Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

evitkamalicka
2. aug 2009

ahoj kocky, tak ja som dnes zas o rok starsia

skybaby
2. aug 2009

ahojte 🙂 evitka gratulujem 😉 a gratulujem aj lolke hoci sme sa tu nejako nestretavali a nech jej malicka robi len a len radost 😵
nadi drz sa budem na teba mysliet
bay dohodnime sa aj s petkou na nejaky obed cez tyzden a my s barborkou miskovi dohovorime ze nech uz ide von 😀
krasnu nedelu vsetkym, ja budem dnes vegetit, aj navarene uz mame, takze comp, telka, knizka a hadam nejaka ta prechadzka 🙂 lebo ved aj velryby by mali mat nejaky pohyb 😀

bay
autor
2. aug 2009

Evitka, vsetko len to naj naj naj.
Jani, dohodnut sa nie je problem, ale ako dame vediet tebe, ked sa tu vyskytujes tak nejak sporadicky 😅 a najviac by sa mi pacil piatok 😀 😀
Inak poslene dni som zacala byt deeeeesne pazrava ☹ a MK ma nedokaze zastavit 😀 😀 😀 a moja vola teda sancu nema 😉 😎

bay
autor
3. aug 2009

Dobre ranko zelam 😵
Neviem ako u vas ale u nas bola prijemna noc... Takto by mohlo fucat castejsie 😀 😵 Ale aj tak som spala zas u Miska 😉

bay
autor
3. aug 2009

Ale no, baby.... 🤐 ☹

sisipetka
3. aug 2009

halo halo, hlasim sa z dovolenky 😉
Som cela, unavena, ale zaroven psychicky oddychnuta 🙂
Idem si vas precitat, potom na obedik a skusim neskor napisat, co vsetko sme videli a ako sa bobulke strasne moc pacilo 😵

sisipetka
3. aug 2009

Tak a stihla som este pred obedom 🙂
Lolka moc moc gratulujem k Dianke a zelam vela zdravicka a stasticka novej rodinke. A inac moja bobulka sa tu teraz riadne vytesuje a kope maminku do bruska - to je jej pozdrav pre Dianku 😉
Evitka, krasne narodeniny zelam 🙂
Bay, Jani - ja mozem v piatok o 12tej...takze, ked sa stretneme pri Pande ako minule, tak mozeme dohovorit Miskovi....a teda, aby som nezabudla, daj aj obed 😀
Nadi, drzkaj sa v robote, myslim na Teba 😉
Leni, pocuvla som rady starsich a dala si pozor 😎 PRvy den sme obehli strbske pleso a viac oddychovali, kedze ma cesta autom dost znicila. Druhy den sme boli v Zakopanom a popoludni do bazenika vyliecit unavene nozicky. Treti den bol na programe Spissky hrad (nadhera) a Levoca. Na spisskom som normalne dostala svalovicu 😀 a vecer sme to museli vyplavat v bazeniku. No a v nedelu cestou domov sme sa stavili u otca na navsteve a prisli az vecer, takze som padla ako kabela a potrebovala este asi 3 dni na regeneraciu 😅 Ale inac sme spokojni a stastni, vikendik vysiel, bobulka zacala kopat ako mala tanecnica miesana s futbalistom a pochopila, ze aj ocinko je priatel a teda kopka aj jeho do ruk, ked nas objima 🙂

sisipetka
3. aug 2009

hmm pekne privitanie z dovolenky 😖 ...dufam, ze si aspon pekne uzivate dnicka, ked ste sa na mna "vyprdli" 😀 😀 😀
... a teraz odchadzam pre zmenu ja ... 😎

bay
autor
3. aug 2009

Peti, no v piatok s tym obedom je to dost natesno, ked ma maly vyliezt v piatok 😀 😀 ale som za. Pokial mi moj pokladik nezmeni plany (co by mohol, nic proti 😉 )
No pekne ste to tam pobehali 😉
Tak my sme dnes boli aj so steniatkom pozriet mamu v praci a dat si tam obedik, a cele nam to zabralo len 5 hodin 😀 😀 😀 😎

ellise
3. aug 2009

ahoj holky, už jsem doma z dovolené, tak vybaluji, uklízím, peru, a vařím mezitím usnu. Teď si vás pěkně dočtu a pak zase něco napíši.

