Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

nada.hope
16. júl 2009

Ahojte zlaticka,......................Leni pekny kocik a ak mozem ja k vajicku. 😉
My me kupovali trojkombinaciu a ako teraz hovorim, mat vtedy terajsi rozum, tak to urobim vsetko uplne inak. Kupim si iba hlboky kocik v ktorom sa malicka aj tak moc nevozila, lebo asi polovica deticiek nema rado vozenie sa bez toho, ze by nieco videlo a teda sme v tej skupine .............a radsej by som investovala do sportoveho, ale neva. A co sa tyka vajicka, tak my sme ho este ani raz nevyuzili, teda na cestu autom, ked chodime do Nitry tak berieme hlboky a ten si polozim vzadu na sedacku, malicka tam moze aspon buvat a urcite jej tam je lepsie.....dovod zda sa mi vo vajicku Ninka tak mala a strasne sa jej tam krivi chrbtica, okrem toho aj ked ju upevnim remenmi, vzdy mi ako keby z vajicka chcela ujst, a zda sa mi to dost nepohodlne, ale to nemusia byt vsetky vajicka, proste asi toto cam vajicko je nejake svihle 😅
My pouzivame vajko iba na krmenie teraz ked sme zacali s prikrmami 😀 😀 😀 😀 😀

nada.hope
16. júl 2009

A este nieco, je spusta mamiciek, ktore svoje ratolesti davaju do sportoveho uz v troch mesiacoch, ale to zasa nie je vas pripad, nakolko budete mat zimne deticky 😉

sonicka07
16. júl 2009

ahojte babulky. krasne fotecky ste narobili na stretku,krasne bruska a este krajsie maminy.
leni,pozerala som ten kocik,je pekny,len sa mi zda drahy na dvojkombinaciu. ale podla mna je najlepsie vidiet to nazivo. ja ked som pozerala kociky,sa mi vela pacili a potom v obchode nie. my vajicko dost vyuzivame,lebo vela jazdime a teraz ho mala pouziva aj na vozenie a ked ideme na nakupy. sportovy kocik mame od 6 mes ale zda sa mi to este skoro pre nu, ked sama nesedi. a neviem ci je sedacka 0-18, nevidela som taku,len do 13kg co je priblizne 1 rok. potom sa daju kupit sedacky od 1 do 4 rokov a od 4 vyssie alebo kombinovane. ok,koncim,lebo mala mi sedi na kolenach a vsetko docahuje. v robote som sa uz dostala do predosleho tempa,zatial to zvladame,len mala odmieta flasu a pri kojeni ma hryzie. 😒

halienka
17. júl 2009

Dobré ránko bambulky 🙂
Eliška, no to je podľa mňa ťažko sa nad také niečo povzniesť, keď ti zrazu zmizne chlap a ni telefón nedvíha 😖 ja viem že také veci robieva niekedy, ale ono na toto sa podľa mňa moc zvyknúť nedá, veď je to chlap od rodiny. Vôbec sa ti nedivím, že sa nad to nevieš povzniesť.
Vidím, že vaše skúsenosti s autosedačkami sú tak rozdielne, že fakt neviem podľa čoho sa rozhodnem 😀 asi to budem musieť risknúť a potom už uvidím čo naša malá bude uprednostňovať. Nadi, a tá vanička sa ti dá aj nejako bezpečne v aute upevniť, keď používaš tú na prevoz?
Soni, sú aj autosedačky 0-18kg, lenže tie sa predávajú len samostatne, nie v kombináciách s kočíkmi. V kombináciách myslím, že som videla len 0-13kg. Práve preto som uvažovala či nekúpiť len dvojkombináciu a autosedačku osobitne. Lenže ja sa bojím trochu aj tej váhy, šak mi stačilo, keď som si zdvihla vajíčko 0-13kg bez dieťaťa, s dieťaťom bude ešte ťažšie, a ja som teda neni zrovna moc vyšportovaná 😀 😀

