Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
26. jan 2010

ahojky kocky,
tak poradnu mame za sebou - Chrisko vazi 4570 gr. 😉 - teda riadny papkac, ze 😀 Vytlacali mi hnis z toho ockovania TBC a chudacik riadne plakal, ale potom od unavy prespal cestu autom k mame, cely cas co tam bol, i cestu spat - t.j. 3 hodiny 🙂 Ale ani sa mu necudujem, od 3tej rano uz druhy den sme hore. Nejako nam zacal v noci chrcat - nema sopliky, ale nieco mu tam v noci sa bud hromadi alebo je ta sliznica vyschnuta....dnes som to hovorila dr., mame skusit napolohovat matrac troska vyssie, aby sa mu uvolnila sliznica ...tak uvidime, ci to pomoze, dufam, ze to nebude vaznejsie.

Zajtra ta laktacna sa nekona, pani je chora...tak mi dala odporucanie na ine. SKusim tam zavolat a uvidime....

Jani, KAmi - ok dopoludnia mi vyhovuje - dobehneme na 11-tu - mam zobrat aj kocik? Pojdeme trocha po okoli? alebo to nechame iba na autosedacku. Dajte vediet, lebo MM mi musi potom v stredu nahodit sedacku do auta, lebo oboje neviem naraz aj s chriskom zobrat...

Ninka, WEjka - nepracujte tak moc, lebo na materskej sa namakate za troch 😖

Leni naozaj uz je to lepsie? JA tiez cakam na zazrak 😀

bay
autor
26. jan 2010

Vynimocne nie uraz, ale mala som Miska v satke a k tomu tazky nakup, tak to bol zaberak, tak je to len presilene 😝 😀
Peti, Jani, tiez mi dajte vediet ohladne kociku, ale trosku by sme sa prevetrat snad mohli 😅

ellise
26. jan 2010

ahoj holky, až teď mi Tomáš povolil přístup k PC, u nás nic nového, já nemám takové novinky jako kdo kolik přibral a tak .... tak vám tady budu vykládat o počasí....

nevím jak u vás, ale tady dnes opět sněžilo, cehož jsem si všimla až když jsem ráno vylezla z baráku a na silnici 10 cm prašanu..... no paráda, cesta děs běs, prvních 5 km docela šlo ale v lese to začalo klouzat.... normálně se mi udělalo fyzicky špatně..... ale věděla jsem že to musím dojet,.... takže na dvojku a 30km/hod. jak říkala moje mamka, zastrouhaný vlas by mi do pr.ele nestrčil 😀

leni a bude to lepší a lepší, nejlepší je to kolem 2 let a pak až ve 20 😀

ellise
26. jan 2010

jo a něco na dobrou náladu a jako předzvěst dovolené

https://www.youtube.com/watch?v=p-Z3YrHJ1sU
ninockaskv
27. jan 2010

jeej.. dnes som prva..

elise, u nas je tiez riadna zima.. sedim tu uz pol hodiny a riadne mam skrehnute prsty

u nas tiez nic nove, akurat psa ucime na budu, tak tam chodi ranajkovat aj vecerat. vraj jej to mame sprijemnit, ten pobyt tam, nech sa tam chodi skryvat a nelezi stale na snehu..

peti nevadi, tato druha laktacna ti asi bola sudena 😀 😀

pomojkajte si babatka, ja idem dnes volat kvoli terminu do centra.. 😅

weja
27. jan 2010

dobré ránko,
píšem už asi 3.x, zakaždým príde niekto do kanclu a musím koňa vypnúť 😠
Ninka, o akej kalamite hovoríš? tu nesnežilo hádam od Nového roku 😅 ale mrzne zato poriadne... 😝 ešteže existuje technický sneh, lebo by sme boli všetci nahratí...

