Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
30. mar 2009

Leni a lieky na to tvoje brucho teraz mozes? Alebo ako to mas??? A nejake priznaky?
Inak som dnes na teba v noci myslela ked som tlacila piskotiky 😅 😀

mery.maja
30. mar 2009

Ahojte kocky,ako sa mi mate??ja ani nemam cas sem kedy prist a pokecat s vami ☹

Halienka ty si tehu????straaaaaasne moc gratulujem to su mi teda novinky,dufam ze vsetko bude v pohode a ze 1.decembra budeme mat dalsie babo 😉

Bay ty uz 20tt?? 😕 ty kosko ale to letí 😵 😵 no uz musim utekat za Matuskom,pekny den vam prajem pa

bay
autor
30. mar 2009

😀 Vy dve sa vzdy objavite v jeden den... 😀 😀 😀

m311293
30. mar 2009

Ahoj holky, no koukám div mi oči nevypadnou, lenička moja ty si těhu 🙂 🙂 🙂 🙂 no to je nejpelší zpráva tohoto čtvrtletí. Moc moc, blahopřeji a přeji 😀 😀 Ale že si to pěkně držela v tajnosti. 🙂
No jasně a já se to dozvím jako vždy poslední. 😀
danka už tam má taky číslo, no pškně se nám to tady rozrůstá. tak holky, obě, držte se až do konce.

Jediná bez miminka tady zůstanu já, ale já už mám svoje odrodíno.

Evi, a tvůj Adámek je tak velký? že má velikost 74, bo ja mám 48 😀 😀

bay
autor
30. mar 2009

Elis, ale ved ty si dievca a tie su mensie 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀

m311293
30. mar 2009

no vidíš bay to mně nenapadlo, že je to tím 😀 😀

bay
autor
30. mar 2009

Len neviem preco ten moj chlop nosi mensie cislo ako Adamko 😒 😅 😀 😀 njn. Este je to mladik 😀 😀 Alebo ze by to uz bolo to scvrkavanie sa na stare kolena??? 😨 🤐

weja
30. mar 2009

jaaaaj ste zlate, ze na mna tak myslite... 😵 veru, Bay ma pravdu, mrcha hnusna dorazila tento vikend 😠 😠 😠 a kvoli sprostemu PMS (kedze mi bolo zle ako psovi 😝) som chvilami mala pocit, ze by snad aj motyka mohla tento mesiac vystrelit... prave preto sa ho chcem hnusaka zbavit, lebo iba ma zbytocne zavadza.... 😠 😖
inak, tento mesiac je Lenka uz tretia tehulka, ktorej to vyslo po dlhsom snazeni... 😵 (z tych, co poznam samozrejme 🙂 ) toto bol asi plodny mesiac... 🙂 veeeelmi velmi sa z vas tesim... 😵 😵 😵
Leni a kedy si si 1.krat robila test? a co na to hovori MM? 🙂

m311293
30. mar 2009

no kde jste všechny? to je samé ťuťuli muťuli a já tady na vás čekám, odpoledne se vykecáváte a teď večer pusto prázdno. No nic asi půjdu taky