bay
autor
3. aug 2009

Ahoj Elis, tak ja som este stale v tom stadiu upratovania po navrate z dovci 😅 pranie a vybalovanie mam uz za sebou 😀 😵

halienka
3. aug 2009

Ahojte babenky, no ja som nebola schopná sa 2 dni ozvať 😀 Včera sme boli celý deň na kupku s MM aj s kámoškami a malým 5-ročným synom jednej z nich. O piatej sme sa síce museli pobaliť a narýchlo zdrhnúť, pretože malému sa chcelo kakať a on sa nevykaká nikde inde iba doma alebo sa rovno radšej pokaká do gatí (takéto hysáky detičiek nás čakajú, milé nastávajúce maminky 😀 😀 ) No a to nás kámoška stiahla ešte k nej, takže príchod domov bol o ôsmej večer. No a dnes som už ráno naklusala do roboty, lebo sa mal kolegauž vrátiť po dovolenke, takže som ho musela privítať kopov odkazov a meračiek, že chudák ani nevedel kam skôr skočiť 😀 Odrobila som si 4 hodiny doobeda a poobede zase hajde s MM na kupko a vrátili sme sa teraz nejako pred hodinou. No a medzitým mi už stihol volať šéf, že či by som aj tento týždeň nepotiahla na 8 hodín, bo je toho strašne veľa - reku zrazu! No ale čo už, odmietnuť som neodmietla, takže od zajtra zase ťahám 8 hodín 😀 😝
Inak v piatok som bola v kine na dobrom filme - Vojvodkyňa. Páčil sa mi 😉 aj som si porevala riadne 😀
Evitka gratulujem k narodeninkám a kóóópu šťastíčka tebe aj tvojej rodinke prajem 😉 🙂
Peti, no vitaj späť, som rada, že ma poslúchaš (aspoň niekto 😀 ) a že si si pekne oddýchla 😉 a bobulku to naštartovalo ako vidím k riadnym kopančekom 😀 asi sa rada kultúrne vzdeláva 😀
Eliška aj ty vitaj späť, akurát som celý deň na teba myslela, že kedy sa to máš vrátiť, či nie náhodou dnes 😉 Tak rýchlo na nás spusť dovolenkové dojmy a zážitky, ako sa ti tam páčilo, čo ste porábali a tak 😉 🙂 To vieš, ja tohto roku na dovolenku nejakú niekde mimo nepôjdem tak sa aspoň takto chcem na kamarátkach "priživiť" 😀

bay
autor
3. aug 2009

Tak Misko je dobre dietko a uz pekne klesol... Zrazu si nemam kde vykladat ruku 😀 😀 😀 Tak som zvedava ci z toho aj nieco bude alebo len intenzivnejsie tlacenie na mocak 😅 😀

ellise
3. aug 2009

no jo chtěla jsem psát, ale na místo internetu jsme vůz z hnojem(tak pomalý) že jsem to raději vzala. tak pěkně popořádku.
vše nejlepší k narozeninám Peťce, a Evičce, k svátku kamilce a Lolce k malé Diance.

leni, dovolená byla OK. cesta trochu dlouhá, ale s MM jsme se střídali u řízení, tak to šlo. Trochu jsme měli problém ve Slovinsku, nevěděli jsme že ja tam na Zágreb dálnice, a navigace násvedla nějakou polňačkou mezi kukuřicí a slunečnicí.... 😀 ...Měli jsme problém se sháněním ubytování, bylo dost plno, pak nás jeden pacholek trochu vyšplouchl 😠 tak jsme přespali na jednom místě a pak ráno jsme pokračovali dál. nakonec jsme zakotvili V Živogošče-Blato 😉 nelíbilo se nám v Baška vodě ani na Makarské. Nebylo to ono.
Nakonec jsme si prodloužili výlet až do neděle a včera 50 km před domovem náš chytla strašná bouřka nebylo vidět na krok, myslela jsem že nedojedem.

