Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
23. feb 2010

Caute, tak my sme vyplavani 😵 😀
Vcera vecer som poverila MK krmenim Miska. Chybaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Kasu mal aj na chrbte a za usami 😅 No tak nic 😀 😀
A Msikovi sa uz zmenilo kakanie ☹ 😢 Ta zmena hustoty ma netrapi ale ta aroma 😝 😝 😝 No byt tehula, tak ho asi oblinknem 😀 😀 😀
Ninka, no t sa da lahko ked mas 2 a viac deti. Zasadne plati 1 jedine pravidlo. Deti (nech spia akokolvek dlho) nikdy ale NIKDY nebudu spat sucasne 😉 😀 Takze oddych (co je teraz uplny ked dietko spi) bude znamenat - venovanie sa len jednemu dietatku 😉
Leni, no aspon ten kadernik snad nestal vela 😀 😀 😀 Ci si sa skasla? 😀

No a kedze nas to slniecko taaaak laka, tak pojdeme vybehat hunacov k malemu dunaju.

ninockaskv
23. feb 2010

no kami sudiac podla fotky, ty musis byt taka stihlucka.. si ta neviem predstavit s kocikom a tromi psami, ci vencis ty ich alebo oni teba 😉

ale dobre je, teoriu uz mate.. takze to vytiahnete vsetky zasoby z tela, ked nebude ani trosku oddychu 😀

mimochodom, ja by som to kami s tvojim chlapom nevzdavala, aj ty si sa to musela niekde naucit, takze zaciatky mozno bude mat tazke, ale casom bude super tatko 😉

leni, aby ste necakali dalsie mimco do roka a do dna .. teraz ked malo telo tehu signal.. 😀 😵 aspon teda vidis, kam kracas... neboj, pre malu budes stale ta najkrajsia na svete (ak niekde vo vychove nespravis chybu ako moja byvala kolegyna a mala sa teraz hanbi za nu, nechce s nou chodit von.. a to ta moja kolegyna na svoj vek vyzera veeeelmi dobre 😀 ) a manzel chvilu vydrzi.. hadam neodbehne za mladsimi.. 😉 a krajsimi

bay
autor
23. feb 2010

No neviem... Keby si to po nich musela upratovat, tak by si asi tiez radsej krmila sama 😀 No moje ucenie prebehlo 2 dni pred jeho 😝 😀
No tak dlha prechadzka sa dnes nekona. Zdrhlo mi slnko 😢
Ninka, ja mam vacsinou psov na volno 😉

ninockaskv
23. feb 2010

hm.. no my sa teraz snazime tu nasu vlcicu naucit kracanie pri nohe tak, aby nas netahala.. tak ja si to predstavujem tak, ze vsetci psi su taki tahuni 😀 ona si kraca podla toho aky ma den.. tak bojujeme spolu 😀

no u nas to tu je tiez uz zamracene, obavam sa, ze slnko dnes nevylezie.. 🙂

halienka
23. feb 2010

No ja som sa dnes promenádovala namiesto jednej hodiny dve 😵 síce už tiež bolo slnko zalezené ale bolo tak príjemne teplúčlo oproti predošlým dňom a malá bola dostatočne najedená, takže sa dalo.
Ninka, MM neodbehne za mladšími a krajšími, lebo aj ja som mladšia a krajšia ako on 😀 😀 a zas tie ešte mladšie a ešte krajšie ako ja by ho už nechceli 😀 capa prešedivelého 😀 takže to už bude musieť dobojovať so mnou 😝 😀 Inak som sa ťa chcela spýtať minule, čo to máte za socializáciu ráno v robote, ja som z toho mimo z týchto medzinárodných firiem, čo to majú za čudné veci, to nie ako u slovenského malomeštiackeho podnikateľa 😀tam musíš naklusať na minútu presne ráno a makať na minútu presne do fajrontu, poprípade mu ešte "darovať" nejaké 2 hodinky nadčasu 😝 😀
Kami, šak som sa aj chcela skásnuť, ale v peňaženke prievan, posledné prachy som požičala mame a do bankomatu som sa odvtedy nedostala, takže som si akurát tak pekne poďakovala za ostrihanie 😀 a to bolo všetko.Kami a majú náhubky tí tvoji havkáči? Tu to normálne sem-tam kontrolujú a pokutujú 😝

