Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

m311293
25. mar 2009

dobré ránko, dneska všichni spinkáte co, když největší debata byla včera po deváté 😀

bay
autor
25. mar 2009

Tak dnes som o tretej nebuntosila, ale az o piatej ked ma zobudil cernoch 😒 Pokrok o dve hodky 😀 😀

m311293
25. mar 2009

bay, jdeš do práce, já přestávám mít přehled o tom kdy si doma a kdy v práci

evitkamalicka
25. mar 2009

dobre ranecko 🙂

weja
25. mar 2009

dobre ranko 🙂 no vy ste toho popisali....
ja som mala vcera zaujimavu cestu domov - kvoli tejto nekonecnej snehovej fujavici sa vcera na ceste skrizili nejake auta, dalsie ostali za nimi stat - samozrejme v kopci, takze uz sa nikto z nich nevedel ani pohnut... posyp tiez nevysiel... 😖 a nas bus, ktorym sme mali ist domov sa ani neunuval a na polceste sa otocil naspat 😅 😠 takze nam neostavalo ine, len cakat, kym sa to troska neukludni a nevyprazdni... potom sme to uz radsej ale neriskovali a prisiel po nas MM... no uzas... uz ma tato zima fakt s...rie... 😠 za posledny tyzden napadol asi meter noveho snehu a v kuse ho pribuda... 😖 mam taky pocit, ze kym sa toto vsetko roztopi, tak uz bude na jesen padat novy... 😅 😝

Leni - drzim vsetkych 20 na ten dnesny pohovor 😵 to mate hned rano?
inak raz som pozerala cesku Postu pre teba (Eliska, ty si to nahodou nevidela?) a tam chceli podakovat rodicom asi 3 surodenci - dospeli ludia, ktorych si v detstve adoptovali a mali strasne kraaaaasny vztah s tymi adoptivnymi rodicmi 😵 a dokonca si nasli kdesi aj 4.surodenca, a uz ako dospeleho ho ti rodicia prijali do rodiny normalne ako dalsieho syna, hoci vyrastal uplne inde.... 🙂 to bolo celkovo taky strasne krasny pribeh, ze som si aj poplakala 😅
a co som tym vlastne chcela povedat... ze vam drzim palce, nech najdete dietko, s ktorym budete mat tiez taky skvely vztah... 😉

no tak som sa vykecala po ranu a mozem ist pracovat

😀

m311293
25. mar 2009

Weji, to mně mrzí ta vaše zima, tady je sice pod nulou a fouká, ale svítí sluníčko a na neděli hlásí dokonce 14°C. tak snad opravdové jaro, už bylo načase.
Weji na poštu pro tebe nekoukám, u nás to dávají ve středu a to já jsem na zkoušce, ale tyhle pořady mně stejně moc neberou.

leni, ano u nás padla vládla, za poslední 3 roky, už hlasovali o nedůvěře 4x a na popáté se jim to podařili. Socani jedni. už mně štvou, jen samá demagogie a kam jsme to s nimi dopracovali? Když byli u moci, tak v největším hospodářským růstu dokázali vyrobit schodek NR ve výši jedné miliardy. jsem zvědavá jak oni budou bojovat s krizí.
Hlasování o nedůvěře vlády je častěji než vánoce. 😀

halienka
25. mar 2009

Ahojte babky 🙂 tak už mám po prvom stretnutí s psychoterapeutkou 😎 A celé to bolo teraz v tom štýle, že každý, ja aj MM sme mali rozprávať o sebe od narodenia až po teraz, o detstve, o našich rodičoch, o školách, potom o práci, a tom aký sme a ako sa vnímame, ako sa o nás zaujímajú naši rodičia a tak. Tak jasné prvá som kvákala ja a potom MM. Bolo to vcelku v pohode, akurát to bol skoro stále monológ, len sem tam sa ona niečo spýtala. Keď sme odtiaľ vyšli, tak MM povedal: Tá ma ale dobrú robotu, sedí v kresle a počúva 😀 😀

weja
25. mar 2009

Leni, tak som rada, ze 1.sedenie mate uspesne za sebou a prebiehalo to celkom prijemne 🙂 no, nie kazdy ma to stastie robit psychoterapeutku 😀 ale to si robim srandu, asi by som tu jej robotu nechcela... 🙂