Kami, tak šetri presilenú ruku - Miško nech sa doplazí sám tam, kam uzná za vhodné 😀 😉
Leni, super, že si to už užívate 😵 ja si myslím, že to bude ešte lepšie a lepšie... 😉
aj napriek tomu, že občas si s vašimi krpčekmi užijete svoje, keď ich bolí bruško, očko, uško, príp. ich očkujú... ale aj tak z vás všetkých mamičiek (teda z toho, čo píšeteň vyžaruje taká spokojnosť a šťastie, že vám môžme iba závidieť... 😵 😵 😵

Ninka, a čo chcete riešiť v Centre? nejaké IVF alebo zatiaľ len vstupné vyšetrenia? ja som dnes akurát dostala mrchu 😠 je mi brutálne zle, tak zas nadávam na celý svet 😝 ale nejako ma to už ani neprekvapuje... my máme ísť do Heliosu v marci, dohodnúť sa čo ďalej, tak som zvedavá, kam až to dopracujeme... 🙄

bay
autor
27. jan 2010

Ahojte 😉
Tak my sme dnes mali vesele rano 😠 Som isla standardne von so psami a na schodisku ma riadne zacalo stipat v nosteku. Asi tak ako keby som snupala chili 😝 😝 No proste sa nieco udialo (asi) a niekto pouzil kaser (ci ako sa to pise). Akurat ze uz nikoho nenapadlo otvorit okna nech sa to vyvetra 😠 😠 Potom to iste cesta domov 😠 No smrkala som este 2 hodky 😝 😝 Jedine co ma potesilo, ze sa ten humus uz drzal hore a psy presli bez ujmy. Teda aspon sa tak tvarili 😵
Weji a na tu tvoju bolavu ms nepomaha nic? Ani tie kvapky to nezlepsili? 😔
Ninka, tak drzim palce aby si sa rychlo dovolala 😉

ninockaskv
27. jan 2010

jaj weji, tak kam tento svet speje, ked v bratilsave su kopy snehu, preskakujes na chodniku a u vas nic.. 😀

jo, do centra ideme riesit IVF, nasa sanca otehu prirodzene je takmer nulova, kedze ja som kazova 😅 takze nam ostava IVF ako jedina sanca mat mimco 😔

weji, neboj, kolegynina kamoska ma dve deticky, obdive su z IVF a obaja s manzelom su v poriadku, tak ak to nepojde, tak tej prirode trosku pomozu.. ale pozitivne je,ze vy mate ovela vacsiu sancu otehu po salke caju s rumom ako my .. takze klud, prinajhorsom vam babatka spravia v centre, potom poskytnem cenne rady ohladom pichania injekcii .. ale dovtedy je este vela casu, mozno sa vam aj zadari

bay, ja asi nemam tusenie co je to kaser ???

a clovek ani bulvar nemoze citat, to je sama tehotna polinisova, puskarova, belohorcova nafotila akty.. ☹ ☹

bay
autor
27. jan 2010

Ninka taky spray na obranu. A paradne stipe na slizniciach 😝 😝 😝

weja
27. jan 2010

Bay, na boľavú mrchu pomáha jedine ibalgin, nič iné... 😝 ...a kto u vás vo vchode bojuje so slznými sprejmi? 😕 😠
Ninka, ja už sa nebránim ničomu, nech navrhnú postup aký len chcú, hlavný je pre mňa jedine výsledok... 😉

ninockaskv
27. jan 2010

weji, dobre si sa k tomu postavila, aj by si dusu diablovi zapredala, co? 😀 😀

bay a to co u vas? bojove pole?

