Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
21. sep 2009

Peti, tomu ver. Nikdy v zivote si tolko nespala ako budes ked budes mat drobceka 😀 😀

bay
autor
21. sep 2009

A neboj, Misko spi cely den, takze vydrzi hore celu noc 😉 takze mozes prist aj trosicku neskor 😎

sisipetka
21. sep 2009

Kamilka, ked by som potom dobehla k tebe, tak rovno nahradim spiaceho Miska a zapadnem prachom aspon do 4tej hodiny rannej - uz teraz sa mi zmuria oci o 106. Od 4tej neviem spat, tak som sa presunula do obyvacky - pozrela nemocnicu na okraji mesta (ktoru som nevidela ani nepamatam, takze ani neviem o com dnes bola), o pol 6tej vpadla naspat k MM do spalne a o 6tej vstavala na anglinu. Dnes to vidim na zaverecnu o 8mej 😅

ellise
21. sep 2009

ahoj holky,
bay ty si pořád stěžuješ, 😀 jednou že nespí, pak že spí, co 🙂 má chudák dělat.

Weji, okolo témy MM říkám jen No comment, bo kdyby jsme si měli od sebe odpočinout tak by musel odjet na rok.
Pak by mi možná scházel.
věci které nemůžu ovlivnit jsem přestala řešit, a jeho ovlivnit fakt nemůžu, je paličák a samorost, který si vždy udělá podle sebe bez ohledu co si myslím já nebo nedej bože děti. tahleta vlastnost je fajn, ale ne pro 40-letého chlapa s dvoma dětma.
I ho svým způsobem obdivuji že si dokáže stát za svým a prosadit si to svoje, ale na druhou stranu, nepotřebuji mít vedle sebe chlapa, na kterého se nemůžu spolehnout, protože nevím co, kdy, kde a jak. tak se spoléhám sama na sebe.

halienka
21. sep 2009

Dobrý večer babky 🙂
Eliška, presne ako píšeš, pekná vlastnosť ale tak pre slobodného chlapa a nie ženatého zo záväzkami, to si mal radšej rozmyslieť. Blbé je že si neuvedomuje, že vám všetkým tým ubližuje 😝 Treba mu to vrátiť, keď si chce slobodne žiť, tak nech si slobodne aj sám varí, perie a žehlí 😀 šak ho predsa nebudeš obmedzovať kedy a čo napr. jesť, no nie? 😀 😀
Peti, tak aj moja malá je ako divá, a tiež niekedy rozmýšľam čo sú to za pohyby, niekedy fakt akoby nechtíkom škrapkala do maternice aj pol hodinu na tom istom mieste, inokedy sa mi vlní komplet celé brucho, vetdy sa asi prevracia úplne celá zo strany na stranu, inokedy sa rozhodne kopnúť ma riadne do mechurá alebo konečníka, tak to je pocit na nezaplatenie 😀 😀
No ja som dnes v meste kúpila nočnú košeľu do pôrodnice, sa priznám bez mučenia že u číňana, pretože ju asi využijem fakt len v pôrodnici, lebo ja inak nočné košele vôbec nenosím. A boli sme pozrieť v jedinom detskom obchodíku v Považskej a objavili sme vcelku pekný kočík, 3-kombinácia za 10 tis. tak nad ním budeme teraz uvažovať. 🙂

halienka
22. sep 2009

Dobré ránko babky 🙂 žeby som tu bola dnes prvá? 😕 😅 ako ste sa vyspinkali?

sisipetka
22. sep 2009

Dobre ranko,
Leni o spanku ani nehovor, po vcerajsej noci som vcera padla ako prikovana (podotykam, ze som prisla z prace a prezentacie o 19tej) a zobudila sa az rano o 6.30 - a to aj bobulka pochopila, ze treba oddychovat a celu noc pekne spinkala. Alebo som mozno bola tak grogy, ze som ju nevnimala 😅 Ale teraz mi to nahradza - vrti sa ako maly psik za chvostikom 😀 Ale nastastie, my sme tak otoceny, ze mechur je z hry vonku - ale creva si to odnasaju dostatocne ...
Eliska, myslim, ze si to zobrala z toho spravneho konca a neriesis, co sa neda...bo by si musela skoncit v blazninci a to ma este asi cas, ze 😉
.... a dnes som si povedala, ze odmietam zrast so stolickou v praci a balim to tu na obed 😉

weja
22. sep 2009

dobré ránko 🙂 vy ste dnes aké ranostajky... 😉
Bay, užívaj si svoje dobručké dieťa, nie každý novorodenec je taký pokojný... asi veľa spraví aj to, že cíti, že ty si kľudná a nestresuješ sa... 🙂

