Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

weja
10. mar 2010

dobré ránko 🙂
Bay, nakoniec som včera zmobilizovala všetky sily a pc som doma spozjazdnila 🙂 totiž, aby ste rozumeli, prerábame doma byt, tak máme všetko pozakrývané, doma to vyzerá ako na stavenisku 😝 😝 😖 mám z toho parádne nervy, ale dúfam, že už tento týždeň budeme pomaly aj končiť...
Kami a tehu je u teba úplne vylúčené? príznaky by možno aj boli... 😀

všetkým prajem pekný deň 😎

weja
10. mar 2010

píšem ako Maďar 😝 chcela som pôvodne napísať, že pc som spojazdnila a Ninke som nakoniec napísala na FB, takže vďaka za ochotu 😉

bay
autor
10. mar 2010

Weji, ked ja si ani neviem spomenut kedy bol sexik 🤐 😀 Teda bol jeden minuly pondelok ale na ten je priskoro take priznaky... A predtym ani nepamatam 😅 🤐 🤐 (ale teda tiez uz mi to hloda v hlave, ale budem musiet spravit test nez pojdem k Dr., bo to bude prva otazaka ci nie som tehu 😅 takze zajtra kupim a uvidim jednu bakulu 😀 😀 )

jooooj. Prerabka 😝 to nemam rada. Mne stacilo ked sme malovali a vsetko bolo nastahovane v spalni ja gula jak hrom a MK samozrejme kde inde ako na sluzobke 😠

Evitka ja som si povodne myslela ze budem kojit do 2r. To uz mi je jasne ze nee. Ale aspon do cca roku by som to chcela potiahnut. Preto sa aj snazim zatial cez den aj odsavat (velka vdaka Janke) aby som udrzala mlieko co najdlhsie.

bay
autor
10. mar 2010

Weji chapeme 😉

Ja mam tak 2 tipy podla priznakov: tehu (lepsia varianta, teda ta potesi 😀) alebo svina helicobacter 😠 (ta nastve 😠 😠 )

No idem lahnut 😝

bay
autor
10. mar 2010

Leni, cernoch fajn, mimo ohrozenia zivota (uz musi len vela oddychovat a tvorit veeeeeela krvicky 😵 ) a vraj to oblicky nenapadlo 😵

weja
10. mar 2010

Bay, no to by si vlastne vyhrala s tým tehu - veď vy ste sa chceli od leta aj tak snažiť, nie? 😵 kúp test už dnes, som zvedavá 😀 😉
o prerábke mi nehovor - ak toto v zdraví prežijeme, tak prisahám, že 10 rokov už nepreložíme doma ani slamku... 😝 výnimku má iba budúca detská izba 😀
vydržať kojiť do 2 rokov...???? 😨 taký prípad asi ani nepoznám... 😕

bay
autor
10. mar 2010

Weji no uvidim ako sa mi zadari 😉

halienka
10. mar 2010

Kami, helicobacter je sviňa, mala som, ale dá sa poliečiť, lenže silnou dávkou ATB a to teraz veru neviem ako by sa ti dalo 😒 Pri najhoršom budeš musieť skončiť kojenie, no ale také zlé to snáď nebude 😉 Nech to je radšej to tehu 😉 🙂
Weji, prerábky sú na nervy, ale zas tá radosť, že to vyzerá lepšie 😉 a čo ste prerábali?
No inak ja mám kámošku, ktorá obe deti kojila do 3r. a teda ako mala vééélký problém potom keď šli do škôlky odúčať 😝

bay
autor
10. mar 2010

Leni tiez som ho mala 😠 a isla som k Dr. az uz som vracala bez prestavky 😔 a teda ta davka ATB by skolila aj kona 😠

bay
autor
10. mar 2010

Tak ako som hovorila... Je tam len 1 / 😉
Takze pojdem k Dr. nech riesi 🙄

ninockaskv
10. mar 2010

ahojte babulky.. ja som sa vcera v noci vratila z londyna.. minula som tam mnoztvo penazi, kupila podprdu do svadobnych siat aj topanky a mnostvo inych veci, ktore nepotrbujem.. ale pre potechu mojej duse..

