok z cestiny do slovenciny a mala som teda obcas riadne problemy!!! Ked mne niekedy aj ten cesky vyraz pride ako slovensky 😅 plus neprelozitelne vyrazy 😠 😀 Ale zvladla som 😵
A ten pes by sa dal teraz pouzivat ako chemicka zbran k hromadnemu niceniu 😀 😀 😀
To ste pekna rodinka 😉 Tak sa dajte co najskor dohromady!
Ja co som byvala v Petrzalke, tak sme mali pri dome lesik a tam teda na snezienky aj fialky iba s kosou. Prip. Stacilo si cupnut na jednom mieste a otocit sa a mala si kyticu v ruke ze az 😉
Tak prvosienka je kaska. Ok. To si teda nezapamatam 😀 😀 😀 😀

halienka
22. mar 2009

Dobré ráno babky 🙂 Eliška, tak to ma mrzí, že si mala takú naprd noc. Asi budeš poobede dospávať, čo? Ja som tiež zdutá ako balón, mám dostať mrchu, tak ma už pravda pobolieva brucho. Ale to ono môže ešte aj týždeň, sviňucha jedna.
Ja ani neviem odkial to mám to pomenovanie prvosienok, moja mama ich tak volá, a mama je z Liptova tak možno ich tam tak volali. Wejka možno bude vedieť 😉
No ideme s MM ešte povŕtať nejaké diery a porobiť poriadok. Musím ja začať, lebo pokiaľ ja nezačnem, MM sám niečo robiť nezačne. To ja musím pri ňom vždy stáť a podávať mu nástroje ako pánovi chirurgovi 😀 😀

bay
autor
22. mar 2009

Leni, to aj u nas tak funguje a este aj svetlo musim spravne drzat a pokial mozno mat kvoli tomu dva metre 😉 Si pamatam ako sme takto robili svetla na zaciatku tehu 😝 mne bolo z toho statia zle, este sa ohybat k naradiu a teda MK neprijal pauzu 😠 😠 to by sa uz k tomu nevratil 😉
Tak mi odhad na vysledky volieb prve ri miesta vysli 😵 a druhe kolo skoro nebolo len nejaky 100 000 hlasov 😒

bay
autor
22. mar 2009

Inak ko som na zaciatku tehu nemohla mliecko (som ho citila ako skazene aj ked nebolo) tak teraz vypijem min jednu salku denne 😀 😵

halienka
22. mar 2009

Bay, no ja som sa včera nasmiala na svokre, boli sme aj pozrieť byt ktorý prerábajú a teraz v tom byte býva švagriná s frajerom, ale prerábajú si ho svokrovci, lebo oni si potom zo švagrinou tie byty vymenia. tak sme sa tam všetci stretli v tom jednom byte a švagriná tiež plánuje ako si prerobí byt po rodičoch, tak rozmýšlala nad vaňou s takým polovičným presklením, aby to mohol byť aj ako sprchový kút. Reku lebo ke´d jej frajer sa sprchuje tak je voda po celej kúpelke, takže to presklenie by tam bolo asi dobré mať. A svokra hneď na to: No to ho musíš vychovať aby sa sprchoval ináč! A švagriná sa na ňu pozrela že: ale prosím ťa, mama, chlapa prevychovať? A ja som v podstate zarovno s ňou povedala to samé 😀 A MM to zaklincoval, že mami, to ty nevieš, že chlap sa nedá prevychovať? Mladé baby a už to vedia a ty to nevieš!? 😀 😀 Chúďa až taká zarazená zostala, tuším sme jej zrúcali v tom momente celoživotnú predstavu. Ona si vôbec neuvedomuje, že veď ani jej muža sa jej nepodarilo prevychovať 😀
No veru, voľby dopadli presne tak ako sme očakávali, ešte druhé kolo, no myslím, že je to už jasné. Inak sranda bola, keď ukazovali, že ktoré kraje koho volili. Tak západ jednoznačne Radičovú a stred a východ Gašparoviča. To tiež o niečom hovorí 😉 🙂
Bay, no už sa ti to zlepšuje, neboj za chvíľu budeš papať všetko a ešte aj viac 😀 😀

