Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
16. okt 2009

Bay, no šak, ja už som asi riadne zlenivela 😀 akurát teraz od pondelka nastupujem na materskú, si ani neviem predstaviť, že by som ešte doteraz robila 😀 😀

nada.hope
16. okt 2009

Ahojte zlaticka ako sa mate? my perfektne,...............som druhy tyzden doma najprv som bola pn ja a potom to odo mna chytila Ninka, ale uz iba trochu soplikuje,.....v pondelok zasa do roboty 😠
Ako sa tu mate? Kto sa prvy chysta pod noz? 😀 srandujem, hlavne nech ste vsetci zdravucki.............
Posielam nejake fotky malej ukricanej kuk .................

http://www.facebook.com/photo.php?pid=293007&id...

weja
16. okt 2009

Bay, no tak si šikovnica 😉
Leni, že vraj už materská 😵 ale to ubehlo, čo? super...
Nadi, tak si užívate toto hnusné počasie aspoň doma v teplúčku 😵 pozerala som Ninkine fotky na FB, je to malá šikovnica 🙂
ozaj, Bay tu tuším písala, že sa jej s tebou snívalo a bola si tehulka, čo ty na to? nechceš nás niečím pozitívne šokovať? 😀 😉

nada.hope
16. okt 2009

Coze .............. no priznam sa rozmyslala som o tom 😉
Ale az pod vianocnym stromcekom by som chcela pocat 😀 😀 😀 😀

weja
16. okt 2009

Nadi, si ty pôžitkárka... 😉 😀

sisipetka
16. okt 2009

ahojky kocky,
tak uz sme v praci a mame za sebou ultrazvuk, pracovny meeting a rychly obed. Juj, uz si chcem doma vyvalovat nozky a konikovat 😉
Dr. na utz bol fajn, vazime orientacne 1550 gr., vsetko je v poriadku a dobehli sme moje zameskane tyzdne uplne nadobro 😉 Zaciname 31 tt a s vianocnym terminom 😀 Este v pondelok na kontrolu k dr., pre papier na MD a zacnem si planovat volne dni 😉
Janka, tak este do svadby stuplik podrz a potom sa to hadam rozbehne a teda prajem zajtra krasnu zabavu.
Leni - no pekne, ze vybavycka skoro kompletna. Ja zacnem vyberat povodnu vybavicku a triedit veci, len este pockam kym sa sestra dnes odstahuje a konecne bude volny byt. A mam naladu na upratovanie - ale nie take nahanackove, ale take detailne 😉
Weji, tak si uzi predlzeny vikend o popoludnajsi piatok a nezabudni na teplucko pre fazulku 🙂
Kami - ty si taky expert na vsetky boliestky....ale ved uz ta dost dlho pozname, ze 😀
Nadi, pekne si si to vymyslela - my si donesieme baby pod stromcek a ty fazulku zamiesis.
Eliska - ako sa dari Tomikovi v skole? Uz davno nebola ziadna pikoska 😵

ninockaskv
16. okt 2009

ahojte babulky, ako sa maju babatka? dnes je taky pozitivnejsi den.. inokedy na mna vase tehulkovanie neposobi dobre.. tak som prisla pozriet, ako sa vam dari..

dufam, ze babatka su v poho, rastu a vy sa tesite na MD..

sisipetka
16. okt 2009

Ahoj Ninka,
plne Ta chapem, ze nie je lahke nas chodit pozerat, ked uz sme tie najtahsie dni prekonali a ty sa tym musis trapit teraz. Ale ja dufam, ze coskoro pride spravny cas a budes chodit ku nam castejsie i s novou fazulkou pod srdieckom 😉

ninockaskv
16. okt 2009

hlavne vy sa drzte, aby ste mali krasne babtka.. drzim palce.. 😉

mozem poslat rady, ako zvladnut 600 nedelie, mam to od nasej duly.. nam to celkom pomohlo..

