Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
18. dec 2009

Jéminku, Bay, to je tá baby šatka taká drahá?! 😕 To čo už na kuse látky stojí pomaly 2000,-Sk? 😕 Som asi z nejakej inej planéty ale zdá sa mi to dosť 😝 😀 MM ma kopne do zadku, šak sme už taký vycucnutí s peňazí teraz že hrúza. Asi si požičiam od svokra tie popruhy na sťahovanie nábytku a bude 😀 😀 😀
Ninočka, či už s IVF alebo bez, určite to výnde, pretože keď to vyšlo raz, nie je dôvod aby to nevyšlo znovu. Bobuliatko asi len čaká na ten správny čas 😉 🙂

bay
autor
18. dec 2009

Leni no ona je specialne tkana (dvomi ci 3mi smermi). Daju sa kupit aj vyyyyyyyyrazne lacnejsie. Ale vraj je tam velmi citit rozdiel (pri viazani. tazsie sa viazu). Ale ved to je na vas 😉

ninockaskv
18. dec 2009

leni, aj my sme preto poziciavali.. tiez ma skoro prekotilo, ked som zistila tu cenu.. teraz caka v skatuli v pivnici na svoju druhu sancu 😅

no jo, snazim sa tomu verit... 😔

ozaj a petu uz pustia? ci si ju tam cez vikend este nechaju?

bay
autor
18. dec 2009

Petka najskor v pondelok 😔
Som dnes bola s mamou na prechadzke pri nemocke tak som len tak hadala ze ktore okno by mohlo byt jej 😀

ninockaskv
18. dec 2009

no .. tak to uz by mohlo byt coby dup.. 😀

bay
autor
18. dec 2009

jj. Uz aby boli doma. Tm im bude lepsie 😉
A k tej satke... No mna zatial nevysla nic. Platil mi ju bratranec 😀 😀 ale uz mu budem musiet tie peniazky vratit 😅 a ja ked to rozratam na 3 deti, tak to nie je az take zle. Len to budeme musiet dodrzat plan velkovyroby 😀 😀 😀 😀

ellise
18. dec 2009

ahoj holky, hlásím se po delší době, ale bylo poslední dobou dost náročné, ale proti vaším starostem je to v pohodě.

blahopřeji Peťce k drobečkovi, sice mi tip nevyšel ale myslím že to vůbec nevadí. Jen ať jsou zdraví.

bay
autor
18. dec 2009

Ahojky Elis 😵 Len dufam, ze si to mala narocne len kvoli prijemnym zalezitostiam - ze si ich ani vsetky nestihala 😉

cikyta
18. dec 2009

Pre Halienku:

cikyta
18. dec 2009

Sorry,ale inak do IP mi to nešlo,tak som sa vám sem musela votrieť 😀

bay
autor
18. dec 2009

Ciky ty votrelec 😀 😀 😀 😀 Ako sa mate?
No mozno aj my vyuzijeme 😝 V pondelok ideme zistovat ci mame reflux ☹

sonicka07
18. dec 2009

jej,tak christianko je na svete a ja sa to dozvedam az teraz! straaaasne moc gratulujem a tesim sa s vami. to je super. ja nejak nestiham konikovat,makam furt a malinka nam prechladla,takze tak. a v stredu nam prisla svokra na mesiac.... 😎
uz sa tesim na vianoce,neviem kde mi hlava stoji.
leni,to je mi luto,ze to takto dopadlo s tvojim kojenim. drzim palceky. musim koncit,ideme s malickou spat. zajtra je zas pracovny den. ach jaj.
a este evitke gratulujem k srdiecku. uz sa tesim na druhe kolo!

halienka
18. dec 2009

Jéj, Cikytka ďakujem 🙂 , MM dnes akurát kúpil gastrotuss 3 sáčky a striekačku, akurát som malej dala 0,5 ml zatiaľ pokusne, lebo zas teraz večer začal grckať ako divá, čo vypila, išlo v rovnakom množstve zachvílu von. Teraz sa zdá že sa upokojila a poslednú dávku nevyvrátila, tak uvidíme ako bude ďalej. 🙂 Bodaj by to pomohlo. Ešte som zevdavá či to zmierni to chrčanie a nepokojný spánok.
Sonička ahoj, teba som už dávno "nevidela" 😅 Dúfam, že sa držkáte a malá sa rýchlo polieči 😉 🙂 Ja ešte stále trochu kojím, ale v podstate dosť veľa musím dokrmovať, bo malej to už vôbec nestačí. Neviem či aj takéto slabé kojenie má nejaký význam pre zdravie maličkej alebo sa už mám na to úplne vykašlať. 😒
Bay, aj vy máte problém s vygrckávaním? ja som zvedavá čo námpovie v utorok doktorka.
No idem ja pospať aspoň hodinku 😝 dobrú nôcku babky 😉

