Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
8. feb 2010

Dobre ranko kocky 😉
Ja neviem co ma to moje dieta v poslednej dobe za napady 😔 V noci to zas na mna skusal kazdu hodinu, az nakoniec zabrali vyhrazky a znormalizoval sa na dvojhodinovky 😵 Vzdy v takuto noc zvazujem ze zacnem okamzite s prirmami a pred spanim donho narvem aspon 5 reznov!
Baby, 15.2. mozeme 😉 (a tie dni mi v zasade vyhovuju kazdy tyzden, to nebolo len na tento 😉 😀)
Zuzi, ved vies.... Ja som bola vzdy magor 😀 A je dost jasne po kom to dieta je 😝 😀 A neboj u nas prebalovanie vyzera rovnako. V nemocnici mi to islo lepsie 😀 😀
Jani, gratulujem ku krstu 😉

Musim ist. Niekto tu na mna reve ze nechce ist spaaaaaaaaat 😠 A ja by som si to s nim vymenila, tak by som krasne zaspinkala... 😀 😀

ninockaskv
8. feb 2010

ahojte babulky, vy ste teda mali riacne akcny vikend.. 😉 jedno stretnutie a tolko prispsevkov..

pojdem este kuknut vase fotecky, ako vam maluskovia rastu.. 😀

zuzi, tak mi dobre padol tvoj prispevok... ☹ mali sme v piatok rodinny akciu, z ktorej som sa nevedela vyvliect, bol tam brat s dietatom, vsetci boli tutuli mutuli, fotili ho chytali ho.. brat sa nastastie zodvihol chvilu potom, ako sme prisli a isli domov... a vcera nam maly zomrel, dnes by mal 5 mesiacov.. tak som prerevala cely vikend..

a ja toho mojho chlapa lubim., len niekedy ma sokuje.. hlavne, ked sa ma spyta preco placem... 😅

ninockaskv
8. feb 2010

a minuly stvrtok sa ma priatelova spoluziacka nadsene opytala, ci cakame miminko 😔 😒

ellise
8. feb 2010

Zuzi, Branko je malý rozkošník, ale na koho je podobný?

Leni, Zuka mi to vzala z pusy, Soňka je celý Vlado, ten teda může klidně spávat 😀 a jaké má pusinky, naducané, jak malý křeček. Z toho si nic nedělej, já taky vypadal jak kdybych ve škraních měla zrní, a jaká je ze mně kočka 😀 😀

ninockaskv
8. feb 2010

omrkla som maluskov, drobci su rozkosni... 😀

chrisi ma teda skvelu tu fotku s kridlami anjelskymi 😀 😀 a slecny su tiez nadherne.. jedna krajsia ako druha 😀

bay
autor
8. feb 2010

No ja niekedy (vlastne v tomto pripade vzdy) nestiham z inteligencie nasej domovej spravkyne 😠
O desiatej obieha byty kvoli nejakym podpisom a je v soku ze ludia nie su doma 😖 No to su ti dnesni ludia! Desna drzost 😀 😀 😠

ellise
8. feb 2010

kami a já myslela že jsem divná když se pohoršuji, že odpočty tepla dělají v 10 dopoledne a diví se že lidi nejsou doma. Proboha kde můžou být? 😀

bay
autor
8. feb 2010

Mi dnes vonku skoro ruky odpadli. 😠 😠 😠

ninockaskv
8. feb 2010

a co kami? zima je, zima?

takyto ludia ziju stale..ja som sa minule pozastavila nad tym, ked mal typek prist navrtat dieru kvoli kablom na inaternet a nechcel sa dohodnut po praci.. no to su ake sluzby,ked si kvoli tomu musis brat dovolenku? 😒

bay
autor
8. feb 2010

no k netu mam vlastnu story 😀 😀
Malo to trvat tak max pol hodku (podla uja s ktorym som podpisovala zmluvu). Tak MK ostal rano doma ze pojde do prace kvapku neskor. Ked dosli majstri tak ze idu na to a vyslo z nich ze tak min 3 hodky. No parada. Tak ich poslal prec a dohodol sa na vikend.

No vonku mrzne az prasti. Ani lyziarske rukavice mi nepomohli 😔 😀

ninockaskv
8. feb 2010

no ja som rano len tak prebehla z busu do busu.. a do prace.. teraz idem este kupit listky do divadla, tak asi trosku pomrznem..

nam bola riadna zima vcea na cvicaku so psom.. uuuuuppllne najvacsia.. a este ked ta pes poolizoval 😀

halienka
8. feb 2010

Ahojte babky 🙂
No Zuzi pekne si nám to tu roztočila 😀 Branko je teda už riadny fešák, to ani pravda už nie je keď si spomeniem na prvé fotky 🙂 Už aby aj naša malá taká bola 😀
Babky, dnes na vychádzke som videla troch bocianov 😅 tak som poslala jedného k Wejke, druhého k Ninke a tretieho k bratrancovej žene 😅 (tiež sa im akosi nedarí) 🙂 tak babky pripravujte sa, bo teraz to už príde nastopro 😉 😵
Bay, šak ty už zachvílku budeš môcť začať s príkrmami, nie? Či plánuješ až neskôr?

