Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
15. dec 2009

No ja mam dnes uplakane babo ☹ ach jaj. Ani spat v kociku nechce 😢 Uz aby dosiel MK a ja si vylozim nohy 😀 😀 Ani obed som nemala 😝

halienka
15. dec 2009

bay, ty mi "píšeš z duše" 😀 ja sa tiež neviem dočkať kedy príde mm a ja sa konečne najem 😝

ninockaskv
15. dec 2009

tak makovy odvar 😀 😀 😀

ninockaskv
15. dec 2009

ja by som si to s vami taaaak vymenila... 😅

halienka
15. dec 2009

ninocka aj ja stebou ale len tak na jeden deň aby som si oddýchla a vyspala sa poriadne 😀 😀 😀

ninockaskv
15. dec 2009

tak ja by som tak na dlhsie.. na 2-3 roky 😅 tieto nase hlupe meetingy a cally.. ani len sa neviem tvarit pozitivne, nieto proaktivne.. take mi to pride hlupe a zbytocne 😔 teraz po nas chcu napisat si hodnotenie za rok 2009..no fakt neviem, co si tam vymyslim, hlavne, ked som tu stvrt roka nebola a zvysok roka tu len tak akoze som.. nic nerobim 😠

uz aj ja aby som takto zufalo cakala na mladeho,a by som sa mohla najest 😅

bay
autor
15. dec 2009

Ninka.... zial makovy odvar nepomaha, mozem ho jest aj na kila 😀 😀 😀 Ale teraz konecne po troch hodkach zaspal. A z toho hodina paradne vreskoty 😝 Tak mu radim aby spal min 1,5 hodky 😎
Leni, tak ja som sa v noci paradne vyspala. Papanie len kazde 3 hodky. Radsej budem v noci hore kazde 2h a cez den vysmiate babo, nez toto 😝
Ninka, tak to viem o com hovoris s tym tvarenim sa 😀 A ake ine zhodnotenie nez ze si veeeeeeeelka sikulka 😉 😵

ninockaskv
15. dec 2009

a je vykakany? neboli ho brusko?

ja sa vzdy tvarim, ze som sikovna, len oni ma vzdy zrusia... 😝

a nam sa zjavne dari tento rok, priatel sa prave vratil z policie, ze ich zakaznik "odrbal" a ze prave prisili o 16,000 EUR.. ze dostali origos potrdenia z banky, vypis z uctu, ze peniaze odisli.. len nedorazili.. takze sa cely mesaic nahanal, aby mal obrat a teraz bude zase v minuse kvoli nejakemu hajzlikovi 😅

bay
autor
15. dec 2009

Ninka, netusim co mu dnes bolo ☹ Brusko som aj masirovala aj namazala a len poprdel. Kakanie nic. Ale od vcera dostava probiotika, tak uvidim. A dnes nekakal, takze bude v noci 😉
No parada! Takyto zakaznici potesia 😠 😠 😠

Petka vas moc pozdravuje 😉

Ahoj, tak a uz ho mam na izbe a zaciname sa spoznavat. Kojenie bude boj, kedze vypije 50ml a ja mam tak 10ml. Stale sa na neho pozeram aky je uzasny 🙂 Pozdravuj

halienka
15. dec 2009

Bayka, no ja keď čítam tie tvoje zlé dni, tak už mám teraz stres, naša s tým tuším tiež začína, kde sú tie krásne dni, keď sa napapala a zaspinkala, teraz sa aj naje a je hore a keďže nevie čo robiť tak sa začne pučiť a mrnčať a človek už fakt nevie čo sa jej nepáči. Ale na 100% ju baví keď sa s ňou chodí a to ma ide poraziť, lebo ja na to nemám silu a teda na to ju naozaj naučiť nechcem, lebo potom už budem načisto hotová. 😝
Ninka, to kde je taká robota, že nič nerobíš a ešte aj plat berieš? 😅 😀 U nás to je skôr tak, že sa nadreš za troch a ešte ti nedajú prémie, lebo je kríza 😝 Sa kľudne po materskej k tebe nasťahujem a budem si písať samé skvelé hodnotenia 😀 😀

ninockaskv
16. dec 2009

leni, ja potrebujem teraz.. sup sadaj do auta, malu ti postrazim a ty mi napises hodnotenie.. ale ze ma vychvalis!! 😅 buduci rok uz CHCEM (si teda prosim) byt tehu, tak to hodnotenia uz nebude treba duam.. no a fakt od nasutupu do prace tam len akoze som.. vsetci su zo mna v takom soku, ze robia vsetko za mna.. akoze mi chcu pomoct.. ved ja sa zabavim, svadbu si zorganizujem.. 😀 a premie my sme nedostavali nikdy, takze to tam neprehanam.. 😖

