Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
28. feb 2009

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵

m311293
28. feb 2009

Leni, mně by to taky nebavilo tolik návštěv, já máma ráda klid. A to oni se sami pozvou nebo jak?
Včera slavila švagrová narozeniny, šla jsem jenom s tomíkem, Petr s Mar´tou dorazili až kolem 8., přišli jsme kolem půl 9, ale už se mi nechtěl zapínat comp.
Dnes vařím bryndzové halušky, a protože jsem včera neuklízela, tak musím to.

m311293
28. feb 2009
halienka
28. feb 2009

Ahoj Eliška 🙂 takže ste včera trošku oslavovali. My budeme budúci víkend, Luki má 10 rokov 😎 prvá desaťročnica za ním tak sa to musí náležite osláviť. 😀
S návštevami je to u nás rôzne, niektorí sa pozvú sami, niektorých pozve MM - on je taký spoločenský až ma ide z toho niekedy poraziť a neboj, kolkokrát sa preto zvadíme. A teraz má naučenú formulku: prídite nás pozrieť, už bývame v novom! Na to sa ľudia chytajú, lebo už len z čistej zvedavosti aby bolo o čom potom klebetiť 😝 😀 Včera som sa už smiala, že dám na steny také šípky že : Smer prehliadky 😀

m311293
28. feb 2009

no vidíš k nám nikdo nechodí, já se nejraději v sobotu odpoledne zabalím do deky a čtu si. A strašně toužím po čtenářském koutku, s pohodlným křeslem, pořádným světlem a odkládacím místem na sklenici vína..

jak si povídala o těch párkách, já na ně dostala takovou chuť, že jsem si včera koupila a snědla je. A tomu kremžskou hořčici. my se teď chystáme s Tomem a MM na bazén, a pak si uděláme jahodový koktejl.

halienka
28. feb 2009

Tak teraz robíš chuť ty mne s týmjahodovým koktailom. Ja mám ešte z leta zamrazené 3 balíčky jahôd, tiež si vieme sem-tam rozmraziť a buď kokteil, alebo ich len rozmixujem s vanilkovým cukrom a nalejem na zmrzlinu - to je tiež dobrôtka 😵 Bay, už sa zalizuješ? 😀 😀
Eliška a nemáš možnosť si taký kútik niekde v byte urobiť? 😅

bay
autor
28. feb 2009

Leni, nezvladam... Prave sme dorazili z obedu v restike. Zjedla som stvrtkilovy steak. Nevladzem sa ani hybat 😀
Ale tu jahodkovu dren by som brala, ale az po zobudeni po slofiku 😀 😀 😵

halienka
28. feb 2009

My sme mali dnes neskorý obed, bo sme neskoro vstávali. Robila som francuzáky, ale kým si ja zvyknem v tejto novej trúbe piecť, tak ma klepne. Vstarej plynovej som žiadne stupne nemala, len polovičný krúžok a plný krúžok, ani šajnu som nemala koľko je to stupňov. A teraz stále nastavím málo a potom pridávam a dlho to trvá kým to dopečiem. 😝 No a asi aj ja si dám šlofíka 😀

bay
autor
28. feb 2009

Leni, to poznam 😀 My sme mali doma tiez tak a ked som sa prestahovala tak miesto plynovej elektricka rura, kde si musis nastavit stupne a aj ze odkial to ma piect ci zhora, dola, .... Tak to na vsetko anstavujem uuuplne rovnako 😀 😀 😀 A funguje to aj tak 😉

mery.maja
28. feb 2009

Ahojte hodila som sem nejake foto nasho drobceka 😵 zajtra mame krst tak sa pripravujeme 😀 snad nebudu velke place 😀

halienka
28. feb 2009

Bay, aj ja zatiaľ nastavujem len ten typ, že čiarka zhora aj zdola, to znamená, že hreje zdola aj z hora. Ostatné som ešte neskúšala. 😝 😀
A šlofík nebol, lebo aj keď som si myslela, že dnes bude konečne deň bez návštevy, hlboko som sa mýlila. Dokvitla švagriná s frajerom, až teraz odišli. Ešteže mali tú slušnosť a zavolali 10 minút predtým než prišli, že idú 😝 Proste super. Teraz sa idem asi šupnúť pod sprchu a čo to zas oholiť 😀 až som ma na tej lyžovačke v Roháčoch chlpy nebrzdia 😀 😀

m311293
28. feb 2009

tak jsem se pěkně vykoupala, zaplavala, byla jsem v páře a ve vířivce, pak di dala pivo a jsem down and out. Ba ne stihla jsem ještě margotkovou buchtu upéct, a za chvilku ten koktejl.

leni, občas si udělám takový koutek v posteli 😀 . a ty máš plynovou nebo elektrickou troubu?

