Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
8. sep 2009

Ze NN az na 3. strane!!!! Baby, nemakajte tolko!!!!!
Tak my ideme zajtra k ocnej na Mytnu. Peti nedame desiatu v palacinkarni??? 😅 😵

halienka
8. sep 2009

Ahojte babky 🙂 prepáčte, že som vás dnes odflákla, ráno som po dlhej dobe drichmala až do ôsmej a potom som musela rýchlo frčať k zubárke, bola som objednaná. Povedala som jej že tá plomba čo mi robila pred dvomi mesiacmi zub mi po mesiaci vypadla a ona že to teraz nevyriešime, lebo ten kaz je zboku zubu a plomba musí doliehať na ďasno ktoré teraz napúcha a bude mi tú plombu vytláčať. že mi tam zatiaľ dá len takú obyčajnú a tú bielu až po pôrode. No a obyčajná mi vypadla 3 hodiny po odchode od zubárky 😀 😀 tak sa už asi na to vyprdnem, zatiaľ ma to našťastie nebolí 😝 😀 Potom som skokla do roboty pozrieť kolegu a odovzdať kľúčik, už tam hľadajú za mňa náhradu, bo kolega sa postavil na zadné, že ak mu tam nikoho nedajú, tak aj on odchádza 😀 😀 No a sámoška stihla som skoknúť do obchodu a kúpiť si silónky pre tehotné až mám na jeseň, aj elasťáčky čierne a nohavičky... 😵 no trošku som si urobila radosť 😝 😀 samozrejme aj nejakú vlnu na štrikovanie, bo ešte maličkej chcem takú súpravičku uštrikovať. 😵 😵 No a dnes trpím ako pes, trošku som bola na veľkej až poobede, ale inak ma zdúva ako koňa a furt som ešte dosť plná. 😝 A švagor nakoniec kúpil peceň chleba, to musela byť drina 😀 😀
Eliška, tak Tomíkova kariéra je jasná 😀 už teraz ti závidím ako sa budeš vyvaľovať vo vírivke a fešný sluha ti bude dolievať vychladené šampanské 😎 😀 Len teda treba Tomíka permanentne v tomto športe podporovať 😉 a máš to vo vrecku 😀
Bay, fajn že si v poriadku, ešte krvácaš? Miškovi sa isto očko čochvíľa zahojí, všetko chce čas, tak sa neboj 😉 🙂 A čo ideš dať očkovať Miškovi, to TBC? Nedala si v nemocnici?

bay
autor
8. sep 2009

Leni hej ☹ Sice je to uz nie je cervena krv ale mnozstvo je riadne 😠 😠 Ale vraj je to ok.
No oni mi ho v nemocke nebodli, bo v den co nas prepustali zrovna neockovali (oni ockuju pon, str a pia) 😠 😠 😠
Si si dobre spravila radost 😵 Ja sa na take nieco tez chystam. Som sa rozhodla, ze si pojdem kupit darcek za Miska. Bo u nas je zvyk ze zena za porodenie syna dostane prsten a za dceru nausnice. Samo zlate. A ked som to hovorila MK tak mi len povedal, ze ved som si darcek doniesla uz z nemocky. No zlateno 😠 😠

ellise
8. sep 2009

ahoj holky, ještě vám chci napsat, že v pátek měl Tomík první domácí úkol, a měl dělat do sešitu svislé čárky a pak vodorovné, a jak k ním došel tak otočil sešit o 90°a psal dál svislé. 😀 😀

a dnes si zasedl k úkolu a dával příkazy: podej mi červenou pastelku a teď modrou ....a teď to ukliď 🙂 🙂

sonicka07
8. sep 2009

ahojte babule. co nove az na naseho miska? som pozerala albumik,je krasnucky,len by to chcelo viac fotiek. ja uz mam tiez postahovane nove z dovolenky,len teraz drzim malu na rukach,tak to sem hodim az inokedy.
tehulky,krasne vam ubiehaju tie tyzdniky. super.
nasa ma uz 4 zuby a pojdu dalsie. na sk mi ju zas riadne rozmaznali. ha
oki,ideme spat,mame tu dazd a zimu tak sa nic ine neda. pa
bayka,ja som krvacala 5tt,ale nie moc. silne len asi tyzden. potom to bolo stale menej. a teraz este stale nemam menzes a dobre mi je. 😉

bay
autor
8. sep 2009

Elliska 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Soni, no dufam, ze ma moje telicko nebude tak dlho trapit a potom si moze dat mrska mrchava dost dlho pauzu, idealne az kym nebude v plane surodenec pre Miska, tak to bbude moct jedna (ale iba jedna) dorazit 😀 😀 😀 No ten moj optimizmus....

