Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
25. mar 2009

Bay, ja by som ti hneď požičala moje črevo, to by stačilo trochu smotany a už by si išla 😀 a nie len raz 😀 Ty by si si to teraz potrebovala vymeniť s tvojim černochom, chúďatko, čo by ona dala za tvoju zápchu 😝 Možno blbé prirovnanie, ale pri tvojom černochovi som si spomenula na jednu kamarátku, ktorá keď otehotnela, začala takto isto hrozne hnačkovať až skončila na infúzkach. Potom jej to asi vo 4. mesiaci prešlo. No akonáhle porodila tak znova, až s plačom bola u doktora nech s ňou niečo robia, že má 3-týždňové dieťa a pritom sa už nevládze ani postaviť. No a samozrejme dali jej Prednison a zistili že má vlastne ulceróznu kolitídu (niečo dosť podobné môjmu ochoreniu) Vtedy sa špekulovalo nad tým, že spúšťačom u nej boli hormonálne zmeny. Nemôžem si pomôcť, pripomína mi to tvoju fenku, pamätám si že bola na infúzkach aj na začiatku tehu, že?
Eliška, no ja sa bojím, aby ma hlavne neprekvapil môj muž 😀 dúfam že nezmäkne tak, že bude ešte menej tvrdý ako ja, vraj sa to niektorým chlapom stáva 😀 Martinke môžeš povedať, že teda ja som si už od 5. triedy chystala nielen desiatu ale aj raňajky, bo mama bola už dávno v robote a bola som vďačná za to že otec stihol doniesť ráno čerstvé rožky a inak bol už tiež v práci v tom čase keď mi sme raňajkovali. ja neviem, nám naši akosi skôr presunuli tie starosti a aj nám tak akosi viac dôverovali, že to zvládneme. Aj čo sa učenia týka, tak ja si pamätám, že rodičia ma tak kontrolovali (úlohy, naučené) do 3. triedy, potom to už bolo na mne, dostala som pucung akurát po rodičku ak bolo niečo zlé, ale ono skoro nikdy nič zlé nebolo, naši boli spokojní že sa učím na 2-3, nikdy to nebrali tak, že musia zo mňa vydolovať maximum. Takže ja som vedela, že keď si čosi pohnojím, tak si to potom msím opraviť a tak som fungovala 😀

halienka
25. mar 2009

Bay, a čaj senna, či ako sa volá, by si si nemohla dať? Ten je tuším proti zápche. Len teda neviem, či ho môžu tehulky. no na internete by si možno zistila. 😉

halienka
25. mar 2009

A ešte ma napadli ľanové semienka http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php... myslím že sa dajú kúpiť aj v supáčoch a hypáčoch. Len teda pre istotu asi brnkni gyndošovi, či ich môžeš v tehu. 😉 🙂 Ktosi mi kedysi vravel, že si dokonca urobil z tých semienok taký výluh, neviem či deň ich mal namočené vo vode a zostala tá voda z toho taká želatínová, chuti to nemalo žiadnej, ale že po vypití vcelku rýchlo účinkovala. No myslím, že chutnejšie je ich žuvať 😉 🙂

bay
autor
26. mar 2009

Leni, dobre si spominas 😔 No tiez hovorim, ze by sa nam hodilo to zmixovat a bol by z nas ideal 😀 😀
Tak u mna zatial ziadna zmena, tak asik dnes ten doktor 😔
No mam to prijemne vyhliadky 😀 😀 sama mnamka 😉 Diky moc 😵

halienka
26. mar 2009

Dobré ránko babky 😀 Tak ako? Vyspinkané? 😅 Ja by som veru ešte hodinku dala. Brucho ma mrchovo bolí, už hádam 4 deň, ale mrcha nikde. A toto mi robí stále. Tak ale už si vravím, že nech počká do víkendu, aby som bola doma keď sa konečne uráči. 😝 😀 Dnes von ako ináč sneží. Ja už sa z toho okna radšej nejdem ani pozerať 😝

evitkamalicka
26. mar 2009

Dobre ranecko

halienka
26. mar 2009

Ahoj Evitka 🙂

evitkamalicka
26. mar 2009

Leni tak ako?

halienka
26. mar 2009

Ále držím sa 🙂 Práve som kukla tvoje fotečky a čo to nevidím, vy už máte zúbok 😅

evitkamalicka
26. mar 2009

ano uz je Adamko selmicka zubata 😀 , uz sa nam zacina tlacit aj druhy, tak som zvedava kedy ten vylezie

halienka
26. mar 2009

A ako to zvláda? Nie je plačlivý? Teplotky nemá?