halienka
16. okt 2009

Nadi ahoj, tak ty už robíš takéto tajné plány na ďalšiu fazulku? To ťa normálne obdivujem tak skoro po Ninke 😎 😀 ale asi je Ninočka poslušné dobré dieťatko a vtedy sa to dá zvládnuť 😉
Peti, to som rada, že máš takéto dobré správičky 😵 no inak keď kukám na tých tvojich 31tt až vtedy si uvedomím ako to uletelo, veď len teraz si oznámila že si tehu a už 31tt 😕 😅 😀 Ja som výbavičku myslela len oblečeníčko, ešte mi chýba plno iných vecí, ale to sa tiež postupne dorieši. Akosi mám teraz pocit, že by som to mala už pomaly kompletovať, asi chcem mať na duši kľud, že keby niečo, už je všetko pochystané. Ozaj, takže sestra sa už sťahuje preč? A čo našli na bývanie niečo?
Ninočka, to je úplne pochopiteľné, že tie naše tehotenské reči ti nejdú teraz do chuti, ja som sa cítila presne tak. Mám dokonca kamarátku, ktorá potratila spontánne v 8tt na začiatku môjho tehu a odvtedy sa u mňa neukázala a ani nechce, zrejme jej to tiež nerobí dobre ma vidieť s tým bruchom a ja ju úplne chápem. Držím ti preto palčeky aby sa ti keď už budete môcť čím skôr zadarilo zamiesiť fazulku 🙂 a tie rady ako zvládnuť šestonedelie určite bodnú, aspoň mne isto, bo ja som z tohto úplne blbá, už teraz sa desím ako budem kojiť, bo nič o tom neviem 😀 😀 takže ti budem moc vďačná 😉 🙂

ninockaskv
16. okt 2009

no cakam na tu druhu vlnu..

a tu sa internou postou asi neda poslat pdfko? ked ma navigujete kam to poslat, ako to poslat.. poslem..

sisipetka
16. okt 2009

Leni, ved hej leti to neskutocne rychlo - este hadam 6 tyzdnov vydrzim a potom mam predstavu idealneho porodu: 37 tt - normalne kontrakcie, odtok plodovej vody, jazva po sekcii ok a malicke na svete prirodzene do 2 hodin 😉 a nezabudnem napisat do "snivajte s nami" 😀
Ninka, pdf sa asi neda poslat cez ip, ale poslem ti moj sukromny email a budem rada, ked mi to posles tam - dakujem 😉
...Leni sestra sa stahuje i s priatelom k mame 😅 - obrat nasej telenovely o 180 stupnov 😀 - proste ma chcu vsetci usetrit, nech mam klud a hrozne moc sa na to tesim 😉
Bezim domenka, troska ma bolia krize a v podbrusku, takze idem oddychovat...pekny vikendik zelam vsetkym 🙂

ninockaskv
16. okt 2009

ok.. posli adresu a ja poslem pdfko.. mam to totiz nascanovane..

celkom mudre veci tam su, co si zobrat do porodnice.. nam to pomohlo

ach jo.. idealny porod, aj ja som si to tak predstavovala..

