Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

skybaby
6. mar 2010

kami v com chodi misko plavat? kupujete tie speci plienky v dm alebo mate nejake plavky?

ellise
6. mar 2010

Ahoj holky, jsem zpátky, živá a zdravá, žádná zlomená noha, ruka ani lyže. Vrátili jsem už včera v noci, večer začalo totiž sněžit a byli jsme v místě kde ani lišky nedávají dobrou noc natož aby odhrnovali sníh.....měli jsme strach jestli ráno vyjedeme tak jsme během hodiny zablili a jeli.......
dnes teda debordelizuji a hlavně peru, zatím 4 pračky a čaká mně ještě 6.

bylo to fajn, bydlení trochu spar´tánské, šak Tomík když to viděl tak řekl: " to dřevo bude náš byt?" Taková dřevěná chaloupka. Topilo se olejovým radiátorem, svítilo se jedno lampou a scvčkami, v " kuchyni " světlo nebylo vůbec. V kuchyňce a na záchodokoupelně se netopilo vůbec a byla tam hrozná zima. mezi kuchyňkou a pokojem chyběli dveře, byla tam jen deka a hrozně táhlo..... jo a byly tam myšky, ty jsem krmila bramborami......lyžovat jsme jezdili do Deštného, je tam velké středisko....ceny byly mírné.....

první den jsme to zkoušela na takové mírné, docela to šlo ( nestála jsem na lyžích 15 let) a v úterý jsem si troufla na takovou prudší a hned jsem párkrát hodila držku, jednou docela nechutně na hlavu ( naštěstí jsem měla helmu) tak jsem se pokorně vrátila na tu mírnou zdokonalovat techniku, a na ty prudké si troufla až v pátek

ellise
6. mar 2010

raději to píšu na 2x bo kdyby se mi to ztratilo tak by mně drblo...

dvakrát jsme se byli vyčvachtat v bazénu v hotelu, byli jsme na výletě v Hradci Králové, odpočinula jsme si od práce, ale fyzicky jsme zmordovaná jak po porodu, děsně mně bolí lýtka od bot, a vůbec celé nohy, a dnes odpoledne jsme dokonce spala. ještě by se mi hodila týden dovolená na regeneraci. Ve středu mám volno, jdu dávat krev, tak si odpočinu.

Hodinu jsem přečítala co jste řešili.
Bay, když bylo Tomovi 8 měsíců, vylil na sebe tekutý Persil. To voda je mnohem lepší 🙂 . Myslíš že chřest je vhodná pro tak malé dítě? Já ho teda nikdy neděla, my jeli hlavně v mrkvi, bramborách, kedlubnách, brokolici, květáku, občas hrášek. Poměrně brzo jsme přidali kousky masa. Ale dnes jsou trendy zase trochu jiné...

No nic, jdu zase naládovat pračku... 🙂

bay
autor
6. mar 2010

Jani, mame tie z DM. Su najlacnejsie. Ale dnes som idela pekne v Tescu (ale chlapcenske) take normalne so speci oddielom pre pripad nehody 😉 dost som na ne kukala 😅
Elis, spargla je v zoznmae, ktory mam, ze sa mozu od 6. mesiaca. Zakazany mame len zeler a petrzlen. A dostava to zmiesane so zemiakom a mrkvickou. A maso zacneme davat, az bude plne obedovat len zeleninku 😉

denne73
6. mar 2010

Jeeej Peti., Práve som si pozrela maličkého fotky ste nádherní 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

denne73
6. mar 2010

L 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Lenka aj Sonička je nádherná. 😉 😉 😉 javascript:addEmoticon('😉','vBody')

bay
autor
6. mar 2010

Elis, super ze ste si to uzili 😉 😵 take nejake ubytko sme mali aj my pred mnohymi rokmii na lyzovacke 😀 chybajuce dvere a "varili" sme na radiatoroch 😀 😀 😀 😀 😀 ale bolo to uuuuzasne 😵

ellise
7. mar 2010

dobré ránko, kde všechny jste? Tak já se vrátím, těším se na Vás a tady nikdo 😀 ,

tak jdu žehlit, bŕŕŕŕŕŕ.
a aby toho včera nebylo málo kámošce se včera narodil kluk, tak jsem ještě zapíjeli. šla jsem spát o půl 2

denne73
7. mar 2010

Dobré ránko. Tak to žehlenie brrr, to ja nemusím a moja polovička tuto disciplínu uplne odmieta plniť. Čiže aj na mňa z izby zakukuje plný kôš prádla bééé.