sisipetka
17. júl 2009

dobre ranko kocky,
tak Leni mas o com premyslat 😉 My ked sme to kupovali, tak sme ani moc nepremyslali 😀 Vsetko vyskusame a uvidime 😉
Plavky sa pacili - vyzeram ako gulate slniecko a dnes ideme po praci troska k vode. Rano som nas zbalila, urobila hami, picla napoje do chladnicky a popoludni nasadnem do tatosa a idem pre MM 😉 Juj tesim sa, do vody moc ani nemusim, ale chcem si troska vystrcit nohy z tienia, nech v sukni nevyzeraju ako bledule jarne 😀
Sonicka, no malinka je iste poklad, ale to kusanie musi ist riadne na nervy. Akurat mi vcera svokra opisovala ako jej moj MM rozhryzol za mladi bradavku a tak ho odstavila 😀 Takze MM zistil po 32 rokoch zivota, ze co urobil a ake to malo nasledky na jeho vyzivu 😀 😎
Nadi a ked chodis sama autom s malou, tak kam ju davas? JA budem musiet vypnut airbag na prednom sedadle, kedze tam chcem mat vajicko...aby bolo mimi zo zaciatku pri mne. Potom ho presuniem dozadu....

sonicka07
17. júl 2009

lenka,kazda vanicka by sa mala dat bezpecne upevnit v aute. ale do tej vanicky sa ti vmesti mozno 4-5 mes a neviem ci ti bude chciet babo v nej lezat,mne mala niekedy nechce ani sediet. a potom to zabera vela miesta v aute. napr.nam sa ta sedacka osvedcila aj teraz ked sme isli na sk,lebo vanicku neviem ci zoberu v lietadle,malo by to byt skladatelne. ja som zobrala len sedacku a pouzivala som ju aj ako kocik celu dovolenku. mala je tam spokojna,lebo vidi aj mna aj okolie. ale onedlho zacneme pouzivat sportovy. vanicku nepouzivam uz od 4mes. ked sme sa vratili z dovo,tak bolo zle pocasie,tak som ju este vytiahla,to mala 5 mes,ale nechcela tam byt,plakala. tak sa fakt musis rozhodnut,lebo kazdy ma iny nazor a aj ine potreby. a mas pravdu,ta sedacka je tazka sama osebe. po porode som ju musela raz odniest v sedacke a skoro ma zlomilo v pase.
a potom ked kupis trojkombinaciu a malu mas v sedacke v aute a zaspi,tak ju nemusis vobec vytahovat,len ju das so sedackou rovno na kolieska.
my mame malu stale vzadu. manzel teraz chodi za mnou do roboty a ja malu krmim v aute. je to hroza,lebo mala sa tak narychlo nevie sustredit na kojenie,vymysla,vrti sa. vcera som veru musela aj odstrekovat,lebo som stale mala vela mlieka a 4 a pol hod vydrzat tak je ozivot. pomaly ju chcem aj ja odstavovat,lebo takto nemam cas sa ani najest cez prestavku a sme z toho obe vystresovane. oki,koncim,je cas sa dat dokopy a ist do prace. papa

sisipetka
17. júl 2009

tu je smutno, nikto sa s nami nebavi 😢
...a som uprazena vo vlastnej stave, uz chcem ist k vode...akurat som zistila, ze v tehu by som sa mala kupat maximalne v mori, aby som nieco nechytila ☹ Tak si budem aspon nohy mocit, ked inac nejde 😨

ellise
17. júl 2009

ahoj holky, dnes vyjímečně z práce, šéf vypadl a páteční odpoledne práci moc nesvědčí. 😀

Leni, asi fakt záleží na vašem životním stylu. Já byl malého v hloboké vaničce do auta prostě nedal kvůli bezpečnosti. My měli zvlášť kočár jen hluboky, s pořádnými koly do sněju a velkou vanou, já bych Tomáše do těch nových malých prostě na půl roku nedala. Když měl půl roku tak jsme koupil sporťák který se dal upravit i na hluboký, tak než se naučil sedět tak jsme to používali tak. Je pravda že on v kočárku nespával, já ho nechtěla učit na spaní v kočárku, na spaní je postýlka. A ten sporťák až do 3 let. Sedačku do auta jsme kupovali zvlášť.
Jak říkám záleží jak moc cestujete, po městě se pohybuješ s kočárem, dojedeš všude, nepotřebuješ vajíčko, ale cestování jedině to. A když někam pojedeš na výlet stejně musíš vzít kočár. Jiné je to ve velkém městě, kde se musíš pohybovat autem a ještě pak skládat kočár. U kočáru se hlavně dívej jak lehce nebo těžce se dá složit a jak se vejde do auta.

