Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

weja
6. aug 2009

tak ja sa už pomaly a nenápadne balím a o 15tej zdrhám... 😵 dnes mi je už akosi dlho... 😅
a zajtra idem na kamoškinu rozlúčku so slobodou... 😵 a o týždeň na svadbu... včera sme jej boli kúpiť dar... normálne mi to tak pripomenulo našu svadbu a všetko okolo toho... 😵 tak trošku nostalgie zažívam v tieto dni... 😀

skybaby
6. aug 2009

aj my uz sme doma a v pre deti sme kupili jednu zavinovacku modru karovanu, dvoje pancusky a jedneho macka do postielky ktoremu ked potiahneme chvost tak hra a jedneho hrosika tiez do postielky 😀 😀 😀
nabuduce radsej pojdeme rovno domov

sisipetka
6. aug 2009

Weji pekny zvysok dna 😉
Janiiiiiiiii to kedy si vsetko stihla 😀

bay
autor
6. aug 2009

Jani, no drahe zastavenie sa.... 😎 😀
No ja som mala rozlucku so slobodou az po svadbe 😅 🤐 chichichiiii a svadobnu cestu pred svadbou.

halienka
6. aug 2009

jani no pekne ste nakúpili, a to pre nejakú návštevu alebo pre svoje deti do budúcnosti? 😅 😀 😀
Ono s tou krízou je to tak, že prepúšťajú zamestnancov a tých pár čo ostane musí ťahať aj za tých ostatných a preto nám ešte pracujúcim roboty akurát pribúda 😀 To čo som musela kedysi stihnúť za 8 hodín, teraz musím za 4 hodiny a nikoho nezaujíma ako. 😝 A dnes som už taká unavená, že ani neviem ako sa volám. Najradšej by som toí tu zavrela a išla domov 😝

ellise
6. aug 2009

Ahoj holky,
tá těhula v Považskej, Lenka sa voláš, kdybys nevěděla 😀

já jen na skok, donesla jsem si 10 kg okurek, tak jdu naložit pravé znojemské... 🙂

halienka
6. aug 2009

Ahoj Eliška 😉 no teba zastihnúť to je umenie 😉 😀 dík za pripomenutie mena 😀 teraz som tu zas mala toho debila s minulého týždňa 😀 prišiel pre hotovú sieťku a chcel aby som mu to tu všetko rozbalila a ukázala kde sa čo šróbuje a vŕta a kde sa čo má zasunúť a posunúť 🙄 hodinu preberal zákazku, ktorú bežne prebrajú ľudia za 3 minúty 😝 Mal síce priložený návod ale to mu nestačilo 😝 potreboval asi dedko starý pokurizovať s tehotnou ženskou 😝 😀 a dnes som si trúba dala taký väčší výstrih, čo skoro nikdy, ale som pyšná že sa mi tam už konečne čosi ukazuje 😀 no a dedko asi neodolal 😀 Eliška, každý rok zaváraš uhorky?

ellise
6. aug 2009

Leni asi jednou za dva roky, pravidelně dělávám 21 sklínek a to mi vydrží ty dva roky. U nás to jím jenom já. Ale používám znojemský nálev, nebo letos mám macerát, to jen naředíš vodou a octem a žádné koření už nemusíš, ani kopr, ani cibuli. Tak jsem zvědavá.

Chlípný zákazník 😀 no jo chlapi, třeba ho přitahují těhule. 🙂
Leni ty si tady jednou říkala, že v tom seriáli Ako som prežil, hrál tvůj spolužák. V kterém díle to bylo? já to sleduji na Tv Barrandov, minule bylo o tom učiteli, jak ho obvinili ze zneužívání žáků.

A co se týká mé zaneprázdnosti, finišujeme s divadlem, s dožínkama, jsem v jednom kole, a ještě uklízím po dovolené a furt není konec. Pokaždé si řeknu ...až to dodělám... ale pořád nic. Já snad budu mít klid až v důchodu...jestli se dožiju..

sisipetka
6. aug 2009

pekny vecer kocky,
Eliska, tak na uhorky mozem prist, take dobre zavarane mam rada hlavne teraz 😀
...my mame za sebou futbalovy trening, prvy polcas futbaloveho zapasu a bobulka sa tvari, ze to bude chlap ako vysity 😉 Jedine, ze by to bola kocka a nacvicuje neskutocne tazku krasokorculiarsku zostavu 😀
A pridala som 2 fotecky zo spisa, aby ste videli ako bolo krasne 😎

ellise
6. aug 2009

já jsem je Peti viděla 🙂 moc ti to tam sluší, ale stejně to bude holka. 😀

něco na hezkou noc

https://www.youtube.com/watch?v=T43Kme-WYA4

vždy když slyším tuhle píseň, je mi dobře na duši a současně smutno.