halienka
16. okt 2009

Ahojte babky, tak ja som pobehala to mesto, otrepala 90 eur 😝 ale teda väčšinu z toho čo som chcela dnes kúpiť mám, no ale teda s tým brušiskom, bundou ktorá sa už cez brucho nedá zapnúť a permanentým dažďom to bola zaberačka 😝 😀 A dokonca som si kúpila pyžamo pre kojace matky, teda nohavice a vrch taký čo má v oblasti prsníkov v záhyboch otvory, no som rada, bo ja tie nočné košele moc nemusím a toto využijem aj doma 😎 No a potom sme skokli k svokre pozrieť tie perinky a 42 ročný fusak 😀 mám to už doma nabalené, no neviem, čo si mám o tom fusaku myslieť, nevyzerá až tak zle, ale predsa len... 😝 No a u svokry môj drahý zistil, že má teplotu, a tak sme pálili domov a teraz tu obskakujem maróda. Akosi pričasto tohto roku je nachladnutý. Uvidíme čo z toho do rána bude, zatiaľ ho len bolí uzlina na krku a nič iné.
Peti, tak moja predstava pôrodu medzi 38-40tt, normálne kontrakcie tak max. 6 hodín, z toho posledné dve s epidurálom, potom 3 zatlačenia a maličká bez nástrihu a natrhnutia vonku 😀 😀 tiež môžem snívať, čo? 😀 Realita bude asi takáto: pri prvých kontrakciách ma chytí hnačka, z čoho ma na najbližších 6 hodín rozbolí črevo, popričom samozrejme budú aj kontrakcie, potom ma to črevo už trochu prestane bolieť zato kontrakcie budú o dosť silnejšie a aj častejšie ďalších 6 hodín, potom donútim dr. aby mi už dal epidurál, snáď budem už aspoň na tie nutné 4cm otvorená, ten to trošku posúri tak za ďalšie 3 hodiny snáď konečne budem tlačiť, pričom ma jasné že budú musieť riadne nastrihnúť a nakoniec maličkú s božou pomocou vytlačím 😀 😀 No ale nechám sa prekvapiť, môže to byť všelijako ináč ešte 😝 😀
Ninka aj ja ti do IP napíšem mail, pošli to prosím ťa aj mne 😉 🙂

ellise
17. okt 2009

dobré ráno všem, já tady blbnu už od 6, včera neměli růžový burčák, tak jsem si koupila bílý a ten moc na mé spaní nefunguje.

Holky, u vás je taky kalamita? U nás teda ne, ale v horách děs běs, plno domácností bez elektřiny, zima jak v rusku.... kupy sněhu....

peti, hlášek už není tolik, ale minule jsem šla pro Toma už ve 3 hodiny a strašně mi spílala, že tam chtěl zůstat déle, že mu přišli zrovna kamarádi z bruslení a tak mu povídám: "slibuji že příště pro tebe přijdu hodně pozdě" a on na to : " to bych ti doporučoval"

holky, holky, vy tady sníte o ideálním porodu, 🙂 vůbec to neřešte, nástřihu se nebojte, vůbec to nebolí a pokud neuvidíte nůžky, tak ani nebudete vědět kdy to provedli. Šití je nepříjemné, ale v té euforii ho vůbec nevnmáte a hlevně proti kontrakcím je to brnkačka.
jen všem doporučuji a vím to z vlastní zkušenosti, že až se budete muset posadit po šití že budete mít tendenci se všelijak vykrucovat, aby jste si na bolavé místo nesedli. ....Nedělejte to, buďte na sebe tvrdé a tu bolest překonejte, za týden budete fit. Já když jsem měla Martinku tak jsem taky tak posedávala a trvalo mi 14 dní, než jsem si jakž takž sedla. S tomášem jsem po 5 dnech absolvovala hodinovou cestu autem domů.

Leni, nevím jak s tím fusakem, záleží na tom jak vypadá, já mám trošku problém s tak starými věcmi, nevadí mi oblečení, ale takové "chlupaté záležitosti" u marti jsem měla klasickou peřinku a taky mi to bylo jak se tady říká "kách" Tomovi jsem kupila rychlozavinovačku, a stejně ji měl jen do kočárku.