nada.hope
8. sep 2009

Kami ja som tiez krvaca velmi dlho az nejako den ci dva pred kontrolou po sestonedeli mi prestalo a krami som dostala prve v juli 😀

nada.hope
8. sep 2009

Kami a kedy teda planujete druheho Rajca 😀 😀 😀

ellise
9. sep 2009

ahoj holky, dnes jsem doma, byla jsem darovat krev, teď ležím a budu koukat filmy ačíst časopisy. A když budu mít s kým tak i koňovat 🙂

sisipetka
9. sep 2009

ahojky kocky,
nam dnes odpadla anglina, tak tu v robote strasim uz hodne dlho 😖
..teraz bezim, zvoni Kamilka odspodu, ideme na tu desiatu 😀

sisipetka
9. sep 2009

Tak uz sme spat z desiaty 😉
Misko je krasny chlapcek a pokojne spinkal, Kamilka moze byt pysna mamina 😵 Palacinky boli este zavrete, tak sme skocili na cajik, kavicku a ja som si dala cokoladovy mafin 😝
Eliska, tvoj synator je uplne uzasny, myslim, ze si zazijes este vela zabavy a nas na koniku budes bavit svojimi pikoskami od vymyslu sveta 😀
Nadi, Sonicka - pozdravujem babulky a posielam pusinky.
Leni a ste este doma chori? A s tym bruskom to ziadna sranda, ja uz som nebola 3 dni na velkej a boli to uz riadne 😅 Mate nejaky zaruceny sposob, ze sa dos.... 😀 S Kamilkou som uz prebrala jej system zapijania jogurtoveho napoja s dzusom, ale toto je dost narocne, kedze ja dzusy nejako nemusim 😝 Ale, ked inac nepojde.... 😅

skybaby
9. sep 2009

caute caute, ja nejako nestiham pisat ale docitala som vas poctivo 😉
riesim teraz tu nasu nestastnu stavbu, sestrinu svadbu, koncim PN a nastupujem na matersku, takze byrokracia mi dava zabrat
kami a peti obed vo stvrtok moze byt tesim sa na vas a na misulka 😉
elis teda u vas to vyzera na poriadnu srandu a velmi sikovneho maleho skolaka 😀
peti glycerinove cipky zaberu vzdy 😉
leni vy sa ako mate? setrite sa 😵

bay
autor
9. sep 2009

Tak hlasim, ze niektori ludia su fakt hovada 😠 😠 😠
Do trolejbusu mi v poho pomohol taky mlady chalan no ale v trolejbuse 4 dobytky, ktore ani nenapadlo, ze by sa uhli z priestoru pre kociky, takze som mala Misena v ulicke tak, ze sa nedalo nastupovat cez jedny dvere. Ateda bolo mi to jedno. Ked si nemam kde inde bezpecne zaparkovat kocarik.... 😠 😠 😠 😠 😠 😠

evitkamalicka
9. sep 2009

ahoj kocky, ja nejako vobec nestiham, mam toho teraz dost vela

nadka tak uz aj my sa budeme cez vikend kupat v novej kupelni, od pondelka nam robia a zajtra by ju mali dokoncit

sisipetka
9. sep 2009

Jani, Kamilka - ok zajtrajsi obed plati o 12tej pri Pande 😉
...a doriesime tie cipky 😀 😀
Evitka, tak sa potom super vykupte....My asi v oktobri ideme zacat riesit hrubu stavbu, lady sa mierne pohli a chceli by sme stihnut aspon deku...tak som zvedava s akymi pikoskami vas budem zasobovat potom ja 😅
Kamilka, dobre si urobila....skoda ze som nebola s tebou, moja sirka by zabrala aj dalsie dvere 😀 😀

