Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
16. apr 2009

Tak som sa poriadne vykupala 😀 A ako spravna velrybka som sa neutopila 😉
Len som objavila novy problem... Ako sa strihaju nechty na nohach s velkym bruchom?? 😅 Budem musiet asi obrusovat skrabanim o strom 😀 😀

nada.hope
16. apr 2009

BAy 😀 😀 😀 😀 , k tomu strihaniu, mne to skusal strihat manzel, ale iba raz a potom to robila s radostou mamina, dokonca mi robila aj pedikuru.
Pekne ti to ubieha 😉
Babenky, ja sa tak z vas vsetkych vytesujem, ako tak pozeram uz je to tu skoro vsetko otehulkovane, ale tak to ma byt.
Sky gratulujem k tehu knizke, je to super. 😉
Mam z vas vsetkych taku radost, ani to neviem opisat slovami 😉
Opatrujte sa vsetky a zas ked budete mat nieco nove sa ozvem 😀 😀 😀

m311293
17. apr 2009

dobré ránko, dnes jsem doma, beru si dovolenou, sice mluvím, ale jde to ztuha, tak snad to do zítra rozchodím. MM je taky doma, tak se budeme spolu válet v posteli 😀 😀 😀

bay
autor
17. apr 2009

Elis, len prosim ta nanho nekric 😉
Nadi, no tak to u nas nehrozi ze by mi niekto strihal nechtiky na nohach, bo ja som desne stegliva a rehocem sa este nez sa niekto dotkne mojich noh a ked to urobi tak kopem 😅 😅 😀
Tak vcera Mk rezolutne zamietol, ze by princezna ostala doma 😢 😢 😢 Tak som si poplakala, tak aspon MK olutoval ze to zamietol tak hnusne 😠 😎
No a rano nebolo co doma na ranajky tak som sla cestou do prace do Carfu a kupit dve zemlicky mi trvalo pol hodinu bo ti inteligenti otvorili len dve pokladne a rady az v ulickach do polky predajne 😠 😠 😠 Keby som nebola taaaaaaaaaaaaaak hladna, tak ma ani nehne tam stat. Ale co uz ked jest treba 😀

weja
17. apr 2009

dobre ranko 🙂
teeeda Elis... sa nezdas... 😀 😉 tak si uzite ten den nicnerobenia... 😎 a hlasivky dalej pekne setri...
Bay, v neskorsom stadiu moze teply kupel vyvolavat kontrakcie, tak na to potom pozor... 😉

vcera vecer som tu este bola a teraz pozeram, ze mi nepridalo prispevok... 😠 co si uz tento kon dovoluje... 😖

inak, buduci tyzden mam dovolenku 😎 kedze zimna sezona skoncila, hotely su do konca mesiaca v odstavke, takze buduci tyzden pridem iba na 2 dni a potom az dalsi utorok 😵 sa tesiiiim, dufam, ze pocasie vyjde, pojdem sa k nasim opalovat na zahradu 😀 vcera mal dovolenku MM a bol u nasich pomoct mamine trochu v zahrade, a normalne prisiel domov krasne opaleny... 😲 tak to musim dohnat aj ja po troche 😀

bay
autor
17. apr 2009

Weji, neboj, to viem a preto sa macham vo vode ktoru MK povazuje za teplu a ja za ladovu 😀 takze to su take rychlovky a nevydrzim sa dlho rochnit 😉
Weji a co chces dohanat? Pomahanie v zahradke ci tu coko farbu? 😀

weja
17. apr 2009

no jasne, ze to opalenie 😀 😀 ale mozno chytim do ruky aj nejaku motyku alebo ryl 😅 ved pri pohybe najlepsie opaluje, nie? 😀 😎
ja zboznujem uplne horuci kupel, aky sa len da vydrzat 😵 ale minule som sa tam machala tak dlho, ze mi z toho bolo az zle na srdce 🤐 normalne mi zacalo buchat ako dive a tocila sa mi hlava, som sa bala, ze odpadnem... 🤐 no tak ma to preslo a mam zasa s kupanim na par mesiacov pokoj... 😀

bay
autor
17. apr 2009

Tak ja som sa este vo vani nevarila 😀 😀 Ale tiez sa mi stava, ze to prezeniem ale ja sa z toho 'len' vyhadzem 😉 😀 a potom sa idem zoskrabat z koze 😅

