Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
6. mar 2009

Weji ahoj 🙂 u mňa to veru platí, bo ja športujem dva razy do roka a potom sa vždy musím liečiť 😀 A to som skoro prizabila muža, lebo na sedačkovú lanovku s lyžami som išla prvý krát, tak som tam urobila mierny rozruch, lebo neviem akým spôsobom sa mi podarilo pri nasadaní zhodiť MM, ktorý mi pri tom ohol palicu do pravého uhla a tiež sa mi vypla jedna lyža a na sedačke som ostala sama s dvoma cudzími chlapmi a môj muž zostal vyvalený v snehu 😀 chvalabohu tí dvaja čo boli so mnou na sedačke boli zlatí a pomohli mi potom zostúpiť, lebo na jednej lyži sa dosť ťažko zostupuje. Nejaký snowboardista čo išiel za nami mi dovliekol tú druhú vypnutú lyžu a tretí za nami bol konečne MM a ten mi tam potom o stĺp vyrovnával paličku 😀 😀 proste so mnou ísť lyžovať, to je fakt o zdravie 😀 😀

m311293
6. mar 2009

No Leni, zdá se že si měla plno zážitků 😀 😀 😀 , ale já bych nejspíš dopadla stejně, ale v mém případě bych to byla já. kdo by vyklopil do sněhu 😀

bay
autor
7. mar 2009

😵 Ahojte, tak konecne mame doma net. Bol to sice tvrdy boj, ale vyhrali sme!!!! 😀

halienka
7. mar 2009

Ahojte babky, akosi mi dnes nešiel kôň 😕 Som bola ráno kúpiť Lukimu darček, dnes o piatej oslavujeme, má 10 rokov, tak sme mu kúpili také frajerské hodinky, dúfam, že sa mu budú páčiť 🙂 a tiež nejaký film detský na DVD a ešte zopár sladkostí. Ja som sa dnes ráno zobudila z opuchnutou perou, no vyzerám bohovsky. 😖 Včera sa mi pod perou začala robiť vyrážka a zrejme z tej mi opuchla aj tá pera. Ani neviem či si to mám niečím potrieť alebo len počkať kým to prejde.
A tu je zopár fotiek s našej lyžovačky a kúpačky ak by ste chceli mrknúť 😀 http://picasaweb.google.sk/vladohaninec/Dovolen...
Bay, to je super, gratulujem 😀 a ako sa dnes máš 😉 čo porábaš okrem toho že vyjedáš chladničku? 😀

sonicka07
7. mar 2009

sky,veelmi gratulujem. a bolo tam len jedno babenko? nech ti to rychlo uteka. na vianoce uz budete traja.
neviete co je s inneskou a lolkou a kedy maju termin? uz tu davno neboli.
petka,nech ti dobre dopadne ta operacia kolena. to je hrozne,co sa stale na teba lepi.
my v pohodicke vikendujeme,malinka spinka,tatino pozera futbal,tak ja sa mozem nabazat internetu. za hodinu pojdeme na prechadzku,ale je zamracene,dufam,ze nebude prsat. papa
bayka,tebe to riadne leti,ze 17tt! zachvilu mas polovicu za sebou.

skybaby
7. mar 2009

ahojte 🙂 dakujem vsetkym 🙂 soni no dokiho som sa pytala asi 4x ze ci je jedno alebo ich je viac, tak sa snazil ma poriadne pozriet a tvrdi ze na 90% jedno 🙂 vraj jednovajecne je tazko vidno 🙂 ale ja verim ze tento krat bude vsetko ok
leni teda super zazitky, ale uplne ta chapem, ja mam v tatrach vzdy problemy nie nastupit na sedacku ale vystupit z nej, no uplny stres a palickami ohrozujem vsetkych okolo 🙂
dnes iba lenosim a muz sa snazi zohnat listky na prodigy ... nie ze by to bola moja oblubena skupina, no ale neurobim mu radost? 🙂 ale vyzera ze su vypredane
leni idem pozriet tie tvoje fotky a bay gratulujem k netu 😀
soni nech vam pohodickovy vikend pokracuje 🙂