ninockaskv
23. feb 2010

leni, socializaciu mam s ludmi z timu 😀 ... ideme vzdy rano na kavu na ine poschodie, tam posedime, popijeme, poohovarame.. zasocializujeme sa 😀 takym nutenym meetingom hovorim "vyplach mozgu"

tu prikladam link o kojeni, hadam pri druhom sa vam uz vsetkym pristasti 😀 😵

http://sites.google.com/site/vasamamila/

bay
autor
23. feb 2010

Leni jasne ze nemaju 😉 To by som mala ake modre nohy co by sa ich snazili dat dole o moje nozeny a Bay by trucovala, sadla na zadok a nepohla sa 😅 🤐 Akoze ked je pes na volno tak musi mat nahubok? Tieto pravidla su v kazdom meste asi ine kedze si to urcuju same 😉

halienka
23. feb 2010

Kami, Ani neviem, či to je v každom meste ina, ale viem že moja mama raz dostala pokutu, že jej japan-chin nemal náhubok 😀 mama sa snažila vysvetliť policajtovi, že také malú náhubky asi ani neexistujú, ale nedal si to vysvetliť 😝 😀
Ninka, to ako máte v náplni práce tú kávu 😅 alebo to len ty tak voláš? 😅 😀 Tak ja mám socializáciu teraz každé doobedie sama so sebou, ak sa podarí, a tiež sa tomu teším ako malá, že som si našla 5 minút na vypitie kávy 😀

ellise
23. feb 2010

ahoj holky,
náročné dny, dnes mi v 8:12 hodin oznámili že mám od 8:00 školení, a to i zítra. Skvěla zpráva, moje práce stojí a nikdo ji za mně neudělá. A příští týden jsem na dovolené. To už nevím vůbec kdo bude co řešit.

posílám něco pro potěchu, ale vydržte až do konce videa

https://www.youtube.com/watch?v=Ck4idxiac44

Leni už tě mám v oblíbených 😉

evitkamalicka
23. feb 2010

dobry vecer kocky,
posledne 2 dni som doslova vygrcana, prekonali sme s muzom crevnu chripku tak sme vkuse zvracali a hnackovali, som total vysilena, vsak som aj za ten cas schudla 4kg, nastastie Adamkovi nic nie je a nam je uz ovela lepsie

sisipetka
23. feb 2010

Ahojte kocky,

Kami, jasne ze pojdeme aj ku Tebe 🙂 Buduci tyzden kedykolvek - dajte termin a prisposobime sa. Co tak pondelok 😀

Leni, v pohode ....kefovacka som ako vysita...ale zatial ma to bavi, aj ked po vcerajsom treningu som nevedela dat nohy dokopy. Tesila som sa, ze si dnes oddychnem a troska s Chriskom pospim...a teda cert to ber, ale cely den sme revali na vynimku cca 1 hodinu dokopy. Vobec nespal, iba stale plakal, este aj pri papani. Tak som ho nalozila na skoro 3 hodiny do kocika a kruzila som po petrzalke - vsetko ma boli a som este out na druhu oproti vikendu.

Ninka - aspon takto troska zhodim tie zvysne kila, kedze doma ma moc nebavi samu cvicit 😖

A mame za sebou poradnu a krasnych 5900gr., no neviem dokedy ho budem vladat nosit, ked pojde takymto tempom 😀 😉 ...ale sme zdravy a dr. nas pochvalila aku mame krasnu pokozku a aky je dobre svalovo silny, civicila s nim vsetko mozne a on pekne posluchal 😎

denne73
23. feb 2010

Ahojte. všetky vás pozdravujem. Mám na vás jednu otázku. Dnes som dostala od lekárky antibiotika azytrox 500. ja sné ,že snažilkujem a ja teraz neviem či to mám brať alebo nie. Mrcha mi nemeška ta ma doraziť až 4.3. Ale aj tak čo ked?? 🙂 . Pokazím tým niečo ak ich začnem brať teraz?? Ak to aj náhodou vyšlo??? Hmmm??