Ale bylo fajn, počasí krásné, teplo, teplá voda a já jen ležela, četla, trochu vařila, koupala se, opalovala. Jen bych potřebovala ještě dva dny na zotavenou. 😀

bay
autor
4. aug 2009

Dobre ranko, to vsetky zarezavate???
Pri tomto dazdiku sa pekne a dobre spinka, takze uz mam jasny celodenny plan 😀 😀 😀 😀

sisipetka
4. aug 2009

ahojky kocky,
tak ja som dnes spala do 8.30 🙂 V noci sa mi nejako nedalo, potom ma zacala boliet hlava a ten dazd buchotal na okna, hmm nevyberiem si, ze? Tak som si aspon zobrala home office a okrem prace stihnem vyprat, navarit, napiect a skocit k veterinarovi 😉 Som ale sikulka, ze?
Eliska vitaj z dovolenky, citam, ze aj ty mas pekne zazitky....ale aspon si oddychnuta a plna energie 😵
Kami, tak mozme este vo stvrtok, aby si to do piatka stihla aj odrodit. So mnou maju tehulky uz pred terminom skusenosti - v jeden den sa stretneme a na druhy den uz je babo na svete 😀 Takze, ked sa ozve Janka, ze stvrtok moze, tak kludne to dajme takto.
Leni Tebe bolo fajn, slniecko, voda, kamosky - to clovek hned pride na ine myslienky. A tych 8 hodin snad nejako ubehne a dufam, ze ti sef aspon zaplati 😠
Neviete mi poradit, ci nemate skusenosti od kamosiek a tak....v posledny mesiac jem este menej nez bezny clovek, resp. rano cerealie, desiata a olovrant ovocie zelenina, obed normalny a vecera, len ked uz vladzem nieco dotlacit. No a problem je v tom, ze stale na vahe priberam a mam pocit, ze sa zalievam dostatocne vodou. Da sa s tym nieco robit? Ved jest uplne prestat nemozem 😖 A 30 kg do terminu tiez pribrat nechcem ☹ Uz teraz mam + 10 kg a to idem len do 19tt, ved to vyzera na konecnych minimalne 22 kg a to vobec nejem ako prasa, ale skor ako male prasiatko 😅 Pomooooc ja sa o chvilu do nicoho nezmestim 😅

bay
autor
4. aug 2009

Peti neviem, ja jem teraz tiez menej ako predtym a naberam extremne (teda v porovnani s tym obdobim predtym)
CEnim si ze obedik moze byt uz vo stvrtok 😵

mery.maja
4. aug 2009

Ahojte,

vsetky va spozdravujem nakolko som sa tu uz dlhsie neukazala...moc dlho tu ani nebudem lebo sa na nas ruti strasna burka a aby ma to tu neprizabilo asi vypnem aj PC 😒
Peti hmm myslim ze to nieje nic vazne,mozn je to tym teplom ze ti menej chuti jest.Meno pre babo ste este nevybrali?Hor sa do toho lebo za chvilku tu je januar 😀

Kocky ta burka sa na nas ruti z vasich smerov co ste to tam vystrajali?? 😀 😀 pekny den

