Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

weja
14. feb 2009

Nadi - malinka je krasna 😵 tak si to pekne uzivajte tie pokojne dni, kym sa da... 🙂
to snezenie mi uz ide dobre na nervy... 🙄 snezi uz asi 4.den vkuse, tolko snehu pokope som nevidela uz peknych par rokov... 😖 dokonca som v spravach pocula, ze sa uz aj snezny pluh prevratil na ceste do Jasnej 😅 neskutocne...
ja tiez nie som zastancom takychto komercnych sviatkov, ale vzdy ma potesi, ked si MM spomenie 😵

Eliska - posli tvojho MM aspon odhrnut sneh alebo cosi... 😖 ci u vas ho tolko nemate?
Leni a ty by si mala to iste urobit s tym bratrancom... keby si par hodin polopatoval, ani na ten bowling by sa mu nechcelo... 😀

halienka
14. feb 2009

Eliška, veď nechceli slušný chlapci ani obed, ale som ich prinútila 😀 No už som nič nepiekla, vysypala som tam nejaké keksy a kupujem v hypernove také mufinky mäkučké, tak to im musí stačiť, ale ako ich poznám ani sa ich nedotknú, aspoň doteraz nedotkli. Ešte robia, je toho dosť. A Vladov bratranec vyvoláva a vyvoláva, či už skončili a kedy asi tak skončia a kedy budú môcť prísť... 😠 je to možné, ako sa niekto dokáže vnucovať aj keď mu to 3x povieš ako ti to nevyhovuje? Ešte bude špiclovať: a čo robia? A za kolko budú hotoví? A potom keď to skončia by sme mohli prísť? No otras! pritom ja si budem potrebovať ešte poupratovať, ve´d to poznáš, po takých píleniach a vŕtaniach do steny... 😠 Neznášam takých egoistov, čo si myslia že všetcia inej roboty nemajú len na nich čakať kedy prídu na návštevu, aj v chladničke mám pravidelne prichystané obložené misy len pre takých 😖 😝
No ale nejdem sa už rozčulovať 😀
Tvoj chlap je prípad, ti verím, že hľadieť na neho musí byť na nervy. Fakticky, keby aspoň toho Tomíka zobral von. Je to čudné, ale on je asi celý taký čudák. Ignoruj ho, rob si svoje a basta. Nech sa unudí, ak ho to baví. 😝 Už aby bolo pekne aby si aj ty mohla viac chodiť von a nemusela sa na neho ofučaného pozerať. 😉

m311293
14. feb 2009

že mu to není trapný? někteří lidi určité věci nepochopí. A jaké stanovisko k tomu zaujal Vlado? Má mu říct že tam budou dlouho a hotovo, všeak za týden je taky sobota, ne.
Ja mýslím že MM šel někam pít, bo ještě není doma a že by chodil 2,5 hodiny v tom mrazu po venku, to těžko. bu´d šel na tu ochutnávku, nebo za kamarádem co s ním měl na tu ochutnávku jít. nevím a je mi to jedno. Ale on je jak ženská když má PMS.
ve čtvrtek se normálně bavíme, pohoda, řešíme jak s financema a co kdybych zůstala bez práce a tak a v pátek přijde ofučaný domů, nepromluví, a když něco řeknu nebo se zeptám tak nereaguje. A v sobotu to stejný, no mám se furt doprošovat a bavit se kdyxž nemá zájem, tak jsem nemluvila taky.