Teď to druhé. Holky, mám vás moc ráda. vy jste po mých dětech jediné co mám. Je to rok co mi umřela mamka ☹ a já se cítím strašně opuštěná. Zbyly mi jen děti a vy

sisipetka
6. aug 2009

Eliska nebud smutna 😔 Bohuzial nemam ani slov, ako to vsetko vyjadrit...ale zivot sa s nami nehra a i tak si vieme vzajomne pomoct...som v mysli s Tebou 😔

weja
7. aug 2009

ahojte 🙂
Elis, nebuď smutná 😔 niekedy je človeku ťažšie, inokedy ľahšie, ale ešte vždy vyjde znova slnko, len niekedy to možno dlhšie trvá... 😉 my sme mali minulý rok tiež hnusný - teta, ktorá bola ako moja druhá mama, zomrela pred rokom v júli a 2 mesiace na to som prišla o bábo... 😔 je to ťažké, ale stále sa upínam na to, že ešte raz bude dobre... zameraj sa na tie pekné veci v živote, ktoré máš a uvidíš, že prídu aj ďalšie... 😉 neviem, či si čítala knihu Tajomstvo, ale mne dosť pomohla, keď mi bolo najhoršie... 😉

Peti, aj my sme boli pred rokom na Spišskom hrade, máme skoro rovnaké fotky len s iným obsadením 😵 😀 presne si to pamätám, bolo to začiatkom júna, ja som mala akurát ovu a ten cyklus som zostala tehu 😵 sranda, čo za hlúposti človeku utkvejú v pamäti 😀

Leni, že dedko chcel pokurizovať s tehotnou ženskou 😀 som sa pobavila 😀 😀 no niektorí dedulovia sú riadne otravy.... 😝

bay
autor
7. aug 2009

Dobre ranko, tak dnesny datum mi zjavne nevyjde 😢 😠 njn nic prekvapive 😀 😀 😀

Elis, takto ta trapia taketo smutne stavy? 😔 ☹

bay
autor
7. aug 2009

Inak som sa vcera deeeesne tesila ze som si na obed nedala tie carbonara cestoviny, bo sme boli na veceru u kamarata a varil spageti ala carbonara 😀 😀 😀

halienka
7. aug 2009

Ahojte babenky 🙂 to je naprd, mne sa večer už málokedy dá sadnúť k PC a teraz tu čítam, že Eliške bolo smutno 😔 Eliška mne sa to ani veriť nechce, že je to už rok čo tvoja maminka umrela, mne to stále príde ako pred 3 mesiacmi. No, babky majú pravdu, ťažko sa v takýchto prípadoch hľadajú slová útechy, keď vieme, že nám toho milovaného človeka už nič nevráti. Ten smútok za ním sa proste z času na čas objaví aj po dlhých rokoch. Ja si niekedy tak spomeniem na ocina a tiež mi je vtedy smutno, že ako mi chýba, chýbajú mi jeho rady, pomoc, porozumenie a hlavne tá otcovská láska. Mám samozrejme ešte mamu, ale veď som tu už písala ako to s mojou mamou je, tá je nafixovaná hlavne na môjho brata a ja som dobrá iba vtedy keď ona niečo potrebuje, keď ja niečo potrebujem, už ma vlastne ani nenapadne na ňu obrátiť sa, akosi som sa naučila starať sa sama o seba. A pritom mi tak niekedy chýba rada a pohladenie od rozumného skúseného človeka, ktorý si prešiel životom a mnohými skúsenosťami a pritom má morálku na vysokej úrovni, taký bol môj otec. Ja viem Eliška, že ti týmto vlastne nijako nepomáham, iba som chcela tým povedať, že nie si v tom sama, a že ti aspoň trošku rozumiem ako sa cítiš. 😔 Život je taká ku.. s prepáčením, ale v podstate je to tak že každý sme tu určitým spôsobom sám. Kedysi som aj čítala nejaké knižky od budhistických mníchov a oni majú dokonca na toto určené meditácie, na uvedomovanie si, že nikto a nič nám nepatrí a že všetko je "pomíjivé" aj ľudia aj veci okolo nás a že sa nemáme na nič z toho upínať, pretože k životu proste patrí to, že aj tí najbližší nás môžu hocikedy opustiť. Ono sa to ľahko hovorí, ale ťažko praktikuje. 😖 No mne to veru častokrát napadne a snažím sa tiež si stále pripomínať, že všetko sa môže hocikedy zmeniť a ja musím byť pripravená aj na to. Ale ono na to pripravený asi človek nie je nikdy. Tak ti držkám palce, aby ťa ten smútok čo najskôr prešiel, tiež mi pomáha keď si presmerujem pozornosť na niečo iné, čítam si, štrikujem, pustím sa do nejakej roboty... 😝
Inak v tom seriáli hral môj spôlužiak v tej časti kde znásilňoval otčim dcéru, tak ten môj spolužiak hral práve toho hnusného otčima. Možno ho aj budeš poznať, lebo tuším hral aj v Nemocnici na okraji mesta po 20 rokoch a tiež tam hral vraj nejakého sviniara. Volá sa Marko Igonda.
Weji, ja som tú knižku nečítala, ale nakukla som len trošku do tej témy na Volnej diskusii kde sa o nej píše. Mne to trošku pripomenulo tou myšlienkou o pozitívnom myslení knižku od Luis Hayovej Miluj svoj život. Ale teda neviem presne či je to niečo také, len podľa toho čo tam vtedy baby spomínali, keď som do tej témy nakukla. Nečítala si náhodou aj tú Miluj svoj život?

