Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

weja
27. nov 2009

ja to všetko viem, máte absolútnu pravdu... aj ja si tak hovorím, ak to ešte nebolo to "pravé", tak radšej teraz ako neskôr... 😒 len ma to včera trochu zamrzelo (trochu dosť, rumádzgala som asi pol hodinu 😅 ), ale vlastne ešte o nič nešlo... 🙂

Ninka, no zima je na tehu rizikovejšia - choroby, šmykľavé chodníky, studené počasie a pod.... no nie vždy si môže človek vybrať, kedy by to bolo najideálnejšie... 😒 ale tým samozrejme vaše rozhodnutie nespochybňujem 😉 my to budeme teda skúšať ďalej a uvidíme... 🙂

Peti, drž sa!!!! bude to dobré, hlavne sa snaž neprepadať panike, držím palce... 😉

sisipetka
27. nov 2009

Ninka, no pekny vzor si si vybrala 😀 😀 😀 ...ale snazim sa byt normalna, este ani sedive vlasy nevyliezli...ale pre istotu idem este v stredu ku kadernicke...nech som pekna v porodnici 😉
...ja mam pocit, ze ono to sitie po sekcii ani tak nebolelo, ako to co sa potom dialo vo vnutri...lebo teda zvinovanie zasitej maternice asi nie je ten naj pocit. Ale toho sa asi uz bojim najmenej, viem do coho idem a verim, ze to bude len lepsie 😎 A moj vysoky prah bolesti ma dufam nesklame 😅 Teraz som optimistka, bola som s hafanom na prechadzke a popoludni mu idem dat ku krajcirke usit zimnu bundu...takze takto si kratim svoje dni s bobikom v brusku 😵 a naberam pozitivnej energie...
No idem este na nase pracovne weby dorobit staticke obsahy a potom doriesit este nejake dalsie pracovne ulohy....

sisipetka
27. nov 2009

Ninka, este mi napadlo...my sme 2 mesiace teraz pred splodenim mim sexikovali iba s kondomom. Niezeby sme nechceli byt tehu, ale chcela som si dat zdravie dokopy. A myslim, ze to aj pomohlo, bo sme sa nestresovali, cyklus sa mi pomaly upravil, nemala som ziadne vytoky a s mm sme sa ukludnili zo "sijacieho stroja na babatka" na milovanie z lasky 😉

ninockaskv
27. nov 2009

weji, no vidis.. ja to vidim tak, ze ochvilu sa strasne ochladi (teda neviem ako tu u nas v bratislave), napadne vam strasne vela snehu, urcite bude kalamita, vy budete musiet ostat doma, uvarite ten caj s rumom a zakutrate sa do perin.. a to bude tak co ja viem december, januar.. a to hned bude jar, bude vela zeleniny, vitaminov.. to mate dobry zaklad pre mimi

skusajte, hlavne, ze to ide, ze vsetko je v poriadku... a bude aj mimco 😅

lola19
27. nov 2009

Len tak z ryclika vas zdravim mamulky, tehulky, snazilky.Leni ja sa tak moc tesim a gratulujeeeeeeem k malej Sonicke. Drzkate sa mi. Pa pa myslim na Vas

bay
autor
27. nov 2009

No tak teda vcerajsie palacnky boli uzasne (a dnes budu domace 😀 😀 ) . Ja teraz pisat moc nestiham. Opatrovat dvoch chlapov je teda fuska 😝 😠 a neviem ktory je narocnejsi 😅 🤐 a do toho psy. Selticky su nevybehane a dive a koker ma bolavu nohu, takze aj von s nimi musim na 2x 😔 😠

ninockaskv
27. nov 2009

peti, ani neviem, kedy sa tam tie tvoje prispevky pretlacili 😀 😀 ja som alergicka na latex 😖 takze ibaze by sme si davali pozor 😉 o dva tyzdne ideme ku psychologicke, mam pocit, ze to treba hlavne priatelovi.. tak hadam bude lepsie.. a veru, clovek ma pocit, ze ked sa robi dieta, treba vyuzit kazdu chvilu a sexovat v kuse.. a nam sa uz po 11 rokoch v nasom veku tolko nechce 😀 😀 🙂 potom som z toho nervna

