Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

ninockaskv
25. nov 2009

ved ja vieeem ☹ clovek si to rozumovo uvedomuje, ale dostat sa do toho stavu.. je tazke, ved vies.. 😅

vcera som bola na obede s kolegynou.. no ta skoro spadla zo stolicky, ked som jej povedala co sa nam ako sa nam.. a ze podla pitvy bolo vsetko v najsamlepsom poriadku 😖 tak som vytlacila slzy

ale asi ten moj chlap to zle preziva.. cely cas nic nehovori, len minule sa mu tak oci zaleskli a ze reku ci by nemohol ist k tej mojej "tete konstelacnej", alebo ci by mu nemohla dat bachove kvapky.. no treba s nim nieco robit 😅

a to chapem, ze mm sa nechcel tesit.. ale ja som sa takto nechcela tesit nase tehu a moc mi to nepomohlo.. ale uz len chvilu, bude to vsetko dobre, vas malus na vas dava pozor, verim tomu, ze cochvila mate dietatko doma..

potom budete vsetky zeny na MD, vytazene detmi a domacnostou a budeme si tu s wejkou pisat same dve xixixix 😀

weja
25. nov 2009

ahojtee 🙂
ale ste toho za včera popísali... 🙂
Lenka už ide domov? kedy...??? pozdravte ju, ako sa vlastne majú? zvykajú si na seba? 😵
Peti a ty už termín vieš? ja som vás prebehla nejako len z rýchlika, nemám teraz toľko času, aby som vás v kľude prečítala, tak sa ospravedlňujem, ak som to prehliadla... 😉

zajtra už idem do práce, po týždni a pol dovolenky... 😝 fúúúha, to bude ťažké ráno, teraz som si už zvykla spávať skoro do 9tej 😅 hrozné so mnou, ale niekedy to človeku veľmi dobre padne... 🙂

sisipetka
25. nov 2009

Ninka, mm to drzal v sebe velmi dlho, videla som aj citila som na nom, ze chce ma chranit a byt ten silnejsi...proste chcel na mna velmi davat pozor. Az sme dosli do stadia, ze sme si k tomu museli obaja sadnut, vazne sa porozpravat a riadne si poplakat. Ja si myslim, ze velmi nam pomohlo aj to, ze malicky je pochovany a chodime tam kazdy tyzden...upraceme, zapalime sviecky, dame kvety a rozpravame sa s nim akoby sme ho mali doma. Je to nasa taka spolocna chvila, ktora nas velmi spaja a tvori nas vztah omnoho hlbsim....

A vlastne aj tvoj priatel to chudacik drzi v sebe, nechce ta este viac ranit a preto to nefiltruje. Ale aj on potrebuje pomoc a je dobre, ze si to uvedomuje a chce to zacat riesit. To je prvy vas spolocny pozitivny krok k ceste za novym stastim.

Wejka, este nemam presny termin, musim pockat na predoperacne vysetrenie co mam tento tyzden a v pondelok budu vysledky. Potom sa uvidi ako dalej.
Lenka neviem, kedy ide domov, ale asi jej napisem sms, ze ako sa maju 😉

A s tym spanim ani nehovor, vcera som chrnela do 10.30 a dnes do 9tej....ale je pravda, ze mam vzdy od cca 4.30 do 7mej take okno, kedy sa iba prehadzujem, pripadne sa naranajkujem a sup ho do postele 😀

ninockaskv
25. nov 2009

weji a upratane mas? vy uz ste asi uplne pripraveni na sviatky.. ja som o dusu umyvala okna pred porodom, aby sa to spustilo, a nic, nicovate nic.. akurat okna boli umyte..

a kto napisal tu knizku Tajomstvo?

peti, asi budeme musiet aj s priatelom nieco robit, cez jednu pani Vesna Korosova sa skusim stretnut s pani Andrasiovou.. ta prva stratila 10 mesacne babatko z nicoho nic, nastastie jej ostala dvojicka.. teraz rozbehla nejaky projekt na pomoc rodicom, ktorym zomreli deticky pred porodom, alebo po nom a ta druha je psychologicka v ba, vraj dobra.. tak sa nam s nou hadam podari stretnut..

a uzivaj si, ked budes mat zive babatko.. tak to bude zabava..