bay
autor
7. mar 2010

Jeeej 😵 tak to su mile povinnosti (to zapijanie, nie to zehlenie 😝 🤐 )
Vsak ma poznate. Ja cez vikend nic 🤐
Ja som sa chystala zehlit uz min. vikend, ale kedze som bola chora tak MK hrdinsky, ze nech to necham, ze on si kosele ozehli. A ako to dopadlo? Ozehlil si v pondelok jednu. V utorok kym Misko spal som vyzehlila asi 4. No a odvtedy sa toho ani nechytil. Asi caka, ze dozehlim zvysok 😠 Sa nacakaaaaa 😀 😀 😀 Tak toto je bonusova vec na ktoru sa tesim ked budem zas tehu. Nebudem musiet zehliiiit 😵 Krasnych 9 mesiacov 😵 😵

denne73
7. mar 2010

Jej tak to je super , že sa aspoň chytil žehličky. 🙂

bay
autor
7. mar 2010

No to uz mu ide od ruky. Ale pocas tehu sme mali 9 mesiacov v kuchyni rozlozenu dosku bo si nemohol vyzehlit viac kosiel naraz ale vzdy rano na rychlo jednu. V zime sa mu to pacilo, bo ju mal teplucku ale v lete na to nadaval 😀 😀 😀

denne73
7. mar 2010

Pekne si si ho vycvičila hm?? 🙂 🙂 🙂 Daj recept

halienka
7. mar 2010

Ahojte babky 🙂 ja sa akosi nie a nie k vám dostať 😝 v piatok večer návšteva, no a víkend...ja sa vždy teším že bude MM doma a pomôže a tuším je to ešte horšie, lebo to musím zo všetkým stáť za jeho chrbtom v prípade potreby 😝 takže to akokeby tu ani nebol, iba teda že nosí malú on, tak aspoń v tom si oddýchnem. No ale to zas sa snažím upratať a uvariť aspoň čosi. Teraz mám zas už len 6 minút, lebo zas má prísť švagriná s frajerom.
Eliška no vitaj doma a hlavne medzi nami 😉 🙂 Úplne ti verím, že ťa bolia strašne nohy, ja som toto zažívala minulý rok na tej lyžovačke, no hrúúúza 😀 je to naprd, že človek sa dostane len raz za čas a to si potom vždy odtrpí 😝 No a tie podmienky, tak to vás obdivujem že ste to vydržali týždeň 😎 😀 Tie ste teda mali ozaj "sparťanské" 😀 neviem neviem či by som odtiaľ na druhý deň nezdrhla, ja som asi rozmaznaná ale zima v sprche je teda na mňa dosť 😀 ja mám rada teplúčko, hlavne keď sa človek vráti vyzimený z vonku.
Kami, potom mi pošli ten zoznam príkrmov, za nejaký mesiac to už aj ja budem riešiť 😉
Deniska, ani MM sa žehličky nechytí, ale ja žehlím rada a to z jedného dôvodu: urobila som si z toho vegetnú robotu - žehlím posediačky pred televízorom 😀 😀 niekomu to príde že by to tak nemohol, ale ja si doslova pri tom oddýchnem (pokiaľ toho ozaj nie je obrovská kopa na 3 hodiny) a vôbec ma nebolia kríže. 😉
Jani, my tak po šiestej vstávame každý deň, Sonka je už taká čulá že nie je šanca ju ešte uspať 😀 a gratulujem k sedačke 😉 aj mňa by potešila nová sedačka, snáď sa raz dočkám 😝 😀

bay
autor
7. mar 2010

Jani, vstavanie 6.15 u nas znamena, ze sme zaspali 😀 Teda Misko 😉
Leni bud poslem alebo donesiem ked prideme 😉 Ale v tvojom pripade by som zacala kasami. Odporucam Nestle a Sunarku 😉 A zeleninu sa porad s Dr. Ak ti ju schvali, tak ti poslem ktore su vhodne 😎 Tak ja mam vyhodu ze nemusim stat MK za chrbtom ked sa stara o maleho 😵 len ho nerad krmi (obed) ale to nam akurat vysla spargla a ta mu nechuti, takze mu ju uz varit nebudem 😉 zajtra vyskusame cukinku a potom pomaly uz masko.
Deni, no nemal na vyber, kedze pocas tehu som zo zehlenia blila 😉 A mal na vyber bud si bude zehlit sam alebo moze poziadat svoju mamu. Radsej zehlil sam ale vecne skusal obchodovat ze ked si on vyzehli koselu ci mu ja nejaku nevyzehlim (max boli 3ks, po tretej som uz letela objat misu), tak som vzdy ze ked si vyzehli 5 (cize na cely tyzden) tak ja spravim 3 co vzdy zjednaval ze on 2 a ja 3 to bude mat na tyzden. Tak to vzdy skoncilo ze vyzehlil on 1 a ja ziadnu 😀