bay
autor
7. mar 2009

Ste vedeli, ze mojej mysicke zlozili pesnicku??? 😵 😵 😵

https://www.youtube.com/watch?v=JMkFjYRWM4M


😀 😀
Tak som dnes vyrazila do Incheby an vystavu DIeta expo. Teda nic tam nemali, len kopa deciek 😠 😠 😠 😀 Ale kupila som si tehu nohavice take slusne do prace, tak sa tesim. Uz ich len kustik skratit 😒 A kedze ja som technicky talent tak sa toho dost bojim 😅
A teraz mame vecer s MK pri Rolling stones (oni ich ma moc rad a ja mierne trpim, ale zas nech sa drobcek hudobne vzdelava 😀 😀 a neostane zaostaly ako maminka 😀 😀 )

danka24
7. mar 2009

ahooj bayyy tak co uz mate doma net? vidis uz nekontrolujes teplotku moju a ide dole ☹

bay
autor
7. mar 2009

Videla som. Ale ved ma este dost casu ist hore. A ja som mala predvcera BT na chabych 36,8 😀 😀 a to som tehu 😉

weja
7. mar 2009

Leni - no som sa pobavila 😀 😀 😀 to musela byt vesela dovolenka... 😀
ja som si poupratovala, poprala aj pozehlila cez tyzden, takze dnes uz len tak vegetim... 🙂 akurat som bola nastvana, lebo rano som sa spokojne usadila za pc a kon sa nedal nastartovat... 😠 tak sme teda isli s MM na nakupy, ale ja tie nakupy v potravinovych retazcoch nejako nemusim - vsade kvantum ludi... 😖 som z toho vzdy nejaka hotova... 🙄

a vcera sme boli na genetike - zobrali nam krv a vypytovali sa na vsetkych moznych pribuznych... a zaklincovali to tym, ze sa nas spytali, ci sme neskumali ci nie sme nahodou v pribuzenskom vztahu... 😅 🤐 😖 fakt velmi prospesne "vysetrenie" 🙄

m311293
7. mar 2009

ahoj holky, mně celý den nefungoval koník, tak až te´d.

Leni, podle fotek to vypadá na báječnou dovolenou, to by se mně taky líbilo.
soni, ještě kojíš?
Sky, vy máte v rodině dvojčata?

weji, koukám že si odpočívala, no počasí, aspoň u nás, k tomu lákalo. Taky bych si nechala říct, ale my dnes hráli, tak už ve š jsem vypadla z baráku a vrátila se v 9. Chudák děti byli celoú dobu doma sami, bo MM je někde u zákazníka. Včera přišel vlastně dne ve 2 ráno a o 9 dopoledne zase vypadl a ještě nepřišel. Já mám vždy "štěstí" když je nějaké moje akce, tak se zdržet nemůžu ani pít, bo MM je zrovna v práci a já musím domů za dětma.

bay
autor
8. mar 2009

Ahoj krasky, zelam nadherny MDZ. Ten moj ani netusi ☹ Ale co sa cudujm 😀 😀 😀 On je v tomto tutmacik 😵
Weji, tak to sa pytali aj nas a na vsetkych nasich predkov ze ci mame info ze boli v pribuzenskom vztahu 😀 😀 😀 A budes sa cudovat, nic nezistili 😝

halienka
8. mar 2009

Ahojte babky, tak vidím, že ani vám nefungoval kôň včera 😝 aj mne začal až poobede, a večer vypadla zas Markíza 😀 tak včera bol asi nejaký vypadávací deň, alebo možno bolo nejaké čudné vesmírne žiarenie, ktoré rušilo signály 😀 😀
Weji, to sa asi každého pýtajú o tom príbuzenskom vzťahu, aj u nás, no našťastie u nás je to skutočne úplne vylúčené, bo moji rodičia pochádzajú komplet z Liptova a MM sú obaja odtiaľto od Považskej, respektíve svokra má ešte korene niekde na Detve. Ale inak pre nás to bolo zaujímavé, lebo nám vysvetlila aj nejaké rodové špecifiká, ktoré sme sa báli že môžu mať vplyv, niečo sme našli aj v MM rodine aj v mojej, ale ona tá genetička nám presne vysvetlila, čo to je a že to vôbec nemohlo mať vplyv. Ale v podstate aj tak na tej genetike urobia len základné vyšetrenie na karyotyp, poprípade ak sa už v rodine niečo vyskytlo, tak na to. Ale viac toho bez nejakého špeciálneho dôvodu nerobia, lebo sú to drahé vyšetrenia. 😝
Eliška, aj u nás je také blbé počasie a som si povedala, že dnes nevytiahnem päty z domu, aj tak mám kopu upratovania a žehlenia, tak si budem aspoň v klídku robiť svoje.
Bay, môj je tiež v tomto ťuťmák, ani nemá šajnu že je MDŽ. Ja beriem ako darček, že ide a uprace okolo domu brajgel po stavbároch a dokonca ešte donesie drevo do krbu 😀 😀
A tiež vám všetkým babky prajem pekné MDŽ a keď už tí naši chlapi na to nemyslia, tak si urobme tento deň pekným my sami a doprajme si napríklad riadny zmrzlinový pohár so šlahačkou 😀

