Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
16. feb 2010

No Peti, úžasné fotočky a krásne detičky 😵 Chrisko rastie ako z vody 😉 Peti, aj naša malá má niekdey také spacie dni, že by furt spala, a chvalabohu za ne 😀 človek si aspoň oddýchne po tých nespacích dňoch 😀 S tým spoločným výletom s Kamilkou vás beriem za slovo a už sa moc teším 😵
Eliška, ty si tuším písala, že sa v marci chystáš do Senca, náhodou to nevezmeš cez Považskú? 😅 20.3. by sme mali mať Uvítanie do života, ale inak sme k dispozícii 😉 🙂

bay
autor
16. feb 2010

Baby zlteeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😀 Dnes poobede kakal cisto zlto 😵 Je to moje slniecko!!! 😵 😵 😵
A vcera vecer a dnes rano uz cikal Misko do nocnika 😵 No sikovny je po mamine 😉 😀

halienka
16. feb 2010

Bay, to myslíš vážne? Júj, to je šikovný chlapček 😵 😵 😵

bay
autor
16. feb 2010

😉 Len na obed sme to nestihli, bo kakal pocas jedenia 😅 No proste sa vysral na maminu 😀 😀 😀 (este ze mal plienku 😝 😀 )

ninockaskv
16. feb 2010

krasni su drobci 😀 😵 aj ja chcem 😅

kami, blahozelam k prvym uspechom xixixi

leni, svadba je v juny.. a ja som sa vam zabudla pochvalit, ze som seriozne zasnubena !!!, doteraz som nebola, chlap spravil romantiku na valentina.. on je panna a potrebuje datymy a cisla k zivotu 😉 😀

sisipetka
16. feb 2010

ahojky kocky,
Ninka gratulujem k zasnubam a urcite do svadbicky stihnete nejake to baby do bruska zasadit 😉
Leni, mne je jedno kedy pojdeme...prisposobim sa, len nech nie je sneh - brr to nemusim....a este termin od 10.-15.3. nemozem.....a aj ja chcem uvitanie do zivota 😀
Kami, super ze zlte...my sme dnes nalozili 4x zlte...aj ja sa tesim ako mala 🙂 a teda super ten nocnik, Misko je sikovnicek sikovny 😵

ellise
16. feb 2010

baby, ty vaše dětičky sú také chutnučké, hned by som ich pomuchlala 😀 😀

Leni, měla jsem jet do Senca začátkem února, ale z toho sešlo protože jsem byla nemocná. Pojedu až koncem března, ale to se do považskej nedostanu, už minule jsem od Radky utekla a to jí podruhé nemůžu udělat.
jedině.... že bych přijela...... někdy jen tak....... speciálně kvůli vám. 😀 😀

ninockaskv
17. feb 2010

peti, tak parada.. vidim, ze aj chrisimu je lepsie..a to ste zmenili mlieko? ci len tak?

ellise, ved si sprav vikend.. teda vlasntne neviem, kde byvas v chechach, ako by si to stihala.. 😀

uvitanie do zivota, to akoze mala? to je namiesto krstin, ci ako? to sa dospelaci idu opit> 😀

ja dnes klasicky pracovne, ziadne hovienka, len objednavky a poobede zubar.. 😉 tak prajem pekny den

bay
autor
17. feb 2010

Ja sa na to mozem vys.... 😠 😠 Preco musi mat moje dieta zuby? 😠 😢
Od vcera vecera furt len rev 😔 a iba na rukach sa ako tak trosicku skludni 😢 Mk na sluzobke este 2 dni a ja na to sama 😔
Peti, no rano este mavame zelene, ale cez den uz zlte (rano dostava probiotika tak asi preto tak)

