Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

weja
31. mar 2009

Danka, v tom clanku ale riesia dobrovolne pripoistenie SZCO, co si ty, kedze mas obchod, ale predpokladam, ze Lenka je poistena ako zamestnanec, nie zivnostnik 😉 to je trochu iny pripad...
Leni, ale kazdopadne na socialku zajst mozes a za opytanie nic nedas... 🙂 ja som si to tiez platila, takze som sa okolo toho dost informovala, ale tam ti to budu vediet povedat presne na tvoje prijmy 😉 kazdopadne, na normalnu matersku mas uz narok, ale bez pripoistenia to bude len 55% tvojho vymeriavacieho zakladu...

elenamarek
31. mar 2009

Ahoj Babenky, Soni drzkaj sa prajem uprimnu sustrast

elenamarek
31. mar 2009

Halienka a co to citam,normalne som sa rozplakala,boze to je uzasne,tolko som na teba myslela,ze by sa ti to mohlo podarit a bomm,cakas babetko 🙂 fakt lebsiu spravu som ani nemohla pocut,jezis strasne drzim palceky nech ste zdravucky,strasne sa tesim 🙂

halienka
31. mar 2009

Weji, díky, ono v tých ich zákonoch sa vyznať, to je o kečku. Ja viem že keď som si to minule zisťovala, tak mi každý vravel iné informácie, jedna známa mi to zisťovala od pani čo robí priamo na sociálke, tá povedala že nárok mám, keď som prišla na sociálku k okienku tak mi povedali, že nárok nemám, no to reku čo, každý inak a teraz ty zisti, že čo je pravda. A pamätám si, že som potom písala mail rovno na stránku sociálnej poisťovne do "poradne" a tam mi zas úplne inak "poradili". to bolo vtedy fakt na kečku. Vedela som vtedy že tých 270 dní spĺňam, ale tam bol problém s tou polročnou ochrannou lehotou do ktorej som nespadala, lebo som bola nezamestnaná ešte pred tehu, takže vlastne som ten nárok potom nemala, ale každá tá tetka mi hovorila iné, samy to poriadne nevedeli, až po čase som sa dopátrala k tomu, že tam je tá polročná lehota. A sprosté je, že na úrade práce, keď ťa evidujú ako nezamestnaného ťa nikto na to neupozorní, že si môžeš platiť aj dobrovolne, veď to by nebol problém, keby som o tom vedela.
Tkaže teraz uvidíme, ako to dopadne 😉 🙂

halienka
31. mar 2009

Elenka, moc ti ďakujem, snáď to už konečne nejako dokopem do zdárneho konca 😵 😀 Ešte stále rozmýšlam, že či sa mi to len nesnívalo 😀 tak sa sem tam kuknem do kabelky mám tam foto tej bublinky, že či tam to foto ozaj je, a potom sa ukľudním 😀 😀 A ako sa držkáte s Elkou a Alexom?

bay
autor
31. mar 2009

Leni ja som kvoli dvom zakaslaniam a troche smrkania bola doma dva a pol tyzdna na PN 😉

m311293
31. mar 2009

ahoj holky, jsem jen na chvíli, musím podat nějaký pracovní výkon doma, když už ne v práci. 😀

Soni, úpřimnou soustrast, já vím jak je to težké když odejde kdokoliv z rodičů. Držte se, hodně sil.

Leni, myslím že můžeš takové kapky do nosa co jsou i pro miminka. ze sociálkou neporadím, u nás je to jinak. na vitamíny bacha, já brala femibion, ale asi jen 2 měsíce a první co se mně ptali, když zvážili Tomáše bylo jestli jsem nebrala v těhotenství vitamíny. Segra mi řekla že pokud jím pestrou stravu, není potřeba, jen ta listovka kvůli vadám. jak začala zelenina tak jsem to přestala užívat a raději se dopovala čerstvou zeleninou.

halienka
31. mar 2009

Bay, no ale teraz mám ísť na PN, keď sa nám v robote tak dobre rozbehli kšefty? 😀 včera dvaja podpísali objednávku, dnes traja 😎 šak aj ja si chcem zliznúť aj smotanu, nielen pucung, keď neni roboty 😀 😀
Eliška, asi máš pravdu s tými vitamínmi, ale zas sa bojím, že ja mám aj tú vstrebateľnosť slabšiu, tak že možno ani z tej stravy by nebolo toho dosť. Ale možno by bolo dobré nedávať si tabletku každý deň, ale len každý druhý alebo tak. 😝

bay
autor
31. mar 2009

No co sa vitaminov tyka, tak ja papam listovku kvoli trombofilii (ale ze pokial mam pestru stravu tak by som nemusela, ale ked mam lepsi pocit tak mozem) a este si davam vit E a C. Ecko je tiez proti vadam miminka a C trosku podporujem imunitu, ale to Cecko mam take slabcacke 😉 Plus raz za cas vitaminik na pecen 😒
Leni, ved opytaj doktora, ma diplom, tak nech poradi 😉

m311293
31. mar 2009

Bay, já neříkám že nemáš jest vitamíny, pokud máš málo železa, to jest musíš, listové kyseliny je v potravinách málo, takže to je OK, tady jde hlavně o vitamín A, kdy je nebezpečí předávkování, ten se totiž nevylučuje ven a hrozí poškození, ono je to i na příbalovém letáku, ale když kt omu začneš jíst zeleninu, která teď na jaře začne frčet, přidáš k tomu nějaký multivitamín aby so doplnila všechny ostatní vitaminy, tak může nastat problém.