evitkamalicka
26. mar 2009

no pri tom prvom bol dost mrzuty cez den, v noci nastastie pekne spinkal, teploty nemal, bol len troska teplejsi ako zvycajne, tak sme davali sirupcek ale inac sa drzal a drzi statocne

halienka
26. mar 2009

Je to chlapík 😉 s krásnymi očkami 😵 No ja musím frčať do robotky, ale odtiaľ sa mi podarí snáď tiež ozvať 😉 🙂

evitkamalicka
26. mar 2009

tak sa zatial maj pekne, ja si idem dat ranajky

m311293
26. mar 2009

dobré ráno kočky,
Leni včera jsme opět vedli filozoficko-psychologickou debatu na téma výchova, to je asi na delší povídání u čaje ( ty) u vína (já).
onemocněl už i MM ráno mi oznámil, že zítra zůstane doma a já můžu jít do práce. Tůůůdle. takže zítra jsme doma celá squadra ( i marťa) tak jen doufám že to ve zdraví přežijeme.

leni ještě k té výchově, zhrnula bych to takto:
1) můžeš mít nastudované spousty knih, ale chování tvého dítěte není popsané v žádné knížce a i kdyby byla tak tvoje reakce bude mít opačný účeinek jak popisují v litaratuře aneb každé dítě je individualita a reaguje na různé situace jinak.
2) není dobrá příliš dlouhý a ni příliš krátky řetěz, ale je těžké poznat tu správnou délku
3) jestli si dobře vychovala dítě v průběhu těch první 15 let, poznáš až mu bude 30
aneb jak říkají zákony matky Murphyové
1. Doufejte v nejlepší
2.připravte se na nejhorší
3. Milujte je, nazáleží na tom jací jsou.
4. Čím víc, očekáváte, tím zklamanější budete.

weja
26. mar 2009

ahojte 🙂
aj tu sneziiiii.... 😝 ale to teda nie je ziadne prekvapenie, asi by som bola skor soknuta, keby som sa jedneho rana zobudila a ten hnusak by nepadal 😅 buduci tyzden ma prist vraj oteplenie, tak sme sa vsetci potesili, ale podla vcerajsej predpovede ma prsat cely tyzden, takze to znamena, ze tu bude co - no sneziiiit... 😀 😝 😠

Bay - uz si u lekara? 😕 a nepomahaju ti ani ovsene vlocky alebo nejake cerealie? tak uz len navarit si hrniec kapusty, to by mohlo pomoct 😀

inneska
26. mar 2009

ahojte kočky 😉

bay..že máš problém so zápchou? skús nejaké probiotiká(z lekárne), príp. viacej jogurtov a je dobré aj psyllium..homeo...toto si u nás babule najviac radili 🙂 alebo sa riadne najedz kyslej kapusty a možno to pôjde aj samo...mne sa tak stalo...som si dala sudovej kapusty samotnej večer a ráno to bolo...taká očista 😀

evi...ahoj .. ako sa vám darí? vidím že dobre..adamko je krásny chlapček a už aj druhý zúbok sa vám tlačí..vy ste šikovní 😉

inneska
26. mar 2009

ahoj weji..a ty ako? ako sa darí? 🙂 dnes sneží aj u nás...som chcela ísť von, ale moc sa mi nechce do takého počasia...

inneska
26. mar 2009

babulky, pošlete mi hlas?? 😉 ĎAKUJEEEM 🙂

http://mamimo.sk/fotosutaz.php?id=42&sid=4

m311293
26. mar 2009

inneska, co bych pro tebe neudělala, ale koukám, že jste tam jen dvě velké favoritky

Bay a nesneseš ano švestkový kompot, nebo si kup švestkový džus od relaxu, ten zabíral