Eliska, ja som postu pre teba videla len 2x 😀 takze nemam velmi s cim porovnavat, ale toto sa mi nahodou pacilo... 🙂
inak buduci tyzden ma byt uz aj na severe Slovenska nejakych 10 stup. Len sa obavam, aby to nebolo minus 😅 🙄

halienka
25. mar 2009

Weji, no na to musí byť tiež povaha, čo to dokáže počúvať a celý deň a ktovie aké hlášky a tak. Tak vravela, že nám dá aj nejaký test potom, a že nám dá aj nejaké materiály a to bude ako samoštúdium, ktoré sa zahrnie do tých 26 hodín, lebo evidentne aj podľa nej je to zbytočne moc, a že nám to nechce dlho naťahovať, tak tým sa to aj trošku urýchli. Tak sme objednaný zas najbližšie v utorok tiež takto ráno. Lebo mne sa pre robotu inak nedá. O pol deviatej by som už mala byť v robote, no tak dnes som prišla tesne pred deviatou a boli sme u nej od pol ôsmej. 🙂

bay
autor
25. mar 2009

Elis, uz chodim do prace kazdy den 😔

danka24
25. mar 2009

bay ty sikulka 😀

bay
autor
25. mar 2009

Mno... A cim dalej sa viac tesim na MD 😔 len este stale za mna nehladaju nahradu ☹

m311293
25. mar 2009

Leni, zdá se že psycholožka je rozumná, když vám povolí samostudium a sama uznává že 36 hodin je hodně
No není to jednoduchí poslouchat furt dokola stejné řeči, když so vzpomenu co jsme u psychologa nakecala já, no děs. Člověk má navíc pocit že u psychologa musí říct všechno a ještě to vysvětlovat. Ale taky co je pro ni nejhorší poznat kdy lidi kecají, pro ně není důležité ani tak co povídáš, ale tvoje nonverbální komunikace, jak se u toho tváříš a jak se dokážeš vyjadřovat a z těch psychologických důvodů hlavně vztah k rodičům.
Já myslím že vy jste to zvládli.

dnes peču kuře, v sáčku, vyzkoušela jsem tan nový recept od Vitany, no co vidím v reklamě musím vyzkoušet. pak poreferuji jak to dopadlo.

bay
autor
25. mar 2009

Leni a ako ste sa dohodli dalej? Teda ako casto a ake dlhe budu sedania? Aby ste to mali co najskor za sebou 😉

m311293
25. mar 2009

jo abych nezapomněla, včera jsem koukala, na záznam ze sněmovny, nevím ajk u vás ale u nás je to blbeček vedle blbečka, protože tam řešili pohádku Dařbuján a Pandrhola a kdo si chodí pro názory do pohádky, kdo do chlívku, kdo do palírny. opravdu výkvět společnosti

bay
autor
25. mar 2009

😀 😀 to je ake dobre 😀 😀 😀 u nas je to tiez niekedy vesele a akoby si ani neuvedomovali ze ich vidi aj verejnost 😉

halienka
25. mar 2009

Eliška, vidím, že u vás je rovnaké kocúrkovo ako u nás 😀 😀 😀 akože človek sa na tom zasmeje, ale ono je to skôr do plaču, že by mali riešiť niečo dôležité a vážne a oni si tam robia z toho prdel a vôbec im nevadí, že sa nich pozeráme a oni ešte za to berú aké prachy z našich daní! niekedy my to príde, že sa nám takto otvorene vysmievajú, že aký sme blbí, že im tie ich rečičky ešte aj žerieme, ba čo viac ešte ich aj voliť ideme 😀 😀
Bay, no ono to s tými sedeniami asi bude rôzne, nabudúce zase máme 1,5 hodiny. Keby sa to tak dalo 2x do týždňa, tak by to bolo zhruba 7-8 týždňov aj s tým samoštúdiom. Možno aj menej, neviem, koľko nám napíše hodín na to samoštúdium. No ja som aj rátala, že to bude trvať tak 2-3 mesiace. Tak dúfam, že už dlhšie nie. 🙂 Akurát tak v lete by sme mohli začať obiehať detské domovy 😝 No ona aj niečo také hovorila, že aj návšteva DD bude v tom zahrnutá, bože, to je taký čudný pocit inak, že my tam pôjdeme a ona s nami a bude pozorovať ako sa chováme a tak. 😝

m311293
25. mar 2009

no ono je zvláštní už i to, že vám ukáže nějaký "katalog dětí" a vy si budete vybírat podel něj které se líbí a které ne. No a tak si vybereš, pak půjde do DD a tam přijdeš na to že si s tím vybraným nepadli do oka, ale že ti padlo do oka nejaké úplně jiné.
To jak popisuješ tak ve mně to vyvolává představu jak tam někde sedíte a před váma defilují děti a vy vybíráte. Já vím že je to blbost, ale taková zvláštní předsdtava.
řekli vám o něco o tom jak takový výběr nebo pobyt v DD probíhá?