halienka
14. feb 2009

No Vlado je na to mäkký, lebo je to jeho bratranec. Ale keď to kedysi robila jedna moja kámoška, tak to mal silných rečí ako by to on riešil. No keď príde na neho tak je rovnako mäkký ako ja 😀 Práve mu volal (po 4x) a ospravedlňoval sa, že až teraz dorobili. A bratranec hneď na to: Tak za pol hodinu sme u vás 😕 Rozumieš, je pol deviatej, ja už som unavená a ešte sa chcem navečerať, no dokedy by tu boli? Isto majú už hrknuté, to by sme sa ich nezbavili min. do polnoci. Tak Vlado začal vysvetlovať, že radšej nie, že ideme ešte upratať po nich a najesť sa a že by to už bolo fakt neskoro.Ešte chvílu to rozoberali, no nakoniec to konečne bratranec pochopil. Tak prídu zajtra pred obedom 😝 Ja nie som proti návštevám, ale každý trochu slušný človek sa dostatočne dopredu ohlási aby som si to aj ja mohla zariadiť a nie takto.
No zdá saEliška, že tvoj muž má krízu stredného veku 😀 Asi ho niekto v robote naštval a teraz musí za to pikať celý svet. Jasné že sa nedoprošuj, ve´d ty si nič neurobila. Jeho to zase prejde. 😉 Ale chce to teda mať riadne pevné nervy vydržať takého náladového chlapa 😎

m311293
14. feb 2009

MM má krizi už asi 3 roky, 😖 atak si dal pár skleniček a už je zase normální, jen mně to vždy rozhodí, no co....aspoň vím z čeho mně bolí žaludek.

mery.maja
15. feb 2009

Ahojte kocky,

konecne som sa sem na chvilku dostala.Tí moji dvaja mladenci este spinkaju tak som si sem odskocila.No malicky sa prihlasil necakane vobec som v to nedufala.Dnes mame uz 1 tyzden 😵 Je zlatucky neskor pridam fotecky.No u mna bol porod trosku komplikovanejsi ale nakoniec vsetko v pohode-kontrakcie boli fakt strasne zaberacka inak porod tiez na druhe zatlacenie.Chytilo ma to o jednej v noci a Matusko sa narodil az na druhy den o 9:30 takze som uz bola dost vycerpana ale stalo to zato 😵 😵 dakujem za gratulacie pekne sa to cita peknu nedelu vam prajeme 😉

m311293
15. feb 2009

krásné nedělní ráno,
majka zdá se že drobeček je hodné miminko, tak si užívejte zdravou a šťastnou rodinku.....to víš porod je vždy náročný, ani ne ta poslední fáze, jako ty kontrakce, ty byli fakt dlouhý, na konci nezbývá sil. Ale zvládla to skvěle, druhý porod bude rychlejší 😀 a už viděl bratříčka manželův syn ( teď normálně si nemůžu vzpomenout na jméno)

co budete dělat dnes holky? mně čeká krásné nedělní dopoledne v kuchyni, bude vepřo-knedlo-zelo a mezitím praní, odpoledne snad půjdu na chvíli ven.

bay
autor
15. feb 2009

Mery, ahooooooooooooooooooj! No uz sa moc tesim na fotecky a ked drobed podrastie, tak aj na nejaku tu party v Topolcanoch 😵 Si uzivaj, ze mas taky ospalych chlapcov 😀
ELis, tak to by som si dala 😵 u nas zatial zaidne plany na varenie ani na nedelu nie su. Ale kedze doma nemame uz na jedenie nic okrem zazvoru a horcice, tak asi bude nakup alebo obed v restike alebo sa niekomu navtirkneme 😅

bay
autor
15. feb 2009

No a este k vcerajsku.... Idem si zas po dalsiu radu, to viete moje prve tehu, tak som total zmatena 😅
Takze, som nakoniec vcera odpustila MK (ked on mi priniesol tak krasny darcek 😵 😵 😵 😵 plysoveho vlka v ovcom kabatiku 😀 😀 a ked si da kapucu dole, tak je zas vlk 😵 )no a vecer bolo tutu mutu. No MK sa tesil jak male decko, ved 12 tyzdnov nic nebolo.... (som sa bala ci ho to aj nezabije, ale prezil, nastastie 😵 ) No vsetko bolo v poho ako ma byt, len ten koniec. Ako cakala som, ze by som prip. mohla trosku krvacat (ze to sa obcas stava ze praskne nejaka cievka na krcku a tak) ale to sa nestalo. Ked uz sme sa umyli a ze ideme spinkat, tak som si este musela ocistit nos aby osm sa neudisila v noci a to bol sok. Ja som smrkala cistu krv. A takto asi dve hodky, potom to uz zacalo ustavat. Ale pomimo mi krv z nosa netiekla ako samovolne co sa obcas ludom stava (mne sa to este nestalo). A akosi mam pocit ze to nebola uuplna nahoda, ze sa to stretlo v jeden vecer s MK 😅 Uz ste o takom poculi??? 😒 😅