Eliška, s chlapmi je to náročné... 😖 škoda, že je taký neprispôsobivý a neberie ohľad trochu aspoň na deti... tie si rodičov nevyberajú, tak by sa mohol venovať aspoň im... 😖

Leni, jeeej, tak vy už idete kupovať kočík...? 😵 však treba byť pripravený už dopredu 😉

Peti, to je dobre, že ste si už s bobulkou našli režim - spí vtedy, keď aj ty, nech jej to vydrží aj po pôrode... 😉

sisipetka
22. sep 2009

ahojky Wejik, uz si aklimatizovana z dovolenky? eee, asi by si este oddychovala, ze 😉 My ked sme boli v Egypte pred 5 rokmi, tak sme sa vratili v novembri a tu do 3 dni zrovnala snehova fujavica Tatry 😅 - takze sokova terapia ako sa patri 😖
Bobulka sa zatial riadi roznymi bioritmami, ale nastastie ked som unavena pod obraz bozi, tak poslucha 🙂

bay
autor
22. sep 2009

Dobre ranko. Tak my uz mame za sebou ranne vencenie 😉
A kedze mame ist dnes k tej ocnej, tak ocko 1krat po 3 tyzdnoch vyzera ok 😀 😀 Tak snad mi tam dnes povie, na co ste chodili, ved je vsetko v najlepsom poriadku 😵 Ale pre istotu som donutila MK ze ide s nami (vcera bolo ocko este dost karpave) bo kazda ruka dobra ak by mu predsalen preplachovali kanalliky 😔

bay
autor
22. sep 2009

A este. Som priserna matka 😔 zabudla som dudlik v kocari 😢 este ze mame doma jeden nahradny. Aj ked taky skaredy kaucukovy 😝 😀

sisipetka
22. sep 2009

Kamilka, fakt si priserna matka 😖 taketo veci Miskovi robis - ale co ti sisi, nebud tak uzkostliva, vsetko je dobre, kazda sa ucime a cim viac budes stahovat to tvoje napatie, tym to bude horsie a Misko to vyciti.
Akurat sme sa s MM vcera rozpravali, ze ako sa obrnit voci uzkostlivosti k vlastnemu dietatu, aby nebolo precitlivele a pod. Pretoze poznam v okoli maminky, ktorych deticky nevydrzia ani minutu bez nich a potom je riadny problem ist niekam a nechat dietatko napr.mame, sestre a pod. Uff, je mi jasne, ze to bude tazke...ale urcite sa chcem o to pokusit.

bay
autor
22. sep 2009

Peti, ten smajik na konci mal znamenat ze islo o ironicku poznamku 😉 😀
Tak to som zvedava aky bude Misko ked podrastie, bo teraz je na maminke zavysly 😀 😀 a mamca si to uziva (zatial).

sisipetka
22. sep 2009

hej, to nebolo myslene vazne - ved ti pisem, ze si sisi 😉

bay
autor
22. sep 2009

Vsimam, ze dnes poctivo bojkotujes plne pracovne tempo 😉 Spravne! Len tak dalej 😀

bay
autor
22. sep 2009

Idem sa venovat malemu a kedze spinka, tak idem aj ja 😀 😀 😀

sisipetka
22. sep 2009

no upravujem nieco na sieti, tak mam cas medzitym aj vypisovat...
Dobru noc 😉

weja
22. sep 2009

Bay, no tak snáď to s tým očkom bude už len dobré... 😉 tak si oddýchnite 😉
Peti, no veru ja poznám viac tých úzkostlivých ako tých druhých... 😖 ale je to na škodu, pretože potom sú tie maminy/rodičia bohužiaľ odkázaní na 24 hod. neustálu prítomnosť pri svojich dietkach, lebo tie na nikoho iného nie sú zvyknuté... 😒