bay
autor
30. mar 2009

Ja byt tuuuuu tututut 😀 😀 😀

halienka
30. mar 2009

Ahojte babky, tak sa ospravedlňujem, že až teraz, v robote som sa už k PC nedostala a keď som dorazila domov, tak som sa najedla a odkvecla na gauči a spala v kuse hodinu! 😀 Tuším budem ako Bay - spať ajesť, spať a jesť 😀 😀
Bay, no to vieš, musím vysadiť tie lieky a bude to teraz zaberák, hlavne žalúdok, lebo tie čo mám na žalúdok keď sa prudko vysadia tak to má opačný účinok, čiže tehotenské nevolnosti budú ešte parádne znásobené. Zažila som to aj minulé tehu, len sa modlím, aby to tentokrát nebolo až také silné, aby som nemusela zodtať doma na PN. Lebo inak robotu nemám náročnú, no ak by mi bolo až tak zle ako vtedy, tak by som to nezvládla ani v takejto robote - to vieš, utekať v polovici rozhovoru zo zálazníkom na záchod celá zelená 😝 😀 to by asi nebolo bohviečo 😀 Tak uvidíme, ako sa to rozbehne. 😉 Teraz je to zatiaľ ešte vcelku mierne, zle už mi sem-tam je, ale dá sa to zvládnuť. Dr. ešte videl len gestačný vačok, takže za 2 týždne mám prísť znovu, aby skontroloval srdiečko.
Eliška, Majka, moc ďakujem za gratulácie 😵 😵 😵 Eliška, ty sa moc nezastrájaj, ešte sa ja tebe môže stať, že ťa zachytí náš babyboom 😀 to by bola sranda, čo? 😀 😀 Ale nie, ja som rada, že si tu a budeš mi isto dávať dobré rady, keďže ty to už máš dvojnásobne nacvičené a ja ešte ani poriadne neviem ako sa kúpe miminko 😀
Weji, úplne presne ti rozumiem, aj ja to PMS mávam už také hrozné, že minule som už tak hromžila, že pôjdem za Dr., aby mi dal niečo čo mi ten menzes úplne zruší, veď aj tak to nemá zmysel (vieš ako to myslím) že sa takto trápim. Bola som presvedčená, že mne sa druhý zázrak nestane 😝 😀 Joj, dobre, že som s tým ešte počkala. A ideš si kúpiť tie kvapky, čo si tu dávala minule ten link? Test som si robila prvý v piatok, ale ako som písala moc som tomu neverila. Dnes som si urobila druhý a tá svinka čiarka, čo ukazuje tehotenstvo bola ešte silnejšia ako tá kontrolná, tak to už mi teda pokoja nedalo a brnkla som gyndošovi, či môžem prísť, tak som hneď aj frčala. MM je celý šťastný a furt mi opakuje, vidíš ja som to vedel 😀 ale najhoršie je keď poviem: je mi zle! Jeho tvár v tom momente vyzerá takto: 😅 Vravím, no bomba, ako ťa vie urobiť šťastným to že mi je zle 😀 😀 😀

halienka
30. mar 2009

som hodila aj koľajnice - ako to Bay pekne nazvala 😀 - do albumu 😉 To MM fotil 😎

bay
autor
30. mar 2009

Leni, kolajnice su kraaaaasne 😵 len m pls prezrad, to kde fotil?? 😅 Taka divna "podlaha" je na tej foto 😅 (si vsimam blbosti, co? 😀 )
Ale ved to vobec nie je zly zivot 😉 by ti aj nase stenda potvrdili 😀 😀 jest spat jest spat. A o nic viac sa nestarat 😀 😀
Tak dufam, ze ti bude co najlepsie 😉 a nemozes aspon nejake vitaminy co by ti trochu pomohli?
A neboj, ja by som skor dieta utopila nez umyla 😀 😀 ale popracujem na tom 😉
A k tomu vyrazu MM.... Si viem predstavit. Moj vzdy jasal ked som povedala ze mi je zle a ked som blinkala, tak sa snazil zakryt stastnu tvar sustrastnou ale teda mu to moc neslo 😉

halienka
30. mar 2009

Tak to na čom stojí je naša plávajúca podlaha, ale fotí vlastne s vystrčenou rukou cez dvere na terasu, takže to čo vidíš hore nad kolajnicami sú už kusy dosiek poukladané na našej "terase" 😀 😀 tá teraz vyzerá veľmi nekonvenčne 😀 😀
Vitamíny si idem kúpiť - také nejaké tie pre tehotné, tuším calibrum sa volajú. No a na kyselinu mi dr. poradil nejaký sirup čo môžu aj tehotné aj maličké detičky, je to vlastne bylinkový výťažok, tak aspoń tým to skúsim tlmiť, ale isto to nebude ten účinok ako tie pôvodné lieky, bo aj minule som to niečim podobným riešila, ale moc to nezaberalo. Ale nevadí, ve´d čo by som nevydržala pre mimi 😉 🙂
Som rada, že nie len MM je taký záškoďák 😀

