Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

danka24
20. aug 2009

weji sexovat sexovat a sexovat a prijmat spermijky do vnutra a nevypustat ich 😀 😀 ..

bay
autor
20. aug 2009

Weji, mne zabral na podvedomie zapal mocaku 😅 fakt som tehu necakala 😉 ale to asik nie je naj sposob 😅 😎
Dani, ved ja nehovorim, ze je to vela. Len neuveris, ale narastlo mi bruseno 😀 😀 😀 Budem sa musiet dat na dietku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bay
autor
20. aug 2009

A vykladat nohy na stenu 😀

danka24
20. aug 2009

bay presne 😀 😀 u nas zabralo asi ze osudnu ovulku sme boli akurat u noveho dokiho a na prekvapenie povedal ze laparka a bola akurat aj ovulka takze sme ju postrasili a mm akurat bol invalid ho strasne boleli krize .. takze viac menej mam na tom uspech ja 😀 😀 😀

skybaby
20. aug 2009

weji u nas na podvedomie zabrala lyzovacka, vela sme lyzovali, jedli a pili a saunovali a nebolo keby mysliet na tehu ... ale uznavam ze akurat teraz nie je zrovna lyziarska sezona 😀

bay
autor
20. aug 2009

Ale mozno v Jasnej by to slo 😅

danka24
20. aug 2009

no v Jasnej urcite 😀

denne73
20. aug 2009

Ahojte dievčatá. Ďakujem za privítanie.Všetkým vám zo srdiečka želám aby vás už naveky všetko zlé obchádzalo a aby ste sa všetky tešili zo zdravučkých detičiek.Ďakujem vám za psychicku podporu. velmi sa toho zákroku bojím,ale dufam, že to všetko napokon zvladneme.ďakujem halienke že ma medzi vás pozvala.Ešte raz všetko dobré.Denisa

sisipetka
20. aug 2009

Weji, u nas zabrala troska drastickejsia alternativa - operacia kolena 😀 Neriesili sme nic, len tak sa pomilovali (podotykam, ze s nohou vylozenou na MM, kedze sa nedala nikam odstavit 😀 ) a ups ho, bobulka je na spravnej ceste prist ku nam do domceka 😉 A presne, u mna to bola ako psychika - nebyt kolena, tak som podla mna teraz uz na pravidelnej poradni u psychosa 😖
Deniska drzime palceky, vsetko zvladnes - ja som prezila cisarak so zobudenim, ze mimi uz je v nebicku 😔 Vsetko bolelo, boli do dnes...ale musime ist dalej, nasi muzickovia nemaju radi, ked sme nestastne a smutne ....
Zajtra pripravujem doma PC a pisem novinky o Miskovi. A ked to Kamilka stihne do 15tej, tak v robote otvorime sampus 😎 🙂

ellise
20. aug 2009

ahoj holky, jen na chvilku jdeme na koupák, Bay, tak to fakt vypadá na zítra, dej večer dlouhou procházku, potom trochu sexu, a třeba to půjde i bez vyvolávačky. Ono to není moc příjemný, a někdy je to na dlouho.

Myslím na tebe a ať to máš co nejdřív za sebou. A jestli vyhraju anketu, tak ruku tvého Míši, vyměním za láhev Portského

skybaby
20. aug 2009

ja som uplne zabudla na nase tipovanie ... kto tipoval 21.???

denne73
20. aug 2009

Ahoj Peťa. Tak mna čaká vyvolávaný spontánny pôrod, tak preto sa tak bojím. Bude to Košiciach _šaci na sukromnej poliklinike u mudr. Dosedlu-taky mladý chlapík ktorý mi pripomína Ďura Mokrého. Verím ,že budeme v dobrých rukách. na ultrazvku nám stále hovorili, že všetko vporiadku a potom bum-genetika
Presne tento odbor študujem teda pychopediu-ment.postih.deti. nebudeš mi veriť, ale celý čas som sa tohoto obávala, alebo som to asi cítila.stále mi ubehnu myšlienky, že čo ak sa mýlia.No hned na to si odpoviem že genetika sa asi nemýli.ak by ste niektorá poto potrebovali poradiť s drobcami obráťtesana mna mám skusennosti.hehe 😉 😉
Pracujem ako učitelka v mš a prešlo mi rukami vela nezbedníkov. Inak mám 36.r a mám dvoch synov 13.Sebastián a 11.r Samuel.Bývam v Prešove.

