Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

nada.hope
23. aug 2009

Ahojte zlaticka,................ som doma a nemam do coho pichnut, malicka spinka a manzel siel za svokrou do Nitry, ja som uz skoro tyzden nejaka chorlava, tak sa radsej liecim doma varenym vinkom 😀

Ako sa mate? Denka urcite to je teraz pre vas s muzikom velmi tazke, ja som sice nezazila to co vy, ale ked mi doktor povedal ze nevidi ziadnu akciu, tak som mala teda vselijake myslienky. Do roboty sa mi nechcelo ist ani nahodou, ved co by o mne hovorili, deticky v mojej pritomnosti boze chran, to by som asi nezvladala a teda doktorka mi dala pn mesiac a to mi uz riadne liezlo na palicu,............stale dookola preco ja a co som urobila zle,.............no bolo to zle, ty si na tom asi podobne....................mozno horsie ☹ 😢

Teraz ma neukamenujte, ale ja som sa s manzelom rozpravala, co keby malo nase babatinko downa, co by sme robili, a dosli sme k nazoru ze by sme asi take babatinko nechceli, mozno sme preto zli ludia, ale neviem si predstavit, ze moje dieta nevie o tom ze zije, predsalen taki ludia nemaju normalni zivot, maju svoj svet v ktorom ziju a raduju sa, vsetko by sme museli zmenit, uz nikdy by to nebolo take .........Ludia s downom sa ani nedozivaju vysokeho veku a neviem si predstavit prezit svoje dietatko.
Ja viem, ze taki ludia su zlati aj deticky tu na konikovi su velmi zlatucke, castokrat ani nie je poznat ze maju downa, ale ja by som nemohla ☹ ☹ ☹ dakujem panu Bohu ze mam zdrave dietatko...........
Deni strasne ti zelam, aby to vase vytuzene babatinko, ktore tam hore este na vas pozera a chysta sa prist k vam bolo zdrave, stastne a vy spolu s nim 😵 😢

denne73
23. aug 2009

ahoj nada. nie určite ťa tu nikto neukamenuje. ja svoje dieťatko nekonečne lubim aj ked viem ,že už má pred sebou len 1 den života pretože už zajtra sladko zaspinká naveky. taktiež nedokážem priviesť ho na svet s tak strašnou diagnozou. okrem toho tento ale aj iné postihy študujem a od začiatku som sa bála aby nebolo choré a pozri sa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Ja neviem či som to tušila či ako. verím len že čoskoro dokážem môjmu manželovi porodiť zdravé bábetko. Ja už mám dve deti-chlapcov z prvého manželstva, teraz je to moje druhé.Vydávala som sa len nedávno 1.8 2009.Môj manžel je najužasnejší človek na svet a ja ho chcem urobiť šťastným tatom. ozvem sa vám ked sa vrátim.deny

nada.hope
23. aug 2009

Deni budem na vas mysliet drzkaja sa ☹ 😔

halienka
23. aug 2009

Nadi, jasné že ťa nebude nikto kameňovať, to všetci si hovoríme, že nie pokým sa nám to naozaj nestane a nepodozvedáme sa všetky fakty o tej diagnóze. Potom už človek na to hľadí inak. Veď je ťažké žiť aj s omnoho ľahšími chronickými chorobami a nie to také závažné aké je Dawn napríklad. ☹
Deni, ja ti strašne moc držím na zajtra palce, aby to prebehlo čo najľahšie a najrýchlejšie, a keď sa ti bude dať, čím skôr sa ozvi. Verím, že keď prejdeš touto ťažkou situáciou, už ťa potom bude čakať len to lepšie a určite sa ti podarí ešte priviesť na svet zdravé bábatko. Ako vidíš, nám všetkým sa to tu postupne darí, takže tebe tiež určite. 😉 🙂

denne73
23. aug 2009

Ďakujem Leni.Ak chceš budem mať pri seba mobil moje čísloti pošlem cez internu poštu chytaj pa

sonicka07
23. aug 2009

denne73,drzim strasne palceky,aby si to zvladla. som si spomenula na moj pribeh. trvalo to tiez par hodin,zabrala az druha tabletka a potom zas placenta nechcela vyjst,takze ma museli tak ci tak na druhy den operovat... 😒
miskovi prajem krasny zivot. zajtra rano letime na sk a muz uz krici na mna,nech idem krmit malu a ja som si do toho chaosu spomenula na bayku,takze mam obrovsku radost,ze je uz malinky na svete a vsetko je v poriadku.
majte sa vsetky krasne. za dva tyzdne som spet. idem si uzit slniecka na slovensko. papa