ani v satke sa nevladzete nosti? 😅

jaj a neviem, ci si zachytila, ta salvia mi asi fakt pomohla, dufam, ze to tak vydrzi 😀

a chlap bol vcera na prasky, je mozne,ze ho za to aj vyhodia.. 😠 takze my budeme mat za sebou uspesny rok

bay, a co keby si ty zmenila stravu? zagoogli.. alebo take nieco.. aby si mi potom vedela povedat, co treba robit.. mne napadol akurat ten fenyklovy caj, ale to ze ty nemozes.. jedna moja byvala kolegyna, ze synovi hovienka lyzickou vysparkavala (pardon za vyraz), ale ze mal taku zlu stolicu 😅

a peti verim, ze musi byt nadherny.. 😀 ved je jej.. 😅

halienka
16. dec 2009

ninocka tak idem, napíšem ti to najlepšie hodnotenie na svete 😀 😀 ale verím, že na rok už žiadne hodnotenie potrebovať nebudeš 😉 pretože budeš rodiť a potom tu hundrať ako ja čo za problémy furt treba riešiť s malou/malým 😀 😀 šatku si budem musieť asi kúpiť na nosenie, lebo takto zachvíľu prídem o ruky. Bayka, kde si kúpila tú šatku a kedy si začala v nej nosiť malého? 😅

ninockaskv
16. dec 2009

leni, satku kupte, niektore babule to velmi chvalili, ze babatka tam citili srdiecko a teplo a ze im bolo fajn.. keby si bola tu z okolia, alebo by sa ti chcelo prist, ja mam.. ja ti poziciam 😅 teraz ju tak skoro potrebovat nebudem 😅

a aaaaano aj ja tak chcem hundrat 😅 potom mi to mozte pripomenut 😀

no nic, ficim ja do mesta uhradit nejake seky, poslat peniaze na cudzie ucty a kupit nejake darceky.. 😕

halienka
16. dec 2009

ninka, no ja som trošku z ďalekého okolia, z Považskej, takže to mi nehrozí zabehnúť k tebe po šatku 😀 ale ja si už nejakú kúpim 😉 tak ti prajem pekné nakupovanie, až sa ti podaria kúpiť samé dobré darčeky 😉

bay
autor
16. dec 2009

Ahojte, tak ja som dnes skor nestihla...
Sme rano vyrazili na nakupy a trosicku sa to pretiahlo 😝 No ale uz sme doma. Teda my s Misenom. MK je az do nedele prec - lyzuje. Takze zvolavam paaaaaaaaaaaaarty!!! Vitane su aj deticky (Leni, kludne vas prespime. Mam postel pre obe 😉 )
Ja som satku kupila cez inzerat z Ciech. Kludne ti pohladam ak chces 😉 Len si vyber znacku. A tebe bude tiez dobra 4 metrova 😉 😵
Ja som moju mala cca od 6teho tyzdna, bo posta z ciech... no keby isla ta satka po svojich tak by dorazila skor 😀 Ale nosit sa da od narodenia. Len odporucam stretnutie s nejakou odbornickou na viazanie. Da sa to viazat v pohode podla navodu, ale mne to psychicky pomohlo, ze som mala istotu ze to robim dobre 😵 (ale teoreticky by mohlo stacit precitat si zasady a ked ich dodrziavas, tak je to ok)
A to nosiace obdobie trosku vekom polavi. Mne zaberala v tomto veku pustit hudbu a tancovat. Do troch pesniciek spal 😉
Ninka, no asi budem musiet nejak poriesit jedalnicek, len to preberiem zajtra s detskou. Misko krasne zvykne kakat kazdy den. Vcera mu to proste nevyslo, za to dnes si to vynahradil 😀 😀 Len u nas je problem ze ma veeeeeeeeeelmi riadke "hovienka" no tym by som to teda este nenazyvala 😀 Ale od pondelka mu davam probiotika tak uvidim co to s nim urobi... Mozno aj preto sme mali vcera pauzu. Ale vcera cely den v pohode prdkal a brusko mal makkucke.
A idem machrovat. Videla so Christiana! Je naaaaaaaaaaaaaaaaadherny. Ako obrazok. Proste sa im vydaril 😉