bay
autor
8. mar 2009

Tak u nas MK dnes chysta obed. Ide skusat kura na nejaky divny sposob 😅 Tak som zvedava... Ak by ste mali chut, tak ste vsetky vitane, o to kura je velke ako morka co sa kupuje v obchode alebo este vacsie Aspon budem mat co v pondelok a utorok papat na obedik.
Mne slubila geneticka pri tom nasom vysetreni ze zisti ako je to s tou mojou pecenou. Ze ci je to vrodene ci dedicne atd. Tak som zvedava v pondelok mam poradnu tak vyspovedam Dr 😀 😀

sonicka07
8. mar 2009

elis,ahoj. samozrejme ze stale kojim. pociatocne problemy ako polest prsnikov ma neodradili a teraz je uz vsetko ok,mlieka mam dost. inak skybaby cakala dvojicky predtym,o ktore prisla. aspon tak si pamatam,tak preto som sa pytala na dvojicky.
my ideme zachvilu na navstevu,lucime sa s kamaratmi- parom s ciech. ludia tu prichadzaju hufne o robotu a odchadzaju domov a nam sa rozpada partia. ☹
tak peknu nedelu. papa

halienka
8. mar 2009

Bay, tak aké bolo kura? Už si isto riadne nahutaná 😀 ja som čo to poupratovala a teraz si dávam trochu pauzu, a potom pôjdem žehliť 😝
Sonička, to je fajn, že tie prsníky prestali bolieť, dúfam, že aj noha je už v poriadku 😉 Dúfam, že to s tým prepúšťaním už prestane, veď je to fakt hrúza, aj tu sa dosť prepúšťa a tí čo ešte robotu majú sa boja čo bude. No nejdem myslieť negativisticky a idem si dať radšej tú zmrzlinu 😉 🙂

m311293
8. mar 2009

Ahoj holky, tak vy MDŽ slavítě, já dostala od dětí banán v čokoládě.

Soni, to je fajn že tě problémy neodradili, je pravda, že MM je nejlepší, nejlevnější a vždy po ruce. Já věděla že Sky čekala dvojčata, jen jsem chtěla vědět jestli to mají v rodině, nebo to byla náhoda třeba po stimulaci.

Leni, taky mně čeká žehlení, teď naženu Tomáše do vany a pustím se do toho. My si dnes užívali volna, byli jsme na vycházce, podívat se, jak jsou u řeky zaplaveny zahrádky, a jak přehrada přetíká. Bylo docela hezky, tak jarně, ale hlásí příští týden ochlazení. Jen doufám že zas nebudu muset škrabat okna na autě.

halienka
8. mar 2009

Dobrý podvečer babenky 🙂 Tak ja už som dožehlila a rozmýšľam, či si ísť ešte hodiť masku na ksicht až zajtra v tej robote vyzerám trochu schopne 😀 Eliška, aj tu bolo vcelku pekne poobede, vyšlo trošku slnko. No a aby som sa náááhodou nenudila, zas dokvitla svokra. Bolí ju noha, ale ona musí prísť sa posťažovať, že ju tá noha bolí 😀 😀 nieže by sedela doma. Ale musím byť ticho, lebo nám bola poliať kvety keď sme boli na dovolenke, a ešte aj vydrhla vchodové dvere z vlastnej iniciatívy 😝
Inak zmrzlinku som si dala a ešte aj vaječný likér, šak si zaslúžim, no nie? 😅 😀