skybaby
27. jan 2010

babulky ja dnes velmi nestiham, barborka dostala vcera vecer horucku z toho ockovania a este je taka umrncana, hoci je dnes uz lepsie ...
kami, peti berte aj kociky, kratka prechadzka bude urcite fajn 😉 joooj uz sa tesim 😵
a pozdravujem aj ostatne babulky 😉

ninockaskv
27. jan 2010

sky, tak nech to barborka rychlo rozchodi.. tieto ockovacie aktivity, to je dobre svinstvo 😠

ja uz som objednana do centra, som zvedava, kedy mi dovoli nieco zacat a vcul si ficim na akupunkturu do tej zimy 😀

bay
autor
27. jan 2010

Ninka to ako casto sa chodis davat napichavat?? A ku komu ides do centra?
Weji, netusim, ale rano tu boli aj uojvia policajti 😅 Budem musiet vymaknut nejakeho suseda a prezistit co sa udialo 😅
Jani, tak nech vam co najskor teplota ustupi 😔

ninockaskv
27. jan 2010

bay, tak vy tam mate v panelaku normalne akcne, by si mohla do jojky posielat namety na serial 😀

tento ujo doky tvrdi, ze 10-12 sedeni sa absolvuje v jednej davke, potom by mali byt 2-3 mesaice pauza..ceny ma celkom v pohode, mne ho doporucila homeopatka, ale robi tam s nim po novom aj nejaka dokina.. ak by si potrebovala tak ihlicky.sk akup ma velmi dobre vysledky pri bolestiach klbov, chrbtice a podobne

idem k tej behunovej..ono je to asi jedno ku komu.. ved potom sa tam aj tak vsetci vystriedaju 😀 rozmyslala som, ze sa hodim k tomu tvojmu, ale dam tomuto este jednu sancu a ked budeme musiet ist na dalsie ivf tak zmenim dokiho, ale na toto ani pomysliet nechcem 😔

sisipetka
27. jan 2010

ahojte kocky,
tak na chvilku klud, maly od rana az teraz zaspal, tak som ho picla na balkon.
Prdiky sme ako tak okolo obeda rozbehli, ale kakanie uz 3 den nic. Uz som si z toho aj poplakala, kedze mu nic nezabera 😖

Kocky, v tych centrach vam urcite pomozu, verim v to a coskoro sa budete tesit aj vy z malickych.
Ja som vcera bola na konrole po sestonedeli a s dr. sme prechadzali prepustaciu spravu, pricom sme prisli len na malu podstatu preco moje dietky maju v poslednom mesiaci problemy - mam nieco z placentou, ale nik nevie ako je to mozne a aj Chrisko uz mal na male. Nastastie som dr. povedala, ze cakat viac nechcem, lebo som uz mala zle pocity a ona dala na moje pocity a zacala to vsetko riesit. Juj, ked si predstavim, ze chceme este jedno babatko a toto vsetko opat preskakat...
Ale nebudem vas zatazovat mojimi pocitmi, dolezite je, ze Chrisko je s nami a vam sa nech cim skor ta jar zadari 😵

Jani, Kami - beriem teda aj kocik, ak vsak bude opat zima ako v ruskom filme, tak len na chvilocku, kedze sme este stale malicky 😎

Eliska, pekne pocasie u vas...u nas tiez nic moc, teplomer ukazoval - 11° a to sa mi teda von nechce, brr.

ninockaskv
27. jan 2010

fu, az ma zamrazilo... ale ved si bola na testoch urcite, aj vasmu malickemu robili a neprisli na nic? az teraz?

no hlavne, ze o tom viete a ze maly chrisi je doma s vami, pri dalsom tehu to uz bude uplne bezpecne.. daju na teba pozor 😀

a myslim, ze ked sa chris zacne viac hybat, otacat, lozit, ze sa to nejak same upravi.. bude mat viac pohybu a crievka budu lepsie pracovat

ja som vcera zacala riesit genetiku pre mna a pre priatela, tak by som to chcela mat zo vsetkych stran osetrene, ak budeme tehu 😅 tak som zvedava, co vyskumaju 😅