zbezne som vas prebehla.. vsetci zdravi, az na par vynimiek u kamilkovcov ixixi boze, ti vasi hafani, to ako sa da chytit taketo nieco? ja len pozorujem nasu hafanku, my sme este nikdy nemali slecnu, neviem, ako vyzera, ked sa hara.. moze uz od 8 mesiacov? 😀 😀

weji, pri prerabke drzim palce, my sme takto robili "detsku izbu" dokocnil ju chlap az ked som bola v nemocnicic.. najblizsich 200 rokov to tiez nechcem robit... 😒 ale ved prerobite a ostane vam uz len ta detska ako ceresnicka na torte, to si vychutnas.. ozaj, uz sa zjarneiva, kedy sa chystate do centra?

vsetky ostatne pozdravujem, bezim este na meeting, leni ---> vyplach mozgu 😀

bay
autor
10. mar 2010

Ninka, pri hradzi od kliesta 😉

Ja tomu dietatu nerozumiem ☹ Boli sme v obchode a cca 20m pred domom mu klesla hlavicka. Ako sme dosli do brany tak pootvoril oci, tak sup rychlo na ruky, hore po schodoch (uplne tuhy) polozila som ho do postielky a odvtedy oci dosiroka a vykecava sa. No nech mi nehovori ze mu ten 2 min spanok stacil na cele doobedie!!! 😠 😠 A teraz ani nemozem ist so psami von, bo nechcem aby spaval stale len mimo postielky 😔 A reve v postielke 😠
A do toho mi uz 4. den neche jest na obed zeleninu. Ak zje 30g tak zje vela. Ale aj to do neho jedine natlacit bo pusu neotvori (sa tvari akoby bol u zubara 😠 )

skybaby
10. mar 2010

caute caute 🙂
leni na tie latkove plienky som sa pomaly vyklaslala, som mala pocit ze barbis je v tom nespokojna lebo sa v tom da menej hybat ... este ma obcas chyti sajba a dam je latkovu ale to fakt vynimocne

inak vcera na poradni 67 cm a 7,45kg 😀 a doktorka ma sprdla ze preco chcem davat do 6 mesiaca len kasu, ze deti teraz strasne trpia na chudokrvnost ze mam pekne zacat so zeleninou, vcera po ockovani bola teplota ale cipok nam pomohol

peti aj moj mm isiel dnes na lyzovacku, zeby isli spolu ???? ja idem zajtra k nasim do TT aby som s nou nebola sama, ved by nas obidve slahlo

ja som dnes doobeda mala pracovne stretnutie tak svokor babysittoval a mala mu revala a odmietla jest (takze jedla rano o 5.00 a potom az o 12.00) ... a zajtra nas to caka znovu kedze musim ist na sud 😒

ninkaaaaa ten londyn zavidiiiiim aj ja chceeeeeem

weji mi nieco hovor, my sme sa stahovali pred vianocami a este stale napriklad nemame umyvadlo v kupelni 😀

weja
10. mar 2010

Kami, tak to je škoda, že to nie sú // 😒 v podstate by si k nim prišla "bezbolestne"... ale nevadí, chceš si počkať na to leto, však? 😉

Ninka, to je fajn, že ste sa mali v Londýne super 😵 a s kým si bola - s kamoškami? ja som po tom víkende v Prahe povedala, že nabudúce pôjdem bez peňazí a hlavne bez kreditky 😅 v rámci nakupovacieho ošiaľu sme s babami nakúpili aj čo sme nechceli 😅
inak do Heliosu ideme budúcu stredu... som zvedavá....