bay
autor
7. mar 2010

Paní Novákové se rozbila myčka na nádobí. Zavolala proto opraváře; měl čas hnedky druhý den dopoledne. Paní Nováková však už měla naplánovaný jiný program, který nemohla - nebo nechtěla - přesunout na jiný termín. Jak už to tak v pohádkách bývá, pojala k opraváři důvěru a řekla mu do telefonu:
"Nechám Vám klíč pod rohožkou. Opravte mi prosím myčku a účet mi nechte na kuchyňském stole.
Mám psa, ale nebojte se, je to dobrák, nic Vám neudělá.
Zato v žádném případě, za žádných okolností nemluvte na papouška!!!!"
Příštího dne opravář přijel. Vše bylo tak, jak se s paní Novákovou domluvili.... See More
Klíč našel pod rohožkou, a uvnitř se pak potkal s největším a nejstrašnějším psem, jakého kdy viděl.
Pes se však choval přátelsky a klidně. Pozoroval opraváře při práci.
Oproti tomu papoušek, to byl parchant. Házel po chudákovi opraváři oříšky,křičel na něj, nadával a bez ustání jej zahrnoval nejsprostšími výrazy.
Konečně už to opravář nevydržel a zařval:
"Drž už zobák ty blbá opelichaná stará slepice!"
Papoušek ztichl, kradmo se na opraváře podíval a odpověděl:"Azore, trhej!"

ellise
7. mar 2010

Leni, já začínal se šťávou z mrkve a jablíčka, žádné krmení to nenahrazovalo, ale jen mezi kojením pár lžiček, na ochutnání. Kdysi platilo, že nekojené děti od dokončeného 4. měsíce, začínají šťávami a vařenou zeleninou ale názory a praxe se mění, tak je to opravdu na poradu s dr.

denne73
7. mar 2010

HM?? to blití hm?? no nech som čím skôr tehu aspon zmizne ta kopa spoza dverí xixixixixixixix 🙂 🙂

bay
autor
7. mar 2010

Heheeee 😉 No ved tak treba na zehlenie. Hodit to na niekoho ineho 😀
No u nas sa zehlia len Miskove veci a kosele MK. Takze zehlim pre ostatnych 😠

denne73
7. mar 2010

Vidíš Leni a to ma nenapadlo 😉 😉 😉 .Musím si to overiť v praxi, Inak ako sa mi máte princezny??určite rastiete ako z vody. Fotečky krásne v albume.juj.Sl 🙂 adké ste tam

bay
autor
7. mar 2010

Leni ked pojdeme k tebe na navstevu, tak zbalim kosele, nech si oddychnes 😉 😀 😀 😀

ellise
7. mar 2010

co říkaté na nového MK. myslím že by jsme mohli mít uzavřenou skupinu, to co nás původně spojilo je pryč, nikdo cizí sem nechodí...

bay
autor
7. mar 2010

Elis, ja som na to sice klikla ale moc som to nestudovala 🤐 Som hroznaaaa 😅 Ale to uz davno viete 😉 😀

halienka
7. mar 2010

Kami, no kľudne dones košele, ak mi medzitým povaruješ Sonku, tak ti ich v pohode vyžehlím 😀
Eliška, ani ja som ešte toho nového koníka neskúšala. Tam je to tak, že do cudzej témy nemôžeš vôjsť či ako? 😨
S tými príkrmami, moja mama zase vraví, že začínala pár zrnkami krupice do mlieka, postupne hustejšie - čiže kašičky a potom až zelenina. Veď uvidím čo povie aj doktorka.
Deni, no určite ti prajem aby si sa žehlenia zbavila skôr tak ako Kamilka - teda že otehulkuješ 😉 ale ak ti moja metóda pomôže budem rada 🙂