jemine vcera som nahodou zastavila na ordinacii (inak nie som schopna to pozerat) a akurat tam bola scena, ako cerstva mamicka bola strasne vytazena babtkom, ze nestiha domacnost, dieta, seba.. a manzel jej nepomaha.. no aka by som bola stastna, keby som nic nestihala.. 😅

halienka
25. nov 2009

Ahojte bambulky mojéééé 😀 😀 😀 😀 no konečne som sa k vám dostala 😅 😀 prepáčte že som poriadne ani neodpisovala na správy ani nedvíhala, bola som kapánek mimo, ale teraz sa už pomaličky začínam do toho dostávať, tak snáď už to bude lepšie. Včera nás pustili domov keďže malinká je zdravučká, tak sa tešíme už domka s ňou a učíme sa fungovať ako starostlivý rodičia 😎 Ale poviem vám keby som nemala MM tak som načisto odrovnaná a neviem ako by som to zvládla, bo som tam odspodu stále riadne ubolená. Keď budem mať trošku viac času napíšem podrobnejšie, ale mám málo mliečka a malinká si týmpádom vyžaduje častejšie a ja to s tým prikrmovaním nechcem preháňať, aj keď v nemocke mi ju už naučili na dokrmovanie, ja sa ešte stále pokúšam rozbehnúť lepšie kojenie, veď bayka asi vie o čom hovorím, tak striedam kojenie s odsávaním a som rada keď mi ostane čas sa ísť vycikať, najesť a osprchovať 😝 😀 No a už sa mi hlási moje mrnčadielko, tak frčím, snáď večer sa dostanem k vám 😉

sisipetka
25. nov 2009

ahojky Leni,
som stastna, ze ste v poriadku a Sonicka je taka hladnucka 😉 Drzkajte sa a hlavne sa rychlo daj dokopy, aby si nam stihla napisat ako to vsetko zvladate a dala zopar fotiek nasej krasky do albumika.
A vobec sa neospravedlnuj, ze si nestihala odpovedat, ved nikto by sa nenahneval, ked si mala taky krasny dovod 😵

Ninka, tak dufam, ze sa vam to podari. Znie to ako dobra alternativa na pomoc nam, co sme si to zazili. A presne pises, budem stastna, ked nebudem nic stihat a to len preto, ze mam doma zdrave babatko..... juj, nech uz je tato tema plna babatiek 😉

evitkamalicka
25. nov 2009

ahoj Leni, vitajte domka 😵 ....tesim sa neskor na foto

ninockaskv
25. nov 2009

leni, no vitajte doma.. zelam vela zdaru s kojenim, nevzdavat to, skusit homeopatika pripadne laktacne poradkyne.. a na rany skus repikovy odvar 🙂 ale vlastne som ti posiela rady nasej duly 😀

hlavne, ze ste obe zdrave a doma 😵

a peti, ty si este popis, ochvilu budes nestihacka aj ty 😕

sisipetka
25. nov 2009

no nakolko som ja kazdy den doma pracovne na PC, tak pisat mozem....a praca mi ostava aj potom, takze vas urcite neopustim....aj ked je jasne, ze zo zaciatku to bude troska tahsie.
Ale MM mi slubil, ze hned ako budem doma po sekcii, si berie 3 tt volno v praci....tak mi bude urcite velmi pomahat...mozno aj pisat na konika zacne 😀

Kami, zajtra ta cakam na palacinkach 😉

ninockaskv
25. nov 2009

tak to je super.. ze si moze zobrat dovcu.. to ti urcite velmi pomoze.. a moze aj pisat, ked budes diktovat 😀

bay
autor
25. nov 2009

Peti budem tam. A neposunieme to na pol 12 nech sa betrapime hladom? 😀 😀 😀 😀 😀
Leni vitaj domka. Homeo a cajiky na mliecko papas? A ako casto si pyta jest?

ellise
25. nov 2009

ahoj holky, další z náročných dní já se divím že jsem ještě nečeho schopná, marťu pustili z nemocnice domů v pondělí bez nálezu, ale je pořád doma a hrozně uvanená, takže zvládne jen udělat bordel, úklid už ne. 😀

Ninka, vše nejlepší ke svátku. Víš jak se říká, věř a víra tvá tě uzdraví. Není to snadné, každá si tím tady prošla, já asi na tom byla nejlíp, ale až tak po 12 letech dokážu o tom mluvit bez emocí.