sisipetka
17. okt 2009

Dobre ranko kocky,
my uz tiez skoro rano hore, ale najprv som otvorila knizku a az potom kona 😎
Eliska, opat som sa na Tomikovi zasmiala - mozes take pisat castejsie - mne sa tito mali spunti hrozne pacia - ved som aj takych trenovala a dost sme sa zasmiali, ked im nieco z pusy vypadlo 😀
Leni, ten druhy popis porodu - proste parada, vidim, ze uz to mas zmapovane - ale nebojme, zvladneme. Ja len by som rada rodila prirodzene, preto to chcem stihnut vo sne aspon v tom 37tt - do sekcie sa mi moc nechce - este stale si na nu zretelne pamatam - a aj ked znesiem dost vela bolesti, tak to hybanie sa po 12 hodinach od rozrezania - ziadna zabava 😖
Ale beriem to tak, ze co ma prist, tak to pride a nejako to zvladneme....a Eliska urcite budeme na seba tvrde, uz sme asi aj dostatocne zocelene, ze zeny 😉

Prajem dnes vsetkym pekny dnik, aj ked u nas prsi...ale nebudeme si kazit vikend. My sme s MM opat sami + psika ako babatko mame a je nam super 😵

halienka
17. okt 2009

Ahojte babky 🙂
Eliška, no Tomík je proste beťárik 😀 podarený, už vie čo chce a basta 😀 Aj tu je kalamita v horách, dokonca neďaleko Považskej máme dedinu Hornú Marikovú - dávali to aj v správach, tak tam je to najkritickejšie, stromy tam padajú na cestu ako zápalky a odrezali prístup do dediny, len čo jedny stromy odstránia, ďalšie padnú, ten sneh ich láme. Takže som rada že tam nebývam a že mi tam nezavalilo muža, bo to je jeho zememeračská oblasť, tam chodí najčastejšie merať.
S tým pôrodom, to vieš, ešte aj ten môj druhý scenár je vcelku dobrý, môže to byť ešte všeliako, no podstatné je aby nakoniec všetko dobre dopadlo a my to už nejako vydržíme. Peti, úplne ťa chápem že by si radšej prirodzene a moc ti držím palčeky aby ti to vyšlo. A keď by si teda išla cisarákom tak by si si vyberala spinálku alebo celkovú anestézu? Alebo ako to je?
No ja si tiež myslím, že to s množstvom periniek netreba preháňať a keby nie toho že mi svokra ušila, tak si kúpim jednu zavinovačku a pokoj. Ale rozmýšľam, že jednu tú perinku použijem ako vankúšik a druhú ako perinku normálne oblečiem do tej obliečky. No a inak sranda, teraz prišla môjho muža bratrancova žena a doniesla mi 3 veľké tašky vecičiek, hračiek a kadejakých potrieb, dokonca ešte aj vložky do podprsenky pri kojení 😀 no povedala, že tak do roka tam mám všetko, tak zisťujem že mi ani skrine nestačia 😀 😀 No keby som bola vedela tak nekupujem nič 😀 😀
No a môj MM je stále maród, stále teplota, ale je sranda, že nemá nádchu ani kašel, jediné čo ho bolí je tá uzlina, má ju aj pekne spuchnutú. A ja ani neviem čo s tým, či to niečim potierať či čo. Dúfam, že mu to čím skôr prejde. 😝

ninockaskv
17. okt 2009

no .. my sme tak rodili.. kontrakcie asi 7 hodin, bez epiduralu... lebo ked uz som ho chcela, bolo neskoro .. a bez nastrihu a bez natrhnutia.. na 2 zatlacenia.. idealne tehotenstvo, idealny porod.. len so zlym koncom.. ☹

nabuduce mi to bude uplne jedno, nech mi odstrihnu aj usi.. hlavne nech mame zdrave zive babatko

my sme masirovali hradzu.. su na to speci olejceky, priatel poctivo kazdy den mastil.. hadam to pomohlo

mali sme len take trhliny kde tu, ale to vravel doki, ze je normalne.. takze doporucujem masaze

halienka
17. okt 2009

Ninočka, ďakujem moc za tie rady 😵 , to vieš keď bude všetko ok že sa to zvládne, ale dobre je mať pre istotu zopár rád 😉 🙂

ninockaskv
17. okt 2009

za malo.. ja som ocenila hlavne tie slivky na stolicu 😉 kup si na kila aj do porodnice zober.. a cikanie v sprche a repikovy zapar..