halienka
9. sep 2009

Ahojte babky 🙂 no je to možné že sa k vám dostanem ešte menej ako v robote? No je, lebo moja drahá švagriná je ešte na maródke a nudí sa (že by navarila, to ju nenapadne) tak celý boží deň sedí pri PC, teraz nachvíľu zdvihla kotvy tak som to využila, ale už stihla zahlásiť že sem ešte pôjde. 😖 No inak ako som sa chválila, že som neochorela v dome plnom maródov, tak to už nie je pravda. Večer mi začal nádcha a v noci aj škrábanie v krku a dnes už vyzerám rovnako ako ostatní maródi 😝 😀 Keďže sa mi podarilo včera sa konečne vys... tak dnes mi bolo na brucho už lepšie a urobila som haruľu, keďže by už nebolo dnes čo jesť. No a inak došívam maličkej ten vak, bolo tam treba ešte prišiť cvočky 😵 😵
Babky od kolkého týždňa sa to pije ten maliníkový čaj? Aby som to neprešvihla 😝 😀 Ale myslím, že mám ešte trošku čas, či nie?
Peti, vidím, že sme s tými našimi riťkami 😀 😀 na tom rovnako, ak to takto bude pokračovať, budeme musieť nabehnúť na tie čípky, aj keď ani mne sa do nich moc nechce 😝 Ja sa snažím aj viac piť a pijem aj mlieko, čo inak nikdy lebo ma s neho vedelo preháňať, ale teraz nejako ani to nezaberá.
Eliška, a prosím ťa to komu dával Tomík tie príkazy? Tebe? 😀 😀 Zdá sa že ho tá škola zatiaľ baví 😉 a vie si poradiť v každej situácii, keď videl že zvislé čiarky mu idú, prečo by sa namáhal s vodorovnými, stačí otočiť zošit 😀 😀 to svedčí o veľkej flexibilite 😀 😀

denne73
9. sep 2009

Ahojček Leni. Tak ti poviem, že ja mať taku švagrinu v dome tak asi ošediviem.Čo to čítam už si sa stihla aj ty nakaziť?? Tak len vitaminky a čajíky.Davaj na vás velký pozor.Čo porábaš celé dni?? ja tak rôzne.xixixix dnes som bola u mojej babičky a učila ma variťpirohy heheh tie som nevedela. podarili sa vyborné.Inak celé dni len uppratujem a vyváram pre manželíka a chalanov.No a na to hrdlo kloktadlo to snád môžeš nie??Tak ti prajem krásny zvyšok večera bez švagrinej .pppapapapaap

ellise
9. sep 2009

Leni, no jasně, že příkazy dával mně, 🙂 bo já jsem jediná kdo si sním píše úkoly. Jinak dobrá švagrová, jen aby se ji u vás nezalíbilo, a nerozhodla se že u vás zůstane bydlet nafurt 😀 😀

Denne, tak to mi musíš dát recept, mamka nám to vařila, ale bohužel už mně to nestačila naučit.

Holky, 25.9. chci jet na slovensko, určitě pojedu přes Bratislavu. Koho můžu navštívit?

denne73
10. sep 2009

Ahojte baby. Lenka ten malinikový čaj sa môže piť od 36.t
Elisse tak pozorne čítaj 🙂 🙂 🙂 : My sme to z babičkou urobili z trištrvte kila polohrubej muky. takže muku si vysypeš na tablu a pridáš 1 vajce a postupne dolievaš po troške teplej vody. takto si pomaličky spracovávaš cesto.Cesto musí byť mäkké, také prijemné na dotyk , vlačne .Ak by bolo tvrde to by sa ti tie pirohy veĽmi zle zliepali. Ak máš cesto vypracované rozdelíš si ho na také 4 bochničky a postupne vaľkáš. Cesto vyvalkáš do kruhu, ak to máš tak ho narežeš vertikalne aj horizontalne, čiže ti vzniknu také štvorce. No a tie plníš podla chuti. My sme ich plnili zemiakmi zmiešanými s bryndzou a slivkovým lekvarom. na každý štvoeček dáš plnu a potom ich ten štvorec preložíš a zliapaš po kraji . Pirohy hádžeš do vriacej vody, necháš ich nech ti vyplávaju tak 3 krát a šikovne sitkom povyberaš. Nakoniec poleješ roztopeným maslom .Mňamky 😉 😉 😉 😉 a dobrú chuť

bay
autor
10. sep 2009

Ahojky, ja som vcera akosi nestihala, bo som s Misenom prespala 3 hodky cez obed 😀
Leni, ale odporucam zhanat caj s dostatocnym predstihom. Ja som mesiac behala po BA po lekarnach a nezhnala 😠 😠 😠
Peti, ja dnes na obedik nepridem ☹ 😔 Misovi zjavne vcerajsia navsteva polikliniky neprospela, tak sa budeme dnes doma ln lehnit a snad z toho nic nebude 😔
Denne, tak u nas sa vase pirohy (tie z lekvarom) volaju perky (zahoracky) a robim si ich min raz tyzdenne na obed 😀 😀
Elis, nas mozes navstivit 😉 😵

bay
autor
10. sep 2009

Cernoch s mamcou na majstrovsvach slovenska (sa cudujem ze nieco aj zabehli, kedze mamca noc redtym zapijala narodenie vnuka 😀 😀 😀 )

http://1agility.rajce.idnes.cz/Majstrovstva_Slo...
A cernochova seria zacina tu: http://1agility.rajce.idnes.cz/Majstrovstva_Slo...

