Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

denne73
11. mar 2010

No dievky kde ste všetky zaliezli hehehe k správam na jojke? 🙂

ellise
11. mar 2010

mně už ten sníh leze krkem

denne73
11. mar 2010

No ja sa tiež neviem dočkať jari

ellise
11. mar 2010

ale dnes když jsem šla do práce, síce sněžilo, ale ve vzduchu už bylo cítit jaro a skřivánci zpívali

sisipetka
11. mar 2010

ahojky kocky,
vdaka za podporu - Eliska pojdeme buduci tyzden na tu rehabilitaciu a uvidime co povedia a chcem este ist k inemu neurologovi na konzultaciu. A presne ako sa pise, vacsina deti vyzera rovnako, ale az tak sa nekontroluju. Nas maju pod dozorom, tak mozno je to lepsie...len sa nechcem zbytocne stresovat, uz som toho za 2 roky mala naozaj dost az do poslednej chvile.
Dnes som Chriska kupala a po otoceni chrbatikom hore, tak krasne zdvihol hlavicku a usmieval sa na moju maminu, ze mi hned bolo lepsie. A zvladol dnes navstevu Ikea a za odmenu som mu kupila taky akoby matrac na zem, kde sa moze hrat s hrackami, ktore ulozim do novej krabice na kolieskach 😀 Aj sme sa tam pekne napapali a prebalili 😵

Ninka, v RIme i Parizi sme boli, ale tam sa nic nepodarilo...asi skusime este raz ten Londyn 😀

Kamilka super, ze sa vam tak dari aj v pisani na PC s Miskom 😀 😀 😀 a ten nocnik, parada...nabuduce nam to predvediete, ok?

Weji gratulujem k postupu, ale vies ako to byva...tolkej slavy si neuzijes, lebo pojdes coskoro na MD aj Ty a Ninka s Deniskou sa ku tebe pridaju 😵 Kocky tak velmi vam prajem, aby to uz coskoro vyslo a boli ste stastnucke 😉

halienka
11. mar 2010

No Ninka daj ty pokoj s druhým, radšej toho bociana pošlem ihneď k tebe 😉 🙂
Eliška, Deniska, ja som dnes ráno už tak nadávala ako pohan na ten sneh 😀 sa neviem dočkať jari a pozrem ráno von oknom sneží, skoro ma kleplo 😠 Sa ani nedalo ísť s malou von 😝 No dávam mu týždeň tomu počasiu a už nech sa unormálni lebo...lebo neviem čo 😀 😀

ellise
11. mar 2010

dávám komunistům rok maximálně dva..... nová interpretace: dávám zimě týden maximálně dva

halienka
12. mar 2010

Dobré ránko 🙂
Peti, dobre si sa rozhodla, tá konzultácia u niekoho iného ťa aspoň ukľudní 😉 A presne ako píšeš, vás až moc sledujú, moja pediatrička Sonku odváži, popočúva fonendoskopom a to je všetko. Dlhšie mi trvá vyzliecť a obliecť. Jakživ neskúmala či sa dostatočne hýbe alebo niečo také. Kebyže sa nespýtam, tak mi nič nepovie ani na temeničky ani na chrastičku po očkovaní...Ale čo mám doma tú brožúrku Mama a ja čo sme dostávali v pôrodnici, tak tam píšu čo by malo dieťa v štvrtom mesiaci zvládnuť, no a podľa toho je aj moja Sonka pozadu 😀 Ale kašlem na to, asi je lenivá po mne, a myslím, že keď pôjdu do školy tak už budú všetky držať hlavičku aj hračky v rukách 😉 😀 😀
Eliška, dobre si to pozmenila 😉 my máme mať za týždeň to Uvítanie a to som si myslela, že už bude prichádzať jar - som sa ťažko zmýlila, keď tak pozerám dnes ráno na tú vianočnú nádielku 😝 😀

bay
autor
12. mar 2010

Ahojte 😵
Peti no to tazko predvedieme ked pridete. Bo my cikame len po spani. Ked je hore to neviem odhadnut ze kedy mu treba a nepovazujem za rozumne nechat ho sediet hodku na nocniku 😝 A po spani mam odskusane ze behom ani nie 10 min cika 2x 😵 No a este som zisila ze po plavani sa v saune vzdy vycika, tak mu tam budem nosit nocnicek 😅 😀
A kazde dieta je individualne a ziadne nejde podla knizky 😉 A u nas tiez Dr. neriesi ci a ako sa hybe. Iba ked maval pasticky aj v 4. mesiaci tak sa pytala ze ci ich doma aspon obcas otvara (jasne to len u nej robil formu s pastami - asi ze daj si majzla inak dostanes bombu do zubov 😀 ) A vtedy mi aj povedala ze do 5. mesiaca by sa mal zacat pretacat, ale ze moze aj neskor. (poznam babo co az po 7. mesiaci a zaidni neurolog)

weja
12. mar 2010

dobré ránko vy ranné vtáčatká 🙂
ďakujem vám všetkým za gratulácie, keď zistím, čo tá funcia všetko obnáša, potom vám poviem, či bolo k čomu gratulovať 😀