boze, uz aby som si aj ja mohla pisat tt do profilu 😔

halienka
17. okt 2009

Ninočka, nebojkaj, budeš zachvíľu písať tt a budúci rok určite budeš mať zdravé krásne bábenko v náručí 😵 ja tomu verím 😵 ber tento čas ako čas odpočinku a čas potrebný na nabratie fyzických a psychických síl do ďalšieho tehotenstva, je to dôležitý čas aby si bola zase na to všetko pripravená. Preto sa snaž čo najviac relaxovať po všetkých stránkach, nejaká dobrá hudba, kino, divadlo, výlety, nejaký šport ak môžeš, dobrá knižka a tak. A uvidíš, že keď bude telo aj duša zrelaxovaná, bábetko príde cobydup 😉 🙂

Inak s tým epidurálom to nechápem, keby to bol dvojhodinový rýchly nečakaný pôrod tak to pochopím, ale u teba bol predsa vyvolávaný a že za 7 hodín nevedia vystihnúť kedy ti majú dať epidurál, to nechápem 😖

ninockaskv
17. okt 2009

ja neviem.. my sme boli sami s priatelom na pooperacnom oddeleni na nadstandarde.. najrpv som vraj nebola dost otvorena a ked sa rozhodli, ze som uz dost a mozu mi dat epi.. tak uz sme rodili

ale bolo to v poho a keby sme si este aj malusa brali so sebou domov.. tak by to bol fakt uzasny zazitok

no a hlavne budem musiet kona vypnut nachvilu.. minimalne nechodit pozerat na temy, kde babule maju za sebou mnozstvo IVF a potratov.. je to dost deprimujuce ☹

halienka
17. okt 2009

Ja viem Ninka, niektoré veci je lepšie nečítať a ani o nich nevedieť, lebo človeka to iba zbytočne vystraší. 😝 To s tým epidurálom som totiž už počula od viacerých, že nestihli dať, preto mi je to také čudné, pretože to je jednoducho len pichnutie do chrbáta, netrvá to viac ako 2-3 minúty, a účinok je za nejakých 10-15 minút. No ale nevadí, hlavne že si to zvládla. Ninka, ešte ťa poprosím, môžeš mi trebars aj do IP napísať viac o tej masáži hrádze? Odkiaľ si mala na to ten olejček? A stačilo by keby som začala teraz?

sisipetka
18. okt 2009

Dobre ranko kocky,
my uz opat pracovne naladeni - periem o 106, vcera sme vygruntovali byt a citime sa ako znovuzrodeni manzelia - taky neskutocny klud mame doma 😉
Leni - no odporuca sa pri planovanej sekcii spinal, lebo je setrnejsi pre babatko i pre matku - ale priznam sa, neviem si predstavit to vsetko vnimat okolo, ale na druhej strane mi mozu hned ukazat mimi.
Ninka, my keby sme mali mimi vtedy ok, tak mam porod ako z telenovely - prisli sme do porodnice po 3 hodinovych miernych kontrakciach (doma som stihla sa osprchovat, oholit, dat MM veceru) - po prehliadke otvorena na 7 cm a s informaciou, ze do 2 hodin je male na svete 😔 Realita bola nakoniec ina a do dnes mam pred ocami vyplasene oci MM, ked som si prechadzala na operacku a on videl na mne, ze nieco sa deje 😔 Ale dost bolo, nebudem si otvarat rany !!!

Inac vcera som neodolala a kupila som 2 ks polodupaciek pre mimi - take neutralne, idealne na doma k bodicku a do zavinovacky 😉 Ja toho vela nemam, lebo i tak si myslim, ze podostavame a ked bude nieco treba, tak MM nakupi - a bude po vianociach, tak aj zlavy sa najdu....Ale potrebovala som si ukojit dusicku 😵 A mali tam take krasne hunate overaliky - take ako medvediky, bolo to krasne...ale nechcela som este nakupovat...mam nejaky respekt pred tym vsetkym.