sisipetka
17. júl 2009

V jednom urcite suhlasim s Eliskou - tiez, ked sme vyberali kocik, tak priorita bola, aby sa to zmestilo cele do kufra. A vajicko je pre mna samozrejmostou, hlavne vo velkom meste...kde sa pohybujem casto autom.
...Tebe je super, ze sef vypadol z prace, ja mam tu smolu, ze ten moj sedi so mnou v kancelarii a dnes sa mu odtialto moc nechce 😠 Ale nevadi, kazdy tyzden si berie po 2 dni dovolenky, tak to si potom uzivame 😎

ellise
17. júl 2009

Peti, ale sluníčko je kulatý 🙂 žádná placka. Ještě mi holky poraďte. Máte na slovensku nějaké webovky, kde je přehled všech zajímavostí. v českuje například www.kudyznudy.cz

koukněte na http://www.kudyznudy.cz/cs/soutez/ceny-kudy-z-n... na absolutní vítěz kategorie

sisipetka
17. júl 2009

Eliska 😀 - beriem, ze je gulate 🙂
...my mame napr. www.kamdomesta.sk

sisipetka
17. júl 2009

papa kocky, idem domenka - boli ma hlavka, takze asi nove plavky nepredvediem 😖
pekny vikendik 🙂

inneska
17. júl 2009

ahojte babulky 🙂

tak sme už doma, boli sme dlhšie v nemocnici, kôli vyšetreniam srdiečka, ktoré dopadli výborne, tak sme zdravučký 😵 😵
moc vám dakujem za všetky gratulácie a priania 😉 😉

a čo sa týka pôrodu, odrodila som si to normálne 😅 prenášala som 6 dní, moc sa im do vyvolávačky nechcelo, až ked sme to začali riešiť cez jedného doktora, neviem na čo stále čakali(mi to prišlo, že pokial nemáš zaplateného doktora, tak na teba kašlú 😒 )..aj napriek tomu, že im utz ukazovla 4,4kg...a nakoniec sa im sekol o 0,7kg 😠
tak o 8h som dostala vyvolávačku, o 11h som bola na 3 prsty, tak som sa zbalila a šla na 3.poschodie do pôrodnice..do 12h príprava a čakanie, bolesti som mala slabé ako pri MS, o 13,30 prišiel manžel, o 14h vyšetrenie, bola som vraj na 6 prstov podla dr. Nižňanskej, podla iného dokiho(neviem meno)len na 4 prsty(a pichli mi vodu, a oxík), či chcem niečo od bolesti...nechcela som, ved mi nič nebolo...ale po oxíku to začalo..o 15h prišli najväčšie bolesti, tak som zapýtala epi..prišli asi po pol hodine, pozreli a vraj je neskoro, že už rodíme...a tak o 15,43 bol už Erik na svete...tlačenie bolo max. vyčerpávajúce, ku koncu som už nevládala, tak mi ešte sestrička tlačila na brucho...nástrih bol, a tuším na 2x ma nastrihávala(2x zväčšovala nástrih), potom to šitie nič príjemné, ale dalo sa to zvládnuť..ale bola som viacej ubolená a vyčerpaná, ako po prvom pôrode...

ellise
17. júl 2009

ahoj holky, už jsem taky doma, Leni snad nepracuješ?

Inneska, blahopřeji k miminku, je to řádný chlapík, bylo to náročný, já vím co je rodi 5 kg dítě, někteří doktoří jsou hajdaláci, nechají maky rodit takové cvalíky a pak se diví.
Ale nejdůležitěkší je že jste oba v pořádku