A tu je seria fotiek mojej Mysicky. Prva foto: http://1agility.rajce.idnes.cz/Majstrovstva_Slo...

No a nakoniec Bay a jej seria 😉 http://1agility.rajce.idnes.cz/Majstrovstva_Slo...

bay
autor
10. sep 2009

Dobru noc zatial 😉

skybaby
10. sep 2009

dobre ranko 🙂
joooj kami to je skoda som sa tesila ze uvidim maleho misula, ale tak niekedy nabuduce 😉
peti zostali sme na ocot ale obed mozme dat aj my dve, nie? ved jest sa musi 😀 😀

sisipetka
10. sep 2009

Ahojky kocky,
Kamilka skoda, tesila som sa tiez na maleho, teda aj na teba 😉
Jani o 12tej plati 🙂 Len akurat som na tekutej strave, lebo creva este stale nic a to od rana sa nalievam - mliekom, vzapati dzus (myslela som ze sa dos....) a teraz si davam acidko a malemu to evidentne chuti - konecne sa troska viac hybe, kedze vcera som z neho uz mala stresy, lebo stale skoro spal 😖 Ale teraz sa vrti a vrti - MM na to povedal, ze je "bifidus efectiv" - kedze mu nalievam bifidus activ 😀 Jani, ale chcela som k tomu napisat tolko, ze obed dame, ale ja iba polievocku...lebo na cipky sa mi moc este nechce 😅

Eliska, 25.9. sa mozeme stretnut, myslim ze aj ine kocky z BA by dobehli. Len akurat bude u nas problem so spanim (bude u nas byvat sestra s priatelom par tyzdnov - teda skoro do Vianoc, kym pojdu inam - ale to je na dlhu debatu a na MK sa mi to nechce rozoberat). Dufam, ze to bude lepsie spolunazivanie ako Lenka a jej svagrina 😅 ....a teda este aj pes 😀 😝

bay
autor
10. sep 2009

Tak s tou dobrou nocou som to prepiskla ☹ Maly je furt hore. Uz od siestej a ja som mrtva 😠
Elis, u nas je volna postel a dva gauce 😉

halienka
10. sep 2009

Ahojte babky 🙂 no zas sa hlásim až teraz, skapatá som ako pes, z nosa mi leje, že mám problém byť v zvislej polohe, aj teraz budem rada ak mi nekvapne na klávesnicu 😀 no ale inak dobre, aj včera aj dnes som bola na velkej, takže sa cítim akoby som bola o 10kg ľahšia a brucho už tolko nebolí.
Peti, neboj, keď sa tvoja bobulka rozbehne v tom kopkaní, tak ti to aj na nervy polezie, moja sa tak vrtí niekedy, že mi ani fantázia nestačí na to aby som zistila, čo toto robí za pohyby 😀 😀 ale nie, inak som tomu šťastná, iba keď sa mi chce veľmi spať a ona začne vyvádzať v brušku niekde pri mechúri a konečníku, tak ma až nadhadzuje v posteli 😀 a s tým bývaním sestry u teba, snaž sa aby to neprekročilo 2-3 mesiace, dovtedy sa ešte všetci snažia prispôsobovať, potom to už začne ísť dolu vodou a vtedy začínajú konflikty. Ale ono to určite záleží aj od charakteru dotyčných, moja švagriná je proste oplach, určitým spôsobom asi navždy zostane v puberte. Keď niekto nedokáže porozmýšľať, čo budem celý deň jesť keď som doma a zabezpečiť si to nejako, tak to robia akurát tak pubertiaci zvyknutý na to, že mamička sa postará. A moja švagriná tak isto, keď už nevie čo, síce má 35 rokov, zavolá mamičke nech jej niečo donesie. 😀 Včera povedala, že nás nebude vyjedať a objedná si pizzu, no neviem či zabudla alebo čo, ale o štvrtej priklusala, že či by si nemohla zobrať s tej našej haruľe 😀No a zrejme si večer naložil aj švagor, lebo keď som dnes vytiahla pekáč tak som zostala v šoku že tam už nezostalo skoro nič a to som ju robila z 2kg zemiakov. 😝 😀no ale nejaké 2 týždne to už vydržím, potom by sa už mali sťahovať. 😝
Bay, čo to ten tvoj Miško vymýšla, že sa mu nechce spinkať? 😅
Eliška, ja som tiež volná 25. septembra 😉 🙂

ellise
10. sep 2009

ahoj holky, jen na chvilku, za chvíli jdu na zkoušku.