bay
autor
31. mar 2009

Dobre ranko!
No tak moj MK sluboval ze si v nedelu vyzehli kosele na cely tyzden. Nakoniec sa vecer rozhodol, ze v pondelok pojde do prace neformalne (to v pondelok este nikdy nesiel!!!!) ze aj tak je sefstvo mimoa nema meetingy. A ze zehlit bude v pondelok. Tak vcera som mu to niekolko krat pripomenula a hadajte co 😉 Dnes bud bude rano zehlit alebo pojde zas do prace v tricku 😀 😀 😀 😀 😀 Este ze ja uz idem do prace 😝
No a tuto noc som mala tda divoke sny a toooolko. njn. Tazka vecera. Som varila cestoviny a to ja faaaakt neviem. Proste mi chybaju taliankske geny 😖 Jediny co si pamatam a co sa mi snival nadranom a posledny je ze so mriesila oblecenie do prace. A do nicoho som sa nevosla 😠 😠 a to som sa este den predtym (v sne) tesila do prace ze mam vymyslene co si obleciem. njn. Ale ked ono sa to vsetko scvrklo!!! 😝

weja
31. mar 2009

dobre ranko 🙂
no chlapov vzdy vedia taketo veci potesit 😅 moj sa tiez vzdy vyskieral od ucha k uchu, ked som vysla z wc zelena, ale snazil sa to obcas skryvat 😀

Leni, no skusim objednat tie kvapky, za pokus to asi stoji, lebo uz fakt som z toho na nervy... 😖
inak, kolajnice su krasne 😵 a ze vraj toto je velmi dobre http://www.femibion.sk/index.php?pid=femibion800 vraj to aj doktori odporucaju, ze je to lepsie ako obycajna kys.listova... 🙂

halienka
31. mar 2009

Dobré ránko babky 🙂 tak ja som akurát prišla zo sociálky, mali sme mať dnes ďalší pohovor čo sa týka tej psychologickej prípravy, tak sme to stopli teraz s tým, že uvidíme neskôr. Tety zo sociálky nám gratulovali 😀 a psychlogička povedala, no vidíte, to sú tie vnútorné bloky 😉 😀 😀
babky, myslíte že si môžem kvápať kvapky do nosa? ja mám stále tú nádchu a v noci sa to fakt nedá, nos ako zabetónovaný 😝
Weji, dúfam, že ti tie kvapky pomôžu, veď sa tam píše tuším, že pomáhajú aj v snahe otehotnieť, tak snáď 😉 🙂 Ja som si zrovna včera už kúpila Calibrum babyplan, tak teraz neviem, ten Femibion naozaj vyzerá dobre. Asi si ho pôjdem dnes kúpiť a dám sa radšej na ten 😀
Bay, tie tvoje sny 😀 len teda, či to nebolo niečím iným, že si sa do ničoho nevošla, nie tým, že sa veci scvrkli 😀

danka24
31. mar 2009

ahojte no leni supito na socialku si zacat platit dobrovolny prispevok . mozes mat potom vyssiu matersku ale musis si zacat platit najneskor do 8tt 😉 a kvapky pinosol ja som tie pouzivala teraz .. 😉

halienka
31. mar 2009

Jéj, Dani fakt? A to stačí niekde pri okienku nahlásiť? A koľko to činí ten dobrovolný príspevok?

weja
31. mar 2009

Leni, skus pozriet tieto linky o nadche a kvapkach do nosa
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

co ja viem, tak ked si uz tehu, tak je na dobrovolne pripoistenie neskoro 😒 musis byt totiz pripoistena 270 dni (t.j. 9 mesiacov) pred nastupom na MD, aby si dostala vyssiu matersku, takze teraz to uz nie je mozne... ja som si to tiez platila a mam tieto info rovno zo socialky...

weja
31. mar 2009

neviem, ci som sa presne vyjadrila - dobrovolne pripoistenie musi trvat minimalne 270 dni uz pred nastupom na MD (co je 6-8 tyzdnov pred porodom), takze preto je na to teraz uz neskoro, lebo ked uz si tehu, platit celych 270 dni uz nestihnes... 😒
ale v pripade, ze zarabas mesacne viac ako cca 28 tis. Sk (neviem, kolko je to po novom na € 😅 ) tak ti je dobrovol. pripoistenie zbytocne, lebo to je aj tak maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho pocitaju matersku 😉