Leni, dávali sme nové omietky v chodbe aj v obývačke - čiže všade kopa prachu 😝 ďalej sa robil obklad na steny, menili sa zárubne, staré sú už preč - kvôli tej novej omietke, ale na nové si musíme počkať ešte mesiac-dva, takže sme bez dverí 😅 teda okrem vchodových, tie máme 😀 a ešte musíme počkať, kým omietka uschne, aby sa dalo maľovať, takže ani upratovať sa ešte nedá.... 😖 no už aby bolo po....

Sky, Barborka je už riadna žena 😵

bay
autor
10. mar 2010

Jani kam to tvoje dieta rastie??? 😅 😀
Weji, no radsej budem za tehu az v lete. To budem mat vacsiu sancu ze po porode uz budeme v domceku a nebudem mat 2 male deti, 3 psov na tretom poschodi bez vytahu 😝 😅 (trosku egoisticky postoj, ale co uz 😉 ) a budem drzat palce do Heliosu 😉
A Misko si pred chvilkou prvykrat sadol 😵 😵 Teda za pomoci kniznice o ktoru sa stveral 😉 😵 (len to sedenie mu neslo 😅 a skoro si vyrazil zuby - ktore podotykam este nema 😀 😀 😀 ) No je to moje zlaticko 😵 (a dnes uz nepisem, bo so mnou nebude rec ako sa vznasam od hrdosti 😀 😀 😀 😀 )

ellise
10. mar 2010

ahoj holky,

No Weji, v takovém prostředí se dobře přichází do jiného stavu. 😀 😀 😀

Kami a nemohla si něco špatného sníst? Já teda nevím jak dlouho a jak moc často je ti špatně, ale mně toto postihne často, že mně bolí žaludek, mám nauseu, a ani meduňkový čaj nepomůže, ale zatím se to po 2-3 dnech sklidnilo, tak zatím doktora neřeším. Ale já už se znám, co a kdy a proč bolí, tak si myslím že je to dobrý.

Evi, já jsem Marťu kojila 6 týdnů a u Tomíka jsem si řekla těch 6 měsíců a šla si tvrdě za svým a podařilo se. tak u tebe to třeba taky vyjde. Ale kojit do vou let? Mám kámošku která to vydržela, ale když potom jednou jela v MHD a kluk ji vyhrnul tričko a dožadoval se pití, tak pochopila že to asi nebude správná cesta.

sisipetka
10. mar 2010

Ahojky kocky,

Kami sup sup k lekarke, nech si zdravucka a mliecko este i nadalej tecie 😉 LEbo vies ako to je, ked je maminka v nepohode aj mliecko sa vytraca....a tou odsavackou sa co to da este udrzat, ja stiham uz iba 3 x za 24 hodin odsat, kedze maly neda pokoj 🙂

Leni, chapem, ze si na nervy, ked si cely den s malou sama. Ja to mam taktiez, hlavne ked Chrisko zaspava o 19tej a mm pride o 18.45 - tak to som potom na prasky 😅

Jani, no spytam sa ci nesiel s tvojim m lyzovat - mozno chceli mat od nas pokoj 😀 😀 😀 A Barbi je uz teda riadna slecna 😉

Weji, Ninka o par dni je jar 🙂 a Ninka troska som ti zavidela Londyn. My sme tam urobili nase prve babatko 😔 pred 3 rokmi. Este by som tam isla, urobit si dievcatko.

Dnes sme boli s Christiankom na neurologii na kontrole. Taka som odtial odisla smutna i nahnevana. Dr. nam popisala take hovadiny do spravy - citujem:
- dieta nepokojne, krici (ved bodaj by nekricalo, ked ho cudzia zena stucha vsetkym moznym a on chce spat)
- kratsie koncatiny, dlhsi trup, nema krk, nepomer hlavicky k trupu, prejedeny a pod.
- zaver z toho vysiel, ze je hypertonicky (stuhnuty) - lebo ked ho dala na brusko takeho uplakaneho, tak bodaj by sa mu nechcelo past koniky, paste mal zatiahnute a on uz ma mat rucicky otvorene....
No skoda, ze nie je s nami v domacnosti, by videla ako krasne zdviha hlavu ked je v klude, rucicky ma otvorene a vsetko ohmatava....proste z neho urobila pripad na cvicenie rehabilitacii na ktore musime ist buduci tyzden. Uz vidim ako bude plakat.
A vobec nema kratke koncatiny, akurat je gulatucky a to sa potom inac vnima. Normalne som sa rozplakala 😢
Takze mam pokazeny den a chudacika ho teraz stale pozorujem, ci je v poriadku.