weja
7. aug 2009

Bay, myslíš, že sa jedného rána zobudíš a budeš cítiť, že dnes bude ten deň D? možno ťa Miško prekvapí, nikdy nevieš, či to nebude aj dnes... 😉 juuuj, keby ti vyšiel ten víkend s tými peknými dátumami, to by bolo fajn 😵

Leni, tú knihu som nečítala... prečítala som viac kníh o pozitívnom myslení (ešte keby sa mi to aj darilo dodržiavať 😝 ), ale Tajomstvo ma zaujalo najviac... asi bola pre mňa najpresvedčivejšia a veľa vecí som si vďaka tomu uvedomila, že to tak naozaj funguje... už som pozerala aj filmovú verziu na nete a tiež sa mi páčila, ešte by bolo dobre, keby sa mi to podarilo odniekiaľ stiahnuť...
a Miluj svoj život bola dobrá? skúsim sa po nej poobzerať...

bay
autor
7. aug 2009

Weji, ked bude Misko len z polovice po MK tak bude v tom bruchu este minimalne v septembri. Lenivci moji 😵

halienka
7. aug 2009

Weji, mňa kedysi tiež dosť oslovila, no skôr tam ide o choroby a o to že ktoré nesprávne psychické a životné postoje môžu vyvolávať ktoré ochorenia a ako sa ich zbaviť pomocou pozitívnych formulácií. Autorka tam predkladá všelijaké prípady zo života a aj svoj - ochorela na rakovinu maternice a sama sa z nej dostala - bez operácie a inej liečby.
Bay, to máš jedno či je po tvojom MK, chlapi sú všeobecne lenivci 😀 ja som sa tiež rodila prvá (z dvojičiek) a tak rýchlo že som sa ani neotočila. A brácho? Keď som sa narodila ja, mame prestali kontrakcie a nič. Keby nepomohli lekári a sestri, neviem či by tam brácho netrčal dodnes 😀 😀 a po narodení ja som vrešťala ako pavián (nie hneď bo ma resuscitovali, ale nasledujúcich pár rokov 😀 ) kdežto brácho bol tak spavý, že ho nezobudilo ani to moje vrešťanie, ba ešte aj na kojenie ho museli budiť, ani hlad ho nezobudil 😀 A že dvojičky 😀 😀

weja
7. aug 2009

Bay, no už mu len nejako dohovoriť... alebo ho skúsiť na niečo vylákať, len ma momentálne nenapadá, čo by mohlo byť pre novorodenca také lákavé... 😀
Leni 😀 😀 chlap, ktorý sa nezobudí na hlad??? ten tvoj brat bol nejaký unikát 😀

sisipetka
7. aug 2009

ahojky kocky,
jeden rychly pozdrav posielam....dnes som poslusny zamestnanec 😀

halienka
7. aug 2009

Weji 😀 a doteraz je taký "prispatý" 😀 😀 flegmatik ťažkého kalibru 😀
Peti, veď je piatok, nepreháňaj 😉 bo nebudeš vládať cez víkend doma upratovať 😀

weja
7. aug 2009

Leni 😅 no aspoň má pokoj, keď ho niečo len tak nerozhodí..., aspoň nebude mať žalúdočné vredy zo stresu 😀 takých ľudí obdivujem, ja síce nie som výbušný typ, ani sa nenechám ľahko vyprovokovať - navonok - ale vo vnútri niektoré veci riešim možno dlhšie, ako by bolo zdravé...