halienka
28. feb 2009

Majka, no krásny je Matúško a tie fotečky kde je tak zblízka jeho tvárička fotená v perinkách sú perfektné, tie si viem predstaviť aj také kreslené 😵 a ako sa držkáte? Držím palce na zajtrajší krst 😉 🙂
Eliška, ja mám elektrickú, no predtým som mala plynovú. Ja si na to zvyknem, len to chvíľu potrvá 😝 😀

m311293
28. feb 2009

leni a tam nemáš teplotu? já nejčastěji používám něco mezi 150-175°C

halienka
28. feb 2009

No mám, len vysvetlujem, že na plynovej som nemala teploty a piekla som len odhadom, vlastne som ani nevedela, že na akej teplote pečiem. A preto si to teraz neviem nastaviť. Dnes som si dala, na 175 ale bolo to málo, videla som, že sa to nepečie, veď zapiecť francuzáky by nemalo dlho trvať, tak 20 minút. No ja som ich zapekala hádam trištcrte hodiny, aj to som už potom zvýšila teplotu cez 200 stupňov a konečne sa to dopieklo. Tak ti neviem... 😝 😀

maso
28. feb 2009

Ahojte, Maji pozrela som si fotky malickeho - je krasny 😵 😵 neboj sa, neskor sa mu bude kupanie pacit, nas Branko tak kope nohami, ze je voda az na zemi 😀

maso
28. feb 2009

Elis, svokrovci chodia nakupovat do CR do obchodu Slovacko. Co si o nom myslis? Poznas ho?

m311293
28. feb 2009

je to nezvyk, no , ale časem to přijde, a stejně každá trouba peče jinak.

maji, malej je krásnej a vypadá že je i hodný, což je u chlapů neobvyklé 😀 😀

Holky, co si myslíte o tetování?

maso
28. feb 2009

Chces sa dat tetovat? Ja neviem, nic proti tomu, ale nie je to nic pre mna, mna to nelaka ... 😅

m311293
28. feb 2009

Zuzi, takovej obchod neznám

O tetování uvažuji, něco malého, ale zvažuji hlavně kam, nechci aby to bylo moc vidět, nebo aby to mohl vidět jen někdo 😉

maso
28. feb 2009

radsej si zaplat nejake poriadne studio, aby si nedostala nejaku infekciu ... 😕

evitkamalicka
28. feb 2009

dobry vecer sa praje...co noveho? my mame zajtra 5 mesiacikov, ale to leti

m311293
1. mar 2009

dobré ráno, nebo spíš dopoledne. Copak dnes tak dlouho spíte?

zuzi, to je samozřejmé, ale zatím nejsu rozhodnutá. A co to je za obchod kam chodí nakupovat tvoje tchýně?

skybaby
1. mar 2009

ahojte 🙂 no eliska ja som si dnes naozaj pospala, som sa zobudila az o desiatej 😀 a este stale trcim v posteli a je otazne ci dnes z nej vobec vyjdem 😀 ale chcela by som ist bud na nejaku prechadzku alebo kupovat nejake handry 😀
peknu nedelu babulky

halienka
1. mar 2009

Ahojte babky 🙂 ja nestíham, bo sa balíme do tých Tatier a za chvílu odchádzame, tak som sa prišla rozlúčiť, lebo pochybujem, že sa tam niekde dostanem k internetu.
Eliška, chytila ťa tetovacia mánia? 😅 Mne sa to páči, ale tiež len také niečo malé vkusné. A najviac sa mi páči na spodku chrbáta nejaký ornament, poprípade okolo pupka sa mi tiež páči. Skús si kúpiť zatiaľ len také tie dočasné nalepovacie, alebo nejako vodou sa to tuším nanáša, a skús si to nalepiť, aby si videla asi ako to bude vyzerať a podľa toho sa rozhodneš, kde sa ti to najviac páči. 😉
Evitka, no veď ty už máš doma riadneho chlapa 😎 😉 už isto poriadne skúma celý svet a všetko čo sa mu dostane do ruky 😉 😀
Sky, tak ty máš super nedeľu - posteľovú - keby že nejdeme preč, tak ktovie či by som aj ja tak nedopadla. Ale pochybujem, bo tento môj maniak by ma asi aj tak niekde ťahal. Ja neviem, niektorí ľudia akoby mali v riti vrtuľu. Škoda, že ju ale nemá, keď treba upratovať, to je teda záhada, že vtedy zrazu je z neho všetka aktivita fuč. 😝 😀
Tak babky, majte sa mi pekne zatiaľ, len čo budem môcť sa ozvem 🙂 papa

m311293
1. mar 2009

Leni, tak ti přeji krásnou dovolenou a pěkně foť, a pak hodíš něco do alba. akože lenka a medvěd, Lenka a vlek, lenka a lyže. 😀 😀

weja
1. mar 2009

ahojte 🙂
skor som sa k pc nedostala, mam rozbehany vikend 😝 vcera sme boli na bratrancovej oslave, vecer som skocila s kamoskami na kavu a dnes sme zas boli u nasich na obede... no a poobede som trocha upratala a teraz mam konecne chvilu volno... 🙂

Leni - idete do Tatier lyzovat? nejako som nepostrehla... tak si to teda uzite, budeme sa tesit na fotky... 😀