leni, vítej doma, já sjem ráda že si našla chvilku na napsání. takových hektických bude 6 týdnů a pak se do toho dostaneš raz dva. nechci ti kazit optimizmus, ale mně taky přikrmovali martˇu už v porodnici, apak po 6 týdnech to šlo do kytek. naopak u Toma, jsem měla nástup mléka hodně pozdě a vydržela jsem 6 měsíců. No když to nepůjde, tak budeš kojit na střídačku. Hlavně na noc si nech kojení, aby si nemusela ani z postele vylézt. A jak ti brouček malý spinká?

halienka
25. nov 2009

No ja sa sem sná´d nedostanem, už som išla písať a do toho telefón, kámoška sa nevedela zastaviť a teraz mi už malinká začína mrnčkať. Bayka, no čajíky na podporu som chcela, ale bohužial, keďže obsahujú fenikel aníz a rascu, tak ja s mojimi črevami by som to neprežila, tak tie nemôžem ale snažím sa piť čo najviac tekutín a muž mi zajtra pôjde kúpiť homeopatiká. No a snažím sa prikladať aj odsávať aby som to podporila. Sonička si pýta každú hodinku a pol, tak striedam kojenie a UM, no blbé je že ani UM moc nezje, tak 30-40ml a už spinká 😀 ona totiž pri každom jedle rýchlo zaspáva, či je to cecík alebo UM a možno aj to je problém, že sa zasýti len na tú hodinku a pol. Aj ju kadejako budím ale je to ťažko, ona normálne vytuhne 😀 No ale zas moc sa o ňu nebojím že by trpela hladom, líčka má ako syslík, to skôr my trpíme nedostatkom času a spánku, keďže každú chvíľu riešime papanie. Ozaj, babky aj vám tak štikútajú miminká? Moja malá aj 2-3x za deň a neviem či je to v poriadku. Ju to kapánek ruší keď chce spať.
Peťulka, a ty ako? Tebe sa to už riadne blíži, ešte zo 2 týždniky potehulkuješ a idete na to, čo? A vieš, že som si počas kontrakcií vravela, že ja trúba, prečo som len nechcela ten cisarák, šak toto je horor! 😝 😀 😀 😀
Ninočka, akurát mi muž kúpil šalviový odvar, vraj na hemeroidy je to najlepšie, ono mňa ani tak nebolí to šitie ako tie hemeroidy, akoby som mala v zadku s prepáčením 5kg kameň 😝 😀 Vraj to trvá aj 3 týždne kým sa začnú tie hemeroidy upravovať. Tak uvidíme, či ten odvar zaberie.

evitkamalicka
25. nov 2009

Leni nas Adamko tiez pomerne casto stikutal ked bol malinky, ale casom to preslo

weja
25. nov 2009

Leniiiiiiiii, teším sa, že ste už doma... 😵 😵 😵 a z tvojich slov vidím, že to máte síce doma celkom náročné, ale srší z teba celkom optimizmus 😉 držím vám palce, nech si rýchlo zvyknete 🙂

ellise
25. nov 2009

Leni, ale 30-40 ml mléka v prvním i druhém týdnu stačí, a navíc mimčo spí aby nabralo sílu na kojení, pak se ten čas mezi kojeními dá natáhnout procházkou, pokud bude ráda spinkat v kočárku.
A neboj pak se ty intervaly mezi jídly začnou trochu prodlužovat.

ninockaskv
26. nov 2009

ellise, dakujem.. ani si neviem predstavit, ze raz o 12 rokov o tom budem hovorit 😅

leni, vidim, ze humor ta neopusta, to je dobre.. 😀 salviovy odvar? pit, ci kupel? hm.. vyskusam.. ja s tym bojujem este stale a to uz sme skoro 3 mesiace po porode.. asi aby som nemohla zabudnut..