bay
autor
10. mar 2010

Peti, my sme do 4 mesiacov mali u Dr. vzdy ruky v pastiach 😉 A aky je akcny 😀 😵
A my nemame stale krk a to mame o 3 mesiace viac nez vy 😀 😀 😀 😀

halienka
10. mar 2010

Peti, nestresuj, keď to čítam akoby som čítala o našej malej 😉 totiž keď ju obliekam do overalu tak permanentne nadávam na výrobcov, lebo rukávy aj "nohávy" dlhšie o 5 cm, kdežto pod plienkou ledva cvočky dočiahnem zapnúť, bo cez trup je to krátke. Tak tiež ma napadlo, či malá nemá dlhý trup a krátšie končatiny, ale hneď som to aj zavrhla, lebo aj keď nejaké nezrovnalosti sú, tak sa to možno časom zrovná. Kedysi sa takéto somariny vôbec nesledovali a sme tu a nevyzeráme až tak "postihnutý" 😀 😀 No a tie zavreté pästičky tiež ešte často mávame hlavne presne v situáciách keď nie sme v pohode, pri pasení koníkov dvihame pekne hlavičku len ráno keď sme plný energie a pri kúpaní, ale keď ju dám pri akomkoľvek diskomforte, tak ju ledva udrží aj to len tak polosklopenú a už vôbec ako niekde píšu, že by sa mala dočahovať za hračkami, tak to teda ani trochu. 😝 A to je moja malá od tvojho Chriska staršia a narodená v podstate vcelku dobrom termíne. Tak ja nechápem ako môžu očakávať od predčasne narodeného dieťaťa to čo nezvládne ani moje narodené takmer v termíne. Dnes som sa stretla s babou, čo má 9-mes. dvojičky dievčatká a tie ešte nemajú ani jedného zuba (predčasne narodené) a vôbec z toho nestresuje, povedala, že kašle na všetky tabulky a blbosti, že akurát to len nervuje ženy a potom si myslia že majú nejaké zaostalé deti a pritom aj kedysi boli veľké rozdiely medzi vývojom detí a nakoniec to všetky zvládli 😉 Teraz to tuším už s tým pozorovaním preháňajú. No a ešte to mi vravela, že každá z tých dvojičiek je iná, jedna omnoho čulejšia aj všetko jej šlo rýchlejšie, druhá flegmatička a ku všetkému sa dostáva pomalšie. Jednoducho každé dieťa je iné a vôbec si netreba robiť preto stres. A ak tie rehabilitácie budú pre Chriska nejaké stresujúce, vždy je možnosť sa na to vykašľať, veď keď príde správny čas, Chrisko to všetko zvládne 😉 . No a inak najlepší je hlod, že nemá krk 😀 😀 to je fakt krava, ja som teda ešte nevidela miminko s krkom, pretože všetky ho majú taký krátky a za tými faldíkmi skrytý - teda aspoň Sonke by sa ho nahladala 😀 šak mám problém sa tam dostať keď ju kúpem, aby som jej pod tou bradou do toho záhybu aspoň prst dostala 😀 😀 Nič sa ty neboj, všetko je oukej. Ty, šak minule vás tuším chválila že ste šikovný a to zrazu sa tak Chrisko zmenil? Tuším, že skôr ona sa tle vyspala, trúba jedna 😠
Kamilka, mňa vtedy tiež tie ATB riadne odrovnali, som si potom musela liečiť mesiac srdcovú arytmiu a dostala som riadny zápal zospodu 😝 no ale Helicobacter zmizol 😝
Jani a vás očkovali až v 4 mesiacoch? A prečo? Tiež ste odložili?