denne73
7. mar 2010

No Leni uvidíme. Snažilkujeme ale nedarí sa. ☹

bay
autor
8. mar 2010

Leni, tak tento obchod berieeeeeeeeeeeeeeeeem 😵

sisipetka
8. mar 2010

ahojte kocky,
tak my opat akcny vikend a v pondelok som grogy a to vecer este ten trening 😅
V sobotu sme mali kolaudaciu Chriska, bolo tu 17 ludi z toho 5 deti, tak si viete predstavit co to bolo za randal a Chrisko teda riadne dal najavo, ze sa mu ten hluk nepaci. Takze hostitelka a Chrisko stravili vacsinu casu v spalni utesovanim, uspavanim, krmeni, za nakoniec opat medzi navstevou.
Vcera sme boli cely den u nasich, MM staval so svagrom nove skrine a ja robila opierku, aby im to nepadlo 😝 Inac sme vcera skusili Chriska kupat az o 19tej a potom mu dat este papi, ze ci vydrzi v noci dlhsie, bo si to v posledne dni zacal posuvat smerom naopak a to sme teda vstavali o 1nej a 5tej v nocnych hodinach. No dnes sa nam podarilo o 3.30 a 6.45, tak som zvedava, ci sa to udrzi alebo opat budeme blizsie k 1nej 😀

A to zehlenie, MM zehli stale odkedy mame Chriska doma....minule zehlil rano o 6tej 😀 😀 😀

A k tym prikrmom, kludne mozete poslat aj mne, i ked casu este dost...ale predsa sa aspon psychicky pripravim 😀

Kami dakujem za to zabiatko, este pockam dnes na kamosku a asi sa tam prihlasime na jun...teda dufam, ze bude volno...

bay
autor
8. mar 2010

Tak ja sa dnes chystam na vybavovacky a just mi to dietko pospi 😵
My uz mame ako taky nocny rezim 😵 medzi 23 a 00 prve a medzi 2 a 3 druhe papanie. A rano medzi piatou a siestou je hore. to keby som ho nakojila tak by este pospal, ale zas by mi nevyslo krmenie kvoli obedu 😒

halienka
8. mar 2010

Ahojte bambulky 🙂
Kami, tak dohodnuté 😀 len teda upozorňujem, že bežne košele nežehlím, bo MM ich nenosí, tak neviem či budú super ožehlené, ale čo, veď len čo si v nich chlap sadne do auta tak sú zas pokrčené 😀 no nie? 😀
Peti, no viem si predstaviť Chriska, naša malá tiež až taký hluk nemusí, takéto návštevy narušia ich režim a oni to nemajú radi. U nás bola včera len švagriná s frajerom a svokor a malá už bola z toho vedľa, čo si vie pred kúpaním ešte zdriemnuť polhoďku, tak teraz nezdriemla a to nočné uspávanie bolo hneď o poznanie horšie, pretože už bola od únavy nervózka 😝 Na jednej strane si človek povie nech si zvyká, no na druhej si to potom len my odser...áme 😀
Deniska, neboj, správny čas príde 😉 hlavne že nepoľavujete v snažení 😉
Babky, mňa tak bolia kĺby že hrúza 😝 už začínam byť z toho nešťastná. MM mi kúpil nejaké lieky, uvidím či pomôžu. Nemáte niektorá taký problém?
A ešte jedna otázka ak mi viete poradiť: Dokedy treba robiť UM z Lucky? Kedy sa môže prejsť na normálnu vodu z vodovodu? 😅

skybaby
8. mar 2010

ahojte babulky 🙂
my dnes zasa budicek o siestej, doobeda sme vyrazili na nakupy s tehu kamoskou a teraz barbor konecne spi (teda prespala aj nakupy)
zajtra ideme cvicit a do poradne, v stredu mam pracovne stretnutie, vo stvrtok pojednavanie a potom vyrazame k nasim do TT .... na tie pracovne veci sa musim pripravit ale nejako nie je kedy 😉
inak leni my uz od minuleho tyzdna papame kasicky na obed, barbor papa celym telom a teda je aj cela spinava 😀 jednou rukou mi vzdy pomaha drzat lyzicku, aby mi nahodou nespadla a druhou si kasu zasuva este hlbsie do pusy 😀 no je to proste zazitok .... ja jej chcem ale tuto kasu davat az do ukonceneho siesteho mesiaca a az potom zacat so zeleninou
to s tou luckou veru netusim ani ja 😅

inak vyvalila som hrozne prachy za cestovnu postielku tak dufam ze bude ok
a zdravim navratilkynu elisku ... teda fakt bojove podmienky, ja som asi rozmaznana, neviem ci by som take nieco zvladla, my aj v lete ked chodime na pohodu tak byvame v trencine v penzione a nie pod stanom 😀