halienka
25. mar 2009

Eliška aj ja mám z toho zvláštny pocit, ale ono sa to asi inak urobiť nedá. Konkrétne nám to ešte nevysvetlovali ako to bude, iba teta v TN nám vtedy povedala, že má databázu asi 800 detí z Trenčianskeho kraja, že má o nich v podstate všetko, teraz sa už dozvieš aj od koho sú, z akáho sociálneho prostredia sú rodičia a či majú nejaké ochorenia, koľko majú napr. už súrodencov, či sú doma alebo tiež v domove a tak. No a že má aj fotky aj videokazety, kde sú tie detičky natočené. Takže predpokladám, že najskôr sa to preberá takto bez detí, len podľa tých dokumentov a videí si vyberieš možno pár kandidátov a ideš si ich pozrieť. Ak máš pocit, že toto "by mohlo byť" tak potom sa robí postupne také kontaktovanie, napríklad, že tam prídeš na 2-3 hodiny a hráš sa s ním, potom aj na celý deň, potom ti ho dajú na prechádzku, vraj je v DD na to vyhradená miestnosť, kde sa dá s tým dieťaťom stráviť aj víkend, no a potom ti ho už dajú domov, ak je všetko v poriadku. Takže asi takto, no neviem naisto či to tak bude, ale také som počula a kade tade čítala. Teraz nám ta teta zo sociálky ale vravela, že tie detičky sa väčšinou hneď ťahajú k tým adoptívnym rodičom, tá potreba tej lásky je asi v tom maličkom veku veľmi silná, ke´d vycítia záujem, dostanú pohladenie, tak sa asi dosť rýchlo citovo naväzujú. Sama som zvedavá ako to bude. Ako zistím, že toto je to "pravé" 🙂

weja
25. mar 2009

Leni, no vidim, ze vas caka este dost narocny proces, kym sa k tomu dietku dopracujete... asi bude dost tazke, kym sa pre niektore rozhodnete, ale zas na druhej strane si myslim, ze ak si s niektorym padnete do oka, tak to hned zistite, ze to je to "vase" 🙂

Eliska, daj vediet, ako dopadla vecera... ja som minule tiez kupila ten sacok "stavnate kura", ale este som to neskusala... tak som moooc zvedava, ci je to ozaj take dobre, ake by to mohlo byt podla reklamy 😀

Bay, nahrada za teba sa zacne hladat mozno tak 3 tyzdne pred tvojim odchodom na MD... 😀 aspon vsade, kde som doteraz robila, to tak prebiehalo - jeden tyzden sa len uverejnil inzerat..., druhy sa robili pohovory..., potom este par dni na rozmyslenie... a na zaucenie novej sily zostali vzdy max. 3-4 dni 😀

m311293
25. mar 2009

Weji, dělala jsem "paprika a bylinky", na sáčku bylo napsáno 200°C a 60 minut, to se mi zdálo málo, tak jsem přidala 10 minut, ale to koření se začalo na horní část sáčku trochu připalovat. bylo tam pomerně hodně šťávy, maso bylo měkké ale klidně by sneslo jště 10 minut. takže to shrnu:
asi tak 180°C a klidně i hodinu a půl nebo ze začátku víc a pak ubrat, a doporučuji sáček otočit, aby se to koření nepřípálilo.

leni zní to zajímavě, to asi bude dost náročné asi i na psychiku, vždyť tam bude tolik dětí, které tě budou brát za srdce, a ty budeš je chtít všechny a budeš si muset vybrat. Možná to budeš muset nechat na první dojem, prostě to dítě uvidíš a řekneš si " to je dítě, které chci". někdy je to i tak s chlapem, hned na první pohled poznáš že to ten pravý.