denne73
24. aug 2009

Ahojte. myslite na mna držte všetky palce. keby ste ma videli, som bldedá ako krieda. ozvem savámapapapapaap

danka24
24. aug 2009

denne drzkaj sa caka ta tazky den .. myslime veelmi na teba 😔 😔 😔
haloo dobre ranko dievcence a deturence 😀

weja
24. aug 2009

dobré ránko po víkende 🙂
Deni, budeme na teba myslieť, drž sa!!!! 😔

haló, haló, nespite... či takto za pondelka sa vám nechce písať? 😅
Dani, ako sa máš? Klárka rastie? 😵

danka24
24. aug 2009

wejka no aojkyy no klarka rastie pribera .. za tt co nebol mm doma sa mi zvacsilo brusko vraj.. ja to nepocitujem ale ten kto ta nevidi tt tak asi hovori pravdu 😀

weja
24. aug 2009

Dani, no len tak ďalej 😉

danka24
24. aug 2009

kde ste vsetky????

sisipetka
24. aug 2009

Ahojky kocky,
Deniska myslime na Teba, drzkaj sa.
Leni ja sice nemam tvoju chorobu, ale s tymi crevami som v tehu napodobne. Musim si davat pozor, co cez den zjem, lebo v noci, ked si lahnem, tak ma neskutocne cele creva bolia a mam pocit, ze prasknu. Babatko mam ulozene dost vysoko, tak chuda nechce, ale tlaci a ja sa ledva potom otocim. Takze u nas doma len lahke jedla a snaha cim skor ist na wc. Ale viete ako to funguje, ja chcem a creva nie 😠 A aby mi nebolo luto, od vcera ma neskutocne bolia krize, az do bruska to lezie a dnes tu ledva sedim, a nehovorim o tom, ze roboty ako na kostole 😖
...a tie sladkosti som naozaj nepojedla ja, lebo by som asi uz plakala z tych criev 😢
Prave som dovolala s Kami, maju sa dobre, Misko je uzasny, aj ked sa este troska trapia. Kami mala este nejake zrazeniny, tak jej dali dnes na odplavenie nejaku injekciu - takze troska je ubolena. Misko je troska zlty a len od vcera je s maminkou, lebo bolo hrozne vela porodov a Kami bola na inom oddeleni 3 dni ako Misko. A este chudacik mu nestaci mamine mliecko, tak dokrmuju. Jasne, ze som ju podporila, ze to vsetko prejde - i bolesti, mliecko sa viac rozbehne a skvalitnie a Miskove zlte fliaciky sa pod uv lampou ihned vstrebaju. Vsetkych vas pozdravuje a zatial sa uci byt maminou 😉

weja
24. aug 2009

no už som chcela aj ja písať, že kde ste sa všetky stratili? 🙂
Peti, super, že sa majú dobre 😵 dobre si urobila, že si jej dodala troška optimizmu, určite sa všetko postupne vyrieši a bude dobre 😵 hlavne, že už sú spolu... tak že pozdravujeme 🙂
a tie problémy s črevami vám nezávidím... 😖 takéto problémy sú na figu... 🙄

ellise
24. aug 2009

ahoj holky,
dnes jsem sama doma, ja nevím jak to dělám ale furt mám co dělat, teď jsem odmrazila mražák, abych do toho mohla narvat 16 kg masa, ještě musím zařídit nějaké pochůzky, pořád se těším že když budu sama tak nebudu nic dělat, jen sedět a číst a jaksi mi to pořád nevychází.
zítra už dětičky přijedou tak mi začne služba.

Weji, já nevím co je horší jestli průjem nebo zácpa. Mně momentálně trápí to druhé ale to jen prto že jsme se za poslední 3 dny nestravovala právě ukážkovo.

sisipetka
24. aug 2009

Elsika, ty koky a to mas zasobu masa na kolko tyzdnov 😅 - ako sa ja poznam, tak u nas by este aj na novy rok trcali stehna z mrazaka 😀
Dnes je tu ticho a to v piatok sme tu sedeli ako muchy na h... 😀

weja
24. aug 2009

juuuj, tu je dnes veru ticho... 😕
Elis, my keď si urobíme zásoby mäsa (ale zásobíme sa naraz s našimi, oni majú aj veľký mraziak), tak tiež si vždy myslíme, že to máme minimálne do Vianoc a nakoniec sa to akosi záhadne rýchlo stratí... 😅
mňa dnes chytila akási depka 🙄 ale čo by som čakala deň pred mrchou, aj MM si už pomaly zvyká na tieto moje stavy... 😝 ale už som si stihla doma aj porevať, tak už je lepšie... 😅
tak pekný večer ak sa ešte nájde ktosi, kto nazrie... 😉