bay
autor
10. mar 2010

Leni aj nas ockovali az v 4 mesiacoch 😉
A ja som vydela jedno novorodeniatko s krkom. Vyzeralo ako ET 🤐 😅 😀

halienka
10. mar 2010

Kami a prečo? 😅

sisipetka
10. mar 2010

kocky dakujem za povzbudenie, aj som sa dobre zabavila - ze ET 😀
...dnes som po kupani testovala Chriska - tak krasne metal rucickami, telickom, krkom - az sa z toho posral 😉 - juj aky je krasny, ked ho vecer dam do postielky a on sa tam vykecava so zirafou, ktoru ma nad hlavou.

Leni, ani my nebudeme skor ockovany ako v 4.mesiaci - mali sme zahnisane TBC a este stale tam mame pupacik...
...inac ani ja neviem poriadne prst strcit pod krk pri kupani...a konika potom odpasol u kamaratky na navsteve, hodinu po vysetreni 😵

halienka
10. mar 2010

Inak viete čo, mne minule na poradni povedala, že máme chrastu po TBC ok, ale malej to pred pár dňami pri kúpaní puklo a vytiekol odtiaľ hnis, a pri poslednom kúpaní jej tá chrasta zliezla úplne. Tak ani neviem či to tak má byť, asi by som mala zavolať k doktorke. A preto som tiež rada že som to očkovanie odložila o mesiac, radšej nech sa jej to dovtedy zhojí. Už teraz mám z toho stres. Jednej známej som sa spýtala, že ako zvládli očkovanie a onaže dobre: 2 dni teplotovali a malej musí ešte stále rozmasírovávať octanom hrčku na nožičke! 😕 ☹ A že dobre 😖 To je hrúza, že sa to berie ako samozrejmosť, že budú deti teplotovať a mať hrče na nohách 😖

denne73
10. mar 2010

Ahoj Peti. to si vôbec neber to čo ti povedala a napísala tá doktorka. Christiánko je určite upne oki. tí naši odborníci 😝 .

ellise
10. mar 2010

řekla bych že by jste se měli řídit vlastním rozumem, ne vždy mají doktoři pravdu, koukám na fotku a vidím že Tomáš neměl krk ještě v 8 měsících, my jsme sice měli snížený svalový tonus ( hypotonii), ale mně řekla doktorka, že to má spousta dětí a normálně se to nezjišťuje. Přišli na to jen proto že jsme byli v péči neurologa, hlavu jsem bezvedali do 4 měsíců, taky jsme měli zatnuté pěstičky. Ale je pravda že jsme cvičili Vojtovku.

Peti, možná to nech na rehabilitačních sestrách, uvidíš co řeknou. A nic si z toho nedělej, rozumím ti, já byla z toho taky špatná, ale vše se v dobré obrátí a v nejhorším budeš chvíli cvičit. Anebo změň neurologa.

leni, to že z očkování po TBC vyteče hnis, je normální a nevadí to, ale další očkování by mělo být až po zhojení.

nevím jestli jste četli o českém výzkumu když zjistili, že paralen podávaný preventivně proti teplotě při očkování snižuje účinek očkování. Prostě doktoři poradili maminkám aby, aniž mají děti teplotu dávali paralen. jen tak bezdůvodně. Přotim do 38°C se teplota snižovat nemá.