halienka
16. dec 2009

Ahoj Bayka 🙂 ďakujem za rady ohľadom šatky, ja by som ju tam zatiaľ strčila celkom v kľude aj s perinkou, len aby som ju nemusela priamo v rukách držať 😝 😀 aspoň by som mala väčšiu istotu, že ju to aj s tou perinkou udrží. Inak dnes mala dobrý deň pekne papala a spinkala, keby to bolo tak vždy, tak ani šatku zháňať nemusím. No ale teraz večer sa jej zas zhoršilo grckanie, takže predpokladám pestrú noc 😝 😒 a vtedy sa rada ponosí, ju to ukľudňuje. No ale našťastie teraz je doma MM takže to nechám na neho, má silnejšie ruky ako ja 😝 😀
No a ty si kde videla Christianka??? 😅 Si bola za Peťkou v pôrodnici? 😅 Či poslala foto? Tak povyprávaj, nech vieme všetky podrobnosti 😉 😀

ninockaskv
17. dec 2009

ahojte, aj ja chcem vidiet malusa... 😀

bay, vcera sa mi zdalo, ze ta vidim v meste na sturovej, skoro som sa pristavila a potom som si uvedomila, ze to je blbost 😝 😝 to by bola riadna haluz...a mozno to bude nakoniec stravou, mozno mu nieco nerobi dobre..

leni, tak uspesne satkovanie.. hadam sa to malej bude pacit.. ved aj nase babky, ked isli na pole, tak malusov nosili so sebou alebo ich ulozili do satky 😀

a teraz niekde v juznej amerike prisli na to, ze ked malusov skoro narodenych daju v inkubatore do takej mini satky, tak ze sa rychlejsie davaju dokopy 😝

evitkamalicka
17. dec 2009

ahoj dievcatka....tak sme dnes boli u dr., vsetko ok a mame uz aj srdiecko, foto fliacika v albume

halienka
17. dec 2009

ninocka, no naše staré matere vedeli zo skúseností viac ako dnešná moderná medicína 😉 teraz len všetci strašia s pokrivenými chrbticami a kedysi to nikoho ani nenapadlo a ľudia žili 🙂
Evitka blahoželám k srdiečku 😵

ninockaskv
17. dec 2009

evitka, len tak dalej.. 😉

bay
autor
17. dec 2009

Leni no neviem ako by si ju tam dala v satke 😝 A neboj, ona odtial nemoze vypadnut 😉 No co ja viem, tak naj satky su Storchenwiege (to mame my) a diddymos. Samozrejme su aj najdrahsie. Didy trosku drahsejsia nez storch.
No poslala mi Petka MMSsku 😀 😵 (tomu sa hovori protekcia 😀 ) Zvazovala som ze by som ich isla pozriet do nemocky, ale kedze sa im cele poobedie venuje tatino, tak som nesla 😔Ja si pockam 😉 😀
Dnes som s nou hovorila. Tak su smalym na izbe spolu hoci ju uz chceli prepustit a ze mala len chodit kojit 😠 ale vybojovala si lozko a tak su spolu. Este ze to nie je ako v lete ze su navaly a maju volne aby tam mohli spolu pekne ostat. S kojenim zatial bojuju. Viac menej uspesne. Len neviem ci viac ci menej.
Ninka mohla som to byt ja 😉 Skoda. Nabuduce kludne urob prepad 😎
Evitka moc gratulujem k srdiecku, tak len tak dalej 😉

No a my mame poradnu za sebou ☹ Misenka bodli do oboch noziciek. Chudatko moje. No bol velmi statocny. Myslim ze to znasal lepsie nez mamina. Vazi uz 6750g 😝 Fakt uz aby sa naucil chodit, no kto ho ma vlacit do schodov furt??? 😠 😀 😀 😀 😀 Pani doktorka spravila vytery zo zadocku (aby sme nemuseli nosit nasu nakakanu vodicku) a v pondelok budu vysledky a ze mam pokracovat s probiotikami. A tiez nas poslala na Kramare kvoli moznemu refluxu ☹ Ale to pojdem asi az v pondelok, bo tam fakt nie je kde parkovat, tak ze ma tam MK vylozi a potom po nas pricupka. Este by to chcelo vybavit protekciu nech tam nemusime dlho cakat 😀
No a aby som si nemyslela, ze to ockovanie (ze som ho nechala a dokonca mu drzala rucicky) mi prejde tak lahko, tak ma Miseno na zaver poradne ocural. Ale chvilku to bolo fakt prijemne teplulinke 😀 😀 Este ze som bola autom. Len skoda ze som este isla k mame do prace. Ale ostal mi suchy aspon sveter, tak som bola potom len vo svetriku 😅

ninockaskv
17. dec 2009

chuda Misanek.. takto sa trapit, hadam to nebude nic vazne.. 😀

a u peti sa teda vsetko dobre vyvija.. ochvilu bude doma a bude kuvikat ako vy, co maly, kolko spal, kolko kakal.ixixix 😵 to budu debaty 😝

bay
autor
17. dec 2009

Ninka, nebodaj sa ti nepacia nase fekalne temy? 😀 😀
Neboj ty tu tiez budes za chvilku rozoberat ci ta prehana alebo zapeka pocas tehu 😉