halienka
17. júl 2009

Ahojte babenky moje 🙂 no ja dnes nemám šancu sa ani poriadne pripojiť. Doobeda som tu mala na návšteve bráchu, potom rýchlo do roboty a v robote akýsi frmol, veď som sa nezastavila do fajrontu, skoro ma kleplo od tepla a únavy. Neviem čo všetci nie sú už na dovolenke a nedajú mi pokoj 😀 😀 No ale zase som na seba pyšná, lebo som získala dobrú zákazku a na druhej ešte lepšej pracujem, dúfam, že sa mi podarí zákazníčku spracovať 😀 😀
No babky, verím, že 5 kg dieťa sa moc dlho vo vaničke voziť nedá, dúfam, že naša žubrienka až taká veľká nebude a aspoň do jari vydrží vo vaničke. Ale do auta asi fakt kúpime tú autosedačku, predsa len mi to príde bezpečnejšie, aj keď viem že niektoré deti v nej plačú. No uvidíme.
Peti, zas tá hlavička makovička ťa máta? To je fakt ako najust, a tieto teploty ti isto nepomáhajú. Dúfam, že ti to čoskoro prejde. Omoč si aspoň tie nôžky vo vode, ja sa tiež bojím vliezť na kupku do vody teraz, ale aspoń tie nohy...MM bol dnes na kupku, tak som mu ticho závidela, ja pracujúca žena 😀
Ineska, tak to ťa obdivujem, klobúk dole, že si to takto dobre zvládla, ja si to teda neviem ani trochu predstaviť. Sa čudujem, že to doktori riskujú, keď vidia že dieťa bude veľké, veď aj 4,4 kg je už dosť a keď sa vezme do úvahy, že sono sa môže mýliť - koľkým sa to už stalo - tak sa veru čudujem. No hlavne že ste v poriadku obaja a zdravučkí 😵 😵 Teraz si už len pekne užívajte jeden druhého 😵

halienka
18. júl 2009

Dobré ránko babky 🙂 No pozerám, že dnes tu asi bude ticho 😀 všetky ideme variť, upratovať... 😉 Tak prajem všetkým krásnu sobotu 😵

weja
18. júl 2009

pekný víkend všetkým 😎
všetky ste asi niekde pri vode, čo...? 🙂
Inneska, super, že si to tak zvládla na jednotku, ale ešte lepšia správa je, že je Erik úplne zdravučký 😵 takže teraz si už môže vydýchnuť a vychutnávať malého drobca doma... 😉

Leni , no holky ti podali vyčerpávajúce info ohľadom kočíkov a sedačiek... tiež som sa snažila zapamätať si z toho niektoré podstatné veci, ale asi je to ozaj tak, že 100 ľudí = 100 názorov... každé dietko je individuálne a či si sa rozhodla správne aj tak zistíš až neskôr...

Peti, takže si sa kúpať včera vôbec nebola? ☹ tá hlava je ale sviňucha zákerná, vždy sa pripomenie vtedy, keď sa to hodí najmenej... 😠

my sme sa včera okúpali, vyslnili sme sa... 😎 večer sme ešte skočili s kamošmi na terasu na chladené pivko... no super sme si oddýchli... 😵
inak tu sa už začalo akosi mračiť, tak ktovie, čo z toho bude... 😕 ale dusno je stále, takže isto nič dobré... 😅
pekný zbytok víkendu 😉

nada.hope
18. júl 2009

Ahojte zalticka, tak my uz tu mame po burke, par zlomenych vetvi, nejake ladovce ale inac pohoda, ale vonku by som zrovna vtedy nechcela byt, bolo to ako z hororoveho filme 😝

halienka
18. júl 2009

Ahojte babky, no my sme sa vybrali na kupko o desiatej s tým, že zachytíme ešte posledné slnko. Zobrali sme aj synovca Lukiho, ten bola taký šťastný ako blcha 😀 MM ho učil trošku plávať. No ale už okolo pol tretej sa to začalo zaťahovať, tak sme o nejakej tretej zbalili uteráky a hy baj ho domov. No a dobre sme urobili lebo niečo po štvrtej už aj tu začalo liať a poriadne, a ešte stále leje, takže Weji, asi to nebude dlho trvať a bude to aj u vás. 😉
A v telke ukazujú že mimoriadna správa, v Trenčíne na festivale Pohoda zvalil prudký vietor veľký stan, jeden mŕtvy, desiatky zranených 😔

halienka
19. júl 2009

Dobré ránko babky 🙂 tak to máme ale hnusné ráno čo? Teda aspoň u nás leje ako z krhly aj celú noc lialo, všade okolo je plno vody 😝 idem hádam žehliť aby som ten škaredý čas nejako zmysluplne využila 😝 😀