kami, no klobuk dole.. 😝 ja mam plne cvicky z tej nasej jednej haviny 😝

weja
27. nov 2009

Bay, a prečo musíš opatrovať 2 chlapov? čo je tvoj drahý maród? no to teda nezávidím... 😝
Ninka, keď sme boli začiatkom novembra v Heliose, tak aj nám (teda vlastne mne) dr. odporučil, či by som nechcela skúsiť nejakého psychológa... 😒 a čím ďalej, tým viac nad tým rozmýšľam... možno ak sa do jari nepodarí, tak to asi budem nejako riešiť... v tomto vám závidím vaše možnosti v BA, u nás ani neviem, akí sú psychológovia... vlastne viem len o jednom, ale to je otec bývalej spolužiačky, to by mi bolo dosť blbé... 😅 🙄

skybaby
27. nov 2009

leniiiii sonicka je krasna 😵 😵
baby ja vas stiham ledva docitavat, ta nasa vymyselnica cez den strasne zle spi, tak som rada ked sa stihnem vycikat a najest ... to len aby ste vedeli ze som sa na vas nevykaslala 😀
peti budem moc moc drzat palce,uz mate ten presny termin?
ked sa mi podari zasa sa ozvem 😉

ninockaskv
27. nov 2009

weji, ja chodim na rodinne konstelaciie k jednej tete a pijem bachove kvapky (namiesto liekov 😖 )a mam pocit, ze to dost pomaha.. vzdy ked si ich dam, tak ma prikvaci plac.. a teta povedala, ze presne to chceme, dostat to von...stoji to strasne vela penazi, ale co uz.. ku psycholgoicke som prisla cez Plamienok cez pani Korosovu.. tusim sa vola p. Andrasiova.. ta vravela, ze je strasne malo ludi, ktori sa venuju tejto problematike, rodicom, ktori stratili dieta.. ty kde byvas? mozem sa jej spytat, ked tam budeme, ci nepozna niekoho vo vasej lokalite..
ja tam chcem hlavne kvoli priatelovi.. mam pocit, ze to cele na neho dolieha.. ale aj kvoli mne 😅 nech sme pripraveny nabuduci rok na to plodenie, kedze prirodzene to asi nepojde 😅
alebo ti mozem do IP napisat email na pani Korosovu, ona stratila 10 mesacne babatko.. ostala jej dvojicka.. robi teraz nejaky projekt pre rodicov a zbiera informacie od ludi, ako to prezivali,a ke boli ich zazitky a skusenosti s lekarmi.. a mozno ti aj poradi psychologa v tvojej lokalite.. 😉

sisipetka
27. nov 2009

weji, verim ze ti bolo hrozne pri tom testiku a riadne si si poplakala 😢 Ale treba to dostat von a pre mna boli slzy to naj, aj ked som potom vyzerala ako vymackana cervena spongia 😝
Ako vas tak citam, tak naozaj ten psycholog moze vo vela veciach pomoct, ja uz som tiez bola na pokraji zufalstva a chcela to tak riesit....ale prisli nejake aktivity, ktore mi troska vycistili hlavu a potom uz to bolo sup sup.....
Jani, Barborka takto dava najavo mamine, ze ako je rada s nou domenka 😎 Nevadi, ono to casom prejde a s Kami sme sa dohodli, ze v januari pojdeme do bratislavskej vichrice kocikovat nase deturence vsetky 3 spolu 😵
A este termin nemam, dnes som bola na odberoch, pondelok pred poradnou na interne a potom na urcenie terminu. No, ked poviem dr. ze uz moja psychika zacina vyvadzat, tak hadam to stihneme ten druhy decembrovy tyzden. Aj ked vzdy ked ma vidi, tak ma pochvali ako to dobre znasam....

A uz som kupila nasmu psikovi bundicku a nove voditko pod stromcek. Este za odmenu som mu aj nechty dala ostrihat. To bol horor, dve ho museli drzat (ja som uz nezvladla) a este aj nahubok dostal. Takze si viete predstavit ako ma po takomto zakroku ocami prebodaval 😀 ale dostal cokoladku za odmenu, tak teraz potichucky vedla mna odfukuje 😉

ninockaskv
27. nov 2009

peti, ved vy mate taku gulicku!!! moj chlap strihaval nechty nasemu vlciakovi 😀 nesmies mysliet na zle veci, lebo mimi to citi.. a este potrebuje naberat silu, uz ste si svoje odzili, takze teraz bude len dobre.. uz mate rovnovahu zachovanu, uz sa vam mozu diat len dobre veci 😝

juj, sa mate, kocikovanie vo vichrici.. ☹ no jo, hadam to nas ostatne este caka 😅

