Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
2. okt 2009

Nie je to tvoja vina!!! Moj brat sa tiez pridusil snurou a moja teta sa narodila mrtva 😔 Toto sa nam vyhlo. Aj ked ja som neprenasala a porod bol vyvolavany este pred terminom.

sisipetka
2. okt 2009

kocky, napisala som prispevok ako svet a zmizol 😠
...tak len v skratke - tlacim do seba vsetko od vymyslu sveta, co mozem....tak verim, ze cez vikend sa dam dokopy
...Ninka, prve sme mali prirodzene na druhy sup a na to druhe sme mohli az po 6tich mesiacoch, kvoli sekcii. bohuzial psychika je mocna carodejka a dalsich 9 mesiacov mi tak blbli hormony, ze som skoncila na endokrinologii. Babky by ti vedeli rozpravat o mojich naladach a vykyvoch a hlavne o traumach z minuleho roka 😅 Ale potom som si povedala, ze musim radikalne zmenit svoj postoj, prestat sa sustredit na "robenie" babatka - dala som si dokopy koleno, zacala viac cvicit, na chvli vypla z konika (prepacte 😉 ) a mimi sa podarilo ako maly zazrak po jedinom trafeni sa mojho draheho 😉 Strach mam stale, ale verim, ze to zvladneme do uspesneho konca.....Preto aj Ty skusk viac mysliet na ine veci - nejde to lahko (mne to tiez neslo, teraz som mudra), ale daj sa zdravotne dokopy, najdi si nejaku zaujimavu cinnost a urcite vsetko dobre dopadne a este sa budete tesit.
A urcite to nie je tvoja chyba, ja som si to tiez myslela, ale s odstupom casu clovek vnima realitu uplne inac ...

Kami, super satka - nabuduce sa prides ukazat. A MM sa o mna nemoze moc starat, tiez je z neho lazar a dnes odchadza este aj na chatu....takze ma bude obskakovat sestra, aj ked ta uz tiez sopli 😅

Leni, uzite si s Eliskou zajtrajsok a Kami dnesok 😉

bay
autor
2. okt 2009

Tak hlasim ze satka je uzasna vec!!!! Prvykrat za 6 tyzdnov som si v klude uvarila obed a idem papat. A navyse mam pocit akoby som bola zas tehu. Zas mi zmyzli nohy 😀

ellise
2. okt 2009

ahoj holky, auto mám opravené, ale zatím pořád sedím v práci. Takže můj plán vyrazit v 1 je pryč. Snad druhá hodina to rozhodne 🙂 kami nejspíš to ve 4 nestihnu, mám na tebe mobil, tak později napíšu co s tím uděláme. V 6 musím být v senci, ráda tě uvidím, ale nerada bych tě s malým táhla přes celé město, je to na tobě.

bay
autor
2. okt 2009

Elis, to nevadi 😉 a pre nas to nie je cez cele mesto, mi to mame na skok plus auto od MK. Pohodaaaaa. Len dufam, ze ti budeme stacit len my dvaja 😔

bay
autor
2. okt 2009

Ved uvidis ako stihas, ale kvoli nam sa nemusis hnat 😉 Radi ta uvidime, ale ked to nestihnes, tak nevadi, ved sa stretneme niekedy nabuduce a vo vacsom pocte 😉 😵 hlavne sa kvoli nam nestresuj!

bay
autor
2. okt 2009

Ideme na rande s Eliskou 😉 Papaaaa 😵

sisipetka
2. okt 2009

zavidim 😢

ninockaskv
2. okt 2009

no psychika vie narobit divy.. nam sa podla mna podarilo takto IVF na prvy sup.. vobec sme s tym neratali, mysleli sme, ze to vyjde az na viacere pokusy, este aj dovolenku sme mali zaplatenu ...

taketo nieco psychikou poriadne otrasie.. aj ked priatel dal odniest vsetky veci, ktore by nam mohli pripominat maleho, stale nieco nachadam.. napriklad ovocne vyzivy v spajzi, ktore sme malemu v lete chystali...