sisipetka
20. aug 2009

Jani, ja som davala 20.8. - tak mozno sa Misko este umudri 😉
Danka dakujeme, ze sa mozeme obrati na Teba - myslim, ze to budeme niekedy potrebovat 😉
...ja som pri porode nemala na vyber, bola som v 40 tt, malemu nebilo srdiecko a chceli ho zachranit 😔 ...ale zvladnes to, uz mas 2 deticky, tie ta lubia a potrebuju ta 😉

skybaby
20. aug 2009

ono denne to ma urcite tazsie ako tie z nas ktore sa nemuseli rozhodovat ... nase pipinky sa proste vypytali na svet a nikto ich nevedel zastavit ... ani ja a ani lekari sme nedokazal nic urobit ... ale aspon som o nicom nemusela rozhodovat
denne ty to mas fakt tazke ze si musela urobit to rozhodnutie, aj ked si vlastne nemala a nemas ziadnu inu moznost ... ale zvladnes to, nic ine sa neda robit 😒
a este stale mozes mat babatko ... ja mam 32 a este sa okrem barborky chystame aj na dalsie deturence 😉

halienka
20. aug 2009

Bay, no teda, tak to držím palce na zajtrajšok a budem strááášne moc na teba myslieť 😉 🙂 Ja som ešte pred tými dvoma rokmi ležala s jednou čo ju zobrali do nemocnice, že budú vyvolávať, ale až na druhý deň mali a ju to v noci chytilo spontánne 😀 😀 😀 možno aj na teba to tak príde 😉 😀
Deni, inak aj ja som ročník 1973, čiže tiež budem mať teraz v septembri 36 r. a to čakám svoje prvé miminko, teda ak nerátam to o ktoré som bohužiaľ prišla tak ako ty. Je to naozaj niekedy neuveriteľné, tie zhody náhod, až sa človeku nechce ani veriť, že to je len blbá náhoda, že teda zrovna ten obor študuješ a také niečo sa ti prihodí. N to sa nedá nič iné povedať len že život je ku..a, nechcem škaredo rozprávať, ale niekedy to najlepšie vystihuje. 😝 Inak je to zvláštne že na sone nič nezbadali, ale asi nie každá porucha sa tak skoro prejaví aj fyzicky na bábatku. Nevyznám sa v tom moc. Ale jednoznačne na amniocentéze tieto poruchy práve sledujú a vedia určiť presne.
A bábatiek ešte môžme mať všetky kopec, moja bávalá šéfka mala v 40-tke tretie vytúžené dievčatko, a tiež som tu už kedysi spomínala príbeh ženy (to my rozprávala sestrička od gynekológa) dlhé roky nemohla mať deti a v 36 r. to vzdala a adoptovala si jedno dieťa a pár mesiacov na to otehotnela a potom znovu a znovu...čo vám povie, teraz má jedno adoptované a 4 vlastné 😀 😀 5 maličkých detičiek sa jej tmolí okolo nôh 😀 😀 to sú tie paradoxy života. 😝

bay
autor
20. aug 2009

Elis, prechadzku sme uz dali, hopsam na lopticke. Obcas ma tak desne a divne zaboli podbrusko (tak tipujem ze asik to je ono), ale je to zatial tak max 2x do hodiny a nepravidelne. Tak uvidime ci sa to do rana rozbehne alebo nie 😉 Uz som dala aj horucu sprchu 😉 a skrotila bujny prales 😅
V com je ta vyvolavacka taka zla? Ani neviem ci to chcem vediet 😅 Ved zistim 😀 🤐