sisipetka
27. nov 2009

Ninka, ale ta nasa gulicka ide po rukach, ked mu nechty strihame...no a ked mu dame nahubok, tak zacne modriet od zurivosti....ale inac je to mierumilovne a bojazlive babatko 😀
...a zimna vichrica buducu zimu to u teba isti...pojdem sa potom prejst s tebou 😵

ninockaskv
27. nov 2009

no asi cim mensi, tym zurivejsi... ten nas vlciak drzal ako pes jeza 😀 😀 a modriet od zurivosti? xixixix 😀

no na to zimne kocikovanie to nevidim, ked sa nam nebodaj podari otehu na jar.. ale pockaj, fakt ak sa nam podari na jar, tak to zimne kocikovanie buduci rok isti 😀

no ak nie, tak chvilu pockam a potom na jar, vase uz budu behat..
a vidis, to zavinovanie sitej maternice, to mi ani nenapadlo.. ja som bola rada, ze sa mi ta "ochechula" vobec zavinula.. tak to musi asi viac boliet.. ☹ neva, to bude dan za mimi, tak to bude v poho 😔 a v podnelok sa rozhodnete, ci uplna anesteza alebo spinal?

a samozrejme pripraveni, nie pripraveny 😠

sisipetka
27. nov 2009

jar je nasa, neboj - teda vasa 😎
....spinal...narkoza 😅 - nestras, nad tym som este neuvazovala...strach mam z oboch....

bay
autor
27. nov 2009

Weji, no chlapa pred par dnami seklo, tak je doma skoro imobilny 😔 a dnes sa mu zas zacalo vracat prechladnutie... Tak to som faaaaaaaakt zvedava ci stihne vyzdraviet do tej nasej dovolenky 😝
Jani, take zle spavanie je normal 😀 😀 😀

ninockaskv
28. nov 2009

peti, obe je hnusne.. ale spinal je setrnejsi, nie? a mohol by byt s tebou aj mm?

kami, mas to tazke, dajte konsku mast na chrbat a homeo.. on to asi chytil od teba 😀

a nas to vcera pritlacilo, teda priatela.. uz su to takmer 3 mesiace a on sa vcera asi prvykrat zrutil.. isiel z firmy na nejaku akciu, popili.. a v noci mi volal,plakal do telefonu.. chuda, uplne z toho bol hotovy.. ze by chcel byt strasne silny kvoli mne, ale ze je z toho strasne nestastny.. a strasne nasraty na vsetko.. no, proces smutenia zacal.. 😅 😔 😅 teraz to uz len dobojovat, postavit sa a pustit sa do toho znovu 😕

ninockaskv
28. nov 2009

...pri nekonecne dlhej ceste sa nemozno pokusit o nic viac, ako najst jej zaciatok a stanovit jej smer... ☹

bay
autor
28. nov 2009

Ahojte, tak mna uz snad boli kazdy sval na telicku 😝 njn. Uz potrebujem kupele ako sol a masaaaaaaaze 😵 😀 😀 Akurat ma trapi MK ci bude dovtedy zdravy 😔 Ale proste musiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵
No a uz zacal Cernochov nenavideny mesiac v roku. Dnes sme isli z prechadzky poklusom, bo nejake blbe decka tam hadzali delobuchy 😠 😠 😔