uz sa tesim, ked sem budem chodit po rady pri kojeni 😅

ale mam taky pocit, ze zaciname chapat s praitelom, preco sa toto cele stalo.. vravel priatel, ze sa mu nejak lepsi vztah so setrou, ze si viac volaju a pisu, ze sa ho pyta, ako sa mame.. a mne dnes pisala bratova svagrina, s ktorou nemame ziadny zvlastny vztah.. taky mily email.. aj sesternica, s ktorou sme dlho nekomunikovali.. mozno ten nas maly nechcel prist do takehoto sveta.. a ma sa to cele napravit.. 😔

a ze svagrina sa pytala vestici, ku ktorej chodi, na nas..a vraj budeme mat este zdrave deticky .. mnozne cislo, podotykam 😅

nada.hope
26. nov 2009

Lenuska ahojte domka,....................co sa tyka MM tak velmi pomahaju homeopatika, ale ked to nezaberie nesmut, hlavne aby bola malicka spokojna. Inac co sa tyka stikutky Ninocka stikutala aj viackrat ako 3 za den a nakoniec mi viacero ludi povedalo, ze babatinko ked dostane stikutku ma plny zaludok, aj teraz ked sa Ninka doslova prezerie dostane stikutku a nezaberie ani vodicka a vraj ked ma babatinko stikutku je zdrave 😵 😵 😵
Tak dufam ze si pomaly na seba zvykate a hlavne aby ste boli obidve uplne zdravucke.
Inac na mliecko skus aj GRAVIMILK S VANILKOU 350 G je tio velmi chutne ja som to pila a mlieka som mala ako dve mliekarne 😀 😀 😀

bay
autor
26. nov 2009

Ahojte,
potrebujeme vasu pomoc, aby Misko ziskal peknu hru :D Takze hlasovat hlasovat a hlasovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat. Je to obmedzene - jeden mail 1 hlas ☹

http://www.nipa.sk/fotosutaz.php?sid=11

Keby ste nas nespoznali, tak sme cislo 6. A nevahajte zapojit dalsich a dalsich ludi.
Dakujeme.
Kam a Misko