leni asi ´bude fakt nejlepší se zeptat doktora hlavně gastroenterologa, protože on bude vědět jaká v tvém případě vstřebatelnost vitamínů.

tak já jsem sklidila teplé šály, čepice, rukavice, nachystala kšiltovky a slamáky, umyla zimní boty a pekně to odnesu do sklepa. Aspoň dnes můžu vykázat nějakou činnost

takco
31. mar 2009

leni moooooc gratulujem 😵 tesim sa s tebou 😵 🙂 a drzkaj sa ...........ja sa mam ok 😎 ale uz sme to tehu snazenie vzdali ,niekedy si vas nostalgicky citam, ale ked vidim same tehu a babenka tak si radsej najdem nejaku drsnejsiu stranku,nech nie som tak namekko 😢 (kukam napr.svoj ucet v banke 😀 ),ale teraz budem sem castejsie kukat a budem s tebou telepaticky tehulkovat a" blinkat" 😝 ,zdravim vas vsetky babulky moje 😅

elenamarek
31. mar 2009

Halienka,uvidis tento krat bude vsetko v poriadku,malicke by sa ti malo narodit jak nasa Ellka.Moja kolko mas teraz rokov a otehotnela si jak pocitam vo februari?kuknem na cinsky kalendar ale neprezradim co to bude,zatial sedel vsetkym kamoskam.
Alex je v pohode,stale maluje pred pol rokom by sa mi hodil o zem ze nechce malovat,dnes skoncil pobyt v dialogu zajtra ide k nam do skolky tak uvidime co bude.Mala sa stale smeje,uz moc cez den nespinka ale je dobrucka tak sa blaznime a potom to doma tak vyzera nic nestiham.Ja sa zajtra chcem dokopat na kontrolu co som mala absolvovat 6tyzdnou po porode,este mu chcem ukazat ze mam hrzku pod pazusim,ktora zmizne a zasa sa objavi ale nechcem riskovat.

elenamarek
31. mar 2009

a mne doky v tehu odporucil nasivin kvapky alebo mar,a hlavne papkaj k.listovu

bay
autor
31. mar 2009

Dani ahooooooooooooooooooj 😵
Elis, ved ja ich poctivo papam 😀 😀 no vit. A sa v tehu vlastne ani nesmie (teda iba malicko). Tak ten moj chlop isiel dnes do prace zas v tricku a rifliach 😀 😀 😀 a dnes sa chysta vyzehlit kosele na tri dni 😀 😀 😀 😀

m311293
31. mar 2009

Dani, ahoj, 😀 to jsme ráda že si na nás nezanevřela, tak se tady ukaž častěji, a napiš co nového u vás.

halienka
31. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

halienka
31. mar 2009

Jéžiš, to som zas napísala lajstro 😝 😀

bay
autor
31. mar 2009

Leni v cinskom sa rta s datumom pocatia, teda ovu, takze to vyzera skor na krasku 😉
Tak ja som sa natlacila vecerou, ze az prasknut idem 😉 A hlasim, ze MK kooonecne zehli 😎 😀
A som desne nastvana kvoli pozemku ☹ sme mali mat uz v aprili aj s infrastrukturou a infra bude az na konci jesene 😠 😠 😠 😠 takze tento rok sa stavat nebude 😢 😢 😢 😢

danka24
31. mar 2009

bay ahojkyyy a kde mate ten cinsky kalendar? aj ja chcem vidieeettt 😀

bay
autor
31. mar 2009

Dani, napr tu 😅 😀
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
Snaaaad ma majitelka albumu nezabije 😅 🤐

danka24
31. mar 2009

takze my budeme mat chlapceka tak to som zvedavaaa 😀 a bay blahozelam k zehliacemu mm 😀

m311293
31. mar 2009

Leni, neotehotnela ty si náhodou na té lyžařské dovolené? Jinak mně to taky vyšlo, podle toho čínského horoskopu. A já si dovolím trochu věštit. Bay bude mít kluka, a Lenka holku. leni tebe si prostě s klukem neumím představit. 😀 😀
A jedna moje kolegyně je taky těhotná, a přesně jak Lenka v 6. týdnu.

Včera k nám dorazili kluci slovenskí fotbalisti. tak bych se zítra koukala, že až

danka24
31. mar 2009

elis ahoj a ja co budem mat? 😀

m311293
31. mar 2009

Dani, nevím, někdy to poznám hned někdy až později, uplně nejlepší by bylo kdbych tě viděla na vlastní oči.