bay
autor
22. mar 2009

Tak uz mame za sebou prvy obed 😀 😀 MK ukuchtil kolozvarsku kapustu a kedze si odmieta robit poznamky do receptu tak vzdy urobi rovnake chyby a tvrdi ze dobudacna si to zapamata 😀 😀 😀 Tak dnes som ho uz donutila napisat si poznamky 😵 Len musim teraz vymysliet co zo zvysnou kapustou, ktoru MK nechcel dat do kolozvarskej, ze by jej bolo vela, tak jej samo bolo malo 😒
No oni vzdy tie volby tak dopadnu. Zapad voli nieco a stred s vychodom ine 😅
Leni, ked uz zacnem jest aj jablka, tak to uz budem za vodou 😀 😀 😀
No tak taky kryt na vanu by som prijala aj ja, bo MK ma tak divne kupelku ze vana je po dlhsej strane pri stene a aj jednou kratsou stranou. Ale druha kratsia strana uz nesusedi soo stenou, ale vanou. Takze ked sa sprchujes, voda moze byt az na dvoch svetovych stranach 😠 a ani sa neda nainstalovat zaves, bo nad vanou su snury na pradllo, co nemame kde inde susit a ak by sme pod ne dali este tycky ci lanka na zaves, tak si MK urcite ureze hlavku 😔 Takze sprcha na stojaka nehrozi, ale uz sa tesim do domu, tam chceme sprchovy kut aj veeeeeeeeeeeeeeeeeeeelku vanu 😀 😀 😀 To bude musiet byt aky zamok aby sa nam to tam vsetko voslo 😀 😀 😀

m311293
22. mar 2009

ahoj holky,

Leni, já si odpoledne lehnu, ale stejně neusnu, čtu si, zavírají se mi oči, knížka mi padá z ruky, tak ju odložím, a nic. Neusnu a neusnu. Tak jsem vstala a upekla bábovku. A švagrová te´dka bydlí u vás? Říkala si něco takového, ne.
Předělávat chlapa aby necákal při sprchování to by mně ani nenapadlo. To je asi takové jak vysvětlit MM že máme v koupelně jeden ručník na běžné umytí rukou a obličeje., jeden mám já po sprchování, jeden on po sprování a jeden na vlasy. On se pořád bude utírat do toho co je na ruce a obličej.
Jinak zdá se že všechny chlapi jsou stejný co se týka sprování a protomáme sprchovou zástěnu už dávno.Já ji taky používám, kdy si pustím perličku v plný vaně, tak to taky cáká.

Bay, jen tak mimichodem, jak doplňuješ vápník?

bay
autor
22. mar 2009

Elis, to poznam, ja som tak lezala doobeda 😠
Uteraky mi ani nespominajte, to sa neda naucit!!! My mame kazdy svoj uterak na telo po sprchovani a ja plus jeden na vlasy. A kzdy ten svoj na telo pouziva aj na ruky. Teda taka je idea, ale samozrejme, ze MK neustale vyuziva len ten moj a svoj iba ked sa sprchuje 😠 😠 a aj to sa mi podarilo az po tom co som zaviedla ze kazdy ma svoju farbu uteraka 😀 dovtedy bol vyuzivany len moj 😖
Elis, teraz uz lahko, uz mozem aj jogurty, mlieko atd. Predtym len kyslu smotanu bo tauz kyslo chutila 😀 😀 😀

m311293
22. mar 2009

Bay u nás je jedno jaká barva, prostě ten co je nejblíž ten si vezme, tak sme se s Marťou tajne dohodli, že ten ruky si pověsíme prostě jinam.
Mně naopak strašně chutilo mlíko, ale je pravda že já nezvracela ani jednou, a když doma mlíko nebylo a mně přepadla ta chu´t, tak jsem neváhala a zašla si do obchodu na jedno a kdyby to nebylo blbý tak jsem ho vychlemtala po cestě.