Eliska - ja mam vytetovany taky maly znak na ramene... ale k tomu som prisla asi v 17tich, s kamoskou sme dostali taky trafeny napad, ktory sme okamzite museli zrealizovat... vtedy sa nam to zdalo strasne cool... 😀 😀 😀 s odstupom casu - nie ze by som to lutovala, ale uz by som si to urcite nedavala na take viditelne miesto...

co sa tyka prace, Elis, to ta celkom lutujem, mat za sefa takeho dilina... 😖 neviem cim to je, ale cim su ludia na vyssich poziciach, tym arogantnejsie sa spravaju... 😠 😠 😠 asi zabudli odkial vysli... 😠
my mame tiez sefku, ktora sa absolutne nevie spravat k ludom - bud po zamestnancoch vrieska, alebo je oduta a ani neodzdravi... 😖 a momentalne som na nu este aj brutalne nasr...ta 😠 lebo za to, ze som prebrala aj celu agendu po tej kolegyni, co odisla, mi slubila istu odmenu, s tym, ze to je maximum, co mi moze dat... a teraz skoncila dalsia, ale jej robotu uz rozdelila medzi 2 ludi, pricom kazdemu z nich dala vyssiu odmenu ako mne... 😠 😠 😠 tak sa za nou tento tyzden chystam, ci si mysli, ze som uuuplna hlupana... ved je jasne, ze sa o tom dozviem ako prva, kedze robim aj personalistiku... 🤐 😖 😠 🙄 no uplne som vytocena a znechutena z takehoto spravania... to mam asi za to, ze sa neviem tak pchat do zadku, ako dotycni... 🙄

tak pekny zaciatok tyzdna vsetkym prajem... 😎

m311293
1. mar 2009

tak to máme Weji stejný, já taky neumím lézt do zadku, a navíc občas řeknu co si myslím, a co někteří neradi slyší. ale tu úpřimnost v nevhodnou chvíli máme v rodině 😀 😀

bay
autor
2. mar 2009

Dobre ranko 😵 tak u nas bolo cez vikend veselo. Na nakupy sme nakoniec nesli 😒 ale tak snad buduci tyzden 😉 bo uz fakt nemam co nosit 😅
Vcera nam vypli vodu 😒 Neviem preco ale cele doob netiekla a poob zacala tiect, no bazina ma cistu vodu 😀 Ale uz ako tak tecie ale len studena 😠 Tepla vobec. Ta je stale odstavena, takze asi nejaka funny porucha 😠 😠 Asi pojdem zas na kupaciu navstevu k mame 😵 😵 Takze sme vcera obed varili v mineralke. Teda spravili sme upravu obedu abz sa zapekal len sme museli susene dubaky namocit 😀 😀 tak trosku bublali, ale inak boli ok. Psy dostali cerstvu vodu od soboty dnes. Chudatka moje 😔 ale oni proste nelubia vodu s bublinkami a nebublinkovu mineralku mi nemame 😅
Vcera bez netu bolo fajn. Doskladala som puzzle 😵 uz len kupit lepidlo a zalepit a vymalovat detsku a nalepit na stenu 😀 😀 ale malovat budeme az v maji, po odchode steniat 😉 ktore by sa mali zacat klubat buduci tyzden, tak som vcera studovala mudru knizku a teda ak sa nepoblinkam, budem dobra 😅 Ja len dufam ze to ta moja kraska zvladne vsetko sama a mna nebude voooobec potrebovat 😵

bay
autor
2. mar 2009

Co sa tetovania tyka, mne sa to paci, nedala som si to a teraz by ma MK zabil keby som s tym dosla domov, takze dilema vyriesena 😀 😀
Kamaratka ma. Dokonca dve. Asi s odstupom troch rokov. Ale dala si len take to docasne ze co by malo byt na 5 rokov... Tak uvidime ci jej zide, ale zatial nejak neslabne ani nic.
To mna minule sokol MK ze ci nehcem pearcing do pupka 😀 😀 😵 ale nastastie sme uz chystali tehu, tak nehrozilo a ked som mu to potom pripomenula tak si samozrejme nepamatal a uz to po mne ani nehcel 😀 😉

No a este k starostlivosti MK o jeho tehulku... V sobotu som si dala pomarancik. A haviny na mna tuzobne hladeli, tak som sa podelila. Hlavne s Bay, ta zozere skoro vsetko (cesnak nelubi ako strucik, nerada to rozkusava) a cernoch tiez furt sa tvaril ze by chcel, ale ona pomaranc uz neje (kedysi na nom faaakt frcala ale uz je fajnovka). A MK ze a to moze? Som myslel ze tehotne nesmu pomarance, ze to je taky ten alergen a tak. A ja som nanho vyplestila oci, ze po prve aj tak to nezere tak co riesi a ze ci mu nevadi ze JA tie pomarance jem. Ze ci nahodou nezistil ze aj ja som tehu. A on ze jaaaaaaaaaaaaj 😠 😠 😠 No truhlik 😉 😀 😵