můj plán je: v pátek jedu do Senca, určitě do soboty se tam zdržím, dost možná neděle. Nepotřebuji nikde přespat, mám kde. Leni ty by si přijela do Blavy, nebo mám přijet já? Pokud by si nemohla, já bych klidně přijela do Považskej.

halienka
11. sep 2009

Dobré ránko babky 🙂 žeby som dnes tu bola prvá? 😅 no toto 😀 dnes som nahluchlá z nádchy a tolko som dráždila črevo aby som šla na velkú že teraz ma preháňa, takže u mňa je dnes veselo 😝 😀 mám v pláne dnes upratovať, bo zajtra mi príde na návštevu mamina sestra z Mikuláša, tak dúfam, že ma prestane preháňať a budem sa môcť do toho pustiť. 😎
Eliška, no inak by nebol problém, ale ja toho 25. budem ešte stále na PN a keďže nie som si istá či kontroly chodia tehotným alebo nie (niekto vraví nie , niekto že áno) tak nechcem riskovať. Tak jedine ak by sa ti podarilo dobehnúť sem. No veď uvidíš ako ti to bude vychádzať 😉 🙂
Bay, kolko si brala ty toho magnézia v tehu? Užívala si tabletky či tie šumivé? Prestali ti potom tie kŕče, či ťa trápili až do samého konca?

sisipetka
11. sep 2009

dobre ranko kocky,
vcera som sa sem uz nedostala - zavalila ma praca - ale som cela 😉
Dnes mi zobrali krv na endokrinologii a buduci tyzden kontrola, tak dufam, ze sme ok.
Leni, mne male praveze vyvadza az az, ale tieto 2 dni bolo uplne ze lenive a este som mala do toho aj plne creva, tak som nevedela o co ide 😖 Vcera vecer sa to troska pohlo a male vyvadzalo riadne dlho a teraz pokracuje 😉 Toto ma tesi najviac a kludne mi moze tymi kopancekmi aj zuby vybit 😀 - hlavne, ze sme ok a maminka je potom kludnejsia.
No s tou sestrou je to tak, ze oni od cca pol.decembra uz maju zabezpecene byvanie, avsak dovtedy to nejako treba doriesit a akosi sa moja mama a sestra nepohodli 😖 - a ja nemam srdce sestru niekam na internat poslat i so psom. A na druhej strane, jej priatel je gynekolog a ked ma budu trapit rozne myslienky, tak ho budem bombardovat otazkami....a vlastne do porodu i tak budu musiet odist - to vies 3izbovy byt nie je bohvieco pre tolkych ludi a este aj maleho kriklunika, ktory mi rastie v brusku 😉
Eliska, ja si teda pisem toho 25.9. a este dohodneme asi cas. To miesto by mohlo byt ako minule, ten Avion? Alebo si povedzte, kde by vam bolo lepsie - tym myslim aj ostatne kocky, ktore by mohli prist 🙂 Joj urobime opat fotecky - teda ak nezabudneme ako minule a najdeme potom prvu budku na kulisy 😀 😀

bay
autor
11. sep 2009

Ahojky, ja len rychlo...
Leni brala som tabletky to magne B6 1x denne a krce mi presli. Ked sa vratili tak mi bola nasadena tyzdnova kura ze 2x denne a potom spat na jednu a uz sa nevratili. A ak ta chytaju krce v noci tak si davaj tab pred spanim a ked cez den tak rano. Jedla som ich par tyzdnov. Nepamatam presne ale s odchodom na MD som ich vysadila, bo by som inak fakt ani do vianoc neporodila. Ono ked ti po magneziu krc prejdu tak ho mozes vysadit, ale mne to pomahalo aj na to trpnutie koncatin tak preto som to papala tak dlho.
Vcera zacal Misiacik chraptit (preto sme nesli na obed). Tak sme dnes radsej sli k Dr. Vraj nic hrozne, len ma sopliky, ze nejaky dobrak musel nanho kychnut alebo zakasla (no Mytna..... ) a teda ze je to riadne svinstvo, bo ja uz kaslem a soplim a MK tiez 😔 Takze maly je nakoniec na tom najlepsie 😀 😀 😀 Ale ved co by som pre drobceka nespravila. Kludne absolvujem vsetky jeho choroby miesto neho 😀 😀