Bay, Miško je šikulko, keď sa dokáže vycikať do nočníka 😵

mne sa inak nepáči, ako sa snažia všetky tie malé detičky škatuľkovať a napasovávať do tabuliek... 😖 veď každé je iná osobnosť aj v takom útlom veku, to je ako keby napr. 10-ročné dieťa hodnotili, že v jeho veku by už mal vedieť byciklovať, plávať, lyžovať a keď to nevie, tak zaostáva vo vývoji...? ja viem, že je to asi blbý príklad, ale nakoniec to tie bábätká aj tak vždy dobehnú, tak nie je jedno, či to dokážu v 5. mesiacoch alebo až v 6.tich? 😖 fakt to nechápem...

bay
autor
12. mar 2010

Weji a to sme dnes "zaspali" bo Misko vstaval az o siedmej. Takze o 2 hodky neskor nez standard 😀 😀

skybaby
12. mar 2010

ahojte 🙂
wejka aj ja dodatocne gratulujem 😉

bay
autor
12. mar 2010

Caute baby 😉

skybaby
12. mar 2010

a kedze mm lyzuje, tak my sme isli k mojim rodicom do TT a vcera tu bolo uplne peklo, barbor bola nestastna ze sme sa prestahovali a revala cele poobedie nevedela zaspat v postielke, takze hysak od unavy, no veselo to bolo a do toho este vsetky tetky ktore ju chceli popestovat a sklanali sa nad nou a same tutuli mutuli ... no hrozne ... ale vecer po kupani krasne zaspala a dvomi pauzami spala az do stvrt na sedem 😀
u nas doktorka tiez neriesi, odmeria odvazi naposledy ju chytila za nozicky a skusila ci sa pretoci a to bolo vsetko
no dieta spi idem vegetit 😀

bay
autor
12. mar 2010

Aj ja uz mam spiace dieta. Ale to moje spi uz len 1x denne 😅

skybaby
12. mar 2010

fuha to vazne kami? a kolko potom vydrzi spat?
barbor totiz pospala teraz len 40 minut tak dufam ze dnes este dvakrat bude spat

bay
autor
12. mar 2010

No on pospi doob. Tak hodku az trochu viac. Je to neodhadnutelne... A poob nechce ist spat ani za nic 😠 V kociku by sice zaspal, ale to je pre mna neprakticke kedze ked je v sportaku tak ho nemam ako vyniest bez zobudenia a to je potom nevrly 😔

ninockaskv
12. mar 2010

peti, tiez si myslim, ze maleho chrisa moc pozoruju.. urcite mu nic nieje a ako pisu baby, niektore deticky su pomalsie.. moj brat najprv tusim chodil a az potom sedel.. co je teda riadna zverina..

kami a nemozes misena uspat na balkone a nechat ho tam chvilu? teraz byva obcas uz aj pekne..

weji, naucis sa kopu novych veci, skocis si na matersku a ked sa budes chciet vratit do prace, budes mat veeela novych skusenosti.. 😉

elis, to hej, kazde je ine, niektori su vacsi lenivci.. lenze oni toho mojho spunta sa ani len nepokusali naucit a ked som ja zacala, tak maly sa do pol roka pytal sam cikat aj kakat.. a zase tie chemicke plienky podla mna tiez nie je velka vyhoda.. tie latkove, clovek aspon vie, v com to operie ... ja som asi tiez nejaky posledny mohykan, ktory chce pouzivat latkove plienky a nie pampersky 😅

denne, ved tebe by to nemalo vadit, aspon mozes sediet doma a ucit sa na skusky 😉 ci uz sa chces tulat po vonku

leni, sky .. ahojte, pekny den a pokojne deticky 😉

bay
autor
12. mar 2010

Ninka, no mohla. Ale este dost dlho sa budem bat nechat spat ho na balkone v sieti. Inak ma moznost spat len na dlazbe... A to teda nic moc 😝 hlavne ked ho uspava to drncanie 😀