cikyta
18. dec 2009

No Bay-nám to zistili sonom.Za 10 minut sledovania bol 2 krát reflux-takže mierna forma. 😉
Držím palčeky na pondelok.
A máme sa v celku OK,len keby mi lepšie spala ☹ v noci.Do 6 mesiaca spala celu noc a hned po 6 mesiaci je hore doslova každu hodinu,niekedy aj častejšie.Nechce jesť,nič ju nebolí,len mrnká dosť a jedine,čo ju ukludní je prso do pusy 😖 Kedže namáme dudlík,je to ťažšie.Nieže by sme nan nemali,alebo jej ho nedopriali,proste sa rozhodla,že ho nechce a hotovo. ☹
A klbiky už máme II.b,takže vraj baliť len na noc a už nemusíme chodiť k ortopedovi.Boli sme u dvoch ortopedov-aj v ZA a to sa tomu nášmu vobec nepáčilo a vyčistil mi žaludok.Ale vobec ma to netrápi.Dôležite su Silvinkine nôžky. 😉
Pa a držkajte sa tu vy veselé osôbky.Zdravím aj bábätká.Sa tu rozrastáte rodinka "novej nádeje"-len tak dalej!!!

halienka
19. dec 2009

Ahojte babky 🙂
Cikytka, ani moja nechce dudel ani vidieť, doslova ju naťahuje keď jej ho dávam. Ide ma poraziť, bo by sa aspoň tak dala ukľudniť, ale takto vyžaduje buď cecek alebo fľašu s mliekom a zas ju furt nadájať tiež nie je dobre.

ninockaskv
19. dec 2009

jej, vam sa to tu zvrhava na klasicke temy pre matky s detmi 😉 aj ja uz chcem riesit kakanie a kojenie.. 😔 a grcanie 😔

my teraz mame doma problem so Self-analyzou a nejakym Kohutom 😖 😠

akurat nasa hafana abosvovala pichanie, obdrzala preukaz a po novom roku mozme cvicit 😀

tak prajem pekny vikend, malo grckania, zdarne kojenie a vela spanku 😀

halienka
19. dec 2009

Ninka, s akým Kohútom??? 😕 😅 😀 😀

ninockaskv
19. dec 2009

Heinzom Kohutom a Sigmundom Freudom 😠 nepytaj sa, nerozumiem o com tocia 😖

ninockaskv
19. dec 2009

chlap to vzdal a ignoruje moju ignoraciu vianoc... zacal piect 😒

bay
autor
19. dec 2009

Ninka, tiez nechapem Kohuta 😅
Cikytka, no k ortopedom sa nevyjadrujem. My sme mali na kontrolnom sone IA na oboch. Tak ten mi povedal, ze uz balit nemusim. Druhy, ku ktoremu som mala odniest papier s vysledkom povedal ze este mesiac musim davat remence a potom znovu na sono. A obaja su velmi neprijemny, tak ja doma revy, ze ja tam nejdem 😀 😀

Tak dnes doobeda 2h vencenie psov 😵 poobede rodinna oslava. A teraz Miso nechce ani za nic zaspat. ZAcina ma riadne stvat!!! Uz aby dorazil MK a beriem si dovcu 😀 😀 😀
A ti nasi cestari, zas ostali v decembri prekvapeny z takej velkej nadielky snehu!!! Uf ved sa ani jeazdit neda ani po tych hlavnych tahoch a to nenapadlo ani 5 cm 😠 😠 😠

bay
autor
19. dec 2009

Ked ho chyti upratovacia nalada, tak ho kludne posli aj k nam 😀 😀 😀

ninockaskv
19. dec 2009

bay a tvoj chlap ta nechal doma s malym a este aj s rodinnou oslavou? no tak to mas narok na taku dovolenku, ze dovi dopo.. 😀

no jo, to zas on nie.. upratovanie ho nezvykne chytat.. len v jednej izbe (v detskej 😔) mame hnusne drahe drevo od nich z prace a to si osetruje a upratuje, ale ze tak raz za mesiac.. na zvysok ma mna.. ale je zase pravda, ze ked k nam mama pride v nedelu na obed a chceme mat nieco normalne, ziadnu makrobiotiku, tak vari on..