ja len dufam, ze sa tym tehotenstvom a porodm vsetko nejak ponatahovalo a hadam sa tie zrasty pouvolnovali a otehotnieme normalne a IVF ani nebude treba.. ked uz vsetko zle ma byt na nieco dobre ☹

sisipetka, na hrdlo skus salviu a na noc eukalyptovu silicu do aromalampy alebo sa naparovat

evitkamalicka
2. okt 2009
sisipetka
2. okt 2009

Ninka ved prave, psychika robi svoje, ale niekedy ju nevieme ovplyvnit. Ja som si 30.3. dala operovat koleno (prestala som mysliet na ine veci a rehabilitovala) a z dlhej chvile doma sme s MM na seba vhopsli a o 3 tyzdne som sokovane plakala nad tehu testom....Hadam ja vam to dobre dopadne. No a tie vecicky u nas tiez MM zbalil, este ked som bola v nemocnici....akurat kocik nam ostal doma, ale ten mi az tak zle nerobil - horsie boli tie drobne oblecka 😔
A dakujem za radu, hrdlo uz je celkom ok, teraz som skor taka duniva v hlave a nose....hadam to nejako zvladneme cez vikend 😉
Evitka torta vyzera super, to som nevedela, ze si taka sikovnica 🙂 No, musim skocit do Sale a nanominujem sa aj ku vam 😀

evitkamalicka
2. okt 2009

Petka dakujem a kludne prid 😉

bay
autor
2. okt 2009

Evitka, klobuk dole 😉 Tak taketo nieco si dam radsej vyrobim, bo moj zmysel pre estetiku bol prideleny inej osobe 😀 😀
Peti, som rada, ze ti je uz lepsie 😉 a ked budes zdravucka, tak pojdeme zas na obedik 😉

bay
autor
2. okt 2009
halienka
3. okt 2009

Ahojte babky 😉 Ja som mala včera večer návštevu, tak už som sa nedostala, ale zato som podostávala kopu darčekov do výbavičky od kamarátky 😀 dokonca aj ten sterilizátor fliaš od Aventu, tak sa moc teším. No túto kamarátku asi budem musieť spraviť krstnou mamou 😀
Peti, som rada že je ti už lepšie, len pekne pokračuj v liečbe a pomaličky sa to isto dá do poriadku, tie prvé dni sú vždy také hnusné, že človek by si najradšej tú hlavu odšróboval a zahodil. 😝 😀
Bay, ako bolo na stretnutí s Eliškou, našli ste sa? Ja už sa na ňu teším dnes, dúfam, že auto bude v poriadku a dorazí v pohode k nám. Inak maličký je zlatučký, vidím že už sa kamaráti aj s psíkmi 😉 🙂
Evitka, tak takú krásnu tortičku som už dávno nevidela, ty si teda šikulka, ja som ešte s marcipánom nikdy nerobila, tak to veľmi obdivujem vytvoriť niečo takéto krásne. A isto je aj veľmi chutná, ja teda karamel môžem v akomkoľvek množstve 😵 😵 😀

ninockaskv
4. okt 2009

baby, nie ste niektora z BA? nemate skusenosti s nejakym psychologom? ja to asi sama nezvladam..

sisipetka
4. okt 2009

ahojky kocky,
tak moj stav uz je lepsi, ale huhnem ako stary hrniec. Dufam, ze ste si to s Eliskou uzili, ja to budem musiet nejako roztocit s nou az na jar 😀
Kami, Misko je uzasny, ale niektore foto vyzeraju, ze teda sa mu to celkom nepacilo - ten plackajuci macik 😉
Ninka, ja som z Ba, ale v tomto ti moc neporadim. A ako vidim, tak to na teba zacina doliehat. My sme to nejako dobojovali doma vzajomne s MM, ale poriadne to bolelo a mozno aj preto mi to tak dlho trvalo - vsade som mala sviecky a plakala ako diva. Ked uz som sa citila ako tak lepsie, tak do toho prisli dalsie rodinne udalosti a priznam sa, vecer som preplakala pri pesnickach z youtobu a zopar poharikoch fernetu - ale to bol zly smer, nastastie som to rychlo pochopila - ale bohuzial, ked Ta na zem zrazi smrt viacerych blizkych v priebehu par mesiacov, tak sa spatne zacinam obdivovat, ze som neskoncila na praskoch, pripadne rovno na psychiatrii. Avsak myslim, ze mi to skocilo vtedy na zdravie a stale mi nieco bolo 😔
Ale Janka pod nickom Skybaby (je v nasej temicke tiez), tak ta mi tusim hovorila, ze mala nejaku dobru psychologicku. Skus jej napisat IP - nestiha teraz moc na konika, ale my sa s nou stretavame aj na obediku...takze by ti mozno vedela poradit.

katika225
4. okt 2009

ahojte holky,som tu prvy krat tak este neviem ako to tu presne chodi...a vopred sa ospravedlnujem 🙂 chcem sa spytat,lebo nikto v mojom okoly asi nechape co sa mi odohrava prave v hlave,stale rozmyslam nad babatkom,a nad tymi hnusnymi teh. testamy clovek tak ocakava tie // a stale nic, ale aj tak najhorsie natom je ked to musi clovek povedat ze zasa nam to nevislo zo stahnutim hrdlom a slzami na krajicku ako sa to stalo dneska rano mne....ppreco su ludia taky hnusni a jednoducho si neodpustia tu otazku si tehotna?????????????????????????????viem ze moj prispevok asi nedava moc zmysel ale asi som potrebovala nieco len dostat zo seba von.