No ale musím vám napsat co se mi zdálo, Jela jsem za Lenkou do Považskej, nevím jak, a Lenka mi předtím řekla že když odjedou pryč, že se jim tam nasáčkuje tchyně, tak jsem si počkala až odjedou a v tom jde tchyně i s kastrolkem, tak jsme se vplížila za ní. 😀
Chodila po domě po tmě. Najdnou se Lenka pro něco vrátila a uviděla mně a strašně se mračila 😠 ale nic neříkala, tak jsem odešla, a šla za nádraží, ale vlak do Košic 😨 jel až ráno o 6 (bylo 11v noci) a musel a jsem si koupit místenku, ale stratila jsem u Lenky peněženku, tak jsem přemýšlela jak se tam pro ni dostanu.
nakonec jsem ji našla. Mezitím mně nějaký chlap zval do kina co bylo v nádražní budově. A jak jsem šla platit ten lístek tak zazvonil budík

halienka
31. mar 2009

No Bay, tak to som zvedavá, kedysi mi jedna stará veštica z kariet vyveštila že budem mať syna ale si na neho dlho počkám. Tak uvidíme, či vyhrá čínsky kalendár alias Eliška alebo veštica 😀 😀
Eliška, no ja som otehotnela tesne po tej lyžiarskej dovolenke, tipujem to na nejakého 7.-9. marca, vtedy mala byť ovulka. Ale možno k tomu tá dovolenka pomohla 😅 Inak ten pár, čo tam bol s nami vtedy (MM bratranec zo ženou) boli zrovna vtedy tehotní, ale ešte o tom nevedeli, tak ona lyžovala, kúpala sa v tých Oraviciach pol dňa a týždeň na to potratila 😔 a ani nevedia či to nebolo zapríčinené lekárovou chybou, lebo jej meškala ms, no ona má už 38 rokov, tak zašla za dr. a ten jej nasadil nejaké estrogény a tie môžu vyvolať potrat. No príde mi to divné, že nikto z nich si neoveril, či nemôže byť tehotná, ani ona si neurobila test ani Dr. ju asi nevyšetril poriadne. Ale ktovie, možno nepovedali všetky informácie, ono sú to také háklivé veci a my sme sa radšej nič nepýtali.
Eliška, to bude zase nervák zajtra ten futbal 😀 už to vidím 😝

halienka
31. mar 2009

Eliška 😀 tak tie tvoje sny nemajú chybu 😀 tak inak by mi vôbec nevadilo, keby si mi prišla odplašiť svokru aj s kastrólikom 😝 Minule tu vážne vieš ako hysačila, keď sme boli na tej dovolenke, tak vravela, že ona mala taký strašný strach že nás vykradnú, že nám všetcia vidia do domu cez okná a že ak nabudúce pôjdeme na dovolenku tak ona tu bude radšej spať! 😕 😀 No reku ešte to tak! 😀 Takže celkom reálne sa ti sníva s mojou svokrou, ale tá druhá časť snu už teda nie je reálna pretože ja by som ťa nikdy nevyhodila ani by som sa nikdy na teba nemračila! Tak si prosím ťa takéto sny rýchlo vymaž z pamäte a nahraď ich takými ako sa usmievam a teším, že sa vidíme a že tu môžeš spať kolko chceš a kde chceš a peňaženku ti isto nešvihnem 😀 😀 😀
A teraz ma nasral MM, lebo ma nechce zajtra odviezť k doktorke! 😠 Bezciťák jeden 😠

m311293
31. mar 2009

holky něco pro zasmání:
Hasič se vřítí do zbrojnice, rozhlídne se, zastaví se, usměje a dá si kávu.
Ostatní kolegové se na něj tázavě dívají a on řekne:
Pánové, pomalu, ale opravdu pomalinku se zvedejte, hoří finanční úřad"

Můj MM měl na víkend odjet na pánskou jízdu, a teď mi sdělil, že se to ruší. A my se tak těšili s dětmi jak si uděláme segedín, budeme vegetit a zase nic. ☹

bay
autor
31. mar 2009

😀 😀 Elis tak super sen!! Total akcnak 😀 No snad ti uz buduci tyzden poviem ci si sa u mna trafila 😉
Leni ako to??? No tak si vezmi auto a nech on ide busom 😉 😎 Dost blbe s tym bratrancom 😔 Ale je fakt divne ze nasadi lieky a ani ju nevysetri 😠 😠
Mk je dnes uplne vzorny!! Este aj mojitko mi robiiii 😎 😵 😵 😀

bay
autor
31. mar 2009

Elis so segedinom mozete prist aj s detmi vegetit k nam!!!!

m311293
31. mar 2009

Leni, ale já nechápu proč jsem chtěla jet do Košic. A okamžitě nařiď svého drahému Vladkovi, ať neděla ofuky, nebo sednu na nějaký vlak a osobně si to přijdu vyřídit. A taky jestli tě neodveze atk zítra prohrajete ne 3:1 ale 5:0 a ještě si trhnete velkou ostudu. 😀 😀