bay
autor
26. mar 2009

Tak uz som spat. No neviem. Jogurty som zacala jest od vikendu a od vtedy sa to posra.., resp. zapchalo 😀 V nedelu sme mali aj kapustu a nic 😠 Tak som si dnes dala na ranajky acidko a zapijam ho dzusom, tak ked uz anik totok, tak uz nic a explodujem 😀 😀 😀
Moj Dr. ma samozrejme dovcu, tak som bola u inej Dr. a tu nemam rada 😠 vyzera prisne a aj sa tak chova. Ale inak je dobra. Tak skontrolovala aj drobca, ze pre istotu ked mam krce, tak aby sme si boli na istom ze sa ma drobcacik dobre. A ma sa relativne fajn. Srdiecko bije o stosest len mi ho bolo luto ako je tam poskladany 😔 😀 A povedala ze si mam kupit glycerinove cipky. No ale to mozem az tak vecer doma a nie v praci 😠 😠 😠 tak ak dovtedy nic, tak asik totok 😔 No co uz ked musim vyrovnavat priemer za rodinu 😀 😀 😀
Prip sa skusim popytat na tie homeopatika 😉 a doma ostal zbytok kapusty tak to nejak nakombinujem a bol by v tom cert aby sa to nerozbehlo 😀 😀 😀
Ja ako pricinu upodozrievam pracu 😔 bo ked som bola doma na PN tak ten spravny cas bol po druhom rannom slofiku a ten teraz nemam, tak je asi telo zmatene 😀

halienka
26. mar 2009

Ineska, už som ti ho tam šupla 😀 držím palčeky až to vyhráš, si jednoznačne najkrajšia 😎
Eliška, ja som rada, že to so mnou takto porozoberáš, lebo ja sa v tom potom cápem a premýšlam a ani neviem, čo si mám o tom myslieť 😀 Ty ma takto usmerníš a hneď mi je lepšie 😀 Inak, neviem či sa ja ja k tej vašej rodine nepridám, v krku má škriabe a núti kašlať, inak to zatiaľ nie je moc zlé, ale začínam sa aj tak cítiť trošku slabo. Tak uvidíme čo sa z toho do večera vyvynie 😝
Weji, zdravím do zasneženej demänovskej doliny 😅 Moja, šak ty sa odtiaľ do leta nevyhrabeš. Inak to je ako najust, keď mali decká jarné prázdniny, tak sa oteplilo a sneh zliezal a teraz ho valí tolko, že hrúza.

m311293
26. mar 2009

bay, taky mně napadli ty glycerinové čípky, lae zkus ten švestkový džus,

leni , klidně přijeď jestli se já, jedna zdechlina starám o tři další zdechliny, tak zvládnu i ti čtvrtou, uložím tě v obýváku na gauči, a rozobereme tu výchovu 😀

Weji, tak letošního sněhu je neúrekom, ale počkej až to začne roztávat, to bude polizáničko, 😝 kaluže 2 měsíce

bay
autor
26. mar 2009

No ja som vcera natlacila visnovy kompot, bo ten mne zaberal. O slivkovom taku skusenost nemam 😅 skusim 😉

bay
autor
26. mar 2009

Elis, a nechces moju matku rodu? 😅 Treba s nou pri infuzke sediet a skrabkat 😀 😀 a natahovat sa o nohu 😉

halienka
26. mar 2009

ba, tak snáď to už pohneš nejako 😉 Ti verím, že je to riadne nepríjemné 😝 Inak to môže byť, že sa ti zmenil režim, to sa aj mne vždy do... 🤐

halienka
26. mar 2009

že ba 😀 vidíš, už aj tvrdé y je z toho zmetené, z tej zmeny režimu 😀

m311293
26. mar 2009

bay, já mám dost práce i tak, chystám rýžovej nákyp, koukám u taho na bruslení, sjiždím MK, kontroluji Tomíka při hraní a čtu. prostě tisíc činností a ani jedna pořádně 😀
Leni, další zákon matky Murphyové: Cokoliv radíš svým dětem - 80% budou ignorovat a zbytek otočí

inneska
26. mar 2009

dakujem babulky za hlasy, inak dajú sa poslať z pc 3 hlasy, na 3 rôzne mailové adresy, ak máte...som si poposielala 😀

leni..a dakujem za uznanie, že som najkrajšia..malý lukinko mi necháva všetkú krásu 😎

bay...a skús ten kompot zapiť ešt mliekom ... príp. si daj trochu pivka(to ti neuškodí) a to zapi mliekom, alebo si daj niečo mliečne..na jednej akcií češi tlačili bryndzové halušky a zapíjali ich pivom a divili sa , čo furt musia behať na záchod 😀

marti..ja mám za včera segedín, mala som ho aj na raňajky...BAY..dojedla som ho pred hodkou, a už musím zase na vecko..tak segedín fungujeeee 😎

weja
26. mar 2009

Inneska, uz som ti poslala hlas 😉 dufam, ze potom pridas fotku, aki budete s Lukym pekni v tych rovnakych trickach/body 😵

Eliska, to hovorime aj my, ze kym sa toto vsetko roztopi, tak bude v jeseni padat novy... 😝