bay
autor
8. mar 2009

Tak ja som k MDZ dostala pusu po tom co to v telke spomenuli 😀 😀 😀
Kura bolo supeeeeer. Nakoniec bolo take standardne a MK nepouzil med a skoricu, cim sa vyhrazal ale iba sojovku, cerstvy zazvor a asi nejake to korenie 😉 Proste mnamka. Este mi ostali dve stehna a aj psy su plne. Nie ze by sa neobetovali a nespraskali aj tie stehna keby sa k nim dostali 😎 😀 😀
Jasne ze si zasluzis aj dvojtu porciu 😉

weja
8. mar 2009

ahojte 🙂
no ved nam aj povedala dr., ze vacsinou sa tym vysetrenim na genetike nic nezisti, z krvi vysetria nejake chromozomy, ci sa napr. nemoze viazat nejake vrodene ochorenie na konkretne pohlavie a pod. 😝 ale vraj u 92% parov sa nezisti ziadna pricina... ale uz to ani neskumam, tieto hypotezy ma fakt nebavia, kaslem na to - tento mesiac sa ideme realne snazit 😀
no a musim pochvalit MM, lebo uz dopredu zaregistroval, ze sa blizi MDŽ a uz v piatok mi doniesol ruzu.... 😵 😵 moj chlap je zase v tomto velmi vsimavy... 🙂

aj my sme dnes skusali novy recept - kuracie rezne nalozene v kyslej smotane so vselicim, potom sa to uz len vyprazilo, takze "velmi nizkokaloricky" obed 😀 ale stalo to za to... 😵

Eliska - u vas zavladlo jarne pocasie a u nas tu dnes poletoval sneh... 😖 a ja som veru zasa vytiahla rukavice a hruby sal... 😝 boli sice +2 stupne, ale zas fukal riadny vietor... ale ja som cely zivot zamrznuta, tak co sa cudujem...
Leni - zmrzku si veru zasluzis, aj za to zehlenie, aj za tu svokru 😀

bay
autor
9. mar 2009

Dobre ranko.
Tak MK bol vcera cely vecer nestastny z toho MDZ, bo to cely vecer davali niekde v telke, tak som vzdy pri spomienke MDZ dostala pusu 😵 😀 a ze mi chcel na prechadzke natrht snezienky ale nedostali sa k nim, bo tehula uz bola ustata. ak som mu to uznala, tak sa straaaaaaaaaaasne tesil 😵 😀 😵

skybaby
9. mar 2009

ahojte 🙂 bay ty nemozes spavat? u nas sa mdz obislo bez povsimnutia, ale kedze si na to nepotrpim, tak nebola ani ziadna manzelska kriza 😀
boze muz mi prestavil nastavenie obrazovky na monitore a teraz to neviem dat naspat a nejako divne vsetky tie pismena vyzeraju ... boooze 😠
eliska nemame v rodine vobec ziadne dvojcata aspon ani jeden o tom nevieme a je pravda ze som otehu asi dva mesiace po tom ako som brala clostylbegyt na podporu tvorby vajicok, lenze babulky boli jednovajecne a lekari tvrdili, ze tym padom to s tymi liekmi nesuvisi ... tak neviem ...
my sme vcera obedovali u svokry peceneho kapra a zemiakove pyre mnaaaaam a este som rozmyslala ze doma vecer upeciem babavku, ale skysli sme pred telkou 🙂
dnes mam koooopec roboty ale este sa ukazem 🙂

bay
autor
9. mar 2009

Jani, viem, len MK rano odchadzal skoro do Kosic 😠 a uz som po venceni nevedela zaspat. Tak poradna nic moc ☹ USG sa nekonalo 😢 AFP mame sice negativne, ale hcg privysoke 😒 ale vraj to neva, tak budem Dr. verit. Cytologia bolela 😠 no kedy nie? 😅 A dostala som vysledky genetiky a mam potvrdenu geneticku poruchu pecene ☹ ale relativne mierna forma, tak aspon daco. Takze zajtra s tym pojdem k obvodacke. No a este mam veeeeeeeeeelmi nizky tlak. Ale dostala som od Dr. k MDZ kvetinku 😵 😀