halienka
24. aug 2009

Ahojte babky, ja som dnes nemala šancu sa poriadne ani ozvať, doobeda som sa schytila žehliť a potom som kvákala po telefóne s mamou a bráškom. Do roboty som šlapala pešo a to bola chyba. bo som bola taká unavená kým som tam došla, že hrúza. No najhoršie ma čakalo v robote, roboty tolko, že som nevedela ani koľká bije, spamätala som sa až o nejakej pol piatej, no a to som už načisto bola zničená ako pes. Čo ma ale najviac šoklo, že som si našla teraz na nohavičkách trochu krvi, len tak slabúčko, ale neviem či sa mám báť alebo to prejde a je to len s tej únavy. 😖
Peti, tak ono to možno nie je tými mojimi chorými črevami, možno to proste tak v tehotenstve býva. Sa teda čudujem, ako si to minule vydržala až do toho 9. mesiaca? Šak aj ja mám už niekedy pocit, že ma rozdrapí. No nechcem sa sťažovať, zas som samozrejme rada, že čakám bambulku a vydržím všetko, len teda niekedy je to na nervy, keď človek ani nevie čo sa deje 😝 😀
Bayka chúdiatko má trošku problémy, dúfam, že sa čoskoro z toho dostane a budú obaja s Miškom v poriadku. Nevieš či rodila klasicky či cisárskym? No každopádne ju od nás pozdravuj a že sa už na ňu véééľmi tešíme 😉 🙂
Eliška, ty si musíš jedného dňa pekne povedať, že dnes nerobím nič a basta a nie kukať okolo seba, že čo ešte treba urobiť, bo to si každá žena vždy vie nájsť nejakú robotu, to je jasné. Ale ty sa musíš prinútiť nijakú nehľadať a poriadne si oddýchnuť 😉 🙂
No a idem napísať konečne sms-ku Deniske, poslala mi číslo, tak ju idem ešte trochu povzbudiť, bodaj by to už mala za sebou, ale veru neviem či to šlo tak rýchlo ☹

sisipetka
24. aug 2009

Wejji, kludne si poplac - tieto stavy som za posledne mesiace poznala az velmi dobre. Rumazgala som ako taka kobyla aj 3 dni za sebou a este aj riadne na nervy zo vsetkeho. Tak hrozne Ti prajem, aby uz prislo to ocakavane //
Leni, Kamilka rodila normalne, aj nastrih mala...ale zvlada to dobre, len akosi ten jej znamy optimizmus dostal troska zabrat. Ale to asi kazda budeme rovnako na tom, ked uz male vykukne a zrazu nevieme co s tym 😅
Tie creva nie je fakt sranda, aj prve tehu bolo mimi u mna dost vysoko, asi to tak mam dane a proste vecer naozaj opatrne so stravou, aj ked som hladna. Teraz som papala polievku a uvarila som si kakavko, to je vsetko...bo by ma zase v noci vsetko bolelo. Ale to zvladneme, bolo aj horsie, ved to pozname...
Pozdrav Denisku a daj potom nejake info, ze ako na tom chudatko teraz je...a hlavne nech sa rychlo zotavuje 😔

ellise
24. aug 2009

jo holky, hormony jsou sviňa,

já vím že když se mi narodila martinka, tak jsem k ní vůbec nic necítila, kdyby mi ju odvezli tak snad ani litovat nebudu. Tá pravá mateřská láska nastala až když jsme byli doma. taky sme museli dokrmovat, pořád plakala, já nevěděla co s ní. A do toho bouřlivá hormonální reakce. Člověk neví co se sebou, natož s miminem, prvorodičky to mají těžké. Ale to se srovná, chvíli to potrvá to poporodní blues, a zase bude dobře.

Já moc nevěřím všem těm sladkobolným řečem, jak maminky milovali od první minutky své děti. Alespoň ne u prvorodiček.
Kamka je hrozně mladá, ale dobře to dopadne, chvilku s tím bude válčit. ale půjde to.

Nakonec toho masa nebylo tolik jen 4 velké krkovice každá kolem 2,3 kg.

weja
25. aug 2009

dobré ránko 🙂
Leni, ak sa ti Deniska ozve, daj nám vedieť, ako to zvládla... 😔
a dávaj si na seba pozor... trocha krvi znamená možno len nejakú prasknutú cievku, ale nie je to sranda, tak sa trochu šetri, nech Soničku predčasne nevyduríš... 😉

Peti, no mňa to dúfam nebude držať 3 dni, stačil včerajšok, ale kríza to bola teda poriadna... 😝 😢 niekedy ma to chytí, to si potom nadplačem aj na 2-3 mesiace dopredu a je pokoj... 😅 najhoršie na tom je, že pri tom stresujem aj MM, ale jednoducho si nepomôžem... 😔 😖

Eliška, dobre, že si to takto na rovinu napísala, mňa také pochybnosti tiež hocikedy prepadli, že sa bábo narodí a odkiaľ ja budem vedieť, čo s ním... 😅 ale vidím, že to sú asi normálne stavy, ktoré sa vyskytujú často, len o tom akosi nikto nehovorí...