halienka
27. jan 2010

Ahojte babky 🙂 tak ja som to včera asi trochu prechválila,malá v noci vystrájala ako dávno už nie, boli sme hore každú hodinu a pol a potom sme ju hodinu uspávali 😝 čo ju chytil za rapel neviem 😀 no a teraz doobeda to tiež ešte doznievalo, až teraz konečne zaspala, dúfam, že jej to vydrží aspoň polhodinku 😝 😀
Peti, som rada že Chrisko krásne priberá, už to je riadny chlap 😵 vám museli vytláčať hnis s očkovania? 😕 panebože chudiatko malé ☹ našej malej sa to vcelku dobre hojí, dr.povedala, že to má zahojené lepšie ako niektoré deti v troch mesiacoch. Chvalabohu, lebo inak by ma kleplo, túto BCG vakcínu som ani nechcela dať, ale zaočkovali mi ju bez toho že by mi to predtým oznámili v pôrodnici, mrchy jedny 😖 teraz mám stres, lebo za mesiac by nás mali očkovať hexou a tej sa bojím velmi, lebo v nej je tetanovka na ktorú aj ja reagujem zle 😔
Eliška, ten sneh by mal vraj pomaly prísť aj k nám, tak uvidíme, zatiaľ tu len mrzne ako v ruskom filme, dnes som sa rozhodla že kašlem aj na kočíkovanie 😝
Ninka, keď si včera písala, že idete učiť psa spávať v búde, taksom sa tak hlboko zamyslel, že ako sa to učí, či tampôjdete prvé noci spávať sním alebo ako? 😀 😀 😀 tak ale teraz už viem 😉 treba ho tam naučiť žrávať a bude tam chodiť rád 😵 😀
Wejka, Ninka, v centre isto pomôžu 😉 a vy aspoň budete mať pocit že sa niečo deje, lebo toto čakanie je na mozog, aspoň ja som to tak cítila 🙂a ono niekedy už len ten pocit že sa niečo deje pomáha 😵

halienka
27. jan 2010

Peti to ma mrzí že sa tak trápite s kakaním a prdíkmi ☹ čajík si neskúšala? Mne sa zdá že keď dámmalej čajík (no veľmi ho nechce, podarí sa mi to len raz za čas tak 10ml do nej dostať) tak potom kaká viac a prdíky má lepšie. Radia ja polohu "tiger na strome", neviem či poznáš. No a potom rôzne kvapky alebo sirupčeky, skúšaš aj také niečo? Ja malej sem-tam dám Sab Simplex kvapky, ale tie zdá sa mi jej nejakomoc nezaberajú tak teraz MM kúpil sirup Infacol tak som zvedavá čo to urobí. Inak s tou placentou to je sila 😒 , no dobre že to vieš a v ďalšom tehotenstve už nebude nikto špekulovať či pôjdeš rodiť teraz alebo o týždeň. Podstatné je že dokážeš vynosiť zdravé dieťa do takého týždňa tehotenstva, že sa môže pokojne narodiť 😉 Mnohé ženy ani to šťastie nemajú ☹
Ninka, keď bola Bayka na genetike tak jej zistili že ona je žena a jej muž je muž 😀 😀 😀 a inak všetko v normále, že Bay? 😀

ninockaskv
27. jan 2010

leni, tak to si ma ukludnila.. ze to su takyto odbornici 😀

a niektore ockovanie sa da odmietnu? ja som myslela, ze pre takychto maluskov je to vsetko povinne.. ja by som tiez pouvazovala, ci dam pichnut 😒

jo, mame na to takuto fintu, skusame, ci zaberie.. ale poloha tigra na strome ma zaujima 😀 taketo vesele to ani my s chlapom nemame, ak sa nahodou dostaneme k sexu.. ked nie je unaveny 😠

halienka
27. jan 2010

Ninka, no je to povinné očkovanie a všetci urobia všetko preto aby ťa k tomu donútili aj keď nechceš. Od presviedčania doktorky cez vyhrážanie hygieny až po maximálnu pokutu 10 tis. Sk. No keď ťa ani to neodradí a dieťa nedáš zaočkovať tak už viac nemôžu, akurát teda ešte ti nejak znepríjemniť život. Je to boj na dlhé lakte keby tak. No ja asi hexu dám, ale mmr sa chystám odmietnuť aj keby čo. No uvidím či budem mať silu proti tomu bojovať 😖
Poloha tigra na strome je keď bábatko chytíš tak, aby ti akoby bruškom ležalo na ruke, hlavičku má opretú o predlaktie a nožičky visia volne a tak ho nosíš. Vraj to tiež pomáha detičkám pri kolike, aspoň jednej známej chlapčekovi iba to vraj zaberalo. 🙂