Denisa, budem na teba v pondelok moc moc mysliet. 😔

Niekto tu bol na 21. 😒 ale nepamatam kto 😅

halienka
20. aug 2009

A ozaj, hodila som nové foto môjho bruška 😉 🙂

bay
autor
20. aug 2009

Leni, no mala by si viac jest, ved ta tie sparatka za chvilku neudrzia!!! Ale brusenko je uz pekneeee 😵 😵 😵 Sonicka si to tam isto plne uziva 😉

bay
autor
20. aug 2009

Takze Elis davala 21 😉 takze na september kupujem portske 😉 😵

halienka
20. aug 2009

Bay, šak jem, ja neviem kam to ide 😀 😀 tak som sa tešila že celkovo priberiem a nič 😝 😀 No a ty pekne pokračuj v pohybe, aj keď nie náročnom ale v nejakom hej, aby sa to rozbehlo. Aj ti tvrdne bruško? Vraj by malo...

denne73
20. aug 2009

Ďakujem Bay.V pondelok mám o 7.h príjem.Tak neviem kedy to presne budu robiť. ja verím ,že už v pondelok, chcem ,aby to už bolo za mou. Budem aj ja na teba myslieť. 😉 😉Teda na vás

danka24
20. aug 2009

ahojte bay hopsa hopsa .. 😀
leni no ty mas uz pekne brusko to ja mam oproti tebe male.. 😕

danka24
20. aug 2009

denne zvladnes to urcite aj my budeme na vas mysliet.. 😵 😵

denne73
20. aug 2009

Ďakujem Danka.

bay
autor
20. aug 2009

Leni tvrdne ako sialene 😵 No dnes ma MK poslednu sancu na tutu mutu na 6 tyzdnov 😀 😀
Inak viete ako cernoch vystraja pri mojich kontrakciach? 😀 😀 😀 Ostatok je v poho, len ona stresuje. Zlaticko 😵

Tak sa mi tu pekne majte, hladkajte bruska a vidime sa o par dni 😵 😉
Deniska, drz sa 😔

danka24
20. aug 2009

bay to uz akoze odchadzas do porodnice???? ved kto tu bude pisat ked tu nebudes??co keby si si zobral pc do porodnice a pisala nam ze ako sa mate a podrobnosti..? 😀 😀

sisipetka
20. aug 2009

Leni brusko je paradne, len aby si to na tych nozkach udrzala vztycene 😉
Kamilka, tak uz to ide - rano cakam sms, ze uz ste rozbalene kinderko 😵
Dani pockaj ona bude tolko smskovat, ze ja nebudem stihat na MK aktuality nahadzovat 😀

danka24
20. aug 2009

peti tak to som zvedava.. 😀 😀

ellise
20. aug 2009

bay, zdá se že se to rozbíhá, 😉 Možná to stihneš ještě dnes. Ta vvolávačka nebolí, ale je tam strašně rychlý nástup kontrakcí, takže u normálního průběhu by to bylo, prvně jen sem tam, potom po dvaceti minutách ale slabé, a postupně se zesilňují a zkracuje se doba mezi kontrakcemi.
Při vyvolávačce je rychlý a intezivní nástup, nic, nic a pak hned silné po 10 minutách a na tu bolest prostě nejsi připravená.
Protože tě čeká nejspíš porod v noci nebo brzo ráno, doporučuji jít si lehnout a spát co to jde, aby si měla na porod sílu. Si poměrně hubená, mimčo vypadá tak na 3,5 kg, bude to těžký. Je mnohem lepší když kontrakce nabíhají ráno, to je ženská vyspaná a má sílu, ale ty noční porody jsou hrozně unavující. Mezi kontrakceme hodně choď, nesedej si, ať je tlak co největší a jseš co nejrychleji otevřená. Mně doporučovali dřep na široko, tam je největší tlak.
Kami, bolet to bude, ale nic netrvá večně a ber to tak že to jedenou skončí a že to prostě musíš přežít. 🙂 Ber to tak. Pan Bůh tvrdí, že rodíme v bolesti protože jsme si kousli do jablka poznání, antropologové zase že je to kvůli tomu že chodíme po dvou.

sisipetka
20. aug 2009

Eliska, tak toto bolo napisane ukazkovo. Ked pojdem na rad ja, tak si vypytam od Teba povzbudenie 😉
Dobru nocku, ideme sa s bobi ulozit...