halienka
17. feb 2010

Ahojte babky 🙂
Kamilka, tak som na teba v noci myslela, bo sme tiež dnes ťahali dvojhodinovky 😝 neviem čo malej bolo, ale nie a nie sa poriadne uložiť na spánok. No a večer medzi šiestou a ôsmou to bol hotový teror, len revy a revy. Keď má takéto stavy, hned by som ju niekomu požičala na pár hodín 😀 Eliška, nechceš si prísť pomuchlať? 😀 Joj, fakt mám problém s tým zaspávaním, nie je to dobre že len na rukách chce zaspávať, no neviem ako ju to naučiť inak 😝 dajte rady babky, beriem všetko 😅 😀
Ninka, Uvítanie sa robí na úrade akože ak niekto nechce krst, ale myslím, že sa to môže aj keď je krst. No my nechceme krst (to nech si malá rozhodne, keď bude väčšia), takže len to uvítanie. Inak to u nás robia pekne, básničky pesničky, nejaký darček pre malú, fotenie a slávnostný zápis do kroniky. Tak som sama zvedavá aké to bude. A či sa niekto scápe 😀 to neviem, ja by som sa po dlhých mesiacoch veru konečne aj... 😀 A gratulujem k zásnubám 😵 dúfam, že ste ich riadne oslávili 😉

ninockaskv
17. feb 2010

kami, ved musi mat zubky, musis to nejak vydrzat.. raz ked som bola v lekarni, tak si jedna mamina na to kupovala homeopatika, chamomilla alebo take nieco.. neskus sa spytat? 🙂

leni, len tak decentne.. kedze to uz nebolo take velke prekvapko, svadba je uz zorganizovana.. toto len aby som bola na poriadku.. a ten krst.. nas mama dala pokrstit, aj primanie sme absolvovali.. asi aj kvoli babke.. ale teraz sa tesim, ja sa chcem vydavat v kostole,a j ked nie som moc veriaca a nemusim toto vsetko riesit.. takze nase deti ak budu, dame pokrstit v kostole.. viem, ze je to take pokrytectvo, ale co uz.. 😀 😝 myslim, ze pre krestanske nabozenstvo toto nebude smrtelna rana.. xixixi 🤐

rady nemam, nemam nic oskusane ☹ .. tam som sa ja este nedostala.. viem, ze niektore baby si davaju babatka na prsia,a by citili srdiecko, alebo kamoska vzdy polozila ruku/dlan babatku na tvaricku a ono sa jej zvyklo ukludnit.. 😨

bay
autor
17. feb 2010

Ninka, no kupila som mu gel na dasienka 😉 A jasne ze som sa pytala na homeo. Aj povedala, ze jedine co je (ale zrovna nemaju, ak chcem mi vraj objednaju 😵 ) je prave chamomilla (njn. kamilky - to je to naj na svete 😀 😀 😀 ) ale nevedela mi povedat, ci to moze aj polrocne dieta, takze to este zajtra preverim na poradni (prip. nech ona poradi) a pojdeme kupit (aj keby som ich mala ist natrhat 😝 ).
Leni neporadim. My od vcera tiez zaspavame len na rukach 😔 Aj dudel mi zacal vypluvat (co on bol zavislak 😀 😎 ) a iba si narve hajanka do pusy 😅 A vcera zabralo iba to ze po 1,5 hodine vrieskania proste odpadol 😅 A ani nevies co by som dala v noci za 2hodinovky 😢
Ninka, gratulujem aj ja 😉 Ale podla mna nie a podla jeho revov ich tiez nechce 😀 😀 🤐 (njn. snad rychlo vylezu a ja dostanem nove nadherne saty a ze si vyberiem tie najdrahsie co najdem aby MK radsej kupil auto nez tie saty 😀 😀 😀 )

bay
autor
17. feb 2010

Caute, pozdravuje vas Mery.majka 😉 Ze moc pri Matuskovi nestiha 😔 Ale vraj ked sa vydame na cestu k Lenke a budeme mat v aute este miestecko aj pre nich, ze ci by sme ich cestou nenalozili 😉

halienka
17. feb 2010

Jéj, veru Mery.majku sme tu už dlho nevideli 😅 dúfam, že sa s Matúškom držkajú 😵 jasné že sa naložte, urobíme si tu riadny dámsky žúr 😉 MM pošlem niekde do dymu a budeme si vegetovať samé baby 😝 😀 ešteže mám rozťahovací gauč, všetkých drobcov tam nejako uložíme, keby si chceli dať poobedňajšieho šlofíka 😀
Kamilka, s tými zúbkami to veru musí byť "zábava" 😝 nezávidím, človek sa ešte nevyhrabe z kadejakých prdíkov a grcákov a už idú zuby. Držím palce, aby to išlo rýchlo. Inak vraj pomáhajú niekomu aj špeciálne hryzátka, neviem či sa to kupuje v hračkách alebo kde, detičky si tým masírujú ďasienka a toľko ich to nedráždi a aj rýchlejšie výndu zúbky. No ale to som len niekde čítala, viac o tom neviem.
Ninka, mnohí to s tým krstom robia tak ako ty, že pre prípad aby bol. No a keď som čakala prvé, tak som chcela krst v kostole, ja som taký trochu čudne veriaci, kostol proste nemusím, ale som si povedala že pokrstiť dám. Vtedy som sa veľmi modlila a prosila aby to všetko dopadlo dobre, ale nedopadlo 😖 . Po tom čo sa mi stalo, pravdu poviem, trochu som zanevrela a povedala som si, že teraz pokrstiť nedám, a veď keď malá bude chcieť, pokrstiť sa dá aj v dospelosti. Nech si to potom ona rozhodne. 😉