halienka
22. mar 2009

Ahojte babky, akurát som vyprevadila mamu, tak sa môžem zas na chvíľu posadiť za PC. Doobeda sme okrem vŕtania aj ten digestor omalovali, MM bol v šoku, že to ho mám malovať ja? Veď som to nikdy nerobil! A je len, jasné, veď všetko sa raz robí prvý krát, tak poďme! Aj tak som mu dala tú najľahšiu časť a to malovať valčekom. Ja som to predtým všetko precízne obliepala papierovou páskou a prikrývala igelitmi a potom som malým štetcom malovala tie kraje a rohy, kde sa valček už nedostane, a to trvá snáď ešte dlhšie ako valčekom vymalovať velkú rovnú plochu. No ale hrôza z toho že to poondi ho časom prešla a potom už behal po dome s valčekom, že kde ešte treba nejaké šmuhy pretrieť 😀 na chodbe sme ich mali samozrejme neúrekom, popri sťahovaní a dorábaní kadejakých vecí sa pekne zašpinila. Tak aj to popretieral, tak som spokojná, že sme zas niečo urobili. 😵
Eliška, vidíš, a ja mám takú svokru, čo si myslí, že môže hocikoho prevychovať ešte aj v dospelom veku 😀 😀 Idealistka 😀 Tak s tými uterákmi som to aj ja vyriešila jedine odlišnou farbou, to je asi jediné,čo si bol schopný MM zapamätať 😀 miesto uloženia alebo zavesenia mu tiež nič nevraví, držal sa zásady, ktorý je po ruke, ten je môj 😀 ale farby rozlišuje, takže aspoň to zaberá 😀 ale nejaké dohováranie alebo buzerovanie - nula bodov 😀
Inak ja som antimliekový typ, ja som mlieko nevypila už hádam od detstva.Jediné v čom mlieko môžem sú pudingy, kaše, polievky a omáčky. Ale ako čisté mlieko 😝

bay
autor
22. mar 2009

Tak ja som vzdy pila mlieko na litre hlavne v lete po korculovani 😀 😀
A teraz mam taaaaaaaaku chut na cokoladovu tortu, co by som inak do pusy nevlozila 😔 no chutky uz zacinaju 😀 😀 uz aby bolo ovocia dostatok.
Leni, tak to si sikula, ze ste toho tak vela postihali.
Ja som dnes prosikala psa aby jedol, bo mamci sa uz nepacili granulky, tak musime pridavat konzervicku aby vobec papala. No co uz... Hlavne nech koji a nemusim ja 😀 😀
No tak u nas je este vazny problem s farbou spinaveho pradla, bo mame dva kose. Jeden na biele (blede) a druhy na farebne. A MK sa nebol schopny naucit kam patria kosele (vsetky ma blede) a kam bledo sede ponozky 😠 Tak to mal par mesiacov velkym pismom na kupelnovych dverach a teda navstevy sa na tom dobre bavili, ale zabralo a naucil sa. Uz sa stavaju len obcasne nehody - nieco cierne v bielom pradle. Zatial bol vzdy takyto atentat odhaleny 😀 😀 😀

halienka
22. mar 2009

bay, tak o toto som sa ja ani nesnažila,mám len jeden kôš na prádlo a pred praním to radšej pretriedim sama 😀

weja
22. mar 2009

ahojte 🙂
Leni, jasne, kasky poznam 😵 ale odkedy som sa prestahovala s MM do centra mesta, tak som ich uz nevidela 😒 musim vybehnut niekam na luku 🙂
to s tymi uterakmi poznam - MM tiez pravidelne pouziva ten moj na vlasy... ale to uz je v nasej domacnosti bezne, tak sa nad tym ani nepozastavujem... 🙄 pradlo pred pranim si tiez radsej triedim sama..., ale co ma vie este stale vytocit, to su prazdne dozy alebo flase, ktore nachadzam v chladnicke alebo spajzi... 😠 skratka drahy nieco doje a prazdnu nadobu odlozi tam, kde ju nasiel... 😅 tak tuto "logiku" v zivote nepochopim... 🙄