Bayke hrozne držím palce, nech majú tie ťažké začiatky úspešne za sebou a čoskoro si na seba zvyknú... 🙂
Peti, neposlala ti nejakú Miškovu MMS? keď už sme sa na neho všetky toľko načakali, radi by sme ho už aj videli... 😀 😵

sisipetka
25. aug 2009

Ahojky kocky,
weji, nie neposlala...musime pockat, kym pojdu domov 😉
A s tym stresovanim MM - verne poznam, uz potom ani sex nechcel, kedze som ho casovala pomaly na minutu. Bolo to na prd a hadam som sa poucila 😒
Leni, ako to krvacanie? dufam, ze preslo a bol to len nejaky vylucok. Hlas sa prosim 😅
Eliska mas pravdu, myslim, ze kazdu z nas to caka - mne uz sem tam tiez naskocia myslienky, ze co "s tym" budem robit - ale zase na druhej strane po nasich skusenostiach budeme rady za kazdu minutu, aj ked nebudeme vediet prve dni ako na to.
Ja dnes v posteli, tak ma rozboleli krize i chrbat, ze som spala celu noc obalena v hrubom sali a v dvoch paplonoch - blee som bola uplne mokra. Do toho este nadcha - asi ma niekde prefuklo, tak som sa rozhodla, ze dnes pracujeme z domu a poriadne to vylezime. A uz som si namocila sosovicu a urobim nejaku mnamky polievocku a cestovinky so smotanou a klobaskou - proste bez jedla nemozeme byt 🙂

skybaby
25. aug 2009

ahojte 🙂
leni davaj si na seba pozor, mali by ste si vsetky brat zo mna priklad, ja sa minimalne pol dna vyvalujem v posteli 😀
baby ja ked som studovala v nemecku, tak som popri skole robila au-pairku, mala som dvoch chlapcov jedneho 8 mesiacov a potom sa mu asi o rok narodil brat a boli to moje zlaticka a vsetko som s nimi uplne super zvladala a teraz mam aj tak strach ze ake to bude s barborkou
peti mna krize a chrbat bolia pravidelne, vcera som aj bola cvicit a veru velmi to nepomohlo 😠
wejka co by sme to boli za baby keby obcas nebola depka a neporevali by sme si 😉

weja
25. aug 2009

Peti, je to na figu aj s týmto počasím - jeden deň je horúco, ďalší sa ochladí a fúka (aspoň u nás to tak bolo cez víkend) a potom to takto dopadne... 😒 len sa pekne hrej a nepreháňaj to ani s prácou 😀
aj ten obed ti schvaľujem 😵 narobila si mi chute, keby som bola bližšie, dobehla by som aj ja 😀

weja
25. aug 2009

ahoj Sky 🙂 tak ty už máš riadny tréning s detičkami 😵 a aké bolo cvičenie?

skybaby
25. aug 2009

weji bolo to ze tehu na fitloptach ale joga sa mi paci viac, sme na tych loptach len sedeli a posilovali ruky 😕 a obcas sa pogulali 😀
ja dnes nevarim mam uzasny perkelt od mamy 😉

weja
25. aug 2009

však silné ruky budú po pôrode dôležité, oni vedia, čo robia... 😀
mňam, aj perkelt by som si dala... 😵 no vidno, že mrcha je za dverami, zožrala by som všetko, čo príde pod ruku... 😀

sisipetka
25. aug 2009

mnamky kocky, polievka mi tu vonia...ale este chvilu pockam, ved nemozem obedovat o 10.30 😅 - to by som do vecera zbodla ja nase izbove rastlinky 😀
Jani neprovokuj s tym vyvalovanim 😉 Ja som sice v posteli, ale pobehujem po byte ako splasena, proste neobsedim - som prastena 😅
Weji dobehni na obed, pockam este hodinku 🙂
Jani, super, takze ty mas nacvik s detickami za sebou 😉 Ja az od tych 4 rokov a to uz su riadne "vychcane" 😀

weja
25. aug 2009

Peti, radšej na mňa nečakaj, ak sa aj teraz vyberiem k tebe, možno stihnem akurát takú skoršiu večeru 😀

sisipetka
25. aug 2009

no tak sa idem pustit do navareneho 😎