Bay, jednak je dost času a jednak ti to může být jedno, ne 🙂

sonicka07
25. mar 2009

caute babulky. som tu par dni nebola a stran popisanych... len tak som to preskakala.
ineska,som rada,ze si sa ozvala. ved ty uz zachvilu rodis. kamoska ma dnes termin,tak som v napati. isla do nemocnice a este sa neozvala. uf
nasa mala ma dnes 12tt a 5.7kg. rastie ako z vody. aj by som pridala fotky ale momentalne ju mam na rukach a krici tAKZE ZATIAL KONCIM. PA

halienka
25. mar 2009

Ahojte babky, no aj ja začínam akosi kašlať, dúfam, že ma to prejde, mám dostať mrchu a do toho ešte aj nejakú chrípku, tak to by fakt nebolo bohviečo. 😝
Eliška, ty sa ako dnes cítiš? Je ti lepšie?
Weji, ja keď kukám v správach, čo sa tam u vás robí, tak vždy na teba myslím, že ako ty vlastne s tej doliny ideš domov 😕 a vidím, že to ozaj nemáš jednoduché. Fakt, už aby tá zima s tým prestala, lebo je to na nervy. Nám sa tu teda stane, že nasneží, ale aspoň to väčšinou doobeda zmizne. Ale vám to tam ešte všetko ostáva a snehu furt pribúda. Ťa obdivujem, že ešte nemáš z toho nervy v kýbli 😝 😀
Ohladom adopcie, no asi to bude tiež psychicky náročné, ale nemôžem si pomôcť, zdá sa mi že nič horšie ako ten potrat byť nemôže, takže to zmáknem myslím si. Aj ke´d na druhej strane si často vravím, že ako len môžem vedieť či budem dobrá mama? Človek po tom tak baží a túži, ale ktovie či to budem nakoniec zvládať. Ale to mi asi už hrabe z toho všetkého 😀
Bay, buď rada, že nebudeš musieť dlho zaúčať, to je tiež dosť vyčerpávajúce. Inak Weji, u nás je to tiež presne tak ako si opísala, tak 3-4 dni na zaučenie a už ťa hodia do vody a plávaj 😀 😀

halienka
25. mar 2009

Ahoj Sonička 🙂 Tvoja malá rastie ako z vody, sa mi to ani veriť nechce, že už má skoro 3 mesiace 😉 😵

m311293
25. mar 2009

leni, teď je to lepší, ale ráno jsem myslela že půjdu k doktorovi. Už v noci mně boleli nohy a v krku špatně jsem spala, ale vzhledem k tomu že doktor je až odpoledne, tak jsem to rozchodila. Ale je fajn že jsem doma, tak spíš sedím, polehávám, Tomáškovi vymýšlím hry, tak abych já u toho mohla ležet.
teď ho berou malování na sklo, tak se realizuje.

Leni, to neví nikdo, jestli bude dobrá máma, ani ta co má děti jako smetí. To vůbec neřeš a spoléhej na intuici, ta ti mnohé napoví. Máš slušnou výchovu od rodičů, vydržela si 12 let v jednom vztahu, a určitě to nebylo v některých fázích jednoduché, žádné patologické jevy se u tebe vyskytnout nemohou. Možná děti z DD potřebují jiný přístup, více citlivý, ale určité zásady do nich dostat musíš. Určité mantinely (kdy, co a jak )stanoveny máš, ani o tom nevíš, azbatek nech na situaci. Žádná kniha ti neřekne co je pro tvé dítě správné, protože ta situace je vždy jiná než popisuje literatura.
A potom nikdy nevíš co to udělá, ať je to dítě tvoje nebo ne. Výchova končí někdy kolem 15. roku, pak už se můžeš jen modlit, aby to co ses dítěti snažila dát nějak využilo, a nějak prapodivně se to nezvrhlo. Já to vidím doma, Marťa už není dítětem, už nepltí příkazy, zákazy, křik, je rovnocenný partner a s jako takovým s ní musíš jednat. Moje výchovná role skončila a to jsem do ní nedostala do te´d už nenapravím

halienka
25. mar 2009

Eliška, máš pravdu, je to asi tým, že človek si najskôr predstavuje všetky tie krásne veci, ktoré ho s dieťaťom čakajú, no sem-tam sa mi stane, že si uvedomím, že nie vždy to musí byť krásne a budú isto aj ťažké chvílky. A vtedy ma napadne, že či to budem vedieť zvládať. Keď tak napríklad počujem, ako minule u nás vedľa v cukrárni, ako jedno dievčatko začalo vrešťať, očividne nedostalo čo chcelo, no ale ju sa nedalo zastaviť, ona vrešťala ako na raty a po 10 minútach tá matka proste musela odísť a to dieťa stále tak vrešťalo, počuli sme ju až pokým neopustili budovu. Tak som si povedala, že bisťu, ako by som ja toto vyriešila? 😀 Stalo sa ti to niekedy Eliška?