ellise
4. okt 2009

ahoj holky, tak jsem z okružné jízdy, doma,
S Bay jsme se viděli v pátek sice jen na chvilku, ale i tak. malý Miško to celé prospal, tak jsem neslyšela jeho pláč.
V sobotu jsem dorazila k Lence, čekali na mně brynzové halušky, mńam. S Lenkou jsme probrali kde co, vyrazili si na krátkou procházku a po 3 jsem vyrazila domů. Doma jen děti MM zase někam odešel, neznámo kam. Ale nenudili se, byli na vodě, grilovat....

Leni teď pro tebe, ještě jednou děkuji za hezké chvilky, bylo to bezva, že jsme si mohli takhle pokecat. cesta nazpátek celkem dobrá, v Novom meste nad Váhom jsem zapomněla sjet, nebo spíš chyběla info kde mám sjet, tak jsem si trochu zajela ale nejhorší bylo že jsem furt jela na západ a sluničko mi svítilo do očí. nakonec jsem to zvládla za 3 a 3/4 hodiny bez přestávky... 🙂

bay
autor
4. okt 2009

Ahojte, ja nestiham, tak len hlasim ze zijeme a sme ok 😉 Zajtra tu nebudem, bo behame po uradoch. Ninka, v tomto neviem poradit. Eliska, stacilo pockat kym nasadneme do auta. Cestou domov som zas mala radio Misko 😀 😀

halienka
4. okt 2009

Ahojte babky 🙂
Eliška, no som rada že si došla v poriadku, už som čakala na správu od teba 😉 teraz kukám na superstar, tak ako sme si včera vraveli že budeme pozerať 🙂 Neďakuj, veď ty si skromný hosť, takže kedykolvek bez problémov budeme radi keď prídeš 😉 🙂 a raz sa snáď aj my vykopeme do Znojma, tam je to určite veľmi pekné 😵 Inak riadne sme pokecali 😀 ústa sa nám nezatvorili skoro ani na chvílku 😀 ale bolo to super a MM ťa chválil že sa dá s tebou dobre porozprávať 😎 🙂
Peti, neboj, aj s tebou to raz tak zorganizujeme 😉 🙂 a už asi aj s tými našimi vrešťadielkami 😵
Ninka, určite si nájdi nejakého psychológa ak máš pocit, že je toho na teba moc, netreba to podceniť, myslím, že to je skutočne najťažšie keď v deň keď sa chystáš na tú najšťastnejšiu správu sa dozvieš tú najsmutnejšiu a ako Peťka píše, može sa to celé odzrkadliť aj na fyzickom zdraví, tak radšej treba vyhľadať pomoc. Dúfam, že ti babky niekoho poradia, poprípade skús niekoho vyhľadať cez internet.
Katika, ja veru tiež moc nerozumiem, ty sa zatiaľ len snažíš o bábatko a ľudia do teba neustále dobiedzajú? Treba si na nich vymyslieť nejakú tvrdú odpoveď, to je zaručené, že im tvrdo niečo odpovieš raz a už sa ťa nespýtajú. Aj ja som prvé 2-3 roky po svadbe počúvala tie otázky na deti, ale potom to už našťastie ľudia vzdali, asi pochopili že sa nedarí. Neber si to príliš k srdcu, lebo to ti určite nepomôže. 😉

halienka
5. okt 2009

Dobré ránko babky 🙂 ešte všetky spinkáte? 😅 Ja som dnes prišla na jednu dobrú vec. Sem-tam sa mi stáva, že ma malá začne kopať, ale tak slabúčko a v takých vyslovene pravidelných intervaloch a trvá to aj pol hodinu, také čudné to je, nevedela som si predstaviť prečo to robí a popritom ešte aj normálne kpe alebo sa prevaľuje. A dnes mi to došlo...ona vtedy nekope ale má štikútku! 😀 😀 Ja už som rozmýšľala, že čo to má za čudesné tiky, a táto možnosť mi úplne vyletela z hlavy 😀 no ale inak má ju chudiatko moje dosť často, každý deň si poštikúta. Myslíte že je to normálne? 😅

ellise
5. okt 2009

ahoj holky, dnes jsem doma, v práci nejde el. proud, tak se válím.

Snídám tresku, co jsem si včera koupila v Považskej, jinak leni, ta klobáska je výborná, pikantní ale tak akorát.