bay
autor
15. feb 2009

A este pre Lanku sen. Dnes teda nic moc 😅 Len sme riesili urcovanie pohlavia a vraj to bude holcicka a dohodli sme sa na Martinke. Inak nic ☹ Pritomnost MK ma na moje sialene sny asi zly vplyv 😀 😀 😀

m311293
15. feb 2009

bay, já bych řekla že krvácení z nosu v těhu je možné, můžeš mít křehké krevní cévy, nebo stroupky v nose v důsledku nachlazení nebo infekce. ale já bych to tipla na ty cévy, tím jak časro zvracíš chybí ti vitaminy, v tomto případě K, ty si brala ATB, že? ty ničí střevní floru a tím pádem se snižuje absorpce vitamínů

halienka
15. feb 2009

Ahojte bambulky 🙂
Bay, ja myslím, že to krvácanie je možné v tehu, veď je známe napríklad, že aj ďasná omnoho viac krvácajú, neviem či to nie je tým, že sa zvyšuje objem krvi a všetko je akosi viac prekrvené a potom stačí málo, ja som vtedy nejako nemohla ani kôrku z chleba, lebo aj tá stačila na podráždenie ďasien a už mi krvácali. Tak myslím, že to má nejaký súvis, cievky sú citlivejšie, prekrvenejšie a pri najmenšom podráždení krvácajú. Treba asi teraz opatrnejšie aj smrkať 😉 aj teda všetko ostatné.
Maji, tak som rada, že už to máš za sebou, isto to nebolo ľahké, ale super si to zvládla a dobre je že to bolo prirodzenou cestou, isto si sa aj vcelku rýchlo zotavila. A aj ťa zašívali?
Ja sa dnes snažím robiť niečo k úžitku, tak trochu ešte upratujem a poobede idem žehliť tú kopu čo som chcela včera no som sa k nej nedostala. 🙂

elenamarek
15. feb 2009

Ahoj Halienka,som v jednom kole,maly je zasa chory chytil zapal na pindiku a preslo mu to do horucok,tak sa nezastavim lebo jak vzdy nechce lieky.malinka moje slniecko si len rozprava ma kolotoc s macko pu postavickami tak im rozprava cele romany strasne sa smejem,a uz prespinka aj 8,5 hodiny vcera dokonca 2x uz som chodila pozerat ci dycha co som bola vyplasena.Joj a strasne som sa rozculila v skolke,ze nech si Alexa necham doma,ze ved som na materskej ze aj zivnostnikom to povedali na jarne prazdniny ostane deti bu v skolke ale ved aj tak je chory tak som sa opitala ci neplatim tak jak ostatny az nato ze moj tam 3mesiace nechodil ale zaplatit som musela.Je ani som sa nepochvalila Alex opakuje slova strasne vela.Mam par zabavnych prihad moja mamina dost hresi tak maly sa priuca a potom stoho je dost zabavnych situacii.
Halienka citala som ze sa davas na adopciu,uz ste poli na tych pohovoroch?domcek uz je komplet hotovy a jak sa byva?

soni1
15. feb 2009

ahojte baby, dnes som 29DC, keby že sa testnem je možné, že by už tak skoro mohli byť výsledky?

m311293
15. feb 2009

Leni a neříkala si že dnes se půjdete vycachtat do Nimnice?

weja
15. feb 2009

ahojte 🙂
Leni - s tym bratrancom je to sila 🤐 obavam sa, ze pri takych egoistickych ludoch by som sa nezdrzala a neodpustila by som si nejaku poznamku 😠 (vacsinou sa tak aj stane, ale akurat sa potom s MM pohadame, ze som sa mohla trocha ovladnut 😅 😝 🙄 )
a co dnes? prisli pred obedom, ako sa slubili?