halienka
17. apr 2009

Ahojte babenky moje, a máme tu piatočéééék 😀 😀
Eliška, tak sa len pekne s manželom poťte 😀 ono to vraj pomáha aj v upevňovaní medziľudských vzťahov 😀 Dúfam, že ten hlas sa ti ešte nejako spraví, ale snaž sa pri tom "potení" nevydávať nejaké moc hlasné zvuky 😀 😀
Bay, no tebe nezostáva nič iné len každý mesiac kupovať o pol čísla väčšie topánky až do pôrodu 😀 lebo to strihanie nechtov je cez brucho sakra ťažké 😀
Weji, no kenečne si aj ty trošku oddýchneš, s tým rýľom to moc nepreháňaj, radšej to opalovanie, je pravda že pri robote dobre opáli, ale iba chrbát 😀 tak to kedysi aj moja známa brala, celý deň kopala v podprde v záhradke a večer nasadla na bicykel a hybaj ho na pohotovosť, pretože jej na tom chrbáte doslova navreli z toho opalovania pľuzgiere 😎 😀

m311293
17. apr 2009

weji, lenka má pravdu okopávat jedine s ochranným přípravkem 😀 😀

Holky, buďte v klidu, zatím jsem doma nevydala ani hlásek. je mi blbý vzít si NB do postele, stačí že ho tam má MM, já si vystačím s knížkou. už jsem stihla i přečíst noviny i časopisy, které mi jinak vydrží celý týden. Ale Mm měl jít dnes na školení až do zítra a marťa ráno skučela že už po 2 😠 nám zkazil víkend když nikam neodjel.

No jo, časy se mění, kdysi si mi to vadilo když každý druhý víkend někam jel a dnes když mi je to jedno ba se přímo těším, tak zase nikam nejede.

Ale zase můžu večer na masáž i na tu 90 minutovou, jen nevím jestli na shiatsu, nebo klasiku. nebyla jste některá na shiatsu, jaké to je?

m311293
17. apr 2009

na to jsem zapomněla, potom co mně při prvním porodu nacpali do horké vany, aby se lépe otevárala, jsem se nemohla asi rok koupat a i teď, po 15 letech to dělám vyjímečně

bay
autor
17. apr 2009

Leni, kupim si sandale, to bude lacnejsie 😀 😀 😀

halienka
17. apr 2009

Eliška, tebe tiež človek nevyhovie 😀 raz chceš aby bol doma a potom zase nie 😀 😀 vidím že sme obe pravé ženské 😀 😀 Eliška, a prečo sa odvtedy nemôžeš kúpať? Bol to vtedy tak zlý zážitok v tej vani? Veď sa vraví, že teplá voda tlmí bolesti, či to si mýlim? včera mi švagriná rozprávala ako rodila jedna jej kamarátka, že ju o pol jedenástej chytili bolesti a o jednej už bolo dieťa na svete 😀 taký pôrod by som chcela 😀 to mne aj bolesti pri hnačke trvajú dlhšie 😀 Ale že vraj je to na 90% rodové, čiže ako rodila naša matka, alebo sestry, tak budeme rodiť aj my.
Bay, ty máš vždy také skvelé nápady 😀 😀 😀

m311293
17. apr 2009

Leni to bylo za starých časů, kdy mi ještě chyběl 😀

mně v té vodě bylo strašně zle, bolesti mi to netlumilo, navíc, při kontrakcích mi chlap ždímal na hlavu ručník namočený do studená vody, prostě zážitek.
už si to švagrová ví, že si těhu?

bay
autor
17. apr 2009

😵 😵 No ja sice nemam po kom zdedit take rodenie, ale kludne to zahajim v nasom rode 😀 😀

halienka
17. apr 2009

Hej vie, už som musela s pravdou von, keď sedím každý večer na gauči zelená a bez pohybu 😀 je to podozrivé 😀 Tak sa potešila a ja som jej zas povedala, že bolo by fajn, keby pritlačila aj ona svojho frajera, aby sme kočíkovali spolu. Jej frajer je tiež takej ťažko nezávislej povahy, vravím jej, že ak bude čakať na jeho súhlas tak sa nikdy nedočká 😀 musí spravi len "nehodu" a on síce bude zo začiatku v šoku, ale potom si zvykne, veď tak to bolo aj s tým, keď mali začať bývať spolu, potom keď sa mal zoznámiť s nami ako s jej rodinou, všetko mu hrozne trvalo, lebo zo všetkého má stres že je to nejaký závažný záväzok 😀 ach chlapi 😀 No a tým pádom už to vie aj svokra a jej reakcia bola ako vždy úprimná: Jéžiš, fakt? No ale neteším sa! 😀 😀 No našťastie to potom dovysvetlovala, že sa nechce tešiť dopredu, aby sa nič nestalo 😀

halienka
17. apr 2009

Bay, a ako rodila tvoja mama?