bay
autor
4. aug 2009

Mery ani nechci vediet aku sme mali my noc 😀 😀 😀

halienka
4. aug 2009

Ahojte babky, tak ja už zase v práci, hore som od pol šiestej, ráno som bola na poradni, zatiaľ ide všetko ako má, takže som spokojná, nabudúce idem piť tú sladkú vodu 😝 😀 už mám v kabelke balíček s tým práškom 😉 No a v robote frmol, tak sa nemám kedy ani poriadne na vás kuknúť a aby toho nebolo málo, tak okrem búrky sa na nás rúti ešte aj riaditeľ s námatkovou kontrolou 😝 😀 ale ja hneď na neho vytrčím brucho, nech tu na mňa nevyťahuje nejaké buzerovačky 😀 tehotnú predsa nemôže rozrušovať 😀
Eliška, takže taká ideálna dovolenka na oddych okrem tých cestovných strastí 😉 🙂 Kolega sa teraz vrátil tiež z chorvátdka, bol niekde pod zadarom, volá sa to tam Dragu, a bol strááášne spokojný, on mal dopredu zajednaný taký súkromný penziónik, má to tam chorvátka hovoriaca po česky, takže sa dá s ňou ľahko dohovoriť. A teda vravel, že veľmi pekné to tam bolo aj ubytko aj okolie, aj more, že super, a 12 euro na osobu na noc. So myslím, že vcelku dobrá cena. 🙂
Bay, tak malý už sa posúva k "ceste na svet"? 😀 To je fajn, len ho pekne nechaj, on už vie kedy čo má urobiť 😉 🙂 Ty to máš tuším naplánované na tento víkend, čo? 😀 No uvidíme, či ti plány výndu 😉 😀
Peti, ani mne sa nezdá že by som teraz jedla nejako viac ako pred tehu a aj tak priberám. Proste metabolizmus a hormóny si robia svoje, neviem či sa to dá nejako ovplyvniť. Veď prežierať sa neprežieraš, tak čo už viac môžeš spraviť? 😖 jedine ma napadlo, že či sa ti nejako nezadržiava voda v tele, ale to by si asi mala aj opuchy na nohách alebo tak. Tak neviem...
Mery.Majka ahoj, joj vy ste už veliký 😅 😀 Matúško je už riadny chlap 😉 🙂

lola19
4. aug 2009

Diky babky, ste zlate, ze ste na mna nezabudli. No malinka sa musela narodit skor, tak to naplanoval pan primar, cisarakom. O tom ani radsej nebudem pisat, lebo to bol des, najme po, to vstavanie a pristup personalu. Radsej na to uz nemyslim, hlavne, ze je malicka v poriadku, koli nej by som podstupila hocico. A to prekvapko, ze mame dievcatko, no nechapala som, lebo vsetci hovorili, ze to bude chalan. 😎
Bayus , tak pozeram, ze si na radku,jak sa na zahori hovori.Pises, ze maly sa uz presuva , no mne mala tak prudko padla, teda brusko s ou, ze aj planovyny cisarak sa posunul z 23.7. na 20.7.
Mery, no to to leti, vy uz budete mat pol rocika, no sranda, straaasne to leti.
No a ako pozeram aj ostatnym babyznam tie tyzdniky pekne pribudaju. Mam pocit, ze tato tema sa naplna stastim a radostou z babatiek.Asi to nie je len pocit 😉
Jaj ja musim nadavat na ten zakon o sedackach, ja mam totiz problem dat malu do sedacky, ona je tam taka pokrcena a hned mi zacne grckat a plakat. Tak vcera som sa nas...la a k doktorke sme ju zobrali vo vanicke z kocara a tam tak pekne spinkala.Ja viem, ze by zachranila zivot v pripade narazu, ale ked ona je taka mrnava, jej by to mozno este aj ublizilo. No a to mam to vajicko concord aj s vnutornou vyplnou, aby jej hlavicka nelietala.

sisipetka
4. aug 2009

Ahojky maminky....no sme rady, ze sa nam ozyvate 😵
Loli cisarsky nespominaj, mam z neho do dnes traumu a budem ho musiet opat podstupit 😖 ale ako pises, pre mimi zvladneme vsetko.
Maji nejake to dievcenske meno uz padlo - Zara a este mozno Kira, chlapcenske je zatial Lucas len ako treningova verzia, MM ma este cas do decembra nieco vymysliet a ja to musim schvalit 😀
Vcera sme sa pre pokoj duse s MM dohodli, ze pojdeme aj na 3D, aj ked pohlavie nechceme, aby nam povedali. Tak si stvrtok zavolam do ginfivu a pojdem tam, aj ked je to dost drahe....
Kami, ok dohodnuty stvrtok na 12tu a Jankaaaaaaaaaaaaa kde si?
Leni ja mam pocit, ze sa zavodnujem, uz si vsimam prsty na nohach a po veceroch su troska viac gulate ako by mali byt 😒 Ved viac uz pre nas urobit neviem, iba pekne zdravo papam a tie kila nejako zhodim. A pripadne, ked to bude voda, tak po porode pojde rychlo dole...teda tomu urputne verim 😀