ninockaskv
26. nov 2009

zahlasovala som ti.. napriek tomu, ze mam problemy s mysou 😠

halienka
26. nov 2009

Ahojte bambulky 🙂 tak som sa konečne dnes trošku k vám dostala, dúfam, že malinká ešte chvílku vydrží a budem môcť trošku viac popísať. 😝 🙂
Eliška, Nadenka, Wejka, Evitka ďakujem za privítanie 😉 Eliška ani som netušila že si mala Martinku v nemocnici 😕 čo sa stalo? Dúfam, že je v poriadku a bol to planý poplach, nemám zatiaľ čas čítať dozadu, ale verím že ste v poriadku.
S mojim kojením, dnes celý deň ideme len na kojení, zrána to vydržalo aj na 2 hodinky, vravela som si že to je predsa celkom fajn, potom už sa to skracovalo a teraz večer jej to už proste nestačilo a strašne plakala, tak som to nevydržala s nervami a dala jej UM, stiahla 30ml hneď po kojení rýchlosťou blesku, takže evidentne už bola hladná a s pŕs už zrejme vytiahla veľmi málo. ☹ No uvidíme ako to bude ďalej, ak to nepôjde nebudem ju chúďa týrať. Ale zatiaľ zostávam v režime čo najviac kojiť a dokŕmiť len v prípade krajnej núdze. Ďakujem vám všetkým za rady, postupne to všetko skúšam a uvidíme či zaberie. Doprdelky, to je ako najust, po potrate sa mi začali nalievať prsia ako divé ani kojenie nebolo treba a teraz nič, ja to nechápem. 😝
No a k pôrodu: babky neuveríte ale ja som porodila za 3 hodiny 😅 😀 😀 Som si myslela že to bude super ak to bude za 6 hodín a ono to trvalo iba tri hodiny, ale zato riadne kruté 3 hodiny 😝 Všetky baby čo tam boli po vyvolávačkách tak sa im pôrod rozbiehal dosť dlho, niektorým dokonca 2 dni, tak už som mala z toho strach. No mne dali vyvolávačku o pol ôsmej, ešte som len išla s vyšetrovne do izby a už som dostala bolesti a že dve hodiny ležte a uvidíme či to vôbec zaberie 😝 po pol hodine nastúpili kontrakcie v dvojminútových intervaloch už dosť silné a samozrejme každú chvíľu zosilovali. Keď som sestričke povedala že to nejako moc bolí hneď od začiatku tak mi povedala že mám nízky prach citlivosti 😠 no ale neskôr pochopila že to nebolo nízkym prahom citlivosti. Na izbe som nevydržala ani tie dve hodiny, prišiel primár čo ma mal rodiť a že teda pozrieme a ja už som bola na 4 prsty, tak reku chcem epiduráááál 😀 😀 no ten debil s tým epidurálom sa strašne motal, teraz už ťa chápem Ninočka, niekto asi vie pichnúť epidurál za 2 minútky ale niekto nie, tomuto to trvalo kým sa nachystal dobrých 15 minút, skoro som ho zaškrtila 😀 potom keď mi akože epidurál začal konečne zaberať, tak už mi začali tlaky a tie boleli tak ako kontrakcie, takže som si nejaký bezbolestný pôrod neužila aj keď som mala epidurál. No a to som ešte s tlakmimusela chvíľu čakať, kým sa uráčil primár dostaviť k pôrodu a konečne som mohla tlačiť, mám pocit že nie dlhšie ako 20-30 min po podaní epidurálu bola malá na svete. No poviem vám, tak som sa kasala že ja nebudem pri kontrakciách kvičať, ale kvičala som ako prasa na zakáľačke 😀 😀 😀 To sa proste nedalo bez zvukových efektov 😝 No našťastie mala som úžasné pôrodné asistentky, ktoré sa o mňa celý čas starali a pomáhali mi, dýchanie ktoré mi predviedlo fakt aspoň trochu pomáhalo a pri tlačení tiež pomohli dobrými radami, takže na dve kontrakcie bola malá vonku. Potom sa chichotali, že toto bol teda rekord, porodiť po vyvolávačke za 3 hodiny 😀 že ešte stihnú aj kávu pred obedom vypiť 😀 No a super bolo keď mi povedali miery malinkej, som nechcela veriť vlastným ušiam, presne som si vravela, že keby mala tých 3200g a 49cm tak som šťastná po tých všetkých mojich problémoch, a ona mala 3230g a 49cm 😀 😀 A MM síce tesne pred pôrodom skoro v sále odpadol - nie že by mu bolo zle ale od takého nervového vypätia - museli mu dať stoličku 😀 no potom keď zbadal malinkú tak 15 minút v kuse reval a ešte aj teraz plače sem tam keď na ňu pozrie 🙂 😉 No a ja samozrejme tiež 😉 😀 A ja naivka som si myslela že pôrodom to ťažké končí, ale veru ešte nie, ešte sa musím dať dohromady, teraz je to už lepšie, ale ten prvý deň po pôrode som ešte dostala aj hnačky, no bol to zážitok cez to šitie a hemeroidy, som bola také slabá, že som sotva vládala rozprávať. Ešte šťastie že nám nosili malinkú, tá mi dodávala sily a dodáva doteraz 😉 🙂 Tak to som sa vám tu pekne vyliala zo svojich zážitkov, čo? 😀 No ale bohvie kedy sa sem znova dostanem 😝
Bayka, hlas som poslala, dúfam, že vyhráte 🙂

evitkamalicka
26. nov 2009

Leni mala je krasna....tusim sa viac podoba na tatina

takco
26. nov 2009

lenka foteckuuuuuuuuuuuu prosiiiiiiim 😵 😵 😵 😵 🙂

halienka
26. nov 2009

No už som hodila aj pár fotečiek 🙂 Evitka, máš pravdu, to je prvé čo som povedala, celý tato 😀 😀 😀
Dani ahoj 😉 🙂

ellise
26. nov 2009

Leni, Sonička je krásná, krásná fotka to v té žluté čepičce. já nikdy žádnou velkou podobu nevidím, ale asi je více po Vladovi,
porod za tři hodiny 😲 si šťastná žena 😀 na bolesti zapomeneš raz dva. jak to máte se spaním? myslím Soničky.

Marťa měla potíže s tlakem a tepem, tak byla na pozorování v nemocnici, ale nebude to nic vážného.

weja
27. nov 2009

Leni, Sonička je úžasnáááááááá..... 😵 a ten pôrod - super, aspoň niečo pozitívne,keď si si už počas tehu užila svoje s tými črevami... 🙂
Kami, hlas som poslala... 😉

u nás nič nové - pred 2 dňami som síce našla //, ale bohužiaľ včera už ďalší test bol len veľmi slabučký tienik a dnes teplota klesla, takže... 😔 😔 😔 mrcha síce mešká už 4.deň, ale asi sa to neudržalo... ☹ no nič, trochu som si včera poplakala, ale ideme ďalej..... 🙂

pekný deň všetkým... 😉

bay
autor
27. nov 2009

Leni nadherna je 😉

Weji 😔 Ale ja tomu este verim... Uz tyzden ta z toho upodozrievam 😀 (len som nechcela provokovat 😅 🤐 )a ja mam predsa vzdy pravdu 😀 😀 😀 A keby nie, tak o tyzden pride Misko motivovat tvoje telicko a to by som sa na to pozrela, keby to on neukecal 😀

mery.maja
27. nov 2009

Ahojte kocky,

Lenka vitaj doma.Sonicka je zlatucka... 😵 urcite vam robi neskutocnu radost.