bay
autor
17. apr 2009

Aj moja mama sa netesila 😉
Leni bolestivo 😔

halienka
17. apr 2009

No ono bez bolesti to asi nejde, ide len o to, či to trvá 3 hodiny alebo 2 dni 😝

bay
autor
17. apr 2009

Tak skor k tym dvom dnom 😠

weja
17. apr 2009

a je to uz overene, ze to s tym dedicnym trvanim porodu funguje...??? 😕 ak hej, tak mozem byt myslim celkom spokojna, u mojej mamy to bol celkom rychly priebeh - cca 5 hodin a bolo po vsetkom 🙂
ale ako by bolo potom mozne, ze jedna zena ma rozdielne porody - jeden v pohode a druhy zasa bolestivy a dlhyyyyy az strach... 🤐

halienka
17. apr 2009

weji, však preto som písala že v 90% to je tak, tých 10% je tých nevysvetliteľných 😀 😀 ale ja čo poznám pár prípadov v okolí, tak sa mi to fakt potvrdilo, dokonca aj sestry mali rovnaké pôrody, a to už majú každá po dve deti. No moja mama skoro 2 dni, takže mám sa na čo tešiť 😝 😀 A veď aj pri potrate sa mi to potvrdilo, keby nie epidurálu, ktorý mi dali po 24 hodinách, tak to trvá asi ďalších 24 hodín 😝

m311293
17. apr 2009

Leni ta tvoje švagrová je taky pěkná kecka, co? taky to mohla chvíli tajit, ne.

mar´tu jsem rodila asi 4 hodiny, ale já to nedkokážu určit, bo jsme šla do nemocnice když mi odešla hlenová zátka, ale proto že sloužila teta, tak mně tam nechali a dali kapačku na vyvolání, od té kapačky to byli 4 hodiny. Tomík to byl horší případ, 7 hdin od začátku kontrakcí, vypadalo že to stihnu za 5 hodin, ale jak byl velký tak se pomalu dostával dolu.

leni neuvažoval tvůj gyndr. o sekci?

halienka
17. apr 2009

Eliška, no zatiaľ nemal prečo, pri potrate to bolo jedno, tam nikto nezvažoval v akom stave je plod. A čo sa týka ženy, tak vždy je lepšie prirodzene, takže ťa nechajú pokiaľ nenastanú iné komplikácie. A pri normálnom pôrode uvidíme, viem že pri takýchto dlhých pôrodoch sa niekedy potom rozhodnú pre cisarák, keď už je vidno aj na miminku že slabne, že sa zhoršuje tep alebo odozvy srdca a pritom ženská ešte stále nie je dosť otvorená. Tak uvidíme. No moju mamu nechali vytrápiť a to nás čakala dvoch. No ale je zas pravda, že ja som sa rodila koncom panvovým a aj ma potom museli resuscitovať. Brácho bol v pohode. Tak uvidíme. 🙂

evitkamalicka
17. apr 2009

Ahoj kocky, co noveho?

ako sa maju tehulky?

skybaby
17. apr 2009

ahojte 🙂 teda babulky ja vobec netusim ako rodila moja mamina, tak to musim prezistit a dufam ze budem spokojna s vysledkom 😀 ten potrat sa asi nerata lebo tam sa mi pred polnocou odtiekla voda, rano zacali kontrakcie a este pred obedom bolo po vsetkom
na mna inak lezie nejake choroba, tak som nakupila homeopatika a dufam ze to prejde, dnes sa budem vecer kurirovat a zajtra chceme ist na vylet do viedne ... sa tesim ako mala ide do takeho morskeho akvaria 😀

halienka
17. apr 2009

Ahoj Evitka, no ja ako v prvom trimestri, každé jedlo predýchavam, furt sa mi chce spať a prsia keby mohli tak asi vybuchnú 😀 😀 ale teším sa z toho 😵 A ty ako, ako sa držkáte s Adamkom?
Sky, len sa veru poriadne polieč, najlepšie ľahnúť do postele a spotiť sa trošku. Dúfam, že ti to rýchlo prejde 😉

evitkamalicka
17. apr 2009

Leni my sa mame super, Adamko nam robi len radost

m311293
17. apr 2009

myslela jsem u toho prvního těhu, jestli jste s doktorem tohle neřešili., než přišel ten tragický konec. Kvůli tím zdravotním potížím, jestli porod nemůže mít neblahý vliv na tvoje problémy se střevy.

jasně, že fyziologický porod je vždy lepší, a taky mám pocit že těch sekcí je čím dál víc, ale jsou určité indikace, kdy je to lepší. ty taky asi nebudeš mít širokou pánev, co? 🙂
Ale vaše princezna bude mít kolem 3 kg a to se rodí dobře, teda tipuji, bo já pod 4 kg nejdu 😀

bay
autor
17. apr 2009

Tak MK tiez isiel zadkom napred ale relativne rychlo a bezproblemovo - na danu polohu 😒 Tak snad sa v tomto syncek nepotati. 😅 Ale inak moze but modrooky blondak po nom a hlavne nech ma zdravie po nom a nie po mame 😅