Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

weja
6. apr 2009

pekny zaciatok tyzdna 🙂
Leni, chudatko, tak to je ozaj zle... ☹ pohotovost je teda fakt uplne o nicom, niekedy sa mi zda, ze su tam len do poctu 😠 ja som mala Torecan cipky proti vracaniu, ked mi uz fakt bolo tak, ze som sa pol dna nemohla odlepit od misy, tak pomohli... drz sa moja, nech sa rychlo das do poriadku... 😉

Bay, ty si v praci, ci vegetis doma? tiez som uz domylena, kedy robis a kedy mas home office alebo peenkujes... 😀

vsetkym pekny den 😎

bay
autor
6. apr 2009

Weji, ja uz pracuje v praci o sto sest a home office uz mavam len vznimocne, mam nan narok 2 krat do mesiaca. Zlate casy ze pol mesiaca doma uz skoncili 😔 No a PN sa snad uz nebude konat 😅 Aj ked si PNkou predlzit matersku nie je uplne blby napad 😀 😀

sonicka07
6. apr 2009

leni,tak to mi je luto,ze ti je tak zle. dufam,ze ti nieco daju,inak budes musiet na infuzky. drzkaj sa.

halienka
6. apr 2009

Ahojte babky moje, tak som späť od doktorky, už je mi trochu lepšie, ráno okolo siedmej mi to začalo ustupovať, no inak to bol des, a myslím že za to môže moje črevo. Keby nie toho, tak tie nevolnosti nie sú až také neznesiteľné, ale toto bolo ako začarovaný kruh: šialený hlad s tehotenstva a len čo som cez pocity na dávenie do seba niečo dostala, tak ma buď prehnalo alebo som to vydávila a zachvíľu znovu ten príšerný hlad a išlo to celé znova. Nad ránom som si priala už radšej odpadnúť. Hej ten lekár na pohotovosti stál za houby, spýtal sa, že ako dlho to trvá, a ja reku už s tými hnačkami to začalo v sobotu, no nebolo to ešte také zlé ale odvtedy sa to len stupňuje a teraz je to už fakt nevydržateľné. A on že: To je vám zle len 2 dni? Ja som myslel že už aspoň týždeň 😠 No keby mi bolo týždeň takto tak je po mne a to by som nešla na pohotovosť ale ku svojmu, no nie? Debil 😠 No nič, doktorka mi predpísala niečo na stlmenie tých hnačiek, je to vlastne vápnik v prášku, ale vraj fest zapeká, tak dúfam, že pomôže. No a na to zvracanie mi tiež napísala ten Torecan čípky. Tak ten zatiaľ nedám, iba ak by zas bola taká zlá situácia ako túto noc. Len dúfam, že bambulko vydržal, bo som schudla isto 2 kilá za túto noc.
No a postupným vyšetrovaním som zistila, že tá kontrola skutočne bola s roboty, dokonca podľa popisu si myslím, že to bola naša manažérka, ktorá býva v TN. Preto nevedela keď jej svokra vysvetlovala kam má ísť a iba povedala, že to tu nepozná že nie je odtiaľto. Aj doktorkami potvrdila, že kontroly do 10 dní zo sociálky nechodia. Takže je to jasné. Mrchy. No keď sa naštvem, tak zostanem na PN až do materskej a basta. 😝 😀
Inakmoc díky babulky, že mi držíte palčeky, veru moc to potrebujem 😉 Ste zlaté 😵

bay
autor
6. apr 2009

Som velmi rada ze sa ti ulavilo 😵 😵 A neboj, drobceka si isto nevyvracala ani nevy... 😀 😀 😉

weja
6. apr 2009

Leni, fajn, ze je ti uz lepsie 🙂 tak len pekne oddychuj a hlavne optimisticky pohlad na svet... 😉 bambulko je bojovnik, isto to zvladnete... 😵
v tej robote to mate dake divne... 😨 ja som asi este nepocula pripad, ze by isiel na kontrolu zamestnavatel... musia byt asi ozaj nejaki hnusaci podozrievavi... 😠

bay
autor
6. apr 2009

No to mi tiez pride divne ze ide managerka na kontrolu 😒 Co ja viem, tak sa robia kontroly tak ,ze zamestnavatel kontaktuje socialku, ze nech toho amestnanca skontroluju, ze ma podozrenie.... a na zaklade toho vyrazi socialka 😒 Este som nepocula ze by managerka vyrazila do ulic 😅 😠

danka24
6. apr 2009

leni moja chudinka viem co to je ja som tiez nastastie len hnackovala a to som riesila tak ze mm mi bol kupit cierne uhlie to mi pomohlo som len vodu

danka24
6. apr 2009

vodu som len kakala -sory za vyraz.. a nastastie som nevracala..a dietu nech ti spravia ryzu s mrkvickou taku polievocku a vela pi vodu alebo caj a pomaly a castejsie.. 😉