Chodim sem uz pomenej ale obcas vas stihnem precitat...moc neodpisujem nakolko sa s Matuskom natahujeme o klavesnicu 😝 😀 a vzdy ked nevyhrava je plac 😀

Som rada ze sa vsetky mate fajn a ze ste zdraví 🙂

sisipetka
27. nov 2009

Ahojky kocky,
Leni este raz gratulujem a mala je krasna - vobec nie je vraskava 😀 ...a k tomu tvojmu porodu, no ja by som ho brala aj s tym kvicanim 😎 A drzte sa, mozno mliecko este rozbehnes, ale je pravda, ze aj ja zacinam mat z toho miernu nocnu moru, ze ako sa rozbehneme po sekcii 😝
Weji, juj nebud smutna...mozno pozitivne je to, ze sa to da....ale niekto ta chcel z hora usetrit, ze este to nie je to prave a radsej nedovolil, aby si sa neskor trapila - iste chapes, co chcem napisat, ze .... Ale urcite drzkam palce a moc si zelam, aby to vyslo a po mojom porode uz sa tu opat rozbehli nove tehulky 🙂

...ja uz zacinam mat nocne mory...v noci neviem spavat, cely cas bdiem a snazim sa vnimat pohyby bobika...dnes to vyvrcholilo monitorovanim sa o 4tej rano....boze, nech uz to vydrzim do konca a tiez som stastna mamina....a prepacte, ze vas tu s tym stresujem...ale cakala som, ze to bude takto tazke, hned od zaciatku.

Inac, Kamilka sa vam nepochvalila, ake super palacinky sme vcera "zosrotovali" 😀 mnam - gastanovu a malinovu 😵

ninockaskv
27. nov 2009

leni, mala je krasna.. neviem, ci cely tato, ale krasna.. 😀 a pri porode si mas robit, co chces, ked chces kricat, mas kricat, ked chces byt ticho mas byt ticho.. je to tvoj porod, tvoje telo a tvoje dieta.. takze je to uplne jedno, ci si si zakricala alebo nie.. 😀 a fajn, ze boli mile sestricky, mm nemohol byt pri porode, ci nechcel? no, my sme padli do skupiny, ktorej vyvolavanie porodu trvalo 2 dni, nebolelo to sice v kuse.. ale bolo to uplne strasne mat cely den a celu noc v brusku mrtve dietatko... a vediet co bude 😅 ale kus, vy mate teraz stastne obdobie, netreba vam toto pocuvat 😔

kojenie as mozno rozbehne, podla mna ti ju nemali ucit na to dokrmovanie v nemocke.. mate dobru techniku?? (som mudra, co?)

weji, tiez si myslim, to co peta... aspon vidis, ze to ide.. a ze skor ci neskor sa to podari.. mozno toto este nebola vasa dusicka a lepsie teraz, ako sa neskor zase trapit.. moja mamina 2x potratila, potom jej dietatko zomrelo kratko po porode az potom som sa narodila ja.. 😀 a terz nas ma troch.. takze, ako mi povedala kamoska CHCE TO KLID A CAS ..

peti prestan stresovat, ja ta mam ako vzor, ze ako dobre to zvladas, lebo ja uz mam teraz paniku, ze ako to bude.. ci sa babtku zase nieco v brusku nestane, takze klud, klud, klud.. aby sa ti mohli robit spravne hormony, este par dni a mate to za sebou 😀 a ochvilu budes jojkat doma, ako ta sitie boli a nie si vyspata.. 😅 bude dobre, neboj sa 😉

a my s chlapom to asi nechame na tu jar.. mam pocit, ze on chuda ma svoj stres, ked sexujeme.. tak mu to nejde, takze ked sa k niecomu dostaneme, akurat si sexneme a plavcov nevypustime... 😅 😨