Holky, musím vám prozradit že Lenka má krásný dům, všechno má svoje místo, žádné kudrlinky a serepatičky, vše praktické a příjemné k životu. A ještě má Lenka moc hodného muže, dá se s ním o všem pokecat a Lenku má moc rád, to je na něm vidět. 😉

Leni miminka štkají když se hodně napijí plodové vody.

halienka
5. okt 2009

Ahoj Eliška 🙂 tak ako si sa vyspinkala? Vo svojej postielke asi najlepšie, pravda? 😅 Ja som zostala včera po tvojom odchode úplne akási hotová, myslím teda tak, že zrazu tu nikto nebol ani nikto nemal prísť, zrazu doľahla na mňa akási clivota a ani som nevedela, čo mám zrazu robiť. 😝 Dnes MM už jasné išiel do roboty a ja si hľadám robotu aby som rozptýlila myšlienky. Idem žehliť, mám tu dobrú kopu a už periem ďalšie. A uvarila som si kávičku do novej šálky od teba 😵 😵

ellise
5. okt 2009

to víš Leni, moje postýlky je moje postýlky, ale s tebou se zase lépe povídá. 🙂
taky jsem si uavřila kafe, zatím teda relaxuji a pak něco udělám, něco vyperu, umyji záchod a koupelnu a pak si budu číst. vždy´t jsem si včera nakoupila čtení 🙂 žehlit budu ale večer u televize. Co říkáš na včerejší superstar? Mně se nejvíc líbíla markéta, ta co zpívala pomalu Rihannu

halienka
5. okt 2009

Áno, tá bola fakt super, ešte som si vravela, že ako chce takú pesničku zaspievať s klavírom?! 😕 A ona to zvládla perfektne a ten hlas mala úžasný. No, mám pocit, že je viac lepších dievčat ako chlapcov. 😀 Som zvedavá ako to dnes dopadne, kto vypadne.

sisipetka
5. okt 2009

Dobre ranko kocky,
tak uz som v praci a caka ma riadne narocny tyzden + svadba kamarata v sobotu. Soplit este soplim, ale je to podstatne lepsie ako predtym. A suhlasim so stretkom i s vrestadlami 😉 Hadam aj my coskoro postavime domcek a tam bude tolko miesta pre nas vsetky, ze to urcite roztocime.
Leni...a ta stikutka je ok, ja som pri prvom mala v poslednom trimestri skoro stale...teraz sa drzime zatial kopancekov a tancovania - mam pocit, ze si bobik hlada konecnu polohu, ale zatial sa mu ziadna nepaci 😅
Eliska, joj troska Ti zavidim tu navstevu u Lenky, ale urcite sa dockam ja ja a pripadne urobime vylet do Znojma i s krpcekami 🙂
Katika, treba zatnut a ist dalej. Netreba sa vzdavat a cas vsetko vyriesi....nastastie som nikdy nemusela prejst tym, ze kedy budeme mat babo...ale myslim, ze je to v zivote to najmensie trapenie, ktore okolo nas je. Dolezite je, aby si zila naplno a hlavne pozitivne - my sme to uz pochopili, aj napriek bolestiam, ktore v nas ostali 😔
Pekny dnik kocky, slniecko krasne svieti a ja pocitam este 3tt a budem domka 😎

ninockaskv
5. okt 2009

ahoje, dufam, ze vsetky tehulky sa mate fajn aj babatka..

stikutka babatka je uzasna vec.. my sme naseho maleho aj tocili, ked mal stikutku 🙂

psychloga som zatial nevypatrala.. ale v piatok zacinam chodit na rodinne konstelacie, moja homeopatka mi to doporucila, ked som jej povedala, ze prve dieta tymto sposobom zomrelo aj mojej mame aj babke .. tak hadam mi to pomoze pochopit, preco sa to stalo... ☹

ellise
5. okt 2009

Leni a náš oblíbenec martin Chodúr zpíval ve skupině Robson, a my se divíme že umí tak zpívat.

Peti, no rychle začněte stavět a pořádně velkej ať se tam všechny vejdeme, myslím že až všechny odrodíte a mimča trochu povyrostou tak by jsme mohli udělat sraz 😉

sisipetka
5. okt 2009

Eliska, uz mame pozemok pokoseny a v stredu stavebne konanie na urade 😉 A zaciname robit zakladovu dosku, tak hadam sa posunieme troska vpred a urobime riadnu zurku 😀
Ninka, pevne drzim palceky, nech Ta to zacina posuvat dopredu...a ked budes potrebovat sa vykecat a nebude Ti vadit moje vytrcene brusko (teda, ak si z BA), tak sa mozeme niekedy i stretnut a mozno sa i ulavi.....