A ked uz sme pri fekalnych temach. Tak mna dnes moj milacik aj pokakal, nech toho nemam malo 😀 😀 😀

denne73
17. dec 2009

Ahoj Peti. Aj keď oneskorene, ale o to srdečnejšie gratulujem.

ninockaskv
17. dec 2009

aaaallleee.. no nepovedala by som, ze nepacia.. je to take poucne.. 😝 😝 ja som pocas tehu nemala ziadne problemy, tak mozno v tom dalsom si to vsetko vyskusame.. tak sa potom zidu prakticke rady 😀 😀 ajked neviem kedy, lebo chlap je zase na sluzobke, alebo vecer pada od unavy do posele alebo sa mu nechce sexovat.. neviem, ktory mudrlant prisiel s tym, ze chlapi myslia len na sex a chcu zabezpecit potomkov vsade, kde sa da.. 😠 😠

no vidis, aspon vies, ze ho mas.. 😀 😀 raz, ked ti privedie domov prvu frajerku, tak jej mozes povedat, aky bol, ked bol maly.. 😀 😝

halienka
17. dec 2009

Bay aj teba ostreluje tvoj malý hovienkami??? 😀 😀 ja som minule dostala takú nakladačku od malej, až na košeli som bola osra...á čo to z nej vyletelo ako z dela 😀 😀 a raz som za jedno prebalovanie minula 4 plienky, bo som jej našla pokakanu, tak som jej dala novú a ona ešte som ju išla len natierať a už sa mi vyčúrala, tak som vzala ďalšiu čistú plienku, malú očistila išla natierať a ona vtom pustila hovienka, tak som zase musela malú očistiť, zobrať v poradí už 4-tú plienku a idem ju baliť a ona zas začala čúrať 😲 no skoro ma kleplo, tak som ju už normálne zabalila a tvárila sa že som to nevidela 😀 veď keby sa takto vyčúrala o dve minúty tak by som to fakt už nevidela. 😝 😀 No dievča si zo mňa robilo dobrý deň 😀 . Keď som si predstavila, že by som nemala papierové plienky ale takto by mi za jedno prebalovanie dokatovala klasické látkové, tak by ma asi kleplo 😝 😀
Ninka,vidím, že to máš ťažké, ja tiež nemám doma chlapa ktorý myslí 23,5 hodiny denne na sex, ja neviem kde to kto vzal, alebo sme sa my vydali za nejaké výnimky 😀 Ale ono stačí vystihnúť aspoň jeden-dva krát do mesiaca v ten správny moment 😉 nemusí to byť každý deň 😝 😀 isto sa raz trafíte 😉 🙂
Ahoj Deniska, čo máš nového? Veď napíš dačo ako sa máš? 😅

ninockaskv
18. dec 2009

no leni, tak to je riadna kovbojka, my sme mali pre malusa pripravene latkove plienky,my sme nechceli pouzivat papierove.. tak sa mame na co testi 😀 😝

ja to uz neriesim, u nas by sa fakt musel stat zazrak,a by som otehotnela prirodzene, tak hadam sa to same zariadi, som zmierena s dalsim IVF.. 😅

elenamarek
18. dec 2009

ahoj babulky 🙂 v prvom rade gratulujem Petke k drobcekovi,vela zdravicka stasticka hlavne skore zotavenie a uz si len uzivat ten uzlicek kym je malicky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bay
autor
18. dec 2009

Leni aj tu je jedna satka 😉
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

Jani, Leni nemate zaujem o jedny pampersky (velkost 3)? 96 ks? Mame o jedno balenie vac. Kupene v akcii takze na BA pomery sobra cena 😀

Ninka, ze latkovky... Obdivujem. To mala v plane aj Janka, len neviem ako dopadla 😉 😀

ninockaskv
18. dec 2009

no joo, my sme mali planov.. a nic z toho 😅 este to v plane stale je, uvidim, ako sa to vyvrbi 😝