bay
autor
24. feb 2010

Evitka, no hlavne ze vas to uz preslo.
Leni no ono zavisi aj od policajtov. A na Japana nahubok neexistuje. Ale mohla by mu uhackovat 3 nitky a ma nahubok 😀 😀 😀 U nas som nikdy nedostala pokutu ze nemaju nahubok (podla zakona musi mat nahubok len agresivny pes, t.j. ten co uz pokusal cloveka).
Peti, pondelok je ok 😉 To moze MK upratat v nedelu a nebude to tu ako v tanku.
Elis take info pamatam z prace. Ma sefka raz vyhubovala ze som nebola na calle (kedze velka medzinarodna firma, tak porady nehrozili osobne 😀 ). Tak som ju pekne poslal do ... Ona o tom vedela 2 tyzdne a mne to poslala 5 min pred tym ked som zrovna bola na obede takze mail som si precitala az po 😀 😠
Denne a na co ti dala ATB? No ja ked som tak dostala ATB pri Misovi, tak som hned vsade hlasila ze je mozne ze som tehu (ale ze to este neviem, ze test to este neukaze) - no bodaj by aj hej 2 dni po ovu 😀 😀 😀 O tak mi ATB nedali. O tyzden mi na pohotovosti potvrdili tehu z krvi a o dalsi tyzden som uz dostala ATB ktore mozu aj tehule (kedze neATB liecba nezabrala) a moj Dr. mi potom na prvej kontrole (ked som mu to povedala a pytala sa ze ci bude drobek ok) tak povedal, ze to by v tak skorom stadiu neprezil a nerastol dalej 😅 (ci je to pravda alebo ma len utesoval neviem)

bay
autor
24. feb 2010

A zabudla som sa pochvalit. V noci 3,5,3 takze kase maju uspech 😵 😵

halienka
24. feb 2010

Ahojte babky, moje dietko zaspalo, konečne nabiehame na režim: o šiestej vstávať a o deviatej zase spinkať 😵 Keď pospí aspoň dve hodinky vkuse, tak je potom spokojná. A potom poobede zase ešte zo tri hodinky. Vtedy je Sonka aj keď je hore spokojná a zlatá. Keď pospáva len po polhodinkách, tak je umrnčaná a neni jej rady. 😝
Eliška, a čo tak máš dovolenku? Deti budú mať jarné prázdniny? Ozaj a ako to ide Tomíkovi v škole? Bavi ho to ešte? To je ale otázok, čo? 😀 😀
Peti, to je super, že sa Chrisko tak rozbehol, vidíš, už ani stopy po tom, že sa narodil trošku skôr 😉 🙂 Inak to ma prekvapilo, že tvoja pediatrička s ním cvičí, moja teda zatiaľ zo Sonkou nič iné na poradni nerobila, iba ju odvážila a popočúvala srdiečko a koniec. Akurát zajtra idem na poradňu po mesiaci, malo by sa očkovať, ale skúsim to ešte odložiť aspoň o mesiac, aj tak sa mi zdá že sa jej trošku zhoršilo to pliecko po TBC vakcíne. Tak uvidíme čo povie Dr.
Deniska ahoj, si sa dlho neukázala, asi máš toho vyše hlavy, čo? Ja si myslím, že v tak skorom štádiu tie ATB nemôžu uškodiť, tuším prvé 3 týždne ešte nie je embrio napojené na krvná obeh matky, takže sa to k nemu ani nedostane. To mi bolo povedané v CARe, keď som mala ísť na transfer a zrovna som ochorela. Sám gynekológ mi vtedy povedal: ihneď ATB a ľahnúť a nevstať s postele! Takže asi to nie je až také nebezpečné. 😉
Kami, to je super, tých 5 hodín, si bola asi aj v šoku, čo sa to deje, čo? 😀 Dúfam, že si ich naplno využila a konečne si pospala 😉