ellise
17. feb 2010

ahoj holky,

Kami, zuby musí být, s tím nic neuděláš. Neporadím ti, já ani nevím že mojím dětem zuby rostli. Prostě jednoho dne byli venku, postupně samozřejmě........Mám asi divné děti. Zuby nás netrápili, v noci se budili jen na jídlo, zaspávali v postýlce, nekakali zeleně. prostě divné 😀 😀

leni pomuchlala bych 😀 😀 😀
Ninka, ja bydlím ve Znojmě, v Bratislavě jsem za 2 hodiny, v Považskej asi za 3a půl.

bay
autor
17. feb 2010

Tak ja som desna matka 😠
To dietko 3 dni plakalo, bo chcelo stary dudlik. Teraz uz ma radost, resp. sladko spinka 😉 😵

halienka
17. feb 2010

Kamilka, to je dobré 😀 😀 ty že zuby a on chce starý dudlík 😀 no to je práve to, keď ešte nevedia hovoriť, kto má vedieť čo vlastne chcú? 😀 tak takto desná budem isto aj ja 😀
Eliška, tak to sa vie niekto narodiť, že nemá s deťmi žiadny problém 😎 😀 a my furt nejaký 😝 či to nie je tým, že ich moc pozorujeme 😝
No moje dieťa sa tvári ako ráno o ôsmej, to som teda zvedavá, kedy dnes pôjdeme spať 😝 😀

halienka
18. feb 2010

Ahojte bambulky 🙂 kdeže ste všetky? 😅 Vstávajte 😀 do roboty treba ísť alebo sa o deti starať! 😀 😀

ninockaskv
18. feb 2010

leni, tak to chapem, nasa komunikacia s bohom je tiez na bode mrazu 😠 😒

kami, hlavne,ze ste prisli na to, ze chyba stary cumel.. a ste sa pripravili na to, ake to mozno bude, ked sa budu tlacit zuby.. xixi 😉

ja som vcera absolvovala zubara, dva zuby mi robil. ten jeden.. no to este bude zabava, dufam, ze to daleko dotiahne.. a dnes rano spinning.. nejako su mi nohavice stale uzke a brucho sa mi cez ne tlaci 😒

bay
autor
18. feb 2010

Leni, nemachruj! My uz mame za sebou poradnu, postu a ja obed 😀 😀 😀 (no musim vyuzit ze maly este spi v kociku 😀 )
Mame uz 7900g, to som uz aky rambo ked ho zvladam nosit (ja viem ze to bude este horsie...) 😀 😀 😀 Zas nas pichli 😢 Ale Misko statocne vytlacil len jednu slzicku a az pri druhom bodnuti. Hrdina moj 😵 😵 😵 😵 😵 No skoro som sa tam zacala od hrdosti vznasat 😀 🤐 A vraj mame zacat s prikrmami ze od dnes mozme zacat s kasou na veceru (ze mam nadej ze pospi lepsie v noci len neviem preco sa pri tom Dr. tak rehotala) a o tyzden mozme zacat so zeleninkou na obed. Ach jaj. Najvyssi cas poriesit stolicku na krmenie a misku a tanierik 🤐 😅