bay
autor
6. apr 2009

Leni tak ja ti posielam moju zacpu, otvor okno a chytaj 😀 😀 😀

halienka
6. apr 2009

babky, už som si aj trošku pospala, lebo som ako mechom ovalená 😝 😀 a práve zas chytám hladový kŕč, tak idem rýchlo hladať niečo na jedenie. Dani, díky za radu, tú ryžu s tou mrkvou skúsim. 😉
Bay, ani ja som to ešte nepočula, no neviem si inak predstaviť, že prečo by sociálka prišla na inú adresu ako som udala do PN, že kde sa budem zdržiavať. Veď na sociálke to museli vedieť. A vo firme majú stále moje staré trvalé bydlisko. Tak fakt neviem. 😝 A tiež si myslím, že z pobočky z TN zo sociálky by nešli až sem, isto by sem poslali niekoho kto je z našej pobočky, a ten to predsa musí v Považskej poznať. No proste divné je to celé. 😒

danka24
6. apr 2009

leni len pomaly neze hned sa vrhnes po mase 😀

halienka
6. apr 2009

Joj Dani, neboj, ani mi do chuti mäso nejde, ledva zožujem kúsok chlebíka alebo rožteka 😝 tuším ide byť zo mňa vegetariánka, na akékolvek mäso si spomeniem, tak blééé 😀

skybaby
6. apr 2009

ahojte 🙂 vy hnackujete a mate crevne problemy a ja mam zapchu 😒 uz som si kupila lanove semena a este sa chystam na susene slivky
leni ja som v prvom tehu na zaciatku vobec nemohla jest ziadne maso, mi bolo zle len ked som si na to spomenula, ale teraz je to ine, zjem viac menej vsetko 😀

halienka
6. apr 2009

Joj, Sky, tak som aj ja dúfala, že to bude iné, ale bohužial, úplne rovnako sa správa toto moje tehu ako aj to predošlé 😝 Prečo nemôžem byť po mame, tá ani nevedela že je tehu, v 2 mesiaci bola na operácii pruhu, potom cez ms len tak pošpinila, si myslela, že kvôli tej operácii, no keď ďalšiu ms len špinila, tak šla k dr. a že tehu 😀 a vôbec jej nič nebolo celý čas a to čakala dvojičky 😀 3 týždne pred pôrodom sa ešte vyvážala na motorke - aspoň viem z čoho mám takú čapatú hlavu 😝 😀 Sky, daj tej zápchy, ja ti pošlem trošku hnačky 😀

skybaby
6. apr 2009

fuha tak mamina si to tehu pekne uzivala 😀 ale zasa bud rada ze ti je zle, mne je fakt malo a potom panikarim ci je vsetko ok ... proste ani tak dobre ani tak, uz aby bol aspon oktober v mojom pripade 😀
a zapchu ti posielam s velkou radostou 😀

m311293
6. apr 2009

ahoj holky,
Leni, co tady čtu? že je ti hodně špatně, joj chudinko moje, to je hrozné, člověk by se měl radovat a ne objímat mísu. tak snad už to bude dobré, asi ti nezbyde nic jiného než zůstat na PN, bo v takovém stavu do práce chodit nemůžeš. A já tě otravuji ještě takovejma debilníma dotazama do IP 😀

U nás jsou kontroly ze strany zamestnávatele asi normální, od nového roku totiž prvníny dny jsou zadarmo a pak 11 platí zaměstnavatela ten mlže i kontrolovat. Vždyť u nás jedna slečna personalistka jednou na kontrole byla.

halienka
6. apr 2009

Sky, tak aj ja som ti poslala tej hnačky 😀 dúfam, že mne už dá pokoj 😝
Eliška, no inak by mi nebolo tak zle, keby sa mi nepridružila hnačka, snáď to teraz už bude lepšie. Uvidím, do konca týždňa zostanem doma a potom sa uvidí. Ale tá noc bola veru krutá 😝 Som ti aj odpísala do IP, lebo aspoň na chvíločku som zabudla na to že mi je tak zle 😀 vôbec to nie sú blbé dotazy. Idete vymieňať okná?

m311293
6. apr 2009

budeme rekontruovat panelák a máme nějakou cenovou nabídku a jsou tam dost velké rozdíly, tak jsem jen chtěla vědět co je dobré a te´d budu koukat na webovky těch dvou firem. jedna je místní a dělají okna u nás a ta druhá, právě nevím.

dnes jsem byla přezout gumy, tak už jezdím na letných.