sisipetka
19. júl 2009

ahojky kocky,

pekny vikendik este zelam, na chvilu som sa odtrhla - MM vari 😉
Inneska este raz gratulujem a klobuk dole, riadne si sa namakala - ti nasi dr. ani za minute slovo nie su 😠
Kupat som sa nebola, kedze hlava bolela az do vcera vecera 😠 - v piatok som sa z toho opat rozplakala 😢 Keby len bolela, ale mne je z toho na zvracanie .... proste parada. Ale vcera vecer povolila a potesila nass bobulka, uz ju cez ten pristroj perfektne pocut, tak sme od dojatia vcera pocuvali ako jej krasne bije srdiecko 😵 Zaroven mame do utorka psika, tak je o zabavu postarane...ale nastastie je dobrucky a nerobi uz neplechu 😉
Tak ja idem este prat a dnes mame za ulohu rozpoctovat dom a napisat nejake ziadosti na stavebko. Do konca leta uz ma byt elektrina, tak sa sice nechcem predcasne radovat, ale na jesen by sme uz mohli zacat troska stavat..
papa a vidime sa zajtra 🙂

halienka
19. júl 2009

Ahoj Peti, tak to snáď nie je ani pravda s tou tvojou boľavou hlavičkou makovičkou 😖 ako to že ťa tak veľmi bolieva? Možno by nebolo odveci povedať to gyndošovi keď najbližšie pôjdeš, že či by nevedel niečo poradiť, veď to už sú pomaly také migrény keď sa ti aj zvracať chce. Sa ti nedivím že ti je z toho do plaču, veď ja mám problém vydržať pol dňa bolesť hlavy a nie to pomaly 2 dni, veď to je na nervy ☹ . Ten Panadol si neskúšala?
Držím palčeky, aby sa vám to s tým domčekom už rozbehlo 😉 snáď sa tí elektrikári trošku pohnú 🙂 a v tom rozpočte radšej preháňaj, nám to veru vyšlo kapánek viac ako sme predpokladali, ale to vraj každému 😀

sisipetka
19. júl 2009

Leni k Dr. idem vo stvrtok, tak sa mu chystam riadne vyzalovat ☹
Prave som dopiekla troska marhulovej bublaniny, pes konecne zalahol a oddychuje a my s MM vypisujeme ziadosti na urady. Ale jasne, ze sa to nezaobide bez malej nervozity na oboch bojovych frontoch (M a Z) 😀

ellise
19. júl 2009

Ahoj holky, tak u nás pršelo celý víkend, byli jsme na chalupě a blýskalo se, ani internet nešel, tak jsem se nemohla připojit.

dnes je hezky ale chladno, já vařím a peču chystám na dovolenou.

Leni, sedačku do auta určitě, ale nemusíš si kupovat takovou co bude pasovat na kočár, ta je určitě dražší.

weja
20. júl 2009

dobré ránko 🙂
ako ste víkendovali?
Peti, len sa pekne vyžaluj, som zvedavá, čo ti povie... 😕 ja som mala rovnaké problémy a nevedela som si s tým rady, takže by som bola rada, keby na to existovala dáka pomoc...

Eliška, kam idete na dovolenku?

Leni, kocúra máte ešte doma? Ten náš sa chudák stratil na 4 dni 😔 už sme boli z toho nešťastní, ale potom sa včera z ničoho nič objavil, ako keby sa nechumelilo 😅 nechápem, kde sa tára, veď je kastrovaný, tak by mal sedieť doma... 😠

halienka
20. júl 2009

Dobré ránko babky 🙂
Weji, áno, kocúra ešte máme, včera sa vraj v noci pošablil z konzervy, ma dnes stihol informovať švagor 😀 ale ja som mu 3 dni konzervu nedala, bo švagriná mi zakázala, tak asi ťažko 😝 Skôr z toho že 3 dni žerie furt tie isté granule, koho by z toho už nenaťahovalo 😝 😀 Dnes chodil a obtieral sa tak okolo mňa, chudiatko moje, asi bol vyhladovaný, no nemohla som mu nič dať, lebo to zas švagriná že diéta, tak chúďa smutné si ľahlo ma parapetu a tam smutne kukalo na mňa ☹ Weji, no ten váš asi našiel niekde brloh myšiek tak ich tam 4 dni kántril 😀 😀 hlavne že sa vrátil a je v poriadku 😉 Aj ten náš je kastrovaný, ale teda vyzerá tak že kebyže nechám otvorené okno alebo dvere, tak dlho nerozmýšľa a raz-dva je fuč 😀 Inak aj mne je dnes nejako divne, neviem čo z toho bude...Včera sme boli na večeri v meste, dala som si svoj obľúbený steak, veď ten mi nikdy nič neurobí 😖 ale dala som si tiež akési jahodové mochito (to ma Bay nalákala na to mochito 😀 ) a zdá sa mi že nebolo také dobré ako v Blave a veru neviem či mi ono zle neurobilo 😝