Eliska - no ked citam o tvojom MM, presne ako keby som citala o sesterkinom manzelovi... to je tiez taky ignorant, ktory sa bez zjavnej priciny dokaze ofucat aj na tyzden a s nikym nekomunikuje - vratane deti... Zhovorcivu naladu ma vacsinou len ked si vypije... 😝
no mas to tazke... 😒 asi ho ignoruj aj ty, aj ked verim, ze to cloveka vie poriadne mrziet.... 😔

Bay - tiez si myslim, ze v tehu je vsetko viac prekrvene, takze krvacanie z dasien alebo z nosa bude sposobene tym... ale v podstate mas aj pravdu, ze to suvisi s tutu-mutu - zvysil sa ti tlak, tep a uz to bolo.... 😀

Mery - tebe aj drobcekovi prajem vela zdravia, nech ste stale taki stastni a spokojni ako to citit z tvojho prispevku... 😉

halienka
15. feb 2009

Jáj, Eliška, plány boli, ale už padli, vyčvachtám sa akurát teraz večer vo vani, aj si masku na ksicht hodím, aby som zas cez týždeň neodpudzovala zákazníkov. Totiž ako včera mal prísť ten bratranec, tak to sme odvrátili, ale dnes nie, takže prišiel tesne pred obedom. No a poobede sa dovalil svokor, ale to som rada, lebo aspoň z Vladom dorobili poličku v kumbáli. A ja som teda požehlila a teraz idem ešte po nich v tom kumbáli urobiť poriadok.
Elenka, ani nevieš ako sa teším, že Alex tak pekne chytá slovká, nevadí že nadávky, ale aspoň vidíš, že to nie je nejaká zložitá porucha, ktorá by sa nedala prekonať, ale že sa časom určite dá do poriadku. 😵 Dúfam, že sa mu ten pipík rýchlo polieči a veru nedaj sa v tej škôlke, isto mu aj to pomáha k tej výslovnosti, nech ho len pekne majú, ja neviem čo je to za škôlka, že sa zbavuje detí, ve´d by mali byť radi, že deti majú a že im rodičia platia. Malinká je zlatá, že ti tolko prespinká, to vieš je malinká a rýchlo sa asi unaví, ale to nevadí, hlavne že pekne rastie a papká. Čo sa týka adopcie, tak tento piatok ideme do toho Trenčína, kde nám tá pani z kraja dá doporučenie pre psychologičku aby nám spravila prípravu, takže ten ďalší týždeň by sme už mohli začať. Musíme absolvovať 26 hodín prípravy. Až potom dá psychologička vyjadrenie a až potom sa rozhoduje, či nás zaradia do poradovníka. Proste beh na dlhú trať, ale mne to nevadí. 🙂 V domčeku je to čím ďalej tým krajšie, pomaličky si to vylepšujeme. Iba okolo domu to vyzerá stále ako stavba, a tak to ešte chvílu potrvá, lebo sa nedá všetko naraz. Ale to mi tiež nevadí 😉
Soni, ak mávaš 28 dňový cyklus, tak už by ti mal test ukázať či si tehu alebo nie. Testuj ranný moč, ten máva najväčšiu hladinu tehu hormónov. 😉

m311293
15. feb 2009

Leni, taky jsem se zamaskovala 😀

V neděli odpoledne mám fofr, šla jsem s Tomíkem ven, zase sama jako vždy, pak jsem uvařila pudink, vyprala vysušila, Tomáš do vany, ostříhat nehty, večeře, nachystat do školky, do práce. Ale vidím, že máš taky napilno. A ten bratránek přišel na oběd, čico? Ale je zvláštní chodit před obědem, ne.