bay
autor
24. feb 2010

Leni, tak tomu ver. Som potom ani nevedela znovu zaspat co som bola taka vyspinkana 😀 😀 😀 (to ma asi po 5 minutach preslo a spala som dalej 😵 )

skybaby
24. feb 2010

ahojte 😉
baby pondelok moze byt a kludne aj u kami len mi musite dat presnu adresu 😉
gratulujem kami k spanku 😀 parada ze ? 🙂
leni si predstav aj ja som bola vcera u kadernicky a mam novy melir a ofinu a dnes som bola u zubara 😒

inak ja som rozmyslala ze takto s odstupom casu si vyziadam dokumentaciu z antolskej a dam to na presetrenie, ale mm je proti takze sa nic nekona, ja som fakt presvedcena ze pochybil moj vtedajsi gyndos a taky clovek nema co vykonavat toto povolanie ... to len taka vsuvka, dufam ze mojimi uvahami nikoho velmi nerozosmutnim

evitka ze 17tt kokoooos to strasne rychlo bezi 😉

halienka
24. feb 2010

Jani, ja si už nepamätám, čo sa vtedy presne odohralo, som myslela, že na teba prišiel predčasný pôrod ☹ . Som netušila, že tam bolo pochybenie lekára. To je potom o dosť horšie, bo to strašne s prepáčením se.. keď to dokonca pokafre lekár. 😠 Skutočne, takí ľudia by tam nemali byť, veď nejde o cukríky ale o životy. 😒
No, aj ja musím ísť ku skutočnej kaderníčke, aby mi zafarbila tých 5 cm odrastených vlasov 😀 šak nemôžem ísť dcére na Uvítanie takáto, aké fotky bude mať ako spomienku chúďa moje 😝 😀

ellise
24. feb 2010

ahoj holky, dnes jsem měla na návštěvě měla kamarátku má deset dní do porodu, tak jsem si omakala hýbajíce se bříško 🙂

jinak děsná ostuda, někde jsem chytla vši. svědí mně hlava a mám ji plnou boláků. Tak jsem si koupila difussil h a sříkám hlavu o 106. Tomáše sice taky trochu svědí hlava, ale nic tam nemá.

Ninka, v tomto období ještě miminko není napojeno na krevní oběh matky, takže bez problémů. V přírodě je to tak schválně zařízeno tak, aby dokud to matka nemůže zjistit tak je plod chráněn. zhruba do dvou týdnů po předpokládané menstruaci.

ninockaskv
25. feb 2010

taky priiiiiiiiiiiiiispvok som napisala a je tu error, nie je tu ;; no mozem sa na to.. 😠 😀

bay
autor
25. feb 2010

Baby, pondelok teda plati 😉 (poslem IP)
Peti, ked sa budes zas chystat na 3 hodky po Petrzke tak sa ozvi. My vieme byt u vas na hradzi do 40 min (max)
Elis, to musi byt hrozne 😠 A nie je to pracovny uraz? 😅 🤐

weja
25. feb 2010

ahojte 😵
ako sa máte? 🙂 vidím, že sa vám rysuje stretko, to je super, že ste tak blízko seba 🙂

troška som vás prečítala - Peti, že kefovačka 😀 ty máš inak energie na rozdávanie, keď popri malom dietku si sa na to dala... 🙂
Leni, vy už máte takýto pekný režim? tak hádam to Soničke vydrží 😉
Bay a vy ste ako dopadli na plese? Miško sa vyplesal do sýtosti? (a vy s ním?) 😉
Elis, no nepríjemná vec, ale teraz je toho v školách plno... možno to Tomáš priniesol, ale keďže má krátke vlasy, tak u neho sa to neuchytilo, ale našlo si nového hostiteľa... 😖 tak veľa zdaru!!
Ninka a ty čo nové? práca, práca a ešte raz práca...? u nás čosi podobné... 😠