pecie medove rezy, po babkine smrti sa kazdy rok snazi dostat na jej uroven 🙂

a ortopedi su taki divni? ja mam pocit, ze to zdravotnictvo u nas je akoze v radnej p... 😠 a ze odbornici..

ninockaskv
19. dec 2009

ja z neho umriem.. 😀 on chce miesat tu masu na ohni 45 minut jednym smerom..no keby sa takto dokladne venoval aj plodeniu deti.. 😀

halienka
19. dec 2009

Babky vy tu máte o tejto hodine ešte debatný krúžok? 😅 Bay, ani moja malá nechce zaspať a od nudy nič iné nerobí len vypytuje jesť, tak fakt už neviem či má 4 žalúdky alebo čo, šak moje cecky nestíhajú a Nutrilon míňame ako divý a jej je furt málo. Už som ju šupla MM nech si robí s ňou čo chce, ja už nemám na to nervy zisťovať čo jej je a čo chce. My idemem na kĺbiky v utorok po poradni, tak som zvedavá čo nám povedia, zatiaľ sme len na obyčajnej pamperske.
Ninka, ty máš skvelého muža, že pečie, ja odpadnem 😀 Ten môj sotva zvládne kolienka s vajcom a piecť už vôbec nie 😝 Ja tiež tohto roku ignorujem vianoce, ale teda že by MM začal preto piecť tak to mi nehrozí. Horko ťažko som ho dokopala aby povysával 😠 Koláče som si dala upiecť chlapíkovi čo pečie na svadby a tak. 😝 😀

halienka
19. dec 2009

Ninka, tak ten tvoj chlap je neuveriteľný 😀 😀 😀 To u nás len práčka sa dokáže točiť tak dlho jedným smerom 😀 😀 😀

ninockaskv
19. dec 2009

baby vydrzal, prave mu zazvonili hodiny.. 😀 no panna, perfekcionista..

moj mlady pecie, aj vari.. vianoce kompletne zabezpecuje on (teda stravu, aby ste si nemysleli, ze ja len perinbabu pozeram).. bez neho by nebola vecera.. ale nebojte, ja si to zase vyzeriem inde.. ono to mame nejak vyvazene.. 😀 zase tomu sexu tolko neublizi.. na to uz je unaveny 😀 😀
ale nie.. zlaty je.. 😝

tak nech vam tie klbiky dobre rastu.. a leni, no neviem, co s vami ... mozna ma babulka fakt 4 zaludky xixixix

halienka
19. dec 2009

Ninka, tvoj muž je panna? Aj ja som 🙂 A veru tiež mám zásadu: buď niečo urobím perfektne alebo vôbec - a keďže väčšinou nemám dosť energie aby som niečo robila perfektne tak to radšej nerobím vôbec 😀 😀 ale z duše neznášam polovičatú robotu 😝 😀 tak napríklad robí moja svokra, tak po nej umytá podlaha alebo riad vyzerajú dosť zle na môj vkus, ja by som to tak nemohla, to radšej budem mať špinu 😝 😀
No malú sa mi podarilo konečne uspať, uvidíme či aspoň na hodinku 😝 idem teda aj ja zalomiť aspoň na chvíľu 😵

ninockaskv
19. dec 2009

jo panna 😀 tiez je nervozny, ked nieco nespravi poriadne.. ale po tom ako sa vratil z anglicka, je taky nejaky spustnuty a uvolneny.. uz tolko neplanuje a neriesi.. 😀 😀

tak si uzi tvoju hodinku slavy, ja musim este doklepat par riadkov o tom Kohutovi a jeho self analyze.. boze taka budem vzdelana, co sa tyka vyvoja deti.. 😔 uz len tie deti mi chybaju..

no rozumiete niekto pojmu "transmutujuca internalizacia"??? 😠 😠

ninockaskv
19. dec 2009

cesto sa lame, ide zase miesit 😀 😀 😝