halienka
28. jan 2010

Haló haló 😀 dobré ránko 😀 teda niekomu už predpoludnie ale my sme priam doraňajkovali, takže ránko 😀 nepracujte tolko 😅 😀

weja
28. jan 2010

dobré ránko 🙂
dnes už sneží aj u nás 😀
Peti, to sú inak čo za odborníci, keď zistia takúto závažnú vec až po 2.pôrode??? 😨 😠 ale zas lepšie teraz ako vôbec.... aspoň že ste už v obraze...
a inak akú ste mali noc? 🙂

ninockaskv
28. jan 2010

ahojte..

mne sa snivalo, ze som vyliezla z kostola a stasne prsalo a nemala som ani kde odfotit 😀

leni, to je proti comu mmr? no, budem potom u teba vyzvedat, ako sa proti ockovaniu bojuje.. lebo ja o tom tiez nemam valnu mienku

weji, tak to mate od nas z BA.. u nas snezilo uz v noci, trosku sme vam toho poslali.. a dnes mas menej roboty? konecne ti daju dycaht?

ja idem na 10 na vyplach mozgu, mame novheo managera nasho managera a ma plnu hlavu idealov a vizii a chce sa o to s nami podelit, vraj kazdy druhy tyzden 😠

bay
autor
28. jan 2010

Ahojte, tak my kvoli kalamitkam nemame rande a to som sa taaaaaaaaaaaaaak tesila na Chriska a Barborku 😢 😔
No ale boli sme si zaplavat 😵 a teraz pekne Misko spinka 😉
Leni a ked nechces pichnut hexou neuvazovala si nad nejakou variantou ze sa pichne iba cast? Ze by si ako dovod dala tu tvoju chorobu (nepamatam nazov) a ze kym nemas 100% potvrdene ze je mala ok tak nechces ockovat napr. proti tomu tetanu? A ze zaockuju iba cast? Nech toho nema mala tolko naraz...
Peti, nam na prdiky este pomahalo nalozit Miska do satky a chodit. Po prve zaspi a ukludni sa 😀 a valstnym telom mu masirujes brusko. Ved ty tusim mas nejaky ten nosic, nie? 😅
No Ninka, veru, u nas genetika konecne dokazala kto je v nasej rodine chlap a kto zena 😀 😀
Weji, no konecne budete mat poriadnu zimu. Nie len ze bude - 20 ale aj sa budete pekne brodit snehom 😉 🤐

ninockaskv
28. jan 2010

no ja mam po meetingu, na grcanie.. taka proamericka nadsena osoba, vstko je uzasne a skvele.. a ake su nase plany na tento rok a ake su nase plany dlhodobe.. no mala som co robit,a by sm sa tam nerozrevala.. keby som jej tak mohla povedat, ze tu nechcem byt, ze chcem byt tehu a byt doma .. a nie tu riesit ich drive a aktivitu a efektivitu a 😠 😠 😅

ledva som dobehla ku nam na poschodie a na zachod.. uz som si tam davno neporevala.. 😅

ninockaskv
28. jan 2010

jej kami, ako tam na seba pokukuju !!!!!!!! 😉 rozkosny

bay
autor
28. jan 2010

Ninka, na tie kecy sa im vykasli, usmievaj sa, prikyvuj, ale dobre vieme co si clovek skutocne mysli 😀 😀 😀
njn. Misko je tazko zamilovany do tej dievcinky uuuplne vlavo (na prvych dvoch linkoch) 😵 😀