tak pekný deň všetkým 😎

bay
autor
25. feb 2010

Trosku hokejova vlozka 😅 😀

Ivan Niňaj - Puk zastavila až kovová konštrukcia z umelej hmoty
Ivan Niňaj - A teraz nastupuje Kriškov útok s Kriškom na čele
Robert Zaruba (ČT2) - Ručínský to má rád u pravého mantinelu.
Robert Zaruba (ČT2)- Vypadá to tak, že tento zapas skončí skôr neskôr než skôr...
Robert Zaruba (ČT2) - Zetterberg trafil presne, ale nevíme, kde skončil puk
Robert Zaruba (ČT2) - Marek Uram vypadá jak slovenský zbojník
Matej Hajko (ked v zápase narazili na mantinel Šatana) - Zabili nám Jánošíka !!!
Matej Hajko - Bartoš teraz predviedol peknú kľučku a ide dopredu. Ale puk zabudol za sebou.
Matej Hajko - To bola nepríjemná strela pre Lašáka. Bieloruský hráč nesignalizoval, že bude strieľať.
Matej Hajko - Dosť bolo srandy, treba dať gól.
Matej Hajko - Ruskí hokejisti prefrčali cez modrú čiaru. Teda cez červenú, ktorá je pri modrej"
Jozef Jarkovský - Naši chlapci hrajú oslabenie dobre. Puk držíme ďaleko od našej brány a dostávame gól.
Marek Mryglot - "Tesne vedľa, ale netrafil."
Miroslav Štefánik - "Tak tento zakrok smrdel faulom, ale rozhodca tento smrad necítil".
Eduard Hartmann - Košice hrajú zo zabezpečenej obrany a trpezlivo čakajú na vlastnú chybu
Jozef Golonka - Žigo, to je milimetrový človek.
Peter Šťastný - Nejde o to, o čo ide
Ján Lašák (komentár po zápase) - Mal som puk už skoro pod kontrolou a vtedy sa mi postavil

Ivan Niňaj - MS 1996 - Žigmund popíšte nám váš gól.
Palffy: Chalani sa tam naťahovali v rohu o puk a potom som dostal prihrávku tak som to tam jeb.l.
Redaktor: 5 sekúnd ticho Žigmund ďakujem za rozhovor

bay
autor
25. feb 2010

Weji, uzili sme si to riadne a o druhej sme boli vsetci traja svorne tuhy a vstavali sme az o osmej 😉

ninockaskv
25. feb 2010

😀 kami, vsetci u nas vo firme su ti za tento prispevok vdacni, svorne sme sa zabavili.. ixixixi

sky, ja som taaaky prispevok na margo presetrenia uradom pre dohlad nad zdrav. star. napisala. .. a zmizlo mi to.. asi to je znamenie, ze to tu nema byt

weji.. jo.. praca.. nie moc, tak primerane.. aspon mi cas rychlejsie uteka.. slniecko vylieza, ide jar, nasa (vasa) sanca.. a vy ste aky mali februar? si pisala, ze vas caka mnozstvo akcii, tak dufam, ze ste si to uzili.. 😀

weja
25. feb 2010

Kami, to bolo dobré... 😀 fajn, že ples sa vydaril...
Ninka, no február bol fakt dosť náročný... ale minulý víkend sme boli s MM v KE na muzikáli, aj sme tam prespali, takže bolo super 😵 no a dnes v noci sa chystáme s kamoškami do Prahy na dámsku jazdu - do nedele 😵 tak sa celkom teším, dúfam, že to dobre dopadne...
myslela som, že v marci už bude kľudnejšie, ale to sme si zasa naplánovali prerábku bytu (teda chodby a obývačky), takže máme zasa o zábavu postarané... 😝 stále sa čosi vyskytne...
Ninka, no tak s prácou opatrne, od roboty aj kone dochnú... 😀 😉