halienka
28. nov 2009

Ahojte babenky, no dostať sa k vám je teraz pre mňa zázrak 😀 Tak môžem sa úspešne pochváliť, že kojenie sa rozbehlo, mliečka je už dosť a ja som šťastná ako blcha. Bayka, moc moc ti ďakujem za rady, neviem čo z toho zabralo ale hlavne že zabralo. Sonička mi už prespí po kojení 3 hodiny, niekedy aj viac. Akurát teda teraz bolia prsia riadne a zas by som potrebovala radu, či neodsávať nevypité mliečko aby sa mi nezapálili alebo ako to robiť. A tiež či už treba prejsť na kojenie z jedného prsníka a za 3 hodiny z druhého, lebo zatiaľ kojím počas jedného kojenia z oboch (10 min. ľavý a 10 min. pravý). No zdá sa mi, že ak nedám mliečko z oboch tak mi vybuchnú 😝 😀 😀
Inak naša malá má pomýlený deň s nocou, tak celý deň pekne prespinká, ale po polnoci straší aj niekoľko hodín v kuse, takže sme parádne nevyspatí a dospávame aj cez deň. Dúfam, že sa to zmení, lebo toto je na kečku 😝
Čosi som zahliadla, že wejka si robil testík, moc ma mrzí Wejka že to nevyšlo, ale držkám palčeky, snáď nabudúce už to bude pozitívne, možno sa len tvoje telo rozbieha a ono to niekedy vie aj pomôcť, takto sa ti trošku naštartujú hormóny a potom to už pôjde ľahko. Aspoň ja si myslím, že mne takto pomohlo umelé, tiež som vlastne akoby na pár prvých dní otehotnela ale potom to odišlo, no mne sa odvtedy zlepšil cyklus a potom som zrazu otehotnela prirodzene, na čo podľa lekárov bola minimálna šanca. Takže ja to vidím optimisticky, že to práve smeruje k tomu lepšiemu 😉 🙂
Peti, ja som sa tiež tak obávala, hlavne keď som to tam už tie posledné týždne v nemocke mala dennodenne na očiach ako baby rodia, každú jednu som prežívala ako vlastný pôrod 😀 No ale potom som si povedala, že sa musím psychicky udržať a začala som si predstavovať, aký ja budem mať ľahký pôrod, predstavovala som si to dosť konkrétne, niekde som to totiž čítala, že vlastne to čo si predstavuješ sa splní, takže netreba sa báť a predstavovať si tie zlé varianty ale naopak. No a na mňa to zaberalo, bála som sa potom menej a vidíš, aj ten pôrod prebehol super rýchlo. Akurát ja som si zabudla predstavovať, že potom budem behať ako srnka hneď, takže teraz sa ešte šuchcem ako kryplík 😝 😀 No frčím ja, neviem kedy sa mi podarí znovu ozvať, tak vás všetky zdravím moje, držkajte sa 😵 😵 😵

ellise
28. nov 2009

ahoj holky,

Leni tak to je dobře, že kojení se rozběhlo, je pravda, že prso by se měl vyprázdnit, já jsem teda odsávala ale kojila jsem jen z jednoho. Zkus ji nechat přisátou na prsu trochu déle, za těch 15 minut by se jednak měla Sonička pořádně nabaštit a prso by mělo být prázdné. A neboj, to druhé ti nevybuchne 😀 Ten pocit je jen ze začátku, pak se to srovná. Ale ty to určitě zvládneš.

Weji, neboj jednou to přijde a tehdy když to budeš nejmíň čekat.

Holky já už dnes pekla cukroví. Mám 3 druhy ( zatím). Musela jsem. příští týden nám budou měnit okna, tak mně čeká velký úklid. A za 14 dni v sobotu i neděli hrajeme, a mně na pečení nezbyde čas.

bay
autor
29. nov 2009

Dobre prvoadventne ranko 😉
Elis, ty si ale sikovna 😵 Ja tento rok pecem len jeden druh pecivka ale to zas v konskej davke. Pre nas, pre mamu s braskom, pre moju babcu, pre svokru 😀

denne73
29. nov 2009

Ahojte, ahojte. Tak konečne som sa tu dostala. pred dvoma dňami mi odišlo pc nadobro. No a skôr to som sa tu ozaj nestihala dostať. Lenka. Tak ja sa dozviem až z koníka ,že je Sonička na svete?? hm?? no pekne. Ale nie, ja viem ,že si mala zaberák a to poriadny , ale nestálo to za to?? 🙂 🙂 . Teším sa spolu s tebou. A 🙂 🙂 čo vy ostatné?? ako sa máte?? WEJA AKO?? No a ty Peti? Bay?ako Mišenko?Zdravím aj teba Elisse.

bay
autor
29. nov 2009

Ahojky, tak my sme dnes mali zlyyyyyyyyyyyyyyyyyy den. Miskovi sa nepodarilo vykakat 😔 Takze ma este caka super noc 😠 😝
Inak sa mame fajn. Sme dnes boli pozriet maleho cernocha (cernochovho synceka). No nadherny je. Cela mama 😔 😵 😀 Budem musiet popracovat na jeho panicke, ze musi mat stenaitka. Ale az tak o 8-10 rokov 😀 😀 😀
Jani ako chodievate kocikovat? Ja mozno budem musiet este tento rok zaskocit do prace, tak by sme si mohli dat nejake kolecko okolo jazera 😉

No idem ja este nieco zosrotovat. Dnes ma to nejak caplo 😔 a neviem sa dozrat 😀 😀 😀

bay
autor
30. nov 2009

Dobre ranko 😉 Este spinkate?