m311293
25. mar 2009

Ne leni, tohle se mi nikdy nestalo, já prostě řeknu a ne a to platí, nikdy jsem neustoupila. Marťu jsme dost cepovali, a ona ani dnes netouží po nějakých zhýralostech, u Tomíka jsme byli uvolněnejší ( vznešeně řečeno povolnější) ale i tak tohle neznám.
myslím že tehle situace nastanou když jednou povolíš. To jsou ty mantinely, dítě to prostě zkouší a jak jednou povolíš, je konec. Někdy matka v zájmu klidu, (jen ať je ticho a klid) ustoupí a pak dítě pozná že dostatečně dlouhým řevem si vše vymůže.
ono je strašně těžké najít ten správný postup, co dělat, ale to prostě záleží na dítěti, každé reaguje na něco jiného. my jsme si vždy dopředu řekli, když jsme někam šli, co to obnáší. jdeme do cukrárny, každý si může objednat jednu věc a pití. je jedno jestli zákusek nebo pohár, prostě jen jednu věc. A víc se o tom nediskutovalo. Tomáš má povoleno jednu mlsku denně, bonbńy čokoládu oplatek, pití, ale jen jednu. To víš že to zkoušel, ale řekla jsem ne a to platilo.

halienka
25. mar 2009

Vieš, náš Luki, synovec, je také pokojné dieťa odmalička, on si nikdy nič nevyžadoval, nemal problém sa napríklad zmieriť s tým, že keď mu niečo zobrali z rúk, že to nesmie, tak bol úplne v pohode, zobral si niečo iné. Ale myslím, že to jej aj tou jeho povahou. Preto som si to tak uvedomila, že ja som mala na očiach vždy len jeho, nejaké také ukričané dieťa som v podstate nejak nezažila, iba sem-tam na ulici keď vidím čo dokážu zvádzať 😀 No sú deti, ktoré proste ako ty vravíš, skúšajú. Chcú si to vydobiť. Také sa asi hneď tak nezmieri ako náš Luki, ale asi máš pravdu, že keď mu dáš hranice hneď na začiatku, tak si na to zvykne a potom to už berie ako samozrejmosť. 😎 Len či ja budem mať na to povahu... 😝 😀 byť dostatočne pevná 😀 ešteže mám muža, ten mi v tom snáď pomôže 😀

bay
autor
25. mar 2009

No ja som sa dohadovala so sefkou, ze je nutne mat toho new cloveka tak 2 mesiace pred na zaucanie. Aspon by som sa zbavila prace a len sedela niekomu za chrbtom 😀 😀 😀
Tak u nas je to zle a horsie. Cernoch je uz na infuzkach, bo stale hnackuje a ani smecta nezabrala, tak skusame infuzky a ak ani to nie, tak antibiotika 😔 A mna neskutocne boli kostrc, co este nie je to najhorsie ale uz tri dni som nebola na tlacovke a uz mam teda riadne bolesti 😔 tak som dnes zasla k obvodacke nech nieco poradi, bo ja viem ze mne pomahaju susene slivky (z ktorych teraz blinkam, to iste jablko, ...), Tak Dr. ze nech skusim nejake sialene kombinacie. A ja ze ake, ze ja sa nepos....m ani ked zapijam visne mliekom. Tak povedala ze netusi, co by mi mohla dat a mam si zast ku gynekologovi 😔 Takze ak sa do zajtra nestane zazrak a mne sa nerozhybu creva, tak idem rano k Dr. 😒

m311293
25. mar 2009

Leni, ono ti nic jiného nezbyde, a vždy je někdo to v rodině ten hodný a ten přísný 😀 . ty budeš ta hodná a Vlado ten přísný.
Jak říkáš je to i povahou, ale to se ti stane i u vlastních dětí. A u těch složitějších povah jsou ty mantinely nejdůležitější. Dítě mantinely vysloveně vyžaduje, ono se cítí nejisté když je to jednou tak a jednou jinak. To co uděláš poprvé musíš dělat vždy. To ti řekne každý psycholog. Dopředu ale nikdy nevíš jak budeš reagovat, můžeš to mít nastudované, ale dítě tě často překvapí.
Myslím že ta mamina udělala správně, já bych udělala asi to stejný. Ale já mám hodné děti, kolikrát si to musím připomenout i když občas marťa něco zavalí v tom slovy smyslu, že všem holkám dělají svačiny do školky mámy, a jen ona si je musí dělat sama. 6e máme být rádi že máme tak hodnou dceru, nacož ji připomenu matky které svému ditětí zabaví mobil na půl roku( spolužačka), nebo za poudní příchod domů mají 2 měsíce zaracha ( další spolužačka)