Peti a to čo sa ti stalo takto v piatok, keď toľko pracuješ??? ja som mala skrátený pracovný týždeň, ale priznám sa, že taký nabitý, že už mám dnes toho akurát dosť... 😝

halienka
7. aug 2009

Weji, ja som taký typ ako ty, tiež ma vie vo vnútri niečo žrať dosť dlho. Si niekedy vravím, že svet sa delí na dve skupiny, tých čo trpia vo vnútri seba ale ľudia okolo nich sú spokojní, a potom druhá skupina tých ktorí si z ničoho hlavu nerobia - tí síce netrpia a vredy nemajú, ale zato trpí celé ich okolie (taký flegmatik ťa vie strašne vytočiť, keď treba niečo riešiť a on nič, len priblblý úsmev na tvári 😀) - napríklad zas my z tej prvej skupiny 😀 😀 😀 aj za nich 😀 No už sa nejdem hlbšie zamýšľať bo dostanem depku, že prečo som sa ocitla v tej nesprávnej skupine 😀 😀
Inak som vám zabudla napísať, že na poslednej poradni mi zas gyn. dal dobrú otázku (ak si spomínate na tú: A nohy? moja odpoveď: Oholené! 😀 ) tak teraz sa ma zas tak blbo spýtal: A brucho? moja odpoveď : Rastie! 😀 Zas sa zarehotal, že ale či ma nebolí 😀 No tak nevie sa opýtať celou vetou? odkiaľ ja mám vedieť čo sa pýta keď dá otázku A brucho? Čo brucho? 😀 😀

weja
7. aug 2009

Leni 😀 😀 to trošku poznám - alergologička mi dala také kvapky, ktoré sa pred prehltnutím mali držať chvíľu na jazyku, aby rýchlejšie zabrali... Ale keď na mňa na kontrole spustila - "A kvapky?" ja že: "Čo kvapky?" "No užívate?" "Užívam..." "A držíte ich...?" chvíľu som rozmýšľala, že čo to, ale nakoniec som povedala: "No v chladničke..." 😀 😀 tiež sa aj so sestričkou pobavili, ona sa totiž pýtala, či ich držím na jazyku, ale to mne v tej chvíli ani nenapadlo... 😅

halienka
7. aug 2009

veď ja neviem či si myslia že vieme čítať myšlienky 😝 😀 len človek si potom pripadá ako blbec a oni sa rehocú 😀

sisipetka
7. aug 2009

Uz som tu....ale to nie je piatkom. Zacali sa nam minat skladove zasoby, tak musim urobit nove printy. No a najprv treba urobit prvotne textove navrhy s rozlozenim stranok, inzercii a pod. Dat to na korektury kolegom a potom riesit grafika a pripravy do tlace, a este nasledne na to jazykove korektury 😅 A ked sa vam zrazu nakopia 4 printy naraz, do toho musim vymysliet zo 4 ks bannerov a zacinaju nam nove kampane, tak sa mi nielen z usi, ale aj z gati prasi 😝 😀

Weji, papas Staloral? ...ja uz 5ty rok, 2 x tyzdenne a samozrejme casto zabudam 😅
...tie Tatry boli milene, hmm skoda, ze tie spomienky sa takto zachmuria. Ja mam tiez mierne rok 2008 v zuboch a nerada spominam ani na dovolenky, ci vylety - proste to tam zostal ako v tajomnej truhlici a nechce sa mi v nej sparat.

Leni aj ty si riadne cislo 😀 Tvoje hlasky zacnem asi evidovat a potom vydam knihu vtipov pod nazvom "Lenkine humoresky alebo ako sa jej lekar povolania vzdal" 😀

halienka
7. aug 2009

Peti, no máš to perné veru, aj zabudneš že si tehotná, že? 😀 Aspoň mne sa to stáva keď mám moc roboty 😝
No a tie humoresky by boli fajn, potom by som ti tam pridala aj hlášky MM, ten je na tom ešte lepšie 😉 veď kto len tak namiesto "stmieva sa" povie: deň sa začína končiť 😀 to len môj muž dokáže 😀 😀

sisipetka
7. aug 2009

...a koniec sa zacina dnit... 😀

sisipetka
7. aug 2009

No, ale uz mam toho dost....uz tu skoro nikto nie je 😠 , balim aj ja....
Prajem pekny vikendik, my zajtra ideme pozriet starkych a v nedelu uvidime, na co bude chut. Davajte si pozor a prilis to s upratovanim neprehanajte 😎

halienka
7. aug 2009

Peti čauko, a riadne relaxuj 😉 hlásia pekný víkend, my zas asi obsadíme nejaké kupko 😎