skybaby
30. nov 2009

kami chodime kocikovat kazdy den, niekedy po ulickach a niekedy dame kolecko okolo kuchajdy, tym ze davam aj UM tak viem barborku aj celkom prkne nacasovat a prisposobit sa vam, tak daj vediet ktory den tu budes 😉

weja
30. nov 2009

ahojte 🙂
Leni, tak super, že mliečko sa rozbehlo... 😵 keď budeš mať čas, tak popíš trochu ako vyzerá u vás taký bežný deň, nech sme v obraze 😉 (teda maminy asi sú už v obraze, ale ja moc nie 😀 )

Elis, no si ty šikovnica... ja si musím čosi vymyslieť, čo by som upiekla - nejaké suché pečivo, plnkové bude robiť mamina... medovníčky sú tiež v pláne, ale tie majú čas, keďže budú hneď mäkké a do Vianoc by ich ešte MM zjedol aj dvakrát... 😀

tak všetkým pekný deň prajem 😉

sisipetka
30. nov 2009

ahojky kocky,
tak az teraz som sa sem dostala. Vikend som hodila oddychovy, bo by som spala uz asi kazdu druhu hodinu keby to slo. To nase male ma riadne vycerpava a este je len v brusku 😉
Lenka, tak to je super, ze sa to s mlieckom rozbehlo. Beriem si z teba priklad a uz sa pozitivne naladujem na to, ako sa mliecko krasne rozbehne a my budeme papkat a papkat 😉 Klasika porod nehrozi. Bobik sa rozhodol, ze sa na prelome 37tt/38tt otoci ritkou dole 😅 Tak dnes sa nam na ultrazvuku riadne vyfarbilo a dr.sa riadne pobavila, ze ako od minuleho tyzdna otocilo polohu a teraz sa nam vysmieva. A mame 3018 gr., takze to bude take bobatenko, ked pride buduci tyzden na svet 😎 Termin presny nemame, ale podla ms koncime 8.12. 38 tt a dr. povedala, ze hned po tom ide sekcia - t.j. buduci tyzden nas to neminie, ale ja uz chcem, aby bolo vsetko ok a my sme boli doma traja spolocne a stastni. Ostatne veci ako predoperacne, monitor, prietoky mame ok - takze som pekne zdrava, zaoblena tehulka 🙂
Kamilka, ty si uzi peknu dovolenku a potom nam odporucis a pojdeme na jar cely babinec i s krpcami 😎
Eliska, mnamky - ty sikovnica jedna. No ja uvidim ako bude s pecenim, co sa bude a nebude zvladat...ale ziaden stres, ved mam este svokru a maminu, tak nas hadam nenechaju o hlade 😀
Wejka, tak ako to vyzera...nic z toho nakoniec nie je? Ale este moze byt vianocny darcek 😉
Deniska, no vitaj moja...ako skola?
Ninka, no ten vikend ste mali tazky, ale odporucam toho psychologa, lepsie teraz ako neskoro...lebo vyzera to tak, ze by vam to mohlo asi najviac pomoct. Pripadne sa moze tvoj priatel porozpravat s mojim MM ako chlap s chlapom - mozno by ho to nakoplo a pomohlo 😉
Jani, novorocne kocikovanie si rezervujem s vami na kuchajde a mozeme sa aj korculovat 😀

...a inac aby som nezabudla, vsetkym pekny den 🙂

denne73
30. nov 2009

Ahoj Peti.tak Škola no čo ti poviem musí to nejak ísť,ale ide to ako v lete na saniach.Pozerám a čítam , že maličké je riadny šintir heheheeh. Veľmi vám držím palčeky, vy to v pohode zvládnete.T 🙂 🙂 ak sa mi držte. 😉 😉 😉

bay
autor
30. nov 2009

Ahojte, tak mne to poobede zas nehodilo prispevok 😢 tak to kusim znovu 😉
Jani, na kocikovanie sa ozvem po navrate z dovolenky, takze az buduci tyzden.
Peti, tak to su dobre spravy a uz sa mooooc na Bobika tesime 😵 A to Novorocne kocikovanie beriem. 😉 A neboj vsetko bude uplne ok 😉 aj s mlieckom. A zjave sa Bobik otocil, aby vas to ani nelakalo cakat ci sa vyklube sam 😀 😀
A Misko sa zas zmenil. Uz je to velky chlapina a uz nechodime spat kazdu hodinku ale tak po 2,5 az 3 hodkach na 30-60 minut. 😝 😀 😀 Takze cez den konika proste nestiham, ked musim s Misenkom vykecavat a trenovat plazenie.
Ale uz zajtra balimeeeeeeeeeeeeeeee a v stredu smer vychod 😵 😵 joj, ale sa tesim. A hlavne moj chrbatik sa tesi na masaz 😀 😀