weji, MM se dokázal ufučať klidně na měsíc, vždy mně to štvalo, ale poslední dobou je mi to, jak říkaji němci, ganz egal.
Jinak dnes v noci se mi zdál erotický sen s MM, to je hrozný jak mi ten celibát leze na mozek

elenamarek
15. feb 2009

Halienka tak to bude asi na dlhe lakte stou adopciou,buzeracia kde sa len da 🙂snad to dobre dopadne,a mozno sa aj vlasne postasti este treba dufat. Alexkovi pomohla ta specialna skolka kde sa zaoberaju len poruchami reci aj v tomto roku mu to plati 75dni poistovna tak ho chcem dat ale az ked bude teplejsie.Maly mi chodi len od januara poriadne do tej nasej ale nechce tam chodit vkuse chce ist do tej specialnej,tato nasa je slaba nic sa neucia,kedy kolvek ked idem pre neho ze ideme k logopedovi tak cumia do bedni,uvidim chcem ho prehlasit do inej tak snad to dobre dopadne 🙂

bay
autor
16. feb 2009

Dobre ranko, tak ja zacinam rovno so zlou spravou ☹ Chytili sme doma virus na pocitaci 😢 tak mame miesto pocitaca stajnu, bo sme capli trojskeho kona 😠 😠 takze budem pisat veeeeeeeeeeeeeelmi malo a len z prace. Aspon zatial, kym nejak nerozchodime pocitac, co asik nerozchodime, tak zas budem musiet preinstalovat ☹

danka24
16. feb 2009

dobre ranko.. bay vy co mate stajnu doma ? 😀 vidis chodis na zakazane stranky a potom trojsky kon ide vas navstivit...inac moj muzicek mi kupil LALIE 😉 takze spermijky sa dufam spamataju a vajka tak isto 😀

bay
autor
16. feb 2009

Tak s laliami to uz vyjst proste musiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 ked uz to nezaberie, tak snad len diamanty ☹

danka24
16. feb 2009

bay MM sa pytal uz si pisala babam ze si dostala lalie.. co oni na to 😀 😀

bay
autor
16. feb 2009

No zavidia, co ine? 😀 😀 😵 😵
Ja som uz taaaaaaaaaaaaak dlho nedostala kvetinky, ale v sobotu som dostala plysaka a v nedelu MK zahlasil ze som infantilna a ze sa mi lahko kupuju darceky 😅
A dnes som vyrazila v tehu sukienke do prace 😵 a nic ma netlaciiiiiiii. Co je uuplna parada 😀

danka24
16. feb 2009

bay tak to je supeer a uz sefova to vie?? 😀 a nieje ti zimka v sukienke? 😉

bay
autor
16. feb 2009

No celkom chladno, kedze mi nedrzia samodrzky a do pancusiek sa nenarvem a v Carrefoure som si chcela rano jedny kupit a som si vybrala nejake za 3 eurace a ked som sla platit ze 9, tak som im ich tam nechala 😠
Sefka este nie, ale dnes je v praci, takze to uz budem mat za sebou...

sonicka07
16. feb 2009

ahojte novopecene maminky. nadka,malinka je nadherna. a vyzerala,ze sa ohlasila riadnym krikom... to moja tamarka len tak kvilila,mraucala. haha mame nove fotecky. uz to mam postahovane,tak to sem skoro hodim. papa

bay
autor
16. feb 2009

Tak sefka uz vie 😵 😵 😵 juchuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😵

danka24
16. feb 2009

a co povedalaa 😵 😵

bay
autor
16. feb 2009

Tesila sa 😉 A ze kedy sa planujem vratit z materskej 😀 😀 😀 ale ze urcite sa tu pre mna po navrate najde miesto 😵