bay
autor
8. feb 2010

Leni no ved za chvilu mame pol roka a to uz bude narocnejsie 😀 A na neskor sa to odkladat moc neda. A to su co bociany otuzilci?? Ved o takomto case maju byt este v Afrike? Ale to isto kvoli babam doleteli len uplne netrafili 😅
Ninka, no to tiez, sme boli na prechadzke a teplo teda vyzeralo inak 😀
Len mi Misko dnes zacal kakat zeleno 😔 aby som vam to priblizila..... Tak si predstavte vodnu plochu ktoru nevidite cez zabince. Take tie jasno zelene. Tak take mame v plienke 😔 😢 A to trva cely den 😢 Takze zajtra k Dr.

maso
8. feb 2010

Kami, ku kojeniu: moj Branko si pytal v noci aj styrikrat, tak som to akoze zjednodusila a dostane dvakrat dvestovku umeleho mlieka ..... JA UZ STRASNE TUZIM PRESPAT CELU NOC (v piatok ma Branko 15 mesiacov, takze uz dost dlho). Myslim, ze zelena kakanica nie je nic zle, to je tusim z predneho mlieka, ale nie som taky macher, aby som si dovolila povedat ti, ze nechod k doktorke 😕

Elis, Branko je viac po mne, hlavne oci a cely kukuc (inak kto pozna mojho otca tvrdi, ze je to cely on). Pekne si sa opisala, ako si v detstve vyzerala 😀

Babizne, hlavne sa teste, ked vam drobceky papaju, Branko mi paradne strajkuje, som z toho na nervy, naposledy dnes som poriadne revala, lebo uz neviem, co snim ... nemoze 15 mesacny zit na mlieku a kasiach 😖 😠 Vo stvrtok ideme k Bukovskemu, ma tam nejaku pani - odbornicku na vyzivu deti, tak som zvedava, co mi poradia, lebo mam pocit, ze moje napady a fantazia skoncili.

Leni, halvne tym bocianom daj spravne adresy, nieze pride nejaky k nam 😀 Branko ma zamestnava na 120% 😀

Aj ja chcem ist do divadla!!!! Na co ides?

evitkamalicka
8. feb 2010

dobry vecer

masko Branko je uz riadny chlap

sisipetka
8. feb 2010

ahojte kocky,
Zuzka si super 😎 Tolko prispevkov za jeden den, no mas odpustenu tu rocnu pauzu 😉
...a presne si trafila Sonicku, cely tata 🙂 ...a zavidim Ti to kojenie, aj ked teraz uz asi aj na nervy ze...my tu nejako viacere sme bojovali s mlieckom a nakoniec sme flaskaci ako vysiti. JA sice 2 flasky denne materske dodam, ale teda riadne sa unavym tou odsavackou 😠

Ninka, stale sa opakujem....ale este 2 mesiace a krasna slnecna jar je tu....a mam pocit, ze dost vela nast otehu v tomto obdobi. Zuzka bola ta prva varka co to nacala, potom sme naskocili my dalsie 😵

Kami, Jani pondelok si pisem. Mohli by ste dojst okolo 10.30, troska sa u nas udomacnili a potom by sme odkocikovali do palacinkarne 😉 Zuzka ak chces mozes sa s Brankom pridat.

No, idem ja prebalit Chriska, dat mu papenku a ulozit sa do postele...som out.

halienka
8. feb 2010

No neviem čo to boli za bociany, teda aspoň dúfam, že to boli bociany, neviem si predstaviť čo za iný vták by to bol, najviac sa to podobalo na bociana 😀 Nech už to bolo čo bolo, každopádne dostali príkaz doniesť bábatká, tak to musia splniť 😀
Bay, aj my sme mali už zelené hovienka, ale také tmavozelené pomiešané s tým klasickým žltým. Som s tým nešla k doktorke bo som niekde čítala, že to nie je nič zlé. Malá to mala 2 dni a potom to prešlo. 😝 Tak dúfam, že som niečo nepototo, ale veď priberá aj tak dostatočne a vyzerá spokojne, tak hádam e všetko ok.
Inak s tými príkrmami, naše mamy prikrmovali už po 4. mesiaci, teraz to doporučujú myslím v 6. mesiaci, že? Zuzi, ty si kedy začala?

evitkamalicka
8. feb 2010

ja som zacala po ukoncenom 4. mesiaci kedze nekojene deticky mozu uz vtedy

maso
8. feb 2010

Ja som kojenie nastastie zvladla, teraz sa uz neviem dockat odstavenia, aj ked Branko ma iny nazor 😀
Peti, mozno budem reagovat trochu blbo, ale kto je Janka? Si si ista, ze nas chces pozvat? Branko je nezmar ... aj ked za ukazku by to mozno stalo, aby ste vedeli, co moze z toho kludneho babatka vyrast, aky sibal 😵 Dakujem za pozvanie, ja vsak potvrdim az na poslednu chvilu, lebo Branko bol prechladnuty, v stredu ideme na kontrolu. Nebolo to nic vazne, doktorka mi odobrila pobyt na vzduchu, dokonca aj kontakt s dvojrocnym drobcom a tehulkou vo 8.mesiaci, uvidim podla kontroly, spytam sa jej na babatka, ja sama som hakliva, ked je niekto chory a taji to, pripadne zlahcuje.