evitkamalicka
18. feb 2010

ahoj zienky

bay veru uz ti zacina obdobie prikrmovania, u nas ta kasa na noc zabrala

halienka
18. feb 2010

Ninka, no zo zubami to je vždy "zábava" 😝 😀 ja sa už 2 týždne chystám objednať, mám vypadnutú plombu a dva zuby ma pobolievajú, takže asi tam bude kaz. Ale odkladám to ako sa len dá 😀 😀
Kami, tak ty si iná macherka, už si tolko postíhala, ja som akurát v tom čase ešte len rańajkovala 😀 teraz trénujem malú nech sa pozabáva aj sama, keď nechce sama zaspať 😝 ale neviem ako dlho to jej pomrnkávanie vydržím 😀 a dokedy ona vydrží nezačať kričať ako na raty - ratujte ma chcem spáááť a neviem akóóó 😀 😀
Kami, tiež som zvedavá čo povie Miško na kašu, potom napíš prvé dojmy 😉

ellise
18. feb 2010

no Leni, v 10 už mám skoro polovinu pracovní doby za sebou. A k tomu skouknutý zápas ČR a SR. Málem mně vyhodili z kanclu za pprotčeské řeči, bo jsme tvrdila že ať vyhraje kdo chce já jsem vždy vítěz.

Kami, kašička na noc je moc dobrá. A miško už sedí? že řešíš židličku?

halienka
18. feb 2010

Eliška 😀 aj my sme ráno pozerali hokej a nadávali, že tí češi sú furt lepší ako my 😀 Kedy ten Jágr pôjde do dôchodku? 😀 😀

bay
autor
18. feb 2010

No tak dnes sa nekrmilo - teda kojilo iba, bo sme prisli neskoro od prababky. Elis, no ono sa vyrabaju aj take stolicky s polohovatelnym sedatkom (chrbtovou castou) ze sa daju nastyvit tak do polosedu - ako autosedacka, tak tam by uz mohol byt 😉

sisipetka
18. feb 2010

Ahojky kocky,

Kami tak parada, Misko zacne o chvilu kuskat maminku - juj

Ninka, mliecko sme nezmenili - dopoludnia dostane 2 davky materskeho, popoludni a v noci umele. A este papame probiotika a asi cely ten system mu upravil travenie a celkom sa nam dari a dufam, ze to vydrzi dlho.

Leni, jasne ze by sme aj Majku zbalili, len to budeme musiet ist aspon 2 auta - prehovorime Janku s Barborkou a pustime sa na cestu nivocenia vasho pribytku 😀

Eliska, ja Chriska poziciam - akurat on ked je na navsteve, alebo navsteva u nas....tak prespi vsetko co sa dat 😅 😵

ninockaskv
19. feb 2010

peti vydrzi, uz to bude len lepsie.. 😉 urcite...

ja dnes asi depkujem, vcera som mailovala s kamoskou, od ktorej mame pozicane veci, ze jej ich chcem vratit a ona ze mi to davala s tym, ze to uz nikdy neuvidi.. ze ci nepockam este.. kocik jej vratim, veci posuniem kamoske, ktora rodila 3 mesiace po nas.. nemozem to proste mat v dome... a som z toho dnes nejaka spatna.. este aj ta hmla

a rano v autobuse vsetci nadseni, ze sme vyhrali.. no kaslem na to.. 😅

ninockaskv
19. feb 2010

jej dnes som prva.. nebodaj vase dietky este spia 😀

evitkamalicka
19. feb 2010

dobre ranko,
ja som uz hore od 5:45 lebo som bola na krvicke na tripple testy a este som stihla aj hokej od tretej tretiny a vyhrali sme tak sa vytesujem

skybaby
19. feb 2010

caute caute 🙂
ja by som sa teoreticky pridala do tej povazskej ale ked budu suche cesty, inak ma mm nepusti a vydrankala by som od neho jeho auto aby sa nam lepsie islo 😉
hokej som dnes stihla akurat tie najazdy, barbis totiz spala so 8.15 a teraz zasa chrni 😉
dnes mi pride sestra a zostane do zajtra tak sa straaaasne tesim
ninka ja som tiez kedysi chodila na spinning celu jednu zimu a to teda fakt bolo peklo, ale mam pocit k schudnutiu mi to velmi nepomohlo 😠

evitka mas uz tusaka co mas v brusku? 😉 a chceli by ste k adamkovi sestricku ci braceka?

inak ja som objednana k zubarke na stredu, uz pocas tehu ma totiz bolel zub ale bez rontgenu sme nevedeli zistit kde je problem a teraz sa mi taky poriadny kus z toho zuba odlomil ... no parada 😠