Kocky, u nas bola taka burka, ze sa chudacik hafan z toho posr...l 😖 ...tak si davajte pozor, aby ste boli ok 😉 A posielam pusinky babatkam.

bay
autor
4. aug 2009

Ved ja maleho nezeniem spat hore 😉 Jedine ze by som zacala chodit po rukach ale kedze nezvladam ani len stojku (aj v netehu stave) tak to asik dost nehrozi 😀 😀 😵 😀
Ja sa dnes chystam do nejakeho toho detskeho obchodu (aj ked netusim kde vobec su 😀 ) bo potrebujem este dokupit nejake plachty na postielku 😉

lola19
4. aug 2009

Peti, my sme dievcenske meno nemali ani vybrane, lebo vsetci ze chalan chalan. No a prekvapko sa objavilo. Ja som chcela dievcatko Nelly, ale MM mi to zrusil, lebo ze kedy bude mat meniny. Tak mi na chodbe v porodnici zahlasil, ze babu tam napis Diana. Clapcenske sme mali na 100% Kristián. No a potom zazil poporodny sok, ale krasny vonavucky ruzovucky. Teraz spinka v postielke, jaj normalne by som ju zjedla, jaka je mrnava.
No a na Peti ta burka akosi obysla, len riadne prsalo a len raz zahrmelo, no dufam, ze to bolo vetko, lebo my nemame hromozvod, bojim bojim 😕

bay
autor
4. aug 2009

TO musis mat vymyslene meno aj pre babu aj pre chalana? 😨

sisipetka
4. aug 2009

Loli, ale potom musis hodit nejake fotky malinkej, ked uz ju nemozeme vonat tak aspon vidiet 😉
Kami, my sme minule boli s Jankou v jednom eko obchode u nas na vysokej a mali tam take nepremokave plachty do postielky a boli eko - takze ziadne umele. Celkom sa mi pacili, ja mam plachticky take podsite umelym a kamoska hovorila, ze dietky sa potom dost potia. Tak chcem vyskusat aspon jednu taku plachtu z eko obchodu. Ale budem to riesit az po porode, ved hadam to nejako zvladneme.

No s tymi menami je to sranda, lebo my tiez chceme pockat s pohlavim az do porodu a potom budu len take fukoty, ked budem davat mena 🙂
U nas zacalo prsat a ja som chcela do obchodu, asi pojdem autom, aj ked je to 3 minuty od domu 😀

bay
autor
4. aug 2009

No u nas tiez zacalo liat a to som zrovna chcela ze vezmem psov a hura do obchodu 😅
Peti a co stoja take eko zazraky?

sisipetka
4. aug 2009

Tak to ani psika von nevyzeniem, nie este seba 😅 Tu leje, ze ani na krok nevidim...obchod a moj obed musi pockat, kedze chladnicka ziva prazdnotou 😝
Kami nepamatam si cenu, ale zda sa mi, ze okolo 20 €, co je dost....ale mozno 1-2 si zadovazim....Mozme sa tam ist vo stvrtok po obede pozriet, je to kusok od mojej roboty po tej ulici hore k tatracentru

lola19
4. aug 2009

To by aj mna zaujimalo, ja mam len taku frote plachtu, ale zatial my to staci. Mala by sa musela najprv vycikat do perinky a az potom by to preslo na madrac. Ale pampersky to istia 😀

lola19
4. aug 2009

No navnadili ste ma, idem si zohriat svieckovu, mnam