weja
9. mar 2009

Sky - setri sa 😉
Bay - a to je akoze problem, ked je HCG vysoke...??? 😕 to som este nepocula... a co znamena geneticka porucha pecene? ze sa moze preniest aj na krcpeka? to su teda veci... 😨

lolka
9. mar 2009

skybaby, jeeeej, ty si tehulka !!! gratulujem a prajem vela zdravicka pre teba aj mrnuska 🙂

weji, teba som uz dlho "nevidela", posielam IP 😉

bay
autor
9. mar 2009

Weji, ved ja neviem 😀 😀 😀 ze som nad limitom co by som mala mat 😒
No neprodukuje dostatocne mnozstvo enzymu na spracovanie krvi ☹ teda tvori o 30% menej nez by mala ale ci je to vela alebo malo, neviem 😅 zajtra idem s tym k Dr. tak sa snad viac dozviem.

m311293
9. mar 2009

ahoj holky, já jen na chvilku a pak zse jdu dělat večeři,

sky, jestli byli jednovaječné tak to s lékama nesouvisí, to je pravda, já jen ze zvědavosti

bay, když je vysoké hcg, znamená to buď vícečetné těhotěnství, pokročilejší těhu nebo nějakou vadu. Ale jestli ti vyšel negativní test na genetické vady, a ty dvě druhé nehrozí tak nevím čím to může být.Ale když ani dr. nic neřekl tak to nebude asi vážné.

Leni, tvojí tchýni se asi u vás líbí, a bude hůř..... 😀 už je v důchodu?

bay
autor
9. mar 2009

No Dr. mi to vysvetloval, ze to moze byt priznak nejakej vady, ale kedze ostatne vysledky mame ok, tak sa to celkovo hodnoti ako ok a ze to hcg zas nebolo kriticky zvysene, ale ze ak by som aj tak chcela ist na amniocentezu tak mozem. Co som hned odmietla ze ne ne. To je pre mna hrozny strasak 😅
Tak ja som dnesok krasne zabila ☹ Som si na veceru otorila slede v konzerve s tomatovou omackou. No a mame o dovod viac najar malovat 😀 😀 mame take pekne cervene bodky na stene 😀 😀 njn. priprava na dieta 😅

halienka
9. mar 2009

Ahojte babky 🙂 akurát mi odišla teta, čo mi šila záclony, mám ich tu pekne zložené, takže už len namontovať tyčky a zavesiť. 😅 Ako tak poznám MM tak to sa zase načakám 😝 😀
Bay, a tá porucha pečene môže mať nejaký súvis s tými potratmi (fuj škaredé slovo)? No možno ti nasadia práve konečne správnu liečbu a už bude všetko v poriadku. 😉 A doporučujem omalovať umývateľnou farbou 😀 😀 to bude isto dobrá investícia do budúcna 😀
Eliška, moja svokra už je v dôchodku, práve preto, že sa nudí, tak furt otravuje. Ono by ma to možno až tak neštvalo, ako to, že nedokáže dopredu zavolať že príde. A preto sa často stáva, že just, keď si niečo naplánujem (napr. kúpeľ, alebo si chcem zdriemnuť, alebo niečo robiť) tak sa dovalí. Alebo dokonca sa stáva, že sa tu stretne s inou návštevou, s ľuďmi ktorých ai nepozná a potom tu viazne komunikácia, lebo každý s nich má problém pred cudzou osobou. Niektorí sa aj potom poberú, lebo ona sa zatne a najust neodíde. No keby sa dopredu ozvala, tak jej poviem nech nechodí, že príde niekto iný, alebo že mám naplánované niečo iné. No ona sa len zrazu zjaví pred dverami. A to ma vie vytočiť, že nemá v sebe trochu slušnosti 😠 Horšie bude, ak budem mať dieťa, to mi je úplne jasné, že ju tu budem mať každý deň 😝

bay
autor
9. mar 2009

Leni vraj nema. Len mne to strpcuje zivot 😉 a obcas vyzeram ako keby som mala zltacku 😅 ale to je moje normalne sfarbenie 😀 😀 😀
Leni tak takto chodi aj moja svokra k nam 😉 ale tak ta moja ma ospravedlnenie ze byva o poschodie nizsie a ked mame navstevu, tak hned odide 😉