halienka
10. mar 2010

Eliška ahoj 🙂 čo nového u teba? Inak veru dobrá blbosť dávať paralen preventívne 😖 Veď niektoré deti tú teplotu nemajú, tak načo preventívne? Ja dúfam, že moja Sonka bude z tých šťastných čo teplotu nemajú - už len kvôli mne 😀 😀
No, moje dve deti spia (MM a Sonka), tak idem hádam aj ja 😀 zajtra ma čaká návšteva gynekológa - konečne po šestonedelí som sa vyhrabala 😝 😀

ninockaskv
11. mar 2010

fuha.. to teda taketo veci pozoruju? to je ako s tymi triple testami... vyjdu zle, dieta je zdrave, vyjdu dobre dieta je chore.. nam vysli zle, vobec nebrali do uvahy, ze sme po IVF, po predlzenom cykle, ze sme povodne cakali dvojicky... len si vysledok porovnali s ich tabulkou a nesedelo im to, silou mocou ma tlacili na amnio a sestricka u mojej gyn bola riadne rozhorcena, ze som odmietla.. krava..

takze peti klud, urcite je zdravucky, mojmu bratovi tiez vsetko trvalo o veeeelky kus dlhsie ako mne.. lebo bol proste lenivy.. a ja som si myslela, ze take male babatka maju pasticky.. ze to je normalne..

peti, o 2 roky mozte skocit do toho londyna a spravite si dievcatko.. alebo dajte pariz, alebo rim.. co len chces 😀

kami, tak my seriozne harame.. je to sranda, nikdy sme fenu nemali, tak sme z toho mimo xixixi a som sa divila, ze miseno tak uspense papa zeleninu, tak vidim, ze predsa len nie.. neboj, to sa upravi, asi to bude boj, nasa mama vravela, ze bola vzdy cela kuchyna spinava .. a ja teraz lubim zeleninu 😝

a nam dnes zrusili jeden vyplach mozgu, meeting, managerka ochorela.. to ma z toho robenia ...

weji, tak drzim palce, v klude, nestresovat, skor ci neskor tu dalsiu vlnu zacnes 😉

na koho som zabudla?

denne, skola ako? uz ucis? u mojho chlapa v skole robia nejake politicke cistky, vyhadzuju profakov, niektori nemaju teraz u koho dokoncit diplomovku.. nechutne, co sa deje v tejto dobe, uplne komunizmus, len sa to inak vola.. na grcanie

elise, nezachytila som to. tie vsi ste zvladli? uzili ste si to? 😀 😝 divadlo ako? a to je fakt s tym paralenom? my sa snazime absolutne ziadne lieky, uz len fakt ked je velmi zle.. 😠

bay
autor
11. mar 2010

Leni, lebo nam TBC neockovali pri odchode z nemocky ale az o mesiac neskor tak kvoli tomu sa nam vsetky ockovania posunuli, bo to nie je o veku dietata ale o minimalnom odstupe vakcin 😉 A Misko ked ho ockovali tak mal este chrasticku ale hnis uz ee. (ale predtym mal aj raz hnis 😉 )
Moj nemal ani po jednom ockovani teplotu KLOP KLOP ale teraz mal hrcu na stehne ze az. Ale ja som mu to nicim nemazala 😅 a prezil 😀 😀
Ninka, ja mam 2 haravky 😝
Leni nejake dlhe sestonedelie. Si nebodaj chcela cakat 600 nediel? 😀 😀 🤐

A ja som si vcera vecer poplakala 😔 Som ostrihala Bay do hola 😢 Krasne 3 roky pestovane chlpy museli ist dole. CHudatko teraz mrzne a este jej aj dnes sneh napadol 😀 😀 🤐

halienka
11. mar 2010

No kami, keby bolo na men tak čakám aj 600 nedieľ 😀 no ale som si povedala, aby som nebola zdrbkaná tak také 3 mesiace, skôr mi ozaj nikto kukať do šušky nebude 😀 😀 po tehu a pôrode som mala toho ozaj plné zuby 😀 😀
No a akurát som na odchode, takže ostatné dopíšem po návrate 😉

evitkamalicka
11. mar 2010

ahojky

Leni ja som bola na kontrole po sestonedeli az teraz ked som bola na potvrdenie tehu, cize vyse roka po porode, to uz mi urobil rovno aj preventivku atd, takze vsetko jednou ranou