sisipetka
22. sep 2009

Weji, ja si to tiez zatial neviem predstavit, ale chcem sa o to aspon pokusit...no a kedze sa venujem aj tomu korculovaniu, tak ked pojdem na preteky rozhodovat, pripadne s inymi detmi sutazit...tak si neviem predstavit, kam si male pripnem v tej zime. A taktiez chcem zacat na jar opat trenovat deti, a bolo by fajn, keby drobec vydrzal aspon 2 hodky s niekym inym, kym sa vratim....Predstava pekna, ale aka bude skutocnost netusim - ale za pokus to stoji 😉

weja
22. sep 2009

Peti, ja si myslím, že keď bude drobec od malička zvyknutý na starých rodičov príp. nejakú tvoju kamarátku, tak to bude ok... jasné, že strážiť bude musieť človek, ktorý bude k vám chodiť aspoň občas na návštevy a pre malého/malú to nebude cudzia tvár... ja si myslím, že je to iba dobre, keď nebude zvyknutý stále len na svoju mamu 😉

sisipetka
22. sep 2009

jasne, MM vcera dokonca zahlasil, ze ho bude varovat nas psik 😀

danka24
22. sep 2009

ahojte krasavice .. potrebujem poradit ako casto ste brali ten magnem B6?
my sa mame celkom dobre az na to ze uz je nam tazko neviem si najst miesto ani na sedenie ani na lezanie.. ach jaaj a to este 54dni do predpokladaneho porodu.. uz sa mi aj sniva ze som prenasala tt fuuj ja nechceeem prenasat 😀 😀
ako sa mate?

sisipetka
22. sep 2009

ahojky Dani, ja si davam magne B6 iba 1 x vecer....a niekedy uplne vypustam. No, ale co viem od dr., tak asi 2 x denne je max...a niekedy okolo 35 - 36 tt uz treba vysadit.
A s tym hladanim si miesta - to zvladnes, ja som tiez ako tulen 😀 ...a co si dobre pamatam, tak este v 39 tt som vybehavala schody u svokrovcov v rodinnom dome a vypekala kolace - hold, ale vekom to ide aj mne tahsie 😀 Ale dobre je, ze uz sa ti to odsypa a coskoro bude Klarka domenka vo vlastnej postielke a nebude utlacat maminu 🙂

bay
autor
22. sep 2009

Dobre ranko 😀 😀 😀 😀 😀 Tak mne ri spani tak desne strpli obe kolena, ze ked som sa pretacala na brucho tak som nohy citila len po kolena a inak nic. Fakt desny pocit 😔 😝 Uz to v zivote nechcem zazit 😠 😠
No ja chcem maleho zacat intenzivnejsie zvykat na varovanie niekym inym po pol roku. Dovtedy to zavisi ake budeme mat prestavky medzi kojeniami 😅
Dani ja 1xdenne a s tymi polohami to bude uz len lepsie a lepsie 😀 😀 Ja som mojmu Dr. na rovinu povedala, ze prenasat nechcem a toto zelanie mi aj splnil 😉

danka24
22. sep 2009

peti ok dakujem za radu ja som ho vcera zobrala prvykrat takze este tt to poberiem len neviem co snimi budem potom robit 😀 asi sa ohadzovat lebo v baleni je 50ks 😀 no ja mam schody doma aj ja jaaj takze schodov sa nebojim 😀 ale uz fucim a to vobec nemam velke brusko.. mm furt na mna krici ze mam jest 😀
kamosky uz porodili tak sa mi to zacina dostavat do podvedomia ze na rade som ja 😀 a klarka musi este vydrzat a nabrat vahu lebo postielku este nema pripravenu 😉

sisipetka
22. sep 2009

Dani, magne mozes brat aj potom neskor po porode...je to dobre na uvolnovanie svalov a nervov. My sme to papavali, ked sme nemohli spavat....ale to bolo v tazkych obdobiach a padlo to vhod. A to fucanie nezavisi od velkosti bruska, to je tvoj krvny obeh a tlak malickej na niektore tepny v telicku. To je automaticke - nepoznam tehulu, co by nefucala - staci sa pozriet doma do zrkadla 😀
Dobre ranko Kami 😉

sisipetka
22. sep 2009

no na dnes balim...vidime sa zajtra...papa 😎

danka24
22. sep 2009

ahoj peti tak pekny dnik 😉
ahoj bay ako ste sa vyspali:? 😉 dufam ze aj moja Klarka mi to splni 😉

bay
autor
22. sep 2009

veeeeeeeeeeelmo dobre 😵 😵 Je to maminkine slniecko 😵

danka24
22. sep 2009

bay ved ako inak.. 😉