A co mate dnes na plane?
Ja poperiem, MM vyzehli - obed mame navareny, popoludni si dame ovocnu bombu (rozumej, co chladnicka dala) a budeme oddychovat, pozerat TV a citat knizky 🙂
peknu nedelu zelam

halienka
18. okt 2009

Dobré predpoludnie babky 🙂 No ja som dnes po dlhom čase spala až do ôsmej, teda s malou prestávkou asi trištvrte hodinovou o štvrtej kedy som sa najedla, ale našťastie som potom ešte zaspala, žalúdok ma až tak netrápil ako zvykne, takže sa mi dalo. MM už je lepšie, teplota klesla a aj sa cíti lepšie, akurát tá uzlina je stále spuchnutá. Dnes ani my nemáme žiadne plány, včera som navarila, takže bude aj na dnes. Asi si akurát porobím poriadok v tých darovaných vecičkách, musím to nejako roztriediť podľa veľkosti, lebo to sú veci až do roka, takže zbytočne by mi zavadzali tie väčšie. No a keby sa mi chcelo tak by som si isto aj inú robotu našla, ale to ešte uvidím, či sa mi bude chcieť 😀 Je dosť možné že dopadneme ako vy Peti 😉 🙂 Možno si ešte urobím moje kozmetické okienko, hodím masku na ksicht, oholím aspoň to na čo ešte dočiahnem 😀 nechtíky pekne opilníkujem... 😎
Peti, no radosť si treba urobiť, dobre si spravila, že si si ju s tými polodupačkami urobila. 😉 Ja som akurát maličkej doštrikovala taký svetrík s nohavičkami na traky a ešte jej chcem také maličké šatičky štrikované urobiť so štrikovanými capačkami. Juj a tiež ma to tak teší, keď to už vidím hotové, už si ju v tom predstavujem, bambulku moju 😵

ninockaskv
18. okt 2009

no ja neviem.. ja uz som mala take kontrakcie, ze som nebola schopna 2 minuty byt bez pohnutia a pichali mi to asi pol hodinu.. tak som im nakoniec povedala, ze nech na to kaslu.. nech mi to nedavaju, este mi to zle pichne a ja by som ochrnula..nakoniec to nejak pichla, ale to uz sme rodili, ani to nestihlo ucinkovat.. mozno az potom na zasitie to malo nejaky efekt..

no nic.. teraz len doliecit telo, modlit sa, aby som nenabehla na svoj klasicky zamotany vytokovy syndrom.. raz do mesiaca sex a potom mesiac liecenie ☹ hadam aspon to bude v poho, aby sme mohli plodit

sisipetka veru neotvaraj, teraz to bude v pohode.. 😉

sisipetka
18. okt 2009

Leni nieco pre zabavu 😉
http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime... - to vies, som cerstvo z ultrazvuku a sledovala som vahu mimi 😵

Ninka - mysliet pozitivne - pozri ako to Lenka krasne zvladla 😉

ninockaskv
18. okt 2009

😒 no snaha by bola.. len sil tera nieto ..

a dali ste si robit aj video?
ja mam len jednu jedinu fotku z uzv, inak nic... ked budeme este niekedy tehotni, tak si dam porobit vsetky mozne fotky a videa a 3d,4d, 10d 😉 vzdy som to povazovala za vyhodene peniaze.. ale teraz by som sa tesila, keby sme mali nejaku pamiatku na maleho..

denne73
18. okt 2009

Ninka tak ako píše Peťa. Hlavu hore, pozitívne sa naladiť,všetky pochybné myšlienky pusťiť z hlavy a uvidíš čoskoro budeme tehulky aj my dve 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

denne73
18. okt 2009

Ozaj babenky skoro by som bola zabudla. Genetiku máme vporiadku huráááááááááááá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