halienka
25. feb 2010

Ahojte babky 🙂
Kami, tak malá mi chrápe, ale sa tu dusím od smiechu až mi slzy tečú 😀 😀 😀 som sa dávno tak dobre nezasmiala 😀 musím to dať večer prečítať Vladovi 😉 to sú hlášky za milión 😀
Weji, šak si toho tolko neplánuj a budeš mať kľud 😀 ale ja to poznám, tiež si za to nadávam, no len čo sa dá tak už vymýšlam čo ďalšie treba urobiť 😀 to sme my ženské 😀 a čo idete prerábať? Maľovať alebo aj nový nábytok?
Eliška, tak to je prúser s tými všami, no ale môžeš to využiť pozitívne a "nakaziť" nenápadne šéfa 😝 😀 za to že ti zakázal v robote koníka 😀 sladká pomsta 😀 aspoň dáš tomu aj nejaký pozitívny význam 😀 ale vážne, dúfam, že to čoskoro poliečiš. Ako decko som ich tiež mala ale už si to nepamätám ako to bolo 😝 to vieš chytiť to môžeš hocikde, stačí ísť do obchodu a čo vieš kto zrovna za tebou stojí pri pokladni 😝
Ninka, sa ti to nechce znovu písať, čo? 😒 By som si to aj ja rada prečítala.
Sme boli dnes na poradni, máme 6550g a vraj sme zdravý ako repa, no dr. súhlasila že nás zaočkuje až o mesiac, chvalabohu, aj keď som videla v jej očiach nechápavý výraz, no našťastie, nejako nás nenútila. Som argumentovala mojou Crohnovou chorobou, tak to chápala. 😉

ellise
25. feb 2010

já pořád přemýšlím kde jsem ho chytla, ale jedinénco mně napadá, že jsem si v bazaru zkoušela helmu, a pak jsem byla na masáži a nevím kdo na polštářku ležel před tím.

jednou si je Martinka dotáhla z lázní, já je chytla taky, tenkrát měl Tomík 2 měsíce, naštěstí měl málo vlasů tak si na něm nezgustli, jen my dvě jsme se málem uškrábali.

mimochodem dobře jste to těm švédům nandali, když už to naši tak zprasili, 😠 ještě kanadě by jste mohli naložit 🙂

skybaby
26. feb 2010

baby kde ste vsetky??? ze tretia strana

ja sa snazim trochu pracovat doma, takze nestiham vobec nic, na kazdy den si vymyslim tolko programu, ze potom musim aspon polovicu zrusit 😀
ale len tak od veci sa musim pochvalit ze sa straaaaaaasne tesim, lebo sestra ktora sa uz skoro rok snazi o mimi a stale nic a je z toho dost nestastna, si konecne dala zobrat krv na hormonalny profil a muz pojde na spermiogram ... tak sa im to konecne pohlo a teraz mozno aj ten stres opadne a sa im zadari 😀 to by bolo supeeeeer 😵

a my uz nemame doma male babatko 😢 barbis v noci uz spala v postielke pekne vo svojej izbe ... uz je velkaaaaaaa 😵 pekne spala asi od pol desiatej do piatej potom dostala najest a este do pol siedmej potiahla a potom isla k nam do postele a potiahla do osmej 🙂

no eliska nech sa ich rychlo zbavis 😀

halienka
26. feb 2010

Ahojte babky, malá je dnes zlá ako aj to počasie, tak som sa dostala až teraz, keď prišiel MM domov 😝
Jani, to žasnem, že už je Barborka sama v izbe 😕 , a to máš tak, že máš ten elektronický babysiter aby si ju počula? Mne to príde akosi skoro, ja by som sa asi bála malú už nechať takú malú samú v izbe. A keď si vezmem, keby mala takú noc ako dnes, že sa budila každú hodinu, tak by som scvokla behať ešte vedľa do izby. Inak ale máva vcelku dobré noci, no táto bola teda fakt naprd, neviem čo jej bolo. 😝
Eliška, aj my sme radi, že sme vyhrali nad švédmi, no neboj, kanada nás už isto zastaví 😝 Ale ešte je šanca na bronz, takže držíme palce, aspoň raz sme predbehli čechov 😀 😀