Leni, ja som zacala s prikrmami v 6. mesiaci plus 3 tyzdne, lebo Branko bol predcasnak, ale tak ako pise Evitka, nekojene deti 4. mesiac a kojene 6. mesiac.

maso
8. feb 2010

A inak, chodi sem este aj Elenka?

bay
autor
8. feb 2010

Leni no taketo tmavozelene zrazeniny v normalnej kakanici pozname a to mame standardne, kedze drobec odmieta jest len z jedneho prsa a vzdy taha z oboch, takze predneho mlieka az az a to zadne sa mu tahat nechce... Ale toto je ine. To nie je ani trochu zlte len hnusne zelene 😝 No radsej byt za debila a ist ako nieco zanedbat 😅
Zuzi, Janka (Skybaby), neviem ci tu uz bola ked si tu este ty bola 😀 Paradna veta

bay
autor
8. feb 2010

No prepacte za odmlku ale ubehli 2h od uspania dietata... 😀
Zuzi a Branko nechce papat nic ine nez kasicky? Masko, zeleninka, ovocie nic? 😅

Peti ja som s tym casom ok 😉 Stopnem si bus a som tam ako na koni 😵 😀

bay
autor
9. feb 2010

Dobre ranko 😵

evitkamalicka
9. feb 2010

dobre ranko,

Zuzi tak to teda nie je bohvie co s tym papanim, nas Adamko este neodmietol ziadnu potravinu, papa rad a dost, takze jedneho dna zje aj nas 😅

ellise
9. feb 2010

ahoj holky, jsem marod tak si tady od včera vylihuji.

Leni, nebyli to níhodou plameňáci? 😀 Čáp v zimě, neobvyklé, a navíc v takové tuhé. Nevím jak u vás, ale tady je asi 40 cm sněhu a zítra má napadnout dalších 40.

Nekojené děti můžou příkrmy od ukončeného 4. měsíce.

zuzi, tak dlouhé kojení, fíha. Já proto říkám, půl roku plně kojit a potom postupně odstavovat. V roce konec.A možná i dřív.
jen jestli v tom, že děti nechtějí jíst normální stravu nesehrává roli právě to dlouhé kojení. Možná by to stálo za studii.

ninockaskv
9. feb 2010

no, tu je riadny frmol a ze zeny na materskej 😀

peti, ved ja sa snazim mysliet pozitivne, cakame na jar... a dufame.. ale ved si to vies predstavit. mimochodom, bola u vas ta laktacna? ci ste sa na to vykaslali?
😀
kami, veta bola rozhodne cool.. a tiez by som radsej isla k dokimu, ked som bola tehu, tak mi nikdy nic nebolo, este aj ked sme prenasali tak dlho, tak ze ako sa citite, ked dobre, tak to odlozime na pondelok. no ked este raz niekedy budem tehu, ziadne taketo veci nebudu!!! 😠 radsej chod, ked to nic nebude, pri druhom mimcu uz budes vediet 😝

elise, tu u nas tiez virusy sa predbiehaju, ktory z koho.. hlavne to neprechod, poriadne sa vyliec 😉

leni, tiez som si nie ista, ci bociany su u nas v zime, ale ja som ochotna uverit, ze tieto tri tu ostali kvoli nam 😝

bay
autor
9. feb 2010

Tak my uz sme doma 😵
A pomaly ale isto zacinam nakupovat vybavicku na prikrmovanie a teda ... to je svinsky drahe 😠 😠 😠 njn. Som zhyckanec kedze sme doteraz nemali skoro ziadne vydavky na Misa 😔 a teraz stolicku, tanierik, flaska/poharik.
No a Miso sa snazi kradnut hracky psom ☹ 😀 a ze sa k nim dostava rychlejsie ako psy (bo kym tie zistia ze si ich musia chranit...) 😀 😀

ninockaskv
9. feb 2010

kami, ved psi sa naucia xixixi 😀 miseno aspon bude mat lahsi boj o prezitie v skolke..

mimochodom, vraj sa ma ochladit a ma napadnut 10 cm snehu zajtra, ci vo stvrtok 😀

bay
autor
9. feb 2010

Ja uz chcem jar! Uz chcem treningy!!! 😢

bay
autor
9. feb 2010

No tak k Dr. nejdeme 😵 Som jej volala, ze ci ma vyznam chodit 😅 (joj, milujem doktorov na telefone 😀 ) Tak vraj mam nasadit zas probiotika 😔 a ze ak sa to nezlepsi, tak prist. Ale dnes to uz rano bolo lepsie aj bez liekov 😵 😵

Ninka no keby to bolo len o tom tak mi to neva, ale on hned vsetko pcha do pusy 🤐 😀 😀 Nie som zastancom prehnanej hygieny ale toto faaaakt nemusi 😝