weja
20. júl 2009

no niekedy sú tie zvery také pahltné, že im z toho príde až zle... 😅 MM dal raz nášmu smotanové zemiaky 😅 lebo že naňho hádzal smutné oči, tak sa s ním MM podelil o večeru... Richard to síce spráskal, len sa po nich zaprášilo, ale ako do rána vyzerala tá izba, v ktorej spával... 🤐 - ani nechcem hovoriť... 😝
Leni, tak si dnes šetri žalúdok, navar si dáky dobrý čajík, aby ti to prešlo... nech nenasleduješ príklad vášho kocúra... 😀 😉

halienka
20. júl 2009

Weji, neboj, budem sa šetriť 😉 🙂 No náš kocúr teda požerie aj kadejaké muchy a všetko čo lieta, sa niekedy smejem, že je taká živá protihmyzová sieťka 😀 😀 tak ktovie čo včera kde ulovil, a inak viem že mu švagriná včera ráno dala krupicu (tak konzervu určenú pre mačky mu nedá ale dá mu krupicu 🙄 ) a potom že šablil. Mačky pokiaľ viem, moc klasické mlieko nevedia dobre stráviť. 😝 Weji a si v robote? Kedy idete na dovolenou do toho paríža?
Ja som tiež už dnes v robote, kolega má dovolenku, tak teraz dva týždne budem chodiť normálne na celý deň ako kedysi.

weja
20. júl 2009

Leni, odchádzame 30.7. 😎 dúfam, že nám vyjde počasie, nech nemusíme kupovať pršiplášte 😅 už sa aj celkom teším 😵 len dúfam, že to v pohode zvládneme, lebo ja cestovanie až tak veľmi nemusím... 😅
ale teším sa už hlavne na našu pravú letnú dovolenku 😎 ale to budem musieť ešte do septembra počkať... ale už na tom kúpalisku v piatok ma chytila taká dovolenková nálada, že neviem-neviem, ako ešte mesiac a pol vydržím... 😅
no vidíš, ako je to s tou robotou - keď si niekto potrebuje zobrať dovolenku, vtedy sú im tí ľudia dobrí, ale inak by to skresali ako sa len dá... 😠 😖 a chcelo sa ti ráno vstávať...? 🙂 človek si od toho rýchlo odvykne, čo? 😀

sisipetka
20. júl 2009

Ahojky kocky,
hlasim sa z domu z postele. Vcera ma prepadla nejaka nadcha a dnes citim, ze bude hlava opat boliet 😅 , tak som preventivne ostala robit z postele. Hafan lezi pod postelou a tiez je spokojny, ze sme ho nenechali sameho doma 😀
Leni, ale Mojito musis iba matove 😉 - jahodove to muselo byt hrozne, ani sa necudujem, ze Sonicka protestuje.
Weji aj my ideme 30.7. na dovcu - troska do Strby a na vylety okolo, tak dufam, ze mi prospeje zmena pocasia i prostredia 😉 a na letnu dovolenku sa vam pribalim do kufra 😀
Inac bobulka ma vcera prvykrat kopla tak, ze ma myklo a ked som sa dotkla brucha, tak to krasne bolo citit. Aj MM ju stihol, potom si dala pokoj a opat oddychuje a plava 😵
Mam otazku: mavali ste niektora v noci krce? Ale nie tie v nohach, ale pri brusku, tam kde su vajecniky. normalne si musim v noci davat pozor, ze ked sa otacam, tak dostanem bud na pravo alebo lavo taky prudky krc, ze sa potom pomaly vystieram. Mam pocit, akoby sa mi tam chcel roztrhnut sval 😅 😖 No moj dr. si bude musiet vo stvrtok dost vypocut. Toto tehotenstvo je nielen o strachu, ale aj neskutocne tazke a lepi sa na mna uplne vsetko 😠 No ale pre bobulku vydrzim cokolvek.