halienka
31. mar 2009

Weji, tých 270 dní sa rátajú všetky či len pracovné? Ja si pamätám, že v minulom tehu mi povedali, že materskú ani nedostanem, lebo v čase keď som otehotnela a teda aj počas tehu som bola nezamestnaná. Som vtedy zúrila ako pes, hlavná vec že človek 15 rokov pracuje, ale keď ty otehotnieš zrovna v nezamestnanosti tak máš smolu, my to teda prišlo riadne nefér, aj ke´d my tak zle na tom nie sme, že by sme to nezvládli, ale už len s princípu ma to vytočilo vtedy. No keby mi dali aspoń to základné teraz, aj keď nie prilepšené, ale nech dajú. No ja som teraz zamestnaná presne rok, tak dúfam, že mi tých 270 dní výnde aspoň na klasickú materskú 😝

skybaby
31. mar 2009

babulky ja fakt nestiham pomaly ani citat a nieto este pisat, tolko sa mi nakopilo roboty, ale rano som nakukla a skoro som odpadla
leni gratulujeeeeeeeeeeeem, to je uplne uzasne 😵 ja sa tak tesim 😉
a danke gratulujem k srdiecku 😉

danka24
31. mar 2009

weji ale stihne musi sa nahlasit najneskor do 8tt ja som si to bola vybavit a kolko budes chciet platit mesacne tolko budes platit je to dobrovolne pohladam ten link a ti ho tu dam ... 😉

skybaby
31. mar 2009

baby ja som bola v tom ze vyska materskej sa ti rata podla predchadzajuceho kalendarneho roku, t.j. ked ti vznikne narok na matersku v roku 2009, tak vyska sa ti vypocita podla odvodov v roku 2008 .... nie je to tak?

sonicka07
31. mar 2009

lenka,coze? to je uzasna sprava. mam obrovsku radost. 🙂 🙂 🙂 keby som nesedela,tak na rit padnem
😀
drzim palceky tak ako ty mne,nech je vsetko v poriadku a babetko je silne a zdravucke.
danka,gratulujem k srdiecku.
my sme stale chori, prepchavame nostek, odsavame...
no a este sme smutni,vcera zomrel svokor na infarkt. manzel leti zajtra na sk, my dve nemozme lebo mala nema este pas a je aj chora. ☹
majte sa.

bay
autor
31. mar 2009

Leni, mne Dr. zakazala kvapky do nosa, len take tie s morskou vodou som mohla. Prip. infuzny roztok, co je lacnejsie, ale to sa neda len tak v lekarni bez predpisu kupit, ja na to chodim k vetovi 😀 😀
A odporucam take tie vonave svieky ci oleje. Ja mam eukalyptovy olej a to mi dost pomahalo 😉

bay
autor
31. mar 2009

Jani z tej MD som aj ja uplne mimo 😅 Vsak uvidim ako to vyjde babam a mozem aplikovat na dalsie tehu 😀 😀
Leni no urcite to bolo tym oblecenim!!! Mi dnes cely den vadi brusko alebo prsia. Nikdy neviem co viac 😠 bo uz sa nejak dotykaju. Tak neviem ci narastlo brucho alebo vitazi zemska pritazlivost 😀 😀 😀 A ako to ze nie si na PN ked mas nadchu a si tehu???????!!!!!!!! Co si sisi?
Leni ked uz mas rok za sebou tak to tych 270 splnas 😉
Soni, nejak sa vas to drzi 😠 a svokra mi je luto 😔

halienka
31. mar 2009

Tak teraz som z toho jeleň, asi pôjdem priamo na sociálku sa na to spýtať a to si píšte že z nich vyciciam všetko čo sa dá, bo ma naštvali minule, takže tentokrát si to zariadim tak, aby som dostávala čo sa dá 😝 😀
Sonička, ten život je mrcha, moc mi je ľúto svokra a aj vás všetkých príbuzných, je to smutná udalosť. 😔 Vidím, že aj tvoja maličká zápasí s nádchou ako ja, už mi to teda lezie dosť na nervy, bo stále ma ten nos štípe a neprestáva to. No ale ako sa hovorí: nádcha s liekmi vyliečená za týždeň bez liekov za sedem dní 😀 tak asi musíme len vydržať 😀 A ďakujem za držanie palčekov, veru to potrebujem teraz 😵 😵
Bay, no ja sa inak necítim zle a mi to príde blbé len kvôli nádche zostávať doma. Tak neviem, ale ak by nechcela prestať, tak pôjdem k Dr. a uvidím čo povie.
Inak asi ťa nepoteším, ale to s tým bruchom a prsiami bude asi ešte horšie 😀 😀 😀