m311293
22. mar 2009

ahojky,
Leni šikovná si, taky Vladko je šikovný pochval ho, tolik práce jste udělali, a nakonec se mu to zalíbilo, úplně si ho představuji jak běhá s tím válečkem po baráku a hledá co by kde namaloval 😀 😀 😀

Weji a mně šte jak MM pije pivo, lahváče a jak ho dopije tak tam nechá láhev, takže pravidelně každé ráno je jedna láhev v kuchyni, jedna u PC a jedna v ložnici. Košile zásadně háže do prádelního koše se zapnutými knoflíkya minule s marťou rozebírali, že nechápou třídění prádla, co je bílé a co barevné a jestli prát na 60°nebo na 40°to je pro ně španělská vesnice.

Včera jsem podpořila vaši ekonomiku a koupil jablíčka ze slovenska, síce podle názvu bych to neřekla, ale byli vynikající i Tomovi chutnali a povídal že až pojedem na slovensko a uvidíme nějaký strom s jablky, tak si nasbíráme.

bay
autor
22. mar 2009

Tak to triedenie pradla a este rozne teploty, z toho je chudak MK tiez mimo. Takze ak chcem aby dal prat, tak vsetko pripravim a on uz len zapne pracku, prip prida prasok a avivaz a aj to vzdy s otazkami do ktorej diery ktore patri 😉
No moj je zas expert v umyvani riadu. MAme to podelene. Ja pondelok az stvrtok, MK piatok a vikend. Vsetko ok az na to ze MK odmieta umyvat pribor, takze ma vzdy v pondelok caka horda priborov a aj dnes som uz obed jedla lyzicou a o veceri ani nehovorim. MK recykloval jednu vidlicku 😅 🤐
Tak my mame dnes uz kupanie za sebou 😉 sme sa do tej nasej malickej vane vosli vsetci traja 😉 a koooolko vody sme tym usetrili 😀 😀 😀

m311293
22. mar 2009

bay, co takhle myčka?

halienka
22. mar 2009

Jó, akurát do nej nakladám 😀 a tuším sa tam ani všetko nevôjde 😀 Ste pozerali Ako som prežil ? Som zas revala ako divá 😢

m311293
22. mar 2009

Leni, to neznám, co to je?

m311293
22. mar 2009

Bay, teď mně napadlo, k tomu prdícímu psovi, to je asi normální po vrhu, jak jsou střeva plodem zmáčklá, tak se tak neuvolňují plyny, a potom to začne 😀
Myslím že ti funguje i u lidí

halienka
22. mar 2009

To teraz začali na Jojke dávať taký 15-dielny seriál, každá časť bude o niečom inom, a všetko to budú prípady zo skutočného života, akurát že natočené hercami ako film. No a táto prvá časť bola o tom ako žene vletel pod autobus syn a zostal v dlhodobej kóme,v podstate len na prístrojoch. A teraz ako to ona prežívala, ako dúfala že sa raz preberie, ako si nechcela pripustiť ke´d jej lekári povedali že nie, ako to ničilo aj jej ďalšie vzťahy s jej okolím, a potom ťažké rozhodnutie, či ho odpojiť od prístrojov alebo nie...no strašné niečo, aj keď nemám deti, ale úplne si viem predstaviť aké to musí byť ťažké a zničujúce. 😔

m311293
22. mar 2009

Leni, tak to to musí být hrozný, na to je lepší se snad ani nedívat.
No nic, půjdu zalehnout, i když silně pochybuji že se vyspím, bo jak malý zalehnul tak ještě nepřestal kašlat. Trvá to už asi půl hodiny.
Dobrou noc