Jo to znám, něco jako žlučníkový záchvat, nevíš jestli máš mít nad záchodem hlavu nebo prdel.

bay
autor
6. apr 2009

Tak musim priznat, ze som slabsia ako Elis a dnes som opravila tu kachlicku v kuchyni sama 😔 😀 😀Takze len tri a pol roka to trvalo do opravy 😀 😀 😀

weja
7. apr 2009

dobre ranko 🙂
Leni, ty si z dvojiciek? 🙂 spravne som to pochopila? inak ja som mala kolegynu, ktora bola tehu, ale dostala normalne mrchu, a az ta dalsia jej meskala, ale to tiez cakala nejake 2 tyzdne, kym sa odhodlala k dr. a ten jej povedal, ze uz konci 3.mesiac 😅 to ma niekto stastie, ze ani nevie, ze je tehu a 3 mesiace su za nim... 😀

Bay, ty si riadna sikovnica 😵 keby si bola vedela, ze to pocka len na teba, mohla si to opravit hned 😀

pekny den vsetkym 😉

bay
autor
7. apr 2009

Dobre ranko.
MK mal vcera velky den, podarilo sa mu citit jeden kopancek. Tak sa taaaaaaaaaaaaaak tesil, az mu zvlhli ocicka 😀 😵 😵 😵
Dnes tu moc nebudem, znamej (moc moc dobrej) havino chytil hnusnu krvnu chorobu tak ideme pomahat ako sa da 😔

halienka
7. apr 2009

Dobré ránko babky 🙂 dnes už mi je podstatne lepšie, hneď mi je aj veselšie 😵 konečne som sa aj dobre v noci vyspala.
Bay, to dobre vedieť, keď budem potrebovať takto niečo dorobiť, čo ten môj tiež "nestíha" tak aspoň poradíš 😉 ako sa zatváril tvoj MK ke´d to videl? 😀 zahambil sa aspoň trošku? Inak s tým psíkom to je smutné, som nevedela, že aj psy majú také krvné choroby, to asi bude nejaká forme leukémie či nie?
Weji, hej, ja som z dvojičiek, mám brata dvojča, ale neboj, ja som bola prvá vonku 😎 😀 akurát mi to nikto neverí, lebo brácho je o 30cm vyšší ako ja 😝 😀 mám ho aj v albume s jeho synčekom 🙂 Jáj, veru Weji, niekto si tie 3 mesiace odšablí a niekto ani nevie, škoda, že som ja ten prvý prípad 😝 no na druhej strane pre také čo zrovna nemali v pláne otehotnieť to môže byť dosť nepríjemné také zistenie na konci 3 mesiaca 😀

bay
autor
7. apr 2009

No zatvaril sa: jeeeeeeeeeej ty si to spravila, ja som vzdy hovoril ze z nas dvoch si ten kutil ty. Ja budem radsej viac upratovat hlavne aby som taketo veci nemusel robit 😀 😀
No a tu krvnu chorobu chytil od kliesta 😔

halienka
7. apr 2009

Bay 😀 no mohol by si s mojím MM ruku podať 😀 Psíkovi držím palce aby sa z toho dostal 😉

weja
7. apr 2009

no ja zasadne doma neukazujem, ze si viem s niecim rady, lebo by mi to uz prischlo... radsej pilim usi do nemoty... 😀
a co teraz s tym havom...? 😕 ☹ da sa to liecit?
Leni, dufam, ze ta posluchal ako sa na mladsieho brata patri 😀
ja som tiez ten typ, co ma v tehu stale hlavu v hajzli 😝 pri dievcatach vraj byva viac zle, tak neviem - bud to boli obidva razy dievcata, alebo som z tych "stastnejsich", co to takto prezivaju vzdy... 😝 a neviem si to ani predstavit, ake to moze byt, len tak si to tehu uzivat - papat a gulatit sa... 😵

halienka
7. apr 2009

Weji, no to vieš, brácho na mňa kašlal 😀 robil si čo chcel 😀 Inak s tými dievčatkami je to možno pravda, prvé tehu som tiež čakala dievčatko, a toto sa ešte uvidí. A dnes som popri tom, že všetko do seba tlačím nasilu a vôbec mi to nechutí, objavila konečne vec, ktorá mi chutí - žltý melón 😀 😀 Akurát, že z toho sa moc nenajem. 😝

weja
7. apr 2009

ktovie, ako to je s tymi poverami... ale napriklad sa hovori, ze pri dievcatach su chute na sladke, pri chlapcoch naopak... a ja - co kazdy den musim bezpodmienecne mat coko, som ju nemohla vtedy ani vidiet... asi je to ozaj individualne... 🙂
Leni, a vy by ste si co viac zelali? 😵

halienka
7. apr 2009

Weji, ja som akosi vždy viac si predstavovala dievčatko, ale v podstate je to jedno, lebo raz by som určite chcela aj chlapčeka. No a MM je to už totálne jedno. No ale s menom pre chlapca by to bol u nás problém, minule sme nemali vymyslené ešte ani v 6. mesiaci 😀

halienka
7. apr 2009

Haló, haló, čo sa stalo? 😀 kde ste babky? 😅