halienka
12. mar 2010

No s tým spánkom je to aj u nás hotová veda, no zistila som, že musím dbať na to aby Sonka nebola hore dlhšie ako 2-2,5 hodiny, potom už začne mrnčať, vykrikovať a proste je nervózka, bo je už unavená. Takže sa snažím aby po tých 2 hodinách zaspala. No a to je kameň úrazu, pretože rada by som malú naučila zaspávať samú, lenže to ona nechce, už som skúsila kadečo (hlavný problém je že nechce dudel, dudlové deti vraj ľahšie zaspia aj samé) no ale nič nezaberá, iba moje ruky 😎 😝 😀 Tak mám na výber: buď sa budem dobre dlho s ňou trápiť a snažiť ju uspať akýmkoľvek spôsobom a ona bude celý čas nervózna ako šlak alebo ju v tom čase po tých 2 hodinách keď už vidím že je unavená vezmem na ruky a za 3 minúty spí. No a keďže už len také umrnčané doobedie je na vraždu, tak to zatiaľ robím tak že ju beriem na tie ruky. No a ešte dôležité je aby pospala min. hodinku, potom je v pohode. Ak spí kratšie, tak je do ďalšieho spánku zas nervózka 😖 Tak my máme teraz režim, že doobeda 2 spánky zhruba po hodine - ak sa zadarí - no a poobede v kočíku aspoň 2 hodiny vkuse. No a niekedy si ešte krátko schrupne okolo šiestej. Ale ono sa to stále dosť mení, tak uvidíme ako dlho jej tento režim vydrží. 😝 😀 Bo som kdesi čítala že nie je nič horšie ako chronicky unavené dieťa, tak to fakt nechcem dosiahnuť len preto, že ju chcem naučiť spávať samú. 😝 Len teda neviem ako dlho ju na tých rukách dokážem držiavať 😀 😀 😀

ellise
12. mar 2010

ahoj holky, dnes nestíhám, byla jsem na masáži a teď peču medovník.
Jinak za 2 týdny je v bratislavě výstava Coneco, a my budeme vystavovat, tak kdyby jste chtěli vidět moje kolegy máte příležitost 😀 😀 a můžete mně klidně pozdravovat. 😀 😀

halienka
13. mar 2010

Ahojte babky 🙂 ešte spíte? 😅 😀 😀 Ja mám tento víkend naplánované riadne upratovanie, dúfam, že mi to moja dcéra dovolí 😝 😀 A počasie ako inak, stále naprd 😖 sneží a sneží 😝

ellise
13. mar 2010

Leni já také uklízela, v pokojíčku, okna jsem sice neumyla ( bo je kosa) ale jinak takový velký úklid. Zato jsem ošolíchala oběd 😀 jen tortelini

halienka
13. mar 2010

No ja idem aj okná tuto dole (kosa nekosa - musím 😝 ), bo budúcu sobotu bude to Uvítanie a Sonka tu bude mať žúr, tak to tu musí trochu vyzerať 😀 No ale zatiaľ som stihla len dať do práčky a uvariť obed, poliať kvety, umyť fľašky a sebe umyť hlavu 😀 No a ešte mám v pláne tie okná, ožehliť, MM povysáva a ja umyjem podlahu 😝 By som potrebovala nejakú operku teraz 😀

ellise
13. mar 2010

zdá se tady budem dnes jen my, ale my za chvíli stejně jedem pryč, tak můžeš aspoň v klidu uklízet,
já bych ti poslala Martinku, ona by dělala operku a klidně i okna umyla,.... já je chtěla umýt, ale Marťa mně ukecala že si je umyje až bude teplo.... tak proč bych se bránila, že? 🙂

halienka
14. mar 2010

Haló babky, kde ste všetky? čo lyžujete? 😀 😀

ellise
14. mar 2010

Leni, asi všechny uklízí, 😀 😀 jak si to včera zvládla? ten úklid, myslím.

halienka
14. mar 2010

Eliška, no poobede som toho urobila ešte menej ako doobeda, dovalila sa svokra, ja som provokatívne vytiahla žehliacu dosku a začala žehliť, ona sa s malou chvílu bavila, no keď malá začala byť nevrlá lebo už bola unavená, tak svokra zdúchla a zas to zostalo na mne. Takú pomoc si môže vieš čo, ona sa chce o malú starať iba vtedy keď je hore a je dobručká, nosiť ju samozrejme nevládze, takže uspávať ju nebude a keď spí odíde s tým, že čo tu bude keď malá spí 😝 😀 Takže okná sú stále neumyté a podlaha tiež, lebo môjmu drahému sa nechcelo povysávať 😠 Tak uvidíme či to zmáknem dnes 😝

ellise
14. mar 2010

Leni, tak si ji tchýni měla poslat na procházku. Tak mně napadlo stím uspáváním, nezkoušela si malou dát do postele a lehnout si k ní? třeba by usbula. A ty taky. 😀 😀 Ale postupem času by se to třeba šlo.

ellise
14. mar 2010